Vaste oeververbinding Westerschelde los zien van streekplan Sasse Harmonie vierde haar 75-jarig bestaan riGENDte zeeuwsch-vlaanderen PVDA ZEELAND WIL: vragen in staten en tweede kamer EZAC BEGON Studieweekeinde VLIEGSEIZOEN MET PECH NCVB was bijeen doopsgezinden in Van Eeghenhuis „Koppeling tunnel Westerschelde aan de economische ontwikkeling onjuist" Zeeuws Jeugdorkest besloot toernee Zonnige zondag zorgde voor zomerse drukte JAARVERGADERING SCHUTTEVAER TE VLISSINGEN FAMILIEBERICHTEN "giro f I9H yAANDAO 20 MAART 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT qqES De Zeeuwse Partij van je Arbeid wil dat er zo spoedig mogelijk een beslissing komt orer het al dan niet doorgaan de vaste oeververbinding orer/onder de Westerschelde. Men vindt dat minister dr. W. Prees jr. van verkeer en water staat met de beslissing daarover met hoeft te wachten tot bekend B hoe het streekplan 'Oost- geeuwsch-Vlaanderen' er uit gaat zien. De PvdA is verontrust over een publikatie waarin ge suggereerd wordt dat dr. Drees eerst wil weten of er een indu strieterrein van 1000 hectare in het streekplan wordt opgeno men, voor hij zijn brug-tunnel besluit neemt. De nieuwe fractieleider van de PvdA in de Zeeuwse staten. W. Don, stelt jan gs. vragen over deze zaak er; het tweede-kamerlid P. A. Roels overweegt eteneens het stellen van vragen aan minister Drees jr. De kwestie kwam aterdag aan de orde tijdens een ge westelijke vergadering van de PvdA in De Prins van Oranje' te Goes. Afge- raardigde P. J. Huijbrechts uit Terr.'eu- zen begon er over. Jk wil in herinnering brengen dat er t Zeeland een aantal rapporten aan orde is: het paarse boek, de ontwik- celingsschets van de provincie en in Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder! bet streekplan", aldus Huijbrecht. Daardoorheen speelt de vaste oever-: verbinding. De discussie in het streek-1 J.3E draait om de vraag: 1000 hectare Mustfleterrein, ja of nee. Of die er rder. komen in Zeeuwsch-Vlaanderen j nog de vraag". De PvdA-er (raadslid na Temeuzen) stelde dat eg- binnen- iorteen beslissing over de vaste oever verbinding genomen moet worden. Volgens een publikatie zegt Drees: Ik i de beslissing over de vaste oever- ronding uitstellen, tot. ik weet wat e net de ontwikkelingsschets en het dii&plan gebeurt", vertelde Huij- bnfi', „Het al dan niet opnemen van KW hectare industrieterrein is nooit ügevoerd als argument voor ja af aeeen tunnel. Als de publikatie dan Mi waar is. dan is het voornemen van Drees een ongeoorloofd pressiemiddeli op de bevolking van Zeeuwsch-Vlaan deren. We willen zonder de dolk in de rug van de vaste oeververbinding een beslissing kunnen nemen over de 1000 hectare". Huijbrecht verzocht het ge westelijke bestuur om een onderzoek in te stellen en actie te ondernemen. Een verzoek dat gewestelijk voorzitter A. P. Schouwenaar graag overnam: „We zetten het op de agenda voor de vergadering vain volgende week" Socialisme De vaste oeververbinding was tijdens de vergadering een ingelast agenda punt. De PvdA-ers waren eigenlijk naar Goes gekomen om er van hoofdbe stuurslid Jan Nagel te horen hoe het stond met de landelijke discussie over het onderwerp 'Socialisme nu'. Nagel gaf de aanwezigen een tussentijds over zicht van de resultaten uit 126 ge spreksgroepen. „De discussie over so cialisme nu had als bedoeling een soort inventarisatie van meningen. Het is slechts een indruk, niet iets dat we tenschappelijke waarde heeft. In' mei komt er over deze zaak een rapport uit". Nagel vertelde dat de geïnteres seerdheid in Zeeland voor gesprekken over socialisme nu het laagst was. In totaal zijn er In de provincie vijf ge spreksgroepen gevormd. De rapporten van Vlissingen, Terneuzen, Tholei» en Reimerswaal zijn nog niet klaar. Uit Nagels tussenstand bleek onder meer dat het overgrote deel van de deelnemers aan de discussie vindt dat handhaving van de welvaart, beter is dan een verdergaande uitbreiding van de bestedingsmogelijkheden. Met dien verstande, dat de laagstbetaalden niet in hun besteding beperkt mogen wor den en dat er meer aandacht voor de problemen van de derde wereld nodig eerste indruk", benadrukte Jan Nagel) dat een derde deel van de deelnemers aan de discussie op dit moment mets voelt voor de vorming van een progres sieve volkspartij. Iets meer dan een derde dee! is voor een federatief band met D '66 en PPR. Hun motieve ring daarbij is. dat de PvdA het ei gezicht moet behouden. Naar aanleiding van de informatie van Nagel werd er door de bezoekers van gedachten gewisseld. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de com municatie tussen hoofdbestuur en af deling niet vlekkeloos verloopt. Een aantal afdelingen had het boekje over socialisme nu te laat of helemaal niet ontvangen. Na de middagpauze werd door be stuurder J. Rondagh een inleiding ver zorgd over de grondslagen van de bui tenlandse politiek. Rondagh (werk zaam op het ministerie van buiten landse zaken) benadrukte vooral het belang van een Europese politiek. „De socialistische partijen in Europa moe ten allereerst iets doen aan de parle mentaire democratie in Europa", vond hij. Ook stelde Rondagh dat de bui tenlandse politiek van Nederland aan het veranderen is. „Met die buitenland se politiek is het vreemd gesteld: in het buitenland doe je als Nederlands vertegenwoordiger praktisch niets. Al is het natuurlijk wel leuk om in een Rolls-Royce en een escorte van 14 mo toragenten met een vaartje van 120 kilometer door het centrum van een stad te rijden", aldus Rondagh. ..Maar het is wel a-sociaal". Gedeputeerde mr. J. P. Boersma infor meerde nog naar de mogelijkheden' om het overleg tussen grensprovincies en gemeenten wat soepeler te laten verlopen. „Nu moet alles via Brussel en Den Haag", zei hij, doelend op het contact tussen de provincie Zeeland en Belgisch Vlaanderen. Roitfagh had er geen oplossing voor. 'ADVERTENTIE) DE LAATSTE HAND Womsdzgmorgen om 10.00 uur gaan deuren open van de nieuwe grote supermarkt van Jac. Hermans Prijs- slag N.V. in Sas van Gent. In hoog tempo leggen schilders, koel- monteurs. etaleurs en winkelinrichters de laatste hand aan de voorbereidingen om de vele belangstellenden, die dins dagavond een kijkje in onze zaak ko men nemen, de winkel geheel voltooid te kunnen laten zien. De enorme stapels levensmiddelen lig- ;en hoog opgetast, maar de nadruk is (elegti op eenvoud en degelijkheid van de inrichting. 0 zult het wel zien't Komt in dc prijs tot uitdrukking. Het hele assortiment *ordt verkocht tegen groothandels- Maandag 20 maart 1972 MIDDELBURG Brasserie. 20 uur: ters adering nationale vrouwenraad, -hnstelijk pedagogische academie. 20 lezing G. W Bergman over mu- Mkvan nu. Gasthuis, 19.45-21 uur: uitzending Ra to) Walcheren. RENESSE - De Ark. 20 uur: mode show, SOUBURG Rode Knus-gebouw. 14, Jur- causerie Nederlandse vereniging ^huisvrouwen. NEUZEN Zuidlandtheater. 20 uur toneelvoorstelling 'Het geld ligt °P de bank' HOEK Voor de leden van de Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub (E- ZAC) begon zondag de opening van het nieuwe zweefvliegseizoen op de strip hij Hoek met langdurige pech. Na een paar vluchten ging de lier .zover kapot, dat er niet genoeg trek kracht meer kon worden ontwikkeld om de zweefkisten op een flinke hoog te te brengen. Uit een technisch on derzoek bleek 'dat er een moer was losgelopen en dat de benzinepomp haperde. De mankementen konden niet zo snel worden verholpen, dat die dag, met rustig vliegweer, nog kon worden gevlogen. De bouw van de tweede lier was nog niet in die mate gevorderd, dat de EZAC deze kon inzetten. Verwacht wordt dal deze lier over een paar maanden gereed is. Voor de zweefvliegers betekende dit oponthoud een onplezierig tijdverlies op het zogenaamde 'uitchequen'. Ieder lid moet namelijk aan het begin van elk nieuw seizoen eerst een testvlucht met de instructeur maken. De heer O. de Jager was hiervoor naar de Hoek se vliegstrip gekomen. Door de technische storing in de lier motor hebben de EZAC'ers zondag ook weinig met hun nieuwe toestel, de K7. kunnen vliegen. Zaterdagavond had een groepje dit zweefvliegtuig, fel geel van kleur, op een platlader van een militaire basis in Brabant opge haald. Oorspronkelijk was het de be doeling geweest, dat een militair vlieg tuig de K7 naar Hoek zou slepen en daar zou droppen. De luchtmacht kon echter uit gebrek aan vrije vlieguren deze afspraak niet nakomen. SLUISKIL SLUISKIL De afdeling Sluiskil van de NCVB kwam bijeen in T>e Ark'. De avond werd voornamelijk doorgebracht met het bekijken van dia's over het natuurreservaat 'De Braakman'. Voorts werd gesproken over de gedragingen van de in dit reservaat voorkomende AARDENBURG Achttien leden van de vier doopsgezinde gemeenten in Zeeland (Middelburg, Vlissingen, Goes en Aardenburg) hebben zich in het afgelopen weekeinde in het Van Eeg henhuis in Aardenburg beziggehouden met de veranderingen binnen die kerk. Basis voor da discussie was een rapport van de commissie 'herstructu rering' van de kerk. waarin wordt gepleit voor een betere communicatie tussen de landelijke top (de algemene doopsgezinden-sociëteit) en de gewone leden. De heer H. Houwing, lid van de project-werkgroep die de veranderin gen in de kerk moet begeleiden, was voor dit weekeinde ook naar Aarden burg gekomen. De groep kwam zon dag (nadat men zaterdag enkele mo gelijke organisatievormen had ge speeld) tot de conclusie dat de be trokkenheid van de kerkleden bij het hele kerkgebeuren te gering is. Dat vond men ook van Zeeland, waal meer samenwerking tussen de vier gemeenten werd bepleit, echter met een zo groot mogelijke inbreng van de "basis". Fan onze adverteerders: GARAGE BIESBROEK HIELD AUTOSHOW IN HULSTER SPORTHAL HULST Afgelopen weekeinde hield garage A. Biesbroek te Hulst een gro te autoshow in de sporthal 'Den Dul- laert' te Hulst. Het was de eerste keer dat er in de sporthal een autoshow- plaatsvond. De firma toonde de nieuw ste modellen van DAF en Toyota. Voor de show bestond een grote belangstel ling. Op de voorgrond staan dc drie konink lijke onderscheidingen, vl.n.r.: Polidor Adolf Verplancken, voorzitter R. L. Verhelst. loco-burgemeester W. H. M. Colsen en Adolf Johannes Verplancken. VLISSINGEN Het PvdA-statenlid W. Don uit Middelburg heeft aan gedeputeerde staten vragen gesteld over de bouw van een brug-tunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Don wil weten of het college kennis heeft genomen van een artikel in het dagblad 'De Stem', waarin de verwachting werd uitge sproken dat de minister de bouw van de brug-tunnel. afhankelijk zal stellen van de besluiten ten aanzien van de verdere economische ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch-VIaandercn. De heer Don vraagt gedeputeerde sta ten of zij bereid zijn te laten nagaan of deze zijns inziens volkomen onjuis te koppeling inderdaad door de minis ter wordt gehanteerd of wordt over wogen. „De bevolking van ons gewest zal dit als een pressiemiddel ervaren ten aanzien van eventuele industriële uitbreiding. Bent u bereid, zo nodig, tegen dergelijke pressie ten sterkste stelling te nemen?", aldus de heer Don. HULST In de basiliek van Hulst had zaterdagavond het slotconcert van een serie van vijf plaats, die het Zeeuws Jeugdorkest in een aantal Zeeuwse en Brabantse steden deze, winter gegeven heeft. Onder leiding van Peter Jense speelde het uit leer lingen van de Zeeuwse Muziekschool ssmengestelde orkest muziek van Carl Stamitz (een symfonie), Domenico Cimarosa (loncert voor twee soloflui- ten en kamerorkest) en Daniël Man neke (Quatro Sonatas). Vooral het werk van Manneke, geschreven in op dracht van het provinciaal bestuur van Zeeland profiteerde van de akoes tische omstandgheden van de kerk ruimte. De technische dienst van de NOS was aanwezig om het concert voor uitzending op een later tijdstip (via de VPRO) op te VLISSINGEN' De zonnige zondag heeft in Zeeland voor een zomerse ver keersdrukte gezorgd. Vooral zondag-! avond was het erg druk op de Zeeuwse rijkswegen. Er waren echter geen pro-j blemen voor de politie. Alleen om-| streeks kwart over vijf ontstond doori een ongeval onder het spoorwegviaduct i te Woensd recht een fille met een lengte van ongeveer 500 meter. De veerdienst Vlissingen-Breskens heeft het erg druk gehad. Zaterdag werd de reserveboot "Prinses Margriet' driemaal ingezet om de automobilisten al te lange wachttijden op de veerplei- nen te besparen. Zondag voer de "Prin ses Margriet' van half twee tot half zeven. Er bleven verschillende automo bilisten staan, maar zij moesten niet langer dan een half uur op een boot- verbinding wachten. De veerboten van 10 voor 7 en 10 voor 8 voeren in ver band met de dichte mist op de Wes terschelde niet. AARDENBURG GAAT DE 300-JARIGE VRIJHEID FEESTELIJK HERDENKEN AARDENBURG Aardenburg zal het feit dat het dit jaar 300 jaar geleden is, dat een aanzienlijk Frans leger werd afgeslagen, dat deze Zeeuws- Vlaamse plaats wilde bezetten, feeste lijk herdenken. De festiviteiten zijn ge pland op vrijdag 23. zaterdag 24 en zondag 25 juni. Er is een comité sa mengesteld. dat een programma voor deze dagen zal opstellen. Het comité bestaat uit: mejuffrouw Verstraete en de heren G. van Vooren, G. de Bruijne, C. Dhondt. E. Cuelenaere, Jac. Houg en I. Verploeg. NVV-vrouwenbond vierde jubileum TERNEUZEN De vrouwenbond NVV. afdeling Terneuzen vierde vrij dagavond haar 15-jarig bestaan me; een feestelijke bijeenkomst in café 'La Belle Vue' in Terneuzen. Na de officiële bijeenkomst, waarvoor ook vertegenwoordigers van andere afde lingen en van het district Zeeland waren uitgenodigd, verzorgde het ca baret 'de Hoepel' samen met de volks dansgroep "Hava Naguila' uit Vogel waarde de jubileumviering. Met inleiding van dr. Kruisinga In totaal 203 voorstellen VLISSINGEN Zoals gemeld houdt de koninklijke schippersvereniging 'Schuttevaer' woensdag 19 en donder dag 20 april haar algemene jaarverga dering in hotel 'Britannia' te Vlissin gen. De vergadering begint woensdag morgen om tien uur met een huishou delijk gedeelte. Na de lunch, om twee uur. wordt een openbare vergadering gehouden waarin de 203 voorstellen van de verschillende afdelingen wor den behandeld. Tevens houdt dr. R. J. H. Kruisinga, staatssecretaris van ver keer en waterstaat een inleiding over de binnenschepenwet. Omstreeks vijf uur 's middags worden de deelnemers van de vergadering in het gemeente huls te Vlissingen ontvangen door het gemeentebestuur. Donderdagmorgen om negen urn- wordt de vergadering voortgezet. Na de lunch (omstreeks 2 uur) wordt een bustocht over Walcheren maakt. Bij de bestuursverkiezingen, woensdagmorgen worden gehouden zijn de heren B. Brijder, J. Heuker, J. Ravestijn en ir. J. J. Surie aftredend en herkiesbaar. In de vacature J. Speksnijder, die niet herkiesbaar is. stelt het bestuur de heer K. Droog voor. Enkele voorstellen, die woensdag en donderdag (19 en 20 april) worden behandeld: De afdeling Middelburg stelt voor het voeren van blauwe reclamevlaggen op wateren waar een blauwe vlag ver plicht is of toegestaan, te verbieden. Bovendien wil men een beter toezicht op het voeren van ae zogenaamde oploopvlag. De afdeling Goeree-Overflakkee wil een wijziging in de VHF-verkeerslei- ding op de Westerschelde. De afvaren de schepen zouden zich moeten afmel den bij radio Kruisschans en zich tevens aanmelden aan Vlissingen Ra dio. De opvarende schepen zouden een omgekeerde procedure moeten volgen. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, u mede te delen, dat na een langdurig lijden, van ons is heengegaan, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa DIRK ADRIAAN HAMELINK echtgenoot van Fijgje Bakker, op de leeftijd van 66 jaar. Hoek: F. Hamelink-Bakker Oostburg: A. Jansen-Hamelink J. Jansen Carl en Dennis Oosterhout: C. Koekkoek-Hamelink A. Koekkoek Karin Hoek, 18 maart 1972, Irisstraat 66. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 21 maart 1972, om 14.15 uur, op de algemene be graafplaats te Hoek. na voorafgaande rouw dienst vanuit het Ned. herv. kerkcentrum, Langestraat, aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het kerkcentrum. Heden is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante CATHARINA HENDRIKA HAMELINK weduwe van Jozias H. Zegers, op de leeftijd van 76 jaar. U genade is mij genoeg. Temeuzen: H. Zegers M. Zegers-den Engelsman T. den Engelsman-Zegers C. den Engelsman Axel: H. L. Oppeneer-Zegers M. C. Oppeneer Piet - Rina Temeuzen: M. Kosier-Zegers C. D. Koster Addy Ineke - Bram Familie Hamelink Familie Zegers Temeuzen, 18 maart 1972. Crocusstraat 3. De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 22 maart 1972 des namiddags 2.30 uur, na voorafgaande rouwdienst in de gemeenschaps zaal van de Goede Herderkerk, aanvang 1.45 uur. Condoleantieadres Frederik Henderikstraat 3. De afvarende schepen moeten deze melding doen ter hoogte van Perkpol- der en de opvarende schepen ter hoogte van de Put van Temeuzen. De afdeling Ouderkerk aan de IJssel wil een signalering aan de buitenzijde van de havens Wemeldinge en Hans- weert. De afdeling Puttershoek wil dat het Kanaal door Zuid-Beveland weer op diepte wordt gebracht. Volgens de afdeling is het meermalen gebleken dat een schip de bodem raakt. Afdeling De Amer wil een snelheidsbe perking voor zeeschepen op de Wes terschelde. Afdeling Puttershoek verzoekt een continu-vaart via het Veerse Meer cn het Kanaal door Walcheren mogelijk te maken Dit in verband met vertra gingen, die soms ontstaan in het Ka naal door Beveland. De afdeling Middelburg verzoekt het toeleidingskanaal naar de haven van Kamperland uit te diepen tot 3 meter beneden het winterpeil van het Veerse Meer. De afdeling Werkendam heeft bezwaar tegen het feit dat schepen soms een dag moeten wachten tussen de brug gen over het Kanaal door Walcheren bij Middelburg en Vlissingen. De afdelingen Stavenisse en Terneu zen willen een controlepost op de westdam te Hansweert. Via deze post zouden de invarende schepen moeten worden genoteerd voor de toerbeurt. De leden van de afdeling Sint-Philips- land hebben last van de zogenaamde 'luchtbel' in de sluis van Temeuzen. Door het opstuwende water heeft men moeilijkheden bij het manoeuvre ren en soms lopen de toiletten aan boord over. De afdeling stelt voor te verzoeken de kracht van de luchtbel te verminderen. De afdeling Werkendam stelt voor alle visserij vaartuigen te Yerseke, Zie- rikzee en Bruinlsse, die met radar varen, te verplichten een marifoon aan boord te hebben, deze bij mist te gebruiken en antwoord te geven als andere schepen naar hun positie vra gen. De afdeling Puttershoek wil proteste ren tegen 'de drastische en willekeuri ge' verhogingen van havengelden. On der meer doelt men hier op de verho ging van havengelden te Temeuzen. Even puzzelen DRIE LEDEN KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN L-TA ,1 K Horizontaai: 2 katbeer; 7 klein kina; 9 voedsel v. scheepsbemanning; 10 Ned. rivier: 11 meisjesnaam: 14 joods wetboek: 17 aardappelstamp; 18 ooie vaar; 19 autoverlichting; 21 raad ge ven; 27 kei; 28 werkelijk; 30 plaats in het Gooi; 31 uniform; 32 waterpeil; 33 nieuwe wereldtaal; 35 stoomschip; 36 kruisboog. Verticaal: 1 vat: 3 boom; 4 nummer: 5 dagtekening; 6 stel; 8 deurknop; 10 halmtoppen; 12 bijwoord; 13 bedrog: 15 meisje; 16 gelijk van vorm; 20 lokmiddel; 21 dakbedekking; 22 die ren; 23 intens; 24 bijwoord; 25 herte soort: 26 deel van gezicht; 27 week dier; 29 laatst; 34 dit is. De oplossing van de vorige puzzel is; GIFTEN VAN SAS '70 EN CARNAVAL SAS VAN GENT Voor drie leden werd de viering van het 75-jarig be staan van de harmonie 'De Vereenlgde Vrienden' te Sas van Gent zaterdag 'n bijzondere gebeurtenis. Tijdens een officiële ontvangst, 's middags in de raadzaal van het gemeentehuis, reik te loco-burgemeester W. H. M. Colsen aan het eind van zijn jubileumrede zilveren eremedailles in de Orde van Oranjc-Nassau uit aan de gebroeders Adolf Johannes en Polidor Adolf Ver plancken. beiden al vijftig jaar fer- p°ES Museum. 10-12 en 13.30-171 uiic tentoonstelling werken Lie^beth! Binkhorst en Piet Bulthuis. 5 Roxy, 20 uur: «t Carter, 18 jaar. ftrwc'20 uur: The aristocats. 2.Granci' 20 uur: Geweld en HI-ict6 oertijd' 14 jaar. bi.. Bioscoopgebouw. 20 uur: 2rn5,vr? e> 18 ja»1"- MIDDELBURG City. 20 uur: Oroe- TPDvrJ" de nacht, 18 jaar. mmS ,o'7fEN LUXOr' 20 UUT; Blue potfe, 18 jaar. KIN,GEN Alhambra, 20 uur: L%Godiva, 18 jaar. i'^i^NTRUM Noord- en Mid- 4444 te goes' ,elef00n ono°- "^CKNTRiM Zeeuwsch- VI, le Terneuzen. telefoon 01150- vent muzikant in de harmonie, en aan de heer R. L. Verhelst voor zijn kwart eeuw inzet als voorzitter van 'De Vereenigde Vrienden'. Tot de heren Verplancken zei burge meester Colsen: „Met vele anderen hebt u "De Vereenigde Vrienden' ge bracht op de plaats waar ze nu staan. De harmonie is een vereniging die niet weggedacht kan worden uit onze Sasse gemeenschap. Een 75-jarige ju bilaris, niet zo jong in jaren maar springlevend van vitaliteit. .Een 75- iarige jubilaris waarmee u beiden ge durende 50 jaar nauw verbonden bent geweest. Dit is een uniek gebeuren. Voor uw beider inzet hebben wij als gemeenschap de grootste waardering j en daarom heb ik gemeend u beiden! voor een koninklijke onderscheiding te moeten voordragen". Na het decoreren van de gebroeders Verplancken zei de heer Colsen tot de 80-jarige voorzitter Verhelst dat „za terdag de 18de maart 1972 minstens even mooi is als de 30ste april 1954",! de dag waarop de Sasse Harmonie j zich helemaal in het nieuw stak. „In een interview hebt u verklaard dat] dat de mooiste dag van uw leven was in uw functie als voorzitter", merkte: i burgemeester Colsen op. Met waarde- ring sprak hij verder over de persoon lijke inzet van voorzitter Verhelst. „Zonder u is 'De Vereenigde Vrienden' eigenlijk ondenkbaar. Ik meen mij de tolk te weten van de Sasse gemeen schap maar vooral ook van uw leden, als ik u dank voor de wijze waarop u gedurende 25 jaar uw voorzitterschap I hebt waargemaakt en nog steeds waarmaakt, met een vitaliteit en een! energie om van te genieten". Met het koninklijk metaal opgespeld kon de heer Verhelst nog wat langer naast de heer Colsen blijven staan, want uit diens handen ontving hij tevens de jubileummedaille namens de koninklij-1 ke Nederlandse federatie van harmo- nie- en fanfaregezèlschappen. Tot. slot zei burgemeester Colsen: „Voorzitter, een mijlpaal is bereikt. We hebben even tijd genomen om stil te staan, even op de plaats rust en daarna, zoals het goede muzikanten betaamt, weer ui de maat verder. Ik ben er van overtuigd dat de harmonie 'De Vereenigde Vrienden' in goede i harmonie de toekomst tegemoet zal •zien. Dit is voor u een streven, dat in samenwerking met de totale gemeen schap zeker zal slagen" De heer Colsen herinnerde de vele aanwezigen, onder wie burgemeester De Boer en zijn echtgenote onder meer aan 30 april 1954, „De Veree nigde Vrienden' maakten die dag in hun normale kostuum een rondgang die eindigde bij het gemeentehuis. Een uur later vertoonden de vijftig muzikanten zich in hun gloednieuwe uniformen aan de bevolking. In zeven maanden zag een inzamelingscomité kans om ruim 10.000,bijeen te brengen om uniformen aan te schaf fen. Een geweldige geste van de bur gerij, een initiatief van een comité dat niet genoeg kan worden gewaar deerd". Nu. achttien jaar later, staat de Sasse] harmonie voor dezelfde situatie: er is minstens dertigduizend gulden nodig' voor het nieuw aan laten meten van uniformen en de dringende vernieu wing en aanschaf van instrumentari um. Sprekers die na de heer Colsen het woord voerden, lieten het dan ook j niet alleen bij felicitaties maar onder- streepten ze met een financiële gift.! De heer De Vos sprak namens Sas '70: „De muziek neemt een aparte plaats in het hart van Sas '70 in" Hij gaf daarom een enveloppe met geld. op voorwaarde dat de beloofde geldinza melingsactie doorgang zal vinden. De heer Remery, woordvoerder van de stichting Sasse Carnaval, zei: „We zouden ons geen raad weten zonder de harmonie van lol en leut". Hij bood zowel de muziekvereniging als voorzitter Verhelst persoonlijk het ere-j vaantje van de carnavalsvereniging aan. Op de achterkant van één vaan-I tje was een bedrag onder couvert' geplakt. Voorzitter Verhelst bedankte iedereen voor de vriendelijke huldeblijken voor zichzelf en voor de vereniging. Verder deed hij alvast een beroep op ae I gemeenschap om straks de harmonie in haar actie financieel ter wille te' zijn. Het grote avondfeest dat "De Veree nigde Vrienden' ter ere van hun jubi leum in het cultureel centrum 'De Speye' gaven, werd door de Sassena- ren zeer druk bezocht. Naarmate de uren verstreken werd de toeloop gro ter. Voor de muzikale omlijsting van dit jubileumfeest zorgden The Hill tops' uit Bergen op Zoom. Inzamelacties Zaterdagpuzzel: nieuwe opgave Bij onze wekelijkse puzzel zie de PZC van zaterdag is abusievelijk een verkeerde opgave geplaatst. Wil bieden de puzzelaars daarvoor gaarne onze verontschuldiging aan. Voor de goede orde: de juiste opgave luidt: Horizontaal: 1 valse haardos: 6 pad; 11 nachtkleed; 14 strelen: 15 bloedstel pend middel; 16 vlaktemaat: 17 dyspro sium. scheik. afk: 18 treksluiting; 20 scherpe kant: 21 elasticiteit; 22 roei pen: 24 delfstof; 26 muz;ekteken in psalmen: 28 uniek; 30 kleine hoeveel heid; 32 deel van Java; 35 aan geen kwaad denkend; 38 gronddenkbeeld: 39 tuchtzwepen: 41 produkt van een koe; 43 klein schaap. 44 daar; 45 bont bedrukte katoen; 47 Turkse munt; 49 element titanimum. afk.; 50 getemd; 52 kleur; 54 lui; 56 dakbedekking v. palmbladeren, Indon.; 58 melkspijs: 60 schrobnet; 62 teder; 63 insekt; 66 teken; 68 en. spreektaal: 70 nieuw, voorvoegsel; 71 soort v. papegaai; 72 Zweedse munteenheid: 75 bovenbenen; 77 Portugese munt. afk.; 73 smalle houten plank: 79 interest: 81 voorzet' sel; 83 wandversiering. 84 doopmoe- der; 85 herenhuizing (Friesland). Vertikaal: 1 zie 6 hor.. 2 district: 3 groente. 4 Europeaan: 5 bep. gewricht; 6 kleurstof m staafvorm; 7 reeds; 8 niet dik; 9 derhalve, daarom; 30 bo venaards wezen: 11 zmnenbeeldig ver- haai; 12 Zweedse munt; 13 achterkant van de hals; 19 verdrietig; 23 leem- achtig kalkgesteente der furaforma- tieg 25 niet kunnende spreken; 27 bewoner van een Baltische staat: 29 Belgische kiezelzandsteen; 31 voorge recht; 33 Italiaanse vioolbouwer; 34 schimmelig; 36 loodoxyde; 37 druk kende dienstbaarheid: 39 gerieflijk heid; 40 muze van het minnedicht; 42 nauwsluitend; 46 ziekte bij kippen; 48 eerste mens; 51 leren zweep uit één stuk: 53 trede: 55 insekt; 57 vóór voor voegsel: 59 steenkolenwagens; 61 gewei dig. 64 vóór het andere. 65 vervoeging van het werkwoord 'rossen'; 67 oprol baar zonnescherm; Indon: 69 eenmaal; 71 Engels bier; 72 knaagdier; 74 takje, bij het enten gebruikt; 76 zeer voch tig: 80 in: 82 riviertje in Drente. De oplossing van deze puzzel staat vandaag reeds in de krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 17