Vaste oeververbinding Westerschelde los zien van streekplan rnrnum Muzikale middag voor de bejaarden uit gemeente Borsele 5 PVDA ZEELAND WIL: vragen in staten en tweede kamer Nerts springt op hoofd bestuurster: auto tegen boom Koppeling tunnel Westerschelde aan de economische ontwikkeling onjuist" Zonnige zondag zorgde voor zomerse drukte Studieweekeinde doopsgezinden in Van Eeghenhuis JAARVERGADERING SCHUTTEVAER TE VLISSINGEN Zaterdagpuzzel: nieuwe opgave ^ac20maart 1972 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN*kovinciaie zeeuwse courant Drees een ongeoorloofd pressiemiddel op de bevolking van Zeeuwsch-Vlaan-1 deren. We willen zonder de dolk in de; rug van de vaste oeververbinding eenl beslissing kunnen nemen over de 1000 hectare". Huijbrecht verzocht het ge westelijke bestuur om een onderzoek in te stellen en actie te ondernemen. Een verzoek dat gewestelijk voorzitter A. P. Schouwenaar graag overnam:' ..We zetten het op de agenda voor de vergadering van volgende week" Socialisme jOES De Zeeuwse Partij van ce Arbeid wil dat er zo spoedig mogelijk een beslissing komt over het al dan niet doorgaan de vaste oeververbinding over/onder de Westerschelde. jlen vindt dat minister dr. W. p-ees jr. van verkeer en water- «taat met de beslissing daarover iet hoeft te wachten tot hekend ■5 hoe het streekplan 'Óost- Zeeuwsch-Vlaanderen' er uit sat zien. De PvdA is verontrust over een publikatie waarin ge suggereerd wordt dat dr. Drees eerst wil weten of er een indu strieterrein van 1000 hectare in! seerdheid in Zeeland voor gesprekken over socialisme nu het laagst was. In totaal zijn er in de provincie vijf ge spreksgroepen gevormd. De rapporten van Vlissingen. Temeuzen. Tholer.' Reimerswaal zijn nog niet klaar. Uit Nagels tussenstand bleek onder meer dat het overgrote deel van de deelnemers aan de discussie vindt dat handhaving van de welvaart beter is dan een verdergaande uitbreiding van de bestedingsmogelijkheden. Met dien verstande, dat de laagstbetaalden niet in hun besteding beperkt mogen wor den en dat er meer aandacht voor de problemen van de derde wereld nodig Dc vaste oeververbinding was tijdens de vergadering een ingelast agenda punt. De PvdA-ers waren eigenlijk naar Goes gekomen om er van hoofdbe stuurslid Jan Nagel te horen hoe het stond met de landelijke discussie over het onderwerp 'Socialisme nu'. Nagel gaf dc aanwezigen een tussentijds over zicht van de resultaten uit 126 ge spreksgroepen. „De discussie over so cialisme nu had als bedoeling soort inventarisatie van meningen. Het is slechts een indruk, niet iets dat we tenschappelijke waarde heeft. Ir.' mei komt er over deze zaak een rapport Nagel vertelde dat de geïnteres- het streekplan wordt opgeno men, voor hij zijn brug-tunnel besluit neemt. Df nieuwe fractieleider van de PvdA a de Zeeuwse staten. W. Don. stelt nn vragen over deze zaak er; het freak-kamerlid P. A. Roels overweegt fitneens het stellen van vragen „aan minister Drees jr. De kwestie kwam nlerdag aan de orde tijdens een ge- westelijke vergadering van de PvdA in De Prins van Oranje' te Goes. Afge- mrdtgde P. J. Huijbreclits uit Temen- zo begon er over. jk xil in herinnering brengen dat er 2 Zeeland een aantal rapporten aan «orde is: het paarse boek. de ontwik- üingsschets van de provincie en in fe?jwsch-Vlaanderen in het bijzonder j iet streekplan", aldus Huijbrecht. te doorheen speelt, de vaste oever-! wolding. De discussie in het streek- ?3i draait om de vraag: 1000 hectare j nmirieterrein. ja of nee. Of die èrj aïen komen in Zeeuwsch-Vlaanderen 2nog de vraag". De PvdA-er f raadslid j 33Temeuzenl stelde dat er binnen-! 'ar. een beslissing over de vaste oever-1 poinding genomen móet worden. .Volgens een publikatie zegt Drees: Ik ii de beslissing over de vaste oever- abindmg uitstellen, tot ik weet wat ene: de ontwikkelingsschets en het sskplan gebeurt", vertelde Huij- „Het al dan niet opnemen van !M hectare industrieterrein is nooit I Jösïroerd als argument voor ja af asn tunne!. Als de publikatie dan' ra rnr is. dan is het voornemen van eerste indruk", benadrukte Jan Nagel) dat een derde deel van de deelnemers; aan de discussie op dit moment niets voelt voor de vorming van een progres sieve volkspartij. Iets meer dan een derde deel is voor een federatief ver-| band met D '66 en PPR. Him motieve ring daarbij is. dat de PvdA het eigen gezicht moet behouden. Naar aanleiding van de informatie van Nagel werd er door de bezoekers van gedachten gewisseld. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de com municatie tussen hoofdbestuur en af deling niet vlekkeloos verloopt, Een aantal afdelingen had het boekje over socialisme nu te laat of helemaal niet ontvangen. Na de middagpauze werd door be stuurder J. Rondagh een inleiding ver zorgd over de grondslagen van de bui tenlandse politiek. Rondagh (werk zaam op het ministerie van buiten landse zaken) benadrukte vooral het belang van een Europese politiek. „De socialistische partijen in Europa moe ten allereerst iets doen aan de parle mentaire demooratie in Europa", vond hij. Ook stelde Rondagh dat de bui tenlandse politiek van Nederland aan het veranderen is. ..Met die buitenland se politiek is het vreemd gesteld: in "net buitenland doe je als Nederlands vertegenwoordiger praktisch niets. Al is het natuurlijk wel leuk om in een Rolls-Royce en een escorte van 14 mo toragenten met een vaartje van 120 kilometer door het centrum van een' stad te rijden", aldus Rondagh. „Maar het is wel a-sociaal". Gedeputeerde mr. J. P. Boersma infor meerde nog naar de mogelijkheden'] om het overleg tussen grensprovincies en gemeenten wat soepeler te laten verlopen. „Nu moet alles via Brussel en Den Haag", zei hij. doelend op het contact tussen de provincie Zeeland en Belgisch Vlaanderen. Roitdagh had er geen oplossing voor. f ADVERTENTIE I IE LAATSTE Toensdagmorgen om 10.00 uur gaan «deuren open van de nieuwe grote supermarkt van Jac. Hermans Prijs- sag N.V. in Sas van Gent. laiioog tempo leggen schilders, koel- Dooteurs, etaleurs en winkelinrichters «laatste hand aan de voorbereidingen ra de vele belangstellenden, die dins- sagavond een kijkje in onze zaak ko-' men nemen, de winkel ie kunnen laten zien. De enorme stapels levensmiddelen lig- erahoog opgetast, maar de nadruk is ieiegu op eenvoud en degelijkheid van j de inrichting. zult het wel zien: 't Komt in de prijs cms EGHV hield haar eerste wedstrijd De Eerste Goese hengelsportvereniging EGHV hield bij Katseveer haar eerste wedstrijd voor de titel Koningsvisser 1972. Aan de wedstrijd namen 64 léden deel. De vangst was uitermate slecht. Slechts vijf deelnemers wisten een vis je te verschalken met een totaal ge wicht van 834 gram. De uitslagen zijn: 1 J. H. M. Oosthoek, 265 gram. 2 J. P. Lepoeter. 210 gram. 3 J. C. Krijger. 137 gram. 4 W. van Doeselaar. 130 gram en 5 P. Temmerman, 92 gram. De volgen de wedstrijd houdt EGHV op 29 april van half drie tot half zes wederom bij Katseveer. De Filantroop in Goes GOES In verband met toneeltech nische moeilijkheden zal het Zuidelijke Toneel Globe aanstaande dinsdagavond in dc Prins van Oranje te Goes niet inkel geheel voltooid1 het stuk 'Zuster Norton verliefd' maar de komedie 'De Filantroop' van Chris topher Hampton op de planken bren gen. De werkgroep van de Te Goes Sa menwerkende Culturele Instellingen had voor het stuk 'Zuster Norton ver liefd' gekozen maar kort geleden bleek dat de nog al ingrijpende decorwi: BORSSELE Op de weg tussen Bors- j sele en 's-Heerenhoek heeft zaterdaga-i vond een nerts een auto-ongeluk ver-i oorzaakt. Het diertje zat los 1 achterin een door mevrouw H. W. H.| uit Nisse bestuurde auto. Toen de; nerts plotseling op het hoofd van! VLISSINGEN Het PvdA-statenlid W. Don uit Middelburg heeft aan gedeputeerde staten vragen gesteld I over de bouw van een brug-tunnel] tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-1 Vlaanderen. De heer Don wil weten of' het college kennis heeft genomen van; een artikel in het dagblad "De Stem'.] waarin de verwachting werd uitge-j sproken dat de minister de bouw van] de brug-tunnel. afhankelijk zal stellen van de besluiten ten aanzien van del verdere economische ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Don vraagt gedeputeerde sta ten of zij bereid zijn te laten nagaan of deze zijns inziens volkomen onjuis te koppeling inderdaad door de minis ter wordt gehanteerd of wordt over wogen, „De bevolking van ons gewest zal dit als een pressiemiddel ervaren ten aanzien van eventuele industriële uitbreiding. Bent u bereid, zo nodig, tegen dergelijke pressie ten sterkste stelling te nemen?", aldus de heer Don. KAMPERLAND I. TANGE NEEMT DIT JAAR AFSCHEID VAN CHR. NATIONALE SCHOOL KAMPERLAND De heer L Tango, hoofd van de christelijke nationale school te Kamperland, heeft op de de zer dagen in het Jhr. Mr. de Casern- broothuis te Kamperland gehouden jaarlijkse ouderavond van deze school] meegedeeld dit jaar afscheid van de' school te nemen. De heer Tange is 46 jaar onderwijzer aan deze school geweest. Tot zijn op-' volger is de heer F. v. d. Heijde be noemd. Nadat de heer Tange een welkomst-, woord had gesproken brachten de leer lingen voor de pauze een programma] dat bestond uit sketches, voordrach-i ten en zang. Na de pauze sprak de heer Tange over de verandering op onder-! wijsgebied. De heer v. d. Heijde hield hierna een inleiding over het onderwerp: 'Het rap-j port: becijferd of geschreven'. Na een; levendige discussie over dit onderwerp j sloot de voorzitter van het schoolbe-] stuur, de heer .J. A W. Wisse, de ouder avond met dankgebed. CO' "OPLAAT EHBO-Kortgene won van Colijnsplaat Een ploeg van de EHBO-afdeling Kort- gene heeft de EHBO-wedstrijd, die in mevrouw H. sprong, verloor zij de; de Stadswijnkelder te Kortgene werd macht over het stuur en reed tegenj gehouden, gewonnen van een ploeg; KAMPERLAND pon hnnm TTprt mAHo.iwrritTAnrlo rin IQ. iron Ho WDO «Moiino VLISSINGEN De zonnige zondag heeft in Zeeland voor een zomerse ver keersdrukte gezorgd. Vooral zondag avond was het erg druk op dc Zeeuwse rijkswegen. Er waren echter geen pro blemen voor de politie. Alleen om-j streeks kwart over vijf ontstond door] een ongeval onder het spoorwegviaduct te Woensdreeht een fille met een lengte van ongeveer 500 meter. De veerdienst Vlissingen-Breskens heeft het erg druk gehad. Zaterdag] werd de reserveboot "Prinses Margriet' driemaal ingezet om de automobilisten] al te lange wachttijden op de veerplei- nen te besparen. Zondag voer de "Prin-1 ses Margriet' van half twee tot half zeven. Er bleven verschillende automo bilisten staan, maar zij moesten niet] langer dan een half uur op een boot-j verbinding wachten. De» veerboten van 10 voor 7 en 10 voor 3 voeren in ver band met de dichte mist op de Wes terschelde niet. AARDENBURG Achttien leden va: de vier doopsgezinde gemeenten i„ Zeeland (Middelburg. Vlissingen, Goes en Aardenburg) hebben zich in het afgelopen weekeinde m het Van Eeg henhuis in Aardenburg beziggehouden met de veranderingen binnen die kerk. Basis voor de discussie was een rapport van de commissie "herstructu- j rering' van de kerk, waarin wordt gepleit voor een betere communicatie tussen de landelijke top (de algemene doopsgezinden-sociëteit) en de gewone i leden. De heer H. Houwing, lid van de project-werkgroep die de veranderin- gen in de kerk moet begeleiden, was voor dit weekeinde ook naar Aarden- burg gekomen. De groep kwam zon- dag (nadat men zaterdag enkele mo gelijke organisatievormen had ge speeld) tot de conclusie dat de be trokkenheid van de kerkleden bij het hele kerkgebeuren te gering is. Dat vond men ook van Zeeland, waar meer samenwerking tussen de vier gemeenten werd bepleit, echter met een zo groot mogelijke inbreng van de Tjasis'. NCVB was bijeen SLUISKIL De afdeling Sluiskil van de NCVB kwam bijeen in "De Ark'. De avond werd voornamelijk doorgebracht met het bekijken van dia's over het, natuurreservaat "De Braakman'. Voorts j werd gesproken over de gedragingen van de in dit reservaat voorkomende vogels. Chr. nationale school versloeg Meeuwen (1-0) Een elftal van de christelijke nationale i school te Kamperland speelde dezer] dagen in Kamperland een voetbalwed strijd tegen een juniorenelftal van de Meeuwen uit Zoutelande. De Noord-] bevelanders bleven de Meeuwen met 1-0 de baas. Het doelpunt werd ge- j scoord door Leo Versluis. Bromfietser liep hersenschudding 1 op bij aanrijding Met inleiding van dr. Kruisinga In totaal 203 voorstellen een boom. Een mede-inzittende, de 19- jarige E. C. uit Goes moest meti kneuzingen en een gebroken neusbeen] in zijn woonplaats in een ziekenhuis worden opgenomen. De redelijke tamme nerts, een vrouw tje, was in grote opwinding geraakt na een bezoek aan een mannetjesdier om de soort in stand te houden. De bromfietser P.i j van de EHBO-afdeling Colijnsplaat.] de H. uit Kamperland heeft bij een on- De jury, bestaande uit zuster Huls-' geval op de Veereweg te Kamperland' bergen en de heer Janssen uit Kort-! een hersenschudding opgelopen, gene en de heer Noom, kaderlid ran, Het ongeval ontstond toen een jonge- de Goese lotusgroep, kende de Kort-! man plotseling de straat overstak en in geense ploeg 211 punten toe en de; aanraking kwam met de bromfiets. De ploeg uit Colijnsplaat 201. De leider; bromfietser kwam te vallen en werd' van Kortgene kreeg 86 punten en dienaar het ziekenhuis Bergzicht te Goes van Colijnsplaat 85 punten. overgebracht. uitdrukking. Het hele assortiment lingen die in dit stuk horen, niet in tardt verkocht tegen groothandels-; Maandag 20 maart 1972 MIDDELBURG Brasserie. 20 uur: vergadering nationale vrouwenraad utnstelljk pedagogische academie, 20 lezing G. W. Bergman over mu- «s van nu. Gasthuis, 19.45-21 uur: uitzending Ra tio Walcheren gfSE De Ark, 20 uur: mode- SOIBIRG Rode Kruis-gebouw. 14 *"r' causerie Nederlandse vereniging J® hulsvrouwen. IbRNEUZEN' -i. Zuidlandtheater, 20 tor; toneelvoorstelling 'Het. geld ligt op de bank'. Museum. 10-12 en 13.30-17] - Roxy, 20 uur: BERGEN' OP ZOOM Carter. 18 jaar. 20 uur' The aristocats. Grand, 20 uur: Geweld en Smw oenijd-14 jaar mitói Bioscoopgebouw. 20 uur: Sw, 18 Jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Oroe- tcÏ&ÜÜS de nacht. 18 jaar. -TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Blue 18 jaar. ÏÏSPiGEN Alhambra, 20 uur "fcGodiva. 18 jaar. HULPCENTRUM Noord- en Mid- ^Zeeland te Goes, telefoon 01100- gjCENTRl'M - Zeeuwsch-Vlaar, «ren te Terneuzen. telefoon 01150-1 Dc Prins van Oranje konden worden uitgevoerd. 'De Filantroop' speelt zich af in een: milieu van jonge welgestelde Engelse intelectuelen. die volkomen blasé] alleen bezig zijn met hun eigen ijde- le problemen. Aan alle andere zaken hebben ze geen boodschap, zelfs niet aan de meest vreselijke dingen, die; vlak onder him ogen gebeuren. Aan dit stuk werken mee Pleuni Touw,' Femke Boersma, Agaath Meulenbroek.! Siem Vroom. Pint Peters. Henk Molen berg en Titus Muizelaar. De regie is in handen van Adrian Brine. De voorstel ling begint om acht uur. Kapel le won van Rilland De bejaardenbiljartgroep van Kapelle speelde in het dienstencentrum "De Vroone' een vriendschappelijke wed strijd tegen hun leeftijdsgenoten uit Rilland-Bath. Van de gasten waren slechts zeven spelers opgekomen. Ka pelle won de ontmoeting met vijf par tijen (196 punten) De Rillandianen be haalden 110 punten. De uitslagen zijn: Paardekoper-Voogcl (42-24), Lepoeter-Van den Dorpel <54- 17). Blankenburgh-De Braijn (12-17), Kievit-Zeevaart (29-20). Meulpolder- Willemse (9-17). De Roo-Kloet (34-7) en De Jager-Schie (16-18). •S-l'^^PENHOEK Zware materiële schade bij kop- staart-botsing te 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK Twee auto's zijn zondagmorgen tijdens een dichte mist (er was ongeveer 25 meter zicht) op de Sloeweg nabij 's-Heerenhoek niet elk aar in botsing gekomen. De voertuigen werden hierbli zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde omstreeks negen uur toen de automobilist L. T. uit Hoogerheide voorgesorteerd had om links af de Nic. Hoondertwcg op te rijden. De achterop komende automo-| bilist, C. K. uit Zwijndrecht. bemerkte; de wagen van T. te laat en kon een botsing niet voorkomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VLISSINGEN Zoals gemeld houdt] de koninklijke schippersvereniging! 'Schuttevaer' woensdag 19 en donder-; dag 20 april haar algemene jaarverga dering in hotel 'Britannia' te Vlissin gen. De vergadering begint woensdag-, morgen om tien uur met een huishou delijk gedeelte. Na de lunch, om twee] uur, wordt een openbare vergadering; gehouden waarin de 203 voorstellen van dc verschillende afdelingen wor den behandeld. Tevens houdt dr. R. J. H. Kruising», staatssecretaris van ver keer en waterstaat een inleiding over de binnenschepenwet. Omstreeks vijf; uur 's middags worden de deelnemers van de vergadering in het gemeente huis te Vlissingen ontvangen door het gemeentebestuur. Donderdagmorgen om negen uur wordt de vergadering voortgezet. Na de lunch (omstreeks 2 uur) wordt een bustocht over Walcheren ge maakt. Bij de bestuursverkiezingen, die woensdagmorgen worden gehouden zijn de heren B. Brijder. J. Heuker, J. Ravestijn en ir. J. J. Surie aftredend en herkiesbaar. In de vacature J. Speksnijder, die niet herkiesbaar is, stelt het bestuur de heer K. Droog voor. Enkele voorstellen, die woensdag en donderdag (19 en 20 april) worden behandeld: De afdeling Middelburg stelt voor net voeren van blauwe reclamevlaggen op' wateren waar een blauwe vlag ver plicht is of toegestaan, te verbieden,] Bovendien wil men een beter toezicht op het voeren van de zogenaamde oploopvlag. De afdeling Goeree-Overflakkee wil een wijziging in de VHF-verkeerslei- ding op de Westerschelde. De afvaren-1 de schepen zouden zich moeten afmel-! den bij radio Kruisschans en zich tevens aanmelden aan Vlissingen Ra dio. De opvarende schepen zouden een omgekeerde procedure moeten volgen De afvarende schepen moeten deze melding doen ter hoogte van Perkpol- der en de opvarende schepen ter hoogte van de Put van Temeuzen. De af del mg Ouderkerk aan de IJssel wil een signalering aan de buitenzijde van de havens Wemeldinge en Hans- weert. De afdeling Puttershoek wil dat het Kanaal door Zuid-Beveland weer op diepte wordt gebracht. Volgens de afdeling is het meermalen gebleken dat een schip de bodem raakt. Afdeling De Amer wil een snelheidsbe perking voor zeeschepen op de Wes terschelde. Afdeling Puttershoek verzoekt een, contmu-vaart via het Veerse Meer en het Kanaal door Walcheren mogelijk te maken. Dit in verband met vertra gingen, die soms ontstaan in het Ka naal door Beveland. De afdeling Middelburg verzoekt het toeleidingskanaal naar de haven van] Kamperland uit te diepen tot 3 meter] BOTSING IN VLISSINGEN: Bromfietser liep levensgevaarlijke verwondingen op VLISSINGEN De bromfietser J. van A. uit Vlissingen is zaterdagmid dag bij een ongeval op de Spuistraat te Vlissingen levensgevaarlijk ge wond. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over drie toen de voetgangster. U. D. E. P. Kaiserslautem (W-DId). vanuit de Lange Zelke de Spuistraat1 overstak. Enkele meters voordat zij de stoep had bereikt, begon mevrouw U. te twijfelen, omdat ze in de rich ting Bellamypark de bromfietser zag komen. Ook de bromfietser wijfelde aan welke kant hij de vrouw zou passeren. Hierdoor ontstond een bot-, sing, waarbij de bromfietser levensge vaarlijk gewond werd. Hij werd naar het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen! vervoerd. Gisteravond was het levens-1 gevaar geweken, maar Van A. was; nog niet bij kennis. De voetgangster werd eveneens naar het Bethesdazie- kenhuis overgebracht. Na behandeld te zijn kon zij het hospitaal verlaten. De gemeentepolitie te Vlissingen ver- j zoekt, getuigen van dit ongeval zich (e melden. 'S-HEER-ARENDSKERKE SCAPINO TRAD OP VOOR BASISSCHOOL 'S-HEER ARENDSKERKE In het Arendshuis te 's-Heer Arendskerke heeft de balletgroep Scapino uit Am sterdam dezer dagen een demonstra- tie gegeven voor de derde, vierde, vijf-1 de en zesde klas van de openbare ba sisschool te 's-Heer Arendskerke. De leden van het Scapmo-ballet lieten on-1 der meer zoals een moderne dans en! een Russische volksdans zien. Ook de leerlingen werden in de demonstratie betrokken. beneden het winterpeil van het Veers® Meer. De afdeling Werkendam heeft bezwaar tegen het feit dat schepen soms een dag moeten wachten tussen de brug gen over het Kanaal door Walcheren bij Middelburg en Vlissingen. De afdelingen StavenLsse en Terneu zen willen een controlepost op de westdam te Hansweert Via deze post zouden de invarende schepen moeten worden genoteerd voor de toerbeurt. De leden van de afdeling Sint-Philips- land hebben last van de zogenaamde 'luchtbel' in de sluis van Temeuzen. Door het opstuwende water heeft men moeilijkheden bij het manoeuvre ren en soms lopen de toiletten aan boord over. De afdeling stelt voor te verzoeken de kracht van de luchtbel te verminderen. De afdeling Werkendam stelt voor alle visserijvaartuigen te Yerseke, Zie- rikzee en Bruinisse. die met radar varen, te verplichten een marifoon aan boord te hebben, deze bij mist te gebruiken en antwoord te geven als andere schepen naar hun positie vra gen. De afdeling Puttershoek wil proteste ren tegen 'de drastische en willekeuri ge' verhogingen van havengelden. On der meer doelt men hier op de verho ging van havengelden te Temeuzen. Even puzzelen Horizontaal: 2 katbeer: 7 klein kind: 9 voedsel v. scheepsbemanning; 10 Ned. rivier: 11 meisjesnaam: 14 joods wetboek; 17 aardappelstamp; 18 ooie vaar; 19 autoverlichting; 21 raad ge ven; 27 kei; 28 werkelijk; 30 plaats in het Gooi; 31 uniform; 32 waterpeil; 33 nieuwe wereldtaal; 35 stoomschip; 36 kruisboog. Verticaal: 1 vat; 3 boom; 4 nummer; 5 dagtekening; 6 stel; 8 deurknop; 10 halmtoppen; 12 bijwoord; 13 bedrog; 15 meisje; 16 gelijk van vorm; 20 lokmiddel; 21 dakbedekking; 22 die ren: 23 intens; 24 bijwoord; 25 herte soort; 26 deel ran gezicht; 27 week dier; 29 laatst; 34 dit is. De oplossing van de vorige puzzel is: aEtana jaaaa aacj uEuaca aaaaci aa aaa aata □IDS SBQ0 0BBD atziua oaaa saanra 's-HEERENHOEK Meer dan 200 bejaarden van alle dorpskernen van i de gemeente Borsele hebben zaterdag-] middag in de 'Jeugdhoeve' te 's-Heer enhoek genoten van de muziek die gebracht werd door het 'Fravino-en- semble' uit Huijbergen. Het Travino- ensemble' onder leiding van broeder' IMatthiass is samengesteld uit 40 ama teur-musici. Het zijn broeders en leer- j lingen van liet Sint-Mariecollege uit Huijbergen. Ook jongeren uit Hooger heide maken van het ensemble deel uit. Tot het welslagen van deze middag] die georganiseerd werd door pastoor Ph. Pontenagel uit Ovezande en door' de heer C. van Woerkom. cultureel werker van de stichting opbouw West Zuid-Bevëlanci. verleenden helpsters van verschillende bejaardensociëteiten j en de katholieke plattelandsjongeren I htm medewerking. In zijn hoedanig-1 heid als voorzitter van de stichting! "De Jeugdhoeve' verwelkomde pastoori Pontenagel de aanwezigen. Het ensemble opende met "Mit fri- scher Kraft.'. Eén van de zangeressen, behorende bij dit ensemble, Lenny] Huijsmans. blijkbaar geïnspireerd f door de bloedkoralen van de dames] in Zeeuwse klederdracht, zong hierop] 'Rote Koralen', gevolgd door 'Je hebt mij eindeloos gekust'. De jeugdige zanger André Brand, zong] begeleid door hel ensemble 'Omaatje! lief' en 'Spinnetje lief' Het eerste gedeelte van dit program ma werd besloten met enkele songs uit 'My fair lady'. In de pauze ver-1 zorgde de KPJ een rad van avontuur. Na de pauze werd de middag verder door broeder Matthias en zijn ensem ble verzorgd, waarbij Lia Schenk The Londonderry Air", bewerkt door M. Seiber, zong. Na enkele verzoeknum mers besloot het Travino-ensemble' met de mars 'When the Saint is marching in'. Na het dankwoord van pastoor Ponte nagel aan de musici en aan de mede werkers werd deze bijeenkomst beslo ten. Voor het vervoer naar de Jeugd hoeve en het thuisbrengen van de bejaarden hadden vele autohezitters hun voertuigen ter beschikking ge steld. 'Vosmeer' houdt contactavond OUD-VOSSEMEER In het clublo kaal van de heer Vroeg op te Oud-Vos- semeer houdt- de voetbalvereniging 'Vosmeer' morgen (dinsdag) een con tactavond. De training komt hierdoor te vervallen. Op de contactavond zal het competitieslot van alle elftallen worden besproken. De avond begint om 20.00 uur. 'ST.-JOSEPH' HOUDT JAARVERGADERING OUD-VOSSEMEER De r.-k. toneel vereniging "St. Joseph' uit Oud-Vosse- nieer houdt vanavond maandag de jaarvergadering in hotel 'Hof van Holland' te OudVossemeer. De uitge breide agenda omvat onder meer een bestuursverkiezing, bespreking van de financiële resultaten van de uitvoering en de jaarlijkse reis De jaarvergade ring begint om acht uur. Bij onze wekelijkse puzzel zie de PZC van zaterdag is abusievelijk een verkeerde opgave geplaatst. Wij bieden de puzzelaars daaraoor gaarne onze verontschuldiging aan. Voor de goede orde: de juiste opgave luidt: Horizontaal: 1 valse haardos; 6 pad; 11 nachtkleed: 14 strelen; 15 bloedstel pend middel; 16 vlaktemaat; 17 dyspro sium, scheik. ark.; 18 treksluiting: 20 scherpe kant; 21 elasticiteit; 22 roei pen; 24 delfstof: 26 muziekteken in psalmen; 28 uniek; 30 kleine hoeveel heid; 32 deel van Java; 35 aan geen kwaad denkendr 38 gronddenkbeeld; 39 tuchtzwepen; 41 produkt van een koe: 43 klein schaap; 44 daar: 45 bont bedrukte katoen; 47 Turkse munt; 49 element titanïmum, afk.; 50 getemd; 52 kleur; 54 lui; 56 dakbedekking v. 'palmbladeren, Indon.; 58 melkspijs; 60 schrobnet; 62 teder; 63 insekt; 66 teken; 68 en. spreektaal; 70 nieuw, voorvoegsel; 71 soort v. papegaai; 72 Zweedse munteenheid; 75 bovenbenen; 77 Portugese munt, sik.; 73 smalle houten plank: 79 interest; 81 voorzet sel; 83 wandversiering: 84 doop moe der; 85 herenhuizing (Friesland). Vertikaal: 1 zie 6 hor.; 2 district; 3 groente: 4 Europeaan; 5 bep. gewricht; 6 kleurstof in staafvorm; 7 reeds: 8 niet dik; 9 derhalve, daarom; 10 bo venaards wezen; 11 zinnenbeeldig ver- haai; 12 Zweedse munt: 13 achterkant van de hals: 19 verdrietig: 23 leetQ- achtig kalkgesteente der furaforma- tieg 25 niet kunnende spreken; 2C bewoner van een Baltische staat: 29 Belgische kiezel zandsteen: 31 voorge recht; 33 Italiaanse vioolbouwer: 34 schimmelig: 36 looóc*yde; 37 druk kende dienstbaarheid: 39 gerieflijk heid; 40 muze van het minnedicht; 42 nauwsluitend; 46 ziekte bij kippen; 48 eerste mens; 51 leren zweep uit één stuk; 53 trede; 55 insekt; 57 vóór voor voegsel: 59 steenkolenwagens; 61 gewei dig; 64 vóór het andere; 65 vervoeging van het werkwoord 'rossen'; 67 oprol baar zonnescherm; Indon; 69 eenmaal; 71 Engels bier: 72 knaagdier; 74 takje, bij het enten gebruikt; 76 zeer voch tig: 80 in: 82 riviertje in Drente. De oplossing van deze puzzel staat vandaag reeds in de krant. MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM Vrijdag 17 maart: aardappelen 7— !2. andijvie 147—195. snijbonen 720—820. rode kooi 12—32, groene kool 26—37. kroten 6—16. grote peen 9— 31, peterselie 40—43, prei 53—78, selderij 19—37, sla Ia IS—28, Da 13-17. Ic 13-14, spinazie 115— 135. spruiten Ia SS—116. Iad 91—108, Ila 25—79, Id 75—142. uien 7—11. geschoond 15—18. witlof Ia 91—129. Ha 7S-105. lib 47-00. Aanvoer wit. lof 31 ton Bruine bonen 134—140. VEILING ZWIJNDRECHT Vrijdag 17 maart: andijvie 163—187, spinazie 109 -124. prei SO-72. uien 6—li. sproten A 56— B 50—76. D 5191. witlof AI 119—127, All 66— 115. BH 62-79. velds^ 0.70-3,70, knolselderij 10-40. sia AI 2030. Cl 12—16. komk. 75 plus 87. 60 plus 74—77, 50 plus 50-63, 40 plus 43—45, 35 plus 3739. 30 plus 33—36. 25 plus 27—39. krom 78-91. stek *5-82, selderij 24-34. peter-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 15