Hoedekenskerkenaar wil samen met Belg voetveer instellen Raad Middelburg 'neemt' vijf jarenplan met slagen om de arm Wijkvereniging Goes- Zuid krijgt geen huis en buurthuiswerker Kleuterschool 'De Duiventil' in centrum van Goes verdwijnt Meer loyaliteit tussen Brabant-Zeeland VRIJHEID VAN HERZIENING VOORBEHOUDEN „ONBEVREDIGEND FUNCTIONEREN VAN EUROPESE GEMEENSCHAP" Duitsers wegens koperdiefstal bij DOW aangehouden TE WEINIG LEERLINGEN Zware schade bij botsing auto's in Goes WEL STEUN VAN GEMEENTE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 JANUARI I97J OUD PSD-KAPITEIN WIL BEST WEER GEZAG VOEREN M. I- ALMEKINDERS L. HUBREGTSE W. J. AKKERMAN GILLISSEN OOK FIAT AAN DE GEMEENTELIJKE INVESTERINGSNOTA MIDDELBURG De Middel burgse raad heeft maandaga vond in een extra vergadering in grote trekken ingestemd met een vijfjarenplan (periode 1972- 1976) voor gemeentelijke inves teringen en met een afzonder lijk en meer gedetailleerd inves teringsprogramma voor dit jaar. Het is de bedoeling van het col lege om elk jaar opnieuw een aangepast vijfjarenplan aan de raad voor te leggen. Bij het ge ven van hun goedkeuring hiel den overigens vrijwel alle raads leden in hun algemene beschou wingen de nodige slagen om de arm. Men behield zich nadrukkelijk de vrij heid voor om op objecten, die in het vijfjarenplan zijn opgenomen en waarbij globale investeringsbedragen zijn geraamd, opnieuw en uitgebreid terug te komen. De heer M. Almekinders, die namens CH, AR en KVP het woord voerde, zei hierover onder meer, dat van 'geval tot geval naar de dan geldende om standigheden' elk voorstel opnieuw zou diei.'en te worden getoetst aan de priori teitseisen. De heer ir. W. Akkerman (d'66) sprak in dit verband de verwachting uit. dat aanvaarding van het vijfjarenplan de verschillende geraamde investeringen fe zijner tijd aan de werkelijke situa tie zouden worden aangepast. Ook de heer W. Rentier (sgp) onder streepte nog eens. dat het hier nog niet ging om definitieve kredieten, waarover de raad in een later stadi um had te beslissen. Wethouder van financiën M. A. L. Hubregtse zei in zijn antwoord op de algemene beschouwingen het met deze opmerkingen alleen maar eens te kunnen zijn. De heer Hubregtse bleek daarbij graag de opvatting van de heer H. Gillissen (pvda), die deze avond als eerste het woord voerde, te willen delen, namelijk dat het vijfja renplan als een richtsnoer was te beschouwen, dat de raad 'als kennis geving aannam'. De wethouder had er eerder op gewe zen, dat het een goede zaak was. dat de gemeente een bescheiden begin had gemaakt met de planning, vooral om dat aldus een beter inzicht zou kunnen worden verkregen in de mogelijkheden van realisering van ge meentelijke projecten op de verschil lende gebieden zoals openbare wer ken. gemeentebedrijven, onderwijs voorzieningen. sportaccommodaties enz. Nieuw bij dit alles was ook. zo stelde hij. dat dit vijfjarenplan een produkt was van een gezamenlijk gesprek van de verschillende hoofden van de ge meentelijke diensten. In feite gaat het hier nog wel om een planning van de z.g. 'onrendabele projecten' waarvoor thans voor de komende vijf jaar een bedrag wordt geraamd van bijna vijf tien miljoen gulden. Dit bedrag maakt overigens nog maar een deel uit van de werkelijke gemeentelijke uitgaven, aldus de wethouder, die denkend aan een totale gemeentelijke planning, in clusief de inkomsten, dan ook conclu deerde. dat met het voorliggende stuk nog maai- „wat aan de rand werd geritseld". Eveneens in antwoord op een vraag van de heer Gillissen, zei de heer Hubregtse dat na een herhaalde op roep voor een gemeentelijke plan ningsfunctionaris, volgende week een gesprek met een kandidaat voor deze functie hoopt te voeren. Naar aanleiding van opmerkingen de wethouder voorts, dat het inder daad de bedoeling is dat de dienst van gemeentewerken zelf de verbete ring van de huisvesting betaalt. Dat zelfde geldt in feite ook voor gemeen tebedrijven. De huisvesting van secretarie in het stadhuis is thans bijzonder moeilijk. Uitvoering van het plan tot uitbreiding van de kantoor ruimte aan de Vlasmarkt is dan ook dringend gewenst. Tot de heer Akker man zei wethouder Hubregtse niel de vrees te hebben dat men met nieuwe kantoorruimte na bijvoorbeeld een nieuwe gemeentelijke herindeling van Walcheren zou blijven zitten. „Als het goede kantoorruimte is zullen we er ook goed vanaf kunnen komen". De heer Hubregtse antwoordde beves tigend op de vraag van de heer Ren tier, of aanleg, onderhoud enz. in binnenstad voortaan zouden moeten worden bekostigd uit de opgebrachte parkeergelden. Overigens zullen voor dit doel ook. wanneer mogelijk infra structuursubsidies, bijvoorbeeld voor een parkeerterrein op het Molenwa ter. worden aangewend. MILIEU Tot de heer A. Bergshoef (ar), die er zijn bevreemding over had uitgespro ken dat in deze tijd waarin de zorg om het milieu zo'n belangrijke plaats inneemt, de koppelleiding voor riool waterafvoer Middelburg met de cen trale afvoer Walcheren enz., niet in het vijfjarenplan waren opgenor zei de wethouder dat de oorzaak daarvan vooral in het financierings principe was gelegen. Indien namelijk tot de aanleg van een koppelleiding geraamde kosten voor Middelburg an derhalf miljoen zou worden beslo ten, dan zouden op de eerste plaats de vervuilers zelf zowel de indu strieën als de particulieren middels retributies in de vereiste bedragen moeten voorzien. Prof. dr. H. Brugmans te Brugge: Op excursiedag I afdeling Zeeland Europese Beweging BRUGGE Jle actuele situatie in Europa is uitermate parad ovaaL want nu eindelijk gejuiclij mag Worden over de komende uitbreiding van de1 Europese Gemeeqgchap, functioneert diezelfde gemeenschap zeer onbevredi gend; het nationale wint het van het supranationale. Er heeft geen mqtatie plaatsgevonden en de nationale rege ringen houden de touwtjes stevig in handen. Geen overdracht van bevoegd heden geschiedde. Slechts werd een nieuwe bureaucratie toegevoegd aan de bestaande Dat zei zaterdag prof. dr. H Brug mans, hoofd van het Europacollege in Brugge, in een inleiding voor een dertigtal leden van de afdeling Zee land van de Europese beweging, die deze dag een excursie naar dit enige universitaire instituut in Brugge maakten. Onder de deelnemers be vond zich een vrij groot aantal jonge ren. „Na het verdwijnen van De Gaulle die te veel als oorzaak van het falen van de integratie van Europa is ge zien kan men zelfs niet meer de illusie hebben, dat onze afzonderlijke landen nog meespelen in de vragen van vrede en veiligheid, van strijd tegen honger, milieuvervuiling en wil lekeur. Een andere paradox is. dat de verzwakking van de Amerikaanse steun aan ons gepaard gaat, niet met een versterking van de Europese inte gratie, maar met een versterking van de infiltratie", zo stelde prof. dr. Brugmans onder meer. Hij noemde het onbetwistbaar een bittere ironie dat de gemeenschappelijke markt tot dusver vooral aan het Amerikaanse kapitaal ten goede is gekomen. In dit verband verweet hij de vakbewgingen gebrek aan interesse voor integratie en stuwkrach.t Prof. dr. Brugmans zei van de Brit ten een bijzondere belangstelling voor de regionale Europese politiek te ver wachten, waarvan een stuwkracht zou kunnen uitgaan om de vastgelopen integratie van Europa weer op gang te krijgen. In antwoord op vragen ging de spre ker onder meer uitvoerig in op de huidige monetaire vraagstukken: „In jsite is er geen oplossing gevonden en kan deze er alleen komen als er één muntstelsel in Europa komt en een federale reservebank om de econo-- mischfinanciële vraagstukken van de delen op te lossen, overeenkomstig in de USA". De heer J. Hageman. voorzitter van de afdeling Zeeland van de Europese be-, weging, dankte prof. Brugmans voor] de boeiende discussie. Een vergunning van gs voor het stor ten van afval in het Arne-zij kanaal noemde de heer Hubregtse zeer gent. De toestand op de gemeentelijke stortplaats voor bedrijfsvuil achtte hij dermate precair, dat niet op een cen trale stortplaats voor de regio zou kunnen worden gewacht. De wethouder zei het niet helemaal eens te zijn met de opmerking van de heer Akkerman, dat aan dit investe ringsprogramma een beleidsnota zou ontbreken. Op verschillende onderde len zoals sport en cultuur was dit wel degelijk het geval. Daarvoor golden namelijk de sportnota en de cultuur nota. TCn aanzien van de aparte investe ringsnota voor dit jaar zei de wethou der nog, dat de eerder genoemde 'vrijblijvendheid' van de raad voor het vijfjarenplan, hier in mindere r gold. Overigens zouden ook voor de in de nota '72 genoemde projecten natuurlijk nog afzonderlijke voorstel len aan de raad worden voorgelegd. WELZIJN De heer Gillissen had eerder nog een reeks opmerkingen gemaakt. Zo vroeg hij het college of ook zij niet van mening was, dat „het oog meer dien de te worden gericht" op welzijns voorzieningen zoals sport en cultuur. De heer Gillissen zei ook graag een uitvoerige toelichting te hebben gekre gen ten aanzien van de huisvestings problemen van de secretarie. De heer Almekinders merkte vervol gens op dat in de samenwerkende fractie van CH, AR en KVP. waarvoor hij het woord voerde, de toelichting en daarmee de motivering van de verschillende urgenties a te summier en/of te onvoldoende was ervaren. „Reden waarom u teveel aan onze fantasie overlaat". Aldus de heer Al mekinders. die ook van mening was dat in het plan geraamde bedragen een te globaal karakter droegen. Dat gold met name voor de nota 1972. De heer Almekinders zei tenslot te, dat volgens de gevolgde ramings methode. de Tjegrotingscitroen' hier zoveel mogelijk werd uitgeknepen. Dat is in toenemende mate bij de overheid gebruikelijk, zo concludeerde de woordvoerder van de drie confessio nele partijen. Hij meende dat die me thode tot een steeds grotere overheids besteding nodigde. De mede daardoor ontstane inflatie „ons volk de broekriem sti strakker aan te halen", zo zei de heer Almekinders. De heer Rentier achtte bij het opstel len van plannen voor meerdere jaren een indexering gewenst omdat bij het gelijkblijven van de bedragen als ge volg van de inflatie in feite minder voor hetzelfde geld zou kunnen wor den verricht. Het enige raadslid voor D'66. de heer Akkerman, had graag meer informatie gekregen over onder meer de stand van zaken met het Geereplan. auto-vrij-maken van de binnenstad, de intergemeentelijke samenwerking enz. De heer H. Harre wijn (cliu) drong nog aan op een spoedige verbetering van de Seisbinnenbrug. Hij wees ook op de deplorabele toestand waarin een aantal straten In de binnenstad zich bevinden. Voor hem was het overigens ook nog een vraag of de toestand van de straten in de huiten- wijken en de dorpskernen wel zodanig was, dat verbetering daarvan niet in de nota behoefde te worden opgeno men. Van urgentie tot uitbreiding van de tennisbanen aan de Nadorst was volgens hem door een verdere onder bezetting geen sprake. Er bestond in tegendeel wel een behoefte aan meer banen in het complex De Veste. Uit de beantwoording van wethouder Hubregtse bleek voorts, dat thans t wordt gesproken over plannen om de Abeelse Zandweg, waarnaar de heer Bergshoef had gevraagd voor de riole ring aan te sluiten op het Vlissingse net. Men zal deze zaak opnieuw bekij ken om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen. In tweede instantie zei wethouder Hu bregtse. dat „wat te licht is heengelo pen", over de huisvesting van de ge meentelijke diensten. Zo onderstreep te hij, dat de toestand en de werksitu atie van en in de gebouwen aan het Molenwater op korte termijn dient te worden gewijzigd. Op korte termijn zijn thans ook voorstellen te verwach ten met betrekking tot de Concert zaal. Over het medisch centrum in de Eigenhaardstraat wordt op korte ter mijn een interimrapport uitgebracht. Het gaat hier. zo bleek uit het ant woord van de wethouder, om een aflopend geval; de taak zal worden overgenomen door te stichten wijk centra. RIJK MOET DE VERGUNNINGEN VERSTREKKEN HOEDEKENSKERKE Als er vergunningen loskomen, wordt per 1 februari de veerdienst Hoe- dekenskerke - Terneuzen door particulieren weer opgenomen. De Hoedekenskerkenaar A. I. Burger, secretaris van de werk groep 'Verbeterde veerdienst Hoedekenskerke Terneuzen', heeft onctacten met een Belg, die in liet bezit is van een motor vaartuig. De beide lieren willen een voetgangersveer in het leven roepen. Zowel 's morgens als 's avonds zouden twee vaarten ge maakt worden. De prijs per vaart moet twee gulden bedragen. De heer A. I. Burgel. „De Belg, de heer Leo Claes, heeft al vele jaren lang een vergunning om te varen over de Westerschelde van Antwerpen tot Vlissingen. Des tijds heeft hij een belangrijke rol gespeeld bij de redding van men sen in Hansweert, tijdens de ramp van 1953. Met zijn boot redde hij toen zeker zestig perso nen. Als dank kreeg hij een ver gunning met vrije ligplaats in Hansweert". Het vaartuig wordt op dit moment voornamelijk ge bruikt voor de visvangst. Tot 1 februari wordt het schip nog ver huurd. Samen met de Belg wil de heer Burgel het veer gaan exploiteren. Zijn zoon verzorgt bijna zeker de restauratie. „Op de 'Prins Willem I' kreeg je niet meer dan een uitsmijter. Dat was wel de groot ste maaltijd die je daar kon gebruiken. Op dit schip zijn de mogelijkheden veel groter. Je kunt hele maaltijden serveren", zegt de heer Burgel. die in Hoe- dekenskerke verschillende horeca bedrijven exploiteert. Volgens de Hoedekenskerkenaar zal het. veer zeker in een behoefte voorzien. „Het is vooral de bedoeling dat werklui en scholieren gebruik maken van de boot. Daarom va ren we ook 's morgens vroeg tweemaal en in de namiddag ook nog eens tweemaal", volgens de heer Burgel biedt het veer zeker in de zomer perspectief. „Dan gaan we hele dagen varen. Toe risten zullen graag van de gele genheid gebruik maken". Hij meent dat. er geen grote verliezen zullen optreden. „We vragen twee gulden per tocht. De passagier is dan in elk geval al meer dan één gulden goedkoper uit dan wan neer hij met de bus gaat. Mis schien is het mogelijk dat we ook wat steun van de overheid kunnen krijgen", meent de heer Burgel. KAPITEIN Hoedekenskerke woont een oud- PSD-kapitein, die eigenlijk wel dag en nacht zou willen varen, als hij maar mocht. Die man zal met liefde op onze boot het ge zag voeren", vertelt de heer Bur gel. Er is op het motorvaartuig plaats voor vijftig passagiers. De heer Burgel voegt daaraan toe: „En er is voor vierenzestig man reddingsmateriaal aan boord". De overtocht zou, dat heeft men uitgerekend, een half uur in beslag nemen. De heer J. Wagenvoort van de provincie meent dat het theoretisch moge lijk is een dergelijke bootdienst te onderhouden. „Maar het is vooral een zaak van het rijk. De Westerschelde is rijkswater, bo vendien is de haven in Hoede kenskerke van de NS. Wij huur den de haven zolang er een veer dienst was. Verder gaan de pon ten en steiger, zowel in Terneu zen als in Hoedekenskerke zo snel mogelijk weg en men mag niet vergeten dat. wil men ver gunningen loskrijgen, voldaan moet worden aan een groot aan tal eisen. Daaraan moeten wij als PSD ook voldoen. Misschien is het allemaal best mogelijk, zo'n veerdienst, maar dan komt bij voorbeeld ook nog het dichtslib ben van de haven in hoedekens kerke om de hoek kijken. Daar aan betaalde de provincie per jaar zeker een ton". HINDERWET Uit het antwoord in tweede instantie] van wethouder Baars bleek nog, datl voor het gebruiken van het Arne- zijkanaal als stortplaats voor steriel vuil door gs nog geen hinderwetver gunning is verleend. Zoals uit de algemene beschouwing reeds was gebleken: niemand van de raadsleden stemde tegen, globaal ging men met de voorstellen akkoord, hoe wel enkele restricties werden ge maakt. Zo maakte de PvdA-fractie die zich niet kon verenigen met enkele punten uit het investeringspro gramma voor 1972, een voorbehoud voor de daarin genoemde uitgavebe- dragen voor de huisvesting van de gemeentelijke diensten, gemeentewer ken en de straten. VOORSTEL AAN DE RAAD TERNEUZEN De bedrijfsbewaking van Dow-Chemical te Terneuzen heeft zondagmorgen twee Duitse werkne mers. in dienst van een onderaanne- goES H t h mer' lentenm* w fcopwatetste'1 V'u™rsch™ aangehouden en hen aangeeeven op| De „uivetll' dc BeestenmarUl per het Temeuzense politiebureau. Het. ausu5ltls 1!)72 opheffen. Reden voor zijn de 57-jange O. P. uit Bremen en| ,iniaatreee] is het geringe aantal de 30-jarige H. D. B. uit Oldenburg,kleuters dat de laatste jaren de school die per bestelauto 110 kilo koperen bezoekt. „Het is al jarenlang duidelijk I pijpleidingen van het Dow-terrem pro- dat een openbare kleuterschool in de1 beerden te ontvreemden. binnenstad van Goes geen redelijke' GOES Twee personenauto's zijn maandagmiddag bij een aanrijding in Goes zwaar beschadigd. Om vier uur reed M. R. uit Kapelle met zijn perso nenauto over de Valckeslotlaan rich ting Bosdijkstraat. Uit de Reigerstraat naderde een personenauto, bestuurd door H. D. T. uit Goes. T. wilde rechtsaf de Valckeslotlaan oprijden. Vermoedelijk hebben beide bestuurders te weinig rechtsgehouden. (Aan beide kanten van de weg ston- GEEN RIJKSSUBSIDIE TE VERWACHTEN GOES De plannen van de wijkvere niging 'Goes-Zuid' om een buurthuis- medewerker in vaste dienst aan te trekken, kunnen voorlopig de Ijskast in. Ook het bouwen van een wijkcen trum met financiële steun van het rijk, kan men de eerste jaren wel vergeten. Als gevolg van de bezuinigin gen op het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (erm) is geen subsidie voor beide verlangens te verwachten, ondanks het feit dat het Zeeuwse bureau van erm de zaken hoog op de urgentielijst heeft staan. Het coilege van b. en w van Goes vindt dat het werk van de wijkvereni ging toch gesteund moet worden. Aan' het bestuur van de vereniging is ge vraagd om met een alternatief plan voor een wijkcentrum te komen. Daarmee is men op 't. ogenblik druk bezig; er zijn al contacten gelegd (onder andere met een architect) en er wordt nog gezocht naar een vesti gingsplaats voor het wijkgebouw. B en w. van Goes zijn zich ervan bewust dat het in-gebruik-nemen van een nieuw gebouw nog wel even op- zich zal laten wachten. Tot zolang den auto's geparkeerd" Het gevolg gebruikt de wijkvereniging het nood was een aanrijding. Zowel het voeruigi gebouw 'De Pit' op de hoek van de van T„ als dat var. R. liep zwaar Fruitlaan/Appelstraat. Dit houten ge i 1 bouw, dat druk wordt gebruikt, heeft echter nogal wat onderhoud nodig. De kosten daarvan worden in 1972 ge raamd op ruim 8500. Aan de raad wordt voorgesteld om de vereniging daarvoor in 1972 een subsidie van vijf mille te verlenen. De gemeenteraad die op donderdag 20 januari vergadert krijgt nog meer subsidievoorstellen te behande len. Zo komt onder andere het defini-j t-ief vaststellen van de subsidies voor culturele verenigingen over 1971 aan de orde. Als de raad het. voorstel van b. en w. overneemt, dan kunnen de muziekgezelschappen in de kernen Goes, Kattendijke en Wolphaartsdijk re kenen op een bijdrage van 2000, in 's-Heer Arendskerke 2800. in Kloetin- ge 3300 en in Wilhelminadorp 1600. Voor de toneelverenigingen staat 400 op het lijstje en de oratoriumvereni ging Willem 't Hooft wil men f 1200 geven Nog enkele subsidiecijfers stichting cultuurspreiding Zeeland f 11.300. Zeeuwse muziekschool 56.640. Zeeuwse koorschool 2500, dorpshuis Wolphaartsdijk ruim 11.700 dorpshuis Wilhelminadorp f 3000, stichting Zeeland bijna ƒ2700 en de Oranjeverenigingen in de kernen 300 (in Wolphaartsdijk en Kloetinge ƒ400). De stichting Goes Vooruit staat op voor 1400. Over subsidies voor de orgelstichting: Grote Kerk, de openbare leeszaal en 3997 geven en aan het Zeeuws Insti- tuut voor de geestelijke volksgezond-i heid ƒ0,50 per inwoner. Daarvan: krijgt men 40 cent terug van het rijk. Goese polder Voor het bouwrijp maken van gron den in het bestemmingsplan Goese Polder (le gedeelte) worden aan de raad kredieten gevraagd van totaal, bijna 6,5 ton. Onder bouwrijp maken verstaat men dan in eerste instantie het egaliseren en aanleggen van riole ringen en noodbestratingen en in tweede instantie afwerkingen van de bestratingen en aanleg openbare Ver lichting. De christelijke woningslich ting voor Zuid- en Noord-Beveland wil binnenkort ten zuiden van tie Loli.in-j Gerbrandy- en Oudhof 96 premiecorpo ratiewoningen gaan bouwen (42 een- gezins-, 13 vrijgezellen-, 3 gehandicap ten- en 36 hejaardenw oningenHet bouwrijp maken van de grond voor deze huizen komt de gemeente op 114.800. Een bedrag van bijna een ton is nodig voor bouwrijp maken van grond lus sen Troelstra- en Kuyperlaan. Daar zullen worden gebouwd een scholen complex, garagebedrijf en een verzor gingstehuis. Voor de bouw van wonin- bestaansmogelijkheid meer heeft1 scii rijven b en w in him opheffing voorstel. „Het leven van dc Duiven: is bewust gerekt, totdat in de Goa Polder openbaar kleuterondennj wordt gegeven". En dat zal, zo ir wacht het college, na de zomervakaffl van 1972 het geval zijn. Uit een overzichtje van het gemiddö aantal leerlingen, blijkt dat de belas stelling voor de Duiventil van kleuie zijde weer aan het stijgen is. In Bgl was het gemiddelde 31,7, in 1968 23- j in 1969 het dieptepunt met 18.7, 1970 23.8 en in 1971 32,7. De toenan is te wijten aan kleuters die vanuit él Goese Polder naar de school komer. Voorat de Duiventil als kleuterschol in Goes moet verdwijnen, vragen b a w toch nog een krediet van twee rail's voor het inrichten van een tweed» kleuterklas in het gebouw. Dat is nol dig om de leerlingenstroom vanuit 41 Polder tot aan de opheffing op te vx-| gen. „Vanzelfsprekend zal dit ma:» riaal zijner tijd meegaan naar de niet we openbare kleuterschool in het stemmingsplan Goes polder I". aids het college. De Goese gemeenteraad die donder i dag 20 januari bijeenkomt wordl gevraagd om medewerking te verlens aan het plan van de stichting t' schoolbestuur om een afdeling voet woonwagenkampkinderen op te zette De dependance wordt verbonden as:, de Mariusschool. Men verwacht dzj ongeveer vijftien kinderen van zes to zestien jaar de schoolafdeling zulle bezoeken. Voor het inrichten van een depend® ce van de christelijke kleuterschool t»l 's Heer Arendskerke in een lokaal var. de openbare lagere school is bijna li I mille nodig. De uitbreiding wordt ver l oorzaakt door het stijgende leerling»! tal De christelijke kleuterschool ka', zelf niet uitbreiden Uitbreiding leerlingental (van 174 op 16 mei"I naar 204 op 16 december '71) is er Qffcl bij de gereformeerde Koelmanschool. De raad wordt medewerking gevraag#I voor de aanschaf van meubels en leer en hulpmiddelen. Commissies Op dc raadsagenda staat ook een voor-1 stel om de leden voor de Goese spflit raad te benoemeg. Namens de-raad worden voorgedragen L. H. de Leeu* (pvda). J. de Schipper (ar) en G. J- van Welbergen (vvd). I11 het reglement van de raad stond dat de leden niet ouder dan 64 jaar mochten zijn. B en w willen daar voor wat betreft de raadsleden op verzoek van gs een uitzondering voor maken. Zij moge? ouder zijn dan 61. Het nadelig exploitatiesaldo van het gen ten westen van de Troelstralaan gemeentelijke badhuis aan de Beatris ruim vier ton nodig voor het] bouwrijp maken. In het bestemmings bibliotheek en het museum wordt nog pian staat hier de bouw van 120 schade aan de voorzijde op. onderhandeld. Het Goese colllege v. b. en w. wil in het tekort van het vliegveld Midden-Zeeland in 1972 'ANTI-NUKKIGHEIDS- PLEIDOOU IN STATEN VAN NOORD-BRABANT Slot van pagina 1 merswaal-op-pap:er stelde ir. Gooden vast dat dit zeehavenplan altijd is beschouwd als een open venster van Brabant naar de zee. „Velen zagen het als dé oplossing van de werkgelegen heidsproblemen in West-Brabant. Op het ogenblik wordt Reimerswaal in ieder geval in Zeeland afgewezen als een echt universeel zeehavenge bied. Men wenst daar geen kanaal bij Waarde, door de hals van Zuid-Beve-i land. Bovendien zijn er allerlei plan-i nen om de Oosterschelde na de afslui ting te verdelen in compartimenten.! met alle gevolgen voor een Reimers waalplan". van het college van g.sdat geruime, luchthavenkwestie komen. De tijd geleden in een aparte nota over spraak van de streek moet goed tot Luchthaven De kwestie van de (eventuele) vesti ging van een tweede nationale lucht-: haven in West-Brabant bij Steenber gen kwam als zodanig maar zijdelings ter sprake in de statenzitting van] gisteren. Verschillende sprekers infor-j meerden voorzichtig naar een herbe zinning op het 'voorlopige standpunt'! de luchthaven was ingenomen. Met name de heer D. ,J. Boot, (pak) waar schuwde om op dit moment toch] vooral niet verder te gaan dan een voorlopig standpunt. „De gevolgen van een tweede nationale luchthaven geluidshinder etc. blijkens anders ie zijn dat de nota van gs. aanvanke lijk deed vermoeden", aldus de heer Boot. die er tegenover g.s. ook nog wel eens een streep onder wilde zet ten dat de onrust en het onbehagen inl West-Brabant over de luchthavens! n dies toeneemt. „Wat hebben we zelfi tot nu toe gedaan? Nog niet veel. Er moet een statencommissie voor die zijn recht kunnen komen". Van dc lieer Dc Geus kreeg het Bra bantse college van g.s. nog een com pliment voor zijn activiteiten om de afvalwaterleiding van West-Brabant naar de Westerschelde bij Waarde zo snel mogelijk te realiseren en naar hij begrepen had pogingen om die leiding op de kortst mogelijke termijn van een zuiveringsinstallatie te voor zien. Donderdagmorgen zullen g.s. van Bra bant antwoorden op de algemene be schouwingen rond de provinciebegro ting-1972. hoogbouwhuizen en 73 eengezinswo ningen (in de vrije sector) aangege ven. Voor de aanleg van openbaar groen tussen Troelstralaan en Thor- beckelaan waar 144 woningwet- en premiehuizen bijna klaar zijn) vraagt het college 49.000 van de gemeente raad. Bromfietser werd lichtgewond bij ongeval te Axel AXEL Bij een ongeval te Axel is zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie de bromfietser S. de J. uit Axel lichtgewond geraakt. De brom fietser reed in de Koestraat tegen een stilstaande auto van C. J. M. T. uit Axel. De J. liep lichte beenverwondin-| gen op. Auto en brommer werden aanzienlijk beschadigd. laan wordt voor 1972 geraamd op niir. 1 16.500 (in 1971 nog 14.100). Het ver schil komt door een mindere ov brengst van badgelden en een hogen I uitgave voor salarisen. B en w stellen de raad voor om de begroting voor "12 goed te keuren. In het bestuur van hel medisch centrum (waarin het badhuis is gevestigd) wil het college drie raads leden benoemen: L. H. de Leeuw. J. P- G. van Ooijen en G. J. van Welbergen. De gemeenteraad zal zich op donder dag 20 januari bezig houden met het vaststellen van nieuwe namen voor een aantal raadscommissies voor advies voor openbare werken en planologie, financiële aanlegenheden. onderwijs-, jeugd- en sportzaken en voor sociale zaken en volksgezondheid. De commis sies vergaderen niet in het openbaar Aan de Kapelseweg in Kloetinge staan een drietal onbewoonbaar verklaarde woningen .De raad van de voormalige gemeente Kloetinge heeft de ontrui- mingstermijn voor deze huisjes als tweemaal met één jaar verlengd. B en w vragen de raad om dat nog eens te doen, omdat er voor de bewoners geen passende huisvesting gevonden is. "e bejaarden willen namelijk alleen ande re huizen in Kloetinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4