NA HET SCHAAKSCHANDAAL: FISCHER WEET NU DAT HIJ ZICH ALLES KAN PERMITTEREN EVONNE GOOLAGONG WIS KANSLOOS: 3-6,3-6 ZWEMWEDSTRIJD HOEKE (B) HEEFT EEN INTERNATIONAAL - SLUIS TINTJE Vraag: „En Bobby, wanneer ga je trouwen"? Antwoord: „Zodra ik wereldkampioen ben"! Vierde Wimbfedontifel Billy Jem King Kwaliteit water kanaal Brugge-Sliils is uitstekend HANS SCHUUR PAKT BUNA VAN DER FEEN MISSCHIEN WORDT HET TOCH NOG DE MATCH-VAN-DE-EEUW Goed fout Profiteren Solitair Weerzinwekkend CASALS GAF AANLEIDING TOT KLACHTEN SMITH VERLOOR Even m gevaar Bewaakt Nog grootser Fraaie prijzen Oeelnemers Zuiderburen Vuurwerk Zakelijkheid Jiibileumtoeniooi DOS Vlissingen AC Milan wint 8 PWW'NG A L E ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 JULI 1972 (Door Tim Krabbé) REYKJAVIK De hele schaakwereld, maar Boris Spasski in de eerste plaats, is het slachtoffer van een ongelukkige liefde voor een ondankbaar en wispelturig genie: Bobby Fischer. Fischer heeft de schaakwereld zoveel te bieden, dat hij zich bijna alles kan veroorloven; omdat die schaakwereld zich niet kan veroor loven Fischer te verliezen. Het probleem is dat Fischer van die situatie misbruik maakt. Hij doet dat al jaren op een wijze die vaak niet te onderscheiden is van een sterk overdreven zucht naar rechtvaardigheid, maar in zijn ongehoord onbeschofte ge drag ten aanzien van het wereldkampioenschap te Reykjavik heeft Fischer zich verre overtroffen, terwijl er veel minder dan an ders sprake was van enige rechtvaardigheid. genloze Fisc kampioen w is. Met de harde hand match niet tot stand te brengen: die benadering zou de schaakwereld Fi scher gekost hebben. Dus heeft Euwe het met de zachte hand gedaan. Met. open ogen is prof. Euwe derhalve afgelopen zondag in een zwendel met een telegram ge trapt: een op mysterieuze wijze nooit ler, maar de oud-wereld- moment de rol van slachtoffer van ■et tenminste dat hij liet Fischers chantage best van de IJs landse schaakbond bleek te willen overnemen en die Fiseher met zo'n half miljoen (gulden extra toch nog naar IJsland wist te krijgen. Toen zat iedereen goed fout, toen waren de Russen wel gedwongen de mede door hun zondagse beslissing aan Spasski aangedane krenking - - op Euwe te wreken. Euwe heeft er aangekomen telegram, dat als het. al zich als een groot man doorheen ooit verzonden werd. veel te laat verzonden werd, door iemand die niet geautorieserd was voor Fischers stre ken, en waarin gelogen werd dat Fi scher ziek wa kunnen krijgen. Euwe, die erv; geslagen hij heeft geen punt maakt van het verraad dat de Russen pleegden door ineens te vergeten dat zij en Euwe de lankmoedigheid jegens dus uitstel zou Fischer samen bekokstoofd hadden nee, Euwe heeft de aanvallen over zich heen laten gaan. Op een perscon ferentie van notabene de Russen beeft liij een waardige zelfbeschuldiging uit gesproken en opgeschreven, gesig- overtuigd was dat neerd en overhandigd, alles om deze Het grote schaakschandaal van Reykjavik zal de 29-jarige Amerikaan één ding geleerd hebben: dat hij zich inderdaad alles kan permitteren. Dat de moeilijkheden in Reykjavik uit de weg zijn geruimd en de match Spass- ki-Fischer dan toch nog gespeeld zal worden, betekent slechts dat er in de toekomst nog veel grotere moeilijkhe den met Fischer zullen ontstaan. Fischer wordt natuurlijk wereld kampioen hij was al duidelijk ten las. Hij die commandant heeft overigens Fischers verzoek om dag en nacht en gratis door een vier man sterk Amerikaans detachement bewaakt te mogen worden, afgewe zen. Fischer heeft zeer hoog spel ge speeld; zijn toekomstige wereldtitel, de hele voortzetting van zijn schaak- carrière, heeft hij slechts te danken aan de liefde voor het schaakspel van onze landgenoot, de 71-jarige FIDE- dellijk diskwalificeren, maar trapte op advies van scheidsrechter Schmid als geste tegenover de IJslanders in de telegram-val en gaf Fischer twee da gen uittel. De Russen trapten ook in die val, net als Euwe in de overtui- w ging dat Fischers redenen om niet te heeft Êuwe er geen minuut langer favoriet, maar heeft nu door zijn ten president~Max~"ÈuweOok Euwe onrechte onbestrafte escapades ook een van de slachtoffers van de mecdo- een psychologisch voordeel verkregen en als hij die titel eenmaal heeft, zal hij helemaal onhandelbaar wor den. Hij zal mogelijk weigeren mat- ches tegen officiële FIDE-kandidatcn te spelen, als naar zijn mening de geboden prijzenbedragen niet hoog ge noeg zijn. En hij zal misschien mat ches gaan spelen tegen niet-officiële kandidaten (Larssen?!), als daar wèl voldoende voor wordt geboden. Onof ficiële matchen, waarbij hij misschien toch zijn titel op het spel zal zet ten. Keer op keer zal de FIDE gecon fronteerd worden met het dilemma waarin zij zich bevindt. Louter door het bestaan van iemand als Fischer: een uniek schaker, een onmogelijk mens. De FIDE zal, zoals dat al in Reykjavik het geval was, telkens weer de keuze hebben uit slechts twee, beide onaanvaardbare mogelijkheden; Fischer uit de schaakwereld gooien of hem alles toestaan. komen in twee dagen tijd onmogelijk konden veranderen. Ze zouden zich dan na twee dagen, met die regleman- taire match-overwinning op zak. heel trots op de borst kunnen slaan: „Kijk zijn verdorvenheid, kijk onze edelmoe digheid; we hebben nog twee dagen op hem gewacht ook!" Maar toen kwam de Engelse miljo nair .Tim Slater, die op het allerlaatste Er is een klein lichtpunt in dit dilemma: misschien zal Fischer nog eens veranderen. Misschien zal deze verknipte solitair (alleen 's nachts verlaat hij zijn huis in Reykjavik niet om mensen op te zoeken maar om naar schapen en vogels te kijken) ooit nog eens ontdekken dat niet alle mensen hem schade willen berokke nen; dat hij niet zo bang voor de mensen hoeft te zijn; dat er met sommigen van hen best nog wel valt op te schieten. Wie weet zal hij dan in de toekomst een nieuwe Colonel Edmondson, die alles voor hem heeft gedaan, die tussen 1970 en 1972 hem voor het schaken en dus het schaken voor hèm gered heeft, niet meer bij het eerste het beste meningsverschil als een hond de laan uitsturen. Misschien trouwt hij zelfs wel. Dat Is niet zo gele als het lijkt. Juni vorig .jaar, in Vancouver, waar liij in de eerste ronde van de kandidatenmat ches de Rus Tajmanov had verslagen, vroeg Tajmanovs secondant Kotov. .,En Bobby, wanneer ga je nou trou wen?". Onmiddellijk antwoordde Fi scher: „Zodra ik wereldkampioen ben". Heel misschien mag Fischers „Beste Boris"-brief, die in Reykjavik defini tief het ijs deed smelten, beschouwd worden als meer dan formaliteit op weg naar realisering van de match, en kunnen we die brief beschouwen als het eerste geval in Fischer openbare leven waarin hij de schuld bij zichzelf heeft gezocht. Het was in elk geval een lieve brief; zal hij langduriger zo kunnen zijn? Jammer dat de goede indruk vas die brief met terugwerkende kracht (de avond tevoren) door de ergerlijk bazelende woordvoerder van de Ame rikaanse schaakdelegatie in Reykjavik. Fred Cramer, ontkracht werd. In zijn weerzinwekkende uitlatingen hoefde Cramer niet voor Avery Brundage, mogelijk zelfs voor geen enkele ty pisch Amerikaanse regent onder te doen. Die woeusdagavond riep Cramer een persconferentie bijeen, waarop hij er in slaagde niet alleen zichzelf, maar de hele Amerikaanse equipe te schande te maken. Dat hij aankondig- aan gespendeerd en is hij, zonder die LONDEN (ANP). Voor de Ameri kaanse Rosemary Casals hadden de gebeurtenissen donderdag, toen haar extravagante tenniskledij geen genade kon vinden in de ogen van hoofd- scheidsrechter captain Gibson en zij zich moest omkleden, nog een gevolg'. Zij ontving vrijdag een officiële waar schuwing waarin werd gezegd dat zij nimmer meer op Wimbledon zou mo gen spelen als zij de regels weer zou overtreden. In de vermaning werd haar verweten dat zij in twee dagen tijds twee keer aanleiding had gegeven tot klachten. LONDEN (ANP) De Zuïdafrikanen Bob Hewitt en Few Mcmillan herhaal den hun prestatie van 1967 door de fi nale herendubbelspel te winnen. Het zeer geroutineerde duo (zij spelen reeds meer clan acht jaar samen) gaf de als tweede geplaatste. Amerikanen Stan Smith en Erilc van Dillen geen kans: 6-2 6-2 9-7. De service van Smith werd slechts eenmaal gebroken tegen die van Dillen vijf keer. Bij cle Zuid- afrikanen moest alleen Mcmillan in de eerste game van de derde set zijn ser vice afgegeven. Smith mag overigens vandaag in liet enkelspel proberen de titel te veroveren, waardoor de Ver enigde Staten voor het eerst sinds 1955 zowel bij de dames als bij de he ren zou zegevieren. loting nog af Le wachten, op het vliegtuig naar Nederland geslapt een groot afscheid van een wereld kampioen. een groot afscheid van een wereldkampioenschap. Goed, en nu dan de match. Die begint dan eindelijk dinsdag. Laten wc hopen dat het nu de partij die het meest met zich Iieeït laten sollen, IJsland, zal zijn. die het meest van deze match zal profiteren. IJsland heel'l. niet geprotesteerd toen het in februari de match met Joegoslavië moest delen, het heeft zonder morren de hele match overge nomen toen Belgrado zich terugtrok, het heeft braaf gewacht toen Fischer niet kwam. het heeft zich meer dan 20 beraadslagingen en persconferen ties laten bedisselen, het zei niets toen Euwe even buiten zijn boekje ging en beweerde dat de match op nieuw gesplitst moest worden. Maar nu zijn de IJslanders vastbesloten zich niets meer te laten welgevallen: de matoh gaat achter elkaar door op IJsland. Alles is vergeven en vergeten: laten we hopen dat het. dan toch nog de „match aller tijden" wordt. LONDEN: De Amerikaanse Billie Jean King houdt, triomfantelijk de trofee omhoog na de Australische Evonne Goolagong vanmiddag in het dames enkespel te hebben verslagen. De op Wimbledon gespeelde finale eindigde m 6-3, 6-3. WIMBLEDON Toen Evonne Goolagong vorig jaar als 19-jarige de Wimbledon-titcl greep, toonde liaar coach Vic Edwards zicli toch enigs zins verontrust. „Eigenlijk is het nog te vroeg", zei de vermaarde talenten jager uit Australië, „ze is er misschien nog niet helemaal rijp voor". Achteraf bezien lijkt Edwards voorzichtigheid allerminst, overdreven, want vrijdag bestrafte de Amerikaanse Billv-Jean King met pijnlijke nauwgezetheid de fouten die nog altijd aan Goolagongs spel kleven. In minder dan 50 minu ten was deze zeer eenzijdige finale afgelopen: met de beschamende cij fers 3-G, 3-6 moest titelhoudster Goola gong haar kroon overdragen- Er mag geen twijfel over bestaan: voorlopig blijft Evonne Goolagong 's werelds begaafdste jeugdige tennis ster. Haar natuurlijke souplesse en grote technische gaven staan in elk toernooi borg voor een hoge lilasse ring. Niettemin lijkt zij het afgelopen jaar wat ingeslapen door de vroegtij dige, overweldigende successen. Zo bleek op Wimbledon dat Goolagong nog niets heeft verbeterd aan de zwakke punten die haar ook vorig jaar reeds problemen opleverden: een te zachte tweede service en een mid delmatige forehand. Billy-Jean King had dat eveneens opgemerkt: „Die tweede service was het belangrijkste verschil tussen ons. Zij verspeelde de meeste punten wan neer ik gemakkelijk kon retourneren op haar tweede service". de op zijn beurt de excuses van historie van deze race heeft de wed- SLUIS Voordat vanmiddag om half twee het startschot klinkt voor de internationale lange-baanzwemwedstrijd van het Belgi sche Hoeke naar Sluis, kunnen we al spreken van een bijna uniek evenement. Met de regelmaat van de klok worden er Iange-baan- wedstrijden afgekeurd, omdat het water te vuil is. Ruim een week geleden kreeg het bestuur van de Terneuzense zwemvereniging De Schelde te horen, dat de internationale Kreekrace op 19 augustus geschrapt moet worden van de toch al niet zo drukke zwemka- spaard gebleven en de secretaresse van de zwemvereniging lender. Dat lot is de organisatoren van de wedstrijd in Sluis ge- 't Vrije, J. E. Henry-Vos, kan dan ook vol trots een brief laten zien van het laboratorium van de waterleidingmaatschappij Zee land dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat: het kanaal van Brugge naar Sluis is prima geschikt om te zwemmen en de eerste jaren is er nog geen reden tot ongerustheid. Maar behalve om deze reden zijn er ook andere motieven om te spreken van een groots zwemgebeuren. Voor het eerst, in de slechts drie jaar lange gezwommen kwamen er slechts 78 zwemmers en zwemsters naar Sluis en droeg de race nog een besloten Zeeuws karakter. professor Euwe te eisen (wat bij duidelijk minstens voor de helft meende) was tot daaraantoe. Zelfs al is Cramer nota bene vice-president van de FIDE. Maar dat hij verklaarde dat Fischer helemaal geen excuses hoefde te ma ken, dat Fischer alleen maar afwezig was geweest op „een avondje waarop best mooie muziek gemaakt werd. cn waar heel welsprekende speeches ge houden werden, zeker, maar de mees te daarvan waren in het I,Islands, en ach, dat hele avondje zou Bobby toch niet zo geïnteresseerd hebben". (Cra- mer verwees naar de plechtige ope rung in aanwezigheid van alle hoge autoriteiten van IJsland en de schaak wereld). Dat was van een ongehoorde onbeschoftheid, in de eerste plaats tegenover de IJslandse gastheren. strijd een internationaal cachet met deelnemers uit heel Nederland en Bel gië. Het aantal zwemmers en zwem sters overtreft ook weer met stukken het aantal van vorig jaar, toen het nog een natiohale race was. Mevrouw Henry-Vos heeft nu reeds 160 namen genoteerd terwijl er vorig jaar 137 deelnemers in het water doken. In het eerste jaar da: dc wedstrijd werd En politiek gezien was het oliekoe kendom. IJsland onderhoudt, geen ei gen leger, er. „betaalt" het lidmaat chap van de NAVO door de Amerika r.en een door zeer veel IJslanders met lede ogen aarvgeziene militaire basis toe te staan. Fischers oneerbiedige gedrag had de anti-Amerikaanse stem. ming in IJsland al aangewakkerd, en de commandant van de 'oasis zal wel helemaal door de grond zijn gegaan toen hij Cramers gezwets in de kran- MEVROLW HENRY Maar de blonde secretaresse (een ge boren en getogen Groningse cn zelf een niet onverdienstelijk zwemster ge weest) is nog niet tevreden. Nu reeds kijkt ze naar volgend jaar, waarin ze liet allemaal nog iets grootser wil aanpakken. Ook dit jaar heeft ze dc zwembonden van Frankrïjl, Engeland, Duitsland en België aangeschreven, maar alleen een aantal Belgen rea geerden op de uitnndigig. Voor die houding van de buitenlanders heeft ze wel een verklaring: „Je moet de bon den vroeg in het seizoen aanschrijven. Via de bond moet het naar de zwem verenigingen en daar gaat een hele tijd mee verloren. Voor dc volgende langebaanwcdstrijd begin ik al in ja nuari met de organisatie. We zijn echt van plan om er een heel spektakel van te maken. Dit jaar is de organiserende vereni ging 't Vrije er in ieder geval in geslaagd de toeschouwers en de deel nemers een programma voor te scho telen dat klinkt als een klok. Kosten noch moeite zijn er gespaard om de organisatie rond te krijgen. De opzet doet wat Vlaams aan met de talrijke fraaie prijzen in natura die de winnaars na afloop van de wedstrijd kunnen 'verdienen'. Vrijwel alle mid denstanders in Sluis, van de slager en de bakker tot de sex-shops, toe verle nen htm medewerking en hebben vrij willig prijzen gegeven of wat geld op tafel gelegd. Een greep uit de prijzen: een projector, taarten, een wisselbokaal en kleine huishoudelijke benodigdheden als zeep en soda. Vrijwel iedereen kan wel aan zijn trekken komen. Maar de gang van zaken heeft wel een belangrijke wijzi ging ondergaan in vergelijking met vorig jaar, toen de deelnemers in volgorde van binnenkomst een greep mochten doen van de rijk geschakeer de prijzentafel. Dit maal hanteert men een heel wat socialer systeem en bepaalt het lot welke prijs er te verdienen is. Toch zit er ook een praktisch kantje aan de omschakeling. Tweede secretaris Theo Berkmoes: „Vorig jaar duurde het veel te lang. Iedereen moest uren kijken of er iets voor zijn gading bij was. Nu gaat het gewoon via het lot. We gaan gewoon door tot alles weg is. Voor mevrouw Henry-Vos speelt ech ter de sociale kant de hoofdrol: „De winnaars en de deelnemers die op de tweede en derde plaats beslag leggen krijgen toch al prachtige prijzen. Nu komt tenminste iedereen aan zijn trekken". Behalve de medwerking van de Sluise middenstand is ook de samenwerking met de zuiderburen uitermate plezie rig. C. du Fossé (een broer van de wethouder van Sluis) is er zelfs in geslaagd om vier bussen te charteren die de deelnemers van het aanmel- dingspunt in het zwembad te Sluis, naar de startplaats in Hoek vervoe ren. Moeilijkheden met de douane zijn er ook niet, maar hoe dat precies geregeld is, weet ook Theo Berkmoes. niet: „Meneer du Fossë kan geweldig met de Belgen opschieten. Onder het tappen van moppen en het drinken van een glaasje bier weet bij alles piekfijn te organiseren. Hoe liij dat altijd voor elkaar krijgt snap je niet, maar het lukt" heren die het eerst uit de startblok ken schieten. Favorieten zijn er moei lijk aan te wijzen omdat het veld erg sterk is inet 61 deelnemers uit heel Nederland en België. De paar Belgen (de heer Henry: „Dat stelt toch niets voor") zullen echter geen rol van betekenis spelen. De strijd zal zich voornamelijk toespitsen tussen de winnaar van het vorig jaar Rini Lam ping van DES uit Den Haag en Chris Middelkoop die vorig jaar beslag leg de op de vierde plaats en Van Eist van ZIAN uit Den Haag. De Zeeuwen zullen zich waarschijnlijk niet kunnen mengen in het gevecht; om de eerste plaatsen, vooral ook omdat de Zeeuwse crack Sjaak van der Hooft (die in 1971 negende werd achter Roel Veenstra) er niet bij zal zijn. Roel Veenstra kan nu bewijzen dat hij vorig jaar niet voor niets voor de Terneuzense vedette eindigde, maar hij zal voor de eerste Zeeuwse plaats op zware tegenstand moeten rekenen van Stormvogelzwemmer Jaa.p Keymel en Tonnie van Maris. Bij de dames die 10 minuten na dc lieren starten zal men een geweldige strijd kunnen zien tussen de Zceuxvse dames onderling waarbij vooral Els van Tatenhove en Joke de Wilde voor vuurwerk zullen zorgen. Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen verraste de Braakman-zwemster de frêle Joke de Wilde door de meeste Zeeuwse titels in de wacht te slepen. In het vorig seizoen was de Ganze-zwcmstcr op dc lange afstand een klasse apart, maar de rollen lijken op het moment omgekeerd. Maar interessant is ook de vraag of de Zeeuwse meisjes de achterstand die ze hadden op de Hollandse dames, hebben weggewerkt. Joke de Wilde (vorig jaar de beste Zeeuwse zwem ster) eindigde in 1971 op de vierde plaats vrij ver achter winnares L. ten Veen van de Vechtstreek die ook nu present is. Ook I. Hoefnagels die vorig jaar een tweede plaats behaalde is aanwezig om zich met de vrijwel complete Zeeuwse zwemtop te meten. Een interessante krachtmeting, vooral ook omdat het peil van het dames- zwemmen in Zeeland met sprongen vooruit gaat. Bij de schoolslag heren en dames is de strijd volkomen open en zullen de Zeeuwse heren en dames op erg zware tegenstand moeten reke nen. De zege van King is alleen in de eerste set even in gevaar gekomen. Goolagong leek een 4-1 achterstand geheel te zullen wegwerken, maar faalde in haar servicegame, zodat King tocli nog naar 5-3 kon doorbre ken. King: „Dat was de belangrijkste gaine. Ik daclit: als ik deze win. dan is de partij voor mij". Het vermoeden van King werd be waarheid. Bij de stand 4-3 in de tweede set doorbrak zij opnieuw de servicegame van Goolagong, waarmee het verzet van de Australische defini tief was gebroken. Goolagong erg geliefd bij het Britse publiek nam haar verlies tamelijk luchthartig op: „Ik houd nog altijd van tennis en dat is voor mij belangrijker dan a.1 het andere. Ik ben nu eenmaal niet het type dat er alles voor over heeft om te winnen- Het publiek was veel teleurgestelder in mij dan ik zelf. Ik kan deze dingen snel vergeten en dat is maar goed ook". Overigens was het Goolagong wel degelijk duidelijk geworden dat hig spel voor verbetering vatbaar is; Jd besef dat ik nog veel moet lere maar dat is ook niet zo verwonde: lijk. Vergeleken met de meeste ante speelsters ben ik nog maar pas i» zig". In mentaal opzicht kan of wil Gooi agong nog niet de zakelijkheii op brengen die Billy-Jean King eigen ii „Door de zege op Chris Evert in halve finale viel er een zware last mijn schouders. Ik was daarna r ontspannen, dat ik eigenlijk niet m', de juiste instelling deze finale "binna stapte". De nuchtere mentaliteit van Bit Jean King contrasteert sterk met onbevangen wijze waarop Goolagor( de tennissport nog altijd beoefen King won vrijdag notabene de viert: van haai' zeven Wimbledon-finalai maar desondanks concludeerde ze ter opgetogen: „Dit Wimbledon bete kende voor mij meer dan alle vorig Na mijn nederlaag van vorig jas) tegen Goolagong was ik onzeker g worden: ik wist niet of ik nog tens kon komen". King heeft er het afgelopen Ja alles voor over gehad zelfs abortus om aan die onzekerh?: een eindo te kunnen maken. „Ik ie nu nog op een leeftijd dat ik h?j allemaal kan opbrengen. Voor meisje als Goolagong ligt dat anders: zij heeft nog zoveel tennis]- ren voor de boeg. Of ik nog terugko: op Wimbledon? Ik weet het niet. to me nu eerst maar even gelukkig' zij: met deze zege". VLISSINGEN Robert Jan van der Feen, heeft vrij moei zaam het jubiieumtoernooi van de Viissingse tennisvereniging DOS op zijn naam geschreven. In de finale van het B-toernooi versloeg' hij in drie sets, de DOS- speler Hans Schuur, die met 5-3 in de laatste en beslissende set moest capituleren voor de wat 'vaster' spelende Leidse stu dent. Overigens had het er bijna naar uitge zien dat Hans Schuur voor een formi dabele verrassing zou zorgen, doordat hij in tweede set alle gelegenheid had om de partij winnend te beëindigen, nadat hij de eerste set met 7-5 had gewonnen. Van der Feen hield echter, bij de stand 5-5 het hoofd koel en won tenslotte met 7-5. Die tegenslag betekende voor de DOS-speler een flinke morele dreun en Van der Feen kon dan ook vrij gemakkelijk de zege naar zich toe halen. Hans Schuur revancheerde zich enigs zins door het aanmerkelijk zwakker bezette C-toernooi te winnen. In de finale toonde de DOS-speler geen en kel medelijden met Han Petiet die met 6-3 en 6-0 het onderspit moest delven. MOEITE Bij de meisjes lol en inet 16 jaar bad de Zeeuwse jeugdkampioene .Tik Nïeu- wenhuyse in de finale aanmerkelijk meer moeite met K. Wabeke dan werd verwacht en slechts na het toe passen van dc tic-break trok dc Zeeuwse jeugdkampioene dc zege naar zich toe. In de eerste set ging alles nog volgens wens (6-1) maar de tweede set moest ze verrassend in? 6-3 uit banden geven. De derde beslissende set ging volkomen geil? op cn bij de stand 6-6 werd dc lif break-regel toegepast. Jik Nieuwenhuyse had het beste 4 zenuwen in bedwang en legde door besIUg op dc eerste plaats. Bij de jongens tot en met 14 ja' won H. van Doorne in de finale 6-1 en 6-2 van T. Lochtenburg, en M de meisjes tot en met 14 jaar ging 4 zege naar F. Rive. De zege bij jongens tot en met 12 jaar ging B. Vletter en bij de meisjes tot a met 12 jaar won E. Henneman. f Peyenburg zegevierde in het herenena D-klas via winst in de finale op/ Risseeuw (4-6, 6-1 en 6-3) en F. K> won de finale bij de dames in dei klas (via winst in de finale op A. vs Hanegem met 6-4 en 6-2). Bij het herendubbel (C-klas) ging® winst naar Hans Schuur en Han Pil tiet en het herendubbel in dc D-kisJj werd gewonnen door het duo BW Sehijen. De deelname aan het jeugdtocrnotl) was zeer groot. Veel deelnemers voe den tijdens de dagen, dat het toernooi I werd gespeeld, onderdak bij parties lieren. De belangstelling voor het 8" toernooi was daarentegen vrij matig. ROME (ANP) AC Milan zal - volgend seizoen vertegenwoordigen® het toernooi om de Europe voor bekerwinnaars. De versloegen woensdagavond 75.000 toeschouwers in het olj stadion van Rome AC Napoli in finale van de strijd om de Italian beker met 2-0. Dê treffers kwamen de tweede helft tot stand door PW nato (eigen doel) en Rosato.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 8