Willem van der Decken baas in binnenstad van Terneuzen „Veiligheid Oosterschelde is thans slechter dan voorheen59 „Oosterschelde zo vlug mogelijk dicht" Architecten ontwerpen recreatie-eiland in de monding van de Oosterschelde burgemeester verrichtte opening RUSSISCH LEDER r 7 DONDERDAG 8 JUNI 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Russisch Leder draag' hel kenme van het beroemde Huis FARINA GEGENÜBER. Uitsluitend verkrijgbaar bij drogislen, parfumerieën en herenkappers. Burgemeester en mevrouw Aschoff bezochten woensdagmiddag de mijnenveger Hr. Ms 'Van der Wel', afge keerd. aan het Schuttershof in Terneuzen. TERNEUZEN De roemruchte zee schuimer Willem van der Decken, 'De Vliegende Hollander', zwaait sinds woensdagmiddag de scepter over zijn thuishaven, Terneuzen. In Noordstraat en Vlooswijkstraat opende burgemees ter J. C. Aschoff met het hijsen ran de Nederlandse vlag de jaar lijkse braderie, die tot en met zater dag zal duren. Rond het thema 'De Vliegende Hollander' brengen winke liers uit de centrum straten van Ter neuzen de komende periode hun arti kelen aan de man. Een deel van de middenstanders verkleedde zich d voor uitbundig. Burgemeester en mevrouw Aschoff begonnen deze 7e braderie woensdag middag met een officieel bezoek aan' de mijnenveger Van der Wel', afge meerd aan het Schuttershof. Het schip brengt tot en met vrijdag een bezoek aan Terneuzen. Het echtpaar Aschoff werd woensdagmiddag ter- vijl de rest van het gezelschap buiten, in de regen, wachtte aan boord ontvangen door commandant J. W. de Goede, die de burgemeester later, tij dens een receptie in het oude stad huis, nog een 'allemansendje' (een stuk touw, dat aan de scheepsbel- wordt geknoopt) en een schild zou aanbieden. Terneuzen mikt met deze braderie, zo bleek op de receptie, op kopers uit Nederland en België en vooral op de naam van 'Stad van de Vliegende Hollander'. Bij haar binnenkomst in de vroegere raadzaal kreeg mevrouw Aschoff bloemen aangeboden door In eke Botter (3) en Jasperine Mein- hardt (6), gekleed in historische blau we jurken. Echte zeevaariers Burgemeester Aschoff heette speciaal de echte zeevaarders, de bemanning van de Van der Wel welkom. Hij vertelde het bijzonder op prijs te stellen dat de mijnenveger Terneuzen „hoewel wat moeilijk bereikbaar" - had willen aandoen. Sprekend over de braderie, bedankte de burgemeester alle organisatoren voor hun inzet.. „Dit evenement wijst nog eens op de ongekende mogelijkhe- Burgemeester Aschoff bij het hijsen van de Nederlandse vlag, waarmee hij woensdagmiddag de braderie in Ter mzen officieel opende. den dié Terneuzen heeft om koopcen trum van Zeeuwseh-Vlaanderen en een stukje België te worden", aldus de burgemeester. Om te bereiken dat de gemeente bekendheid krijgt als 'thuis haven' van de Vliegende Hollander is, zo meende hij. heel wat organisatieta lent en geld nodig. Voorzitter J. F. Rouw van de VW wees in een welkomstwoord op de plezierige samenwerking tussen zijn organisatie de stichting Tte Vliegende Hollander" en het HCT bij de organi satie van de braderie. Het is de eerste keer dat de drie organisaties elkaar vinden. Niet allemaal Voorzitter J. C. J. den Toonder van het handelscentrum Terneuzen (het) zei het jammer te vinden dat nog niet alle winkeliers van Noordstraat en Vlooswijkstraat willen meewerken aan de braderie. „De organisatoren hebben aanvankelijk geaarzeld of ze, het evenement zouden laten doorgaan. Gelukkig is het wel gebeurd: deze braderie vormt een bijdrage aan de leefbaarheid van Terneuzen". Hij be loofde alle steun van het handelscen trum bij activiteiten in de toekomst, was volop muziek van het draaiorgel burgemeester Aschoff vervolgens een schild en een 'allemansendje'. ,Dit stukje touw zit vastgeknoopt aan de scheepsbel. Iedereen mag er met zijn vingers aankomen, vandaar de naam. Terneuzen kan bij ons te allen tijde aan de bel trekken", aldus de com mandant. Met een heildronk in het "Gildehuis' zoals Temeuzens' vroegere gemeen tehuis nu officieel heet 'startte' het gezelschap vervolgens de 7e braderie. Kopers en kijkers lieten zich woens dagmiddag niet afschrikken door het regenbuitje, dat de festiviteiten aan vankelijk in het honderd dreigde te Afscheid ds. Wulffraat in Kapelle a.d. IJssel KAPELLE A/D IJSSEL Ds. P. Wulffraat, die benoemd is tot leraar godsdienst aan de christelijke scholen gemeenschap 'Walcheren' in Middel- buig en het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes, neemt op 30 juni afscheid van de gereformeerde kerk in Kapelle aan de IJssel. Ds. Wulfraat was achtereenvolgens leraar godsdienst aan het Waltergym- nasium in Amsterdam en het christe lijk lyceum in Dordrecht. Momenteel is de heer Wulffraat bezig voot zijn doctoraalstudie over het godsdienst onderwijs aan middelbare scholen. laten lopen. In het oude stadhuis exposeerden kunstenaars hun werk. er was volop muziek van het draaiorgel Ter Nose': en 's-avonds concerteerde de Piratenkapel. Willem van der Dec ken zou, als hij terugkwam van zijn lange zeereis, Terneuzen best gezellig vinden... Licht gewonde en veel schade bij botsing Arnemuiden ARNEMUIDEN Op de oude rijks- j weg tussen Nieuwland en Arnemuiden deed zich woensdagmiddag omstreeks kwart voor vijf een aanrijding tussen twee auto's voor waarbij één bestuur der licht gewond raakte en zeer veel materiële schade ontstond. De gewon- de. A. G K. uit Koudekerke. kon na; behandeling door dokter Van deri Moer uit Arnemuiden weer naar huis.' De aanrijding ontstond doordat K.i linksaf sloeg op het moment dat J. S.i Z. uit Gorssel uit tegenovergestelde! richting naderde Bij de botsing werd| de wagen van K. geheel vernield ter-1 wijl de auto van Z. zeer zwaar werd beschadigd. Beide voertuigen moesten worden weggesleept In Middelburg: POLITIEWAGEN BOTST OP KRUISPUNT TEGEN AUTO MIDDELBURG In een nadere le zing van de aanrijding die zich dins- dagniorgen op het kruispunt Heeren gracht - Noordpoortstraat - Molenwa ter voordeed en waarbij een surveil lanceauto van de Middelburgse ge meentepolitie in de flank zou zijn ge grepen door een op de Noordpoort- straat rijdende personenauto, stelt de politie nu dat omgekeerd de po. litieauto met zijn voorzijde tegen de andere auto botste. Deze wagen, van G. J. D. uit Middel burg, die op een voorrangsweg reed. werd aan de rechtervoorzijae bij het spatbord aanzienijk beschadigd. De eerste lezing over de toedracht van dit ongeval vermeld in de PZC van woensdag, berustte op informatie van de politie. Zoals gemeld was de surveillanceauto met in werking zijnde zwaailichten en drietonige hoorn op weg naar een ongeval. Ook de voorzijde van de politiewagen liep aanzienlijke schade op. DRS. DE KONING: „UITGEBREIDE EEG GEEFT KANSEN" (Van een onzer redacteuren) BERGEN OP ZOOM De commissa ris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartscn, toonde zich tijdens zijn toespraak tot de deelnemers aan de Toogdag '"2 van de CBTB-Zuid-West-Nederland woens dagmiddag in "Luxor* te Bergen op Zoom een warm medestander woorden geuit tot de Westbrabantse I kringsvoorzitter, de heer A. de Feijter.l die in zijn welkomsttoespraak het Brabantse volkslied had gedecla-i meerd: „Ik ben daar erg dankbaar I voor. Ik wist met dat Brabant ook' I een volkslied had. U had het eigenlijk! i moeten zingen". Na de toespraak van de commissaris' ging men discussiëren over de inlei ding 'kleine mensen in een grote we reld". die het twecde.kamerlid drs. J. de Koning s morgens had gehouden. De heer De Koning had geconstateerd dat men in ladnbouwkringen wel eens geneigd is vast te houden aan voorzitter G. J. de Jager in diens patroon met de vaste normen van de! de geur die spanning heeft after-shave pre-shave eau de cologne hair-tonic hair-cream scheercreme deodorant crenie-zeep schuimbad gezichtscrème W opvattingen over de Oosterschelde: ,.Uw woorden over de afsluiting wa ren mij uit het hart gegrepen". De commissaris benadrukte nog eens de noodzaak van afsluiting in verband met de veiligheid. „Die veiligheid is! door de Deltawerken rondom dc Oos terschelde, voorzover zij reeds zijn I uitgevoerd, slechter, dan voorheen het geval was", aldus mr. Van Aartscn. ..Wij hebben altijd geweten, dat dei Oosterschelde zou worden worden af-1 A-ereld van gisteren. De dynamiek van deze tijd maakt de mensen onrustig. „Maar het is niet christelijk en ver standig zich terug te trekken op een eigen stukje samenleving. Er ligt een opdracht: organiseer samen de samen- levensverhoudingen". maak de wereld bewoonbaar vanuit bijbelse visie". De EEG Vanuit deze achtergrond belichtte de gesloten. .Maar we moeten alles doem heer Dc Koning de EEG. „voor de om een goed milieubeheer voor deze Oosterschelde te vinden. Ik ben het met uw voorzitter eens. dat het onac ceptabel zou zijn als de mens met zijn technisch kunnen daar geen op lossing voor zou kunnen vinden". De commissaris was zijn toespraak begonnen met een korte situatie-teke- ning van de landbouw aan de hand van cijfers uit de situatienota van de raad voor bedrijfsontwikkeling in Zee land '69. Ofschoon het aantal hectaren cultuurgrond sedert 1969 niet zoveel verminderd is (van 133.000 ha. naar 130.000 in 1970) is het aantel arbeids plaatsen in die jaren in de landbouw teruggelopen van 15.600 tot 12.300. De gemiddelde bedrijfsgrootte steeg van 16 tot 20 ha. .Dit beeld roept voor de landbouwor ganisaties een belangrijke begeleiden de taak op", aldus de commissaris. „Men zal rekening moeten houden met de noodzaak van bedrijfsvegroting en de ontwikkeling van het landbouwer schap in de richting van het onderne merschap". Sprekende over de jaarlijkse afvloei ing in de landbouw van 300 tot 325 man wees de heer Van Aartsen op de industrialisatiepolitiek van de provin cie Zeeland. „Dat roept in deze kring misschien wat moeilijkheden op. maar aan de andere kant: van de zijde van de landbouw hebben wij voor industriële ontwikkeling toch goede steun gekregen". De commissaris wees op ae plaat singsmogelijkheden die industrie en diensten kunnen bieden aan mensen die de landbouw verlaten. Industriali satie roept wel problemen op voor de milieubeheersing. maar provincie, ge meenten en bedrijven doen er veel aan om een goed milieu te behouden. IVeslerschelde „Ik zeg het nog maar eens het is helemaal niet de bedoeling van het provinciaal bestuur een industriële ontwikkeling rond de gehele Wester- schelde te stimuleren, maar alleen op bepaalde plaatsen: bij Terneuzen en in Vlissingen-Oost". zei de commissa ris. Mr. Van Aartsen was voorts blij met de goede verhoudingen tussen provin cie en georganiseerde landbouw, die spreken uit het enkele jaren geleden ingesteld provinciaal landbouw-con- tact. Hij wees nog even op het feit dat de bedrijfsbeëindiging in de land bouw is teruggelopen, „een ernstig verschijnsel omdat men kennelijk twijfelt aan de toekomstige econo mische situatie in de bedrijven buiten de landbouw". De gewenste bedrijfs- vergroting wordt hierdoor weer ge stagneerd. Voorzitter De Jager ging in zijn dakn- woord ook in op een schertsende opmerking van de commissaris. In het begin van zijn speech had deze gezegd buiten zijn ambtsgebied te spreken. „Wij in de landbouworganisa ties beschouwen de provinciegrenzen al lang niet meer als heilige koeien". De commissaris had ook waarderende land- en tuinbouw in Nederland levensbelang". ..We moeten niet te gemakkelijk kritiek leveren op de EEG. In onze positie van verkopers staan wij met de pet in de hand". Het kamerlid rekende voor dat dank zij de onbelemmerde export in de EEG Nederland 45°. o van zijn zuivel kan exporteren, 55° o van zijn varkens, 70" o van zijn kasgroenten en een derde van zijn slachtvee. „We rijn zelf een te klein land om een eigen land bouwpolitiek te kunnen voeren". De heer De Koning miste in de EEG wel een sterk centraal gezag, dat in staat zou moeten zijn de concurrentie voorwaarden te harmoniseren. ,-De raad van ministers die de nationale belangen verdedigt gebruikt de EEG-commissie slechts als een secre- De uitbreiding van de EEG met 'de vier' achtte hij voor de land- en tuin bouw belangrijk. ,.Op de Engelse markt liggen mogelijkheden voor tar we. suiker, boter en kaas. tiaar aan de andere kant is de Engelse bedrijfs structuur drie maal zo gunstig als de onze en de Engelsen zullen niet bereid zijn hoge prijzen te betalen voor onze overschotten". De heer De Koning zou het onfatsoen lijk vinden als de Europese suikerver bouwers de Engelse markt voor rich alleen zouden veroveren. ..Dan zou het Europese suikeroverschot wel op gelost zijn. maar dan over de ruggen van onze In slechtere omstandigheden levende collega's in de onderontwik kelde gebieden". Mede met het oog op deze problema tiek achtte ae heer De Koning een sterk gezag in de EEG nodig. Voordat de discussies over zijn inleiding begonnen sprak in de middag-vergade ring nog de hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie voor be drijfsontwikkeling in Zeeland, ar. ïr. C. W. C. van Beekom. Hij sprak er zijn waardering over uit. dat voorzitter De Jager had gewezen op de toekomstmogelijkheden voor de landbouw. In dit verband wees hij op een regeling voor samenwerkingsmo gelijkheden van het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw. In aansluiting op wat drs. De Koning had gezegd over de 'dynamische we reld en ae onrustige mens', verwees hij naar 1 Kor. 24. Boottocht De middagzitting was na de gezamen lijke koffiemaaltijd begonnen met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, waarna de commissaris zijn toespraak hield. Na de sluiting van de toogdag door gedeputeerde J. van den Bos. oud- voorzitter van de CBTB. gingen de deelnemers aan de toogdag naar Wil lemstad om rich in te schepen voor een boottocht langs de waterwerken en de industrie werken te Moerdijk. De heer La Soe uit Ellewoutsdijk (orgel) en Linda van Eerenburg (zang) luisterden de toogdag muzi: kaai op. Slot van pag. 1 heidspolitiek door de provinciale overheden blijkt. Hij achtte de overheid niet in staat noch bereid om 'welke subsidiekraan dan ook' zo wijd open te zetten dat iedereen daarvan profiteert. „Op het moment dat wij regels hanteren, wor den scheidslijnen getrokken. Het alter natief: 'dan maar geen regelingen' zou betekenen dat dan het recht van de sterkste zou gelden en de rest het loodje zou leggen. Dat zouden er In de landbouw dan de "happy few' (wei nige gelukkigen) zijn, aldus de heer De Jager. Overgaande naar de oudedags-reserve- ring voor zelfstandigen uitte hij zijn waardering voor de mogelijkheden die worden geboden, ondanks de precaire situatie van 's rijks schatkist. Dat met name de vakcentrales zich afzetten tegen het wetsontwerp achtte de heer De Jager gebrek aan Inzicht in de werkelijke situatie van vele zelfstandigen. De solidariteltsgedachte stopt kennelijk bij de grens tussen loontrekkenden en zelfstandigen". Prijspolitiek Sprekende over de markt- en prijspo litiek merkte de heer De Jager op dat de prijsbeslissingen, die in maart ein delijk zijn gevallen met name voor de akkerbouw een bittere teleurstelling waren. „De minister is kennelijk minder doordrongen van de algemene kosten stijging dan de boer. Telkens als een VAN ACHT BIJ VIER KILOMETER (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Maak in de monding van de Oosterschelde een geaccidenteerd recreatie-eiland, van acht bij vier kilometer met baaien, duinen en stranden. Verbind dat eiland via twee tunnels met de vaste wal en bouw er hotels, winkels, kampeerterreinen en ontspanningsmogelijkheden voor 40.000 tot 45.000 mensen. Dat is, zeer globaal, het plan van de architecten Flip Wentink en Esger Duintjer waarop ze enkele maanden geleden afstudeerden aan de technische hogeschool in Delft. ONTSPANNINGSMOGELIJKHEDEN VOOR VEERTIGDUIZEND MENSEN Het project is uitgewerkt in combi-i natie met het plan voor een beweeg-! bare stormvloedkering van de stede- bouwkundige studiegroep Zeeuwsi tink meent, dat het eiland voor onge veer f 10,- per vierkante meter kan worden opgespoten. Het feit, dat het eiland uit zand bestaat heeft als voor deel dat wegen betrekkelijk goedkoop kunnen worden aangelegd en dat de gebouwen slechts een eenvoudige fun dering nodig hebben. Allerlei nuts voorzieningen kabels, rioleringen zouden al tijdens de bouwfase het eiland voordelig kunnen worden aangebracht. Zeer globaal komen de beide ontwerpers op een eindbedrag van f 700 miljoen. Biologen en landschapsarchitecten hebben als bezwaar tegen het recrea- meer. De tunnels recreatie-eiland zouden onder schuiven van de stormvloedkering moeten lopen. De beide ontwerpers zijn er van uitgegaan, dat met de recreatie-voorzieningen op het eiland; de extra-kosten van de stormstuw kunnen worden terugverdiend. Boven dien zou het eiland dc 'recreatiedruk'! op de Zeeuwse kust kunnen opvangen,; zonder er het landschap en de dorpen op Scliouwen-Duiveland en N"oord-Be-| vcland aan op tc offeren. Volgensi Wcntink en Duintjer lopen deze eilan den groot gevaar met kampeerterrein nen. caravans, zomerhuisjes en andere recreatie-voorzieningen dicht te slib ben. zuidkant van het eiland is een bad plaats geprojecteerd met een boiüe- \ard op het zuiden. Alleen al daar door zou een in Nederland unieke het situatie worden geschapen. Dc beide architecten willen het ei land bouwen op en bij de zandplaat Neeltje Jans. De drie werheilanden die rijkswaterstaat al heeft gebouwd met het oog op de afdamming in 1978 zullen er als 'groene kernen' in terug zijn te vinden. Wentink en Duintjer hebben zich veel moeite getroost omi de doorgaande wegverbinding over' het recreatie-eiland (twee maal drie rijbanen) dusdanig te ontwerpen, dat er geen barrière tussen het oostelijk en het westelijk deel ontstaat. De duinenrij loopt ononderbroken door over de weg en op andere plaatsen zal hot landschap zich kunnen voort zetten onder de wegverbinding' door. boer kans ziet de produktiviteit te doen stijgen wordt het resultaat niet gebruikt om de rentabiliteit te verbe teren. maar om de prijzen relatief te verminderen. Zo wordt het prijsme chanisme als een zweep over de land bouw gelegd", aldus de CBTB-voorzit- ter. die zei weinig illusies meer te koesteren voor de prijspolitiek in ae eerstvolgende jaren. Samenvattend was hij wel van me ning dat de overheid in samenwerking met het bedrijfsleven middels de juist verschenen Brusselse richtlijnen een structuurbeleid moet voeren, dat per spectief biedt voor 'de blijvers' in de landbouw. Hij pleitte voor prijsaan passingen en fiscale ruimte van leven' voor boer en tuinder. Samenwerking Dc ontwerpers geloven, dat het ei land vooral in aanmerking komt voor exclusieve vormen van recreatie. Ze denken daarbij onder meer aan een casino en verder aan onderwaterspor ten, zeczeilcn, sportvliegen. paardrij den en golf. Op het eiland zou ook een race-circuit kunnen worden aange legd. een mogelijkheid die actueel is omdat het circuit van Zandvoort ver moedelijk gaat verdwijnen. Aan de Optimistisch Over de mogelijkheid hun studiepro ject daadwerkelijk te realiseren zijn de ontwerpers na gesprekken met de - kundig en, onder meer van een Neder-! landse project-ontwikkelingsmaat schappij. zeer optimistisch gestemd. Onzekerheid bestaat er in feite alleen over de kostenfactor. Architect Wen- tie-eiland aangevoerd, dat bet een ver storing zou kunnen betekenen van de zand- en slibplaten waarop de vogels fourageren. Wentink meent, dat dit gevaar niet erg reëel is omdat de Oosterschelde niet aantrekkelijk is voor grote aantallen waterspor ters, Het aantal zeegaande jachten dat ligplaats zal kiezen bij het eiland zal.l zo verwacht hij, slechts betrekkelijk gering rijn. De gewone zeilers zullen gebruik kunnen maken van een be schutte baai aan de oostkant van het eiland, die slechts via een nauwe doorgang in verbinding staat met de Oosterschelde zelf. Alleen als het heel rustig weer is, zullen ook de kleine zeilboten de Oosterschelde opzoe ken. Voor de akkerbouwer met name zag hij duidelijk perspectieven liggen in samenwerking. „De Brusselse maatre gelen zijn gericht op de toekomst. Ik verwacht dat samenwerking meer per spectief biedt dan het individuele be drijf. maar ik zeg er bij dat deze samenwerking niet mag worden afge dwongen door maatregelen". De CBTB-voorzitter stond uitvoerig stil bij de gevolgen van de schaalver groting in de agrarische sectoren voor het land- en tuinbouwonderwijs. Er is een enorme teruggang van het aantal leerlingen dat de lagere agrarische scholen bezoekt (1863 leerlingen in het cursusjaar 1964/65, tegen 833 leer lingen in het cursusjaar 1971/72). Ook het aantal leerlingen van de mid delbare agrarische scholen neemt steeds verder af. Nog slecht 12 van de 47 middelbare landbouwscholen voldoen aan de norm van minstens 40 leerlingen in het eerste leerjaar. Van de 11 protestantse scholen voldoen er 4 aan deze norm. „Wij hebben ernsti ge zorgen dat grote agrarische gebie den door het individueel wegvallen van deze scholen straks zonder agra risch onderwijs komen te zitten", al dus de heer De Jager, die wees op het plan van de drie Zeeuwse landbouw organisaties, „één uitgebreid agra risch onderwijs centrum in Goes, waarvan één van de hoofdcomponen ten zou moeten zijn een twee- en driejarige middelbare landbouwschool. Dit zou dan een samenwerkingsschool van de drie organisaties moeten zijn, terwijl ae overige drie scholen die in Hulst. Middelburg en Schoondijke zou moeten worden opgeheven. Onderwijskritiek Exclusief Een ander bezwaar tegen het eiland is. dat de beide ontwerpers zijn uitge gaan van betrekkelijk exclusieve re creatie-mogelijkheden. al is er wel degelijk ook gedacht aan gewone kampeerterreinen en dagrecreatie, j Wentink meent echter, dat mondaine voorzieningen het eiland vooral aan trekkelijk zullen maken voor Duitse en Belgische toeristen. Tegenover het bezwaar van een zekere exclusiviteit' staat aan. dat het eiland de kosten van een stormvloedkering in de Oos terschelde mee zai helpen opbrengen en waardoor het behoud van een goed milieu in de Oosterschelde mogelijk wordt. Het plan voor het recreatie-eiland is opgenomen in het definitieve rapport,! dat de steaebouwkundige studiegroep Zeeuwse Meer later deze maand offi cieel gaat presenteren. Overigens zou! het eiland ook kunnen worden gecom bineerd met de afsluitdam van rijks waterstaat. Wentink schat, dat het uitwerken en voorbereider, van de plannen ongeveer een jaar"of vijf zal vergen. Een eventuele aanleg van het eiland zou parallel kunnen lopen me: de aanleg van de Oosterscheldedam. dam. De CBTB-voorzitter uitte ernstige kri tiek aan het adres van de minister van landbouw, die tot nu toe niet bereid is gebleken zijn rijksscholen in de samenwerkingsschool in te bren gen. De minister heeft gezegd dat hij aan het verzoek van de drie organisa ties te komen tot één school niet kan voldoen, volgens een citaat 'omdat het personeel van de de betreffende rijks school en de oud-leerlingen daarvan en vele ai.Meren hiertegen bezwaar heb ben aangetekend". „Hier breekt onze boeren-klomp", riep de heer De Jager uit. „Meen: de minister nu wat hij zegt? Hij heeft ons zelf voorgehouden om te komen van vier scholen tot één. Het gaat toch niet op om de voorkeur van het personeel van één van deze scholen zo sterk naar voren te halen, daar zullen ze alle vier bij betrokken moeten worden En is het nu werkelijk zo cat de minister een schrijven van oud leerlingen van één deze vier scholen zwaarder laat wegen dan de zeer wei- overwogen voorstellen van de drie Zeeuwse landbouworganisaties, die door de minister zelf tot studie zijn aangezet"? De CBTB-voorzitter verzocht de minis ter snel een beslissing te nemen. „Onze school in Middelburg zal met ingang van het nieuwe cursusjaar worden gesloten". De heer De Jager had ook een pretti ger mededeling: op 21 november a.s. hoopt de minister van or" is de nieuwe landbouwbuishoudschool in Goee te openen. TIJDENS BRADERIE IN CENTRUMSTRATEN MR. VAN AARTSEN TOT CBTB-TOOGDAGGANGERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 7