Goese raad nam geen beslissing over een rioolafvoerrecht l De koffiedames in Goes krijgen een ruime taakstelling tarieven voor alle kernen hetzelfde Teun Gijssen exposeert in Kruiningen PLATOGO GOES GEEFT EEN KLUCHT MET 'POESPAS'.... HORROR, SEKS EN MISDAAD DEZE WEEK IN ZEEUWSE BIOSCOPEN PONTIAC horloges, fijne horloges. Raiffeisenbank wil nieuwbouw in Kruiningen PERSLEIDING NAAR WAARDE „j«AO 17 NOVEMBER 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 TERUG NAAR B. EN W. VOOR STUDIE (ADVERTENTIE) f,nr« De gemeenteraad van Goes Srft donderdagavond tijdens de raads- rrrpdrring na twee schorsingen een raorstel over invoering van een riool- Jtoaieeht terugverwezen naar het rtOege van b. en w. Aanleiding daar- rar'«s een uitvoerig betoog met kri- Mie kanttekeningen van de FvdA- Irvctideider P. Duinkerke. Wel deed de raid op verzoek van b. en w. de uit hak dat de heffing in alle kernen ijn de gemeente hetzelfde moet zijn Ivoorgesteld was 70 in Goes en Kloe- trre en 30 in de overige kernen). Wethouder drs. J. Dijkgraaf (eg) maak- i, duidelijk dat de nieuwe belasting in kdff geval met ingang van 1 januari US in moet gaan. •- !nn voorstel aan de raad meldae 5' college dat de invoering van het -/'olafvoërrecht verband houdt met aanleg van de afvalwaterleiding Gces-ffesterschelde. Om de kosten van dip aanleg te dekken is het afvoer- recht noodzakelijk. Voor Goes en Kloe- 1,-ge moesten volgens b. en w. andere bedragen gelden dan in de andere ker sen omdat de kwaliteit van de riole ring en zuivering verschilt. Saic'uQ Duinkerke was niet erg ge- vriig met het voorstel. „Het geheel overziende, kunnen wij niet geheel aan i' indruk ontkomen dat omwille van c» tijd op snelle wijze een verorde ning boven tafel is gefabriceerd, zon der daarbij aan een aantal toch van bèlang zijnde punten aandacht te be steden. Dit lijkt ons beslist verwerpe lijk", stelde de heer Duinkerke. Hij leg de b. en w. een wensenpakket voor, nst diverse wijzigingen op het voor- een tarief voor de hele gemeen te: uitbreiding en verduidelijking van ie: begrip gebruiker; verlaging van de --i-rtirnnorm: verschillen in het ta rief (bejaarden-vrijgezellen en duplex- vonmzen minder); ruimere spreiding tan ce betalingstermijn en opnemen Ell P. A. ROELS m PVDA IN COUmPLAAT GOLDKSPLUT "Democratie bete- kent, dal iedereen serieus genomen moet worden en dat iedereen een ze kere mate van medezeggenschap moet hebben in het maatschappelijk leven", zo betoogde de heer W. Don donder dagavond tijdens een verkiezingsbij eenkomst van de PvdA in hotel Zee- landia te Colijnsplaat. „Dit is in Ne derland nog lang niet het geval", meende hij. „Het is nog een betrek kelijk kleine groep die de lakens uit deelt. Daarom is het nodig dat de pro gressieve drie versterkt in het parle ment terugkeren". Ite heer Don wees voorts op het be lang om te gaan stemmen: „Wie niet kiest, beeft ook geen recht van spre ken". Over de polarisatie in de politiek zei hij, dat het juist de confessionelen rijn die altijd de polarisatie hebben gepropageerd. „Dat er in Nederland geen uitgesproken conservatieve partij is, is de schuld van de confessionele isrijen. Zij doen dan zus en dan zo o sis in wezen vlees noch vis", aldus de bee: Don. Ia cse vergadering sprak de heer P. A. P-reis, Zeeuws kamerlid voor de rijn afkeuring mt over het in de seek laten door de regering van ce werkende jongeren. „Aan de stude rende jeugd dragen we grote sommen geld bij, terwijl de werkende jeugd, die aan het produkt-ieproces deelneemt amper gehoor krijgt". Voorts pleite hij voor een ander onderwijssysteem, nat niet alleen gebaseerd is op het behrien van diploma's. Wat de macht jaa bet bedrijfsleven betreft, vond., hij bet schandalig, dat - enkelen in staat rijn om honderden werknemers op Eraat te zetten, „Als het ambitieuze programma van het kabinet-Cals uit gevoerd had kunnen worden, zouden w het bedrijfsleven de verhoudingen nu anders zijn", aldus de heer Roels ha de redevoeringen werd uitvoerig gediscussieerd over de grote salaris verschillen. Het werd funest geacht, vooral specialisten zelf hun sala- nssea kunnen vaststellen. Een natio ns gezondheidszorg zou hierin rt.enng kunnen brengen, eende men. r\f'*f2<knnS. die matig werd be- rif0 onder leidin§ van de heer a. ffeUeman. Deze wees er tenslotte op. tot ae onverantwoordelijke prijs- v'imTflV00r^ funest ziin voor de «terne inkomentrekkers. van een bezwaar- en beroepsmogelijk heid. De PvdA-er verklaarde dat zijn fractie in principe het voorstel steunde, „Wij zijn ook van mening dat een deel van de kosten van de riolering terug moe ten vloeien in de gemeentekas. Het verbaast on3 echter dat er onderscheid gemaakt wordt tussen de kernen Goes- Kloetinge enerzijds en de overige ker nen anderzijds. Bij diverse andere ge legenheden zijn deze verschillen juist opgeheven en naar onze mening te-I recht", aldus de heer Duinkerke. Het' raadslid vond dat er niet alleen in Goes en Kloetinge een goede zuivering aanwezig is: hij wees in dit verband op de situatie in Wolphaartsdijk. „Het kan best zijn dat de zuivering in Wol phaartsdijk te wensen overlaat, maar naar onze mening en kijkend naar de afvoersloot in Goes, is de zuivering daar ook geen honderd procent." Bijzonder ruw De heer Duinkerke vond dat de ver ordening flink wat problemen schept. Als voorbeelden noemde hij de vraag Ouderavond De kleuterschool "De Klimop' te Krui- ningen hield onder leiding van voorzit ter C. P. Fraanje een discussie- en werkavond. Het discussiegedeelte werd besteed aan het onderwerp sin terklaas. De inleidster was mevrouw Boersma-Hofman uit Middelburg. Na de pauze konden de ouders het werk van hun kinderen bezichtigen en hun eigen vaardigheden op het gebied van boetseren, knippen en plakken tes ten. KRUININGEN Op zaterdag 18 no vember wordt in de galerie 'Fluctus cautibus illusi' te Kruiningen een ex positie geopend van werken van dej kunstenaar Teun Gijssen. De opening: vindt plaats om 15.00 uur. Het is dei 295e persoonlijke expositie van Teunl Gijssen. Burgemeester mr. C. Pijl Ho-| geweg van Reimerswaal zal de ten-] toonstelling openen. wie er precies belastingplichtige is en de opzet van het tarief vond het raads-! Md 'bijzonder ruw". De PvdA-er was het niet eens met één tarief voor ieder een. Hij pleitte voor een lager bedrag voor alleenstaanden. De betalingster mijn van twee maanden wilde de heer Duinkerke op zes gesteld zien. De PvdA-woordvoerder vroeg tenslotte aan b. en w. om hun voorstel terug te nemen voor nadere studie op de pun ten die aangestipt werden. Zijn betoog vond bijval bij de andere fractielei ders. De heer G. J. van Welbergen (vvd) zei het in ieder geval niet eens te zijn met het verschil in de kernen. „Het doet me genoegen dat de PvdA zo uitvoerig aandacht heeft besteed aan de zaak." CG-er D. Tanis had moeite met het in voeren van de nieuwe belasting. „De vorige vergadering zijn we geconfron teerd met behoorlijke verhoging en daar komt weer een heffing bij die nogal inslaat. Hoever kunnen we nu nog met het opleggen van belastingen aan de burgers gaan?", informeerde de heer Tanis. Hij constateerde dat het rijk en de gemeenten koplopers zijn bij de inflatie. Het raadslid stond reserveerd tegen het opleggen van ho gere belastingen als de pijpleiding naar de Westerschelde van een zuiverings installatie moet worden voorzien. De heer B. M. van Nieuwenhuijze (cg) verklaarde niet tegen een hoog tarief (van 70) voor Kloetinge te zijn. „Kloetinge profiteert op andere terrei nen mee van groot-Goes", 'meende hij. Burgemeester mr. F. G. A. Huber vroeg de raad schorsing voor collegeberaad. Wethouder Dijkgraaf vertelde daarna dat het uitgangspunt moet zijn: maat regelen tegen de aantasting van het mi lieu. Hij was bereid het voorstel terug te nemen, mits de raad een principe uitspraak wilde doen over de heffin gen in de kernen. Wethouder L. H. de Leeuw (pvda) wees erop dat binnen afzienbare tijd maatregelen nodig zijn voor de kleinere kernen voor wat be treft riolering en zuivering, die de draagkracht van deze kernen men zelfstandig gebleven was ver te boven zou gaan. De wethouder her innerde aan uitspraken van de ex-CG- fractieleider M. Loeve, die in 1970 pleitte voor zuivering van de afval waterleiding. De lieren Duinkerke en Van Welbergen spraken zich namens hun fractie uit voor gelijkschakeling van alle kernen en de CG-fractie deed dat na 'n schor sing, bij monde van J. P. Polfliet ook. Het voorstel komt in een volgende vergadering opnieuw aan de orde. Vanavond in Wilhelminadorp Veel werk voor toneelgroep in nieuwe seizoen GOES 'Poespas', een dolle klucht voor vijf dames en vier heren: dat is het stuk dat de Goese toneelgroep 'Platogo' het komende seizoen op de 'Midden-Zeeuwse planken' gaat bren gen. De vijftien jaar oude toneelgroep volgt daarmee weer een traditie: al tijd een blijspel of een klucht presen-' teren. „Dat slaat het meeste aan bij het publiek. De mensen gaan een avondje uit en dan willen ze lachen", zegt Addy Flipse-Berrevoets, gesteund door een jarenlange amateurtoneeler varing. En lachen zit er bij *Poespas' schreven door Toon van Vuren vol op in. Het stuk speelt in een pension, 'Rustoord' genaamd. Eigenaresse me vrouw Van Duinhoven, gespeeld door Magda van Eyck, zwaait er met straffe hand de scepter. Ze wordt bijgestaan door kamermeisje Elsa, gespeeld door Marian Spee, en kelner Frits, gespeeld door Sjaak de Munck. In het pension verblijven twee 'vaste' gasten: de on gehuwde, excentrieke oud-zangeres Jo séfine Broedel (Addy Flipse-Berre voets) en gepensioneerd majoor Grim men (Frans Gunst). De bazige wedu we Van der Lely-Droogman (Coby de Lange-Kok) komt er op bezoek. De personen in 'Poespas' worden ge completeerd door vrijgezel-broer Fre derik Droogman (Simon Berrevoet-s) dochter Dootje van der Lely (Nel Min- derhoud) en Dootjes vriend Henk van Laak (Jan Spee). De regie is in han den van Henk Kloosterziel en Han Dal man souffleert. Vanavond vrijdag (ADVERTENTIE) Sensatie in Iglo's Ideejenwinkel ''Voorbeeld: pak spinazie van 450 gram van 1-05 nu voor 85 cent. geeft Platogo de première, in het Wil- helminahuis te Wilhelminadorp. Zater dag 18 en 25 november treedt de groep op voor de personeelsvereniging van de Schelde in Vlissingen en 1 decem ber staat men in Burgh-Haamstede op het toneel. Daarna volgen nog een hele serie voorstellingen, want Platogo is een veelgevraagde groep. 'Toneelspelen is voor ons een hobby. Omdat er wei nig toneelverenigingen zijn en omdat de muziekverenigingen niet zonder to neel kunnen, hebben wij ons er voor ingezet", vertelt Addy Flipse. „Vroeger deden de muziekverenigingen het vaak zelf, maar dat gebeurt nu bijna niet meer wegens gebrek aan mensen." Platogo treedt dan ook het meest voor muziek- en sportverenigingen en een aantal personeelsverenigingen op. Voor het komende seizoen heeft men al boe kingen uit Kloetinge, Vlissingen, Krab- bendijke, Colijnsplaat, Nieuwerkerk en Serooskerke (Sch.), om er maar eens een paar te noemen. In principe speelt de groep alleen op vrijdag. Gemiddeld zijn er zo'n 15 optredens per seizoen. „We hebben altijd succes, anders zou den we niet teruggevraagd worden. Er zijn er genoeg die ons meteen voor een volgend jaar terugvragen", meldt Addy Flipse. Vrouwen Platogo is eigenlijk ontstaan uit de plattelandsvrouwenvereniging in Goes. Vandaar ook de naam. Je moest eerst lid zijn van de plattelandsvrouwen, om mee te doen. We hebben ons er al lang van losgemaakt", herinnert Addy Flipse. „We zijn ook geen vereniging en we betalen geen contributie. Van het geld voor onze optredens kunnen we ons bedruipen." De voorbereidingen voor het niei stuk zijn al in april van dit jaar be gonnen. Iedere week wordt er in de kantine van Schipper NV gerepeteerd. Addy Flipse: „Het is een heel moeilijk stuk om goed te spelen. We hebben er wel een en ander in geschrapt on meer vaart aan te geven." Die vaart zat er afgelopen maandag, tijdens een generale repetitie in het dorpshuis van Wemeldinge (ook daar speelt men het stuk) al aardig in. Na tuurlijk ging nog van alles fout: de majoor kon niet snel genoeg van kos tuum verwisselen en de koffers die versjouwd moesten Worden stonden nog in de kleedkamers. Maar afgezien van de bekende 'kinderziekten' werd er enthousiast gespeeld. Zo enthousi ast zelfs, dat de actrices en acteurs bij bepaalde komische situaties meelach ten. Dat is vanavand allemaal bijge schaafd. Jeugdjudo in Kapelle KAPELLE In zaal 'Obadja' te Ka pelle werden de jaarlijkse jeugdkam pioenschappen judo van de sport school Felix Janssens gehouden. De uitslagen luiden: klasse 25-30 kg: 1 Marco de Jager; 2 Jacko de Jager- Klasse 30-35 kg: 1 Marlon Wisse; 2 Monique de Jager. Klasse 35-40 kg: 1 Kees van de Vliet; 2 Wouter van de Vliet. Klasse 40-45 kg: 1 Erik van Liere; 2 Hans van Liere. De admini stratie en tijdwaarneming waren in handen van Bertus Sinke. Scheids rechter was de plaatselijke leraar An dre van Willegen. De winnaars van de I laatste 3 gewichtklassen kregen band- verhoging. KRABBEND1JKE VOGELTENTOONSTELLING De vereniging "Vogelvrienden Krab- bendijke en Omgeving' houdt vandaag (vrijdag) en morgen haar achtste on derlinge vogeltentoonstelling in het cultureel centrum aan de Noordweg te Krabbendijke- Voor deze tentoon-1 stelling zijn ongeveer 300 vogels inge schreven, die 'onderdag werden ge keurd door vier keurmeesters. De jeugdleden spelen bij deze tentoonstel ling om de PZC-beker, terwijl er een klassementswedstrijd is voor alle, deelnemers. Vanavond om half acht zal de burge-j meester van Reimerswaal, mr. C. Pijl Hogeweg de tentoonstelling openen.' De tentoonstelling is voor het publiek: toegankelijk vanavond vanaf half acht; en morgen vanaf twee uur. Om de kosten te bestrijden zal tijdens de j tentoonstelling met het rad van avon tuur worden gewerkt. Collecte nierstichting De collecte ten bate van de nierstich-l ting Nederland heeft te Krabbendijke; 630,70 opgebracht. Wolphaartsdijk mag met klachten naar de gemeente GOES Het gemeentebestuur van Goes is er minder gelukkig mee dat de vereniging 'gemeenschap Wol phaartsdijk' zich opwerpt als een klachtenbureau, dal klachten van di inwoners van liet dorp doorgeeft aan de gemeente Goes. ...Met klachten groot of klein, kan men gewoon naar de gemeente komen", stelde wethou der L- H. de Leeuw (pvda) donderdag tijdens de raadsvergadering. Hij ant woordde op vragen van raadslid J- Kaboord (pvda). Burgemeester mr. F. G. A- Huber zei niet te weten dat er een klachtenbu re au was in Wolphaartsdijk. „Ik ge loof echter niet dat een vereniging d< taak van de gemeente moet overne men". En wethouder De Leeuw: „De gemeente waardeert het ook ais de bewoners met kleine klachten komen. Ik dacht dat juist de hearings bewe zen hebben dat we voor zowel grote als kleine klachten open staan. Ander;, gaat het er een beetje op lijken da', er een ertra bestuurslaag komt". Films in Midden-Zeeland. strijd België-Nederland is de zondag avondvoorstelling verschoven naar zondagmiddag om drie uur. De film gaat over de handel in narco tica en is gebaseerd op feiten. Tn verder is er maandag en dinsdag in City te Middelburg de film '18 jaar... Kant en klaar'. De producent van goedkope sexfilms wil niet dat zijn secretaresse in een van zijn films de hoofdrol speelt. De secretaresse zet echter door en doet haar naaktfoto bij die van andere meisjes die de rol ambiëren. De foto's komen in handen van de vrouw van de producent, die haar man overhaalt de secretaresse de rol te geven. He', model raakt dan betrokken in de sexuele activiteiten van de producent en zijn vrouw. 'Met bestemming Brooklyn' in twee theaters Horro, sex en misdaad zijn de onder werpen die de bioscopen in Midden- Zeeland deze week brengen. In City te Middelburg kan men van j donderdag tot en met zaterdag kijken naar 'Dracula contra Frankenstein'. 'uitsluitend voor mensen met sterke] zenuwen' zoals de film wordt aange prezen. Korte inhoud: op een oud kerkhof is graaf Dracula op het middernachtelijk uur bezig de stoffelijke resten op te graven van het monster van Franken- j stein. En op hetzelfde ogenblik wordt bij een lunapark aan de kust een jong meisje vermoord. Een nazaat- van dr. Frankenstein exploiteert in dat park1 een griezel-galerij, de plaats waar het j vermoorde meisje en andere verdwe-1 nen meisjes heen worden gebracht.j De exploitant heeft hun bloed nodig voor het bereiden van een serum, dat hem in staat moet stellen oude men- sen te verjongen en doden op te wekken. Maar ook Dracula kan dat. I serum goed gebruiken, om ook in het I voor hem zo gevaarlijke daglicht te kunnen leven. De zuster van het vermoorde meisje en 'n paar jongelui gaan op zoek naar de vermisten en vallen In handen van de naar bloed dorstende Franken stein en van Dracula. En dan ver schijnt plotseling het Frankenstein- monster ten tonele. "Met bestemming Brooklyn' is de titel van een film die in Alhambra te Vlissingen en Grand in Goes draait op vrijdag, zaterdag, maandag en dins dag. In verband met de voetbalwed- Zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig, vele jaren lang. KRUININGEN T entoonstelling van postduiven De Kruiningse postduivenhoudersver- eniging "De Vrijheidsduifhoudt mor gen (zaterdag) een tentoonstelling waarvoor door 70 liefhebbers 530 dui-| ven ter keuring zullen worden inge-j zonden. De tentoonstelling wordt ge houden in 'Ons Dorpshuis' te Kruinin gen en is vanaf vier uur voor bezoek j geopend en vrij toegankelijk. Alsi keurmeesters fungeren de heren H. Slagboom te Zierikzee, P. L. Heijstek te Nieuwendijk en S. Selders te Was pik. Voor elke klasse zijn verschillen de prijzen beschikbaar gesteld. Voor de mooiste doffer en de mooiste dui- vin van de gehele tentoonstelling is een beker beschikbaar en de eerste: prijs voor iedere klasse een medaille- Ter dekking van de kosten zullen enkele attracties worden opgesteld, waaronder een schiettent en het rad van avontuur. Verder wordt er een verloting gehouden. KORTGENE Cortgene naar nieuwe velden KORTGENE Op zaterdag 25 no vember zal de voetbalvereniging Kort- gene de nieuwe sportvelden aan de Galgeweg in gebruik nemen. Omdat de waterleiding, het gas en de elektri citeit nog niet zijn aangesloten kan nog geen gebruik worden gemaakt van de nieuwe kleedaccommodatie. Het zal nog enkele maanden lang gebruik moeten maken van het oude kleedlokaal, dat van het huidige naar het nieuwe sportveld moet worden overgebracht. De officiële opening zal dan ook niet eerder plaatsvinden dan in het voor jaar van 1973. Om de kosten van de verhuizing naar de nieuwe sportvelden te betalen zal Cortgene een oud-papier actie houden op zaterdag 25 novem ber. Bovendien houdt de vereniging een kerstbakjesactie en op 30 decem ber een oliebollenactie. YERSEKE Jongerendienst In de Nederlands hervormde kerk te Yerseke wordt zondagmorgen een: jeugddienst gehouden mer medewer-i king van het Walcherens Jongeren koor. Voorganger in deze dienst is de! heer J. Sinke. Het thema is "Leven is: geven'. De dienst begint om tien uur] terwijl er vanaf kwart voor tien zang is. Na de dienst is er gelegenheid om een kop koffie te drinken in De Haven' te Yerseke. Jeugddienst te Yerseke YERSEKE Zondag verzorgt het jon gerenkoor "Walcheren" een jeugddienst! in de Nederlandse hervormde kerk te, Yerseke. Voorganger is ds. Sinke. Het] koor wordt begeleid door eigen in-, strumentalisten en wordt gedirigeerd door Louis Blommaert- De dienst be-J gint om 10.00 uur- YERSEKE De coöperatieve raiffei senbank 'Kruiningen' wil een perceel] bouwgrond kopen op de hoek Markt/-j Burgemeester Elenbaasstraat in Krui ningen. De bank wil daar een nieuw kantoorgebouw neerzetten. De opper vlakte van het perceel is ongeveer 605 vierkante meter. De raiffeisenbank zal! daarvoor 60-500 moeten neertellen. B. en w. stellen de gemeenteraad voor' om een voorbereidingsbesluit te ne-; men voor het Oude Plein en omgeving; in Kruiningen. Voor dat gebied zijn] verschillende bouwplannen in voorbe-l reiding: in de eerste plaats is er de; bouw van een postkantoor op de hoek Hoofdstraat/Meiaam gepland. Verder i komt er een nieuwe raiffeisenbank (als de raad akkoord gaat met de: grondverkoop), terwijl de gemeente, er een nieuw gemeentehuis wil laten bouwen. De raad komt dinsdagavond i om half acht in Yerseke bijeen- NIEUWDORP NCVB kwam bijeen De afdeling Nieuwdorp van de NCVB: kwam bijeen in de consistorie der, gereformeerde kerk te Nieuwdorp. De meditatie werd verzorgd door de pre sidente, mejuffrouw C. op 't Hof. Spreker op deze avond was ds. Hom burg uit Middelburg over het onder werp "Heeft de mens het recht om te sterven'. De avond werd door de vice- presidente met een dankgebed geslo ten. OVEZANDE Collecte De collecte voor de Nierstichting heeft te Ovezanae 223,25 opgebracht. NCVB Kloetinge had avond van bijbelgenootschap KLOETINGE De afdeling Kloetinge! van de NCVB kwam woensdagavond' samen met de Nederlands hervormde' vrouwenvereniging bijeen voor een: avond belegd door het Nederlands j bijbelgenootschap. Spreker was de heer C. Schalk, die een inleiding hield over het onderwerp 'Gods Woord in Afrika.' Hij gaf een toelichting pnet dia's. De bijeenkomst werd geopend door mevrouw C. van der Linde, me vrouw T. Hilhorst sloot de avond. Meegedeeld werd nog dat het kers- i feest van de Kloetingse NCVB gehou den zal worden op 18 december. Fruittelers te Kapelle vergaderen KAPELLE De afdeling Kapelle van de Nederlandse fruittelersorganisatie en de vereniging van oud-leerüngen van tuinbouwwintercursussen houden donderdag 30 november in de agrari sche school te Kapelle een vergade ring. Ais spreker treedt op de consu lent voor de tuinbouw, ir. H. Sytstra. Het onderwerp voor de '.ezir.g is 'Ac tualiteiten in de fruitteelt'- Verder zal men aan een forum vragen kunnen i stellen over de plannen tot ruilverka veling Kapelle-Wemeldinge. In dit fo rum nemen zitting de heren J. Mar- kusse van het consulentschap voor akkerbouw en rundveehouderij, P. Huissen van het consulentschap voor] de tuinbouw en W. de Jager, lid van de voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling. De vergadering begint om half acht De romantische Pontiac. Voor de moderne vrouw. Bracclc-lhorloge met 'antieke' wijzerplaat Zilver 235,-. w gouden horloge. Een sieraad voor eefl a'anke Wfflè vrouwenpois 640.-. Een aparte Pontiac. I Zeer modern model. Duidelijke wijzerplaat. Chroom of doublé 105,-. Pontiac tijd - juiste tijd. POLITIEKE BIJEENKOMST CHU EN ARP TE KAPELLE-BIEZELINGE KAPELLE 'Waarom, juist nu chris-! telijke politiek?'. Dit is het onderwerp voor een politieke bijeenkomst aie de kiesverenigingen van de CHU en ARP te Kapelle-Biezeiinge gezamenlijk hou- den op vrijdag 24 november in het kerkelijk centrum 'Obadja'. Op deze bijeenkomst spreken de heren H. Eversdijk, Zeeuws kamerkandiöaat voor de CHU. en M. Lorier, lid van; het ARP partijbestuur. Naast het sa-j menwerkingsvertoand in de gemeente-1 raad is het de eerste keer dat beide keisverenigingen een gezamenlijke al- gemenever gadering houden. KAPELSE ZESKAMPPLOEG BEEFT STRIJDLIED KAPELLE De Kapelse zeskamp- ploeg, die zaterdag 2 december voor de laatste wedstrijd van de eerste ronde van het NCRV-televisiespel 'Zes-, kamp' in de Martinihal te Groningen aan moet treden, zal naast de suppor- tersschare nu ook een ondersteuning krijgen in de vorm van een speciaal voor dit spel gemaakt en gezongen] Kapels Zeskamplied. Het uit drie cou pletten bestaande vers is geschreven, door de gemeentebode, de heer P- C. van Zweden. Het kan gezonden wor-1 den op de melodie van het Zeeuwse- volkslied- (Slot van pag. 1) Hooguit wanneer er werkelijk werkge legenheid in het geding komt wilde hij maar dan met andere bronnen, nog wel een handje helpen. In zijn antwoord aan de staten lie- ge deputeerde Van Haaren weten, ca: er over de financiële consequenties van een zuiveringsinstallatie voor de pers leiding tot nu toe niets beken ei :s. Daarom vond hij het moeilijk om daarmee reeds nu in deze verordening rekening te houden. „Bovendien", zo voegde hij er aan toe. „als er waar dan ook tussen Bergen op Zoom en de Westerschelde een zuiveringsinstallatie moet komen, dan zullen voor de bouw daarvan bijdragen moeten rollen ui", het heffingenfonds voor de bestrijding van de waterverontreiniging". En ••'■•at de overgangsregeling voor de Westbra- bantse industrieën op dit moment be treft, in eerste instantie voelde gs van Brabant er weinig voor. Toen een aan tal statenleden toch doorzette en een concreet voorstel bij het college depo neerde, wilde men er nog eens een nachtje overheen laten gaan. Als een manier wordt gevonden, waarmee wordt voorkomen, dat lasten van de industrie naar de bevolking verschui ven. dan willen gs van Brabant in c;t opzicht niet dwars liggen, zo was de voorzichtige verzekering aan de staten. Vanmorgen (vrijdag) komt de zaak opnieuw in discussie. „ZELFKLIMMENDE KOFFIESERVEERWAGEN LOST PROBLEEM ZWARE KOPJES OP" GOES Er komen twee koffie dames in het stadskantoor van Goes. Die dames gaan overigens niet alleen voor de koffie zorgen, want dat vonden de Goese raads leden donderdagavond wel een beetje te enge bezigheid. PvdA-er J. van den Hoven zei het zo: „Ik kan me niet voorstellen dat die dames achteneenhalf uur per dag koffie rondbrengen. Niet dat ze dat niet zouden kunnen, maar niemand kan toch zoveel koffie op. Zelfs ambtenaren niet -". De PvdA-er vond dat de dames best ook eens de tafels kunnen schoonmaken na vergaderingen en dergelijke. En verder wilde het raadslid graag weten of de dames steeds die hoge trappen in het stadskantoor op moeten klimmen 'met die zware koffie koppen en flesjes frisdrank op een dienblad'- De heer Van den Hoven vroeg zich af of er geen verborgen goederenlift je in het gebouw zit Hij wilde ook weten of een af wasmachine nu wel zo nodig is Op die hoge trappen wist raads lid G. J. Es'nuis (christelijke groep) wel iets: „We schaffen gewoon een zelfklimmende koffie- serveerwagen aan", opperde hij. Wethouder drs. J. Dijkgraaf zag het probleem niet zo- „He: koffie apparaat zal normaal gesproker, gezet worden op de plaats waar de meeste mensen bijeen zijn, op de drukst bezette afdeling- Overi gens voel ik wel degelijk veel voor een afwasmachine omdat er op zo'n dag zoveel vergaderingen, besprekingen in het stadskantoor zijn dat he: een onmogelijke zaak is om al die vuile spullen aan het eind van de middag, ais de vergaderingen zijn afgelopen nog met de hand te gaan afwas sen". De WD-er G. J. van Welber gen informeerde naar het bestek. ,de bordjes en vorken en messen voor het eten van kleine dingen" Drs. Dijkgraaf: „U denkt zeker aan de bitterballen en slaatjes né? Nou zover kom; he; nog we! als de vergaderingen van de com missie onderwijs zo lang blijven uitlopen als nu gebeurt". Waarop ie heer Van Welbergen: ,Ja ik m ook niet in uw commissie van financiën, die vergaderingen zijn zo klaar weet ik". N'a deze leven dige discussie kwam men tot de conclusie dat. de taakstelling van de koffiedames ruim moet wor den gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 27