Spanning stijgt op kamp Sas van Gent BILT Bewoners Middelburg-Zuid pro boerderij Hulst heeft een overdekt zwembad erg hard nodig" „Popfestival 'Tsjee' kan niet mislukken' Eerste exemplaren boek Zierikzee werden uitgereikt MET KINDEREN NAAR DE LAMMETJES KIJKEN B. en w. Middelburg maken rondrit in Zuid op de fiets ALMANAK Fiets PROVINCIALE ZEFUWSE COURANT DONDERDAG 13 JULI ld MIDDELBURG De bewoners van de nieuwbouw huizen in Middelburg-Zuid (Magistraatwijlc) heb- ben geen gebruik gemaakt van de gelegenheid inge volge de hinderwet bezwaren in te brengen tegen het bestaan van een varkens- en rundveemesterij aan de Oude Vlissingse Weg, de boerderij van de heer W. Janse. Integendeel, zij blijken liet voortbestaan van dc boerderij in de onmiddellijke omgeving (aan dc rand, tussen Middelburg- Zuid en de spoorlijn naar VHssingenvan deze nieuwbouw wijk op prijs te stellen. Zij laten hier bun kinderen lammetjes en ander pasgeboren-groot- en kleinvee zien en de gastvrijheid van dc eigenaar heeft liet bedrijf in dc buurt al de naam 'de kinderboerderij' bezorgd. Tijdens een zitting ingevolge de hinderwet, woensdagmorgen op het Middelburgse stadhuis, viel bovendien op dat van de directe omwonenden niemand met bezwaren was gekomen. Zoals bekend worden de directe aangrenzende omwo nenden schriftelijk gevraagd eventuele bezwaren naar voren te brengen. Voor het overige is bij een hindcrwetprocedure iedereen bevoegd schriftelijke bezwaren in te dienen of mondeling in te brengen op de hinderwetzitting. Mondelinge bezwaren werden gistermorgen niet ingebracht: wel waren er twee bezwaarschriften binnen gekomen, niet. van directe omwonenden, maar van bewoners van veel verderop aan de Oude Vlissingse Weg gelegen huizen. De bezwaren betroffen stank en hinder van ongedierte. Opvallend feit tijdens deze hinderwetzitting was dus, dat niemand uit de dichterbij gelegen nieuwbouwstraten van Middelburg-Zuid bezwaren had ingebracht. De stemming in deze buurt blijkt 'pro-boerderij' te zijn en er wordt daarbij aangetekend, dat het bedrijf van boer Janse, een mesterij met op dit moment 200 varkens, als bijzonder schoon bekend staat. De eigenaar heeft, de mestvaalt op vrij grote afstand van de bebouwing bij de spoordijk gesitueerd en de bij de schuren liggende mest wordt dagelijks afgedekt. De heer Janse had ingevolge de hinderwet bij de gemeente een aanvraag moeten indienen voor een vergunning 'tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- en rundmesterij annex mestopslag, alsmede een sterilisatie-inrichting'. ADVERTENTIE GEZIN VAN ESCH DUPE VAN FELLE KRITIEK MIDDELBURG Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt op don derdag 3 augustus op de fiets een tocht door de Magistraatwijk en Dauwcndaele om de aldaar plaatsvindende ontwikkelingen nader te bekijken. Zoals bekend heeft het Middel- ourgse college, en daarvan vooral burgemeester drs. P. A. Wolters, ?r al eerder blijk van gegeven ook bij officiële rondritten door de stad graag gebruik van de Eiets te maken. Dm 10.00 uur wordt van het stadhuis vertrokken. Dit rit voert via Plein '40, Gortstraat, Vlis- ;ingsestra3t. Groene Woud, Oude Vlissingseweg, J. H. Huijssen- straat, Statenlaan, Thibautstraat, Rentmeesterlaan. Rademacher- straat, Keurhove, Baljuwlaan, M. de la Palmastraat. Magnusstraat, Sinhuisweg, Prinsenlaan, Sout- straat, Stadhouderslaan, Prinsen- hove, Stadhouderslaan, Oude Schroeweg, Statenhove 1, Staten laan. Sehroeweg, Segeerssingel, Segeersweg, Dauwendaelsestraat "ïaar de Roozenburglaan, waar in De Hoeksteen' koffie gedronken wordt. Na de koffiepauze waarin x»k het gebouw bekeken wordt gaat de rit verder door de stra len van Dauwendaele. Auto van de weg, bestuurder licht gewond TER HOLE De 19-jarige J. v. d. H. uit Lith is woensdag nabij Terhole gewond geraakt, toen hij met zijn auto van de weg raakte. De auto werd totaal vernield. Van dc H. reed over de rijksweg in de richting Ter- neuzen. toen hij in de bocht van de weg nabij het buurtschap De Kraai de macht over het stuur verloor. De auto raait te in de berm van de w eg. sloeg over de kop en kwam tenslotte in een twee nieter lager liggend weiland te recht. Van de H. liep hierbij een hoofd- en een oogwond op. Gewonde bij aanrijding te Retranchement RETRANCHEMENT Woensdag avond omstreeks kwart over acht liep bij een ongeval nabij camping 'Ba- rendse' te Retranchement een duopas- sagiere van een bromfiets zodanige verwondingen op. dat zij in het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg moest worden opgenomen. Het ongeluk ge beurde doordat de bestuurder van de bromfiets, M. P. v. d. H. uit Breda, tegen de personenauto van R. C. N. M. van W. uit Vugt opreed, die op de weg aan het keren was. De bromfiets bleef achter de bumper van de auto hangen, waardoor Van den H. en zijn achterop zittende verloofde C. van D. uit Breda zes meter verder op het wegdek terecht kwamen. Beiden wer den per ambulance naar het zieken huis overgebracht. De bestuurder kan na behandeling naar zijn vakantiea dres terugkeren, maar zijn verloofde moest, waarschijnlijk met een hersen schudding, in het hospitaal blijven. De arts H. L. A. Bom uit Cadzand ver leende de eerste hulp. De bromfiets werd totaal vernield. De auto liep lichte schade op. POLITIE: „JE WEET NIET WAT ZE GAAN DOEN" SAS VAN GENT Op het woonwagenkamp in Sas van Gent is de spanning woensdag hoog opgelopen nu een aantal bewoners elk moment de aan zegging kan krijgen te vertrek ken. Zoals bekend moeten er 11 a 15 woonwagens weg, nu de ge meente het kamp gaat saneren. Tien mensen kunnen blijven, het aantal waarvoor de voor ziening oorspronkelijk werd op gezet. Het akkoord met de gemeente heeft woensdag tot felie discussies geleid. Woonwagenbewoner Jan van Esch en zijn gezin kregen van alle kanten het verwijt dat zij het met de gemeente op een akkoordje hebben gegooid. Van Esch was namelijk namens de bewo ners bij het gesprek op het gemeente huis. Zijn vrouw: ..Wij hoeven waarschijn lijk niet weg is er verteld en nu denkt iedereen dat we mooi voor onszelf hebben gezorgd. Dat is beslist niet waar". Het ziet ernaar uil; dat het merendeel van de 'overtollige' woonwagenbevol king zich zaterdagmorgen zal laten wegslepen. Woensdagmiddag kreeg het overvolle kamp nog een paar extra wa gens op bezoek: ze werden teneinde raad maar op de toegangsweg gepar keerd. 'Geen akkoord' Hel merendeel van tic woonwagenbe woners in Sas van Gent beschouwt de oplossing die er dinsdagmiddag is be reikt totaal niet als een akkoord. „Er is over ons gepraat zonder dat wc van wisten. Waarom zorgt Sas Gent niet dat er een kamp komt v« twintig wagens? Dat is in de winter dan wel te groot, maar 's zomers kim je de passanten opvangen. En de ruim te heeft de gemeente, Idjk maar om je heen". De bewoners wisten woensdag ndg niet wie er precies van het kamp af moet. Voor heel wat families-betekent het vertrek een scheiding. Mevrouw Van Esch is bijvoorbeeld bang dat ou ders kunnen blijven terwijl kinderen, die een wagen verder zitten, moeten vertrekken. Kalm De rijkspolitie van Sas van Gent ver telt de zaak nogal kalm op te vatten. De bewoners die weg moeten zijn in tussen bij de politie bekend. Nu res teert alleen nog de ontruiming van het terrein, goedschiks of kwaad schiks. Een zegsman van de rijkspoli tie: Je weet niet wat er gaat gebeu ren. Daar kun je bij die mensen totaal geen staat op maken. We wachten maar af". Het was woensdag niet bekend or dc rijkspolitie assistentie van politie uit nabijgelegen gemeenten zal vragen voor een eventuele 'harde' ontruiming, die voor zaterdagochtend 10 uur haar beslag moet krijgen. Mijn aangespoeld bij Cadzand CADZAND Woensdagmiddag om streeks drie uur is aan het strand van Cadzand. ter hoogte van camping 'Welgelegen' een mijn aangespoeld. De mijn, van hetzelfde soort als die wel ke vorige week bij Cadzand is aange spoeld, werd onder bewaking gesteld, waarna de gealarmeerde mijnenopriu- mingsdienst het projectiel in zee liet ontploffen. 55 SPORTAMBTENAAR HULST IN NOTA: HULST Hulst heeft dringend be hoefte aan een overdekt zwembad. De gemeente vervult met alleen een streekfunctie maar ook een onderwijs functie in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Bovendien neemt de vrije tijd van de inwoners in snel tempo toe. Tot deze slotsom komt de ambtenaar sportza ken van Hulst, de lieer R. Segliers. in een nota aan b. en w. over de sport accommodaties tot 1980. Volgens de Hulster sportambtenaar heeft dc 'Stichting instituut stad en landschap" uit Rotterdam, die de behoefte aan accommodatie voor dc openlucht-re creatie peilde, het ten aanzien van het zwembad bij het verkeerde eind ge had. Daar vond men een overdekt bad pas noodzakelijk in 1990. In de nieuwe nota aan b. en w. stelt de heer Seghers dat de klok 'op vijf voor twaalf' staat. Hij verwacht dat er in Hulst druk van een overdekt bad gebruik zou worden gemaakt. Al leen al tijdens de schooluren zou het bad volledig bezet zijn, waarbij er rekening mee moet worden gehouden dat het zwemonderwijs begint in de derde Idas van de basisschool. Als plaats voor een overdekt bad noemt de sportambtenaar het terrein naast het huidige openluchtzwembad. De voorziening zou daar het meest centraal liggen, zowel voor groot-ge bruikers als voor scholen. Scholieren uit de woonkernen zouden per bus naar het. bad kunnen worden ge bracht. Er is al parkeerruimte. Wordt er een overdekt zwembad naast het huidige openluchtzwembad gebouwd, dan ontstaat er een combi-bad. Daar van zijn er in Nederland al zo'n 40 in gebruik. De meeste gemeenten hebben niet de kans om dit aantrekkelijke zwembad-type te realiseren, volgens de heer Seghers. Hij vindt het noodzakelijk dat het zwembad in Graauw verdwijnt. De exploitatiekosten van dit 'ballon'-bad nemen ieder jaar met vele duizenden guldens toe en er maken slechts 100 schoolkinderen gebruik van. De lieer Seghers waarschuwt aan het slot van zijn zwembadbeschouwing dat het realiseren van een bad in de toekomst aanzienlijk duurder zal wor den. Dat scheelt per jaar 12 procent. „Ik dacht dat terecht is gesteld dat in de gemeente Hulst wat betreft het zwemmen de klok inderdaad op. vijf voor twaalf staat", schrijft de' Hulster sportambtenaar. Speelgelegenheii In de nota die kan worden be schouwd als voorloper van een toe komstige sportnota zet die lieer Seghers nogal wat vraagtekens achter dc prognoses van 'Stad en landschap'. Volgens de heer Seghers stelt de stichting het inwoneraantal tegen 1980] minstens 2500 te hoog. Dat heeft ookl gevolgen voor de sportaccommoda-J ties. Enkele punten uit de nota van de Hulster ambtenaar: Het doet ons bijzonder genoe gen u de presentatie te kun nen brengen van een groot aantal sieraden van Anneke Schat. Anneke Schat, voor vele da mes een aantrekkelijke klank, voltooide haar opleiding tot edelsmid aan de academie voor toegepaste kunsten te Amsterdam. Zij heeft zich ge specialiseerd in het ontwer pen en uitvoeren van unieke sieraden in goud en zilver. Wij nodigen u gaarne uit dit prachtige kleurenspel tijdens de winkeltijden vrij te komen bezichtigen. JiimüÏR^, VaMdenJjemd! MISDIENAARTJE UIT HULST VERDRONKEN HULST Dc 12-jarige Adri J Dorsselacr uit Hulst is woensdag dons een uitstapje aan liet Euroshrf te Valkenswaard verdronken. liij hoorde tot een groep van Ongeveer a mlsdicnaartjcs uit Hulst, die een rd je naar Valkenswaard maakten. ïtJ men op liet eind van de middag njj huis wilde terugkeren, ontdekte ir»[ dat er een jongen miste. Men kud tot de ontdekking dat hij hij ;J zwemmen was verdronken. MAN VERMIST NA BOOTTOCH] BIJ DISHOEK DISHOEK Woensdagmiddag J 37-jarige Gerard Agnes de Roolj ei Bergen op Zoom niet teruggekeerd d camping Vos tc Dishoek, waar t met zijn gezin vakantie hield. Ik was woensdagmiddag omstreeks h; één alleen met een rubberboot dc op gegaan. De boot is later op de middag vtfj ten en omgeslagen aangetroffen het strand bij Dishoek. Omdat liij n» kon zwemmen neemt de politie a dat de man is verdronken. De inv, ner van Bergen op Zoom was M tocht in de rubberboot begonnen s men met een andere man, die teel half één de wens te kennen gaf jg de camping terug te keren om gaan eten. Toen deze man was algQ vertrok de heer De Rooij alleen ra zijn vaartuig. Het onderzoek dat vsr. ingesteld heeft nog niets naders opp le ver d. W. JANSEN (VAF) OVER HET VLISSINGS POPGEBEOREN: I Er moeten meer speelveldjes ko men voor de opgroeiende jeugd. In praktisch iedere wijk zou er een kleuterveldje moeten zijn. In de periode tot 1980 dient er in Hulst, Clinge en Sint Jansteen minstens 1 ha aan speelruimte te worden gerealiseerd. Scholen kun nen eventueel in de vakanties hun speelplaatsen beschikbaar stellen voor de jeugd. Hulst zal de bestaande sportvoor- zieningen met uit het oog mogen verliezen. Er presenteren zich tal van nieuwe sportvormen. Er is nog accommodatie circa 5 ha bij het vroegere vliegveld. De atletiekbaan moet nodig worden opgeknapt: de Hulster baan is al afgevoerd op de landelijke lijst van atletiekbanen. Een nieuwe top laag en een beregeningsinstallatie zijn hard nodig. Geraamde kosten inclusief het realiseren van voorzieningen voor het uitvoeren van de technische nummers: 150.000.—. I In Hulst-zuid zou voorlopig kunnen worden begonnen met de aanleg van èen kampeerterrein van circa 10 ha, een verkeerstuin, een trim- parcours, goede toevoerwegen en bebossing. Voor men het oog op dit gebied laat vallen is het goed de terreinen bij het paterklooster te bekijken. Ook daar is volop ruimte voor verenïgings- en recrea tiesport. 28 JULI IN GEMEENTELIJKE SPORTHAL VLISSINGEN „Als je ziet wat de jongens allemaal al gedaan hebben, dan kan het bijna niet anders of het pop festival moet slagen. Er zijn duizenden stickers gedrukt, affiches worden door heel Zeeland opgehangen en ga maar door. Bovendien is er een programma samengesteld dat zowel commercie als idea lisme uitademt. Het moet nu toch wel vreemd lopen, wil het festival mislukken'. De heer W. Jansen van het Vlis- sings Actie Fonds (VAF) is erg enthousiast als hij spreekt over het popfestival 'Tsjee', dat vrijdag 28 juli in de ge meentelijke sporthal in Vlis- singen wordt gehouden. De organisatoren (die zitting hebben in verschillende werkgroepen die onder auspiciën van het VAF wer ken hebben een uiterst veelzijdig programma samengesteld, dat plaats biedt aan groepen als Super Sister, Golden Earring en de Albion Country Band (Engeland). Een van de organisatoren, Geert Overdam: „We hebben met de samenstelling van het programma geprobeerd op de eerste plaats sfeer te scheppen. Daarom ook treedt de Golden Ear ring niet aan het slot van het festival op. De groep had dat wel gevraagd, maar het paste gewoon niet in ons schema. Nu hebben we de Golden' Earring in het midden van het féstival neergezet. Na de Haagse formatie treedt de folk groep de Hobo String Band op, die de zaal alvast in de stemming moet brengen voor de ook al folk- spelen de formatie Albion Country Band." Het programma start om zes uur 's avonds met een optreden van Super Sister. Achtereenvolgens krijgen de bezoekers daarna de folk-zanger Frank Verhoef, een aantal slapstick films, de Silverstone Steelband, Gol den Earring, de zanger-gitarist Mike Tamalone, de Hobo Stringband en AAN BURGEMEESTER EN WEDUWE AUTEUR Leeuwse Het lezen van hel bericht dat b. en w. van Middelburg eerstdaags op de fiets zullen stappen om al peddelend na te gaan wat er van al die op het stadhuis genomen beslissingen in de praktijk terecht is gekomen, brengt ons weer in herinnering, dat een kennis uit deze goede stad onlangs is over gegaan tot de aanschaf van een rijwiel teneinde zich langs een sportieve weg te kunnen ontdoen van enig overtollig vet. De eerste dag reed de man voor zichtigjes een blokje om. Maar de volgende dag reeds ondernam de waaghals in een vlaag van enthou siasme een tocht, die tot diep in de Walcherse dreven voerde. Sinds die dag is de fiets de schuur niet meer uitgekomen. Het geteisterde zitvlees belette de man, de ongelukkige, om nog met goed fatsoen zijn sportieve bezig heden voort te zetten. Mocht u dus dezer dagen stuiten op een annonce, waarin staat: te koop. wegens teleurstelling, nage noeg nieuwe fiets, dan weet u nu wat daar achter steekt. OVERZICHT VAN VROEGER EN NU ZIERIKZEE Burgemeester Th. H. de Meester van Zierik zee en de weduwe van de schrij ver, dr. J. J. Westendorp Boer- ma, hebben woensdagmiddag de eerste exemplaren ontvangen van het boek 'Zierikzee vroeger en nu'. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in het historische stadhuis van Zierikzee, waar uitgever dr. B. Elias van Unie boek NV uit Bussem na een kor te plechtigheid de boeken uit reikte. De bijeenkomst werd bij gewoond door een klein aantal genodigden, onder wie de mede auteur van het boek, prof. dr. C. A. van Swigchem, Zierikzees meente-archivaris W. H. Keikes, wethouder C. Bij de Vaate en gemeentesecretaris R. van Om meren van Zierikzee. Burgemeester De Meester stond in een korte toespraak uitvoerig stil bij de persoon van de schrijver dr. Wes tendorp Boerma, die in september 1970 overleed, op 69-jarige leeftijd. Dc burgemeester vertelde dat dr. Westen dorp Boerma Fries van geboorte in 1927 naar Zierikzee kwam als leraar aan de riibs. Ilij zou op een korte onderbreking na zijn verdere leven in de Oosterscheldestad door brengen. ,X>r. Boerma werd Zierikzeeënaar met de Zierikzeeënaar.s. al was hij in ver schijning en optreden toch ook wel een typische noordeling", aldus de heer De Meester. „Wie hem mocht ontmoeten, werd in de allereerste plaats getroffen door zijn grote erudi tie en bescheidenheid. Zonder over drijving mag worden gememoreerd dat niemand de historie van Zierikzee zo goed heeft gekend als Westendorp Boerma. zonder dat wij bij deze con statering aan figuren als P. D. de Vos en P. van Beveren te kort doen". Burgemeester De Meester noemde het 'uitermate tragisch' dat heb werk van dr. Boerma posthuum verschijnt. „Zie rikzee mag dankbaar zijn dat het verschijnt, zowel door het ijveren van mevrouw Boerma, alsook door het aandeel van prof. Van Swigchem". Volgens de burgemeester zal het boek over Zierikzee aan velen vreugde kun nen verschaffen, „en zal het nog dik wijls een wegwijzer zijn in de rijke Zierikzeese historie". Na de toespraak van de heer De Meester kwam uitgever Elias aan het uitreiken van de eerste exemplaren. Ook hij meende dat door het boek de historie van Zierikzee weer gaat le- ;n. „De lezers zullen het besef krij gen dat Zierikzee een belangrijke rol heeft gespeeld in de geschiedenis van Zeeland en Nederland". Professor Van Swigchem sprak ten slotte namens mevrouw Boersma een dankwoord, speciaal tot degenen uit Zierikzee die aan de totstandkoming van het boek hebben meegewerkt. Inhoud „Zierikzee vroeger en nu' (uitgave Fibula-Van Dishoeck Bussum) bestaat uit twee delen: een geschiedkundig overzicht van de hand van dr. Westen dorp Boerma en een deel over ae gebouwen van de stad Zierikzee, van prof. Van Swigchem. Talrijke foto's en tekeningen (mede verzameld door gemeente-archivaris Keikes) maken de tekst extra aanspraakbaar. In het deel van dr. Boerma zijn hoofdstukken opgenomen over de oorsprong en groei van de stad, de bloei van de nijverheid en handel, de veranderende omstandigheden na 1400, Zierikzee in de 17e en 18e eeuw en de strijd voor de toekomst (tot en met 1970). Het tweede deel wordt gevuld met gege vens over de stadsbouw en de monu mentale panden. Het boek maakt een verzorgde indruk. Foto: Uitgever dr. B. Elias overhan digt mevrouw Westendorp-Boerma het eerste exemplaar van 'Zierikzee vroe ger en nu' (Foto PZC). de Albion Cuntry aJ3nd te ziens te horen. De kaarten kosten in de voorvefe 10 en aan de zaal f 12,50. fe Overdam verwacht niet dat ge prijs voor bijvoorbeeld de popi hebbers op de campings een co verkomelijke zaak is. „Het Bji mij, gezien de topattracties, die te programma toch zeker herter, een redelijke prijs." Financia De organisatoren zijn niet pessit tïsch gestemd wat de financiële loop van het festival betreft. J; Nuissl hierover: „Er zou wel es, grond zijn voor angst, gezien b mislukken van twee recente popis tivals in Zeeland. We hebben du echter lering uit kunnen trekken niets aan het toeval overgelsla We hebben als organisatie mal» werking van een twintigtal jl singse jongelui, die straks tljte' het festival allemaal hun taak IA ben. VAF-bestuurslid Jansen voegt mz toe: „De opzet van dit festival beter geregeld dan die van cq voorgangers in Vlisslngen Zeeuwsch-Vlaanderen. Waarom den we dan niet zijn?" En mochten er toch onverhoopt ntó lijkheden rijzen, dan kunnen de« ganisatoren altijd nog terugvalk op de garantie van ƒ12.500 die a gemeente Vlissingen heeft verleed Mede door deze garantie werken organisatoren met een risico r om en nabij 7500. Een rekensommetje leert dat er nri maal 850 bezoekers moeten face om met de garantie meegerekn rond te kunnen draaien. „Maar f. verwachten toch echt wel een gro aantal bezoekers. We hebben to slotte niet voor niets de Golds Earring gecontracteerd. De ervarri heeft geleerd dat deze groep bon staat voor een hoog bezoekerssa tal," meent Geert Overdam. De gemeentelijke sporthal aan de Fr= sident Rooseveltlaan biedt pits aan ongeveer tweeduizend oes kers. De ervaring heeft geleerds de akoustiek in dergelijke Mk nog wel eens te wensen overito Geert Overdam: „We proberen r veel mogelijk aan de kille sfeer de hal te verhelpen. Er words tientallen vlaggen opgehangen a bovendien is er de WonderW Lightshow." Naast het Rode Kruis zorgt een zo? naamd 'flipteam' voor de opva van de mensen, die zich mitos prettig voelen. Het 'flipteam' is s mengesteld uit medewerkers ts het Vlissingse Ontspannings Ca tmm en het Consultatiebureau vö Alcoholisme en Drugs. Jack Nuisi „Je ziet, we laten helemaal niks as het toeval over, zoals ik al zei." VERWACHT. ZONNIG Droog en zonnig weer. Over liet als» meen weinig wind. Maximum letups ratuien omstreeks 20 graden. Droog, vrij zonnig en gematigd wam Weersvooruitzichten in cijfers gema deld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zoi min. temp.: 0 tot 4 graden onder re maal; max. temp.: van ongeveer te maal tot 3 graden boven nomas: kans op een droge periode van Ha stens 12 uur: 95 procent; kans or geheël droog etmaal: 90 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 5-16; min. temp.: oa streeks normaal; max. temp.: van geveer normaal tot 3 graden bow normaal; kans op een droge pe. van minstens 12 uur: 95 procent; op een geheel droog etmaal: 80 cent. STRANDWEERVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerk» Hoge druk met veel zon en zwakke wind tussen west en noo* In de middag 20 a 21 graden. Zeef» ter 16 graden. Vooruitzichten: Een omvangrijk drukgebied zal de komende dage- fraai strandweer blijven brengen. 14 juli Zon op 04.37 onder 204" Maan op 09.10 onder 22-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 2