Vaste oeververbinding Wester schelde los zien van streekplan riGENDM J. L. Borgs onthulde plaquette Souburgse bejaardenwoningen 5 PVDA ZEELAND WIL: f VRAGEN IN STATEN EN TWEEDE KAMER „Koppeling tunnel Westerschelde aan de economische ontwikkeling onjuist" Zonnige zondag zorgde voor zomerse drukte JAARVERGADERING SCHUTTEVAER TE VLISSINGEN KAMPIOENSTITEL IN DE DERDE KLAS VOOR PECHINEY-TEAM Swift kampioen in vijfde klas Eenrichtingsverkeer in Langeviele VAN SINT WILLIBRORD aQcaaca -auaaa aum □□nasi Zaterdagpuzzel: nieuwe opgave jUtflOAG 20 MAART 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT qqES De Zeeuwse Partij van de Arbeid wil dat er zo spoedig mogelijk een beslissing komt over het al dan niet. doorgaan van de vaste oeververbinding over/onder de Westerschelde. jten vindt dat minister dr. w. Prees jr. van verkeer en water staat met de beslissing daarover niet hoeft te wachten tot bekend is hoe het streekplan 'Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen' er uit sat zien. De PvdA is verontrust over een publïkatie waarin ge suggereerd wordt dat dr, Drees eerst wil weten of er een indu strieterrein van 1000 hectare in het streekplan wordt opgeno men, voor hij zijn brug-tunnel besluit neemt. De nieuwe fractieleider van de PvdA in de Zeeuwse staten. W. Don, stelt ian (T-S. vragen over deze zaak ei; het tweede-kamerlid P. A. Roels overweegt eveneens liet stellen van vragen aan minister Drees jr. De kwestie kwam aierda? aan de orde tijdens een ge- westelijke vergadering van de PvdA in De Prins van Oranje' te Goes. Afge vaardigde P. J. Huijbrechts uit Terr.'eu- nn begon er over. Jk wil in herinnering brengen dat er m Zeeland een aantal rapporten aan de orde is: het paarse boek, de ont.wik- tëagsschets van de provincie en in Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder te streekplan", aldus Huijbrecht. Daardoorheen speelt de vaste oever-' verbinding De discussie in het streek plan draait om de vraag: 1000 hectare industrieterrein, ja of nee. Of die er rillen komen in Zeeuwsch-Vlaanderen is nog de vraag". De PvdA-er (raadslid ra Terneuzen) stelde dat er binnen kort een beslissing over de vaste oever- Tïrbmding genomen moet worden. .Volgens een publikatie zegt Drees: Ik al de beslissing over de vaste oever- rarbinding uitstellen, tot ik weet wat tr met de ontwikkelingsschets en het streekplan gebeurt", vertelde Huij- ïtót. „Het al dan niet opnemen van hectare industrieterrein is nooit isswoerd als argument voor ja af oseen tunnel. Als de publikatie dan sos waar is. dan is het voornemen van Drees een ongeoorloofd pressiemiddel i op de bevolking van Zeeuwsch-Vlaan- deren. We willen zonder de dolk in dej rug van de vaste oeververbinding een beslissing kunnen nemen over de 1000 hectare" Huijbrecht verzocht het ge westelijke bestuur om een onderzoek in te stellen en actie te ondernemen. Een verzoek dat gewestelijk voorzitter A. P. Schouwenaar graag overnam: ..We zetten het op de agenda voor de vergadering' van volgende week" (ADVERTENTIE) IE LAATSTE HAND Woensdagmorgen om 10,00 uur gaan ce deuren open van de nieuwe grote supermarkt van Jac. Hermans Prijs- slag N.V in Sas van Gent. In hoog tempo leggen schilders, koel- monteurs, etaleurs en winkelinrichters de laatste hand aan de voorbereidingen de vele belangstellenden, die dins dagavond een kijkje in onze zaak ko men nemen, de winkel geheel voltooid te kunnen laten zien. De enorme stapels levensmiddelen lig gen hoog opgetast, maar de nadruk is gelegd op eenvoud en degelijkheid van de inrichting. C zult het wel zien 't Komt in de prijs to! uitdrukking Het hele assortiment wordt verkocht tegen groothandels- Pms. Maandag 20 maart 1972 MIDDELBURG - Brasserie. 20 uur: vergadering nationale vrouwenraad. Chnstelijk pedagogische academie. 20 lur lezing G W Bergman over mu- iek van nu Gasibuis. 29.45-21 uur: uitzending Ra- oo Walcheren HEXESSE - De Ark. 20 uur: mode-| show. SOlBl'Ro Rode Kruis gebouw. 14 uur causerie Nederlandse vereniging van halsvrouwen. TERNEUZEN Zuidlandtheater, 20 uur' toneelvoorstelling 'Het geld ligt "P de bank'. GOES - Museum," 10-12 en 13.30-17 "ur: tentoonstelling werken Liesbeth Binkhorst en Piet Bulthuis. bergen op ZOOM Roxy. 20 uur: Carter. 18 jaar. gXSb 20 uur: The aristocats. w. Gfand, 20 Uur: Geweld en m'ct6 oertijd, 14 jaar. JJ.ULoT Bioscoopgebouw, 20 uur: movie, 18 jaar. DELBURG city, 20 uur: Groe- tfdvS..1" de 18 jaar. '«NEUZEN Luxor. 20 uur: B'.ue movie. 18 jaoj- y^NGEX Alhambra, 20 uur: «y-Godiva. 18 jaar. gfCENTRUM Noord- en Mid- wzeeland te Goes, telefoon 01100- gCgNTRUM Zeeuwsch- Vlaan- 4444 ^erncuzen- telefoon 01150- Socialisme De vaste oeververbinding was tijdens de vergadering een ingelast agenda punt. De PvdA-ers waren eigenlijk naar Goes gekomen om er van hoofdbe stuurslid Jan Nagel te horen hoe het stond met dc landelijke discussie over het onderwerp 'Socialisme nu'. Nagel gaf de aanwezigen een tussentijds over zicht van de resultaten uit 126 ge spreksgroepen. ..Dc discussie over so cialisme nu had al9 bedoeling een soort inventarisatie van meningen. Het is slechts een indruk, niet iets dat we tenschappelijke waarde heeft. Ii: mei komt er over deze zaak een rapport uit". Nagel vertelde dat de geïnteres seerdheid in Zeeland voor gesprekken over socialisme nu het laagst was. In totaal zijn er in de provincie vijf ge spreksgroepen gevormd. De rapporten van Missingen. Terneuzen, Tholei, en Reimerswaal rijn nog niet klaar. Uit Nagels tussenstand bleek onder meer dat het overgrote deel van deelnemers aan de discussie vindt dat handhaving van de welvaart beter is dan een verdergaande uitbreiding van de bestedingsmogelijkheden. Met dien verstande, dat de laagstbetaalden niet In htm besteding beperkt mogen wor den en dat er meer aandacht voor de problemen van de derde wereld nodig eerste indruk", benadrukte Jan Nagel) dat een derde deel van de deelnemers aan de discussie op dit moment niets voelt voor de vorming van een progres sieve volkspartij. Iets meer dan een derde deel is voor een federatief ver band met D '66 en PPR. Hun motieve ring daarbij is. dat de PvdA het eigen' gezicht moet behouden. Naar aanleiding van de informatie van Nagel werd er door de bezoekers van gedachten gewisseld.. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de com municatie tussen hoofdbestuur en af deling niet vlekkeloos verloopt. Een aantal afdelingen had het boekje over socialisme nu te laat of helemaal niet ontvangen. Na de middagpauze werd door be stuurder J. Rondagh een inleiding ver zorgd over de grondslagen van de bui tenlandse politiek. Rondagh (werk zaam op het ministerie van buiten landse zaken) benadrukte vooral het belang van een Europese politiek. „De socialistische partijen in Europa moe ten allereerst iets doen aan de parle mentaire democratie in Europa", vond hij. Ook stelde Rondagh dat de bui tenlandse politiek van Nederland aan het veranderen is. „Met die buitenland se politiek is het vreemd gesteld; in het buitenland doe je als Nederlands vertegenwoordiger praktisch niets. Al ïs het natuurlijk wel leuk om in een Rolls-Royce en een escorte van 14 mo toragenten met een vaartje van 120 kilometer door het centrum van een, stad te rijden", aldus Rondagh. „Maar] het is wel a-sociaal". Gedeputeerde mr. J. P. Boers ma infor meerde nog naar de mogelijkhedei; om het overleg tussen grensprovincies en gemeenten wat soepeler te laten verlopen. „Nu moet alles via Brussel en Den Haag", zei bij, doelend op het contact tussen de provincie Zeeland en Belgisch Vlaanderen. Rondagh had er geen oplossing voor. VLISSINGEN Het PvdA-statenlid W. Don uit Middelburg heeft aan gedeputeerde staten vragen gesteld over dc bouw van een brug-tunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Don wil weten of het college kennis heeft genomen van een artikel in het dagblad 'De Stem', waarin de verwachting werd uitgc-j sproken dat de minister de bouw vanl de brug-tunnel, afhankelijk zal stellen van dc besluiten ten aanzien van de verdere economische ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Don vraagt gedeputeerde sta ten of zij bereid zijn te laten nagaan of deze zijns inziens volkomen onjuis te koppeling inderdaad door de minis ter wordt gehanteerd of wordt over wogen. „De bevolking van ons gewest zal dit als een pressiemiddel ervaren ten aanzien van eventuele industriële uitbreiding. Bent u bereid, zo nodig, tegen dergelijke pressie ten sterkste stelling te nemen?", aldus de heer Don. VLISSINGEN De zonnige zondag heeft in Zeeland voor een zomerse ver keersdrukte gezorgd. Vooral zondag avond was het erg druk op de Zeeuwse rijkswegen. Er waren echter geen pro blemen voor de politie. Alleen om streeks kwart over vijf ontstond door een ongeval onder het spoorwegviaduct te Woensdrecht een fille met een lengte van ongeveer 500 meter. De veerdienst Vlissingen-Breskens heeft het erg druk gehad. Zaterdag werd de reserveboot 'Prinses Margriet' driemaal ingezet om de automobilisten al te lange wachttijden op de veerplei- nen te besparen. Zondag voer de "Prin ses Margriet' van half twee tot half zeven. Er bleven verschillende automo bilisten staan, maar zij moesten niet langer dan een half uur op een boot verbinding wachten. De veerboten van 10 voor 1 en 10 voor 8 voeren in ver band met de dichte mist op de Wes terschelde niet. Met inleiding van dr. Kruisinga Bedrijfsvolleybal Middelburg BOTSING IN VLISSINGEN: Bromfietser liep levensgevaarlijke verwondingen op VLISSINGEN De bromfietser j. van a. uit Vlissingen is zaterdagmid dag bij een ongeval op de Spuistraat te Missingen levensgevaarlijk ge wond. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over drie toen de voetgangster, U. D. E. P. Kaiserslautern (W-Dld), vanuit de Lange Zelke de Spuistraat overstak. Enkele meters voordat zij de stoep had bereikt begon mevrouw U. te twijfelen, omdat ze in de rich ting Bellamypark de bromfietser zag komen. Ook de bromfietser wijfelde aan welke kant hij de vrouw zou passeren. Hierdoor ontstond een bot sing, waarbij de bromfietser levensge vaarlijk gewond werd. Hij werd naar hel ziekenhuis Bethesda te Vlissingen vervoerd. Gisteravond was het levens gevaar geweken, maar Van A. was nog niet bij kennis. De voetgangster werd eveneens naar het Bethesdazie- kenhuis overgebracht. Na behandeld te zijn kon zij het hospitaal verlaten. De gemeentepolitie te Vlissingen ver zoekt getuigen van dit ongeval zich te melden. LEZERS SCHRIJVEN De winkeliers van de Langeviele-Pot tei*narkt zien zich genoodzaakt om langs deze weg hun verontwaardiging te uiten over de Intrekking van het voorstel tot het invoeren van het één richtingsverkeer in de Langeviele. (punt 6 van de agenda van hedenmid dag i. De vereniging vreest dat door de intrekking van het voorstel de in voering van het éénrichtingsverkeer niet meer voor het zomerseizoen ge realiseerd zal worden. Al de jaren wordt, de Langeviele-Pot- tenmarkt als winkelstraat aangetast door de onhoudbare verkeerssituatie Dit. voorjaar scheen echter aan één en ander een eind te komen door de invoering van het éénrichtingsverkeer wat tot een aanmerkelijk lagere ver keersintensiteit zou leiden. Tot. onze verbazing moeten we echter vernemen, dat alles op allerlei bijkom stigheden en een geldbedrag dreigt af te springen. Het gaat er zelfs op lijken, dat deze bijkomstigheden het hoofd punt. (geringere verkeersbelasting van de Langeviele) gaan overschaduwen Bovendien is het verkeersplan zoals dit nu naar voren wordt gebracht veel ingewikkelder dan het oorspronkelijke plan van de commissaris van politie zoals wij dit vorig jaar in een bespre king' met hem en met het college van b. en w. hebben gezien. Dit plan ging er van uit, dat alleen de bus naar Domburg (12 x per dag?) tijdelijk gebruik ging maken van de route via de Penninghoek. Alle andere bussen zouden de stad via de Gort- straat-Nieuwe Haven verlaten. Dat de route voor de bus naar Domburg re aliseerbaar is, is met. proefritten aan getoond. Verder vragen wij ons af of wij dan geen recht hebben op een beter leef milieu en de bevolking geen recht heeft om in onze straat behoorlijk te kun nen winkelen. Wanneer hier dan kos ten aan verbonden zitten, vragen wij ons af of misschien de invoering van het éénrichtingsverkeer in de Noord- straat. en Lange Delft de gemeente geen geld heeft gekost? Nog maar ge zwegen over de kosten die wij regel matig voor onderhoud van onze pan den moeten neertellen omdat, deze door de zeer intensieve verkeers stroom gewoon ondermijnd worden. (2 jaar geleden bedroeg deze verkeers stroom 7400 voertuigen waaronder plus minus 200 autobussen per dag). Ook onze winkelstraat behoort toch tot de binnenstad waar de gemeente zo hoog mee staat dat die behouden dient te blijven? Tenslotte nog dit. via persoonlijke ge sprekken met gemeenteraadsleden en via de PZC hebben we kunnen verne men, dat de gemeenteraad het er wel over eens is. dat de invoering van het éénrichtingsverkeer in de Langeviele een noodzakelijke maatregel is. Een voor de winkeliers en hun clien tèle een gerustellende en hoopvolle gedachte???? Namens het. bestuur van de ver de secretaris. J. C. Visser. MIDDELBURG Peehiney is door een beter setgemiddelde kampioen ge worden van de derde klas van het Middelburgse bedrijfsvolleybal. HVB met een wedstrijd minder gespeeld, kan nog aan een gelijk puntentotaal komen, maar heeft een slechter middelde dan dc kampioenen, die deze avond door de secretaris van het bedrijfsvolleybal, de heer B. Kraak, in j de bloemetjes werden gezet, evenals Swift dat het kampioenschap behaal de van de vijfde klas. In de eerste klas is de kampioen reeds bekend. De titelhouder. Provin cie I speelde een spannende partij tegen Doumar. Dit laatste team speel de een goede eerste set en overspeel de de kampioenen volkomen. Met 15-4 won Doumar de eerste set. Hierna! werd Provincie kennelijk wakker want ei werd veel beter gespeeld en' de volgende sets waren alle voor Provincie dat met de setstanden 15-9, 15-10 en 15-2 een 3-1 zege behaalde. Gemeente Middelburg I is weer op de tweede plaats gekomen. Doordat hun tegenstanders, RWS. geen team op de been konden brengen kreeg Gemeente een reglementaire 3-0 zege, waarmee dit team weer een puntje meer heeft dan Arnof dat nu de derde plaats bezet. De stand is: Provincie I 15 13 2 0 28 43-10 Gemeente I 15 8 4 3 20 31-22 Arnof 15 9 1 6 19 32-17 Torna I 15 6 2 7 14 24-26 Amro I 15 6 2 7 14 21-25 Doumar 15 4 3 8 11 20-30 PZC 15 4 3 8 11 18-29 OCMA 14 4 1 9 9 15-29 RWS 15 3 2 10 8 16-32 In de tweede klas blijft de spanning er nog volop in. Hermid I heeft wel de beste papieren maar ook De Ruy- terschool en Dynamo I maken nog een goede kans op de titel. De Ruyter- school won de wedstrijd tegen Torna II met 3-1 maar moest alles op alles zetten om deze zege te behalen. Voor al in de derde segt gaf het Toma-team goed partij en zette deze set om in winst. De Ruyterschool dat de eerste en de tweede set won kon Torna evenwel beletten er een gelijkspel van te maken. Mammoeters behaalde een gemakkelijke zege op LVV dat met 3- 0 naar huis moest. De stand in klas twee. waarin volgen de week de topper Dynamo-Hermid wordt gespeeld is: Hermid I 15 10 3 2 23 32-16 De Ruyterschool 15 9 4 2 22 33-14 Amor I 16 9 4 3 22 36-18 Dynamo I 14 10 1 3 21 35-13 Mammoeters 14 8 0 6 16 25-19 Delta Sport 15 6 1 8 13 19-29 Mid. Zuid I 15 5 0 10 10 17-29 Torna II 15 2 1 12 5 11-37 LW 15 1 0 14 2 8-41 j De wedstrijd in klas drie tussen de kanshebbers Peehiney en HVB eindig de in een gelijkspel. Beide teams wonnen 1 set met 16-14 en bij een] gelijkopgaande strijd verstreek de tijd. De derde set kon niet meer worden uitgespeeld en bij een 10-11 stand werd gestopt. Het verschil is te gering om mee te tellen en de eindstand is dus 1-1. Nog geen kampioen dus, maar Peehiney I moet nog een wedstrijd spelen, tegen] Brandweer. De toekomstige kampioe nen hadden met het Brandweer-team minder moeite en wonnen met 3-0 de partij. Het betere setgemiddelde bracht hen het begeerde kampioen schap. Gemeente II behaalde een 3-0 zege op Provincie II. Dit Provincie team blijft door dit magere resultaat de laatste plaats bezetten. De stand Peehiney 16 12 .2 2 26 40-11 HVB 15 11 2 2 24 35-11 Vovewe 14 10 1 3 21 28-15 Prov. III 15 7 1 7 15 24-25 Gemeente II 15 7 1 7 15 23-21 Pedac I 14 4 4 6 12 21-26 Revo 15 5 1 9 11 17-31 Brandweer 15 2 2 11 6 13-35 Prov. II 15 2 0 13 4 13-39 In de vierde klas laat de kampioen nog op zich wachten. Hoechst dat met 2-2 gelijk speelde tegen MPSO. speelt pas over veertien dagen de laatste wedstrijd. Tunie dat nu aan de leiding staat en reeds uitgespeeld en heeft 1 punt voorsprong op Hoechst dat in de partij tegen MTI sterk ln totaal 203 voorstellen VLISSINGEN Zoal, gemeld lioudl de koninklijke schippersvereniging 'Schuttevaer' woensdag 19 en donder dag 20 april haar algemene jaarverga- dering in hotel 'Britannia' te Vlissin gen. De vergadering begint woensdag morgen om tien uur met een hulshou delfjk gedeelte. Na de lunch, om twee uur. wordt een openbare vergadering gehouden waarin de 203 voorstellen van de verschillende afdelingen wor den behandeld. Tevens houdt dr. R. J. H. Kruisinga. staatssecretaris van ver keer en waterstaat een Inleiding over de binnenschepenwet. Omstreeks vijf uur 's middags worden de deelnemers van de vergadering in het gemeente-, huis te Vlissingen ontvangen door het gemeentebestuur. Donderdagmorgen om negen wordt de vergadering voortgezet. Na de lunch (omstreeks 2 uur) wordt een bustocht over Walcheren ge maakt. Bij de bestuursverkiezingen, die woensdagmorgen worden gehouden zijn de heren B. Brijder. J. Heuker. J. Ravestijn en ir. J. J. Suite aftredend en herkiesbaar. In de vacature J. Speksnijder, die niet herkiesbaar is, stelt het bestuur de heer K. Droog voor. Enkele voorstellen, die woensdag en donderdag (19 en 20 april) worden behandeld: De afdeling Middelburg stelt voor het voeren van blauwe reclamevlaggen op wateren waar een blauwe vlag ver plicht is of toegestaan, te verbieden. Bovendien wil men een beter toezicht op het voeren van de zogenaamde oploopvlag. De afdeling GoereeO ver flak kee wil een wijziging in de VHF-verkeerslei-i ding op de Westerschelde. De afvaren-,' de schepen zouden zich moeten afmei- den bij radio Kruisschans en zich: tevens aanmelden aan Vlissingen Ra dio. De opvarende schepen zouden een omgekeerde procedure moeten volgen. genoeg wordt geacht om de twee benodigde punten m de wacht te sle pen. Stichting Sportbeiangen komt door de 3-0 overwinning op Dynamo II op de derde plaats. De stand is: Tunie 16 11 2 3 24 36-14 Hoechst 15 11 3 2 23 36-14 St. Spotbei15 10 0 5 20 31-19 St-Laurens 15 9 1 5 19 30-18' MPSO 15 7 2 6 16 23-26 Blauw Wil 15 8 1 6 17 30-16 MTI 14 3 1 01 7 11-32 Dynamo II 15 2 2 11 6 10-33 Amor II 15 1 2 12 4 11-40 In de vijfde klas won Switf met 3-0 van Pedac I en werd hierdoor kampi oen. Dynamo III komt op de tweede plaats door een 3-0 zege op Amro II en CMW klopte Torna III met 3-0 en blijft de vierde plaats bezetten. De stand is: De afvarende schepen moeten deze melding doen ter hoogte van Perkpol- der en de opvarende schepen ter hoogte van de Put van Terneuzen. De afdeling Ouderkerk aan de Ussel wil een signalering aan dc buitenzijde van de havens Wemeldinge en Hans- weert. Dc afdeling Puttershoek wil dat het Kanaal door Zuid-Beveland weer op diepte wordt gebracht. Volgens de afdeling is het meermalen gebleken dat een schip de bodem raakt. Afdeling De Am er wil een snelheidsbe perking voor zeeschepen op de Wes terschelde. Afdeling Puttershoek verzoekt oen continu-vaart via het Veerse Meer en het Kanaal door Walcheren mogelijk te maken. Dit in verband met vertra gingen, die soms ontstaan in het Ka naal door Beveland. De afdeling Middelburg verzoekt het toeleidingskanaal naar de haven van Kamperland uit te diepen tot 3 meter beneden het wintexpeil van het Veerse Meer. De afdeling Werkendam heeft bezwaar tegen het feit dat. schepen soms een dag moeten wachten tussen de brug gen over het Kanaal door Walcheren bij Middelburg en Vlissingen. De afdelingen Stavenisse en Terneu zen willen een controlepost op de westdam te Hansweert. Via deze post zouden de invarende schepen moeten worden genoteerd voor de toerbeurt. De leden van de afdeling Sint-Philips- land hebben last van de zogenaamde luchtbel' in de sluis van Terneuzen. Door het opstuwende water heeft men moeilijkheden bij het manoeuvre ren en soms lopen de toiletten aan boord over. De afdeling stelt voor te verzoeken de kracht van de luchtbel te verminderen. De afdeling Werkendam stelt voor alle visserijvaartuigen te Yerseke, Zie- rikzee en Bruinisse, die met radar varen, te verplichten een marifoon aan boord te-hebben, deze bij mist te gebruiken en antwoord te geven als andere schepen naar hun positie vra gen. De afdeling Puttershoek wil proteste ren tegen 'de drastische en willekeuri ge' verhogingen van havengelden. On der meer doelt men hier op de verho ging van havengelden te Terneuzen. Even puzzelen Horizontaal: 2 katbeer; 7 klein kindt 9 voedsel v. scheepsbemanning; 10 Ned. rivier; 11 meisjesnaam; 14 joods - o to oo on wetboek; 17 aardappelstamp; 18 ooie- 2 i oiio vaar; 19 autoveriichting; 21 raad ge- D 4 BH Z1-JZ, ven. 27 kei; 28 werkelijk; 30 plaats in het Gooi; 31 uniform; 32 waterpeil; 33 nieuwe wereldtaal; 35 stoomschip; 36 kruisboog. Swift 15 13 1 1 27 42- 6 Dynamo III 15 11 11 3 23 32-15 Hermid II 14 10 2 2 22 35-11 CMW Amor III Mid. Zuid II 15 4 2 9 10 21-30 Torna III 15 3 3 9 9 15-35 Pedac II 15 3 1 11 7 14-351 Amro n 15 2 2 11 6 12- Het programma voor dinsdagavond 21 maart is: 8 uur: Vovewe Provin cie III, Pedac II Amor III, Mid.- Zuid II - CMW, Amor II - St-Laurens; 9 uur: Amro I - Gemeente I. Delta Sport - Mammoeters, Hermid II - Swift. Dynamo I - Hermid I: 10 uur: OCMA - Provincie I. Revo - Gemeente II. LVV - Midd. Zuid I. Dynamo II -i Blauw Wit. Verticaal; 1 vat; 3 boom; 4 nummer; 5 dagtekening; 6 stel; 8 deurknop; 10 halmtoppen; 12 bijwoord; 13 bedrog: 15 meisje; 16 gelijk van vorm; 20 lokmiddel; 21 dakbedekking; 22 die ren; 23 intens; 24 bijwoord; 25 herte soort; 26 deel van gezicht; 27 week dier; 29 laatst; 34 dit is. De oplossing van de vorige puzzel is: De heer J. L. Borgs. oud-bestuurslid van de woningbouwvereniging Sint-Wil- librord in Vlissingen. heeft zaterdag middag een herinneringssteen onthuld, die is aangebracht op één van de 54 nieuwe beiaardenwoningen in Oost- Souburg. Op de plaquette ivorden de namen van de wijle Schoonnenburg. van de woningbouwcorporatie, van ar chitect J. Jobse. van de Bataafse Aan neming Maatschappij en van de heer Borgs vermeld qhhiiih aas QEs USU QE3 KUUB L3QI2 □HB S acjaa QQ0 0BIID Q3üQ Bssnc VLISSINGEN De heer J. L. Borgs. oud-bestuurslid van de Vlissingse wo ningbouwvereniging Sint-Willibrord, heeft zaterdagmiddag een herinne ringssteen onthuld, die is aangebracht in de muur van één van de 54 bejaar- denwoningen, die Sint-Willibrord heeft gebouwd aan de Geulstraat en aan de Gouwestraat in Oost-Souburg. Op die plaquette wordt vermeld, dat de be jaardenwoningen in opdracht van Sint-Willibrord zijn gebouwd door de Bataafse aanneming maatschappij naar een ontwerp van de Ylissingse architect J. Jobse. Voorzitter F. Schets van de woningbouwvereniging maakte voor de onthulling van de steen duidelijk, dat Sint-Willibrord met de 54 bejaardenwoningen mee nu woningen verhuurt aan 750 bewoners. De heer Schets gaf in een toespraak bij de woningen in Oost-Souburg en later in een speech tijdens een bijeen komst in hotel "Britannia" aan, dat de 54 woningen voorzien in een zeer duidelijke behoefte. De vraag naar de oejaardenhuizen was groter dan het aanbod. De heer Schets zette uiteen, wat de taak is van de woningcorpora- ie Sint-Willibrord: hij maakte duide lijk. dat men niet alleen voor minder draagkrachtigen, maar ook voor men den die wat hogere huren kunnen jetalen, bouwactiviteiten onderneemt. .Nadrukkelijk zij echter gesteld, dat vij dag in dag uit voor de minst- Iraagkrachtigen in de weer willen ;ijn voor een goede, goedkope wo- ;ing, een ideaal, dat nimmer verlaten :al worden", zo verzekerde de voorzit- cr van Sint Willibrord. Hij voegde iaaraan toe. dat de taak van de voningbouwvereniging zeker niet ver gelijkbaar is met die van een armbe stuur. De heer Schets zette uiteen, dat Sint- Willibrord ruim 2 jaar geleden grond oegewezen kreeg voor de bouw van '49 woningwetwoningen in Souburg- s'oord. Het gemeentebestuur vroeg oen nog in dat plan grond kon worden gereserveerd voor de bouw van be- aardenwoningen en men sloot dat te loen. De heer Schets: „Het diensten- :entrum Bachtenpoorte heeft een zeer .verkzaam aandeel gehad, bij de tot standkoming van de woningen De •oorzitter van de woningbouwvereni ging zette uiteen, dat men gebruik leeft gemaakt van gegevens over de woningbehoefte van bejaarden, die de stichting dienstencentrum voor be jaarden in Vlissingen heeft verzameld. Hij vroeg om voortzetting van del samenwerking tussen het diensteneer,-1 trum en de woningbouwvereniging en hij bracht dank aan alle instanties en personen, die hebben meegewerkt aan de bouw van de bejaardenwoningen. Daarbij bracht hij in het midden, dat de woningen, die men in Souburg heeft neergezet van en zeer goede kwaliteit zijn. Wethouder G. J. Janse van Missingen maakte in een korte toespraak duide lijk. dat het gemeentebestuur heel blij is met dc 54 nieuwe woningen. .„Als1 nu het complex bejaardenflats bijl Ter Reede' klaar is, dan is ccn per soonlijke wens van mij nog de reali satie van een verzoringstehuis in Oost-Souburg", aldus de heer Janse. De heer W. de Wolf. vice-voorzitter van de Stichting Dienstencentrum voor Bejaarden in Vlissingen. zei toe. dat zijn stichting daar zo nodig wel weer voorbereidend werk voor zou willen doen om te weten te komen, hoe groot de behoefte aan zo'n huis is. Hij sprak ook over de gunstige ligging van de be jaarden woningen ten opzjehte van het dienstencentrum Bachtenpoorte. De woningen zijn met dat centrum via een alarmstysteem verbonden. De heer J. Kalis, directeur van de; afdeling Rotterdam van de Bataafse Aanneming Maatschappij toonde veel waardering, dat behalve de naam van de architect en de onthuller van de herinneringssteen ook de naam van de BAM op de plaquette vermeld staat. De heer Kalis verzekerde, dat de BAM evenveel aandacht zal beste den aan de nazorg als aan de bouw van de woningen gedaan is. De architect, de heer Jobse was blij, dat een plan om de bouw van de Souburgse bejaardenwoningen in te passen in een project, dat indertijd over heel Walcheren werd uitgevoerd, niet is gelukt. Hij stelde, dat men nu betere resultaten heeft bereikt. De heer J. J. Kempe. voorzitter van de Vlissingse federatie voor Woning bouwcorporaties maakte in een korte toespraak melding van nieuwe bouw plannen. die de Vlissingse woning bouwverenigingen hebben in Schoon nenburg en in de nieuwe wijk Zuid beek. Namens de Raiffeisenbank in Vlissingen sprak de voorzitter van die bank. de heer J Besuijen en aan het eind van de bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer Borgs. die de herinneringssteen onthuld had. Bij onze wekelijkse puzzel zie de PZC van zaterdag is abusievelijk een verkeerde opgave geplaatst. Wij bieden dc puzzelaars daarvoor gaarne onze verontschuldiging aan. Voor de goede orde: de juiste opgave luidt: Horizontaal: 1 valse haardos: 6 path, 11 nachtkleed; 14 stielen; 15 bloedstel pend middel; 16 vlaktemaat; 17 dyspro sium, scheik. afk.; 18 treksluiting; 20 scherpe kant; 21 elasticiteit; 22 roei pen; 24 'delfstof; 26 muziekteken in psalmen: 28 uniek; 30 kleine hoeveel heid; 32 deel van Java; 35 aan geen kwaad denkend; 38 gronddenkbeeld; 39 tuchtzwepen; 41 produkt van een koe: 43 klein schaap: 44 daar; 45 bont bedrukte katoen; 47 Turkse munt; 49 element titanimum. afk.; 50 getemd; 52 kleur; 54 lui;. 56 dakbedekking v, palmbladeren, Indon.; 58 melkspijs: 60 schrobnet; 62 teder: 63 insekt: 6o teken; 68 en. spreektaal: 70 nieuw, voorvoegsel; 71 soort v. papegaai; 72 Zweedse munteenheid; 75 bovenbenen: 77 Portugese munt. afk.; 78 smalle houten plank: 79 interest: 81 voorzet sel; 83 wandversiering; 84 doopmoe- der; 85 herenhuizing (Friesland). Vertikaal: 1 zie 6 hor.; 2 district; 3 groente: 4 Europeaan; 5 bep. gewricht; 6 kleurstof in staaf vorm; 7 reeds: 3 niet dik; 9 derhalve, daarom: 10 bo- venaards wezen; 11 zinnenbeeldig ver haal; 12 Zweedse munt; 13 achterkant van de hals; 19 verdrietig; 23 leem- achtig kalkgesteente der furaforma- tieg 25 met kunnende spreken; 27 bewoner van een Baltische staat; 29 Belgische kiezelzandsteen: 31 voorge recht; 33 Italiaanse vioolbouwer; 34 schimmelig; 36 loodoxyde; 37 druk kende dienstbaarheid; 39 gerieflijk heid; 40 muze van het minnedicht; 42 nauwsluitend; 46 ziekte bij kippen; 48 eerste mens; 51 leren zweep uit één stuk; 53 trede; 55 indekt; 57 vóór voor voegsel; 59 steenkolenwagens; 61 gewei dig; 64 vóór het andere; 65 vervoeging van het werkwoord 'rossen'; 67 oprol baar zonnescherm: Indon: 69 eenmaal; 71 Engels bier; 72 knaagdier; 74 takje, bij het enten gebruikt; 76 zeer voch tig: 80 in; 82 riviertje in Drente. De oplossing van deze puzzel sta vandaag reeds in de krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 5