Molenwaterbewoners willen aan Koepoortlaan park en speelwei „Concurrentievervalsing bij gunning stoomketel Schelde95 „Strijd actiegroepen open Oosterschetde nutteloos geworden'9 HET WAKKERE RENESSE EN DE BOERDERIJ DER O ZO LATE LANGSLAPERS 4 L. J. Florusse te Vlissingen begraven „Voorzichtig met koelwater voor kerncentrales" DOSSIER 'VAN DE VELDE' GAAT NU NAAR RECHTERCOMMISSARIS PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 HOORZITTING IN STADHUIS MIDDELBURG SUGGESTIE TOT VERPLAATSING MINIATUUR WALCHEREN MIDDELBURG Bewoners van het Molenwater en andere Middelburgers die in de directe omgeving wonen zijn fel gekant tegen de inrichting als parkeer terrein van het door sloop van noodwoningen vrijgekomen stuk grond aan de Koepoort laan. In een door het gemeentebe stuur belegde openbare hoor zitting, woensdagavond op de maquettezolder van het stad huis, bepleitten verschillende omwonenden sommigen na mens grotere groepen de in richting van het terrein tot één groot park met speelwei. Zo meende ds. J. E. L. Brummelkamp namens alle bewoners van het Molen water te mogen spreken, toen hij bij het uitspreken van een voorkeur voor een dergelijke bestemming bet betoog onderschreef van de heer G. Schoen makers vice-voorzitter van de Mid delburgse afdeling van de Partij van de Arbeid die als eerste spreker de behoefte aan een park in de binnen stad naar voren had gebracht. Tot de andere 'gekende gezochten' onder de woordvoerders op deze hoorzitting be hoorde 'omwonende en kantonrechter mr. A. Veenhoven, die zich verheugd toonde over het standpunt van de gemeenteraad, die zoals bekend het voorstel van b. en w. de grond aan de Koepoortlaan tot parkeerterrein te be stemmen van de hand wees, nog voor het tijdens een recente gemeente raadszitting in stemming werd ge bracht. Zoals bekend nam het college van b. en w. het voorstel terug, toen duide lijk werd dat de meerderheid van de gemeenteraad andere ideeën had over de bestemming van deze grond. Een de aandacht trekkend betoog was op deze hoorzitting voorts te beluisteren van de heer A. den Boer, hoofd van de De Casembrootschool aan de aan het in discussie zijnde terrein grenzen de Zuidsingel. „Namens de driehon derd kinderen van de De Casembroot school vraag ik u geef ons alsjeblieft VLISSINGEN Op de algemene be graafplaats te Vlissingen is woensdag middag het stoffelijk overschot van de heer L. J. Florusse, tot aan zijn pensionering voorman handzetterij van de Provinciale Zeeuwse Cou rant/drukkerij Van de Velde te Vlis singen, ten grave gedragen. Naast fa milieleden en bekenden bewezen veel oud-collega's de heer Florusse de, laat ste eer. Onder de aanwezigen was ook PZC directeur F. van de Velde. De heer Florusse, die de laatste jaren in het verpleegtehuis 'Crabbehoff' te Dor drecht werd verpleegd, overleed vrij dag in de ouderdom van 73 jaar. Enkele tientaliën jaren heeft hij bij de Vlissingse Courant, later de Provin ciale Zeeuwse Courant gewerkt. Bij het graf voerde de heer J. Spruit het woord namens het afdelings- en bondsbestuur van de Algemene Neder landse Grafische Bond. waarvan de overledene tal van jaren voorzitter is geweest. De heer Spruit zei onder meer dat voor de heer Florusse de letters ANGB niet alleen de afkorting van de naam van zijn bond was, maar ook een ideologische betekenis had den. Hij schetste de overledene als een man, die zich hard voor de arbei dersklasse heeft ingezet. Verder werd het woord gevoerd door de heren J. Keijmel, namens het personeel van.de Provinciale Zeeuwse Courant, C. Slab- bekoorn, hoofdbestuurslid van de VA RA en J. J. Kempe. namens de wo ningbouwvereniging 'Goed wonen'. Een schoonzoon van de overledene sprak namens de familie een dank woord. een speelwei en laat de groenstrook bestaan, want we hebben al genoeg auto's voor de school", zo wendde hij zich tot burgemeester drs. P. A. Wol- ters, die de bijeenkomst leidde. Achter de 'luisterende tafel' hadden voorts plaatsgenomen wethouder W. P. J. Baars en directeur van gemeentewer ken ir. C. J. M. van Unen. Aan het begin van de bijeenkomst, had burge meester Wolters de recente ontwikke lingen rond het Koepoortlaanterrein toegelicht, met de terughoudendheid van de gemeenteraad jegens een voor stel van b. en w. het terrein voor de helft dienstbaar te maken aan Minia tuur Walcheren en voor de andere helft als parkeerterrein. De gemeente raad toonde zich voorstander zoveel mogelijk groen te behouden in dit gebied. Eerste sprekei G. Schoenma kers stelde aan her, slot van zijn betoog, dat het creëren van nog meer parkeerruimte nog meer verkeer zal aantrekken en het maken van par keerruimte derhalve geen oplossing biedt, de situatie daarentegen alleen maar verergert. In dit verband wees hij op het rapport verkeersadvièzen centrum Middelburg, dat onder meer concludeert, dat het aantal centrum- ritten met 45 procent verminderd moet worden. „Opnieuw parkeerruimte scheppen is fADVERTENTIE 610e Staatsloterij 9 augustus 1972 Eerste klasse Prijzen van: TO zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 89 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 09 100 zijn gevallen op nun imers eindigende op: 992 100 zijn gevallen op nummers eindigende óp: 652 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 174 400 zijn gevallen op nummerrs eindigende op: 325 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0608 Een prijs van: 2,000 is gevallen op het nummer: 003202 2.000 is gevallen op het nummer: 049878 2.000 is gevallen op het nummer: 014399 2 000 is gevallen op het nummer: 050312 2.000 is gevallen op het nummer: 006365 De prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 059063 25.000 is gevallen op het nummer.- 004160 Een extra prijs van 50.000 is gevallen in de serie X op het nummer: 016623 En een troostprijs van 1.000 op het nummesr 016623 van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000 is gevallen in de serie V op het nummer: 034687 En een troostprijs van 1.000 op het nummèr: 034687 van elk van de andere series. Attentie: op een met een gemerkt nummer is ook nog een van de lagere prijzen gevallen. water naar de zee dragen", aldus de heer Schoenmakers, die allereerst de historie van het Molenwater tot enke le decennia geleden had opgehaald, met gazons en speelterreinen voor de jeugd in de periode vóór Miniatuur Walcheren. Rauw vlees „In het beleid van het herstel vai binnenstad past bet deze situatie te herstellen", zo betoogde deze. omwo nende, „Miniatuur Walcheren is cr per ongeluk terechtgekomen. Dit zou tij- delijl; zijn, voor enkele jaren. Dat zou niet zo erg zijn, als er niet steeds meer behoefte kwam aan een park de binnenstad. Middelburg-Zuid kan pronken met het Meiveld, de binnen stad heeft niets. Driekwart van jaar is Miniatuur Walcheren een stuk rauw vlees in de binnenstad, dat op geen enkele manier een band lieeft niet de bevolking". In dit verband deed de heer Schoen makers de suggestie Miniatuur Wal cheren te verplaatsen naar het vrijge-l Komen terrein aan de Achtersingel bij' het zwembad „Het Molenwater krijgt dan voor de gehele bevolking weer een functie' Andere omwonenden bepleitten een minder gebruik van de auto in binnenstad „desnoods via een extra belasting op de autobezitters binnen de vesten", zo hoorde men opmerken de bouw van bej aardenwoningen op het vrijgekomen terrein, een om wonende dame merkte op „Miniatuur Walcheren moet verdwijnen, het moet weer een speelplaats worden voor de kinderen" en uit het betoog van ds. Brummelkamp kon voorts nog genoteerd worden, dat men „niet al het moois moet opofferen voor urie maanden toeristen". DIRECTEUR PGEM ARNHEM (ANP) Bij vestiging van kernenergiecentrales ligt liet verschil met conventionele centrales niet zeer in de veiligheid, maar in capaciteit van het beschikbare koelwa ter, het is zaak om,met de beperkte capaciteit van onze grote rivieren voorzichtig om te springen. Dit heeft ir. A. E. Lindo, directeur van de Provinciale Gelderse Elektricitefts Maatschappij woensdag in Arnhem ge zegd in een toelichting op het jaarver slag over 1971 van de maatschappij. Daarom ligt het ook niet in de bedoe ling om de centrale 'in Dodewaard met elektriciteitsvoorzieningen uit te rusten. Wel: kan de centrale, bij Borse- le in Zeeland capaciteit 470 mega watt volgend jaar gaan draaien, terwijl .ook. de .Maasvlakte bij .Rotter dam voor plaatsing van een 600 mw centrale in aanmerking komt. Ir. Lin do' zag ook mogelijkheden in het Eemsgebied in Groningen en bij het IJsselmeer. ENERGIECOMMISSIE UIT DE STATEN VAN UTRECHT OVER OPDRACHT NV PEGUS AAN 'DE SCHELDE' GEDEPUTEERDE GEEFT TOE: „HET VLISSINGS BEDRIJF VROEG VIJF MILJ. 1EER DAN DUITS" UTRECHT Er zijn concurrentie vervalsende methoden gebruikt om de order van 32,5 miljoen gulden voor het maken van een stoomketel voor het Utrechtse elektriciteitsbedrijf Pe- gus te gunnen aan De Schelde in Vlissingen. Tot deze conclusie kwam woensdag de energiecommissie uit Provinciale Staten van Utrecht. In plaats van naar het Rijn-Schelde-Ver- olme-concem, had de order, moeten gaan naar de Duitse ketelbouwer Steinmiiller GMBH. DIRECTEUR-GENERAAL RIJKSWATERSTAAT: VLISSINGEN NCRV's radio-actualiteitenrubriek 'Iiier en Nu' heelt woens dagmiddag directeur-generaal Van de Kerk van rijkswaterstaat gelegenheid gegeven om opnieuw te hameren op een inmiddels uitgehold aambeeld: de Oostersehelde open of dicht. De directeur-generaal van rijkswaterstaat kon NCEV-verslaggever Hugo van Rijn op dit puni nauwelijks nieuwe informatie verschaffen. Hij kon alleen verklaren het bijzonder jammer te vinden, dat er in Zeeland nog actiegroepen zijn die ervoor zorgen dat er twijfels blijven bestaan over deze kwestie, terwijl het regeringsstandpunt daarover zo duidelijk is. „De strijd van de actiegroepen tegen de afsluiting van de Oostersehelde is als nutteloos te beschouwen", zo zei ir. Van de Kerk daarbij doelend op de zaterdag aanstaande te houden Oosterscheldedag in Yerseke. Op de vraag wat er straks met al die 650 leden van de Deltadienst zal gaan gebeuren als het. dammenprogramma zal zijn afgewerkt, antwoordde ir. Van de Kerk dat er nog heel wat te doen zal blijven na de voltooiing van de Deltawerken. Zo wees hij er onder meer op, dat er na die tijd nog een studie moet plaats vinden van bet gedrag van het Oosterscheldebekken. Voorts zal er nog een kustonderzoek moeten plaatsvinden. Ir. Van de Kerk zei te verwachten dat de dienst van rijkswaterstaat in de toekomst in toenemende mate taken zal vinden op het terrein van de waterhuishouding, het bestrijden van de waterverontreiniging en in de wegenbouw, de tunnelbouw en het verbeteren en vergroten van vaarwegen. Op deze wijze zal rijkswaterstaat ook zonder nieuwe grote werken, zoals bijvoorbeeld de inpoldering van de Waddenzee, zijn huidige vorm op een behoorlijke manier kunnen handhaven. Voor de in 1976 op te leveren ketel zijn drie offertes uitgebracht. „De Schelde" zat vijf miljoen boven liet Duitse bedrijf en Stork vroeg 10 mil joen meer dan de laagste inschrijver. Omdat niets is aan te merken op de kwaliteit van het werk dat Steinmül- ler levert, had deze de order moeten krijgen. Op het ministerie van econo mische zaken is dit tegengehou den. „Economische zaken wilde dat de order in verband met de werkgelegen heid in eigen land zou blijven", vertel de gedeputeerde jhr. mr. Hooft Graaf land in de commissie. „Wij hebben geantwoord dat het rijk dan maar moest zien een Nederlandse offerte te verlagen, omdat het niet aangaat de Utrechtse consumenten het behoud van de werkgelegenheid te laten subsi diëren. Dat is een rijkszaak". Niet acceptabel Het gevolg was, dat de offerte van De Schelde werd verlaagd tot die van de Duitse ketelbouwer. „Concurrentie vervalsing", reageerde hierop het sta tenlid mr. Smits (GPV). „In de aanne merswereld betekent dit het schenden van de' erecode. Er wordt onder an dermans duiven geschoten". De heer Nieuwenhuis (ARP): „Deze gang van zaken is niet acceptabel in de han del". Gedeputeerde Hooft Graafland be kende dat de commissarissen van de Pegus ook moeite hebben gehad met de gang van zaken. Zij hebben zich erbij neer moeten leggen. De aandelen van de Pegus zijn voor de helft Spaaroverzicht Nutsspaarbank VLISSINGEN Bij de stichting Zeeuwse Nutsspaarbank werd in de maand juli ƒ17.594.691,87 ingelegd en 16.761.433,98. Aan het eind van de maand bedroeg het mleggerstegoed ƒ164.420.042.11, ruim 20 miljoen meer dan in juli 1971. Inbraak in pompstation aan Hulsterweg te Axel AXEL In de nacht van dinsdag op woensdag is in het pompstation aan de Hulsterweg te Axel ingebroken. De nog onbekende daders, die zich door het forceren van een tuimelraampje toegang verschaften tot het pompsta tion, namen enkele auto-radio's en auolampen mee. eigendom van de provincie en voor de andere helft van de gemeente Utrecht, maar bij het gunnen van dergelijke projecten heeft de regering volgens hem toch „een dikke vinger in pap". De gedeputeerde vertelde nog dat de geplande uitbreiding van de ener giecentrale Lage Weide in Utrecht een half jaar geleden al soortgelijke moei lijkheden heeft opgeleverd. Hij doelde daarmee op de order voor een turbi ne-generator ter waarde van bijna 40 miljoen. Dezeis weliswaar gegund aan de France CGEO-Alsthom-fabriek, maar door leveranties blijft de helft van dit bedrag toch in Nederland. Vooral Stork-Hengelo van de VMF is hierbij betrokken. Stork kreeg ook al een order groot 60 miljoen van het Limburgse energiebedrijf. Ok toen was ketelbouwer Stemmüller gega digde. FANCY FAIR VOOR VAKANTIEREIS VAN 'MARIA TERWEEL' BRACHT f 10.000 OP GOES De fancy fair, die zaterdag en zondag ten bate van de vakantie va.n patiënten en personeel van Maria Terweel werd gehouden heeft een to taalbedrag van 10.911,25 opgebracht. Dit betekent in elk geval dat de grootste kosten vgn de reis naar Bel gië, eind september, zijn gedekt. In de krant van maandag stond in het ver slag over de fancy fair abusievelijk het bedrag f 1911,25 genoemd. Spreekuur buitenlandse werknemers raakt bekend VLISSINGEN Een kleine dertig buitenlandse werknemers heeft tot op heden gebruik gemaakt om het speci aal voor hen ten stadhuize gehouden spreekuur te bezoeken. Gebleken is dat de Joegoslaven en Marokkanen die de grootste groep vormen op Walcheren de weg naar het spreekuur wel hebben gevonden. De problemen betreffen de huisves ting, arbeidsproblemen, rijlessen, exa mens en verzekering van de auto. Onderzocht zal worden in hoeverre onderwerpen zich lenen voor een meer groepsgewijze voorlichting. Het spreekuur voor buitenlandse werkne mers wordt iedere maandagavond tus sen zeven en acht uur gehouden. fto*'V iMUM' ilirtt RENESSE Je deekt: die jon gens zitten midden in de natuur. Die komen natuurlijk in alle vroegte uit de slaapzak om de koeien te voeren of om naar het dorp te lopen om er boodschap pen te doen. Dat toch zeker als het mooi weer is. Daarom zorg je ervoor dat je om acht uur aan de slaapboerderij aan de Ramp- weg staat om er te ontdekken of iedereen nog slaapt of dat alle bewoners aan een vroege och tendwandeling bezig zijn. Er klinkt geronk uit de koeienstal. Als je liet bovenstuk van de deur opent komen minstens tien in slaapzakken opgerolde lichamen in zicht. De klanten van de slaap boerderij doen waarvoor ze zijn gekomen: slapen. Op de muur met rode letters de tekst 'Als je niet gaat slapen, lam je ook nooit wakker worden'. In het dorp Renesse zetten de horeca-ondernemers de stoeltjes en tafels van de terrasjes buiten. Woensdag is marktdag in Renes se. Tientallen marktventers sjou wen met koffers vol waardevolle artikels. De kraampjes, die in een ring de kerk omsluiten, worden bevolkt. En de orgelman, een ou de baas met een petje scheef op het hoofd (zoals dat hoort), zoekt voor zijn paard en wagen, waarop het orgel staat, een stra tegisch punt. Koffie is er nog niet, riiaar de- serveerster belooft dat ze zo direct wat bonen zal malen. De horeca in Renesse is vriendelijk voor de bezoekers, maar ze moet er dan ook van leven. Om negen uur staat Arjan Jong- vos zich in de pas aangelegde toiletruimte te wassen. Pier Pen- nings slaapt nog achter een deur met het opschrift 'Voor u de kamer binnenkomt, gelieve de deur te openen'. Gekleed in een poncho komt hij een half uur later vriendelijk wuivend naar de koeien van hoer Hansen, die achter de boerderij grazen, naar buiten. Ko Katsman en Arjan Jongvos beginnen aan het ontbijt. Ze dragen tientallen theekoppen, borden, messen, vorken en ook broden naar de grote stal, waar de eettafels staan. dan goed verlopen. Nooit is er iets rots gebeurd, we hebben geen problemen gehad. Aanvanke lijk hadden we ons gewapend tegen druggebruikers en dergelij ke, maar dat blijkt gewoon over bodig. We hebben er gewoon he lemaal niets van gemerkt". En over het aantal bezoekers: „Zeventig tot tachtig procent van de jongens en meisjes hetrof werkende jongeren. Het overige percentage was opgebouwd uit scholieren. We hebben hier ook heel wat buitenlanders gehad: Duitsers, Amerikanen en nu ook een Italiaan. Niemand spreekt hier één woord Italiaans, maar die jongen voelt zich hier best thuis". Terwijl Pier dit zegt, stapt de Italiaanse jongen uit de 'slaap- stal'. Hij wordt door Pier vrolijk begroet met een perfect uitge sproken 'Buenos Dias'. Als Pier dit heeft gezegd, vraagt hij zich af of het nou Spaans of Italiaans is. Verder gaat het gesprek tus sen de -Italiaan en de 'slaapleider' niet. Je kruit tenslotte moeilijk steeds dezelfde woordjes herha len, als je maar twee woorden van een vreemde taal machtig bent. En volgens Pier heeft het geen zin nu al over spaghetti en maca/roni te praten. „Ik doe dit werk graag", vervolgt Pier zijn verhaal, „Je hébt name lijk het idee dat je niets doet, terwijl je toch eigenlijk werkt. Maar moe word je er wel van. Het is vaak genoeg gebeurd dat ik niet langer dan vijf uur per nacht sliep". Wakker Pier: „Ze verwachten soms heel wat van je voor 2,50 per nacht. De gasten moeten goed heseffen dat die hele onderneming een dure zaak is. Het was wel leuk om dan een Duits meisje te ho ren zeggen: Waarom is er geen roomboter, ik vind het hier maar een troep". Die opmerking van dat Duitse meisje wordt vaak opgehaald aan de ontbijttafel. Het is voor Ko Katsman aanleiding te vragen 'of de gasten toch een goede nacht rust hebben genoten', want de gasten gaan voor alles. Zij krij gen de mooiste theekroezen en het meest verse brood. Toevallige gasten, zoals de verslaggever en de fotograaf, krijgen thee ge schonken in twee oude gescheur de kopjes zonder oor. Pier: „Wat wil je, een kopje zonder oor of een kopje zonder oor", waarna we bedeesd voor het kopje zon der oor kiezen. Het gaat er onge dwongen toe in de slaapboerde rij. De ochtendzieken worden met rust gelaten, de langslapers wor-. dén met beleid gewekt, soms uren lang. en iedereen heeft de laatste weken wel een persoonlij ke uitlating op de witte müur in de stal geschilderd. 'Geniet van het leven, «want je bent er maar even', staat er bijvoorbeeld-. Tij dens het ontbijt vraagt een vro lijke jongen iets aan een klein blond meisje. Haar antwoord is:. 'Nee, 's morgens wil ik niets', waarna de jongen enthousiast een stoel en de verfpot grijpt en deze legendarische woorden op de muur verft. Ervaringen Gezeten op een palet ('Op die palels leggen we de matrassen, dat lucht iekker door') vertelt hij zijn ervaringen als leider van een sleep-in. „Het is allemaal meer De eerste slapers komen naar buiten. Het is half tien. Dat is voor Pier aanleiding om naar zijn privc-kamer te lopen om cr de elpee 'Mad dogs and English men' van Joe Cocker keihard op te zetten. Via het geniaal aange legde geluidscircuït maakt de rock-muziek de slapende jongens en meisjes wakker. Dat gaat zo: Veel gegeeuw, hier en daar een gesmoorde vloek die beloond wordt met een soort bombarde ment van allerlei voorwerpen op de dader en stiekum gegie chel. Dan begint Pier enige dienstter- men te bezigen en ziedaar: Na een half uur zit bijna iedereen om de tafel, uitgezonderd een jongen uit Rotterdam, die geeu wend om thee en wat boterham men op bed vraagt en ze niet krijgt Sentiment De slaapboerderij kent ook z'n sentimenten. Op liet terrein is een klein dierenkerkliof aange legd. Er liggen twee jonge zwalu wen, één duif en acht konijntjes begraven. Wrakkige houten ltruis- jes markeren de graven. „En daarachter lopen de koeien van boer Hansen", wijst Pier als bij zich klaarmaakt voor de schoon maakbeurt, die de boerderij iede re dag krijgt. Nog een paar da gen, dan gaan de deuren van de CJV-sleep-in dicht. In Renesse is het om elf uur stampvol met zonnende en winke lende toeristen. Een oud vrouw tje luistert, leunend over haar hek naar de muziek van het draaior gel. Ze wijst een paar meisjes aan, die de nachten doorbrengen in de slaapboerderij. „Daar gaan een paar slapers", zegt ze. PROVINCIE WEIGERT SLAA PBOERDERIJ SUBSIDIE RENESSE De slaapboerderij van het CJV-Zeelaud aan de Kampweg in Renesse Is nog enkele dagen in bedrijf. Zaterdag en zondag is het groot feest in en om de boerderij waar deze zomer honderden en nog eens honderden jongens en meisjes de nacht hebben doorgebracht in de verbouwde stallen of op zolder Sleep-ïn-leider Pier Pennings (23) is uiterst tevreden. Dat is trouwens ook het CJV. Maar ondanks al die juichkreten is het nog helemaal niet zeker dat de Sleep In volgend jaar weer zal draaien. De provincie heeft een week geleden namelijk een eerder toegezegde subsidie van ƒ3.000 ingetrokken, omdat men vond dat de gemeente Westerschouwen dit bedrag voor haar rekening moest nemen. De gemeente echter heeft al ongeveer ƒ3.000 voor de slaapboerderij op tafel gelegd. Pier Pennings: „Je vraagt eigenlijk in verhouding toch weinig aan de provincie. Dat men dan toch nee zegt.. Het stelt me erg teleur' Ook in het dorp Renesse zou men het jammer vinden, wanneer de boerderij volgend jaar niet meer gebruikt kan worden voor de Sleep Ins. In het dorp is men van mening dat het al heel wat rustiger is geworden met de komst van de slaapboerderij. „Vroeger was het hier 's-avonds vaak een herrie van jewelste. Ook op het strand werd nog al eens rommel gemaakt. Dat is met de komst van de boerderij helemaal voorbij, De jongens en meisjes gedragen zich er voorbeeldig, heb ik gehoord. In elk geval hebben, we er helemaal geen last meer van", vertelt een al wat oudere huisvrouw, die juist uit de slagerij komt. En zo denken meer inwoners van Renesse erover. Als de slaapboerderij volgend jaar dicht blijft is de kans groot dat. men weer met het oude euvel geconfronteerd wordt: hel slapen in de openlucht, dat de laatste jaren in tie Westhoek sterk toenam. NCRV MAAKT RADIO-OPNAMEN IN HULST HULST De NCRV-radio maakt aan staande zaterdag in het wandelpark in Hulst opnamen voor een hoorspel, waaraan de 'Camcrc van RcthorJca' en leerlingen van de Janseniusseliolen- gemeenschap uit Hulst meewerken. Samen brengen zij een 'sotternie' voor de microfoon, dat is een klucht, die in de middeleeuwen werd opge voerd om het publiek wat op vrolijken na een ernstig spel. Omdat het dialect van het land van Hulst het meest overeenkomt met het Nederlands uit die tijd heeft de NCRV Hulster toneel-amateurs inge schakeld. Daarnaast moet een vrij groot aantal figuranten een rolletje spelen in het hoorspel. Omdat nog niet genoeg figuranten zich hebben aangemeld, heeft de VVV-Hulst men sen die het dialect uit de streek moeiteloos spreken, opgeroepen om zaterdag alsnog hun radio-debuut te maken. Verdachten in Terneuzense affaire blijven in arrest NIEUWLAND BLIJFT ONTKENNEN VLISSINGEN De verhoren van t beide verdachten in de Terneuzense 'zaak Van de Velde' zullen deze week zover kunnen worden afgerond, dat het proces verbaal kan worden afge sloten. De volgendé stap is dat de rechter-commissaris alle getuigen en deskundigen gaat horen. Bij die gele genheid zullen ook schriftkundigen aan het woord komen. De verdachten L. H. uit Nieuwland en S. A. W. uit Middelburg blijven in verzekerde be waring. Zij zitten nu al langer dan een maand in arrfcst. Zoals bekend is inmiddels de schrijf machine opgespoord waarmee diverse dreigbrieven aan het adres van ae familie Van de Velde zijn getypt. Ook is men te weten gekomen uit welke blocnotes het papier dat is gebruikt op de dreigementen op schrift te stellen afkomstig is. De schrijfmachine werd zoals eerder meegedeeld gevonden ten huize van H. Beide verdachten hebben bekend, dat zij bij de woning van bet echtpaar Van de Velde hebben gepost en brieven op de bus hebben gedaan. H. blijft echter ontkennen één brief te hebben getikt „maar dat hij ont kent is niet geheel ongebruikelijk", zei mr. Lebret gisteren. De kwestie van de brandstichting in het trappenhuis van de flat aan de Alvarezlaan in Terneuzen blijft nog steeds in nevelen gehuld. Officier van justitie mr.' T. Lebret verklaarde giste ren aan te nemen, dat het in deze zaak bij genoemde verdachten zal blij ven. Drie andere vrouwelijke verdach ten wei-den al kort na hun aanhou ding vorige maand weer vrijgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4