195 158 375 125 675 128 159 49 98 175 deGruyter is oké oké 98 305 en alle bedrijfsleiders van deGruyter 69- 6.98 i 79* 9* 44' 55* zeeuws gesneden brood tam konijn prijzen VERDERE AANLEG SPORTVELDEN COMPLEX KAPELLE KAN DOORGAAN een receptie varkens lever manda biefstuk champig OOnS 250 gram rosbief handperen appeltaart zuurkool GS koffie kOek 400 gram B0EKETTERIE coniferen dubbel tosti-ijzer achterham ügoudse kaas V en dit is mijn kado idee voor pa tapbier unox soep (ft macaroni amstelbier parein tuc katenspeck ultra brite tandpasta sunil gezins wasmiddel letters 160 250 525 250 750 140 195 695___ 350 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 NOVEMBER 197] Kole (BP): Paal en perk stellen aan uitgaven Raad stelde krediet 24.000 beschikbaar KAPELLE De gemeenteraad van Kapello heeft dinsdagavond een aan vullend krediet van 24.000,- beschik baar Besteld voor de verdere aanleg van het sportveldencomplex in Kapel- Ie. Het werk, dat in AW-verband in de komende winter zal worden uitge voerd, omvat ook de aanleg van een parkeerterrein. Met de aanleg en aan kleding zal een bedrag van 266.125,- gemoeid zijn, waarop een subsidie kan worden verkregen van 112.125,-. Een krediet van 130.000,- was reeds be schikbaar gesteld. Op principiële gronden kon raadslid C. de Kraker (sgp) zijn stem niet aan het. voorstel geven. Ook raadslid J. Kole (bp) had ernstige bezwaren, maar omdat hij reeds eerder zijn stem aan het beschikbaar stellen van het krediet had gegeven, wilde hij nu niet meer terugkrabbelen. Nochtans zei het BP-raadslid, dat de gemeente „mi- .rakels veel geld aan de sport besteedt". „Er kunnen wel subsidies verleend worden, maar ook dit geld moet door de burgers worden opgebracht. De overheid moet er maar eens paal en perk aan gaan stellen", zo betoogde de heer Kole. „Kan het allemaal wel waar gemaakt worden? Degene die niet aan de sport meedoet, moet er ook aan helpen betalen. Ik misgun de jonge lui de sport. niet. maar het gaat te veel kosten". Tussen zijn betoog door had burgemeester H. G. van Suijlekom ge zegd, dat de investeringen voor de sport; de laatste vijf jaar in alle ker nen tussen de vier en vijf miljoen gul den hebben bedragen. „We kunnen evenwel de tijd niet terugdraaien. We moeten het uitzingen en laten we ho pen, dat het zingen blijft", zo voegde de voorzitter er aan toe. Overigens was de burgemeester van mening, dat de belangstelling voor de sport met de mooie accommodaties toeneemt. 1 Wethouder C. M. Dagevos rekende voor, dat er ten opzichte van de eerste raming drie ton is bespaard. Waarop de heer Kole repliceerde: „Iedereen heeft de mond vol van bezuinigingen, maar niemand wil er aan meewerken. Integendeel, we werken allemaal te gen". Raadslid C. W Bras vond. dat er in uitgaven voor sport ook nog een stuk lichamelijke opvoeding zit en zijn frac tiegenoot. J. M. Zuidweg wees erop, dat het niet alleen een uitbreiding van de accommodatie is. maar ook 'n vervan ging. De oude sportvelden, zowel te Kapelle als Wemeldinge komen nu ter beschikking voor de woningbouw. Raadslid J. J. Ganseman tenslotte, zei een groot voorstander van de sportbe oefening te zijn, maar dat men als ge meente zich wel moet gaan bezinnen op de verscheidenheid. Instuif Een zaak die raadslid De Kraker tot een taak van de kerken rekende, is het I subsidiëren van het instuifwjerk. Het Wemeldingse raadslid zei dat naar aan-1 leiding van het verzoek van de stich-1 ting 'Open Jeugdwerk' om subsidie voor de instuif te Schore. De stichting had 500,- gevraagd, maar kreeg er 350,-. Door de heren Chr. Rijn (prot. chr.) en M. J. de Jager (pvda) werd opge merkt, dat de instuifavonden worden bezocht door jongelui van alle kerke lijke gezindten en niet als een kerke lijke aangelegenheid moet worden ge zien. Wat er evenwel op deze avond gedaan wordt, vond de heer De Kra ker in het kader van zijn principiële opvattingen aanvechtbaar, ofschoon hij wel toezegde, zich eens op de hoogte te komen stellen. Tot plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling 'Centrum voor automatisering Zuidwest-Neder land' en het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling Bestuurs- school Zeeland werd de heer J. de Pooter benoemd. Tot onderwijzer aan de openbare basisschool te Wemeldin ge werd in vaste dienst aangesteld de heer W. J. de Grave en tot onderwijze- Panamese tanker vast bij Bath VLISSINGEN Het bericht in de krant van dinsdag over het Panamese vrachtschip Tobieys', dat bij Bath aan de grond zou zijn gelopen blijkt niet juist te zijn. Niet de Tobieys' voer bij Bath omhoog maar de Pana mese tanker Crown enige tijd geleden nog Krown III genaamd. De tanker liep omstreeks twaalf uur aan de grond en kwam om zeven uur op eigen kracht weer vlot. Sleepboten van Muller en van de Union hoefden dan ook geen assistentie te verlenen. De Crown was geheel ledig op weg van Antwerpen naar zee. GEEN VERVOLGING VL1SSINGSE KAPITEIN VOOR BEDRIJFSONGEVAL VLISSINGEN „Hoewel de kapitein van het motorschip 'Stad Zwolle' V. uit Missingen, een gebrek aan tiviteit kan worden verweten is geen aanleiding om op hem een tuchtrechtelijke maatregel toe te pas sen". Deze uitspraak deed de raad voor de scheepvaart na een onderzoek van een bedrijfsongeval vorig jaar aan boord van de 'Stad Zwolle'. Het schip was vorig jaar oktober op de Rio de la Plata bij Buenos Aires vastgelopen en tijdens het vlottrekken brak een tros waardoor de eerste stuurman A. J. S. een gecompliceerde beenbreuk opliep. Aan het ongeval zelf. evenals aan het vastlopen heeft de ka pitein noch de bemanning volgens de raad voor de scheepvaart schuld, maar aan het feit dat de ernstig gewonde stuurman, die nog steeds met krukken moet lopen, pas twintig uur nadien in een ziekenhuis lag en in de tussen liggende tijd geen pijnstillende injec ties kreeg zou de kapitein volgens de raad wel schuld hebben. De kapitein had onder meer verzuimd in contact te treden met de radio-medische dienst. Bovendien liet hij de sleepboot, waarmee de stuurman werd vervoerd, eerst gedurende vijf uur water over pompen. Omdat de gevolgen van,het ongeluk echter met zijn te wijten aan het langdurig uitblijven van hulp, acht de raad geen aanleiding aanwezig om de kapitein te straffen. res aan de openbare basisschool te Kapelle mejuffrouw G. H. H. Westveer. Tot bestuursleden van de instelling voor maatschappelijk zorg te Kapelle werden herbenoemd de heren M. J. de Jager en F van I-Ioorn, De geslo tenverklaring van de Dreef te Kapelle zal in noordelijke richting worden op geschoven. Geen bedenkingen waren er tegen het voorstel óm de tegelpaden bij het complex bejaarden woningen aan de Bruëlisstraat aan te wijzen als voetpaden. Dat was ook het geval met de verkoop van een strookje grond aan de Bóomweidelaan te Schore, de verkoop van een woningwetwoning, de verkoop van een perceeltje grond aan de Ganshoekweg te Biezelinge, ruiling van grond in het bestemmingsplan Bruëlis III en de verkoop van een in erfpacht uitgegeven perceel aan de Da- niëlstraat 11 te Wemeldinge. Gezien de erfpachtscanon vond-de heer J. Kole de prijs wel wat hoog. Een krediet van 2000, werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van dompelpompen voor de rioolgemalen en voor de machine kelder van het zwembassin te Wemel dinge. Voor 18.000,. Zal de woning met. erf aan de Wilhelminastraat 40 te Wemel dinge worden aangekocht. Na sloop van deze woning zal men in het be stemmingsplan 'Snoodijkpolder' dan een verbinding tol, stand kunnen bren gen met de Wilhelminastraat. De begro ting 1973, alsmede die van de instelling voor maatschappelijke zorg te Kapelle en de instelling voor bejaardenzorg te Wemeldinge werden aangeboden. GEEN SUCCES VOOR VOLLEYBALVERENIGING AMIGO, 0UD-V0SSEMEER OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse-, meerse volleybalvereniging Amigos heeft in de maandagavond gespeelde competitie ditkeer geen succes kunnen boeken. Het herenteam speelcl: tegen Sic Pungo 4 en wist in de eerste set aanvankelijk een kleine voorsprong te nemen, maar moest die al gauw uit handen geven, ondanks sterk spel vv.n Frans van Freyen en Geert Dijk man. Men miste toch wel sterk aan voerder Bram Keyzers die meer rust in de ploeg weet te brengen. In de tweede set moest men enkele wisse lingen in de ploeg brengen wegens blessures. De set, werd kansloos met 15-2 verloren. Het damesteam begon in de basisopstelling van Ria Mossel man, Mariet Boonman, Menelie Over- beke, Thea Niemandsverdriet, Anja Boot en Jettie Geluk tegen Tobec 2 uit Bergen op Zoom. Hoewel de da mes niet slecht speelden, verloren ze de eerste set met 15-1. In de tweede set was er een 'herboren' Amigos dat door sterk spel van aanvoerster Thea Niemandsverdriet, tot een 9-4 voor sprong wist te komen. Zoals al zo vaak, bleek echter ook nu de routine te ontbreken om de voorsprong vast te hóuden. Nadat. Tobec de achter stand tot 12-10 had terug gebracht moesten de Oud-Vossemeerse meisjes toestaan dat Tobec met 15-12 won. Collecte De in de Nederlands hervormde kerk van Sint-Annaland gehouden maande lijkse collecte ten bate van het schuld- delgingsfonds leverde een bedrag op van 438,75. Uitslagen dammen en schaken SINT-ANNALAND De uitslagen van het schaken en dammen in hotel 'Ha venzicht' in Sint-Annaland waren als volgt: Schaken: Cl- Hage - W. C- Ileij- boer 1-0. C. J. J. Kooijman - C. Goedegebuiire 0-1, G- D. Roeland - J- N. Matze 0-1. Dammen D. \an 't Hof - C. J. .1. Kooijman 1-0, G. Fase - .1. Guil.jam 0-1, G. D. Roeland - J. N. Matze 1-0, Chr. van 't Hof - J. N. Matze De schakers moeten totaal 32 wedstrijden spelen voor competitie. De heer C. J. J. Kooijman heeft nog altijd de leiding met 6 punten uit 8 wedstrijden. Tweede is ir. W. C. Heij- boer met 5 punten uit 11 wedstrijden. Derde is C. C.oedegebuure met 4 pun ten uit 7 wedstrijden. De dammers spelen een competitie, die uit 48 wed strijden bestaat. Hierbij heeft Chris van 't Hof de leiding met 12 punten uit 7 partijen, gevolgd door 6. Goede- gebuure met 11 punten uit 9 partijen, terwijl C. Hage zich nog steeds hand haaft, als derde met 10 punten uit 8 partijen. De jeugdvereniging heeft zijn eerste wedstrijd er op zitten. De jeugdschr.kers, in totaal 26, zijn ver deeld over 3 groepen. In groep A zitten de cracks. Pieter Moerland, Bram Paape. en Maris Heijboer, die hun eerste punt binnen hebben. De dammers, in totaal 30, zijn verdeeld in 2 groepen. Zeventien nieuwe dam- gezichten met nog 3 oudere leden ziften in een B-groep met in de com- petitiekop Aad van 't Hof, Kees Goe- degebuure, Sander Westclorp en Peter van Popering. Collecte De collecte voor het geestelijk gehan dicapte kind bracht te Renesse een be drag op van 532,03. Dat is ruim 100 meer dan vorig jaar. Openbare lagere school Renesse RENESSE Dc openbare basis school 'Stacpel of' te Renesse hield dezer dagen een ouderavond. De heer .1. H. Blom het hoofd van de school besteedde onder meer aandacht aan liet schoolzwemmen. Hij betreurde het dat met het heen en weer reizen mee, met het zwemmen een hele mid dag was gemoeid. De kinderen genie ten echter zeer van het zwemmen in zwembad 'Onderdak'. Op een vraag van een van de ouders waarom alleen de 5e en 6e klas ging zwemmen en niet de 4e en de 3e antwoordde hel. schoolhoofd dat het leuk zou zijn eens na te gaan of een andere klas, bijvoorbeeld de 4e. in de plaats van de 5e of de 6e naar het zwembad kon gaan. wanneer een van die klassen het zwemmen machtig zou zijn. Een geanimeerde discussie ontstond naar aanleiding van een vraag van een van de ouders waarom men in de Westhoek niet op woensdagmiddag vrij had van school. De heer Blom wees er op dat een vrije woensdag middag betekent, dat per week 2'/: uur moet worden ingehaald. Hij zei echter dat, hij verschillende onderwij zers had gepolst, die wel een vrije woensdagmiddag hadden. En volgens hen kon niet worden vastgesteld dat het invoeren van deze vrije woensdag middag nadelige gevolgen had gehad voor het onderwijs. Ook de leerlingen van de christelijke scho.ol te Haamstede hebben woens dagmiddag wij. De heer Blom zei dat het hem was opgevallen, dat veel Idnderen zich op die vrije middag lopen te vervelen. Er werd besloten dat de ouders schriftelijk zullen stemmen over dit onderwerp. De uitslag van die stem ming zal dan worden voorgelegd aan het gemeentebestuur- De heer Blom NCVB bijeen te Souburg SOUBURG De NCVB afdeling Sou burg hield een ledenvergadering onder leiding van cle presidente, mevrouw N- van Sorge-I-Iarthoorn. Deze bijeen komst werd verzorgd door de Leidse 'wolspinnerij 'Neveda', die een brei mode-show hield- Mannequins show den gehaakte en gebreide kledingstuk ken. Verder kon men in de zaal verschillende kleden en kussens van Smymawol bezichtigen. Na afloop werden de medewerkers attenties aan geboden. De volgende vergadering wordt 30 november gehouden. wees erop dat men op de openbare school in Haamstede tegen de vrije woensdagmiddag is- De ouderavond werd geleid door de voorzitter van de oudercomm, de heer voorzitter van de oudercommissie, de heer M. A. Krijnse Locker. Penning meesteres mevr. Kostense deelde mee dat er een batig saldo was van 1441,86. De periodiek aftredende le den, mevr. Staal en de heer Wandel werden herkozen. De school telt 101 leerlingen, volgens hét schoolhoofd ge noeg voor 4 leerkrachten. Het aan trekken van een 5e leerkracht is voor lopig niet mogelijk. Voor de oudera vond bestond veel belangstelling. De volgensde bijeenkomst wordt gehou den op 22 december. tovido VIERi HAAR 50-JARIC BESTAAN MET TOVIDf'rSnd Morgen,vrijdag ut mt0 breid vieren met etn runfi, wukgebouw 't Anker («n £5 zeven uur). N|ct alleen deTe^ Jubileert maart ook enkele is de 'eer G. Jasperse ter en de lieer W. Meulrnm taJta J*°'wïl meegemaakt. Het ensemble?-- nes, mandola's en guittani voor de tweede wereldoodx i een eerste prijs in de «se behaald. 3 maal een eerveV-'r: afdeling uitmuntendheid ca" een tweede prijs in de ere-afd--- - oorlogsperiode zelf werd een et? tijd voor TOVIDO. De Dab den m het repetitielokaal landse vlag hetgeen voor be- ding bleek te zijn alle kapot, te trappen. Na de oorw J stelde de vereniging zich köV spoedig werd het muzüzl» y",' voor de oorlog wee: tweede ramp overkwam T0ïój~ 1953 toen alle instrmnenla ai watersnood verloren gingen. zelfde jaar overleed directeur*» richter, de heer Ventevogel, Onder de muzikale leiding re t, heer Vlekken kwam TOVIDO tgcb tot bloei. In verband met he- van de heer Vlekken naar de muzikale leiding in 195? coeö gen aan de heer W. Meulmas? 3 TOVIDO tot nieuwe success^ Morgenavond zal één en aaier de receptie weer in de - worden gebracht. prijsverlaging wit en bruin 800 gram rijnen zonder pit 500 gram legipont kwaliteitsklasse I per kilo 6-8 punten 500 gram van 1.79 voor in panklare delen 1000 gram van 5.75 voor Nu zelf tosti's maken jong belegen 100 gram van 129 voor vacuüm verpakt 500 gram van 330 voor Sint Nicolaas, bisschop van My ra Spelen deze week voor Sinterklaas. Wij strooien extra voordeel: weekreklames; oké-prijzen en kadotips. Dan krijgt u ook eens de kans om als gulle gever voor de dag te komen! goudgeel helder vatbier uit zijn eigen tap Luxe thuistap-meubel in de vorm van een dekoratief vat, met precisie - tap installatie, inklusief regelbare koolzuur- druk, lekbakjé, 2 koelelemen ten en reinigingsmateriaal. Uw bier kan niet verschalen, speciale deGruyter prijs. In vaatje als vulling voor uw tapmeubel, nu bij aankoop van meubel a f 69.- van f 7.98 voor Koolzuurpatronen (één per vaatje is voldoende) doos a 10 stuks f6.50 alleen verkrijgbaar in onze grootste winkels cassettes Met 60 minuten speelduur-low noise kwaliteit-, stereo. 2onbespeelde cassettes. zijn geen weekaanbiedin- gen maar voorbeelden van onze blijvend LAGE PRIJZEN. kippe-, tomaten- en groen'; blik voor 4 borden van 105 voor kilopakvan 125 voor pils 0.3 liter van 49 voor e 100 gram van 62 voor 100 gram van 98 voor.- grote tube van 160 voor pak 500 gram van 190voor chocolade 100 gram chocolade aa: gereedschap y{J pop barbara Van onbreek baar plastic met slaapogen. 7QC Lengte 57O30 cm- irish kralenset 11 verschillende kleurde plastic kralen en figu ren met sluitingen en draad. Europa-cup voetbalspel Kartonnen speelveld met f'3* tic spelers,dobbelsteen en spelregels. kinderlak tasje Keuze uit 3 mode-tinten. metalen fornuis Kompleet met kookpan en steelpan plastic spaarkluis Met cijferset. plastic trekker Met oplegger, waarop 4 r; wagens in diverse kleuren. konstruktie auto's Identiek aan lego, in de jno- mm 1 dellen politieauto. taxi, transport auto en ziekenwagen. trein nevadagold Stoeisterk plastic locomchef met 2 kiepwagons lengw- cm. boerderijset Boeren boerin met traMoG paard en wagen, versch- de dieren met afzethe. Verkrijgbaar in do moeste filialen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 10