Ouders grijpen vaak te hoog bij schoolkeus voor hun kind Sealand SH2 zweeft over Zeeuws water Vraag naar personeel loopt in Zeeland nog steeds terug Mr. Schelfhout verdiept zich twee dagen in Zeeuws kleuter- en basisonderwijs CJIm PLATTELANDSVROUWEN HIELDEN 'ONDERWIJSMIDDAG' IN GOES ALMANAK IN 5 VAN ACHT RAYONS NAM WERKLOOSHEID IETS TOE Maandag aanvoer generator voor kerncentrale BIJNA 2 MILJOEN VOOR DEEL EILANDENPLAN VEERSE MEER OverC-Film lopende meningen soms nogal uiteen- de voordelen blijven echter duidelijk. Opbrengst m kinderzege Is verdeeld Prinses Margriet opent school voor verpleegkundigen WERKBEZOEK DINSDAG EN WOENSDAG Zeeuws PROV INCIAIE ZEEUWSE COURANT INSPECTEUR GELIJNS: „SCHOOLTOETS KOMT WEER TERUG" GOES Ouders moeten niet te hoog grijpen voor hun kinde ren als het gaat om de school keus na het verlaten van de ba sisschool. Eerzucht van de ou ders heeft vaak tot gevolg, dat de kinderen zich ongelukkig voe len op de vervolgschool. On danks het advies van de school hoofden en de uitslag van een psychotechnisch onderzoek, zijn er nog altijd ouders die hun kind naar een andere vorm van voortgezet onderwijs sturen dan waarvoor ze geschikt zijn bevonden. Dit was de 'boodschap', die verschei dene van de inleiders tijdens de don derdagmiddag in 'De Prins van Oran je' te Goes Behouden provinciale stu diebijeenkomst van de afdeling Zee land van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen de bezoeksters uit de gehele provincie meegaven. De Zeeuwse plattelandsvrouwen hadden als onderwerp voor deze bijeenkomst gekozen: 'Het voortgezet onder met al zijn mogelijkheden en moei lijkheden'. Vier inleiders belichtten dit probleem vanuit verschillende gezichts punten. De inspecteur van het onderwijs in de inspectie Middelburg, de heer J. Ge- lijns. noemde een nauw en veelvuldig contact tussen basisonderwijs en voortgezet onderwijs 'een broodnodi ge zaak.". Het contact, zo wist hij te vertellen, wordt steeds beter, al ver schilt het van plaats tot plaats. Over de leerlingen uit de zesde Idas van de basisschool, die naar het voortgezet onderwijs moeten, merkte hij op. dat adviezen over deze kinderen 'met sla gen om de arm' moeten worden gege ven. „Advies moet voorzichtig worden gegeven". In dit verband verklaarde hij geen oordeel te willen geven over de waarde van het psychotechnisch onderzoek. De heer Gelijns gaf een overzicht van de vijf manieren om entree te krijgen tot het voortgezet onderwijs: .Advies van het hoofd der school, test (psy chotechnisch onderzoek), het terecht sterk verguisde toelatingsexamen, de proefklas en de schooltoets". Over de schooltoets merkte hij verder op: „Zeeland hecl't de boot gemist. De schooltoets is bedoeld als determina tiemiddel. De inspectie heeft hieraan meegewerkt, maar het ouderwijs heeft 'neen' gezegd. Dit is erg spijtig- Ik voorspel evenwel, dat de toets er weer komt". Ook ging spreker in op de mogelijkhe den van de kleine school. De heer Gelijns: „Kinderen op kleine scholen krijgen een sterkere differentie. Ieder kind krijgt stof op zijn of haar ni veau. Het is geen eenheidsworst. Ook de grote scholen gaan nu het spoor volgen". Aan het slot van zijn betoog maakte deze inleider nog enkele op merkingen over de soms verkeerde uitgangspunten van de ouders, waar van het kind vaak het slachtoffer wordt. Wat biedt ami Op de vraag: „Wat biedt het algemeen voortgezet onderwijs, gaf mej- drs. M. G. Hoveijn, schooldekaan bij het Goe- se lyceum, een antwoord. Zij gaf een korte uiteenzetting van de mogelijkhe den bij dit type onderwijs. Mej. Ho veijn beschreef de gang van zaken bij het mavo. het havo en het voortgezet wetenschappelijk onderwijs. „Naarge lang hun capaciteiten kunnen kinderen tijdens de schoolduur van het ene type onderwijs op het andere over stappen, bijvoorbeeld van mavo naar havo of van havo naar atheneum en eventueel omgekeerd. Als de ouders het met dit laatste niet eens zijn kan op vele scholen hun kind de brugklas doubleren. In de tweede klas gaat hët onderwijs gewoon voort. In de derde klas komen de kinderen in aanraking met het samenstellen van het keuze vakkenpakket", aldus de inleidster- Mej. Hoveijn stelde dat in de mam moetwet een vrije keuze van vakken als een groot goed is gegeven. In de praktijk komt. hier echter steeds min der van terecht, omdat universiteiten en hoger beroepsonderwijs hun eisen ADVERTENTIE In geval van storing is voor de abonnees op onze ser- vicedienst dit weekend be schikbaar: de heer J. J. Meul meester, Troelstraweg 203, VUssïngen. Telefoon 01184-7622. leeuwse Rijbewijs In Ovezande deed zich onlangs een zeer vreemd geval voor. Een man, die juist de middelbare leeftijd had bereikt, deed al gerui me tijd verwoede pogingen het felbegeerde rijbewijs te halen. Wekelijks nam hij ad 15.- per keer een lesje bij een gerenom meerd rijschoolhouder. Zonder nog de vaardigheïdsproe- ver. te hebben afgelegd gaf het heerschap er na 20 lessen de brui aan. Htj werd zich namelijk ge waar van een onvolkomenheid aan zijn lichaam. „Er zitten drie pedalen in de wa gen en ik héb maar twee voeten". stellen en die zijn vaak per instelling (hoger beroepsonderwijs) voor dezelf de richting gevarieerd, zo bleek uit haar woorden. „Gevolg", aldus ftiej. Hoveijn. „de eisen worden steeds meer opgeschroefd en de kinderen moeten reeds op vijftienjarige leeftijd een bijna onmogelijke keuze maken". Beroepsonderwijs „Van de kinderen die naar het voort gezet onderwijs gaan komt veertig procent terecht bij het beroepsonder wijs". Dat zei de heer J. J. Steenhou wer. onderwijskundig medewerker bij de algemene bond ter bevordering van het beroepsonderwijs- Hij ging in zijn rede dieper in op de mammoet wet, waarin hij een bevestiging zag van wat ai bestond: het onderwijs wil niets weggeven van zijn verworvenhe den. In de praktijk, aldus de heer Steen houwer. worden de kansen die de mammoetwet voor dit. type onderwijs aangeeft, niet duidelijk. Dit wordt, vaak veroorzaakt door gebrek aan begeleiding. De goede principes van het brugjaar. zoals ook het beroepson derwijs dat kent, komen niet volledig tot hun recht, in de verdere schooltijd. De stof hoort vaalt in de hogere leerjaren thuis. Hij achtte dan ook een langere schooltijd noodzakelijk. Per 1 augustus 1973 wordt het beroeps onderwijs vierjarig (nu driejarig). Sprekend over de middenschool zag hij als mogelijkheid een driejarige brugperiode. (middenschool 12 tot 13 jaar), gevolgd door beroepsonderwijs of algemeen voortgezet onderwijs tot 16 jaar en vervolgens tot 18-jarige leeftijd partieel onderwijs als men werkzaam Is in een bedrijf, voortge zet beroepsonderwijs of wetenschap pelijk onderwijs- Ais belangrijkste aspecten voor de mens van de toekomst noemde hij: flexibiliteit, creativiteit en sociale in stelling. Partiële leerplicht De hoofdconsulent leerlingenwezen Zeeland, de heer J. D. de Voogd, sprak over "Partiële leerplicht, wat en hoe"? waarin hij zei, dat men thans in een overgangsperiode zit. Voor de werken de jeugd is er na negen jaar leer plicht en vijftien jaar zijnde de z,g. gedeeltelijke leerplicht, die inhoudt, dat deze jongeren één dag per week een opleiding moeten volgen. Zij heb ben de keus uit besdrijfsscholing of één dag vormingsinstituut. In 1980 zou de situatie volgens een beleidsnota van de regering zo moe ten zijn. dat ieder kind tussen 12 en 13 jaar een middenschool volgt (met differentiatie) en daarna wetenschap pelijk onderwijs of participatie-onder wijs. Ieder kind zal dan een keuze uit één van deze twee mogelijkheden moeten doen. In de discussie na de pauze kwamen nog aan de orde zaken als de klasse- grootte, niveaugroepen, inspraak bij de overgang van het basisonderwijs naar het voortgezet onderwijs, vak kenpakketten met. betrekking tot het wetenschappelijk onderwijs, tussen tijdse overgang naar verschillende vormen van voortgezet onderwijs, be voegdheidsgraden en de onbevoegde leerkrachten bij het voortgezet onder wijs- De vergadering stond onder leiding van mevrouw M. S. Evers-Pauw, presi dente van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen. die een openings- en slot woord sprak. IN KOMENDE MAANDEN GEEN VERBETERING ARBEIDSMARKTSITUATIE VERWACHT MIDDELBURG In vijf van de acht rayons, waarin het Dis trictsbureau voor de Arbeids voorziening in Zeeland de pro vincie verdeelt is de werkloos heid in de loop van oktober enigszins gestegen. Het ongun stigst was de ontwikkeling in Tholen, waar het percentage werkloze mannen in de loop van oktober steeg van 2.9 tot 3.7. Minder sterk was de toeneming in de rayons Goes (van 2.3 tot 2.5 procent), Middelburg (3.9 naar 4.1), Vlissingen (2.9 naar 3.2) en Oostburg (5.9 naar 6.0). De situaiie verbeterde in de rayons Temeuzen (3.5 naar 3-3), Hulst (4-8 naar 4.5) en Zierikzee, waar het per centage werkloze mannen het sterkst terugliep, van 4.3 naar 3.8. In de verschillende rayons telde men per eind oktober de volgende aantallen werkloze mannen (het tweede cijfer is het aantal aan het begin van okto ber): Goes 338 (315). Middelburg 485 (458), Vlissingen 347 (317). Temeuzen 409 (434), Hulst 207 (223), Oostburg 278 (275), Zierikzee 187 (211), Tholen 114 (89). In totaal waren per 31 oktober j.l. in Zeeland 2365 mannen werkloos, van wie er 79 tijdelijke bezigheden vonden op aanvullende werken en 163 in de sfeer van de sociale werkzaamvoorzie- ning- Geheel zonder werk waren dus 2123 mannen. Het cijfer van 2365 maakt een zorg wekkende indruk indien men hec ver gelijkt met dat van eind oktober 1971 (1320). maar is slechts weinig hoger dan dat aan het begin van oktober 1972 (2322). BORSSELE Maandag wordt het laatste grote stuk voor de kernener giecentrale te Brossele, een generator, verwacht. Deze generator, die over het water wordt aangevoerd, zal om streeks tien uur in de containerhaven van Vlissingen-Oost aankomen, waar na het gevaarte over de weg naar de kernenergiecentrale zal worden ver voerd. De aankomst van de generator houdt in, dat de kernenergiecentrale binnen kort zo goed als voltooid zal zijn. De centrale treedt overigens pas om streeks juni 1973 in werking. Werkcommissie recreatieraad in consept subsidie-voordracht voor arm voor '73 Waarschijnlijk geen urgentiebepaling MIDDELBURG De wcrkcommissie van de provinciale raad voor de recre atie wil als hoogste investering op de subsidievoordracht voor 1973 aan het ministerie van erm onderdelen van het eilanden- en baggerplan in het Veerse Meer opnemen. Hiermee een bruto-investering van 1.800.000 gulden gemoei J. Het betreft hier onderdelen van project, dat in het verleden door de verschillende overheidsinstanties en adviseurs is aanvaard en waarin het rijk de kosten van de aanleg- geheel wil betalen. Een meerderheid in het algemeen bestuur van 'Het Veerse Meer' kent aan dit project de hoogste prioriteit toe. De provinciale raad voor de recreatie, die de subsidievoordracht in de verga dering van 23 november behandelt, kan echter nog geen urgentie aange ven tussen de objecten onderling. Het ministerie van erm heeft namelijk nog geen beslissing genomen op de vorige voordracht, zodat niet bekend is welke projecten hiervan in de opga ve voor het komende jaar opnieuw moeten worden opgevoerd. De werk- commissie uit de raad stelt daarom voor de onderlinge urgentie van de projecten eerst aan te geven nadat een beslissing is genomen op de subsi dievoordracht voor dit jaar. Voorzieningen van dijkrecreatie op Tholen wil de werkcommissie, blij kens de voordracht voor '73, met 142.000 gulden door erm laten subsi diëren. De werkcommissie acht deze voorzieningen, uitbreiding van een be staand parkeerterrein te Scherpenisse en aanleg van een parkeerterrein te Poortvliet, nodig voor een goede ont wikkeling van de dijkrecreatie op Tholen. De werkcommissie stelt voor om erm in de aanleg van een trailerboothel- ling in de gemeentehaven te Kortgene voor 62.000 gulden te laten subsidië ren; voor een verpozingssteiger bij jachthaven Oostwatering te Vrouwen polder is op de conceptvoordracht 68.000 gulden gezet en voor een zelfde voorziening bij de Zandkreekdam 57.500 gulden. Een voetpad langs de Jan van Renes- seweg te Westerschouwen staat op de voordracht 'genoteerd' voor 30.000 gulden. De werkcommissie merkt hier over in het advies op dat dit aan te leggen pad verhlijfsrecreanten uit Re- nesse de gelegenheid biedt op veilige wijze het strand te bereiken. Voor het maken van duinovergangen bij het strand te Scharendijke wordt- voorge steld erm een subsidie van 43-500 te vragen. Voor reconstructie van de Hoogen- boomlaan te Westerschouwen; par keerterreinen in het kustgebied van Walcheren en het aanbrengen van een oeververdediging voor het eiland in de Braakmankreek zijn in de voorge stelde subsidievoordracht pro rie-posten opgenomen. Nog meegevallen De ontwikkeling gedurende oktober is daarom meegevallen. Gezien de huidige arbeidsmarktsituatie is de werkloos heid in oktober minder toegenomen dan werd verwacht. Er is sprake van enige stabilisatie. Verontrustend is echter, dat de vraag naar personeel in alle beroepsgroepen van maand tot maand terugloopt en dat kan een aanwijzing zijn. dat er in de komende maanden weinig zal verbeteren. Gedurende oktober zakte het cijfer van de openstaande vacatures voor mannen van 546 naar 476, ook al weer sterk contrasterend met de vraag naar mannen per eind oktober 1971 (1410). De vraag naar vrouwelijk personeel liep in oktober eveneens terug, van 619 naar 500 (eind oktober 1971 868). De stabilisering van het werkloos heidscijfer onder mannen kwam voor al, doordal de werkgelegenheid in de bouwvakken onverwacht enigszins toe nam. Dat hield verband met de start van het project "De Sterre' in Huist, woningbouw en een kleine uitbreiding van DOW m Terneuzen, de bouw van de raffinaderij Total in het Sloe, de bouw van de Vlaketunnel en de uit breiding van Hercules in Middelburg, die in het beginstadium verkeert. Zelfs uit het rayon Oostburg zijn thans timmerlieden bezig bij de bouw van Total- In het maandoverzicht van het dis trictsbureau voor de arbeidsvoorzie ning in Zeeland leest men hierover: 'De algehele arbeïdsmarktsituatie in Zeeland kan beslist niet gunstig wor den genoemd. De huidige wat vergro te werkgelegenheid in de bouwnijver heid steunt geheel op een paar grote objecten waarmede een aanvang is gemaakt... Onvermijdelijk zal de sei zoenwerkloosheid in de komende maanden in betekenis toenemen en daarmede het aantal werkzoekenden". Het overzicht signaleert ook het sterk teruglopen van de vraag in de sector metaalnijverheid. Deze ontwikkeling wordt mede beïnvloed door perso neelsinkrimping bij constructiebedrij ven als gevolg van een stilstand in de industriële expansie. Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen in Zee land liep in oktober op van 462 tot 522 (eind oktober 1971 361) Van dit aantal van 522 waren 495 vrouwen geheel werkloos, 27 vonden werk in de sfeer van de sociale werkvoorzie ning. Onder de vrouwen is thans, na beëin diging van het seizoen, vooral in de sector horecapersoneel veel werkloos heid. Voor het kantoorpersoneel is de toestand weinig rooskleurig. Het aan bod van de jongste leeftijdsklasse neemt weliswaar af. maar voor de ouderen is er weinig uitzicht op een spoedige verbetering van de plaats singsmogelij kheden. De vraag neemt nog verder af en deze is dan nog voornamelijk op jeugdigen gericht. (ADVERTENTIE) geen uitgebreide (remmende) voorzorgen, onbelemmerd samenzijn, lost tijdens bet samenzijn geheel op, na afloop niets te verwijderen, vrijwel nooit bijwerkingen Uw drogist heeft een uitvoerige Ibldcr tot uw beschikking waarin alles staat wat u over C-Film moet weten. Ook zal het C-Film Adviesbureau (postbus 52, Dicmen) deze folder op aanvraag graag toesturen. een nieuwe anticonceptie-methode. VRIJDAG 10 NOVEm23T| VLISSINGEN - Vffltófw lingen in Zeeland hebWTJ^ weer meegedeeld in de de kmderzegels van w zijn: Groene Kruis ln GrinüS. f 1681.45 voor de innc^; nieuw wijkgebouw; CrÖe«v-.e wit "J00L voor mo<bmiwt, het wijkgebouw; Middelburg" voor telefooninstallatie stichWui en gezin; Ovezande H000 «St gebouw Wit-Gele Kmk' w'1 2500.- voor verbouwing' r-qJj] Wit-Gele Kruis. ƒ2000.- voor moderoWarT? bouw Groene Kruis- La land ƒ10.000,- voor vdfeW Haamstede; Dreiscinr Zit*i ^nj£"erve Schar^dvS^ j -000,- voor modentenn?" r a bouw Groene Kruis- VrouU-XJ 7500, voor ™ing in Zonnehuis Zeeland- W dinge 4000,- modernised» T5 bouw Groene Kruis; We?do~5 meubilair Wit-Cele Knik w 12.000.- voor zwemmen voor gehandicapte:^ BRUINISSE Op de zandplaten te gen de Grevelingendam zweeft deze week met grote snelheid een kleine hovercraft. Van maandag tot en met vanmorgen vrijdagmorgen heb ben mensen van de Holland Hoverhi- re uit Rotterdam het vervoermiddel gedemonstreerd aan vertegenwoordi gers van allerlei maatschappijen die activiteiten langs de kust ontwikkelen. GOES Prinses Margriet opent woensdag de school voor verpleegkun digen aan de Westwal te Goes. De prinses wordt om 14.50 uur verwacht bij de afrit van de sluis te Katseveer, waarna men via de provincialeweg Goes-Zierikzee, rijksweg 258 en de Middelburgsestraat naar de Westwal rijdt. Daar wordt de prinses verwelkomd door de commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen. de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, de voorzitter van de school voor ver pleegkundigen, de heer Th. H- de Meester, de chef van het kabinet van de commissaris van de koningin, mr. H. F. M. van der Heijden, en de directrice van de school, zuster A. C. Rottier. Een leerling-verpleegkundige zal prinses Margriet bloemen aanbie den. Na de aankomst begeeft het gezelschap zich naar de koffiekamer, waar voorzitter De Meester om streeks 15-25 uur een welkomstwoord zal uitspreken en de prinses zal vra gen de openingshandeling te verrich ten. Prinses Margriet zal hierop een maquette onthullen. In het daarop volgende half uur wordt de school bezichtigd. Omstreeks half vijf zal de prinses weer vertrekken. Tijdens de demonstratiedagen en tij dens de tentoonstelling Europort, die van 14 tot en met 18 november in het Amsterdamse RAI-gebouw wordt ge houden wil het Rotterdamse bedrijf Holland Hoverhire bekijken of in Ne derland belangstelling bestaat voor de zespersoons hovercraft, de Sealand SH2. Het kleine vervoermiddel men is het er in Nederland nog niet over eens of het een vliegtuig of een boot is is door de Londense maatschap pij Sealand Hovercraft Limited in Cumberland gebouwd. De heer B. C. A. van den Oever, directeur van NV Holland Shipscontractors in Rotter-1 dam, heeft het toestel naar Nederland gehaald om te kijken of er genoeg belangstelling is om het te gaan ver- Nieuw gewest- bestuur voor PSP-Zeeland ZIERIKZEE Tijdens de dezer da gen gehouden algemene ledenvergade ring van de PSP gewest Zeeland is een nieuw gewestbestuur geformeerd. De samenstelling is thans als volgt: voorzitter Henk Branderhorst, Zierik zee; secretaris Cees Boot, Zierikzee; penningmeester W. J. Kramer, Koude- kerke; lid Kees Schipper Temeuzen. Als afgevaardigden in de partijraad werden gekozen Henk Branderhorst en Kees Schipper. Er werden beslui ten genomen betreffende de verkie zingscampagne. In geheel Zeeland zal intensief voorlichtingsmateriaal wor den verspreid (huis-aan-huis actie). Daarnaast zullen op 18 november in- formatiekramen worden ingericht op de markten in Temeuzen, Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. In de tweede helft van oktober is een leden werfactie gehouden die verrassend goede resultaten heeft opgeleverd, al dus het PSP-gewest. STAATSSECRETARIS STELT ZICH OP HOOGTE VAN INTEGRATIE VLISSINGEN Twee dagen lang zal staatssecretaris van onderwijs, mr. C. E. Schelfhout zich volgende week in Zeeland oriënteren over de vorderin gen bij de integratie van liet kleuter en basisonderwijs. De staatssecretaris, wiens ambtsterrein zich uitstrekt over basis- en kleuteronderwijs, alsmede de scholenbouw en het scholenplan brengt dinsdag 14 en woensdag 15 zijn werkbezoek aan Zeeland. De staatssecretaris heeft reeds in een eerder stadium verschillende andere provincies bezocht, waar hij zich op de hoogte heeft gesteld van de inte gratie bij kleuter- en basisonder- wijs. Voor beide dagen is een uitgebreid programma opgesteld, waarin onder meer voorkomt de opening van de rk- basisschool te Koewacht. De in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen geboren heer Schelfhout komt daarmee tegemoet aan de wens van bet plaatselijke schoolbestuur. De opening van de school bleek goed in te passen in zijn programma. Weliswaar wordt dezelfde (woensdag) middag ook de nieuwe rijksleerschool in Middelburg geopend, maar toen de uitnodiging voor de opening van deze school de staatssecretaris bereikte had hij reeds de invitatie van Koe wacht aanvaard. .Als de staatssecreta ris tijdig op de hoogte was geweest van de opening van de leerschool in Middelburg had dat in het program ma kunnen worden ingepast. Nu bleek dat niet meer mogelijk", aldus een woordvoerder van het ministerie van onderwijs. De eerste dag van zijn werkbezoek zal de staatssecretaris de openbare lagere school in Colijnsplaat bezoeken, well- school een samenwerkingsverban heeft met enkele andere (kleine scholen. Vervolgens gaat de staatsst cretaris naar de openbare lagere (één mans)school te Wisssenkerke, gevolgd door een bezoek aan de protestants christelijke kleuterschool in die plaats. Mr. Schelfhout heeft 's-middags in Middelburg een bespreking met de leiding van de christelijke pedagogi sche academie, de rijks pedagogische academie en het Regionaal pedago gisch Centrum Zeeland. Onderwerp van bespreking is het project taalont wikkeling kleuter-basis-onderwijs. Via een bezoek aan de nieuwe Van Duy- venvoordeschool zowel basisschool als kleuterschool (de Springplank) wordt een gesprek ingeluid over de aansluiting kleuteronderwijs en basis onderwijs met de besturen van de protestants-christelijke school voor basisonderwijs Louise de Coligny en de kleuterschool Johan Frisoschool te Vlissingen. (ADVERTENTIE) 8onnykpwi RILL-SERVICE MARKT 21 MIDDELBURG TEL3201 SNACKS - GRILL-PLATES - KOFFIEBAR HAMBURGERS BROODJES - ICE EN SHAKES MEENEEM GERECHTEN 10 KORTING De staatssecretaris en zijn gezelschap begeven zich vervolgens naar Hulst, waar 's-avonds een openbare bijeen komst wordt gehouden in de raadzaal van Hulst met 'het Zeeuws-Vlaamse onderwijs' in velerlei geledingen, dat wil zeggen met gemeentebestuurders, onderwijzers, leden van oudercommis sies, schoolraden enz. Als onderwerp van discussie is op de agenda voor deze bijeenkomst gezet: 'Onderwijs verzorging in Zeeuwsch-Vlaande- ren'. Woensdag 15 november vervolgt mr. Schelfhout zijn Zeeuwse oriëntatiereis met een bezoek aan de rk basisschool te Kloosterzande met aansluitend daarop een bezoek aan de rk-kleuter- school te Stoppeldijk. Later in de morgen volgt een ont vangst ten stadhuize van Axel. waar de staatssecretaris van gedachten zal wisselen met de inspectrice van het lager onderwijs in de inspectie Goes en de inspecteur van het. lager onder wijs in de inspectie Middelburg, als mede de hoofdinspecteur onder wie Zeeland ressorteert. Tot slot volgt in de middaguren de opening van de verbouwde rk-basisschool te Koe wacht door mr. Schelfhout. huren. De heer Van da Onr ts mogelijkheden in aiit-iö «nors. baggerbedrijven, pijen, duikers en sdstpstaec m den naar zijn idee nirttanahstt» van het vliegende vaartuig H« goed geschikt voor gebniü !n te Waddengebied en verder overal kj de Nederlandse kust, althans b1« S golven niet hoger zijn dan 9) csz; ter en dc windkracht niet ms: sa 5 Beaufort. De heer Van da Or» „Bij werk in het WadfisgfeiE het tijdbesparend werker is cz beschikking heeft over ea c« s.' dit. Ik denk ook aan de reasEi stellen ons voor volgend jaar Scheveningen tochten met tóensza organiseren". De hovercraft kan een snelheid rste van maximaal 80 kilometer pr n Op de platen voor het Grevelingerrtt taurant en op het Krammer snelt de Sealand SE e morgen nog op en neer- ixa wordt de hovercraft in Bras®® wieltjes voorzien om naar gesleept te worden Op de fro# Sealand SH2 in actie lans ós w lingendam. (Foto PZC) (ADVERTENTIE) tijdelijk regen In liet algemeen veelb^oWte^ tijdelijk regen. Matige aan de kust harde tot wtomj zuidwestelijke wffld. Mn® raturen ongeveer 11 graden. Vooruitzichten voor otettoJ 0 Onbestendig en enige dallM M deld over Nederland. f; Voor zaterdag: aantal ure 4; min. temp.: vart onpw^. tot 3 graden ^en temp.: omstreeks nonnaa - y droge periode 60 procent; kans op et. - etmaal: 30 Pr®cenL ge f Voor zondag: aanls; 5; min. te"»: V, max. temp.: ™Me m»®;' op een arose perMJp» uur- 70 prQcent, kans w droog etmaal: 4fljjfe. Normalen voor Den Helder Vlissingen Eelde t Vlv. Z.-Lunburg De BUt 4 Gem. over Ned. 11 november

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 2