&ÊI33 „De angst zit er nog goed in" Aanvaring haven Hansweert: eis f 100,- boete Stranden redelijk bereikbaar Tsjechische harmonie Kyjov gaf geslaagd concert in Goes 'Transfiguratie' uit Hulst in finale 'Met de muziek mee' PELLENAARS KAN NIET TEGEN GRAP Data voor bekertoernooi L. Vos winnaar van dorpsringrijderij JEZEK WORDT B0NDSTRAINER Spanning in tennistoernooi GELDSCHIETER SCHAAKMAT GEEN NIEUWE I FEITEN IN'ZAAK VAN DE VELDE' „„NDERDAG 13 JULI 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 LA GRANDE MOTTE Hrt woord- J«* jojrhtirt komt bij Ke«w 1'cllena.ir* over als ern vlctck. In- ploegleider lioudt van het zuhrljirodukt, maar nlet als het bovrn op zijn krullen wordt aangegeven. En dal deed Kef Dolman In het rennersverblijf. de het vocht over wjn hoofd uit te zullen kiepen Indien hij het om zou schoppen. Bellenaars, niet b;ung. daag- dLd. lnderti"d Hij kiepte dc yoghurt over het Üöat is gek. ik bü'n altijd goed rneTo» Pel op kunnen schieten, maar nu KANTONGERECHT MIDDELBURG 'ELJA' BOTSTE BIJ BINNENVAREN TEGEN DE 'REJA' MIDDELBURG Kantonrechter mr. H. Bruin in Middelburg boog zich woensdagmorgen, niet voor de eerste keer, over de strafrechtelijke gevolgen; van een aanvaring in de havenmond van Hansweert. Het motorschip 'Elja' van schipper J. B. uit Sas van Gent| was daar op 9 april omstreeks half één 's-middags bij het binnenlopen langs de westelijke havendam in aan varing gekomen met het uitvarende motorschip 'Reja'. „Is B. de haven binnengevaren terwijl de afstand van de vaartuigen zich daartegen verzette en heeft hij daar door het vaarreglement overtreden"?, zo luidde de kernvraag. Officier mr. Mijnssen had dit wel ten laste gelegd en bleef tijdens de zitting, waarop B. zich voor de aanvaring moest verant woorden. bij dit standpunt. Zijn eis: 100 boete. De "Elja' was vanaf Ter- neuzen de \Vester5Chelde overgestoken en de havenmond 'over de verkeerde kant' langs de westelijke havendam binnengelopen, wat op zichzelf geen overtreding is. Kantonrechter en officier zeiden zich echter wel af tc vragen waarom B. niet via 'de goede wal' naar binnen was gekomen. Dit hield volgens B. verband met de situa tie in het Gat van Ossenisse. B. ver klaarde voorts een goed overzicht over het verkeer in de haven te hebben gehad en zei dat hij de 'Reja' had zien aankomen. Hij had toen twee korte stoten op zijn luchthoom gegeven waarna volgens hem een per soon op de luiken van het schip 'Reja'| de zoon van de schipper een teken naar de stuurhut had gegeven waaruit B. had geconcludeerd dat zijn sein begrepen was. Inmiddels was op de dam een waarschuwingslicht van rijkswaterstaat gaan branden. Deson danks kwam het toch tot een dubbele aanvaring toen B. tussen de 'Reja' en de wal doorvoer. B: ,De 'Reja' had mij makkelijk kunnen ontwijken". Mr. Bruin: „U had misschien een beetje haast. Schippers hebben altijd haast als er een sluis in de buurt is". Voorts bracht de kantonrechter naar voren dat er nogal wat 'verkeer" in de buurt was. Achter de 'Elja' kwamen nog enkele motorspitsen die volgens het proces-verbaal vanwege het uit gaande verkeer bleven liggen. Bruin: „Het is nu de vraag of u ei veilige wijze tussendoor kon". B: .Als de 'Reja' me vijf meter meer ruimte had gegeven, had het makkelijk kund". Ook B's vrouw werd op de zitting gehoord. Haar verklaring week niet a van die van haar echtgenoot. B. werd bijgestaan door mr. F. W. Adriaanse die onder meer bestreed dat zoals in het proces-verbaal stond hoog water was en bracht daarbij naar voren dat de aanwezige eh- stroom B's v aarwij ze rechtvaardigde. Voorts bestreed mr. Adriaanse dat de vaargeul zo klein was als de politie meende. Dat de afstand tussen de vaartuigen onderling te gering was om binnen te varen, ontkende hij. „Het sein werd door de "Reja' begre pen, maar de 'Reja' heeft niet snel genoeg gereageerd. Mr. Bruin zal over dagen schriftelijk vonnis wij- 'lJsselmeerpolders bij inrichting Grevelingenmeer ZONNEMAIRE In het artikel over de werkzaamheden in en rond het nieuwe Grevelingenmeer PZC 8 juli is de naam weggevallen van een rijksdienst die zich ook bezighoudt met de meer-werkzaamheden. In op dracht van de dienst der domeinen wordt de vastlegging van de eilanden namelijk ook uitgevoerd door de rijks dienst voor de lJsselmeerpolders. De dienst heeft hiervoor een opzichter (C. P. Goos) en vier werknemers in het Grevelingengebied gestationneerd. Zij hebben zwaar materiaal voor het. plaatsen van stuifschermen en het inzaaien van grote zandvlakten ter beschikking. NCRV zoekt in Hulst medewerkers voor hoorspel HULST De NCRV is op zoek naar een stuk of veertig Hulstenaren, die de taal uit het Land van Hulst perfect onder de knie hebben. Zij kunnen als figurant meedoen aan een hoorspel van een middeleeuws toneelstuk, waarin het Hulster dialect een voor name rol moet spelen. De opnamen voor dit radiospel worden 12 augustus in Hulst gemaakt. Behalve een aantal vaste radiomedewerkers zal ook de Hulster 'Camere van Rhetorica' mee doen. De NCRV heeft eerder soortge lijke hoorspelen in andere plaatsen gemaakt. Adspirant figuranten kunnen zich aanmelden bij de plaatselijke VVV. (Slot van pagina 1 De algemene situatie is daar zoals gezegd vrij ideaal: vlak bij dc duinovergangen naar liet strand. Maar het gevaar schuilt in het feit, dat dc parkeerhavens zijn aangelegd aan dc 'verkeerde' kant van de weg. Men moet de verbindingsweg Westkapelle- Zoutelande oversteken om bij de dui novergangen, die naar het strand lei den te komen. En die parkeervakken grenzen onmiddellijk aan die ver keersweg, hetgeen tot een gevaarlijke toestand kan leiden. Burgemeester en secretaris van Valke- uisse waren onbereikbaar voor com mentaar of nadere toelichting. Bij de centrale dienst voor Walcheren in Souburg was men niet op de hoogte van een of ander plan, dat tot verbe tering van de situatie bij Zoutelande zou kunnen leiden. De doodlopende strandweg bij Dishoek, al onder de 'rook' van Vlissingen, leidde naar een als parkeerterrein ingericht weiland aan de voet van de duinen. Hier geen snelverkeer, maar wel strandverkeer, maar een situatie, die 'rustiger' is dan bij Zoutelande. Dc Zeeuws-Vlaamse stranden bij Groede en Cadzand: Ook hier is de bereikbaarheid vanaf de hoofdwegen weinig problematisch. De aanduidin gen zijn duidelijk, maar het parkeren is ook hier het grootste vraagstuk. Tussen Groede en Cadzand is men op enkele kleine 'uitsparinkjes' na op de berm van de weg aangewezen, maar enkele kilometers ten zuiden van de camping Groede hebben ge meente Oostburg en waterschap 'Het Vrije van Sluis' een brede strook wegberm van de weg onder langs duin en zeedijk als parkeerterrein aangewezen. Bij de hotels in Cadzand- bad is particuliere gelegenheid, die vermoedelijk ook wel door niet-hotel- bezoekers zal worden benut 'Redelijk' De kop van Schouwen: Ook hier geldt wat vrijwel voor geheel Zeeland geldt: een redelijke goede bereikbaar heid van het strand en de duinen voor de toerist-met-auto. De Helleweg-plan Gevarieerd muziekprogramma GOES De volksharmonie a» Kyjov uit T sJecho-Slo waldjc heeft woensdagavond voor een niet helemaal volle zaal van de "Prins van Oranje' in Goes een zeer geslaagd concert verzorgd. Het was tot nu toe het hoogte punt van het verblijf van de Tsjechen in Zeeland. De jeugdige Tsjechische muzikanten in ei gen land meerdere malen met prijzen bekroond oogstten met hun optreden veel succes Er werd een uiterst gevarieerd pro gramma afgewerkt, met onder meer marsen en polonaises. Ook werd er door enkele meisjes ge zongen. Het grootste deel van de onge veer tweehonderd belangstellen den bestond uit pleegouders -/an ie Tsjechen en hun familieleden. Namens het gemeentebestuur van Goes waren de wethouders J> D. Lindenbergh (cultuur) en L H. de Leeuw (ruimtelijke ordeeung) anwezig. Kasporgo-voorzitter C. W. Vervest. die deze week als gastheer van de Tsjechen op treedt. verwelkomde de bezoe kers aan het begin van de avond Hij sprak zijn teleurstelling uit over de wat geringe opkomst. Een speciaal woord van welkom had ae heer Vervest voor de vertegenwoordigers van het Goe- se gemeentebestuur en de burge meester van Kyjov, Navratil Ra- loslav. De Kasporgo-voorzitter zorgde tijdens het programma voor het commentaar bij de di verse nummers. Na het succes volle optreden van de Tsjechische muzikanten, bleef men in de Prins van Oranje nog geruime tijd bijeen, onder andere om eer. dansje te maken. Het concert was woensdag niet de enige be zigheid van de Tsjechische gas ten. Men trad overdag op in diverse delen van de stp-d, waar onder de Manhuistuin. Voor die optredens bestond een redelijke belangstelling. Ook vandaag dondeidag komen de Tsjechische muzikan ten in actie. Op het programma staan een ontvangst door het Zeeuwse provinciaal bestuur en optreden in Baarland. Foto: De harmonie van Kyjov, met op de voorgrond twee zange resjes, in actie tijdens het con cert in de Prins van Oranje te Goes foto PZC). ZOUTELANDE In Zoutelande werd dezer dagen de dorpsringrijderij ge houden. L. Vos won de eerste wissel beker van burgemeester H. Koevoets. die de beker zelf uitreikte. Er werden 40 beurten verreden. L. Vos stak 8 van de 10 ringen. De bekers werden gewonnen door: 2e beker gemeente Valkenisse, W. de Visser (8 uit 10); 3e beker hotel Zomerlust, P. van Sluijs (7): 4e beker 'De Distel - Kürhaus', C. Janse (7); 5e beker van K. Cijvat, E. Janse (7); 6e beker camping 'Wel tevreden', P. de Visser (6). De verdere uitslagen luiden: 1 L. Vos (29). 2 P. van Sluijs (27), 3 E. Janse (27). 4 W. de Visser (25). 5 P. de Vis-; ser (24). 6 W. van Sluijs (20), 7 J. Wisse (20), 8 C. Janse sr (18). 9 W. de Kam (15), 10 Cnr. Provoost (14).I E. Janse stak de meeste volgringen (9). P. de Visser won de pollepel. I 13 en 27 september; tweede ronde; 25 oktober en 8 november; derde ronde 'alleen voor de UEFA-cup) 29 novem ber en 13 december; kwartfinales: 7 en 21 maan; halve finales: 11 en 25 april; finale landskampioenen: 30 mei in Belgrado; finale bekerwinnaars: 16 mei Parijs; finalewedstrijden UEFA- cup: 9 en 23 mei. PRAAG (ANP) Vaclav Jezek, de trainer van FC den Haag die twee maanden geleden geen toestemming kreeg langer in Nederland te blijven en moest terugkeren naar Praag, is met ingang van 15 juli benoemd tot. trainer van het Tsjechische nationale elftal. Volgens krantenberichten uit Praag zouden La dis! a v Novak en Ladislav Kacani. die tot nu toe belast waren met de voorbereiding van het Tsjechi sche team. om persoonlijke redenen gevraagd hebben van hun verplichtin gen te worden ontheven. SLUIS De tweede dag van het Bel fort tennistoernooi in Sluis, is geken merkt door lange en spannende par tijen waarbij in het D-toernooi Tree van Donzen uit Aardenburg zich sterk kandidaat heeft gesteld voor een fina- lepiaats in het damesenkel. Er staan nog veel spannende wedstrijden voor de boeg. Ook in het herenenkel wellicht volop spanning. De als eerste geplaatste Jake Trapman uit Aardenburg komt in de kwartfinale van het D-tor-mooi uit te gen de 46-jarige Van Eijk uit Breda, die ook in het gemengd dubbel van de partij is. Van de geplaatste spelers Trapman. Leenbouwer-Maenhaut en Risseeuw is nog niemand uitgescha keld- Vandaag worden tevens de eer ste partijen in de B-grep gespeeld. Hans Schuur speelt tegen Smit uit Breda en Adriaansen speetl tegen Wim Jansen uit Breda. LONDEN (AP) De Engelse bankier Jim Slater is schaakmat gezet in zijn pogingen om het bedrag van 126.000 dollar, dat hij beschikbaar heeft ge steld voor de match op IJsland, Eng» land uit te krijgen. Volgens de Britse bepalingen op de uitvoer van Engelse valuta's is voor de uitvoer van het geld de toestem- mïng van de bank van Engeland no dig. Op het kantoor van de Britse bankier weigerde men commentaar te geven op de impasse. Wel wilde een van Slater's medewerkers kwijt dat het aanbod van Slater nu afhing van de toestemming van de bank van Engeland. Een woordvoerder van de bank ver klaarde dat Slater om toestemming had gevraagd om geld uit te voeren, maar weigerde te zeggen of de bank zijn toestemming zou geven. Als de bank zijn toestemming niet geeft, is de enige mogelijkheid die er over blijft dat het bedrag in bedragen van 720 dollar jaarlijks wordt uitge voerd. THEO VAN DE VELDE: MIDDELBURG Een van de ver dachten in de 'Zaak Van de Velde', de •19-jarige handelaar in schoonmaakar tikelen S. A. W. uit Middelburg is woensdag voorgeleid aan de officierI van justitie te Middelburg, Mr. Th. Lebret. De heer Lebret verklaarde des gevraagd, dat uit het verhoor geen nieuwe feiten aan het licht zijn geko men. „Hij heeft alleen nog eens be kend, dat hij wat brieven op dc bus heeft gedaan, voor de woning van het echtpaar heeft gepost en enkele inlich tingen over de heer en mevrouw Van de Velde heeft ingewonnen". In deze zaak speelt nog een rol, dat verdachte S. W. de Middelburgse jour nalist H. ten Houten rayonredac teur van het Algemeen Dagblad die hij kende, heeft benaderd. De verdach-l te wilde hem een verhaal verkopen,) waaruit bleek dat hij betrokken was bij de zaak Van de Velde, onder meer via het posten van een brief in Anb werpen, terwijl hij voorts sprak over spionage en een internationale bende. De betrokken verslaggever vond de verhalen aan de fantastische kant en verifieerde de gegevens bij de politie, waarbij hij volgens journalistieke ge-i woonte zijn bron niet noemde. De heer Ten Houten gaf desgevraagd toe inderdaad te zijn benaderd (door de verdachte S. W. en tegen de politie zijn bron niet te hebben genoemd. De politie kon of wilde de feiten niet bevestigen, maar kwam er in de loop van het onderzoek achter dat W. als tipgever voor de verslaggever had gefungeerd. De korpschef van de Ter- neuzense politie, inspecteur E. Hu- bregtsen erkende desgevraagd, dat men was ingelicht door de betrokken verslaggever, maar wilde daarover geen nadere mededelingen doen. om dat men over een en ander een ge sprek zou hebben met de hoofdredac tie van het Algemeen Dagblad. 'Spring' in KRO's Van 12 tot 2 GOES De Goese soft-rockformatie 'Spring' treedt vandaag donderdag op in het KRO-radioprogramma "Van 12 tot 2'. De Goese muzikanten werden door de KRO hiervoor van vakantie teruggehaald. Sprong ver vangt de bekende zanggroep 'The She- pards', omdat zangeres Helen Shepard plotseling ziek is geworden. De She- pards zouden op hun beurt weer het KRO-huisorkest van Jo Budie vervan gen (vakantie). De groep Spring zal dan ook gedurende het gehele pro gramma ingezet worden. Hulst ontvangt Duitse gasten HULST Burgemeester Hazenzahl uit het Duitse Michelstad brengt eind deze week een bezoek aan de zuster- gemeente Hulst. De Duitse burgemeester zal worden vergezeld door landrat Hofman en ar. W. Best staatsminister van landbouw en milieuhygiëne in de deelstaat Hes sen. Vrijdagavond wordt het gezel schap om zeven uur op het stadhuis officieel door het gemeentebestuur van Hulst ontvangen. Voor zaterdag staat er een boottocht over de Wes- terschelde en een bezoek aan 'Moute rij Menu' in Kloosterzande op het programma. Handtekeningenactie voor speelweide te Breskens BRESKENS De kinderen van het basisonderwijs te Breskens willen za terdag een rondgang door het dorp maken om handtekeningen te verza melen. Met deze handtekeningen hoopt men dan het gemeentebestuur van Oostburg zover te krijgen dat er een stuk grond ter beschikking wordt gesteld dat gebruikt kan worden als speelweide. De actie is ontstaan naar aanleiding van een aantal opstellen, die door de schooljeugd zijn gemaakt. Deze actie gaat geheel van de kinde ren zelf uit. WOENSDAGAVOND IN ARNHEMSE RIJNHAL OPGENOMEN VARA-UITZENDING 26 AUGUSTUS ARNHEM „Ik speel nu al 38 jaar toneel, maar ik ben nog nooit zo nerveus geweest voor een optreden als vanmorgen". De woorden van de heer Louis Oomens van de rederij kerskamer 'De Transfiguratie' uit Hulst. Hij zei dit gistermiddag in de Rijnhal te Arnhem, tussen de bedrij ven door van de generale repetieie van het VARA-televisieprogramma 'Met de muziek mee'. Dit programma is woensdagavond op genomen in Arnhem, en het wordt zaterdag 26 augustus uitgezonden via Nederland 1. In de wedstrijd voor amateurtoneelgezelschappen een onderdeel van het programma "Met de en gedekt door het streekplan vermelden voor de ontsluitingsweg Scharendijke-Renesse-Haamstede een flink parkeerterrein voor 250-300 au to's. Westenschouwen kent een ter- reintje voor een 100 auto's aan de randweg Scharendijksedijk. Voorts is er in Renesse een gemeentelijk terrein i voor 250 auto's aan de Loane, evenals aan de Scholdenlaan bij Renesse.) waar men 100 auto's kwijt kan. In het bestemmingsplan is voor de Jan van Hesselaan gedacht aan een verdubbeling van de huidige parkeer gelegenheid, evenals aan de Hoogen- boomlaan, waar een particulierterrein is gesitueerd. De strandweg biedt in de vakjes plaats aan een honderd auto's, maar ook volgens burgemees ter Everwijn van Westenschouwen is er behoefte aan meer parkeerruimte, „Voor dc topweken en drukke week. enden is de capaciteit onvoldoende. De politie dekt dan de verbodsborden af of de automobilisten gelegenheid te geven in de bermen te parkeren, maar over het algemeen is de situatie rede lijk te noemen," aldus de burgemees ter. muziek mee' kwam "De Transfigu ratie' woensdag in de halve finale uit tegen een vereniging uit Leeuwarden. Tijdens de opnamen, woensdagavond, werd het spel van "De Transfiguratie' door een jury hoger gewaardeerd dan het spel van de Friese vereniging. De Hulsterse toneelspelers plaatsten zich hiermee in de finale, die in september in Antwerpen zal worden gehouden. Het gezelschap, bestaande uit de spe lers mevrouw Wies-de Maat-Kas, Mari- cha Schroots, de heren Wim Riemens, Louis Oomens en de hoofdman regis seur Charles Heirman, vertrok woens dagmorgen om zeven uur al uit Hulst. Aankomst in Arnhem: half elf. Onmid dellijk na de aankomst werden ze door regisseur Rinus Spoor de kleed kamers ingestuurd, want er moest worden gerepeteerd. Overvallen over de repetities best tevreden. "De Transfiguratie' is in de VARA-toneel- wedstrijd gekomen naar aanleiding een een reactie op een open brief van deze omroep, die enige tijd geleden gepubliceerd is in het bondsblad voor amateurtoneelgezelschappen. Hierop reageerden enkele honderden gezel schappen, maar uiteindelijk zijn er acht voor de beeldbuis geschikt be vonden. Foto: Drie spelers van 'De Transfigu- ratie' uit Hulst tijdens de generale re petitie in de Rijnhal te Arnhem. „Dat viel niet mee", aldus de heer Oomens, „we werden er min of meer door overvallen. En die zaal hier is zo verschrikkelijk groot". De vijf rederij kers werden dan ook door een herige plankenkoorts bevangen. „Nu is het bijna over", zei de heerj Oomens na zes keer het door Jelle de: Vries geschreven en in een eigen be- werking gespeelde 'Uit het diepst van1 mijn hart' gerepeteerd te hebben, „en. vanavond hebben we helemaal ner gens last meer van. Dat weet ik nu al precies". Er is nog een reden waarom 'De Transfiguratie' onder minder ge riefelijke omstandigheden aan de wed-, strijd deelnam De heer Heirman: „We moesten invallen voor een ander ge- zeischap. Zodoende bèU*>u we maar twee weken de tijd gehad om het stuk in te studeren". Deze korte voor bereidingstijd in acht genomen, was de rederijkershoofdman 's-middags EXPOSITIE IN HULST HULST De heer J. Neeteson opent' aanstaande zaterdagmiddag om 2 uur) officieel een expositie van schilderij en, aquarellen en grafiek, die in del burgerzaal van Hulst wordt gehouden. Op deze expositie zijn werken te zien) van Jac. de Jonge, P. C. Brakman,I Marian Colsen en Jan Colsen. „Iedereen die boos keek ging je wantrouwen" TERNEUZEN De voor deur van de familie T. van de Velde gaat nog steeds stevig op de knip. Bezoe kers worden eerst eens nauwkeurig bekeken door een raampje in de deur van de woning, waar de heer en mevrouw Van de Velde sinds de brand in hun flat aan de Terneuzense Alvarez- laan wonen'. Dat blijft er voorlopig wel een tijdje zit ten. Het komt gewoon door de angst. Je moet eens goed nagaan hoe wij de afgelopen jaren hebben moeten leven. Iedereen die een beetje boos onze richting uitkeek, die ging je wantrouwen. En het ergste was: je kon er niks aan doen. We wisten niet waar het vandaan kwam, hoe en wat er zou gebeuren. Wij kunnen nog echt niet geloven, dat het nu allemaal eindelijk is afgelopen. Daar moeten we helemaal aan wennen." De heer en mevrouw Van de Velde zijn enorm blij dat de bijna eindeloos lijkende serie be dreigingen, mishandelingen, lugu bere telefoontjes en brandstich tingen achter de rug is. Na ruim vier jaar kunnen wij weer naar bed zonder eerst nauwkeurig rond te kijken, of er geen ver dachte figuren in' de buurt lo pen." Het is bijna niet mogelijk om te vertellen wat dat bete kent," vertelt Theo van de Velde (39). „Het is een periode van grote onzekerheid geweest. Voor mij was het nog niet zo erg als voor mijn vrouw. Ik had op mijn werk de nodige afleiding. Maar mijn vrouw, die zat dan alleen thuis alles op te kroppen." Abuis De heer en mevrouw Van de Velde hebben nog altijd geen flauw vermoeden, waarom hen al die ellende is bezorgd. „Ik heb eerst gedacht, dat het een abuis was. Misschien waren ze in de war en moesten ze een ander heb ben. Man, als ik wist wat er achter zat, dan had ik die hele troep toch geen vier jaar mee gemaakt?" Theo van de Velde is vol lof over de steun die hij van zijn collega's heeft gekregen. „Zij stonden helemaal achter mij. Ze hebben ons geholpen waar ze maar konden". En de buren van hun flat aan de Alvarezlaan, die vonden dat het echtpaar maar zo snel mogelijk moest vertrekken? De heer Van de Velde: „Ach, ik kan me dat ergens best voorstel len. Die mensen waren ook bang geworden". En mevrouw Van de Velde: „Ik heb pas nog twee buurtjes uit de flat op kraamvisi te gehad". Namen Nu de namen van de vermoedelij ke daders bekend zijn, weten de heer en mevrouw Van de Velde nog steeds niet wat de oorzaak van de wraakoefening is. „Die mannen heb ik wel eens gezien, maar ik zou ze niet meer herken nen". De drie vrouwen .die door de politie zijn gearresteerd kent Van de Velde beter. Mevrouw A. N. P. (Tante Sjaantje') is de exploitante van de Vlissingse bar 'Amicus', waar Theo van de Velde jaren heeft gewerkt. Mevrouw E. D. M. R. uit Vlissingen (die in middels weer op vrije voeten is gesteld) was de eerste echtgenote van de heer Van de Velde. De derde vrouw W. P. uit Middel burg was een kennis. „Maar ik kan echt niet zeggen, wie er ach ter zit. Ik begrijp het gewoon niet". En over de mogelijkheid die ge opperd is, dat Van de Velde geld zou hebben geleend van zijn vroe gere werkgeefster en nooit heeft terugbetaald: „Daar is ook niets van waar". En zijn echtgenote: „Nou, als dat zo was dan gingen we lekker een tijdje op vakantie naar Miami-Bcach...".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 9