195 158 375 125 675 128 159 49 98 175 ^96 750 98 305 deGruyter is oké 69.- 698 oké 79' 119* 44* 125 175 85 125 en alle bedrijfsleiders van deGruyter 78 gesneden brood Gi koffie tam konijn prijzen 10 VERDERE AANLEG SPORTVELDEN COMPLEX KAPELLE KAN DOORGAAN GEMEENTE HULST Per boot, bus of trein laat de PZC uw reisgenoot zijn! GEVRAAGD KOK REST. 'THERMID0R' LEERL.-CAISSIÈRES EN CAISSIÈRES VOORUITSTREVENDE JONGEMANNEN Alstublieft mevrouw hier is uw PZt varkens lever manda rijnen zonder P„ kwaliteitsklasse I per kilo biefstuk champig nOnS 250 gram kwaliteitsklasse I rosbief handperen appeltaart zuurkool kOek 400 gram met gember en vruchten B0EKETTERIE coniferen Gï dubbel tosti-ijzer achterham JSgoudse kaas vacuüm verpakt en dit is mijn kado idee voor pa tapbier unox soep 05 macaroni amstelbier parein tuc katenspeck' ultra brite sunilgezins tandpasta wasmiddel letters Gi 160 250 525 250 195 350 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 NOVEMBER Ijjj Kole (BP): Paal en perk stellen aan uitgaven Raad stelde krediet 24.000 beschikbaar KAPELLE De gemeenteraad van Kapelle heeft dinsdagavond een aan vullend krediet van f 24.000,- beschik baar gesteld voor de verdere aanleg van het sportveldencoinplex in Kapel- Ie. Het werk. dat in AW-verband in de komende winter zal worden uitge voerd, omval ook de aanleg van een parkeerterrein. Met de aanleg en aan kleding zal een bedrag van 266.125,- gemoeid zijn, waarop een subsidie kan worden verkregen van 112.125,-. Een krediet van 120.000,- was reeds be schikbaar gesteld. Op principiële gronden kon raadslid C. de Kraker (sgp) zijn stem niet aan het voorstel geven. Ook raadslid J. Kole (bp) had ernstige bezwaren, maar omdat hij reeds eerder zijn stem aan het beschikbaar stellen van het krediet had gegeven, wilde hij nu niet meer terugkrabbelen. Nochtans het BP-raadslid. dat de gemeente „mi rakels veel geld aan de sport besteedt". „Er kunnen wel subsidies verleend worden, maar ook dit geld moet dooi de burgers worden opgebracht, overheid moet er maar eens paal en perk aan gaan stellen", zo betoogde de heer Kole. „Kan het allemaal wel waar gemaakt worden? Degene die niet aan de sport meedoet, moet er ook aan helpen betalen. Ik misgun de jonge lui de sport niet, maar het gaat te veel kosten". Tussen zijn betoog door had burgemeester H. G. van Suijlekom ge zegd. dat de investeringen voor de sport de laatste vijf jaar in alle ker nen tussen de vier en vijf miljoen gul den hebben bedragen. „We kunnen evenwel de tijd niet terugdraaien. We moeten het uitzingen en laten we ho pen, dat het zingen blijft", zo voegde de voorzitter er aan toe. Overigens was de burgemeester van mening, dat- de belangstelling voor de sport met de mooie accommodaties toeneemt. Wethouder C. M. Dagevos rekende voor. dat er ten opzichte van de eerste raming drie ton is bespaard. Waarop de heer Kole repliceerde: „Iedereen heeft de mond vol van bezuinigingen, maar niemand wil er aan meewerken. Integendeel, we werken allemaal te gen". Raadslid C. W. Bras vond, dat er in uitgaven voor sport ook nog een stuk lichamelijke opvoeding zit en zijn frac tiegenoot J. M. Zuidweg wees erop. dat het niet alleen een uitbreiding van de accommodatie is, maar ook 'n vervan ging. De oude sportvelden, zowel te Kapelle als Wemeldinge komen nu ter beschikking voor de woningbouw. Raadslid J. J. Ganseman tenslotte, zei een groot voorstander van de sportbe oefening te zijn, maar dat men als ge meente zich wel moet gaan bezinnen op de verscheidenheid. Instuif Een zaak die raadslid De Kraker tot een taak van de kerken rekende, is het subsidiëren van het instuifwerk. Het Wemeldingse raadslid zei dat naar aan leiding van het verzoek van* de stich ting 'Open Jeugdwerk' om subsidie voor de instuif te Schore. De stichting had 500,- gevraagd, maar kreeg er 350,-. Door de heren Chr. Rijn (prot. chr.) en M. J. de Jager (pvda) werd opge merkt, dat de instuifavonden worden bezocht door jongelui van alle kerke lijke gezindten en niet als een kerke lijke aangelegenheid moet worden ge zien. Wat er evenwel op deze avond gedaan wordt, vond de heer De Kra ker in het kader van zijn principiële opvattingen aanvechtbaar, ofschoon hij wel toezegde, zich eens op de hoogte te komen stellen. Tot plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling 'Centrum voor automatisering Zuidwest-Neder land' en het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling Bestuurs- school Zeeland werd de heer J. de Pooter benoemd. Tot onderwijzer aan de openbare basisschool te Wemeldin ge werd in vaste dienst aangesteld de heer W. J. de Grave en tot onderwijze res aan de openbare basisschool te Kapelle mejuffrouw G. H. H. Westveer. Tot bestuursleden van de instelling voor maatschappelijk zorg te Kapelle werden herbenoemd de heren M. J. de Jager en P. van Hoom. De geslo tenverklaring van de Dreel' te Kapelle zal in noordelijke richting worden op geschoven. Geen bedenkingen waren er tegen het voorstel om de tegelpaden bij het complex bejaardenwoningen aan de Bruëlisstraat. aan te wijzen als voetpaden. Dat. was ook het geval met. de verkoop van een strookje grond aan de Boomweidelaan te Schore. de verkoop van een woningwetwoning, de verkoop van een perceeltje grond aan de Ganshoekweg te Biezelinge, ruiling van grond in het bestemmingsplan Bruëlis III en de verkoop van een in erfpacht uitgegeven perceel aan de Da- niëlslraat 11 te Wemeldinge. Gezien de erfpachtscanon vond de heer J. Kole de prijs wel wat hoog. Een krediet, van 2000.- werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van dompelpompen voor de rioolgemalen en voor de machine- kelder van het zwembassin te Wemel dinge. Voor 18.000,- zal de woning met erf aan de Wilhelminastraat 40 te Wemel dinge worden aangekocht. Na sloop van deze woning zal men in het be stemmingsplan 'Snoodijkpolder' dan een verbinding tot stand kunnen bren gen met de Wilhelminastraat. De begro ting 1973, alsmede die van de instelling voor maatschappelijke zorg te Kapelle en de instelling voor bejaardenzorg te Wemeldinge werden aangeboden. Kinderpostzegelactie De kinderen va nde hoogste klassen van de openbare basisschool te Re- nesse hebben voor 1036,- kinderpost zegels verkocht. Collecte De collecte ten behoeve van de geeste lijk gehandicapten bracht in de kom van de gemeente Aardenburg netto 186,07 op. Collecte De collecte voor het geestelijk gehan dicapte kind bracht te Renesse een be drag op van 532,03. Dat is ruim 100 meer dan vorig jaar. Etalagewedstrijd In de door de winkeliersvereniging 'WARVO' georganiseerde etalagewed strijd werd de eerste prijs gewonnen door Franka Vanhulle uit Aarden burg, die een skelter krijgt. De ande re prijswinnaars zijn: 2 J. P. Blon- deel; 3 B. van Hoof uit Putte; 4 D. van Parijs; 5 C. Quataert: 6 G. van Parijs; 7 Fr. de Cocq; 8 Ch. de Cock, Westdorpe; 9 A. Pielaet en 10 A. de Clerck. Voorbereidingsbesluit Tivoliweg De burgemeester van Hulst maakt inge volge het bepaalde in artikel 25 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad van Hulst in zijn vergade ring van 27 oktober 1972 heeft verklaard dat een wijziging van het bestemmingsplan 'West' wordt voorbereid voor een gebied aan de Tivoliweg tussen de percelen Tivoli weg 50 en 54, zoals dat gebied nader is aangegeven, op de bij dat besluit behoren de tekening nr. V 38. Genoemd besluit ligt met de daarbij beho rende tekening, vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretai'ie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Hulst, 2 november 1972. De burgemeeester van Hulst, P. Molthoff nette zelfstandige of aankomend zelfstandige werkende JaarbetrekkLng - Goed salaris. Gentsevaart 2, Kapellebrug (bij Hulst) tel. 01140-3269 H.V, Enige interne overplaatsingen, maar vooral de nog steeds gn»ie-s tenstroom zijn er de oorzaak van. dat wij de winkel-teams van n- SUMENTENMARKTEN te OOSTBURG. TERNEUZEN VAN GENT kunnen uitbreiden met: (In deze verantwoordelijke en contactrijke functie vindt u leuk en si- lend werk. Ook jonge gehuwde vrouwen kunnen voor deze functie l"-'- merking komen). En MINIMUMLEEFTIJD 17 JAAR. Wij betalen geen CAO-salarissen... maar meer. bovendien reiskost-^-— goeding waar nodig, alsmede per 31 december 2 GRATIFICATIE Voor VRIJBLIJVENDE inlichtingen bent u welkom op onze sollic avond op donderdag 2 november a.s., van: 19.00-20.00 uur in 'HET WAPEN VAN AXEL', KANAALKADE 3, AXEL Voor telefonische afspraken of inlichtingen zijn wij bereikbar om nummer 01640-36750. Schietingen Aan de bejaardenschieting bij E. Mor- cus te Groenendijk namen 42 schut ters deel. De uitslag luidde: hoge vogel: P. van Gassen, Groenendijk, eerste zij vogel: P. Steynendael, Groe nendijk. tweede zijvogel: F. van Geert- sum. Zuiddorpe, grootste aantal (4 stuks): A. de Bakker, Boschkapelle- Aan de eerste kaartwedstrijd bij P- Claessens te Lamswaarde namen. 54 personen deel. De uitslag was: 1 W. Sorber - J. Goorthamer, 2 C- de Kort - T- Hiel, 3 A. Louwers - E. van Immer- seel, 4 G- Serrarens - P. Assche, 5 G. Mahu - J- Verschueren Aan de tweede kaartwedstrijd bij P. Claessens namen 26 personen deel. Uitslag: 1 L. Otjes - P. Sijnesael, 2 mevrouw Ottjes - T. van Puyevelde, 3 K. Sijnesael - R. van Duessche, 4 R- Mahu - J. Danckaerd. AARDENBURG Aan de door de handboogschuttersvereniging St.-Se- bastiaan georganiseerde hanenschie- ting te Aardenburg namen 52 schutters deel. De uitslag was: le, 2e en 3e hoog vogel: A. de Lille üit Maldegem (B.) 4e hoogvogel: N. Quinten, Wenduine (B.), le zijvogel: A. de Lille, Malde gem: 2e zij vogel: N. Quinten, Malde gem; le kal M. Godefroot, Knesse- laere; 2e kal; R. Mouton, Knesselaere. Beker: G. Gijsalirtck, Knokke; prijsvo- gel: Fr. Wijffels, Aardenburg; le haan O. Goethals, Oostburg; 2e haan; J. van Rollegem, Wenduine (B.), 3e h.: R. Mouton; 4e h. Th. Roets, Maldegem; 5e li. Pr. Wijffels, 6e h.: J. Lannoije, Aardenburg; 7e h. R. de Rijcke. Aar denburg; 8e h. W. van Poelvoorde. Maldegem: 9e h. E. de Pré, Middel burg (B.); 10e h. A. Temmerman. Moerkerke (B.). Panamese tanker vast bij Bath VLISSINGEN Het bericht in de krant van dinsdag over het Panamese vrachtschip 'Tobieys', dat bij Bath aan de grond zou zijn gelopen blijkt niet juist te zijn, Niet de Tobieys' voer bij Bath omhoog maar de Pana mese tanker Crown enige tijd geleden nog Krown III genaamd. De tanker liep omstreeks twaalf uur aan de grond en kwam om zeven uur op eigen kracht weer vlot. Sleepboten van Muller en van de Union hoefden dan ook geen assistentie te verlenen, De Crown was geheel ledig op weg van Antwerpen naar zee. prijsverlaging wit en bruin 800 gram 500 gram 250 gram 500 gram legipont kwaliteitsklasse I per kilo 6-8 punten van 1.79 voor 500 gram per stuk in.panklare delen 1000 gram van 5.75 voor Nu zelf tosti's maken a 100 gram van 129 voor jong belegen 500 gram van 330 voor Sint Nicolaas, bisschop van Myra Spelen deze week voor Sinterklaas. Wij strooien extra voordeel: weekreklames; oké-prijzen en kadotips. Dan krijgt u ook eens de kans om als gulle gever voor de dag te komen! goudgeel helder vatbier uit zijn eigen tap Luxe thuistap-meubel in de vorm van een dekoratief vat, met precisie - tap installatie, inklusief regelbare koolzuur- druk, lekbakje, 2 koelelemen ten en reinigingsmateriaal. Uw bier kan niet verschalen, speciale deGruyter prijs. In vaatje als vulling voor uw tapmeubel. nu bij aankoop van meubel a f 69.- van f 7.98 voor Koolzuurpatronen (één per vaatje is voldoende) doos a 10 stuks f 6.50 alleen verkrijgbaar in onze grootste winkels zijn geen weekaanbiedin- gen maar voorbeelden van onze blijvend LAGE PRIJZEN. kippe-, tomaten- en groent;' blik voor 4 borden van 105 voor kilopak van 125 voor pils 0.3 liter van 49 voor 100gratfivan62vóor 100 gram van 98 voor grote tube van 160 voor pak 500 gram van 190voor taai-taai pop QQ ca 450 qram wU chocolade 100 gram chocolade sint nicolaas 12Qi figuur 100 gram melk en puur 150 gram' chocolade Ofl- gereedschap y(Ji set a 6 stuks chocolade sigaar Ivv st. nicolaas schuimpjes qJ) cassettes Met 60 minuten speelduur-low noise kwaliteit-, stereo. 2onbespeelde cassettes. pop barbara Van onbreek baar plastic met slaapogen. 7QC Lengte f 30 cm. iw^j irish coffee glas Van 1.95 voor kralenset 11 verschillende soorten ge kleurde plastic kralen en figu ren met sluitingen en draad. Europa-c.up voetbalspel Kartonnen speelveld metp'ss- tic spelers,dobbelsteen en spelregels. kinderlak tasje Keuze uit 3 mode-tinten. plastic trekker Met oplegger, waarop 4 ra' wagens in diverse kleuren. konstruktie auto's Identiek aan lego, in de pio- i in.y dellen politieauto, "3 /K taxi, transport auto en ziekenwagen. boerderijset Boer en Boerin metlrtW paardenwagen versc de dieren met atzettietwen. - Verkrijgbaar in de meeste filialen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 30