riGENDta Botsing met fout geparkeerde auto kost leven automobilist zeeumch- Vlaanderen 'Ter Valcke' Goes houdt grote bazar PRIJS-SLAG MARKTBERICHTEN LEERL-CAISSIÈRES EN CAISSIÈRES VOORUITSTREVENDE JONGEMANNEN WOONHUIS donderdag 10 AUGUSTUS 1972 VViss©/ /e^uws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 KANTONRECHTER LEGT 100 BOETE OP SLACHTOFFER LAG ONDER EIGEN AUTO MIDDELBURG In dc namiddag van 12 mei parkeerde A. G. uit Vlis singen zijn auto op de Koudekerk.se- „eg onder Middelburg ter hoogte van ■Steenhovc' met dc reclitcrwielen in de grasberm zodat het grootste ge deelte van zijn voertuig op de rijbaan stond van deze 6.20 meter brede voor rangsweg met bochten en beplanting. Enige tijd later botste de 52-jarige L. C. D. uit Philippine met zijn Volkswa- gènbusje met een snelheid van 80 kilometer op de geparkeerde auto waarbij zijn wagen tweemaal kantelde fn op de linkerzijde in de berm terecht kwam. Nadat de zwaar be schadigde auto overeind gezet was vond men de bestuurder met ernstige kwetsuren onder zijn auto. Als gevolg van dit ongeval is hij overleden. Bij het politieonderzoek bleek dat er geen ooggetuigen van de botsing wa ren en dat er toen geen ander verkeer was. Woensdagmorgen moest A. G. zich voor het foutief parkeren van zijn auto verantwoorden voor de kanton rechter te Middelburg. De kantnrech- ter las hem enige verklaringen voor en toonde hem foto's van de situatie na 'net ongeval. „Ik ben fout geweest". Ki G. „Met alles wat hier gezegdj wordt ben ik het eens". De officier van justitie, mr. Th. Le- 'oret zei strafrechtelijk geen oorzake lijk verband te kunnen bewijzen tus sen 'net foutief parkeren en de botsing zodat hij G. alleen het parkeren in rekening wilde brengen. „De auto stond op een voorrangsweg waar niet geparkeerd mag worden, Het verkeer op dezelfde rijbaan moest dus uitwij ken naar de linkerrijbaan". Hij eiste een boete van 75. Ook de kantonrechter mr. A. Veenhi- ven, had geen goed woord over voor deze wijze van parkeren. „U had uw auto op een uitwijkplaats of een uitrit moeten plaatsen", hield hij G. voor. „Het buiten de bebouwde kom op een voorrangsweg fout parkeren komt- hoogst zelden voor en hier kostte het een mensenleven". De kantonrechter bepaalde de boete op honderd gulden. Tegen de niet verschenen C. A. de P. uit Vlissingen eiste de officier 5 boe tes met een totaal van 450. Hij was op 29 mei door de politie van zijn woonplaats bekeurd voor het rijden met een auto zonder rijbewijs terwijl het stuur, de bedrijfsrem en de uit laat van de auto niet in orde waren. De carrosserie van de auto, die door de politie als een wrak werd omschre-' ven, was doorgeroest, en verkeerde in een slechte staat. De uitspraak van de kantonrechter was conform de eis. De auto wordt aan het verkeer onttrok ken. Misleidend „Het rode licht was voor mij mislei- dens", zei A. de J. uit Nieuwdorp, die in Goes was bekeurd omdat hij met zijn auto door een rood licht reed van een verplaatsbaar verkeerslicht. „Het stond helemaal links. Ik stopte en toen ik niets zag ben ik door gereden". Hij vond de cis van de officier van justitie (ƒ60) vrij hoog en rekende de kantonrechter voor hoeveel 'pataten en juun' hij moet verkopen om dat bedrag op te bren gen. Nadat de rechter het uitgebreide verweer van De J. had aangehoord beboette hij hem met veertig gulden. M. M. uit Middelburg stond terecht omdat hij in zijn woonplaats op de Kanaalweg bij de Stationsbrug, met zijn auto rijdende in het vak voor het rechtdoorgaand verkeer, naar rechts is afgeslagen waarbij hij door rood licht reed. blijven waarin men is terecht geko men, dat is ook een kwestie van zelfdiscipline", aldus mr. Lebret. M. verduidelijkte zijn wijze van rij den met een tekening en zei te menen dat het licht voor rechtsaf op groen stond. Volgens de verbalisant stonden echter beide lichten op rood. De kan tonrechter legde twee boetes op met een totaal van zestig gulden. J. H. uit Ovezande en A. O. K. uit Souburg, die nu naast elkaar voor de: kantonrechter stonden, zouden in del nacht van 28 april in een auto achter; hebben gereden op de Burgemeester Van Woelderenlaan te Vlissingen. Bij het voorrangskruispunt mei de Presi-j dent Rooseveltlaan. waren ze zonderj te stoppen linksaf het. kruispunt opge reden. Dit was gezien door de Vlis-| singse agent W. F. Rijnberg, die nu> als getuige werd gehoord in deze! aangehouden zaak. „Ze reden achter elkaar vrij hard de kruising op. Ze] remden wel, maar stopten niet. Tege lijk kwam er van de richting boule-| vard een auto aan", verklaarde de verbalisant. H. en K. hielden vol wel gestopt te hebben. De kantonrechter vonniste conform de eis van de officier en legde beide autobestuurders een boete van 35 op. Tweede team Clinge versloeg HVV 3 CLINGE Op het. gemeentelijke sportterrein te Clinge speelde het tweede team van w Clinge woensdag avond een wedstrijd tegen HVV III uit Hulst. De thuisclub bleef de Hul sternaren met 2-0 de baas. Beide doel punten werden voor de rust gescoord. De doelpuntenmakers waren F. de Vos en A. Willaert. HULST SPORT- EN SPELMIDDAG HULST De buurtvereniging Den Dullaerfc houdt op vrijdag 11 augustus een sport- en spel-middag voor de kinderen tot en met twaalf jaar. Het ligt in de bedoeling om voor de kleuters deze middag te beleggen in de sporthal, terwijl voor de oudere jeugd deze sportdag gehouden zal' worden op het terrein naast de sport hal. Deze sportdag begint 's morgens om negen uur. SLUISKIL Kennis Donderdag 10 augustus 1972 DOMBURG Badpaviljoen, 20 uur: filmvoorstelling. KOliDEKERKE N. H, Kerk, zomer- avondconcert. MIDDELBURG Molenwater, 8-17 uur: Rlngrijden. Molenwater, 9-21 uur: miniatuur Wal cheren. Abdij, '20.30 en 21 uur: klank- en lichtspel. Gasthuis. 19.45-21 uur: uitzending Ra dio Walcheren. Viscnmarkt. 9-18 uur: kunstmarkt. Abdijtoren, 19.30-20.30 uur: beiaard concert door C. Versichel. REN'ESSE Dorpsplein. 21 uur: con- j eert en taptoe. VLISSINGEN Britannia, 21.30-22.30 uur: Festival d'Elegance. WESTKAPELLE Gebouw Herrijst,] 19.30 en 21.45 liur: filmvoorstelling. AARDENBURG Sint-Bavokerk. 9.30-1 11.30 en 14-17 uur: expositie Sincfala. BERGEN OP ZOOM Stadhuis. 8.30- 12.30 en 13-17.30 uur: tentoonstelling, over uitbreidingsplannen. BIGGEKERKE Boerderij anno 1668 Valkenisseweg 33: tentoonstelling werken Eddy Wierenga. DRIEWEGEN Kunstgalerij, 10-22: uur: diverse werken. GOES Museum 10-12 en 13.30-17: uur: tentoonstelling 'Kaart en land-I schap van de Bevelenden'. K0RTGENE Les Deux Chapeaux, 9- 21 uur: tentoonstellingswerken van Waldy Vastrick en Jacques Besancon. KOUDEKERKE Oude Smidse, 12- 24 uur: tentoonstelling pentekeningen; Peter Steutel. MIDDELBURG Rijksarchief Zee-I land. St-Pieterstraat 9.30-12.30 en! 1330-17 uur: tentoonstelling '1001 jaar! Walcheren: 16 uur: rondleiding in het Rijksarchief- Van Benthem en Jutting 8.30-17.30 uur. tentoonstelling oude gravures en aquarellen. Vleeshal, 10-17 uur: tentoonstelling Waard om te behouden'. Zeeuws Museum 10-12.30 en 13.30-17 uur: tentoonstelling 'Keuze uit de ver zameling'. SAS VAN GENT Galerie Uilenspie gel 9-18 uur: zomertentoonstelling di verse kunstenaars. SLUIS Raadhuiskelder, 10-12 en 14.30-18 uur: tentoonstelling werken van Omer van Vosselen. VLISSINGEN Museum 10-12 en 14- uur: tentoonstelling 'Het schepen portret sinds 1572' IJZENDIJKE Cultureel centrum, 10-12 en 14-16 uur: tentoonstelling West-Zeeuwsch-Vlaanderen presen teert ZIERIKZEE De Vagher, 10.30-17. uur: expositie schilderijen Van der Ven. s-Gravensteen 7.30-10 uur: tentoonstel ling Deltafoto en werken diverse kun stenaars. Gebouw De Vlinder 11-24 uur: ten toonstelling werken van Annelies Ha- geman. BERGEN OP ZOOM Roxy. 20 uur: be Meedogenloze Muiters. 18 jaar. Luxor, 20 uur: Een Woord van Liefde, lo jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Africa Erotica. 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: Nicnolas and Alexandra. 14 jaar. HULPCENTRUM - Noord- en Mid-1 u,";^?land te Goes-tel- 01100-4444. HULPCENTRUM Tholen en Sint- Philipsland, tel. 0011, HULPCENTRUM Zeeuwsch-Vlaan- ueren te Terneuzen, tel. 01100-4444. SLUISKIL Vandaag, donderdag, morgen en overmorgen wordt te Sluiskil de jaarlijkse kermis gehou den. De data, die anders rond 15 augustus lagen, werden enigszins ver legd alsook de plaat swaar de kermis attracties geplaatst worden. Was de Nieuwe Kerkstraat vorige jaren het decor der kermisactiviteiten, nu heb ben de exploitanten hun tenten opge slagen op het onlangs bestrate en verfraaide nr. Lelyplein. Hét is voor de vijftigste maal in successie, dat deze jaarlijkse kermis zal plaatsvin- den. Nieuw bestuur voor voetbalvereniging De voetbalvereniging Sluiskil heeft sinds kort een nieuw bestuur, dat er als volgt, uitziet: G. Albicher, voorzit ter, H. Gregoir, 2e voorzitter, A. A. van Hijfte. secretaris, P. Gelderland 2e secretaris, H. Bergsma, penning meester, C. de Smit, 2e penningmees ter. Als commissarissen fungeren de heren J. Klaassen, J. Wauters en H Mobach. De heer Dieleman uit Axel werd door het bestuur als trainer aangetrokken. Toneelstuk in studie bij 'Sempre Avanti' De toneelvereniging 'Sempre Avanti'j uit Sluiskil heeft voor het komende j seizoen een stuk gekozen en wel het: blijspel 'Polly Perkins' van de auteur) Douglas Murry naar een bewerking) van G. Nielen. Het stuk vraagt een] bezetting van negen personen. Volgen de week zal men met de repetities,] voorlopig, eenmaal per week, een aan vang nemen. Men denkt het stuk half I december te kunnen opvoeren. WIELERKOER!" Zaterdag 18 augustus a.s. zat ie Sluis-; kil een volkskoers worden gehouden,! en wel in twee leettijdsgroepen, te weten van 10 tot 14 jaar en een categorie van 14 jaar en ouder. Er zal niet uitsluitend op snelheid worden gereden maar wel met. een ingestelde tijd. Wie bij het aflopen of het eerst na het aflopen van de wekker over de finish komt is winnaar. De organisatie berust bij de heer J. van Tatennove van café 'Atlanta' te Sluiskil. De start, is om 14.00 uur. Wat het parkoers betreft hoopt men toestemming te krijgen voor Lelyplein. Kanaalweg. Louisastraat, Middenstraat. Parochieraad In Sluiskil is onlangs een parochie raad opgericht. Daarin zijn opgeno men een aantal werkcomités, die zich op verschillende terrein van het paro chieel ol maatschappelijk leven zullen bewegen, b.v. vorming en informatie, missie, oecumene, liturgie enz. Organisatorisch staat achter deze pa rochieraad een stuurgroep of werkbe- stuur, waarin negen personen zitting hebben. De meesten van hen is als speciale taak het contact met en het advies aan één van de werkcomités toebedeeld. SCHOONDIJKE Onderwijsexpositie In de lagere agrarische school te Schoondijke wordt, van 21 augusttus tot en met 1 september een tentoon stelling gehouden over suiker. Deze expositie is eigendom van de stichting Onderwijstentoonstellingen in Den Haag en wordt 21 augustus geopend voor de onderwijskrachten die hun] dels toegezonden. Het gemeentebe stuur van Oostburg heeft zijn mede werking verleend aan het tot stand komen van deze expositie. Tentoonstelling te Uzendijke maand verlengd IJZENDIJKE De tentoonstelling "West-Zeeuwsch-Vlaanderen presen teert' in het cultureel centrum van IJzendijke wordt verlengd tot en met; 17 september. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de manifestatie tot 20 augustus zpu duren. De belangstel ling is echter zo groot, dat besloten is er nog een maandje aan vast te plakken. De expositie, die begin juli werd geopend, heeft tot nu toe zo'n tweeduizend bezoekers getrokken. Personeel gemeente Hulst versloeg team van de politie SINT-JANSTEEN Op liet gemeente lijk sportterrein te Sint-Jansteen won de personeelsvereniging van de ge meente Hulst woensdagavond een voetbalwedstrijd tegen een team van de politic uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeentelijke voetballers versloe gen de agenten met 4-0. In de eerste helft wogen beide teams goed tegen elkaar op en bleven doel punten uit. Na de rust domineerde de ploeg uit Hulst en scoorde men vier goals. De doelpuntenmakers waren R.: v. Kraenenbroeck, H. v. d. Boogera, W. v. a. Branden en F. de Nijs. Voer deze avondwedstrijd bestond flinke) belangstelling. OOSTBURG Filatelisten bijeen In hotel 'Du Commerce' te Oostburg vend de maandelijkse bijeenkomst plaats van de postzegelverzamelaars uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Door een samenloop van omstandigheden moest de gebruikelijke veiling achter wege blijven. De aanwezige leden kon- j den weer in het bezit komen van de nieuwtjes uit hun verzamelgebieden.! Gevraagd werd om de nieuwe Rode- Kruiszegels, die medio augustus ver schijnen, te bestellen via de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. De volgende bijeenkomst werd vastge steld op 4 september a.s. ZUIDDORPE Brandweersirene loeide kwartier ZUIDDORPE Door een technische storing werden de inwoners van Zuid dorpe woensdagmiddag rond half vijf opgeschrikt door een loeiende brand- weersinere. De politie slaagde er in de alarmschei na een kwartier het zwij gen op te leggen. Jaarlijkse ringrijderij in Ritthem RITTHEM Zaterdag houdt de ring- rijaersvereniging 'Ons Klaverblad' te: Ritthem haar jaarlijkse ringrijderij op de baan in de Dorpsstraat. Aan de wedstrijd die om half negen begint, zullen een 20-tal rijders deelne men. Er zijn voor dit evenement een aantal bekers beschikbaar gesteld. SCHIETINGEN Aan de schieting bij C. Weemaes te Clinge namen ,72 schutter» deel. De] uitslag luidde: Wip 1: eerste hoge! vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; tweede! hoge vogel; A. Vermeulen, Nieuw-Na' men: derde hoge vogel: M. de Cock, Zuiddorpe; le zijvogcl H Hoop. Kloos terzande; 2e zijvogel: W. Nachtegaal. St-Jansteen; 3e zijvogel: P Steyaert. Graauw; vierde zijvogei: F. Acke, Clin ge; eerste kal: 8. Plasschaert, Graauw; tweede kal: W. Nachtegael, Sint-Jansteen: derde Kal: A. Verschue- ren. Clinge; vierde kal. R. Thilleman, Nieuw-Namen; Wip II: eerste hoge vogel: F. van Kroon, Terhole; tweede! hoge vogel: mevrouw Savoy, Sint- j Jansteen; derde hoge vogel: Fr. Rade makers, Kloosterzande; eerste zijvo-| gel: Et. Inghels. Koewacht; tweedei zijvogel: J. Hiel, Kloosterzande; derde zijvogel: mevr. De Vilder. Clinge; vier-| de zijvogel. W. Ivens. Clinge; eerste kal: E. Jonkheym, Kloosterzande; tweede kal: A. van der Poel. Terneu zen; derde kal: E. de Kind. Nieuw-, Namen: vierde kal- L. Koster. Clinge.' De keizer van de Ciingse sociëteit R. de Vos, was wegens ziekte verhinderd aan de wedstrijd deel te nemen. Aan ae schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 41 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel: P. Oos- ting. Axel; eerste zijvogel: J. Bracke, Axel; tweede zijvogel: mevrouw Oos- ting. Axel; grootste aantal (4 stuks): A. Herman en L. Taalboom, beiden uit Zuiddorpe. Aan de schieting bij Edm. Thuye te Kapeilebrug namen 53 schutters deel. De uitslag luidt: wip 1 hogevogel A. Audenaerde, Kapeilebrug, eerste zijvo gel C. Hofkens, Clinge, tweede zijvo gel J. Louwers, Terhole. grootste aan tal (6 stuks) J. Asselman, Hulst; wip 2 hogevogel G. Baert, Terneuzen, eer ste zijvogel C. Hofkens, Clinge, twee de zij vogel P. Verrras, Graauw, groot ste aantal (5 stuks) L. de Rooy, Graauw. Aan de schieting bij A. de Kind tel Koewacht namen M schuters deel. D' uitslag luidde: hoge vogel: F. Marinet, Heikant; eerste zijvogel. A. de Guchtc- naelre. Koewacht; tweede zijvogel: C. van Grembergne. Koewacht; grootste] aantal f3 stuks): F Zwartelée en W.] Rombout. belden Koewacht. Aan dc schifting bij P. Clacsscns te! Lams waarde namen 35 schutters deel,1 De uitslag luidde; Wip I: hoge vogel: P. Pauwels, Kloosterzande; eerste zij- vogel: H. van Waterschoot, Hengst-] dijk; tweede zij vogel: K. Maaycr.j Kloosterzande; grootste aantal f5 stuks): L. Roelands, Lamswaarde. Wip II;. hoge vogel: H. Claessens, Lams waarde; eerste zljvogei: A. de Schpper. Koewacht, tweede zijvogel- R de Guytonaere. Vogelwaarde; ggrootste aantal f6 stuks i; J. Roels Amsterdam. Aan de schicting bij P. Leeraert uit Hulst namen 65 schutters deel. De uitslag luidde: Wip I: e eerstee tnoiww van Steenbergen, De Klinge <B): eerste zijvogel: V. Hoop. Kloosterzan de; tweede zijvogcl: J. Verhoeven. Kloosterzande; grootste aantal 15 stuks): P. Jansen. Sint-Jansteen. Wip II: hoge vogel: R. van Steenbergen. De Klinge fBi. eerste zijvogei: V. de Vos. Hulst; tweede zijvogel: J. Ver hoeven. Kloosterzande; grootste aan tal (4 stuks): J Asselman. Hulst. Aan de schieting bij R. van Kruysseni te Kloosterzande namen 52 schutters; deel. De uitslag luidde: Wip I: hoge) vogel: G. Pauwels. Kloosterzande: eer-, ste en tweede zij vogel: P. Snoeys. Sluiskil: Wip II: hoge vogel: J. Fer- ket. Sluiskil; eerste en tweede zijvo gel: A. Verhoeven, Kloosterzande: ex tra vogel: H. van Poorten. Ossenisse: grootste aantal f5 stuks): J. de Waal. Kloosterzande. Wedvluchten Aan de schïeting bij J. Maas te Kruis-- dorp namen 23 schutters deel. Dej uitslag luidt: hogevogel C. Bogaert.j Lamswaarde, eerste zijvogel A. Men- heere, Noordstraat tweede zijvogel J. de Waal. Kloosterzande, grootste aan-; tal (5 stuks) G. Verschoten Klooster-j zande) 5 stuks. OP HET GAION VOOR HET TEHUIS OP ZATERDAG 19 AUGUSTUS GOES Zaterdag 19 augustus wordt een feestdag voor dc bewoners van! het verpleegtehuis 'Ter Valcke' in] Goes. Er wordt dan een grote bazar] gehouden, waarbij dc patiënten zelf: hun produktcn van handvaardigheid te koop zullen aanbieden aan de be langstellende bezoeker: er is een op-I treden van het jeugdcircus 'Hogerop' en er wordt een kinderprogramma afgewerkt. De baten van dc bazar I gaan voor een groot deel naar Surina me voor de financiering van het werk van een evangelist aldaar. Een comité waarin elke afdeling van! Ter Valcke' een vertegenwoordiging) had, bereidde de festiviteiten van za terdag 19 augustus voor Iedere afde ling kreeg de opdracht een gedeelte van de bazar te verzorgen. De ene afdeling zorgt voor de ballentent, de andere afdeling bereidt nu weer een andere attractie voor. Maanden lang hebben ut bewoners. maar ook de personeelsleden van het] tehuis aan produkten vgot de bazar gewerkt. Ze beschikken nu aan ook! over een uitgebreide collectie hand-] werk en. die op de bewuste zaterdag in de vele kraampjes zuLen worden! uitgestald. Er komen ook verschillen-' de andere attracties, zoals een rad van avontuur en e;n rommelmarkt. Wanneer het weer hei; toelaat speelt het hele gebeuren zich af op het gazon voor het verpleegtehuis. Is het slecht weer dan wijkt men uit naar de zalen in het gebouw. Eén van de leden van het comité, vertelt: „De bewoners willen helemaal niet afhankelijk zijn van ae liefdadig heid van de mensen. Maar het is voor hen toch een leuke ervaring om te kunnen constateren dat er belangstel-; ling voor hun werk bestaat. Dan heeft het bezig zijn in ieder geval twee leuke gevolgen: de bewoners vervelen' zich niet en leveren een prestatie eni ze hebben plezier in de belangstelling! die ze krijgen". De postdui venhouders vereniging 'Recht voor Allen' uit Sluis deed met1 99 jonge duiven mee aan een vlucht1 uit Beaumetz. De hoogste snelheid bedroeg 1554 meter per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 E. De- scomps. 2 J. Focke. 3 M. van Wins-! berghe, 4 en 7 O Marteijn. 5 O ae Meijer. 6 M. van den Bussche; 8 G. dc Meijer. 9 J. de Meijer. 10 I. Datt:]n. Aan dezelfde vlucht werd met slechts 4 oude duiven deelgenomen. Snelheid] 1338 meter per minuut. Winnaar J.i Louweret. 'Steeds Sneller' te IJzendijke nam deel aan een prijsvlucht uit Beaumetz met 157 jonge duiven. Afstand 136, km. Snelheid eerste duif 1428 meter. De uitslag is H. Hamelinck. 2. 3 en 6 Reg. Thomaes. 4 J. Claeys. 5 en 7 J de Guytenaere, 8 Em. van de Vües. 9 C. Noteboom, 10 O Martens. Met 127] oude duiven. Snelheid 1536 meter. De uitslag is: 1 A. Termote, 2 en 3 P. Zeegers. 4 en 7 Putter zn, 5 J. dei Guytenaere, 6 J. Deprêz. 8 M. van del Vlies, 9 Th. Gruson. 10 A. Noteboom. De duivenmaatschappij 'De Grensreizi-j gers' te Clinge nam deel aan een wedvlucht op Noyon met 144 Jonge! duiven. De uitslag luidde: 1 E. van' Heese, 2 G. Brams. 3 A. de Backer. 4 Inghe-s-De Cock. 5 en 8 Var. der. Branden-Bertram. 6 A. Bracke. 7 Boon en zn, 9 E. Pauwels. 10 P. van Duyse. De duivenmaatschappij "De Postduif' te Heikant hield een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag met de 158 jon-| ge duiven luidt: 1 R. Danckaen. 2 en i 7 J. van Bunderen. 3 Gebrs. Sturm, 4 A. Bosmans, 5 en 9 Gebrs. Smet, 6 J. I Stroband. 3 Gebrs. Van Houten, 10 J.j Vereecken. 'EIL1NG KAPELLK-BIEZELINGE «0. tl.tr. 9. Dmx, Supe- Trércrax i 70-30 37. €0-70 H IX De jeugdvereniging van de vrij evan gelische gemeente in Wemeldinge ver-1 zorgt tijdens de bazaar een crèche. Voor de kinderen in die crèche wordt 's middagas een volledig kinderpro gramma afgewerkt. De heer P. Fraanje: „De opbrengst van ae bazar gaat dus in de eerste plaats naar Suriname, maar ook ho pen we er wat dingetjes, die we hier goed kunnen gebruiken mee te kopen. Zo moeten er nodig nieuwe boekjes voor in de kerk gekocht worden. Bovendien willen we graag een keer; met alle patiënten een keer de stoom-1 trein Goes - Borssele afhuren. Zoiets kost geld en misschien bestaat de mogelijkheid dat we dat geld op deze manier binnen krijgen". De bazar be gint 's middags tussen twee en drie uur. Het jeugdcircus treedt 's mor gens op. De verschillende familieleden van de patiënten hebben toegezegd tijdens de festiviteiten wat te helpen met het huishoudelijk werk om zo doende ook het personeel de kans te geven in de feestvreugde mee te de len. De duivenmaatschappij 'de Reisduif1 vicutc te Graauw hield een wedvlucht op] Beaumetz met 41 duiven. De uitslag luidt: 1 en 4 Alf. de Biock, 2 en 20 Ant. de Koster. 3 en 6 G. Speykens, 5 Alf. Kouyzer. 7 Eö. Matthyssen, 8 en 9 J. van Denderen. Na een langdurig lijden, is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan, onze lieve zus ter en tante, mejuffrouw DEBORA ANGENTTA VAN DOORN op de leeftijd van 58 jaar. Terneuzen: J, A. van Doorn J. E. van Doorn-Bolleman Axel: A. D. van Doorn Mede namens verdere familie Axel, 9 augustus 1972. Singelweg 9. De teraardebestelling' zal plaatshebben op maandag 14 augustus 1972, om 14.00 uur. op de algemene begraafplaats te Axel. na vooraf gaande rouwdienst in het Torenlokaal der Ned. herv. kerk. Gelegenheid tot condoleren in het Torenlo kaal. na de teraardebestelling. JAC. HERMANS N.V. Enige interne overplaatsingen, maar vooral de nog steeds groeiende tnan- tenstroom zijn er de oorzaak van. dat wij de winkelteams van onze CON SUMENTENMARKTEN te OOSTBURG, TERNEUZEN, AXEL en SAS VAN GENT kunnen uitbreiden met (In deze verantwoordelijke en contactrijke functie vindt u leuk en afwisse lend werk. Ook jonge gehuwde vrouwen kunnen voor deze functie in aan merking komen); en (die belangstelling hebben voor een carrière in een modem grootwinkelbedrijf). MINIMUMLEEFTIJD 17 JAAR. Wij betalen geen c.a.o.-salarissenmaar meer, bovendien reiskostenver goeding waar nodig, alsmede per 31 december 2N GRATIFICATIE. Voor VRIJBLIJVENDE inlichtingen bent u welkom op onze sollicitatie- avond op donderdag 10 augustus as., van: 17.30- 13.30 uur in HOTEL "DE EENHOORN', MARKT 1, OOSTBURG; 19.00 -20.00 uur in 'HET WAPEN VAN AXEL'. KANAALKADE 3. AXEL. Voor telefonische afspraken of inlichtingen zijn wij bereikbaar onder num mer 01640-36750. AFWEZIG van 12 t/m 26 augustus H. G. VAN HAELST arts, luiskil. Waarneming M. Jongsma, arts. Hoek Tel. 01154-356. Spreekuur te Sluiskil van 13.00-14.00 uur. Apiheek geppenö van 11.00-1^,00 uur. AFWEZIG tandarts L. W. Nooteboo' vrijdag 11 augustus. met garage en schuur. Gelegen aan ae kus: A. WALHOUT Hoek van de dijk 10 ZAAMSLAG De duivenmaatschappij "De Combina tie Axel-Rapenburg' nam deel aan een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag met de 64 oude duiven luidt: 1 R. de Cock. 2 en 6 R. Maes, 3 en 3 E. Stroband. 4 M. Arenthals. 5 G. Peers man. 7 en 10 F. van Acker. 9 G. Koekoek De uitslag met de 190 jonge duiven luidt: 1 en 3 F. Serrarens, 2 A. Arens. 4 J. van den Bergen. 5. 7 er. 9 J. den Engelsman. 6 J. Roctus. 8 J. Giele, 10 J. Burggrave. De duivenmaatschappij "De Zwaluw' te Sint-Jansteen hield een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag met ae 70 jonge duiven luidt: l p Verstraeten, 2 L. van Dorsselaer. 3 A. Bogaert. 4 en 9 C. van Helsland. 5 en 10 P. Letens, 6 R. Vermorken, 7 C. Blommaert, 8 Gebrs. Van Acker, De duivenmaatschappij 'Nieuw-Leven' te Koewacht nam deel aan een wed vlucht op Beaumetz. De uitslag met de 199 duiven luidt: 1 C. de Bock, 2. 4 en 9 A. Geers, 3 H. Sturtewagen. 5 E. Meul, 6 Gebrs. Van Hove, 7 A. Mat- tens Pzn., 8 J. Elegeert, 10 R. van Hijfte. De duivenmaatschappij 'De Snelle Duif' te Terhole hield een wedvlucht, op Beaumetz. De uitslag met de 14! jonge duiven luidt: 1. 4, 5, 6 en 7 M.| Vermuë, 2 L. Heymans, 3 W. Cam-( been. De duivenmaatschappij "De Snelle, Duif' te Terhole maakte haar kampi-| oenschap bekend betreffende de jonge] duiven. Als wedstrijden telden mee:! de vluchten op Beaumetz. Compïègne; en Dourdan. De uitslag luidt: 1 en 2] en kampioen Alf. Freyser. 3 M. Ver-- mue, 4 L. Heymans. 5 J. Asselman.; De duivenmaatschappij "De Combina tie' te Hulst hield een wedvlucht met; 115 jonge duiven op Beaumetz. Dej uitslag luidt. 1 E. Strobbe, 2 L. Blan-, ckaert, 3 A. van Eerdenburg. 4 F. Riskee, 5 A. Pieters. 6 en 8 J.| Pieters, 8 en 10 E. de Nijs. 9 H. Everaert De duivenmaatschappij Met Moed vooruit van Boschkapelle nam deel, aan een wedvlucht op Beaumetz. De] uitslag me: de 40 oude duiven luidt: 1 en 7 Th. Hayette. 2 D. Dobbelaer. 3; en 10 L. Lauret, 4 Th. Lambert, 5 en 6| A. Verbraeken. 8 J. Remorie, 9 J. j Stallaert. De uitslag met de 93 jonge duiven luidt: 1 J. Wouters. 2 E. Pies- sens. 3 en 10 D. Dobbelaer, 4 Th. Lambert. 5 P. van der Veen, 6 A. Dobbelaer, 7 en 8 de Vos, 9 H. van Dijk. De duivenmaatschappij "De Snelle Duif te Clinge hield een wevluchi op' Quiévrain. De uitslag me: de 136 jon ge duiven luidt: J. Govaer:. 2 Ch. van den Branden. 3 Alb. van Goethem. 4 C. van Lanöeghem. 5 Aio. Seghers. 6' J. Lemhout, 7 Th. van Laarhoven. 8] G. Werrebroeck, 9 A. Bracke. 10 G. De duivenmaatschappij 'De Snelle Duif te Clinge nam deel aan een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag met de 34 jonge duiven luidt: 1 A. Seghers. 2, 5. 7 en 10 M. Willaert. 3 J. de Burger. 4 en 6 J. van den Branden.! 8 L. Lernhout, 9 P Bracke. De uitslag van de wedvlucht op Quié-1 -.Tain, georganiseerd door de duiven-] maatschappij 'De Grensreizigers' re Clinge luid?: Aantal oude duiven: 33 R. van Gaever. 2 J. Pauwels. 3 F. Stevens. 4 C Buys. 5 C. van Dyse. Del uitslag met de 85 jonge duiven luidde: i Ch. de Bin. 2 F. Schelkens. 3 P. dei Block. 4 E. Pauwels. 5 R. Stoop, 6 L. Thierens. 7 C. van Landeghem, 8 A. dei Cock, 9 E. van Can, 10 J. Nachtgael.l KroeCappeien i 123. f»brvv 31—25, dr-.ellns"-. 012. bpnk«5 37—28. Tomt ien per kra.-. van 6 kg IA 002, IC 329. 2A 2»l- 579, 2B W2-53I. 2C T/l. Groenten: Komkommer* 35 48. Wen 22. S»v. koo: Kt. Rate kool .4—23. Proeflcbroen 334—Ï94. VISMIJN OOllINSTLHI Exprr.j*m*:»a 523 S.<»3.74. Bo" v. <4 ScaK 7' Tong kg 32 kg. Tm tears 5 kg Xrsö 4 kg. Viatcwf t kg Ongwor- •-eeroe^v» 4 kg. VEILING BERGEN' Of ZOOM 9 auguv.uï. Aardbeien lift—270. Rode bes-er. 83—150. Meloenen 50—215. Pentiken .V: per kg Pruimen 70—220 .Vroege aardappelen ift-30. An dijvie <0—52. Bloemkool 31- 140. Snijbonen SO— 325. Pr. bonen 120. Tuinbonen 32. Komkom- men r*--' v.uk 15-7:. por kg :S-30. Rode kool 30-5. Witte kool 15—25. S»v. k0O3 18K. W*e- peen 20—(5, Sa 7—33 Prei 2138. Rabarier 35—23, Tomv.n 240-aV, 23-45 Jtme» Grievr 70. Sark Qrlies'. !5105. Yellow Tr. AARDAPFELTER.MIJNMARKT Eer.ch- van dc makeiaari voor or :ermijnfci.-v>: in aardappelen. 9 augustus. Consumptie-aardap pelen Bintje klei 40 mm opwaarts, laten »pr., 23,80, bieden april 23.40, slot apnl 23.70. Stem ming april prijshoudend. Openstaande pcorie-. 8 april 2250. i auri! 2281. :x23.30. 30x23.40 3-.X 23.50, 2x23.70. 3x23AO. 3x23.70. Óigeerje». april 8. CocHJsnpue-aardspïMler. B.r/jr kie: 30 mm op- waarts. laten apr.l 28.K. b oden april 25. vo'. a-pril 24. Stemming ap-: kalm. Oper.staande po- siries 9 isov. 39, 8 apnl 4A1, 9 apni 430. 3x24.30. 5x28. Digcmiet nor. -. apnl 3. VEILING MIDDELBURG Tomaten AI 90-115 BI 32-113. Cl 63-74 CCI 43 All 60-90 Bil 49-81 CII 40-56. Mantet 70 71 60-70 52—54 55-60 27, Per ziken st. 824. Stark Earliest 70 107— 112, 60-70 45—70 55-60 18—27 IID 15 Yellow Transparent 70 9095 60-70 63 —71 55-60 37—38 Illrr 36 IID 22 Per ziken kg 4973. Aardbeien as 48 205 Frambozen ds 5357. Bramen os 9597. Meloenen: Ne: 48210. Ogen 89157. Pruimen Early Lacxm 10—163. Opal 48—158, Ozar 170—182. Rode bes sen ós 3656 Druiven 431462. Groenten Sla 628 Andijvie 10—31. Snijbonen 185—319. krom 94182. Stamsnijbonen 130. Dubb bonen 102— 146. Bospeen 4044. Waspeen 1043, Boskroten 6—19, Kroten 1832. Spek- bonen 196—204, Rode kol 5—22, Sav. kool 7V:—36, Spitskool 16—30, Witte- kool 13—20. Prei 46—55. Uien 34—53. Snijselderij kistje 25136. Peterselie 65 —249. Bosuien 18. Rabarber 4—15. Kas- snijbonen 179—323. Knolselderij st. 1113. Augurken 125—170. Komkom mers: 91 48—51. 76-91 20—57. 61-76 18 —43. 51-61 22—36. 41-51 18—23, Krom per kg 1617 Stek per kg 1541. Bloemkol 4 55—103. 6 40—88, 8 30 51 10 27—29. VEILING STAVENISSE Aardappc'.s: Doré gew. blok 1 22.40—22,10. Doré gew. apart 19,40, Doré bonken 23AO, Doré drie lingen 12.00. Doré kriel 34,70, Dorc gew. gca. in zakken 22.60—22.30. Doré bonkers ges. in zakker. 23.». Bjntje gear. Kok 22.90-2350. Bintje gew. Kok 2 1C-.CO, 3Ln!apart IBintje bonken 23.30. Ejgenbsmer* grw. 28.30-28.». VEILING SINT-ANNALAND 9 augustus. Aardappelen- Doré broker. 33.'.f>, Kok 25.60-27, Kok 2 34.90-34.40. lekker'».-.' derj Kok i 10.90—3: .60. Bintjes bonken 21.40— 22.40. Kok 23.70-25.70. Kok 2 23,90. Eigen heimers 23,3029A0. Aanvoer 142 too. Kustvaarder zes uur op zandbank voor Zoutelande ZOUTELANDE De Noorse kust vaarder Modus', 499 brt, heeft woens dagavond ongeveer zes uur vastgezeten op een zandbank voor de kust van Walcheren, ter hoogte van Zoutelar.de. Het schip, dat uit de richting Antwer pen kwam, liep omstreeks zes uur 's avonds op de zandbank. Rond hoog water. omstreeks twaalf uur. is de "Modus' weer vlotgetrokken door de sleepboot 'Jacomina' van het slepers- bedrijf Van oer Akker. De kustvaar der kon op eigen kracht de reis ver volgen. EXTRA KERKDIENST Voor de gereformeerde gemeente van Sint-Annaland gaat donderdag 17 au gustus 's avonds om half acht voor as. G. Schipaan'ooord van Rotterdam- Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 23