Regionaal selectieteam honkbal Brabant-Zeeland Walcheren jubileert: 40 jaar Marathondames verslaan Matador in goede strijd Scheidsrechtersvereniging Gommers-le Clercq aan leiding NBB-compefifie WIM HENDRIKS: HULDE VOOR 25 JAAR ACHTER DE MICROFOON STUDIEGROEP WIL SUPERKLAS VOOR HOOFDKLAS ONTWIKKELING STIMULEREN WOOD Stimulans 0EM0EMEN0E NA 0-7 TOCH NOG GELIJK: 7-7 TOGO HAALT UIT TEGEN BL. WIT Geld nodig? Binnen 'n paar dagen geregeld- met een persoonlijke lening van de NMB 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 NOVEM» HAARLEM Wil de Nederlandse hnnkbolsport in de toekomst floreren, dan zal de structuur in de 'top' Hink gewijzigd moeten worden. Dat is de samenvat tende conclusie van een studiegroep, bestaande uit In honkbal gespecialiseerde sportjournalisten en medewerkers van deze tak van sport bij publiciteitsmedia. ZIJ menen dat veranderingen in de competltiestrucuur, zoals die al enige malen plaatsvonden, lapmiddelen zijn gebleken. Om tot behoud van het honkbal te komen, achten zij het nodig dat er in de Nederlandse honkbalwereld in de eer ste plaats een mentaliteitsverandering komt. Het tot nu toe overheersende clubbelang zal plaats moeten maken voor een streven dat is gericht op het al gemeen bonkbalbelang. De studiegroep wil daarom afschaf fing van de huidige hoofdklasse en vervanging daarvan door wat ze noemt een ..superklasse", welke bena ming zij overigens irrelevant acht en die ze uitsluitend koos om iedere associatie met de huidige hoofdklasse te vermijden. ïn deze ..superklasse" zullen teams uitkomen die als verte genwoordigers van een aantal regio's dienen te worden beschouwd. Voorop gesteld wordt deze klasse tot een gesloten gebied te verklaren, met an dere woorden: promotie naar en de gradatie uit die klasse moet niet mo gelijk zijn. Wel wil men de mogelijk heid open laten om teams uit de regio's waar nu nog geen ploeg van het superklasseniveau kan worden sa mengesteld tot die klasse toe te laten als daar het vereiste spelniveau wél wordt benaderd. Door het niet uit deze klasse kun nen degraderen zullen werkelijke teams in alle rust verder kunne wer ken aan de ontwikkeling van het spel peil. Parallel aan deze superklasse wil men komen tot een klasse waarin de besle jeugdspelers uit diverse regio's zullen uitkomen, met het doel de opleiding van het aanwezige jeugdige talent zo optimaal mogelijk te doen zijn. In principe zouden spelers uit deze regioselectieteams niet tot een be staand superteam moeten kunnen toe treden. met dien verstande dat het bondsbestuur de bevoegdheid zou moeten krijgen om voor een sterk opvallend talent een uitzondering op deze regel te maken. De extra kosten die met het instellen van wat wordt genoemd de ontwikkeingsklasse ge paard gaan, zouden moeten worden bestreden met de gelden die ingevolge de tien procentsregeling door de ge sponsorde clubs aan de bond worden afgedragen. Nagegaan is waar deze regioteanis zouden, moeten worden geformeerd. iVlen kwam tot de volgende conclusie: een team, samengesteld uit spelers van de negen clubs in Limburg in Nijmegen en omgeving, een team uit bet district Noord (tien clubs), een team uit bet rayon Noord-Holland (IS clubs), een team uit liet rayon Oost (9 clubs) en een team uit West- Brabant en Zeeland (9 clubs). Wat betreft de financiën met be trekking tot een superklasseteam me nen de samenstellers van het rapport dat ernaar gestreefd dient te worden dat zo'n team volledig self-supporting zou moeten zijn. Nooit zou er een beroep moeten kunnen worden ge daan op de financiën van de toeleve rende clubs. Gesteld wordt dat wan neer een super team winst zou maken, er moet worden nagegaan in hoeverre clubs die spelers aan het superteam hebben afgestaan in die winst zouden kunnen delen. Om de financiën van de clubs niet aan te tasten, zou een superteam ook niet als vereniging in de voetbaltoto kunnen participe ren. (ADVERTENTIE) tiebettilbare aftershave after shave 4,05 7,35 Naast het formeren van de zoge naamde superklasse en de regionale jeugdteams hebben de samenstellers van het rapport zich ook bezig gehou den met de vraag hoe de ontwikkeling van honkbal te stimuleren in de regi o's waar deze sport nu nog op een laag pitje staat. Zij zijn tot de conclu sie gekomen dat deze stimulans kan uitgaan van het samenstellen van regi onale selectieteams. De uitverkorenen voor deze teams zouden normaal in hun vereniging moeten blijven spelen, maar zij zouden een aantal keren in competitieverband de teams van de overige ontwikkelingsregio's dienen te ontmoeten. Deze interregiocompetitie (CONTA CTADVERTENTIE) kennismaking etc. Castilla, sigaar van zeer goeden Luize (Velasques) is brandend van verlangen om kennis te maken met serieuze HEREN die tegen kleine vergoeding (32 cent) willen genieten van haar flink postuur en ronduit vorstelijk karakter. .Doel: oprechte VRIENDSCHAP. Leeftijd onbelangrijk. Reacties worden discreet behandeld door uw eigen sigaren winkelier. MIDDELBURG De Eerste Zeeuwse Rugbyclub Oemoemenoe is er niet in geslaagd de volle winst te halen uit de thuiswedstrijd tegen de rugbyclub Wateringen. Na een wat rumoerige, soms rommelige, maar bij vlagen ook zeer interessante wedstrijd werd de pindstand bepaald op 7-7. Hiermede kunnen beide partijen tevreden zijn, want men gal' elkaar niet veel toe. Na het eerste fluitsignaal van arbiter Cor de Heus was het eerst Waterin gen. dat gegroepeerd in de richting van de Zeeuwse veste opdrong. Oe moemenoe bleef echter goed staande. Tegenaanvallen werden ondernomen, waarbij de snelle gebroeders Buijs tot diep in de verdediging van de tegen standers doordrongen. Wateringen, dat voor de rust met de wind mee speelde wist als eerste een try te drukken. Na ongeveer een kwartier brak een van de wings door en bracht het ovaal achter de try-line van de thuisclub op de grasmat. 0-4. De conversion werd niet benut. Vrij kort daarna wisten de gasten door het benutten van een strafkick de voorsprong verder uit te bouwen tot 0-7. Toen vond Oemoemenoe het wel ge noeg. Wateringen kwam onder druk te staan. Het veldoverwicht van de Zeeu wen werd vooralsnog niet in punten uitgedrukt. Na de veldwisseling, toen Oemoemenoe het voordeel van de wind kreeg, hebben de Zeeuwen met man en macht geprobeerd de score in hun voordeel om te buigen. Het was Ad Buijs, aie een straf-kick uitstekend benutte. Van vrij grote afstand plaat ste hij de bal tussen de palen 3-7. Oemoemenoe ging door. Kees Fokke wist uit een losse-scrum die vrijwel in het doelgebied van Wateringen ont stond een try te drukken, waarmede dc stand op 7-7 kwam. De conversion mislukte. In het resterende gedeelte van de wedstrijd kreeg de thuisclub nog goede kansen om de derde achter eenvolgende overwinning binnen te halen. Jan Joosse drukte volgens ve len een try, maar de situatie waarin dat gebeurde was zo onoverzichtelijk, dat de scheidsrechter niet kon beoor delen of er inderdaad gescoord was. Het bleef dus gelijk. Zondag as. speelt Oemoemenoe in Rotterdam te gen de RRC II. VLISSINGEN In de Zeeuwse bas ketbalcompetitie hebben de dames van Marathon die van Matador in een ui termate aantrekkelijke wedstrijd ver slagen: 53-41. Beide ploegen waren uitermate nerveus. Het begin van de wedstrijd was voor Marathon. Het bracht Matador enigszins uit balans na een 9-4 voorsprong. In deze begin fase had Marathon ook al 6 vrije worpen mogen nemen waarvan er vijf door nervositeit gemist werden. In liet verdere verloop van de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op tot op het moment dat Matador naast Mara, thon. dat mentaal erg zwak was in dit gedeelte van dc strijd, kwam. Marathon maakte geen punt meer, het kreeg alleen nog vrije worpen te ne men waarvan ook nog de helft ge mist werd, overigens erg verwonder lijk want Christien Vos-Bevelander mist op de trainingen slechts 20 pet van haar vrije worpen en nu zelfs 60 procent. Bij Matador waren er twee speelsters die erg opvielen door hun kundigheid, namelijk Ria Hendrikx (sterke verdedigster ook) en Marjan Kortekaas (goede schijnbeweging bij tweepas). Toen deze twee speelsters in het team kwamen werd dat Marathon bijna fataal. De stand na de eerste helft was mede door het betere spel 30-22 voor Mata dor. Maar toen Marathon aan zijn ge weldige opmars naar de overwinning begon was Matador nergens meer. Ma rathons herstel had al veel eerder ge kund want, men had te laat In de gaten dat Matador met. een naar voren staande verdediging opereerde. Mara thon stuurde daarna één van zijn speelsters achter de verdediging van Matador en deze kreeg dan de bal toegespeeld om daarna direct een punt te scoren. In de laatste fase van de wedstrijd scoorde Marathon ook nog enkele malen via een break. In de tweede helft is duidelijk gebleken dat Marathon technisch de betere ploeg is. Conditioneel is het ook sterker maar dit punt overheerst niet zo duide lijk. Voor het district is er deze week bij de heren I Saints-Dynamo gespeeld, waarin Saints in de eerste vijf minu ten is verslagen. Het werd namelijk overdonderd door Dynamo dat gelijk 9 punten scoorde en allemaal via break-outs. Het verdere verloop van de eerste helft was gelijkopgaand waaruit een stand resulteerde van 17- 10 in het voordeel van Dynamo. In de (weede helft was er weer hetzelfde beeld te zien, een hardvechtende Saints ploeg en een niet zo soepel draaiend Dynamo. Dit kwam mede door het feit dat Réné Blom goed ge stopt werd door Van Strlen en Bos. Blom maakte deze wedstrijd dan ook niet zoveel punten als anders. De eindstand was 48-41 ïn het voordeel van Dynamo. Een andere wedstrijd bij de heren 1 was de afslachtpartij tussen Marathon en Blue Arrows. In deze wedstrijd was GOES Een van de eerste tot de laatste minuut snel en goed draaiend eerste twaalftal van het Goese Togo gaf Biauw-Wit I uit Koetinge, dat goed partij bleef geven, geen kans en scoorde 4 maal voor en 4 maal na de rust: 8-0. Reeds in de 3e minuut kreeg Theo Gorsse een niet te missen kans op 10 meter voor de korf en gaf Togo I een 1-0 voorsprong. Vijf minuten later bepaalde aanvoerder Adrie le Clercq bij een doorbraak de stand op 2-0. Na de vakwisseling werd het spelpeil nog wat opgevoerd en in de 19e minuut scoorde Truus Waterman-Bu- teijn uit een handig genomen vrije worp 3-0. Juist voor rust kreeg Jaap Ruster een strafworp toegekend, hij miste niet en bepaalde de stand op 4- 0. De hervatting bracht dus weer een andere vakopstelling. Het viertal, Jo- lien Antonisse, Rini Kooiman-de Wolff, Dik Moelker en Piet le Clercq lieten snel en zeer goed aanvalsspel zien. Hierdoor kwamen er vooral voor de dames veel scoringskansen. Het bleef dan ook niet onbeloond. In de 16e minuut van de tweede helft scoorde Jolien Antonisse met een fraai af standsschot, 3 minuten later deed Rini Kooiman-de Wolff hetzelfde 6-0. Hier door kwam de beginopstelling weer en Togo bleef doorgaan, hoewel Blauw-Wit I in deze periode ook wel kansen kreeg, doch die niet in doel punten kon omzetten. Blauw-Wit moest toestaan dat Togo I de stand nog opvoerde in de 29e minuut door Corrie v. Dalen-Koster en juist voor het eindsignaal van de uitstekend leidende scheidsrechter Jan Maljers uit Arnemuiden door Adrie le Clercq. Marathon weer in een vorm als tegen Matador II. Blue Arrows hield zich in de eerste helft naar onze mening nog in. Het scoorde dan maar 22 punten tegen Marathon 5. Marathon wist niet welke man het tegenover Rien Poer- stamper moest zetten. Blue Arrows had nog met enkele afwezigen te kampen ook. Frans Blauw maakte een geslaagd debuut'in de Blue Arrows ploeg. In de tweede helft kwam Blue Arrows pas goed op gang, zij scoor- dn hierin vooral via Pim Kennis met zijn zo fabuleuze schijnbewegingen en hookshot. De eindstand was 66-20. Bij de heren II werd de wedstrijd BV Souburg-ZOF gespeeld. ZOF speel de in deze wedstrijd duidelijk beter als de week hiervoor. Het kwam in de eerste helft voor met. 18-12. De tweede helft was iets minder wat ZOF de overwinning kostte, hoewel het deze wedstrijd makkelijk had kunnen win nen. De eindstand was 42-41. De an dere wedstrijd bij heren II was die tus sen Old Stars en M. de Ruyter. Deze wedstrijd heeft Old Stars maar net kunnen winnen. Het miste Cees Euwe. De eindstand was 30-25. Bij de dames is een zeer verrassende wedstrijd gespeeld tussen ZOF en Ma tador II. Dit is een mooie overwin ning geworden voor dc dames van ZOF, die nu eens bewezen niet in de onderste gelederen thuis te horen. Bij de heren junioren I hebben Mata dor en Blue Arrows tegen elkaar ge speeld. Deze wedstrijd heeft Blue Ar rows andermaal dik verloren. De eind stand was 27-15. Bij heren junioren II hebben Mara thon II en Dynamo tegen elkaar ge speeld. Dit is een glanrijke overwin ning geworden voor Dynamo. Stand 36-18. Bij de dames junioren hebben Scheldemond III en Matador tegen elkaar gespeeld. In deze wedstrijd was het Jolanda Stroo die de punten moest maken bij Scheldemond (26). De eindstand was 46-8. Voor de meisjes junioren is er even eens de wedstrijd Marathon - Schel demond II gespeeld. Deze resulteerde in een eindstand van 18-14 in het na deel van Scheldemond II. Voor heren III zijn er ook nog twee wedstrijden gespeeld. Die in Hulst tussen BVH en Scheldesport II is ge ëindigd in een stand van 18-6 in het voordeel van BVH. In Goes is de wedstrijd Volharding - Blue Arrows II gespeeld. Dit is een glansrijke overwinning geworden in het voordeel van Volharding. De eind stand was 58-19. STANDEN. Heren I Dynamo 4 4 0 8 296-155 Blue Arrows 5 4 1 8 262-150 Matador 4 3 1 6 226-172 Saints 4 2 2 4 146-164 Marathon 4 1 3 2 126-183 Matador II 5 1 4 2 141-259 HTS 4 0 4 0 119-204 Heren II Saints 4 4 0 8 203-118 Old Stars 5 4 1 8 166-124 ZOF 5 3 2 6 171-128 BV Souburg 3 2 1 4 130-106 Scheldesport 2 0 2 0 48- 65 Matador III 3 0 3 0 71-157 M. de Ruyter 4 0 4 0 93-174 Heren III Volharding 2 2 0 4 92- 39 BVH 2 2 0 4 34- 16 BV Souburg II 2 112 51- 46 HTS II Blue Arrows Scheldesport. Dames Marathon II Old Stars Scheldemond Dynamo Matador II ZOF Matador III Scheldesport Dames junioren Dynamo Marathon Scheldemond III BV Souburg SSGM Matador Scheldemond I i Scheldemond II Heren junioren I Marathon SSGM Matador Scheldemond Saints Blue Arrows Heren junioren II BV Souburg Dynamo Saints II Scheldemond II Scheldemond II Marathon II 31- 32 19- 58 35- 71 122- 46 117- 51 59- 21 42- 21 32- 44 51- -97 35- 59 18-125 105- 60 106- 68 78- 57 30- 37 57- 27 37-123 0- 0 22- 65 119- 72 79- 38 86- 86 104-118 76- 61 52-141 Het bestuur van de jubilerende scheidsrechtersvereniging: staande van links naar rechts: Piet van Baaien, se cretaris, Piet Koster, bestuurslid, Jan Mondeel, lid. Simon Verdaasdonk, lid; zittend van links naar rechts: Ton Bos telaar. penningmeester, Bert Leijnse, voorzitter, Cees Eisma lid. VLISSINGEN Veertig jaar geleden, op 3 november 1932, werd in de melksalon De Landbouw te Middel burg een vergadering belegd. Het be tekende de oprichting van de aan staande zaterdag jubilerende scheids rechtersvereniging Walcheren. De op richting was eigenlijk een direct ge volg van de start van een zaterdag competitie. Verschillende voetballers werden toen aangezocht voor het lei den van wedstrijden op zaterdag en veel van die wedstrijden werden dan besproken op de markt in Middel burg. Daarbij was vrijwel altijd de competitieleider, de heer Adrie Iman- se aanwezig. Hij was het ook, die op die avond tot voorzitter van de vere niging werd gekozen. Jo Montaan werd secretaris en als penningmeester werd de heer Jan Geers gekozen. Verder behoorden tot de werkers van het eerste uur de heren Arie Meid- meester. Bram le Due, Gerard Velle- koop en David Klaassen. MIDDELBURG De derde ronde van de parencompetitie van de Nederland se bridgebond heeft in de hoofd- en eerste klas wel voor de nodige verras singen gezorgd. In de hool'dlclas moes ten Janse-Morsheim door het behalen van een score van slechts 41,07 de eerste plaats afstaan aan Gommers - Le Clercq. De paren Klink-De Rie en Kooman-Laurens konden, hoewel zij respectievelijk 58,93 en 57,14 scoor, den, niet opklimmen in de eindstand. Mevrouw De Schipper-W'artena had den ook nu dag niet, 47,02 "o, maar de ïweede plaats bleef voor hen behou den. De hoogste score over de drie lijnen van 66.07 was voor het echtpaar De Rijcke, dat daardoor in de eerste klas van de zesde naar de eerste plaats op klom, ten koste van Koning-Merk die met de derde plaats genoegen moesten nemen. De nummers 2 t/m 5 schelen nog geen 4 Voor een eventuele promotie zal er hard gevochten moeten worden. In de tweede klas staan Groenenboom- Zijlstra op eenzame hoogte met maar liefst 30,80 voor op Filius-Vermeu- len, die zich als 2 hebben geplaatst- Uitslag 3e ronde: hoofdldas: 1 Klink - De Rie 99; 2 Kooman-Laurens 96; 3 Van Tilburg-De Vlieger 95; 4 Gom- mers-Le Clercq 93; 5 en 6 mevr. De Schipper-Wartena en dames Kooman- De Vlieger 79; 7 Janse-Morsheim 69; 8 De Jong-v. Zwan 62 punten. Eerste klas: 1 echtpaar De Rijcke 111: 2 dames v. d. Berg-Weststrate 92; 3 echtpaar Heheman 88; 4 dames v. d. Heuvel-Merk 37; 5 Konings-Merk 84; 6 Van Giezen-Sehrijnemakers 83; 7 echtpaar De Bert 81; 8 dames Brou- wer-Dïngemans 46 punten. Tweede klas: 1 Groenenboom-Zijlstra 60; 2 Filius-Vermeulen 53; 3 echtpaar Broos 51; 4 echtpaar Doggen 45; 5 da mes Rooze-v. d. Linde 44; 6 't Hart- Wartena 43: 7 dames Bosch-v. d. Laa- ken 40 punten. Stand na drie ronden in procenten: hoofdklas: 1 Gommers - Le Clercq 169.72; 2 mevrouw De Schipper-War tena 168.78; 3 Janse-Morsheim 165,61; 4 Kooman-Laurens 165,01; 5 Klink-De Rie 150.14; 6 Van Tilburg-De Vlieger 145,90; 7 dames Kooman-De Vlieger 132,66; 8 De Jong-v. d. Zwan 127,64; 9 Loekemeijer-Verstraten 125,69 vs. Eerste klas: 1 echtpaar De Rijcke 165.47; 2 dames v. d. Berg-Weststrate 159,23; 3 Konings-Merk 158.83; 4 en 5 dames v. d. Heuvel-Merk en echtpaar Heheman 155.36: 6 Van Giezen-Schrij- nemakers 150,19 vs; 7 echtpaar De Bert 145.63; 8 dames Dingemans-Brouwer 126,19 vs. Tweede klas: 1 Groenenboom-Zijlstra 186.61; 2 Filius-Vermeulen 155.81 vs; 3 Den Engeisman-Sedee 153.57 vs 4 't Hart-Wartena 151,83; 5 echtpaar Broos 151.34 vs; 6 dames Bosch-v. d. Laaken 141.67 vs; 7 echtpaar Doggen 137,95 vs; 8 mevr. Rooze-Borg 135,12 vs. De vierde ronde zal worden gespeeld op donderdag 16 november. Op woens dag 8 november wordt de tweede ron de van de dames-parencompetitie ge- Aardig in dit verband is de vaststel ling die avond van de contributie voor de leden scheidsrechters, die zeg ge en schrijve 25 cent per maand bedroeg! Na korte tijd al werd besloten tot aansluiting van de vereniging bij de NBVS (Nederlandse Bond van Voet balscheidsrechters), tegenwoordig de CPVS (centrale organisatie van voet balscheidsrechters De moeilijkste tijd was zoals in bijna alle verenigingen de oorlogs tijd, maar ook daarvoor en daarna moesten 'er nogal eens de nodige plooitjes wordeu gladgestreken. Vrij wel alle gebeurtenissen van voor de oorlog moeten thans worden opge diept uit geheugens van oud-bestuurs leden, ivant bij de brand op 17 mei 1940 is behalve het clubgebouw van de vereniging ook het archief verloren gegaan. Tot 1940 vonden bijna regelmatig be stuurswisselingen plaats en hadden onder andere zitting in het bestuur de in Zeeland in de voetbalwereld nog steeds bekende heren C. Koster, Kees van Nimwegen, J. Willems, Jaap Ver kerk en Bram le Due. Direct na ae oorlog werd onder de bezielende lei ding van Jaap Verkerk opnieuw be gonnen met de opbouw van de vereni ging, die in de volgende 25 jaar onder voorzitterschap heeft gestaan van Jaap Verkerk (Zeelands enige arbiter die in het betaalde voetbal heeft ge floten) en Jo den Boer. Bram le Due (één van de oprichters en pas enkele jaren geleden gestopt met de actieve scheidsrechtert]was 25 jaar lang secretaris van de vereniging. Een scheidsrechtersvereniging (er zijn er vier in Zeeland, te weten de groep Schouwen Duiveland, Zeeuwsch-Vlaan deren. Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren) is een belangenvereniging, die niet zoals zo dikwijls (zelfs nog wel eens door scheidsrechters nota bene) wordt verward me de sie.i rechterscommissie, een ccderte! de KNVB of een KNVBaMebg Heel dikwijls is zo'n scheidsréhr groep ook wel eens een b:m ;c onrust, omdat veel scheidsret&nk de verenigingen aankloppen ra fc misnoegen over aanstcliin? to i- lijke kenbaar te maken, Htlei vreemd is dat natuurlijk ook i- niet, want een scheidsrechter Is e eenling, die zijn belangen (bij bond, een vereniging, of «nr L ook) kan laten behartigen door scheidsrechtersvereniging. Het lidmaatschap van een rechtersvereniging is rik venkr maar toch zijn er ran fes ss. aantal scheidsrechters op niksr 90 lid van de vereniging; dat i= procent als de B-scheidsrech^s te den meegerekend en 90 procs r; de A-scheidsrechters, waarna er Walcheren slechts enkele ofi'tóE op de ledenlijst van de vereniging, In 1970 werd een ingrijpende terxe- ging in het bestuur vaa de jü- rechtersvereniging Walcheren ax& voerd. De laafste jaren mag ce teen- ging zich in een grote "tóe verie.- gen. Er zijn activiteiten gecce? ;:-i: bijeenkomsten, spelregelxei-z,^-. voor de Walcherse rarenggE nxt junioren en senioren) a ts.. i- werkt onder leiding van de Vj&ige- Janus Smits een groot a&id vis rechters aan de conditie. De festiviteiten zijn voorbereid do:-: een jubileumcommissie bestaande c Bert Leijnse, Ton Bostelsar, Jan Mot- deel en Frans van der Zes (Jo te Boer moest helaas wegens site danken). Die festiviteiten sijs: a terdag as. de Brasser.e VÜa burg. met 's avonds in desbi sl een feestavond voor leden ze: ducees en genodigden, wasr ij- optreden de bekende Rolsm jr., alsook een trio voor de omlijsting. (ADVERTENTIE) Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't Is, Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgestefd evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van 2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 129,50, Een bedrag van ƒ3500,- in 24 keer 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap' eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche MiddenstandsbanK HEIKANT Wim Hendriks, bekend microfonist bij wielerwedstrijden, is zaterdagmiddag in liet verenigingsge bouw te Heikant gehuldigd voor het feit dat hij thans 25 jaar speaker is bij wielerwedstrijden. Vrijwel alle Zeeuwse wielercomités hadden een af gevaardigde naar Heikant gestuurd, maar toch bleef de opkomst ver bene den de verwachting. Namens de ge meente Hulst was wethouder J. Blom- maert van sportzaken op de receptie aanwezig. Voorzitter Waemaes van het organise rende wielercomité Heikant sprak na mens alle wielercomités Hendriks toe. Hij bedankte de overige comités voor hun bereidwilligheid een deel van de kosten te helpen betalen. Namens de comités overhandigde hij mevr. Hen driks een fraai bloemstuk en kreeg Wim Hendriks een enveloppe met in houd. „Het is voor mij een van de mooiste dagen uit mijn leven", vertel de Wim Hendriks in zijn dankwoord. .Het is voor mij een bijzondere dag en ik weet dat als er maar de naam Heikant achter staat het altijd goed. komt". Na de receptie moest Wim- met-de-pet. hij had hem tijdens de receptie niet op. zich weer actief in het wielerleven storten om de rollen- wedstrijden van het nodige commen taar te voorzien. Was de belangstelling op de receptie niet groot, heel anders was het tij dens de rollenwedslrijden. Tot aan de nok toe was het verenigingsgebouw bezet niet deelnemers en toeschou wers. Vooral de trimmers waren in grote getale opgekomen. Brani van Laere uit Sluis liet bij de trimmers de snelste tijd over de 500 meter noteren: hij eindigde in 20.9 en dat was 0.2 seconde sneller dan Gaston Thuy uit St-Jansteen. Plaatselijke fa voriet Theo v. d. Brande kwam met zijn 21,3 niet verder dan een derde plaats. Spannend was het bij de amateurs. Na de eerste poging over 500 meter eindigden vier renners in dezelfde tijd. Gerard van Geloof uit Lage Zwa- luwe overgekomen. Steef van Ham. Ton Stroosnijder en Sjaak Hamelink noteerden een tijd van 22,1 sec. Sjaak Hamelink moest het in de barrage opnemen tegen Stroosnijder en won met 21,2 tegen 21,3 en in de andere wedstrijd rekende Gerad van Geloof af met rollenspecialist Steer van Ham 21,2 tegen 22. Maar opnieuw waren er twee renners met dezelfde tijd. In de finale, over 250 meter won Van Geloof van Hame link met 0.1 seconde verschil. Adrie Vasseur. Adrie Oöstdijk en Willy de Feber deelden met. een tijd van 22,3 sec de overige plaatsen die bij loting werden uitgedeeld. Bij de nieuwelingen was Ad van Bragt. ook al uit Lage Zwaluwe veruit, de snelste tijd op de 375 meter. Zijn 15,3 werd door niemand benaderd. Ad Vissers werd tweede met 16.1 en Benno Scheers derde in 16,2. Plaatse lijke favoriet Jo Vonck werd vierde voor Jan Damen, Cor Vervaet en A, Dagarde. Bij de adspritanten waren er ook drie ritten nodig om de overwinnaar te weten. In de derde rit bleef Alfred Verschuuren uit Axel de baas over Ad Polak. Adrie Schaalje werd derde, Henny Gijsêl vierde en K. van Harn vijfde. De sportdag werd besloten met een groot bal tot in de kleine uurtjes. Er is een NMB-kantoor te: Breskens, Dorpsstraat 3 Goes, Dam 9 Hulst, Steenstraat 25 Krabbendijke, Dorpsstraat 48 Middelburg, Markt 43 Oostburg, Nieuwstraat 24 Renesse, Hogezoom 149 Sas van Gent, Westkade 90, Sluis, Walplein 12 Souburg, Kanaalstraat 41 Terneuzen, Axelsestraat 8 Terneuzen, Winkelcentrum Zuidpolder Vlissingen. Badhuisstraat 25 Yerseke, Dreef 4 Zaamslag, Plein 12 Zierikzee, Lange Nobelstraat 6 tel. 01172-14 39 tel. 01100-8510 tel. 01140-3210/3410 tel. 01134-1819 tel. 01180 - 45 55 tel. 01170 - 2751 tel.01116- 424 tel. 01158-14 00 tel. 01178-1794 tel. 01183-2020 tel. 01150-5451. tel. 01150-54 51 ts.32 tel. 01184-6730 tel. 01131-1751 tel.01153 - 608 tel. 01110-3355

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 12