Leo Duyndam bezorgt Kees Pellenaars i vSak voor de bergen een goede dag Piet Maas in Haamstede sneller dan Tonny Huijzen LOUIS 0CANA: ZOETEMELK IS EEN GROTE PROFITEUR TUINDERSZOON UIT HONSELERSDIJK HAD KOFFERS GEPAKT jQyp CIJFERS AANKOMST OP WIELERBAAN EEN KOLFJE NAAR ZIJN HAND Directie Goudsmit- Hoff boos flgostiibo weert pers Zoetemelk naar BIC? Portugal in finale ■J ZATERDAG 8 JULI! 972 P R O V I N C I A L E Z E E U W S E C O U R A N T 9 Feijenoord-Ajax in september De mooiste Felicitaties vaa Goudsmit-Hoff Baanrenner Schouderklopje GOUDSMIT HOFF^2 Zege Ben Koken in Zuid-Slavië UNIEK STERK RENNERSVELD IN PHILIPPINE 72 Leo Duyndam gaat zegevierend over de streep op de wielerbaan van Bayonne. Nederlander eigenlijk ook. Mij herin nerde Pellenaars aan zijn belofte, maar de ploegleider veranderlijk als hel weer bleek van gedachten veranderd te zijn. „Je komt in ieder geval zondagmorgen aan de start", riep hij hem vrolijk toe, „pas als je in een etappe helemaal niet meer verder kunt mag je afstappen". Geen geringe tegenvaller voor Duyn dam. die als geen ander een gloeiende hekel aan bergen heeft. Duyndam: „Misschien zou ik de bergritten wel beter kunnen rijden als ik dat per se wilde. Maar ik heb het eigenlijk nog nooit zo gevoeld. Waarom zou ik me in het gebergte uitsloven, terwijl ik 's winters op de baan zeker tien keer zoveel kan verdienen. Iedereen is toch vrij om het baantje te kiezen waar hij het meeste geld mee verdient, dus waarom zou dat voor mij niet gel den". Zijn afkeer van bergen, en speciaal die van een Franse ronde, dateert al van 1967, toen hij na in Seth een rit te hebben gewonnen in de Tour de L'Avenir, na het laatste vlakke stuk afstapte. Die manoeuvre maakte hij twee jaar geleden in de Tour weer ROTTERDAM Al zeer vroeg in het voetbalseizoen, namelijk op 17 september, zullen de „grote twee" in het vaderlandse voetbal elkaar treffen. Op die datum spe len Feyenoord en Ajax tegen el kaar in Rotterdam. De op de vierde en vijfde plaats geëindïgden van het afgelo pen seizoen, FC Den Haag en Sparta, treffen elkaar nog eerder: op de eerste de heste competitie zondag, 13 augustus. FC Twente begint op die dag tegen het ge promoveerde AZ'67. gekomen en het is vrijwel zeker dat zodra de eerste berg in zicht wa:, er zondag op de Aubisque -.oor de derde maal een voortijdig einde :tan zijn Franse optreden zal komen. Het moment van de capitulatie zal boven dien nog vervroegd worden door zijn pijnlijke zitvlak, waarvan hij vrijdag nog veel hinder ondervond. Leo Duyndam is nooit een klimmer geweest en zal dat ook nooit worden. De tuinderszoon uit Honselemdijk houdt van het land waar hij i'. groot gebracht. En dat is zo plat als een dubbeltje. Hij is in de Nederlandse en Vlaamse criteria in zijn element. Dit jaar ging hij al zeven keer als eerste over de meet en daar zullen nog heel vrat palmares aan worden toegevoegd voor hij zich met zijn vaste partner René Pijnen weer op zijn winterse taaanarheid stort. Duyndam: „De overwinning van vandaag is de mooiste uit mijn carriè re, omdat hij natuurlijk internationaal het beste aanslaat. Maar zelfs dit kan me er niet toe overhalen om meer op de weg te gaan doen. Ik blijf op de eerste plaats baanrenner. In de ko mende winter rijd ik alle (11) zes daagsen". Het is overbodig te vermelden dat de afgezakte stemming in de Goud smit-Hof f-ploeg door de eerste plaats van Duyndam weer flink werd opge krikt. Niets dan lachende gezichten vrijdag in Bayonne, waar zelts Tabak en Vianen hun meningsverschil verge ten schenen te zijn. Vianen: „De ploeg heeft vandaag voorbeeldig samenge werkt. Toen Duyndam weg was heb ben we met z'n allen ons best gedaan om de zaak van achteren af te stop pen". De uitslag van de zesde etappe Is: 1 Duyndam (Ned-Pellenaars) de 205 km in 5 uur. 44 minuten, 10 seconden (met tijd vergoeding 5.43,50); 2 Catellet (It- Adorni) zt 'met tijd verg ceding 5.43,55); 3 Guy Santy (Fr-De Muer) zt <mi.-t tijdvt-rgoeding 5.44,00); 4 Grelln 6 ^Bruyère B-Aibani) 5.44,52;° 7 Gua- iazzinni (It-Adomi) 5.45.39; 8 Delepine (Fr-Caput) z:: 9 Merck* (B-Adomi) 5.45.43; 10 Van Linden B-Driessens) zt; 11 Karstens (Ned-Van Vaerenbcrgh) zt; 12 Guimard (Fr-Caput) zt; 13 Kre kcis 'Ned-Pellenaars) zt; 14 Verbeeck (B-Jossart) zt; 15 Nassen (B-Jossart) zt; 16 Wclfshohl (W-Dld-Van Vaeren- berg) zt; 17 Wagtmans (Ned-Pelle naars) zt; 13 Van Ryckeghem (B-Sta- blin.skiz'; 19 Peffgen fW-Dld-Van VHerenberg i z'; 20 Mintjens (B-Albani) 5.45.39 (tijd opgenomen bij binnenko men stadion); 21 Vianen (Ned-Pelle- naars) 5.45.43; 22 Dolman (Ned-Schot- *.e) zt; 23 Haring* (Ned-Pellenaars) zt; 24 Mfaitklewicz 'Fr-Stablinski) zt: 25 Van Katwijk (Ned-Pellenaars) zt; 29 Koeken (Pellenaars) zt; 34 Tabak (Pel- lenaars) zt; 38 Van Leeuwen (Pelle naars) zt; 59 Zoetemelk (Schotte) zt; 78 v. d. Vleuten (Pellenaars) zt; 101 Schepers (Van Vaerenberg) zt; 106 Prinsen (Pellenaars) zt; 126 Pustjens (Stablinski) 5.46.48. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1 Guimard (Fr-Caput) 29 uur, 39 min-, 12 sec.; 2 Merck* (B-Albani) op 11 sec.; 3 Swerts (B-Albani) op 30 sec.; 4 Oca- na (Sp-De Muer) op 1.02; 5 Hezard (Fr-Stablinski) op 1-21; 6 Thevenet (Fr-P!aud) op 1.25; 7 Godefroot (B- Plaud) op 1.36: 8 Gimondï (It-Adorni) op 1.42; 9 Verbeeck (B-Jossart) op 1,52; 10 De Witte (B-Plaud) op 2,21; 11 Zilioli (It-Adorni) op 2.23; 12 Vianen (Ned-Pellenaars) op 2.27; 13 Van Marcke (B-Schotte) op 2.29; 14 Vas- seur (Fr-De Muer) op 2.39; 15 Beysens (B-Driessens) op 2.59; 16 Van Stayen (B-Driessens) op 3.01; 17 Duyndam (Ned-Pellenaars) op 3.39; 18 Santy (Fr- De Muer) op 4.02; 19 Poulidor (Fr-Ca putop 4.17; 20 Van Neste (B-Schotte) op 4.19; 21 Bruyere (B-Albani) op 4.26; 22 Koeken (Ned-Pellenaars) op 4.27; 23 Mortensen (Den-De Muer) op 4.37; 24 Zoetemelk (Ned-Schotte) op 4.39; [tt rit 'bayonne O t-Petais pau BAYONNE Donderdagavond bracht Leo Duyndam in zijn hotel door met het pakken van zijn koffers. „Je mag in Bayonne naar huis', had Pellenaars hem al voor zijn vertrek naar de Tour de France beloofd. Donderdagavond herhaal de de ploegbaas dat nogmaals. „Morgen is dus je laatste kans", voegde hij er aan toe. De Westlander liet zich dat geen tweemaal zeggen. In de zesde 205 kilometer lange wandeletappe van Bordeaux naar Bayonne, de laatste post voor de hergen, vergat hij de pijnlijke plekken op zijn zit vlak, zette zijn tanden op elkaar en nam een plaats in het voorste gelid in toen de heren coureurs na zo'n 160 kilome ter sukkelen echt gingen koersen. Duyndam: „Voor die tijd had nie mand zich echt drukgemaafct. Ik heb het er toen ook van genomen. Maar toen het spel begon ben ik voorin gaan zitten en heb me geen moment meer terug laten zakken. Ik moest en zou mijn laatste kans gebruiken". Met nog 25 kilometer voor de wielen deed zich de gelegenheid voor waar Duyn dam de hele weg op had geloerd. Nadat Rini Wagtmans (Pellenaars: „Let op, die gaat de volgende etappe voor ons winnen") vergeefs had gede marreerd, nam de Belg Van Nanneste het initiatief over en sprintte weg, eerst gevolgd door Merckx' knecht Bruyere en direct daarop door Duyn dam, Castelletti, Grelin en Alain San ty. Stuk voor stuk namen die de Ne derlandse vertegenwoordiger geen vrees in hoefden te boezemen. Duyn dam: „Ik wist dat de aankomst op een baan was. Alleen op de laatste kilometer maakte ik me even onge- BAYONNE De directie van de behangfabriek Goudsmit-Hoff heeft de wielerploeg vrijdag via een telegram gefeliciteerd met cle etappe-overwin ning van Leo Duyndam. In het belicht werd verder met geen woord gespro ken over het meningsverschil tussen Kees Pellenaars en de leiding van de behangselfahriek. BAYONNE De Portugese journa listen in de Tour de France, die naar het vervroegde afscheid van Andrade en Miranda het aantal landgenoten tot twee (Agosthino en Mendes) zagen slinken, hebben het sinds donderdag helemaal moeilijk gekregen. Agosthino weigert hen namelijk nog langer te woord te staan, omdat zij volgens hem ongefundeerde kritiek zouden nebben geleverd, toen hij woensdag de ontsnapping miste. Resteert het Portugese thuisfront de mening van de eenzame Mendes BAYONNE De Ronde van Frank- hjk is nauwelijks een week oud of het gonst in de karavaan al van de transfergeruchten. Volgens velen zou Joop Zoetemelk al bij het Franse merk BIC zitten en scheelt het weinig of Godefroot en Van Linden zijn al ingelijfd bij Moltenil Omdat iedereen heftig het hoofd blijft schudden als er om bevestiging wordt gevraagd, zullen het voorlopig nog wel geruohten blij ven. rust toen Castelletti en Grelin weg sprongen. We konden ze echter voor het oprijden van de baan terugpak ken. Daarna was er voor mij geen vuiltje meer aan de lucht. Ik wachtte in derde positie om de haan even te kunnen verkennen en liet me toen in de bocht van boven naar beneden vallen". Het was voor een geroutineerde baanrenner als Leo Duynclam een een voudig karweitje. Castelletti bleef als enige enigzins in zijn buurt. Aan de RIJEN (ANP) De directie van Goudsmit-Hoff is opnieuw zwaar teleurgesteld in Kees Pellenaars, die donderdag al werd terecht gewezen 'wegens negatief uitlatin gen aan het adres van Goudsmit- Hoff'. De reactie van Pellenaars op de telegrafische reprimande is de directie van de Rijense be hangselpapierfabriek wel hijzon der tegengevallen, „omdat", aldus de heer van Himbeeck (voorzit ter van de sportstichting Gouds mit-Hoff) vrijdag in Rijen „wij beschouwden het telegram als een vertouwelijk zaak tussen werkge ver en werknemer. Het was al leen bedoeld om Pellenaars te doen- inzien dat hij met zijn uitla tingen moest stoppen in het be lang van de renners, de ploeg, de merknaam en de sport. In het algemeen, het hek is toch van de dam als Pellenaars in een emotionele bui het telegram ver keerd interpreteert en uitroept dat hij ontslagen is. We hadden gedacht dat de zaak met dat- telegram af was. Het- is een ont goocheling voor ons dat dat niet het geval is". De heer Himbeeck spreekt ook nog met klem de bewering van Kees Pellenaars tegen dat er bij zijn bazen geen waardering voor zijn werk is en dat er bij hen geen belangstelling voor bestaat. „Als Pellenaars ons verwijt dat wij geen verstand van wielrennen hebben, vind ik dat niet erg. Veel erger is dat hij ons verwijt geen interesse te tonen en geen mede werking te verlenen. Wij hebben voor alle activiteiten die in het belang van de onderneming zijn interesse. Ik zit hier nu sinds januari. Toen heb ik Pellenaars leren kennen. Na de Ronde van Spanje hebben wij de nodige ge sprekken gehad. Die zijn wel eens wat moeilijk geweest. Het was eigenlijk zo dat Pellenaars geen bemoeienissen dulde. Maar dat moet hij ons achteraf niet gaan verwijten dat we geen interesse tonen. En dat is helaas wel ge beurd". eindsprint werd door slechts vijf van de zes ontsnapte renners deelgeno men, Nummer zes, Bruyere, kwam op 42 seconden eenzaam en zeer alleen over de eindstreep. Hij brieste: „Ik had Duyndam in de sprint natuurlijk niet kunnen verslaan, maar wellicht was het mij gelukt om op de laatste kilometers weg te komen". Die kans ging om zeep toen hij op drie kilome ter van het stadion een lekke band kreeg. Op zich nog niet zo heel erg, als de Molteni-mechanicien tenminste geen verkeerd wiel hij hem had gesto ken, waardoor hij opnieuw moest stoppen en daardoor veel te veel achterraakte. Bruyere: „Ik was natuurlijk in de eerste plaats in dienst van Merckx meegegaan. De groep mocht voor hem wegblijven, omdat Guimard (die de gele trui behield, red.) dan in ieder geval de bonificatie niet zou kunnen pakken. Nu krijg ik eindelijk als knecht eens de gelegenheid om mezelf in de kijker te rijden en dan gebeurt er zoiets. Het is toch treurig". HAAMSTEDE Ploegleider Chris de Jonge uit Bruinisse van Kavero was gisteravond in Haamstede zo mogelijk nog gelukkiger dan Piet Maas uit Heerle, die zo juist de Ronde van Burgh-Haamstede had gewonnen. Burgh-Haamstede is min of meer 'ei gen grondgebied' van Kavero en te recht was Chris de Jonge dan ook uitbundig dat een Kavero-renner in deze race zegevierde. Piet Maas moest er een felle sprint voor uitvechten met Tonny Huijzen uit Kloetinge die beslag legde op de tweede plaats. Door de regen van premies waren er in de eerste tientallen kilometers wel talrijke schermutselingen te beleven, maar tot een belangrijke ontsnapping kwam het toch niet. In deze fase van de strijd raakte Ketting-renner Jac. van Dijk uit UIvenhout kansloos door een lekke band. Ongeveer 28 km voor (ADVERTENTIE) de ploeg, die het mooiste behang maakt. KJ BAYONNE - De tengere Luis Ocana (1,76 meter, 70 kilo) Iaat zich met een plof in een comfor tabele ligstoel vallen en kijkt met genoegen uit over de gloeiende dakterrassen. De held van het Iberisch schiereiland geniet zicht baar. Hij is tevreden. Voor hem is het vervelendste gedeelte van de Tour voorbij. Met een rustdag in Baynonne en elf dagen op zijn favoriete bergterrein in het voor uitzicht voelt hij zich zelfverze kerder dan ooit. „Het verloop van deze eerste week was voor mij bijzonder gunstig", begint hij. „Ik had het eigenlijk moeilijker verwacht. Als ik iedere dag bij de voorsten in het peloton had kunnen eindigen, zonder enige achterstand op te lopen, was ik al tevreden ge weest. Ik heb zelfs meer gekre gen. Die ontsnapping van woens dag was ook voor mij lucratief. Wij hebben ons daarmee kunnen ontdoen van een groep profi teurs. Ik begin het gevecht in de bergen toch altijd nog liever met een gedecimeerd veld van kans hebbers dan met die hele zwerm aan het. wiel." Profiteurs, een beladen en he smet woord m de wielrennerij. Ocana noemt het niet alleen zon der blikken of blozen, maar is ook graag bereid om de namen met zijn rustige, ietwat bedeesde stem op te noemen. „Van Impe. Zoetemelk. Poulidor en Agostin- ho, de vier mannen die woensdag op een paar minuten werden ge reden, behoren in deze ronde tot de grootste profiteurs". Zoetemelk? „Jazeker, Zoete melk ook. Dat zeg ik niet alleen, maar een heleboel mensen met mij. Zoetemelk is een uitstekend coureur, als hij mee is in een ontsnapping. Ik kan niet anders zeggen dat hij op die momenten erg hard werkt. Maar zolang hij in het peloton zit, blijft hij „tus sen de wielen". Dan is hij nooit de man om zelf zo'n ontsnapping teweeg te brengen". Ocana (27 jaar) schuwt kern achtige uitspraken niet. Hij laat ze over zijn lippen komen als ware het een mooi gedicht. Maar gemeend zijn ze. Met de vrese lijkste steenklompen voor de boeg wil hij echter niet te lang stilstaan bij wat is geweest. Oca na: „De Tour begint zondag pas. Eigenlijk zondag ook nog niet goed. Ik heb de zes zwaarste bergrittes zelf al als training ge reden. Ik denk niet dat de slag zondag al op de Aubisque zal vallen. Die berg ligt op het tra ject te ver van de finishplaats Pau. De renners die in de beklim ming gelost zullen worden krij gen de tijd om voor de eind streep nog terug te komen". De Spanjaard heeft het trou wens helemaal niet zo begrepen op de Pyreneeën. Hij legt op zijn gemak uit waarom niet. „In de Pyreneeën krijgen we lange klim men. Daarin heb je geen gelegen heid om te recupereren. In de Alpen kan dat wel. Als je daar een steile klim hebt gehad krijg je meestal weer een stuk waarop je even op verhaal kimt komen. Ik heb het gevoel dat daar de grote slag valt". In een gesprek met Ocana komt men onherroepelijk op de „beruchte valpartij", het meest afschuwelijke moment uit zijn le ven, toen hij vorig jaar als leider in het algemeen klassement in een hels onweer op de Col de Mente tegen de grond smakte. De Spaanse furie heeft hiervan geen complexen overgehouden. „Ik heb natuurlijk angst als ik met zo'n kwetsbaar fietsje de bergen op moet. Maar het is niet erger dan voorgaande jaren. Aan die valpartij kon ik zelf niets doen. Ik viel omdat de weg zo slecht was. Dat had iedereen kun nen overkomen. Het zou erger geweest wanneer ik door een on bezonnen avontuur ten onder was gegaan. Maar aan roekeloze rit ten waag ik me nooit. Er zijn tientallen renners die veel meer risico's nemen dan ik. Aan een afdaling zoals Wagtmans die bij voorbeeld maakt, zou ik me nooit wagen". De valpartij heeft voor Ocana enorme gevolgen gehad. Na af loop verdiende hij als „gevallene" waarschijnlijk meer dan hij als winnaar had kunnen vergaren. Van een vrij onbekend coureur werd hij op slag de op één na (Merckx) grootste. Voor zijn sup porters in het aan de Franse kant van de Pyreneeën liggende dorpje Mont de Marsan staat het nu al vast dat „senore montagne'* deze Tour gaat winnen. „Dat is wel een heel ander idee dan vorig jaar", verduidelijkt Ocana, „toen dacht iedereen dat ik het nooit aan zou kunnen. Nu venvacht men dat ik als eerste in Parijs aankom. Niet dat het voor mij veel uitmaakt. Ik ben daar aan intussen gewend geraakt. Zelf zie ik het trouwens niet zo dat het voor mij dit jaar alles of niets zou zijn. Ik begrijp niet hoe men daarop gekomen is. Mocht het dit keer niet lukken, dan kom ik volgend jaar toch gewoon te rug. Ik hen 27 jaar, ik hoop nog heel wat Rondes van Frankrijk te kunnen rijden voor ik me terug trek". Of Ocana over twee weken in Mont de Marsan zal worden inge haald hangt voor een groot deel af van één man: Eddy Merckx. Ooana, die de Belg in het voorsei zoen slechts één keer ontmoette (in Parijs - Nice) toen hij na ankele dagen met bronchitis moest afstappen, heeft de afgelo pen weken ruimschoots gelegen heid gehad om zijn voornaamste rivaal uit te proheren. Hij is tot de voorlopige conclu sie gekomen dat Merckx zeker niet minder rijdt dan vorig jaar. „Maar of de conditie werkelijk goed is", voegt hij eraan toe, „dat kun je pas over een paar dagen zeggen. Ik voel me zelf nu ook grandioos, maar pas als ik wat bergen bereden heb, zal ik kunnen voelen of ik inderdaad honderd procent hen". Het zal een ieder duidelijk zijn dat de Spanjaard niet zo onschul dig is ais hij zich voordoet. Uok Ocana zal mikken op samenwer king en zelf schuwt hij geen publiciteitsstuntje. Dat blijkt uit de opmerking die hij als uitsmij ter plaatste: „Laat er over ëën punt geen misverstand ontstaan. Ik zie deze Tour niet als een revanche op Eddy Merckx. Dat is niet mogelijk, want het eerste duel met hem heb ik vorig jaar al gewonnen. Als ik niet was gevallen, dan had hij de gele trui nooit meer kunnen terugpakken. Dat staat voor mij zo vast als een huis". het einde vormde zich de beslissende kopgroep van vier man: Huijzen, Maas. Ad van Oervela en Lou Ver wei j. Dit kwartet zou ongrijpbaar blij ven. Vijf kilometer na deze ontsnap ping ontstond wel een achtervolgings- groep met Adrie Dubbelt, Wim Evert- se, P. Hobo, J. de Jager, Henk Stan der. Ko Tolhoek. H. van Dongen. Later kwamen daar Ton Damen en H. Fransen nog bij. De grootste pechvo gel werd ongetwijfeld Wim Evertse, die in het verloop van de koers drie keer van fiets moest verwisselen. Don derdagavond was hij ook reeds door pech uitgeschakeld in de Ronde van 25 Agostinho (Port-Driesvos) op 4.40: 31 ex aequo: Tabak Ned-Pcllenaar») op 5.20; 44 Wagtmans (Ned-Pellenaars) op 5.40; 45 Karstens (Ned-Van Vaeren berg) op 5.42; 55 ex aequo: Scheper» (Ned-Van Vaerenberg) op 5.55; 61 Kre kels (Ned-Pellenaars) op 6.02; 68 v. d. Vleuten (Neó-Pellenaars) op 6.13; 81 e* aequo: Prinsen Ned-Pellenaars1 op 6.37; 110 ex aequo: Dolman (Ned-Schot te) op 8.07; 115 Pustjens (Ned-StablJn- ski) op 8.22; 123 Van Katwijk (Ned- Pellenaars) op 17.16; 125 Van Leeuwen (Ned-Pellenaars) op 20.58; 126 Haring» (Ned-Péllenaars) op 2224. Hel algemeen puntenklassement ziet er als volgt uit: 1 Guimard (Fr) 115 punten; 2 Gode froot (B) 67; 3 Van Linden (B) 67; 4 Merckx (B) 58; 5 Easso (It) 55; 6 Karstens (Ned) 46; 7 Duyndam (Ned) 46. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt: 1 Caput (Grelin. Delepine. Guimard) 17.15.32 24 plaatsen; 2 Adoml zt 35 plaatsen; 3 Albani 17.15.34: 4 Pellenaars 17.15.36 31 plaatsen; 5 Schotte zt 57 plaatsen; 6 De Muer zt 124 plaatsen. .Algemeen ploegenklassement: 1 Albani 90.39.39; 2 Plaud 90.41.49; 3 De Muer 90.43.20; 4 Caput 90.47.05: 5 dAorni 90.47.35; 6 Pellenaars 90.47.45. Dagprijzen: beminnelijkste renner: Guimard (Fr)| strijdlustigste renner: Guy Santy (Fr)| elegantste renner: Daunat (Fr). In de zesde etappe was de col d'Ireu (vierde cat), die telde voor bet berg- klassement, opgenomen. De doorkomst op de top was: 1 Bruyere (B) 5 punten; 2 Van Neste (B) 3 punten; 3 Santy Fr) 2 punten; 4 Grelin (Fr) 1 punt. Algemeen bergklassement: 1/2 Guimard (Ft) en Pustjens (Ned) beiden 8 punten; 3 Prinsen (Ned) 6; 4 ex aequo: Verstraeten. W. David. In 't Van, Merckx, De Witte, G. David, Bruyere (allen B) en Koeken (Ned) allen 5 punten. BELO HORIZONTE (ANP) Dankzij een tamelijk gelukkige overwinning op Rusland heeft Portugal zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de mini-wereldbeker. Deze zal nu op 9 juli gaan tussen moederland Portugal en ex-kolonie Brazilië. Evenals Brazilië een dag tevoren tegen Schotland moest Portugal genoegen nemen met de kleinst, mogelijke winst marge: 1-0. Maar de oorzaak was een andere. Konden de Brazilianen on danks heftige stormlopen de verdedi ging van de Schotten niet overmeeste ren, de Portugezen werden zelf zwaar onder druk gezet. Rusland speelde knap voetbal. Verde diging en middenveld werkten goed samen en de aanval verraste door de snelle opzet van de combinaties. De Portugezen daarentegen waren zeer nerveus en niet in staat tot enige coör dinatie. Dankzij de individuele kwali teiteen van de spelers en vooral door de grotere snelheid van de verdedigers konden zij tot aan de rust stand hou den. Na de hervatting veranderde een verrassende doelpunt van Jordao (46e minuut) de situatie volkomen. Maligin vergat een pass van Eusebio te onder scheppen, Jordao schoot pijlsnel langs hem heen en passeerde doelman Tras- jenko. Portugal dat aan een gelijkspel voldoende had, ontleende zelfvertrou wen aan die onverwachtev oorsprong en haalden zonder veel moeite het ein de. In de 53ste minuut liet Jordao een tweede kans onbenut. De wedstrijd werd geleid door de Duitser Kurt Tschencher. De uitslag werd tenslotte: 1 Piet Maat, Heerle, 90 km in 2.21.27; 2 T. Huijzen, Kloetinge; 3 L. Verweij, Pij- nacker; 4 Ad van Overveld, Zegge; 5 P. Hobo, UIvenhout; 6 H. van Dongen, Prinsenbeek; 7 Ton Damen, UIven hout; 8 H. Fransen, Uden; 9 A. Dub belt, Middelharnis; 10 C-. Plieger, Lex- mond; 11 Ko Tolhoek, Yerseke; 12 H. Hellemons, Roosendaal; 13 A. Kraus, Oudenbosch; 14 B. Geense, St-Philips- land; 15 A. Dubbeld, Middelharnis; 16 W. Westdorp, Heïnkenszand; 17 S. F. Aarts, Roosendaal; 18 C. Stoutjesdijk, St-Maartensdijk; 19 L. v. d. Wiel, Bre da; 10 W. de Wilde, Kloetinge. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen (60 km) ontstond er in de negende ronde een vijf man sterke kopgroep die stand hie'.l tot de finish. De uitslag luidt: 1 J. Komngs, Sprundel; 2 J, Verbrugge, Putte; 3 R. Verboom, Ellewoutsdijk; 4 M. Havik, Strijen. 5 J. Jonkers, Oud-Gastel; 6 H. Pouw; 7 F. Brand, Dordrecht; 8 R. van 'c Westeinde, Nieuwdorp; 9 T. Verheezen, Bergen op Zoom; 10 A. v. d. Steen, Etten Leur; 11 G. Muiwijk. Hardinxveld; 12 K. de Brouwer, Etten Leur: 13 W. Lugtenburg, Rockanje; 14 R. Sörensen, Denemarken; 15 H. Goei- jers, ulvenhout. LJUBLJANA (ANP) De Nederland se amateurkampioen op de weg Ben Koken heeft vrijdag de achtste etappe van de ronde van Zuid-Slavië gewon nen. Hij legde de 140 kilometer van Zagreb naar Ljubljana af in 3 uur, 18 minuten en 13 seconden. Tweede werd de Fransman Esclassan. De Rus La- vroesjkin heeft de leiding in het alge- me enklassement. Hij heeft ruim twee minuten voorsprong op de Fransman Mesiet, De Zeeuw Cees Bal bezet de negende plaats. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Koken (Ned) de 140 km in 3.08.13J 2. Esclassan (Fr) zA:, 3. Trishin (Rus) z.fc.; 4. Jelic (Zsl) z.t.; 5. Cubrie (Zsl) z.t. Het algemeen klassement is: 1. Lavroesjkin (Rus) 18.31.59; 2. Mesiet (Fr) 18.34.08; 3. Esclassan (Fr) 18.34.59; 4. Kalnijeks (Rus) 13.35.00; 5. Thalmann (Zwits) 18.35.10; 9. Bal (Ned) 18.35.37. PHILIPPINE Met een voor Zee land uniek rermersveld wordt in Phi lippine op maandag 17 juli weer ora de Grote Prijs Ketting gestreden. Al leen het rijtje namen der groten die zullen vertrekken is al een compleet rennersveld. Daar is op de eerste plaats de vrijwel complete Ketting- ploeg. Uit deze blauw-zwarte formatie komen de volgende renners (sponsor van deze ploeg is al jaren Gilbert de Caluwe): Frits Schor, Hermy Kuiper, Jan Aling, Klaas Balk, Jan Lenferink, Ad van der Hoek, Roy Schuiten. Oor spronkelijk was ook Piet van Katwijk ingeschreven, maar door rijn schor sing mag hij niet vertrekken. Grote tegenspeler van de Ketting wordt na tuurlijk Trico Noble met de grote favoriet voor de wedstrijd Wim de Waal. Het is in Philippine dat Wim de Waal zich weer voor het eerst aan het Zeeuwse publiek presenteert na rijn schorsing van twee maanden. Juist met een dergelijk rennersvela aan het vertrek zal hij willen bewijzen dat die twee maanden hem niets hebben ge daan, dat de grote vorm er nog steeds is. Met Wim de Waal natuurlijk ook Toine van den Bunder, die ook al enkele weken uit de roulatie is ge weest. Cees Bal, Jan Raas, Tormie Huijzen, en Grant Thomas, voor het eerst in Philippine aan de start. Maar of het niet genoeg is vult men het rijtje met groten gemakkelijk verder aan met o.a. de morele overwinnaar van het kampioenschap van Neder- land Jan Spetgens, Gerrie Koeteman, Louis Westrus, Cees Swinkels, Henk Stander, Cees vas Dongen, Cees Priem, Ton Damen, Nanno Bakker. Alleen de Nederlandse kamnioen Ben Kooken ontbreekt. Hemel "en aarde heeft men in Philippine bewogen om ook hem aan de start, de revanches van het kampioenschap van Neder land, zegt men in Philippine niet ten onrechte, te krijgen. Verplichtingen el ders beletten hem te starten. Buiten de Nederlandse top, Fedor den Her tog rekent men in Philippine daar niet eens meer bij, komen er voor het eerst enkele voorname Belgen aan de start. Pogingen om Freddy Maeriens te laten starten rijn voorlopig nog op niets uitgelopen, maar wel heef; men Anton Bauwens, reeds elf zeges dit seizoen, op de deelnemerslijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 9