Bestuurder onder drankinvloed veroorzaakte dodelijke botsing Zendingsdag in Etten-Leur PROPAGANDA LEVERT ZWEMCLUB ZIERIKZEE ZESTIG LEDEN OP STERK RENNERSVELD IN wielerkoers HULST Schaatsbonden spraken over het profschaatsen VOORWAARDELIJKE STRAF VOOR SLAAN OPZICHTER MET PAAL „Verdachte heeft het dikwiils erg moeilijk" Deslaas^en voor diploma 'Zeeland' WEDSTRUn GESTAAKT De politie kontroleert de laatste tijd nogal ijverig. Hoe staat 't met uw banden? <Sr: GEERT JANSEN KAMPIOEN OP 25 KILOMETER Lasse Viren deed vergeefse recordpoging Geen fraude in Nederlandse Hadmnmteinilbond 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 OKTOBER 1971 Eis: drie maanden gevangenisstraf en rijverbod VERDACHTE DRONK BIER EN ANDER 'KOPPIG GOEDJE' MIDDELBURG Voor de rechtbank te Middelburg moest zich vrijdagmor gen A. J. M. V. uil Ovczaudc verant woorden voor het feit dat hij in de late avond van 2 juni in Terneuzen onder drankinvloed met grote snel heid met zijn auto uit de bocht was gevlogen cn op een langzaam rijdende tegenligger was gehotst. Een inzitten de van de tegemoetkomende auto liep daarbij een scheur van de milt en een ribbreuk op, waaraan zij, tegen de verwachting in, later is overle den. De president mr. P. van Empel, wees V. erop dat na het ernstige ongeval een bloedproef is genomen waarbij bleek dat het alcoholpromillage 1,20 bedroeg terwijl door ieder als uiterste grens slechts een promillage van O-"" wordt geaccepteerd. V. gaf toe dat hij in de loop van de avond vier a zes glazen bier heeft gedronken. Na het nuttigen van een uitsmijter heeft hij nog enige borrels gedronken van een, volgens de presi dent, koppig goedje waarvan het alco holpercentage boven dat van ouwe klare ligt. Naar de mening van verdachte is het ongeval veroorzaakt doordat hij te hard reed om de laatste veerboot te halen en in de bocht in een slip is geraakt. Toen hij in zijn auto stapte voelde hij zich nog best in staat on^ te rijden. „Vier glazen bier is al teveel", oor deelde de officier van justitie mr. Th. Lebret, die erop wees dat er een gezin uit elkaar gerukt is door de schuld van de verdachte. Hij meende name lijk dat er causaal verband beslaat tussen de botsing en de dood van het slachtoffer. „Geregeld staat in de krant dat het rijden onder drankin vloed zwaar gestraft wordt en toch komt het nog steeds voor", aldus de officier die tegen V. drie maanden gevangenisstraf eiste en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van iën jaar en zes maanden. De verdediger van V-. mr. F- K. Adriaanse. die zijn deelneming uit-1 sprak met de getroffen familie, zei de rijfout niet te willen verdoezelen daar; V. inderdaad te hard heeft gereden- Hij stelde de vraag of het gebruik van de drank echter wel van veel invloed is geweest op de rijcapacitei-j ten i zijn cliënt. Naar zijn meningj kan het promillage alcohol tijdens c botsing veel lager zijn geweest dan later is aangetoond omdat het enige tijd duurt voor de alcohol in het bloed is opgenomen. Alhoewel hij V. schuldig achtte aan de botsing achtte hij niet bewezen dat de ootsing onder drankinvloed is ge beurd. Daar er op dit punt twijfels bestaan meende hij dat er daarvoor geen veroordeling kan volgen. Overi gens bepleitte hij clementie omdat het bestaan van zijn cliënt op het spel staat. De uitspraak is op woensdag 11 okto ber. Officier van justitie eist: Gewestelijke vergadering PvdA GOES De Partij van de Arbeid houdt dinsdag 10 oktober in de Prins van Oranje te Goes een algemene ledenvergadering om de definitieve kandidatenlijst voor de tweede kamer in kieskring XII (gewest Zeeland) vast te stellen. Deze openbare verga dering begint 's avonds om kwart over zeven. Tijdens deze vergadering zal ook de verkiezingsactie voor Zeeland worden ingeluid. Op de ontwerp-kandidaten- lijst, zoals die door het gewestelijk bestuur wordt voorgesteld, staat, de heer P. A. Roels uit Sint-Maartens dijk als enige Zeeuw op een verkies bare plaats (nummer 2). De heer W. Don uit Middelburg staat nummer drie op de Zeeuwse lijst. MIDDELBURG Op 12 augustus van liet vorig jaar maakte de bij de beschuttende wcrlcplaats G .es wer kende M. H. uit Wilphaa: '"dijk zich zo kwaad op de opzichter L. M. de K- dat hij hem met een boompaal een klap gaf. De opzichter moest bedrust nemen met een pijlijke schouder en bovenarm. Een tweede Idap in de richting van zijn hoofd kon De K. nog ar zn. Vrijdagmorgen moest H. zich voor zijn misstap verantwoorden voor de rechtbank te Middelburg. Bij de be handeling bleek dat hij samen met een collega .~jt een voo-" ""ner pale" m de grond moest slaan bij boompjes in het plantsoen. Toen hij één paal in de grond geslagen had. kwam hij tot de conclusie dat zulk werk voor hem toch te zwaar was en hij stopte er mee. De opzichter maakte hierop aanmerkingen waarna H. een paal greep waarmee hij naar de opzichter sloeg. De verhouding tussen die twee liet overigens al enige tijd wat te wensen over. „U had hem wel dood kunnen slaan met zo'n paal", zei de president mr. P. van Empel, tegen H- toen hij zijn robuuste figuur bekeek. Ontevreden „Verdachte heeft het dikwijls moeilijk", merkte de officier van jus titie, mr. Th. Lebret op in zijn requisi toir. „Ik ben al blij dat het nog zo afgelopen is". In verband met de moeilijke persoonlijke omstandighe den van de verdachte eiste hij een geheel voorwaard.':jke straf van drie maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en de bepaling dat H. zich onder toezicht stelt van de r 'assering. Ook de verdediger mr. E. H. A. Schu- te. die overigens geen bezwaren had tegen de eis van de officie, nader in op de achtergronden van het conflict. Hij wees erop dat zijn cliënt geestelijk en licha. ik gehandicapt was. „Hij was ontevreden met zijn bestaan en dat leidde tot de explosie toen hij, naar zijn -"?ning, een te zware prestatie moest leveren. Dit conflict had door de leiding in be hoorlijke banen geleid moeten wor den. Er is daarom ook schuld bij de leiding van de sociale werkplaats", al dus de verdediger. ONDERWIJSKRACHTEN HIELDEN ONDERLINGE HANDBOOGSCHIETING KLOOSTERZANDE Ongeveer 30 leerkrachten bij het basisonderwijs en het mavo-onderwijs uit oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen hielden vrijdaga vond in de binnenzaal van café-restau rant R. van Kruyssen te Kloosterzan- de een onderlinge handboogschieting. De uitslag was: hoge vogel A. Strobbe te Kloosterzande, eerste -zijvogel J. de Rijk te Sas van Gent, tweede zijvogel K. Scheerders te Stoppeldijk. De heer G. Verhagen uit SinWansteen schoot het grootste aantal kleine vogels, na melijk vijf stuks. Na de schieting was er nog een gezellig samenzijn. Onderwijsbenoeming Tot tijdelijk onderwijzeres aan de diaconieschool te Aagtekerke werd be noemd mevr. J. A. Blaasse-Hamelink uit Koudekerke. Tentoonstelling Leo en Ted Stigter in Bevelands museum GOES In het museum voor Zuid en Noord-Beveland in Goes exposeren vanaf vrijdag 6 oktober I.co en Ted Stigter. De tentoonstelling behelst schilderijen, tekeningen en wandkle den. Om acht uur 's avonds wordt de expositie geopend. Volgens de uitnodiging, die Leo en Ted Stigter verstuurden 'zal het ope ningswoord worden gegeven aan een ieder die daartoe de beho.heeft". De expositie duurt tot en met 28 oktober. Van maandag tot en met vrijdag is het museum geopend van tien tot twaalf uur en van half twee tot vijf uur. 's Zaterdags is de exposi tie te bezichtigen van twee tot vijf uur 's middags. FLES KRIJGT KURKETREKKER In de Middelburgse schouwburg werd vrijdagavond liet jaarlijkse 'Kurke- trekker-toernooi' gehouden, een brid geavond waaraan 54 paren deelna men. Naast een teamwedstrijd om de zilveren kurketrekker werden nog drie groepen geformeerd, te weten twee Howells van tien en één van acht. Wedstrijdleider de heer D- W. van Geel, die alles tot in de puntjes had geregeld, had in die zin een gemakke lijke avond, dat er weinig verschrij vingen waren en dat hij praktisch niet werd geroepen voor arbitrage. Ook het uitrekenen geschiedde in een zodanig tempo, dat het wachten tot een minimum beperkt bleef. De heren Lichtendahl en Wijnei droegen daar op muzikale wijze ook nog een sfeert je toe bij. De prijzentafel was ver zorgd door mevrouw D. A. Lichten- dahl-Meyer en de heer P. Minet. De zilveren kurketrekker zou, indien ABC de teamwedstrijd had gewonnen, defi nitief in handen van de— club zijn gekomen. Deze keer moest ABC ech ter met de vierde plaats genoegen nemen. De voornaamste uitslagen wa ren: teamwedstrijd 1 "De Fles' 366 p.. 2 BC "De Kurketrekker' 355 p., 3 'MBC' 312 p-, 4 'ABC' 311 p.; groep A bovenlijn: 1/ 2heren Klink-Le Clerq en Munnik-Schute 100 p., 3 echtp. Pui: 99 p., 4 hr Janse-Morsheim 9" p.; bene- denlijh: 1/ 2 dames Van Iren-Wijnen 101 p., 3 echtp. Visser 98 p., 4 hr Van Tilburg-Ensing 83 p.; groep B boven lijn: 1 hr Schrijnemaker-mw Brou wers 130 p., 2 hr Groeneboom-Zijlstra 129 p., 3 ds. Blieb-Elders 124 p., 4 echtp. De Gooyer 121 p.; benedenlijn: 1 ds. Braak-Krediet 133 p., 2/3 hr Czech-Ooyevaar en De Jong-v. d. Zwan 125 p-, 4 echtp. Bastiaanse 123 p.: groep C: 1 hr Loekemeyer-Verstraten 102 p-, 2 ds. Visser-le Clerq 100 p., 3 ds. Kruidenier-Eekman 83 p.; groep D: 1 ds. Vader-Landman 137 p.. 2 echtp. Lezer 122, 3/4 echtp. Merk en echtp. (Van onze verslaggever) ETTEN-LEUR. Zo'n 200 volwasse nen en enkele tientallen kinderen uit de drie zuidelijke provincies waren zaterdag in het gemeenschapshuis „De Baai" in Etten-Leur de gasten van de Nederlandse Zendingsraad. Bij deze Raad zijn een twaalftal protestantse kerken en organisaties aangesloten. Het gold de eerste van de drie zen- dingsdagen die de Raad dezer dagen organiseert De twee andere vinden plaats in Hoogeveen en Utrecht op resp. 7 en 14 oktober. Als algemeen thema geldt op deze dagen: „Zending nu samenspel van mensen en groepen in zes contingen ten". In Etten-Leur werd dit thema uitgediept door ds. R- van der Veen, algemeen secretaris van de N.R.Z., dr. P. Schram, secretaris Kerken over zee, dhr. S. Oosterbeek. secretaris van de onderwijscommissie N.Z.R., en dhr. M. Verkade. districtssecretaris van de Hervomde Zending. De algemene lei- VLISSINGEN In Middelburg werd voor de zeventigste keer het examen voor het hoger technisch diploma weg- en waterbouwkunde 'Zeeland' af genomen. Het examen werd in 1902 ingesteld door de Bond van Techni sche Waterschapsambtenaren in Zee land. Voor hel, diploma 'Zeeland' slaagde: A, P. Beaufort te Goes, L. Begthel te Anna Jacobapolder, D. M. L. van den Bergh te Hoogerheide, L. N. G. de Brabander te Capelle aan de IJssel, J. P. J. Brulot te Zwijndrecht, A. van Diermen te Heemstede. W. J. van den Eijnden te Ossendrecht, H. C. Glerum te Terneuzen, J. C. A. Goverde te Heerhugowaard, J. H. de Graaf te Barendrecht, E. R. Kramer te Utrecht, F. Kroese te Zandvoort, M. Luyk te Bodegraven. J. C- J. van Maldegem te Goes, M. Osse te Renesse, A. J. Pekaar te Middelburg, A. J. Pleijte te Middelburg, D. C. Rijk te Hoogerhei de, J. J. Stam te Gouda, J. W. van Wallenburg te Koudekerke. Van de kandidaten slaagden er 22. Voor het theoretisch gedeelte van het examen slaagden: M. P- Bakx >.e Hoogerheide, W- van Bameveld te Utrecht, J. Blok te Rijswijk, E. Bui tenhuis te Heerenveen. F. H. Cats te Goes, J. A. P. van Driessche te Lamswaarde, C. van Dijke te Sint- Annaland, J. Eising te Drachten, J. P A. A. van Gorp te Vlissingen, J. C. M- Hiel te Kloosterzande, C. M. J. Hoen derkamp te Den Haag. L. Jongman Lelystad, W. M. Keus te Den Ha Kooiker te Enkhuizen, J. van der Kooij te Delft, A. Leygraaf te Biltho- ven. L. A. J. Luteijn te Wemeldinge, M- Luyk te Bodegraven, F. M. Nieu- wenhuize te Hans weert, W. Remijnse te Oudelanae. A. M. van Schaick te Rotterdam, L. van Schaik te Midlum, Th. J. Schuren te Vogelwaarde, P. J- Snoep te Wemeldinge, J. A. Spaan te Berkel en Rodenrijs, J. C. Turk te Wassenaar, B. Veen te Lelystad, C. M. Veerhoek te 's-Gravenpolder, W. C. van Vossen te Sint-Annaland. Van de 39 kandidaten slaagden er 29. ding van de bijeenkomst was in han den van ds. A. Rigters, secretaris binnenland van de N-Z R., terwijl mu zikale medewerking werd verleend door het Blazerskoor van de Evangeli sche Broedergemeente in Zeist. Ds. van der Veen, die het thema in zijn algemeenheid behandelde, selde dat zending thans opperste concentra tie eist van de zendeling en van het thuisfront. Hij weet dit aan de zeer snelle ontwikkelingen, waaraan de wereld onderhevig is, waardoor tal van span- ninge worden opgeroepen. De mensen zijn o.a. door de TV uit hun slaap gewekt. Wij zien de mens die in nood Zeeuwse padvinders Hepen 'Grote Trek' MIDDELBURG Nadat 14 jaar lang de voortrekkers van de Christi- aan de Wetstam te Middelburg de wandeltocht 'grote trek' hadden geor ganiseerd was dit jaar de organisatie voor de eerste keer in handen van de vijf Middelburgse padvindersgroepen. De deelnemers, in totaal 16 groepen, kwamen uit Kapelle, Heinkenszand, Terneuzen, Vlissingen en Middelburg. Zaterdag om twee uur gaf vaandrig A. Jansen het. vertreksein aar. de Scou- tingband Middelburg. Daaraan vooraf gaand was de vlag gehesen en de paavinderswet voorgelezei De 258 deelnemers liepen langs de Koepoort, Nadorstweg. Nieuwenhovenseweg waar een appel werd aangeboden. De kabouters en welpen liepen daarna door het Brigdamsche padje, Noord- weg, Gerbrandylaan terug naar de Spanjaardstraat. De ouderen liepen na de Nieuwenhovenseweg verder door de Golsteinseweg, Prooienseweg, rich ting Gapinge daarna door de van 't Hoffweg naar Sint-Laurens en over de Noordweg terug naar Middelburg. Om het wachten van de welpen en kabou ters korter te doen lijk-n werden er filmpjes vertoond in het padvindei bouw aan de Zuidsingel. De mede kers van het Rode Kruis hebben maal assistentie moeten verlenen. Alle herinnering Om half zes maakte vaandrig Jansen bekend dat het wisselschild voor de kabouters en welpen gewonnen was door de Lutemgroep uit Midf- mrg en dat de wisselbeker (voor de eerste keer) naar Terneuzen ging. volledi ge uitslag is als volgt, kabouters en welpen afstand 7 km: 1 Lutemgroep, Middelburg wisselschild, medaille, 310 punten, 2 Dukabo, Golfbrekers, Vlis singen, medaille, 304 pnt, 3 Paul Kru- gergroep Middelburg, medaille, 287 pnt, 4 Watergeuzen, Vlissingen, 5 Gou den Cirkelgroep, Middelburg, 282 pnt, 6 Ridder Van Raelstedegroep, .apelle 280 pnt, 7 Scheldezwervers, Vlissingen 273 pnt, 8 M. A. de Ruytergroep, Vlissingen 258 pnt, 9 Berdeni: van Berlekomgroep, Middelburg I 248 pnt, 10 Berdenis van Berlekomgroep, Mid delburg II 231 pnt; padvindsters en verkenners, afstand 14 km: 1 EOS Terneuzen, wisselbeker, medaille 370 pnt. 2 Lutemgroep, Middelburg, me daille, 369 pnt, 3 Vuurtorenvendel, Golfbrekers sen., medaille, 353 pnt, 4 Berdenis van Berlekomgroep, Middel burg 340 pn, 5 Gouden Cirkelgroep, Middelburg, 320 pnt, 6 Karei Door- mangroep, Heinkenszand. 309 pnt. verkeert, maar de miljoenen zien ook ons en hun gramschap groeit, want ze gaan steeds beter begrijpen, dat ze gebruikt worden als een soort rand verschijnsel van het centrum, het rij ke Westen. Sommige zijn zelfs despe rado's geworden, denk maar aan Mu- enchen, aldus ds. van der Veen. De verschillen kunnen volgens hem ech ter niet blijven duren, ze zijn van conflietieve aard en dus van menselij ke verantwoordelijkheid. Zending is volgens ds van der Veen ook „bevrij. dingsbewegmg van Christus zijn", een oproep tot de mens om zich gewon nen te geven aan de beloften van het komende rijk en dat is geen eenvoudi ge taak. Nieuwe machten als het com munisme en liberalisme zijn namelijk opgestaan. Daarbij komt, dat de zen ding al eeuwenlang is belast, met de plaats die Europa in de wereld innam. Thans kan echter worden gesteld, al dus ds. van der Veen, dat zending niet meer op de eerste plaats bij de Europese mens ligt, maar wel dege lijk ook in de landen zelf, een samen spel is geworden van de zes contin genten- De Europese mens is uit het centrum van de zending „weggeze- gend", zoals ds. van der Veen dat noemde, en dat, is een goede zaak. Sterker nog. Europa is zelf een van de moeijlijkste zendingsvelden aan het worden en dat is een heel wat minder goede zaak. Aan de hand van enkele voorbeelden toondeds. Van der Veen de kleiner worden rol van Europa en de samenwerking tussen de contingenten duidelijk aan. Tijdens de daaop volgende discussie kwam hij nog tot de uitspraak dat over een 20- tal jaren wellicht meer christenen zullen wonen op het zuidelijk hal frond dan op het noordelijk hal frond. Ds. Schram wees eveneens op de afnemende macht van Europa, de po gingen om deze via E.E-G. e N.A.V.O. opnieuw te verwerven ten spijt. Zeker is, dat Europa iets van zijn machts wellust is kwijtgeraakt. In het licht van allerlei door Europa veroorzaakte conflicten in de wereld noemde dr. Schram Europa zelfs zwak Hij stelde er echter een andere macht tegenover- Doo de zending te helpen kunnen wij wel degelijk macht uitoefenen aldus dr. Schram, een machtsuitoefening na melijk, die nief door legers of met economischemiddelen wordt verkre- gen. De heer Oosterbeek ging nader in op de rol van het onderwijs t.a.v. de derde wereld, terwijl de lieer Verkade ten slotte via een uitgebreide schefe van de nood onder de mensen in dat land de groeten overbracht van de christen broeders en zusters in Indo nesië. ONTMOETINGSDAG VOOR ONTWIKKELINGSWERKERS EN MISSIONARISSEN BREDA Het diocessan missiebu reau van het bisdom Breda houdt donderdag 1" oktober een ontmoe tingsdag voor op verlof zijnde missio narissen en ontwikkelingswerkers (pa ters, broeders, zusters, leken) met bisschop H. Ernst. Deze miss'onnrfs- sendag wordt gehouden in het moe derhuis Maria Mater Dei te Breda en begint 's morgens om 10 uur. - _i Wedstrijden in 'Onder Dak' Plan oprichting van zwemclub VLISSINGEN De propaganda-wed- strijden die de kring Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Zwcmbond zaterdagmiddag in het nieuwe over dekte zwembad 'Onder Dak' te Zierik- zee hield zijn een succes geworden. Ruim 200 deelnemers waarbij een 50- tal zwemmers uit Schouwen-Duiveland kwamen voor dit treffen aan de start. Deze laatsten kwamen aanvankelijk uitstekend voor de dag door zich al snel te verzekeren van een positie bij de eerste drie teams. Doch naarmate de wedstrijd vorderde moesten zij terrein prijsgeven omdat zij niet aan de estafettes konden deelnemen en dit kwam hen te staan op veel puntenver lies. Een van de resultaten van dit zwem feest is. dat tijdens de wedstrijden een 60-tal mensen zich opgaven als lid van een nieuw te stichten zwemvere niging, zodat in Zierikzee binnen af zienbare tijd ook in georganiseerd verband gezwommen kan worden. In het team van Schouwen-Duiveland bleken enkele goede schoolslagzwem mers te zitten. Vooral Iserd Bakker zwom een uitstekende tijd (36-9) op de 50 meter voor jongens boven de 14 jaar. Bovendien draaide Mieke van de Post nog wel bekend uit de perio de van de Zeepaardjes uitstekend mee ir haar leeftijdsgroep. De borstcrawl bij de jongens van 12 en 13 jaar gaat steeds sneller. In een uitstekende race zwommen de Storm vogel-leden Peter Pruijssers en John ny Wolff tijden van 33.1 en 33.5 en dat is toch weer seconden beter dan de vorige zwemwedstrijden in de In- kei te Kruiningen. De clubgenote van deze beide knapen Marjan Bolier vestigde de volle aandacht op zich door 2 afstanden in haar leeftijds groep te winnen in uitstekende tijden. De eindstand van deze wedstrijden luidde: 1 Stormvogels A 271 punten, 2 Ganzc 238. 3 Luctor 201, 4 Zeelandia 163, 5 Stormvogel B 159, 6 Scnouwen-Duive land 140, 7 Stormvogel C 117. De overige uitslagen waren: 25 meter schoolslag meisjes onder de 10 jaar: 1 Evelien Boon Schouwen Duiveland 23,5, 2 Mariek Everwijn Schouwen-Duiveland 24,1, 3 Marij van de Linde Schouwen-Duiveland 24,4 25 meter rugslag jongens onder de IC jaar- 1 Wim Koning de Ganze 22.4. Martin Dieleman Stomvogel A 22,5, 3 Paul Quist Stormvogel A 23,5. 50 meter borstcrawl meisjes 10 en II jaar: 1 Marjan Bolier Stormvogel 40,8, 2 Miranda Kesteloo Stormvogel A 42.0. 3 Annemieke Lucas Stormvo gel A 43,3. 50 meter rugslag jongens 10 en 11 jaar: 1 Rob van de Guchte Luctoi 43,2, 2 Bouke Dieleman Stormvogel A 44.7, 3 Pim Timmerman Stormvogel C 50 meter schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1 Karin Oostinga Stormvogel A 44.8, 2 Mirjam de Leuw Stormvogel A 45,8, 3 Annemieke Eckhardt Ganze 46,8. 50 meter borstcrawl jongens 12 en 13 jaar: 1 Peter Pruijssers Stormvogel C 33.1, 2 Johnny Wolff Stormvogel A 33,5, 3 Piet-Jan Contant Ganze 34,3. 50 meter rugslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Martine Froyen Luctor 41,4, 2 Anja Kuyl Luctor 43,3, 3 Mieke van de Post-Schouwen-Duiveland 43,9. 50 meter schoolslag jongens 14 jaar en ouder: 1 Idserd Bakker Schouwen- Duiveland 36.9, 2 Arjan Bakker Schou wen-Duiveland 40,0, 3 Willy Hooydonk Schouwen-Duiveland 41.6. 50 meter rugslag meisjes 10 en 11 jaar: 1 Marjan Bolier Stormvogel A 45.2, 2 Nel Huige Stormvogel A 46,9, 3 Miranda Kesteloo Stormvogel A 47,6 50 meter borstcrawl jongens 10 en II jaar: 1 Bouke Dieleman Stormvogel A 36.7, 2 Niek Lagendijk Stormvogel A 38,5, 3 Robert-Jan Quist Stormvogel A 40.3, 50 meter - rugslag meisjes 12 en 13 jaar: 1 Liesbeth Streefkerk Stormvo gel A 44,5, Carola Kesteloo Stormvo gel A 44,5, 3 Ellis van der Zee Luctor 45,0. 50 meter schoolslag jongens 12 en 13 jaar: 1 Rinus Burgerhoff Stormvogel A 46,0, 2 Piet-Jan Contant Ganze 46,7, 3 Johnny Jansen Stormvogel A 46,8. 25 meter rugslag meisjes onder de 10 jaar: 1 Jeanette Klompe, Luctor 23 9, 2 Paula Tevel Stormvogel B 25,8, 3 Sylvia Wisse Stormvogel A 26,1. 25 meter schoolslag jongens onder de 10 jaar: 1 Huub Stroo Stormvogel A 21.2. 2 Carl Huis in 't Veld Luctor 23.5. 3 Martin Dieleman Stormvogel A 23.8. 50 meter borstcrawl meisjes 14 jaar en ouder: 1 Martine Froyen Luctor 35.6, 2 Mieke van de Post Schouwen- Duiveland 36,1, 3 Marjolein van 't Bosch Ganze 38.3. 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ouder: 1 Kees de Vos Schouwen- Duiveland 39,8, 2 Arjan Bakker Schou wen-Duiveland 41,0, 3 Rob Verbeek Ganze 44,9. 4 x 25 meter schoolslag estafette meisjes onder de 10 jaar: 1 Stormvo gel A 1.46.8, 2 Zeelandia 1-48.2, 3 Luctor 1.48-5. 4 x 25 meter rugslag estafette jongens onder de 10 jaar: 1 Stormvogel B 1.40.3, 2 Ganze 1.41.6, 3 Stormvogel A 1.42.8. 4x 50 meter borstcrawl estafette meis jes 10 en 11 jaar: 1 Stormvogel A 3.02.8, 2 Ganze 3 21.6, 3 Stormvogel C 3.25.1. 4 x 50 meter schoolslag estafet te jongens 10 en 11 jaar: 1 Stormvo gel A 3.18.8, 2 Stormvogel B 2-34.2, 3 Luctor 3.38.3. 8 x 25 meter borstcrawl estafette meisjes 12 jaar en ouder: 1 Luctor 2.31.3, 2 Stormvogel A 2-31.6, 3 Ganze 2 39.3. 8 x 25 meter borstcrawl jongens 12 jaar en ouder: 1 Schouwen-Duiveland 1.57.7, 2 Stormvogel A 2.20.8, 3 Ganze 2.35.1. VLISSINGEN In de heren 2e klas van de handbalcompetitie, werd de wedstrijd Olympus III - Sios I vroeg tijdig beëindigd. Bij de stand 4-1 in het voordeel van Sios I zag scheids rechter G. Schouten uit Vlissingen hoe zijn dochtertje, dat op een veld daar naast speelde, ten val kwam. Door de op het eerste gezicht ernstige verwon ding werd de wedstrijd even gestopt voor een onderzoek. De verwonding bleek echter van dien aard dat over brenging naar een ziekenhuis noodza kelijk werd geacht. De op het veld aan wezige voorzitter van de scheidsrech- terscommissie verzocht daarop de heer Tax de taak van de heer Schou ten over te nemen. De aanvoerder en coach van Sios weigerden echter de heer Tax als scheidsrechter te accep teren. MADRID (ANP) Miguel Martinez Febrer, eens speler van Atletico Ma drid, is donderdag na acht jaar in coma te hebben gelegen, overleden. De van Sevilla afkomstige speler is 33 jaar 'geworden- Hij werd op 11 juni 1964 bij een wedstrijd in Montevideo aan het hoofd gewond. Sindsdien is hij met uitzondering van enkele korte perioden, geheel huiten bewustzijn ge weest. Aanvankelijk werd hij ver pleegd In Montevideo. Later werd hij overgebracht naar een ziekenhuis in Madrid. TIN0 TABAK IN DUBI0 TOURS Voor Tino Tabak staat het vast dat hij volgend jaar overgaat naar het Franse biermerk Sonolor. Zoals bekend tekende de Noordhollan der vorige maand een ontract bij de Franse ploeg. Daarvóór had hij echter al contact gehad met Gitane. Hij tekende zelfs een „papiertje" bij de Franse wïelerfabiiek, niet wetend dat dat niets minder was dan een voorlo pig contract. Nu hij ingelijfd dreigt te worden bij Sonolor is Gitane opnieuw met die voorlopige overeenkomst op de prop pen "ëkomen. Het robleem Icext echter niet zo ingewikkeld te worden als Pellenaars zijn motie o de Neder landse kampioen aanhoudt, waardoor beide contracten van de Frans, mer ken ongeldig kunnen worden, zodat Tabak na januari bijvoorbeeld zeil kan beslissen waar hij de voorkeur aan geeft. „Ik hoop dat het zo gaat", zegt Tabak, „want dan kies ik voor Sonolor. Daar liggen mijn beste kan sen". ADVERTENTIE De politie kontroleert papieren} remmen, verlichting, banden. Kunt u dat hebben? Versleten banden kunnen u een bekeuring kosten. Bovendien - en dat is veel belangrijker - vormen versleten banden een gevaar voor uzelf en anderen. Wacht dus niet te lang met het aanschaffen van nieuwe banden. En neem dan meteen de beste: Michelin radiaalbanden. MICHELIN x-maal beter WINSCHOTEN (ANP) In een zeer sterke race heeft Geert Jansen van AAC uit Amsterdam zaterdag te Win schoten zijn Nederlands kampioen schap op de 25 kilometer geprolon geerd. De Amsterdammer ging zeer vlot van start en nam in de eerste rond van vijf kilometer al ruim honderd meter voorsprong op de kennelijk verraste Egbert Nijstad. Jansen is niet meer achterhaald, ook al kreeg Nijstad ge zelschap van Vonk en Kijne. In de vierde ronde moest Vonk, die niet voldoende 'lucht' meer had afhaken uit het. groepje achtervolgers van Jan sen, die steeds verder wegliep. Nijstad besliste de strijd om de tweede plaats in zijn voordeel dank zij zijn snelle eindsprint. Door het ontbreken van werkelijke concurrenten kwam Ceert Jansen niet toe aan verbetering van het Nederlandse record -an Aad Stey- len. De recordhouder coachte Jansen en stimuleerde hem tot een sterke laatste ronde, maar Jansen kwam toch ruim veertig seconden te kort om de nieuwe recordhouder te wor den. De uitslag is: 1 en Nederlands kampi oen Geert Jansen (AAC) 25 kilometer in 1 uur 17 minuten 37,6 seconden; 2 Egbert Nijstad (DOS Dwingelo) 1-19.43,4; 3 Johan Kijne (Shell Vlaar- dingen) 1.19.45,8; 4 Klaas van der Weyöen (AV'23) 1.21.09,2; 5 Johan Ru- yter (CIKO) 1.21.13.4; 6 Rinus de Schipper (CIKO) 1.23.00,0; 7 Klaas de Ruiter (AV 34) 1.23.10,2; 3 Hans van Kasteren (Fortuna VI.) 123.20.0; 9 Cees Verhoef (Hellas-Utrecht) 1,23.22.0; 10 Peter Fritz (Metro) 1.23.22.0. HULST Vandaag vertrekt er in Hulst een sterk veld renners voor de finale van het Breda-Bïerklassement. De toe schouwers krijgen overigens een geheel andere vorm voorgeschoteld dan In andere criteria. Om de wedstrijd over zichtelijker en spannender te maken, heeft de wielerclub Hulst de koers in twee delen gesplitst: de renners die in HTLSINKI (ANP) Lasse Viren. de Olympische kampioen op de vijf en tien kilometer, heeft zondag een ver geefse pogingen gedaan om het wereld record op de 5000 meter te herove ren. In het Olympisch Stadion in Helsinki, waar het bitter koud was, liep de 23-jarige Finse politieman een solorace, die na 13 minuten en 20.8 seconden eindigde. Het wereldrecord staat sedert 20 september met 13.13.0 op naam van Emile Puttemans (Belg). Josef Plactay (Tsj-Sl) deed eveneens een vergeefse pogign om het wereld record op de 800 meter, dat met 1.44.3 op naam staat van Peter Snell (Nw-Zee), Ralph Doubell (Aus) en Dave Wottle (VS) te verbeteren. De Tsjech won in 1.46.2. In Schwetzingen (W-Dld) liep Christa Merten met 9.220 een nieuw West duits record op de 3.000 meter- Zij staat op de wereldranglijst van dit nieuwe nummer nu op de zesde plaats achter: Loedmilla Bragina (Rus, 8.53.0), Paola Cacchi (It, 9.09.2), Irina Bondartsjoek (Rus, 9.16.0), Nina Ta- borska (Rus, 9-19-8) en Maria Tsjirits- jeva (Rus, 9.22.0). de eerste klassementen voor het Bre- da-Bierklassement op de eerste vijf plaatsen beslag legden, verdelen eerst de vette prijzen in een afvalrace, een tijdrit en een puntenkoers en de ren ners die in de 8 klassementen tussen de zesde en de 20e plaats eindigden, rijden een criterium van 60 kilometer. Die regeling houdt tevens in dat ver schillende minder getalenteerde ren ners niet in Hulst van start gaan. Vrijwel alle bekende namen komen zaterdag naar Hulst. In het criterium gaan verschillende goede renners van start. Enkele namen: Kees Priem, 1 'innaar van de groene trui in de Your de 1 Avenir, Mathieu Dohmen, Bas Hordijk, Gaby Minneboo. Grant Thomas en de Zeeuwen, Kees Stout- jesdijk, Lon Strobbe uit Lamswaarde, Johnny Verbeke, Wim Westdorp en Wim de Wilde. Outsiders zijn de Watney-rijder Ribert Ferket en Adrie Deussing. De grote kanonnen die gaan uitmaken wie er als winnaar van het Breda-Bierklasse- ment gehuldigd zal worden zijn: Aad van den Hoek, de dit jaar zo pechvolle coureur uit Dirksland, Wim de Waal, Roy Schuiten, winnaar van de ronde van Midden-Zeeland, Jan Raas, Bert Broere, Ton Damen, Piet Franken, Henk van Dongen. Cees van Dongen, Theo Joore, Peter Kuijs, Piet Maas, Peter Godde, Henk Prinsen, Wim van Steenis, Joos Voesenek. Leo Boose, Gerrie St Nicolaas en Ko Tolhoek. De wedstrijden beginnen om één uur en om elf uur is er een ontvangst voor genodigden in het stadhuis te Hulst. OSLO (ANP) Tijdens een informele bijeenkomst in Oslo hebben vertegen woordigers van de nationale schaats bonden van Finland. Noorwegen en Nederland een discussie gehouden over de ontstane situatie met beroeps- en amateurschaatsers. Men heeft nog eens benadrukt dat de International Speedskating League van Tom Liden niet als een proffederatie wordt be schouwd, maar als een zuiver zakelij ke privé-onderneming. Voorts is ko men vast te staan, dat de ISSL tot nu toe noch met de International Speeds kating Union noch met de nationale bonden contact heeft opgenomen om een zekere samenwerking te bewerk stelligen. Liden, voorzitter van de ISSL, verklaarde onlangs nog tijdens een persconferentie in Den Haag, dat zijn organisatie wel in onderhandeling was geweest met de Zweedse en Noorse bond- De aanwezigen kwamen verder over een over te gaan tot het modernise ren van de amateurregels en voorstel len te formuleren om het hardrijden zowel voor de toeschouwers als voor de deelnemers aantrekkelijker te ma ken. Een en ander zal nader aan de orde komen tijdens het volgende ISU- congres, dat in juni 1973 in Kopenha gen wordt gehouden. HAARLEM (ANP) De voorzitters van de acht districten van de Neder landse badminton bond zijn van me ning dat de geruchten als zou een aantal hoofdbestuurleden van de bond 40.000 gulden hebben verduisterd, ie dere grond missen De districtsvoor zitters menen wel dat er een aantal beleidsfouten is gemaakt. Na him ver gadering van zaterdag in het bondsbu- renu van de NBB te Haarlem maak ten zij in een communiqué onder meei het volgende bekend: „Na ken nis genomen te hebben van een lawi ne berichten (over financiële handelin gen binnen de bond) hebben de dis trictsvoorzitters een open bespreking gehad, met het hoofdbestuur, die ex terne accountant, de bondsboekhouder en de bondsadminisrateur In dat gesprek is duidelijk gebleken dat er van financiële manipulaties geen spre ke is Persoonlijke aantijgingen, ge richt aan het adres van verschillende bondsbestuurders, missen iedere grond. De districtsvoorzitters zijn wel van mening dat er beleidsfouten zijn gemaakt. Deze zijn echter voor een groot deel te wijten aan de huidige structuur van de NBB Getracht zal worden in overleg een oplossing te vinden".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 10