Verdachten zaak Van de Velde vrijdag voor de rechtbank Politie Hulst grijpt daders inbraak bij juwelierszaak Boscfi „Zeeuwse rijkspolitie te water niet nalatig5' Goes subsidieert Zeeuws vliegveld Prinses Beatrix en prins Clans willen in drie dagen veel van Zeeland zien ALMANAK Nieuw deel van Schelde-Rijn voor Van Oord Zeeland krijgt 2,8 miljoen meer uit provinciefonds landbouw mechanisatie show PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 22 SEPTEMBER MIDDELBURG Aanstaande vrijdag 29 september zullen twee verdachten in de zaak 'Van de Velde', L. II. uit Nieuw- en Sint Joosland en S. W .uit Middel burg, terechtstaan voor de Middelburgse arrondissementsrechtbank. In deze zaak van de dreigbrieven aan het adres van de in Terneuzen wonende familie Van de Velde is de Nieuwlander primair ten laste gelegd, dat hij de heer Van de Velde heeft bedreigd met doodslag of zware mishandeling. Tot het aan H. primair ten laste gelegde behoort ook. dat hij de werkgever van de heer Van de Velde, de firma L. C. Hamelink en in dit geval dc firmant J. Hamelink heeft gedreigd met de vernietiging 'op Gasunie-manier' van diens bedrijf, als ldj zijn werknemer Van de Velde niet zou ontslaan. Voorts wordt H. primair ten laste gelegd, dat hij op verschillende tijdstippen twee bum-families, die in dezelfde Terneuzense flat woonden als de familie Van de Velde, door middel van brieven met brandstichting heeft bedreigd, ook met 'vernietiging' en 'opblazen' van de flat. In deze brieven werd onder meer gesteld, dat deze maatregelen samenhingen met 'de misdadige handelingen van Van de Velde'. In de brief, waarin de heer Van de Velde met doodslag werd bedreigd, werd onder meer aangekondigd dat hij 'met messteken zou worden doorzeefd' om hem vervolgens 'te laten leegbloeden'. De dreigbrieven werden op verschillende tijdstippen verstuurd, in de periode van juni 1971 tot juni 1972. Er zijn vervolgens nog een aantal punten subsidiair ten laste gelegd, behulpzaamheid bij het schrijven van de brieven en uitlokking door giften of beloften, deze brieven door de Middelburger W. te laten posten. De laatste is primair ten laste gelegd dat hij in maart 1972 door het 'doen toekomen van de brief met dreigende strekking aan J. Hamelink wederrechter- lijk de familie Hamelink heeft willen dwingen om de werknemer M. B. van de Velde te ontslaan'. De firma Hamelink heeft zoals bekend geen gevolg gegeven aan deze brief. Subsidiair wordt W. ten laste gelegd, dat hij H. behulpzaam is geweest, door het verstrekken van het adres van Hamelink en het posten van de brief. H. en W. zijn gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg. Op de zitting van aanstaande vrijdagmorgen zal H. worden bijgestaan door de Middelburgse advocaat mr. H. Bruin en W. door mr. P. C. Adriaanse, eveneens te Middelburg. TWEETAL VERDACHT VAN ZEVEN INBRAKEN, BUIT RUIM 60 MILLE HULST Een 19-jarige inwoner van Nieuw-Namen, K. F. van C., en de 32-jarige Belg A. M. uit Blaasveld, hebben zeven inbraken waaronder die bij juwelier Bosch in Hulst en België be kend. Alleen al in Hulst sloeg het tweetal, dat elkaar leerde ken nen in de gevangenis van Gent, viermaal zijn slag. Van C. en M. maakten de afgelopen maanden zeker 60.000,buit. De rijks politie van Hulst, die de jongeman uit Nieuw-Namen in hechtenis houdt, verwacht dat er binnenkort nog meer bekentenissen vol gen. De Belg wordt vastgehouden in Mechelen. diefstal afkomstig waren. Bij een ver hoor kwam aan het licht dat M. samenwerkte met de inwoner van Nieuw-Namen. De Belg had 3 jaar vastgezeten in de strafgevangenis van Gent wegens een serie inbraken, Van C. knapte 6 weken op in verband met INWONERS VAN NIEUW-NAMEN EN BLAASVELD De rijkspolitie van Hulst heeft onmid dellijk nadat 20 augustus hij juwelier Bosch voor 35.000,aan sieraden en horloges was meegenomen contact gezocht met de BOB, de bijzondere opsporingsbrigade van de Belgische rijkswacht. Die hield 11 september M. aan, verdacht van een diefstal in een afgelegen bungalow bij het Belgische plaatsje Tisselt. Bij een huiszoeking in de woning van de Belg in Blaasveld stuitte de'rijks-, wacht op grote hoeveelheden timmer mansgereedschap, grammofoonplaten en elektrische apparaten, die ook van Twee ton provincie voor concert- en gehoorzaal Middelburg VLÏSSINGEN Gedeputeerde staten stellen voor de provinciale subsidie in de reconstructiekosten van de Middel burgse concert- en gehoorzaal te ver lenen van tweehonderdduizend gulden. Zoals bekend wordt deze reconstruc tie, waarvan de totale kosten worden geraamd op 1.7 miljoen gulden, uitge voerd door de stichting concert- en gehoorzaal 1945 Middelburg en de ge meente Middelburg. Rekening provincie 1970 batig slot van bijna vier ton VLÏSSINGEN De rekening van inkomsten en uitgaven van de provin cie Zeeland over het jaar 1970 ver toont op de gewone dienst een batig slot van ƒ738.913,32. Op 27. oktober bieden gedeputeerde staten de reke ning 1970 aan aan provinciale staten. Het reëel batig slot bedraagt 380.446.26, omdat nog rekening moet worden gehouden met te verwachten inkomsten over 1970 van 110.984,01 en uitgaven van 469.451,07. In geval van storing, is voor de abonnees op onze storingsdienst dit weekend beschikbaar: de heer J, A. Ladenberg, Grave- straat 103, Vlissingen, tel. 01184- 6019. leeuwse Aufo Dit land herbergt heus nog wel lieden met een zonnig karakter. Zoals die man, die laatst belde en feestelijk riep: „Mijnheer, ik lees vaak de almanak in uw krant en ik moet er nogal eens om lachen ook. Nou is gisteren mijn auto gestolen. Is dat wat voor u om een leuke grap over te schrij ven?" Graag gedaan mijnheer. een drugaffaire. Gesignaleerd De Hulster rijkspolitie arresteerde de jongeman uit Nieuw-Namen vorige week maandag. In de dagen daarop kwamen de bekentenissen los. De in- brakenreeks van het tweetal begint in de nacht van 5 op 6 februari dit jaar, "als er bij de lëvénsschool in Hulst voor zo'n zesduizend gulden wordt gestolen. De., inbrekers nemen er een ,12,-déïigQencyclopedie, mee, foto-appa- ratuiir en een radio. Een deel van deze buit wordt later teruggevonden in het huis van de Belg. In de periode 12 tot .14 februari slaan van C. en M. voor de tweede keer hun slag, ditmaal bij de fonobar Neelmans in Hulst, waar ze voor een kleine ƒ8.000,aan platen stelen. De buit was kennelijk te groot om mee"te nemen: later zal de rijkspolitie, na een dregactie, verschil lende platen terugvinden in het viswa- tertje Zestigvoet bij Graauw. Een deel van de buit blijkt in het bezit te zijn van de Belg en de inwoner van Nieuw-Namen. De volgende inbraak die van C. en M. op hun kerfstok hebben is die in de bungalow van J. M. uit Hulst. Daar verdwijnt op 27 juli voor n 12.000,aan sieraden, kostbare tiquiteiten en baar geld. Het duo neemt ijlings de benen als een zoon sneller terugkomt dan was verwacht- De grootste diefstal plegen de twee mannen cnkclG maanden geleden bij juwelier Bosch in Hulst. Ze nemen er voor 35.000,aan sieraden, edelste nen en horloges mee. Achteraf blijkt dat Van C. dagen van tevoren zijn 'werkterrein' verkende: de juwelier signaleert hem voor de diefstal een feit is enkele malen in de buurt België Van C. en M. worden verder verdacht van drie inbraken in België. In Tisselt verdwijnt een fikse hoeveelheid geld en een kostbaar schilderij, in het dorpje Heffen werd 35.000 Belgische franken buitgemaakt. De rijkspolitie in Hulst heeft nog geen idee waar alle goederen van de serie inbraken naar toe zijn gebracht. De inwoner van Nieuw-Namen is tussen voorgeleid aan de officier justitie in Middelburg. VLÏSSINGEN Rijkswaterstaat heeft een aantal werken aan de Schel- de-Rijnverbinding, die enige tijd gele den zijn aanbesteed, gegund aan de aannemingsmaatschappij Jac. G. van Oord NV te Utrecht. De aannemings som bedraagt 14.862.000. Het betreft hier het maken van hóóg- waterkeringen en een kanaalvlak met bijkomende werken in de gemeenten Steenbergen, St-Philipsland, Tholen en Nieuw-Vossemeer. Dit project het vijfde waaraan Van Oord-Utrecht in de Schelde-Rijnverbinding werkt omvat onder meer de doorbraak van de Slaakdam, met.het daarop aanslui tende kanaalvlak door de 'Slikken van de Heene'. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Zeeland krijgt volgend jaar bijna 2,8 miljoen meer uit het Provinciefonds dan in 1972. Van de 340 miljoen die blijkens de ontwerp begroting in totaal beschikbaar is, gaat f 21.953.696 naar het Provinciehuis in Middelburg. Dit jaar bedroeg de bijdra ge aan Zeeland 19.165.924. Voor de berekening van de rijksbijdra gen per provincie wordt uitgegaan van de bevolldngs- en oppervlaktecijfers per 1 januari. Op grond van haar opper vlakte krijgt de provincie Zeeland 8.842.084, voor haar bewoners 2.726.317, terwijl het totaal van dit bedrag vermeerderd wordt met een 'vaste' uitkering voor- alle provincies die dit jaar is vastgesteld op ruim 10.385.0.00, Examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het assistent-artsexamen A- P. van der Vlugt te Terneuzen. Voor het kandidaatsexamen diergeneeskun de slaagde R. W. Liezenga te Middel burg. (ADVERTENTIE) 22-23-24 september a.s. dagelijks van 10.00-18.00 uur. Volledig assortiment werktuigen, stallenbouw, hok-en stalinrichting, bouwmaterialen. Cehave nv depot "Hazeldonk" VERTRAGING BEZORGING PZC VLISSINGEN Als gevolg van moeilijkheden bij het in bedrijf stellen van het nieuwe 32-zijdige deel van onze 64-zijdige rotatie pers hebben vele abonnees van de PZC de donderdagkrant later dan normaal ontvangen. Wij betreu ren deze gang van zaken ten zeer ste. Het is evenwel niet onmo gelijk, dat gedurende de korte inloopperiode nog meer 'kinder ziekten' zuilen optreden als ge volg Waarvan vertraging in de be zorging van de krant kan ont staan. Bij voorbaat doen wij een beroep op onze lezers in dit. op zicht enige clementie te hebben. Directie PZC. SUBSIDIE VAN MAXIMAAL f 5.382,60 J. VAN DEN HOVEN: 'STATUSSYMBOOL' GOES De gemeente Goes zal aan de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland een bijdrage van maximaal 5,382,60 leveren in het exploitatietekort voor 1972. De gemeenteraad ging daarmee donderdagavond akkoord. De gehele PvdA-fractie en dc- heren A- Maljaars en J. de Schipper van de christelijke groepering stemden tegen het voor stel. PvdA-woordvoerder J. van den Hoven noemde het vliegveld een 'sta tussymbool'. Hij was niet overtuigd van de grote betekenis van het vlieg veld voor Midden-Zeeland. De heer Van den Hoven begreep niet waarom gedeputeerde staten „die het vliegveld kennelijk wel van groot be lang achten", niet verder gaan in hun subsidiëring in het ongedekt tekort dan 50-50. WD-raadslid H. G. Jung wilde met klem protesteren tegen de kreet 'Het bedrijfsleven wil zo graag, laat die dus maar betalen". Het raadslid wees erop dat het bedrijfsleven voor een belangrijk deel de aanleg van het vliegveld heeft gefinancierd. „Boven dien is gebleken dat het aantal landin gen is gestegen. Ook is aangetoond dat meer dan de helft van de landin gen commercieel is. Het vliegveld wordt trouwens voor het toerisme met al haar activiteiten ook belangrijker. U i moet 's zondags maar eens au kijken", aldus de heer Jung, Nam®, het grootste deel van de christen^ groep, vertelde raadslid J. p0|jZ dat men akkoord kon gaan met S voorstel van b. en w- De heèr De Schipper stelde daaresiz gen voor dat volgens hem ook bedrijfsleven in een exploitatietefcon zou moeten meebetalen. De heer Mt ijaars: „De heer Jung kan de op®;, king dat het bedrijfsleven het vüa. veld zo graag wil en het dan Wc maar moet betalen een kreet noemt; laten we die kreet dan maar sla&a het is toevallig ook een mening", oot hij was tegen. Wethouder drs. J. Dijkgraaf vond dit men de stichting zeker in de aanloop periode een kans moet geven om zkj waar te maken. „Je kunt dit soon zaken natuurlijk ook plaatselijk zja Ik vind dat onjuist. Volgens mU li het voor de ontplooiing van Midden- Zeeland van belang dat er een vliet, veld is". De heer Van den Hoven wees erop dat één fabriek in Terneuzen eei achter het bedrijf gelegen grasveld gebruikt als landingsplaats voor heli kopters. „In dat licht kan ik het vliegveld Midden-Zeeland alleen maa: zien als een statussumbool", aldus Ce heer Van der Hoven. Het voorstel werd uiteindelijk met tien stemmen voor en acht tegen aanvaard. MINISTER UDINK OVER AANVARING 'VALATA': „VAN DREIGENDE MILIEURAMP GEEN SPRAKE" (Van onze Haag-se redacteur) DEN HAAG De rijkspolitie te water in Zeeland is niet nalatig ge weest bij de aanvaring tussen het met chemicaliën geladen binnenscliip Vala- ta en de kustvaarder Atair op de Westerschelde. Minister Udink heeft dit geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Pors (DS'70) over de betreffende gebeurtenis, waarbij volgens sommigen een 'milieuramp' zou hebben gedreigd. De Vereniging Milieuhygiëne Zee land verweet de politie te water na de aanvaring, nalatigheid, omdat men niet snel'gerió'eg 'ih actie J zóu zijn gelto- Minister Udink ontkent dat laat- e Vaïata liep op .22 juli.bij.Bath 'dé'" grónd. Dè' ïSöïitie te 'water hoorde dit om drie uur 's middags, maar besloot volgens de minister terecht niet ter plaatse te gaan kijken, omdat er geen strafbaar feit was gepleegd en omdat er bovendien WERKBEZOEK HEEFT GEEN VLUCHTIG KARAKTER VEEL PROBLEMEN AAN DE ORDE MIDDELBURG „Er is ge probeerd zoveel mogelijk verschillende delen van Zeeland te betrekken bij het bezoek van het prinse lijk paar. De prinses en de prins hebben daar zelf om gevraagd. Dat betekent niet, dat zij in alle Zeeuwse ge meenten kunnen komen. Dat is natuurlijk fysiek on mogelijk". Dat zei de com missaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, donderdagmorgen tijdens een persconferentie over het bezoek, dat prinses Beatrix en prins Claus woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 september aan Zeeland brengen. De commissaris wees er nog eens op, dat het een werkbezoek be; treft en niet zomaar een vluchti ge kennismaking met de provin cie. „Daarom is ook bij de keuze van onderwerpen, die aan de or de worden gesteld, gestreefd naar volledigheid. Alle saillante proble men, waar Zeeland mee te ma ken heeft, komen tot hun recht. Ook hierin is volledigheid natuur lijk niet helemaal te bereiken", aldus mr. Van Aartsen. In ieder geval komen onderwerpen aan de orde, die te maken hebben met ruimtelijke ordening waar prins Claus bijzondere belangstel ling voor heeft industrialisatie, landbouw, visserij, milieuhygiëne en recreatie. Tijdens hun bezoek aan Zeeland zullen prinses -Bea trix en prins Claus herhaaldelijk gesprekken voeren met mensen, die bij een bepaalde problema tiek betrokken zijn. Plaatsen de prins komen tijdens hun driedaagse tocht door Zeeland door of langs de volgen de plaatsen: Tholen, Poortvliet, Scherpenisse. Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Oud-Vossemeer, Sint-Philipsland, Anna Jacobapol- der - bij het veer - Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Kam perland, Vrouwenpolder, Seroos- kerke, Sint-Laurens, Middelburg, Kruiningen - bij het veer -, Kui taart, Terhole, Hulst, Absdale, Drieschouwen, Axel, Axelse Sas sing, Terneuzen, Hoek, Biervliet, IJzendijke, Waterlandkerkje, Sint- Kruis, Aardenburg, Eede, Sluis, Oostburg, Schoondijke, Vlissin gen, West-Souburg, Middelburg, Zanddijk, Veere, Vrouwenpolder, Kamperland, Geersdijk, Kortgene, Wolphaartsdijkseveer, Arnemui- den, Nieuw- en Sint Joostland, Oost-Souburg, Vlissingen-Oost, Borsele, Driewegen, Ovezande, Oudelande, Baarland, 's-Graven- polder en Goes Op 27 september bezoekt het prinselijk paar Noord-Zeeland, de donderdag daarna gaat de tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen en de aerde dag wordt besteed aan een bezoek aan Midden-Zeeland. Op een tijdens de persconferentie gestelde vraag, of een bezoek aan Yerseke niet op het programma is gezet in verband met moeilijk heden, die eventueel zouden kun nen ontstaan door acties van mensen, die de Oosterschelde open willen houden, zei de com missaris van de koningin: „Dat heeft helemaal niet meegespeeld- Als u doelt op de acties, die zijn gehouden tijdens de statenexcur- sie aan de Oosterscheldewerken, dan wijs ik er op, dat dit pro gramma al in april is voorbereid. De commissaris deelde mee, dat de visserijproblemen ruime aan dacht krijgen tijdens een vaar tocht naar de Oosterschelde. De vissers zullen daarbij betrokken worden. Overigens herinnerde mr. Van Aartsen er aan, dat prins Claus een paar jaar geleden een bezoek aan Yerseke heeft gebracht. Over een eventueel optreden van actiegroepen tijdens het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus zei de commissaris: „We wachten wel af". Volgens een ver tegenwoordiger van de rijksvoor- licctingsdienst worden geen bij zondere maatregelen getroffen. Alleen zal tijdens de vaartocht met twee politieboten inplaats van met één worden gevaren. De atoet, waarin de prinses en de prins door Zeeland trekken zat maar klein zijn. Er komen twee rufauto's en een reservewagen en er is de gebruikelijke politie-ex- corte. Mis! Een onzekere factor in het tot op de minuut geregelde bezoek vormt de Westerschelde. Donder dag 28 september varen de prin ses en de prins 's-morgens van Kruiningen met de veerboot naar Perkpolder en 's-avonds komen zij terug met de boot van Bres- kens- Als de boot niet zou kun nen varen door mist, moet er geïmproviseerd worden. Het prin selijk paar zal dan met een boot van de rijkspolitie naar Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge bracht. al schepen van Rijkswaterstaat en van een bergingsmaatschappij wr gewaarschuwd. Pas om 11 uur 's avonds hoorde de politie dat de bemanning van de Vala- ta dronken was. Na deze melding voer het politievaartuig onmiddellijk uit. Een uur daarna kwam de inmid dels op eigen kracht vlot gekomen BELEIDSSCHETS BORSELE IN KATS IN HET GEDING Kamervragen over uitlatingen van school-inspecteur DEN HAAG De heren Dusarduijn en Hermes, beiden tweede-kamerleden voor de KVP, hebben de staatssecreta ris van onderwijs gevraagd of hij ken nis heeft genomen van de uitspraken van de inspecteur van het basis onder wijs te Middelburg, gedaan bij de ope ning van een school in Kats (Kortge ne) over de beleidsschets en het rap port inzake „de leefbaarheid van Bor- Vertolkte die inspecteur het departe mentaal beleid?, zo vragen de kamer leden en heeft de inspecteur inderdaad geen commentaar willen geven op die stukken, hoewel b. en w. van Borsele hem dat uitdrukkelijk vroegen? Tenslotte vragen de kamerleden of het wel juist is dat bij de opening van een school wordt ingegaan op de onder wijsproblematiek in een buurgemeen te. Padvinders uit Zonneveld varen op Oosterschelde YERSEKE Zaterdag gaan een aan tal gehandicapte padvinders van het zeehospitum 'Zonneveld' uit Oostka- pelle varen met de YE 73. De organi satie van de boottocht over de Oosterschelde is in handen van de oudere padvinders van Reimerswaal. Zij halen de kinderen mét eigen ver voer vanuit Zonneveld op en om streeks half elf vindt de inscheping plaats. Om elf uur vertrekt de boot en men wil omstreeks vier uur weer terug zijn. Het vertrekpunt is het Yersekse havenplateau. Het is de eer ste keer dat een dergelijke tocht in Zeeland voor gehandicapte padvinders georganiseerd wordt. NIEUWE WERK GELEGENHEID IN BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM General Elec tric Plastic NV in Bergen op Zoom verwacht volgende week een beslis sing over uitbreiding van de werkgele genheid van 225 nu tot 450 eind 1974. De nieuwe arbeidsplaatsen ontstaan als de concerndirectie in de Verenigde Staten besluit tot de bouw van een polymeer- en een lexaanfabriek, die een investering vergen van 110 mil joen. General Electric Plastics in Bergen op Zoom heeft begin 1971 de eerste fa- brieksinstallaties in gebruik genomen. De voornaamste activiteiten betreffen nu de kunststof noryl. Bij wijze van experiment is in april de produlctie voor lexaan begonnen. Dit verloopt zo' voorspoedig dat het bedrijf tot pro- duktie op grote schaal wil overgaan. Valata in aanvaring met de kustvaar der. Vlak daarop arriveerde het poli tievaartuig op deze plaats. Geen direct gernr Van een dreigende milieuramp Ij volgens minister Udink evenmin spra ke geweest. De lading van de Vahta bestond weliswaar uit gevaarlijke stoffen, maar de verpakking was zo goed dat er geen direct gevaar be stond. Minister Udink geeft ten slotte to? dat het wettelijk nog niet mogelijk is om op te treden tegen het lozen van verontreinigende stoffen in het opper vlaktewater vanaf schepen. Die zeilde lozingen zijn wel strafbaar als ze gebeuren vanaf de wal. Dit hiaat in as wet Verontreiniging Oppervlaktewate ren zal binnen afzienbare tijd worden ópgevuld. De voorbereiding van een desbetreffende maatregel van bestuur is, aldus de minister, reeds vsrgevor- ■'.aerdïK-v- :-'?"r.i VERHOGING PROVINCIE AAN KLANK EN LICHTSPEL MIDDELBURG VLISSINGEN G.s. willen de pro vinciale subsidie ten behoeve van de verlichting van dé Gistpoort en de exploitatiekosten van het klank- en lichtspel te Middelburg met ingang van 1 januari verhogen van 800 gul den tot 1000 gulden per jaar. PROVINCIALE ETI 343.000 stellen provinciale state sidie aan de Economist gisch Instituut voor 1973 te bepalen op ƒ3' groting van het ETI-1 rekening met een prov' van ƒ274.200 en een r ƒ69.200, opgeteld het d stelde maximale subsid totaal aan inkomsten er het ETI is voor volgenc op 507.75Ö. (ADVERTENTIE) Examen Aan de rijksscholengemeenschap te Goes is in tijdelijke dienst benoemd tot leraar W- D. Harting. Aan de rijksscholengemeenschap te Vlissingen zijn in tijdelijke dienst benoemd: me vrouw C. J. M. Cornelis-Schillemans en mevrouw J. E. Eegdeman-Kramer. Aan de rijksscholengemeenschap te Zierikzee zijn in tijdelijke dienst be noemd N. J. M. Baart en A. H. J. M. Brull. Aan de rijksscholengemeen schap te Terneuzen werd opnieuw in tijdelijke dienst benoemd mej. H. A. RUSTIG HERFSTWEER Op de meeste plaatsen droog v met vooral in het zuiden flkike nige perioden. Aanvankelijk nog plaat selijk mist. Zwakke tot i in hoofdzaak uit westlijkc - Maximumtemperaturen ongeveer 1# graden. Vooruitzichten voor zaterdag en »n- dag. Droog, zonnig en weinig veranderlik in temperatuur Weersvooruitzichten in cijfers deld over Nederland, voor zaterdag: aantal uren zon; 12; min. temp.: 1 tot 6 graden normaal; max temp-: omstreeks n" maal; kans op een droge periode minstens 12 uur: 95 procent; kans v een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 4J 12; min. tem».: O tot 6 raden onder "ige rn r min- geheel droog etmaal: 90 procent. ZON EN MAAN 23 september Zon op 06.28 onder 18.36 Maan op 18.13 onder OW

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 2