Deltawerken pas in 1985 klaar Opvallende ontwikkelingen in de distributiesector In regionaal beleid geen aandacht voor zuidwesten Mogelijk volgend jaar advies over mosselverwaterptaatsen Uitstel nieuwbouw in overheidssfeer VASTHOUDEN AAN STREEFJAAR 'FINANCIEEL ONDOENLIJK' Volgend jaar 72 miljoen afsluiting van Oosterschelde ECONOMISCHE KRONIEK OVER AUGUSTUS WINKELCENTRA OP PLATTELAND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOOR AFDAMMING OOSTERSCHELDE f 72 MILJOEN "N 1973 DEN HAAG In de toelichting' op de begroting van verkeer en waterstaat wordt nog eens be vestigd wat door het aftreden van minister Drees al geruime tijd duidelijk was: de Deltawer ken zullen niet in 1978 gereed komen, maar pas in 1985. Vast houden aan het oorspronkelijke streefjaar is 'financieel ondoen lijk' gebleken. Er is nu een straf fe planning gemaakt om de be perkte middelen die voor de dijkverzwaring beschikbaar zijn zo doelmatig mogelijk te beste den. Het beleid blijft er op ge richt de relatief zwakste dijk vakken steeds het eerste te ver hogen. Van de afslutingswerken in het ka der van de Deltawet is er nog één. dc Oosterschelde, in volle uitvoering. De afsluiting van het Brouwershavense gat is in het stadium van afronding. Tn dc Volkerakdam zijn nog aanvul lende werken nodig in verband met de toenemende beroeps- en recreatie vaart en dc bestrijding van de verzit ting. In de toelichting op de begroting wijst minister Udink nog eens nadruk kelijk op het feit, dat de regering haar standpunt over de afsluiting van de Oosterschelde onverkort handhaaft. Het besluit het Deltaplan in zijn oor spronkelijke opzet te voltooien, berust op de overweging, dat daardoor een optimale veiligheid tegen overstro ming als gevolg van hoge stormvloe den het beste wordt gewaarborgd. Het thans nog overwegen van een andere oplossing zou tot een onaan vaardbare vertraging in de noodzake lijke beveiliging leiden, aldus de be windsman. temeer omdat als gevolg van de afdamming van het Volkerak de waterloopkundige situatie in de Oosterschelde ongunstiger is gewor den, De afsluitingswerken moeten dan ook zo snel als technisch mogelijk is worden voltooid. In 1973 zal een begin worden gemaakt met voorzieningen aan de kop van Goerce. In de begroting is daarvoor een bedrag van T5 miljoen uitgetrok ken. Bij bet instandhouden van de huidige kustlijn spelen niet alleen wa- terkeringsbcl an gen een rol. maar ook de noodzaak om belangrijke natuur- en recreatiegebieden te behouden. Zeeuws Meer In de loop van volgend jaar zullen de studies over de eventuele compar timentering van het toekomstige Zeeuwse meer zover zijn gevorderd, dat hierover een regeringsbeslissing kan worden voorbereid. Behalve naar de milieuaspecten van compartimente ring wordt ook onderzoek verricht naar de mogelijkheid om met. behulp van inlaat- en spuisluizen in de Oos terscheldedam een brak of zout wes telijk compartiment te realiseren. Bij de studie worden ook de werken betrokken die nodig zijn voor het doorspoelen van de Deltameren. Voor dc afdamming van de Ooster schelde is tot nu toe ruim f 150 miljoen uitgegeven. Voor volgend jaar is f 72 miljoen uitgetrokken, waarvan f28 miljoen voor bet opbouwen van een kabelbaan in de Roompot en het aanbrengen van drempels en bodem verdediging. Voor de fabricage van betonblokken en aankoop van materi alen is f37 miljoen nodig. Na 1973 denkt de regering nog f '154 miljoen nodig te hebben om de afdamming van de Oosterschelde in 1978 tot een goed eind te brengen. len de inrichtingswerkzaamheden var het Grevelingenbekken in afwachting aan een kosten-batenanalyse worden beperkt tot direct noodzakelijke maat regelen. Deze hebben tot doel om te voorkomen, dat de drooggevallen zandplaten en oevers worden aange tast. Ook bij het Veerse meer moeten de inrichtingswerken sterk worden af geremd. Nieuwe werken zullen slechts in zeer beperkte mate kunnen worden aangepakt. Blijkens de begrotingscijfers wil de regering voor de zogenaamde natte waterstaat volgend jaar f 1214 miljoen uitgegeven. 182 miljoen meer dan dit jaar. Voor de waterkeringen en de waterhuishouding is f424 miljoen ge reserveerd tegen dit jaar f373 mil joen. REEDS VOLDOENDE GEPROFITEERD BELEID CECONCENTREERD OP NOORDEN EN LIMBURG Diepe ingreep Minister Udink wijst erop, dat de uitvoering van het Deltaplan een die pe ingreep betekent in Zuidwest-Ne derland waaraan veel consequenties zijn verbonden. De aanpassing van het gebied aan de nieuwe situatie zal met een zo groot mogelijke inzet en bun deling van krachten moeten worden begeleid. Zo zullen in aansluiting op de primaire werken van het Deltaplan in het kustgebied en in het gebied van de nieuw gevormde of te vormen meren nog verscheidene voorzieningen moeten worden getroffen; niet alleen om een kwalitatief en kwantitatief optimale waterbeheersing te verkrij gen, maar ook om de nieuwe gebie den op harmonische wijze in het bestaande land in te passen en voor velerlei doeleinden in te richten. In dit verband wordt nog eens verwezen naar de multi-disciplinaire studies van de milieu-aspecten in de Delta. Bij de presentatie van de begroting 1972 werd al gewezen op de ontwikke lingen die zich buiten de Deltadnm- men zullen gaan voltrekken. Een zorg vuldige begeleiding van die ontwikke ling wordt noodzakelijk geacht. Niet alleen om de vorming van nieuwe gebieden zo nodig te stimuleren, om dat ze een compensatie kunnen vor men voor datgene wat verloren gaat, maar ook om te voorkomen dat be staande gebieden moeten worden prijsgegeven. Met dit laatste wordt gedoeld op de noodzaak om de kop pen van de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden te beschermen tegen de ero derende werking van de zee. (Van onze Haagse redacteur) DEN I-IAAG Hoewel de procentu ele werkloosheid in Zeeland en Bra bant momentcel hoger is dan in bijna alle andere gebieden van het 1 and, noemt minister Laugmaii bet in zijn toelichting op de begroting van econo mische zaken noodzakelijk, het regio nale beleid te concentreren op bel Noorden en Zuid-Limburg. In verband hiermee is zelfs afgezien van dc publi- katie van een nieuwe vier-,iarcnnota voor bet regionale beleid- Voor liet Noorden en Zuid-Limburg zullen af zonderlijke nota's worden gepublï- VLISSINGEN De regering wil vol gend jaar 72 miljoen gulden geven aan de afdamming van de Oosterschel de. Vorig jaar werd in de begroting 1972 63.000.000,geraamd. Vier mil joen'van het voor 1973 uitgetrokken bedrag is bestemd voor de aanleg van de damaanzet tegen de noordkust van Noord-Beveland en het maken van een damvak tussen de werkeilanden Noordland en Neeltje Jans. Voor de damaanzet aan de zuidkust van Schou- wen-Duiveland is drie miljoen ge raamd. Voor bodemverdedigingswer ken, de aanleg van drempels in de Roompot en de opbouw van de kabel baan voor dè sluiting van de stroom- geul aldaar is 28 miljoen geraamd. Voor de fabricage van betonblokken en de aankoop van materiaal staat 37 miljoen op de begroting. De regering wil haast maken met de instelling van de Wetenschappelijke Raad "voor het Regeringsbeleid. Dit najaar al wil men een voorlopige raad instellen, in afwachting van het wetsontwerp van de definitieve raad. De Raad zal ten hoogste zeven perso nen sterk worden en krijgt de be schikking over een klein bureau. Een belangrijke modernisering van het bestuur: het wetsontwerp inzake de openbaarheid van bestuur, wordt opgeschoven naar -het nieuw te vor men kabinet, aldus de toelichting op de begroting van algemene zaken. De andere regio's, waaronder Zee land en Brabant, hebben naar het oordeel van de regering de afgelopen jaren voldoende geprofiteerd van de regionale steunmaatregelen- Verwacht mag worden dat het op gang gebrach te ontwikkelingsproces zich nu ook zonder stimulerende maatregelen van de centrale overheid zal voortzetten. Hierbij wordt tevens rekening gehou den met het effect van de voorgeno men selectieve investeringsregeling in het westen van het land. Ad hoe Tegen deze achtergrond is, zo schrijft minister Langman, besloten de toepassing van de investeringsrege ling voor de gebieden die tot voor kort integraal in het stimuleringheleid waren opgenomen, te beëindigen en geen middelen meer ter beschikking te stellen voor infrastructuurverbete- rende werken. Hij voegt daar echter aan toe dat hij bereid is ad hoe maatregelen te overwegen, als zich in een bepaalde regio ernstige werkgele genheidsproblemen zouden voor doen. In de toelichting op de begroting wordt een uitvoerig overzicht gegeven van de regionale problematiek, zoals die zich sinds 1959 heeft ontwikkeld Aanvankelijk was bestrijding van de regionale structuurwerkloosheid de centrale doelstelling van het over heidsbeleid. Na 1959 ging nien zich richten op grotere, economisch min of meer samenhangende gebieden. Via de investeringspremieregeling kreeg Noord-Brabant 48 nieuwe bedrijven en Zeeland zes. Honderd tien Brabant se bedrijven profiteerden van de rege ling om uit te breiden. In Zeeland waxen dat er 38. Naar schatting lever de dit de provincie Brabant 10.500 nieuwe arbeidsplaatsen op en Zeeland 3600. Van andere premieregelingen profi teerden volgens het overzicht van mi nister Langman 75 Brabantse en tien Zeeuwse bedrijven, op grond waarvan het aantal arbeidsplaatsen in het eer ste geval toenam met nog eens 10-000 en in het tweede geval met 3000. In Noord-Brabant is, aldus de bewinds man. sprake geweest van een „con stante ontwikkeling", mede als gevolg van de gunstige geografische ligging van deze provincie, zowel ten opzichte van West-Nederland als ten opzichte van de Westeuropese centra. Voorts speelden een rol de goede verbindin gen en de lange industriële' tradi tie. Concentreren In de meeste stimulcrings- en her structureringsgebieden is volgens mi nister Langman sprake geweest van een duidelijke vermindering van de achterstand. Dat blijkt bij liet beoor delen van relevante criteria als werk loosheid en migratie. Van dit inhalen is in mindere mate sprake geweest in bet Noorden en Limburg. Het beleid ten aanzien van deze gebieden dient dan ook, niet slechts te worden voort gezet. aldus de minister, maar tevens te worden versterkt door het regiona le beleid op deze twee gebieden te concentreren. VLISSINGEN Eind volgend jaar. zo blijkt uit de toelichting op de begroting van landbouw en visserij, za' er een advies komen over de toekomstige mosselvcr wat er plaatsen Op Texel wordt al jarenlang gestudeerd op deze zaak. Op de foto een beeld van hel RIVO-laboratorium bij 't Horntje op Texel. GROEI AANTAL SPOR TVISSERS VERWACHT UITSLUITSEL OVER DE WIJZE VAN VERWATEREN EN OVER DE PLAATSEN (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Eind volgend Jaar kan meer duidelijkheid worden ver wacht over 'de mogelijkheid om con sumptiemosselen na de afsluiting van VLISSINGEN De afdamming van de Oosterschelde zal. blijkens de be groting van verkeer en waterstaat, met behulp van kabelbanen geschieden. De foto geeft een beeld van een dergelijke kabelbaan, gebniilct voor de afsluiting van liet Brouxvershavense Gal. (Foto PZC) Opvallend was het nieuws uit de „distributie sector. In het Geereplan in Middelburg komt een vestiging van De Gruyter op een terrein van 5000 m2, waarvan een derde voor voedsel- produkten. Er behoort een parkeerterrein voor 500 auto's bij. Intussen blijkt er nu een grote belangstelling' van andere gegadigden te zijn ontstaan. Het is de vraag in hoeverre dit de interesse zal beïnvloeden van het winkel centrum waarvoor Middelburg en Vlissingen beiden gegadigden waren. Over de definitieve plannen van V D, C A en Hema is name lijk nog niets bekend. Zowel in Axel als in Philippine willen beleggings- of ontwikkelingsmaatschappijen centra oprichten. In Axel gaat het om een zakencentrum van 2.000 m2 winkel ruimte en 1.000 m2 kantoorruimte, In Philippine betreft het een koopcentrum met lunchroom en een bankgebouw. Men mikt mede op Belgische klanten. Duidelijk blijkt hoeveel beweging er in deze sector zit en hoe men soms bij voorkeur het platteland op zoekt. Ook op industrieel gebied waren er nieuwtjes. In Middelburg ging de Walco Elektrotechnische Fabriek met een wikkelarij en revisiewerkplaats voor elektro motoren van start, een dochter van Croon en Co eveneens in Middelburg. Het bedrijf zal uitgroeien tot 25 a 30 man- In Terneuzen is het bedrijf van Etec- electronics geopend. Er werken 20 mensen. Men is gespecialiseerd in elektrische, elektrotechnische en pneumatische apparatuur. De machinefabriek Van dei- Linden in Goes is gefuseerd met Chromally Europ NV in Amsterdam. De fusie van dit 125 man sterke bedrijf met een zeer gedifferentieerd exportpakket heeft geen gevolgen voor het personeel. Bekend werd ook dal; het verpakkingsbedrijf Elopalc in Terneuzen niet met 50 maar met 10 man wordt uitgebreid. De ijzergieterij Boddaert in Middelburg zal zich binnen twee a drie jaar uit de binnenstad gaan verplaatsen. Er werken 150 man. De minister van economische zaken heeft gezegd niet te willen terugkeren tot de regionale industriesubsidies in Zeeland, ondanks het stagneren van de industrialisatie en de werkloosheid. Het; is dan wel de vraag of het klimaat ook voor kleinere bedrijven op den duur gunstig zal blijven, KV lijn de laatste jaren sterk is gestegen en nog stijgt en zodoende de koppeling tussen Zeeland en overig Nederland in geval van calamiteiten in gevaar komt. Het Ned. Econ. Instituut heeft een omvangrijk rapport gepubliceerd over de toekomst van het verkeer. Et- blijkt o.m. rut dat een deltaspoorlijn van Hellevoetsluis naar Terneuzen niet rendabel zal zijn. Voor de Schel- de-Rijnverbinding is een kanaalgedeelte van 850 m door de hals van St-Philipsland en verderop aanbe steed. Daarmee wordt het Volkerak bereikt en zal de verbinding gereed zijn. De laagste inschrijving kwam op 16,4 miljoen. Bij Kamperland zal een kampeerterrein worden aange legd met een capaciteit van 1000 a 1200 toeristen. In Goes wordt aan de oude havenkofn de kademuur geres taureerd 432.000). De aan te leggen aanloophaven krijgt 40 ligplaatsen. Arbeidsmarkt Uitdiepen De Sloehaven zal worden uitgediept ten behoeve van de aanvoer van fosfaaterts voor Hoechst. Deze vindt thans nog plaats via Rotterdam. Dit is een interessante nevenontwikkeling van de industrialisatie die we ook in Terneuzen waarnemen. Met de specie wordt indus trieterrein opgespoten. Voor de raffinaderij van Total in Vlissingeu-Oost werd de eerste paal geslagen. In 1974 wil men met de produktie starten. In een rapport van de wetenschappelijke raad voor de kernenergie over vestigingsplaatsen voor centrales wordt behalve Borssele ook de Oosterscheldedam genoemd, De PZEM zal over enige jaren een verbin ding maken van 380 KV tussen de kerncentrale en de FZEM-centrale in Geertruidenberg. In 1976 zal zij nodig zijn doordat de belasting van de bestaande 150 De arbeidsmarkt toont weinig verbetering, een terug loop in juli van 2505 tol 2476 werklozen. Het gecorri geerde cijfer nam zelfs toe. Het aantal buitenlandse arbeidskrachten nam van augustus 1971 (921) tot mei 1972 (641) af. De bouwvakken in Zeeuwsch-VIaanderen doen het slecht, wat o.m- blijkt uit de vertraging die optreedt in het bestemmingsplan Hof Zeldem-ust in Terneuzen (1000 woningen). In het kader van de werkloosheidsbestrijding zal in Zeeland voor 7000 manweken aan werk extra worden uitgevoerd. De uitvoeringskosten belopen 12 miljoen, waarvan (p. a miljoen in Zeeuwsch-VIaanderen, vooral voor de kust- riolering. In Goes gaat in september een school voor verpleeg kundigen .van start, in samenwerking met de ziekenhui zen in Goes en Zierikzee, het is de derde in Zeeland. Men verwacht 150 leerlingen. Het internaat van de Vlissingse Zeevaartschool is uitgebreid met 100 plaat sen, Er komen in 1973 480 leerlingen in de primaire opleiding, waarvan er 420 in het internaat komen. Er zijn ook nog 240 leerlingen die reeds gevaren hebben maar hun opleiding voortzetten. De school is nu aan zijn maximum-capaciteit. In 1970 waren er 156 nieuwe leerlingen. Zowel in Vlissingen als in Goes is een avond-mavo van start gegaan. Zij komen in de plaats van de handelsa vondscholen die in 1975 verdwijnen. De Goese opleiding is voorlopig een filiaal van Vlissingen. Eveneens in Goes is een opleiding van de Stichting Voortgezet Econo misch Onderwijs begonnen en wel met de opleiding praktijkdiploma boekhouden. Later wil men daar mo derne bedrijfsadministratie aan toevoegen. Middelburg heeft een tienjarenplan voor de rehabilita tie van de oude binnenstad. Het gaat om het herstel van 850 panden waarvan er meer dan 3-50 als monu ment zijn aangemerkt. Ook het gemeentebestuur van Vlissingen heeft een plan om de leefbaarheid van de binnenstad op te voeren, o.a. door het verkeersvrij maken van de Walstraat en het verklaren van een deel tot beschermd stadsgezicht. In Middelburg is de bouw aangevangen van een nieuwe sociale werkplaats voor Walcheren die de werkplaatsen in Vlissingen en Middelburg gaat vervan gen. Er is plaats voor 370 werknemers. In Sas van Gent wil een onderneming de gebouwen van de voormalige textielfabriek Texschelde exploite ren door ruimteverbuur voor beurzen e.d. en voor binnensporten. G.s. keurden de uitbreiding van de vissershavenac- commodatie in Vlissingen (ƒ267.000) goed, al blijft het college naar concentratie in Breskens streven. G.s. hebben zich ook voor de Oosterschelde uitgesproken. ifsluiting van de drs. M. C. Verburg. de Ooslerselïeldc kunstmatig (e ver wateren. Over deze kwestie zal een advies worden gepubliceerd door een stuurgroep, waarin behalve de minis teries van financiën, verkeer en water staat en landbouw en visserij ook de provinciale besturen van Zeeland, Noord-Holland en Friesland alsmede het bedrijfsleven zijn vertegenwoor digd- Het advies zal niet alleen uitsluitsel geven over de wijze waarop consump tiemosselen eventueel kunstmatig kun nen worden verwaterd, maar ook over de plaats waar dat zal moeten Sportoiserij In de Oosterschelde blijken enkels honderden nict-beroepsvissers regel- matig of van tijd tot tijd mcl bf- roepsvistuigen te vissen. Deze aelin'- telt houdt verhand met de toenemen- de belangstelling voor het vissen In open zee en open haven- en zeegaten. Het probleem doet zich nu voor, dal beroepsvissers wel een consent nodi? hebben, terwijl de sportvisserlj ad/s geen privaat-rechtelijke vergunninj o? gebeuren. De eisen waaraan zo'n ver- zak hoeven te hebben, zolang ze Kr waterplaats moet voldoen zullen de ministeries-van landbouw en visserij en van verkeer en waterstaat in de loop 'van het komende jaar proberen te formuleren. In de toelichting op zijn begroting schrijft minister Lardinois, dat de gevolgen van de geleidelijke afsluiting van de zeearmen voor de visserij op de. zuid door alle betrokken instanties nauwlettend worden gevolgd- Vooral voor de schepen met kleine motorver mogens worden er problemen ver wacht. Bij de overige zullen er min der problemen zijn, omdat de afgelo pen tien jaar al sprake is geweest van een omvangrijke omschakeling van kust- naar zeevisserij. Een bedrijfstak die zich mogelijk als gevolg van de afsluitingen verder zal moeten aanpas sen, is de garnalenvisserij. Deze wordt thans hoofdzakelijk op de stromen en voor de Zeeuwse en Hollandse kust uitgeoefend. Minister Lardinois spreekt er zijn voldoening over uit. dat een bevredi gende regeling is gevonden voor de problemen rond het indienen van aan vragen voor Deltaschade-uilkefingen. Met medewerking van het ministerie van verkeer en waterstaat is ook de mogelijlcheid geopend om aanspraak te maken op een uitkering ex artikel 11 van de Deltaschadewet. als de betrokkene nog op de wachtlijst staat minste verhuurde mossel percelen ontzien. Het ministerie van landbom tn visserij wil nu onderzoeken, in tot verre de redenen die lot dit- visserij regime hebben geleid nu nog geiöc-n en hoe, mede met het oog op de afsluiting van de Oosterschelde in 1978, het, beleid aan de gewijzr# omstandigheden kan worden aange past. Daarbij zal ook worden bei rok ken de opkorrist van de zgn. sportvis sersschepen, waarmee hengelaars zich t.egen betaling naar favoriete rissiek- ken kunnen laten vorm van sport-visserij bouwde binnenschepen of sersboten ontwikkelde zich i denzee. Ook in het dell echter al een tiental hav zich kan inschepen. In de komende jaren wordt nog een belangrijke uitbreiding van. het leger sportvissers (nu 715.000) venvacht De indruk bestaat verder, dal de sportvissers nu veel meer dan vroeger door hun gezin worden vergezeld, Het aanbod van viswater (145.000 ha) zal ongeveer hetzelfde blijven, maar de waterkwaliteit, de bereikbaarheid, de visstand en dc accommodatie is nog lang niet overal optimaal- Bij hel uitvoeren van waterbeheersingswr- ken zal van nu af ann worden gelet op het zoveel mogelijk sparen van paaiplaatsen voor vis. Tekort rijksgebouwendienst 1,6 miljard SLECHTS 400 MLN IS BESCHIKBAAR (Van c Haagse redacteur) DEN HAAG Dc Rijksgebouwen dienst heeft voor het aanvangen van nieuwe projecten f 400 miljoen be schikbaar gekregen. Om aan alle op dit moment bestaande huisvestingsbe hoeften te voldoen, zou echter 12 miljard nodig zijn. Dat betekent, dat een bijzonder groot aantal nieuw bouwprojecten in de overheidssfeer tot na 1973 zullen worden uitgesteld. Het bouw- en aankoopprogramma voor 1973 is beperkt tot die projecten waarvan uitstel niet langer verant woord is. Voor het; besteden van het beschik bare budget moest tevens rekening worden gehouden met projecten die verband houden met de spreiding van de rijksdiensten. Niet minder dan twee-derde van het totale bedrag zal voor dit doel worden bestemd, In concreto komt dat erop neer. dat er vooral in het noorden en Limburg (de spreidingsprovincies) door het rijk zal worden gebouwd en gekocht, Op een klein aantal andere plaatsen moeten rijksscholengemeenschappen- worden uitgebreid om de leerlingen- aanwas t.e kunnen opvangen. Dat gebeurt ondermeer door het plaatsen van noodlokalen. Minister Udink heeft in zijn ont- werp-begroting volkshuisvesting en ruimtelijke ordening verder een lande lijke milieukartering aangekondigo. Het onderzoek hiervoor gaat drie jaar duren. De kosten van het. onderzoek, dat uitgevoerd zal worden door het planologisch studiecentrum TNO, zp geraamd op 4 ton. Het; Rijksinstituut •voor Natuurbeheer, de Stichting Bo- demkartering en de afdeling Geobota- nie van de Universiteit van Nijmegen zullen als begeleidende instanties op treden. KORT NIEUWS UIT DE BEGROTING o In voorbereiding is een wetsont werp over de adoptie met opheffing van de centrale adoptieraad en ver korting' van de verzorgingstermijn van pleegouders van twee lot één jaar. Binnen de Raad van Europa zal op Nederlands initiatief binnenkort een studie worden gewijd aan het zigeu- nervraagstuk om leefregels voor de rondtrekkende zigeuners te ontwer- Zoid-uifsie» Voor de ook in Zuidwest-Nederland bestaande plannen om grote vrijgeie- gen winkelcentra met zelfbediening*' warenhuizen te stichten is nog van belang, dat de minister Udink in ajn begroting opnieuw een wijziging y&n de Wet op de Ruimtelijke ordening aankondigt. Het; is ondermeer de Be doeling, dat de minister van volks- de wet op de ruimtelijke ordening rechtstreeks aanwijzingen kan geven over de inhoud van gemeentelijke structuur- en bestemmingsplannen, lz® bevoegdheid om aanwijzingen te ge ven over de inhoud van streekplan™11 (voor zogenaamde planologische kW bésfliasingen) is «1 ifi de bestem*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 28