Provinciaal bestuur moet sociaal convenant maken Paviljoen 'Breezand' naar het strand Spaar bij de Nederlandse Credietbank inde zak flariade jan Chloorgas ontsnapt bij Kuhlman-Gent: arbeiders bedwelmd Benelux-luchthaven bleef in de mist msmm verkeerd om eerst walcheren vol te bouwen MAISON 'ELEGANT' TOONDE ONDERMODE VAN ALLURE T elefoonkabel Domburg-Engeland werd beschadigd Nederlandse Credietbank lit!) M(®E«D*G 14 MAART 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 PVDA-WOORDVOE RDER L. DE LEEUW TIJDENS BEGROT INGSRAAD GOES nis - De PvdA-woorclvoer- Sa ae Leeuw heeft tifciensj KS»»» ie begrotingsraad van de ge ënte Goes, woensdagmiddag, ■aleit toot het opstellen van eeD sociaal convenant door het Diovinciaal bestuur. In het con tant zouden, volgens de heer je! leeuw, de te vestigen in dustrieën moeten opgeven het autal benodigde werknemers, de vereiste opleiding en niveau eade benodigde huisvesting. m sociaal convenant voor geeft het pro- bestuur de mogelijkhe den voor een goede migratiepo- jjjek», aldus de PvdA-woord- voerder. Fen coed migratiebeleid wordt be- „r.,d d00r sociale, recreatieve en cul- rntle voorzieningen van de streek iiarin gewerkt, maar ook waar ge- ïoond en gerecrecerd wordt. Een fM(l woonklimaat wordt mede be- aiild door een verantwoorde variëteit whfroepsmogelijkheden. En het aan- hj heroepsmogelijklieden voor man- -« m vrouwen wordt weer bepaald door de onderwijsmogelijkheden wel- kf zowel in de technische als admini stratieve richting worden geschapen", ildas de heer De Leeuw in zijn alge mene beschouwing. Bu de PvdA-er riep het. 'Paarse Boek note twijfels op. „Bij het lezen van- he'reen op onder andere pagina 104 het rapport- wordt opgemerkt ten aauien van de gedachte hoofdstruc- ajijr in Midden-Zeeland krijgen wij onvermijdelijk het gevoel dat het op dit onderdeel als weinig waardevol moet worden gekwalificeerd". De heer Ds Leeuw wilde zich distanciëren van chauvinistische gevoelens. Hij stelde ;e weten dat bi) de ruimtelijke ontwik- -.üng van Midden-Zeeland bepaald is ut Vlissingen. Middelburg en Goes nch zullen moeten ontwikkelen tot stedelijke concentraties rond de indus triële ontwikkeling in het Sloe. „Daar bij kregen Vlissingen en Middelburg directe taken met betrekking tot de industriële begeleiding van het Sloe, terwijl Goes naast woongebied en sreekverzorgend centrum toelever- ngsgebied wordt genoemd, alsook een •aak a de recreatieve ontwikkeling aa de noordkant, mede ten behoeve tc de werkers in het zeehavenindus- '-cier.ed. Gelet op de beperkte ruim- ifiï mogelijkheden op Walcheren 3t betrekking tot de totale ontwik- ieLug in de zuidelijke Delta moet Gok, planologisch gezien rekenen op en vrij sterke groei" De heer De lauw vond dat Ln het Paarse Boek deze opvatting geweld aan wordt ge- dun door de conclusie dat Middel burg duidelijk hoofdcentrum moet ajn en Goes moet worden gezien in relatie tot de groei van Middelburg i hoofdcentrum. „Ontwikkelt zich OP] provinciaal niveau wetenschappelijk! en bestuurlijk steeds duidelijker het i iwld van de planologische functionele pias van Goes in Midden-Zeeland, de» passages negeren duidelijk de planologische verwachte ontwikkelin- gen voor ons gebied. Zelfs het r -nt bezoek van minister Udink aan Zee-; land schijnt een onderstreping van i deze ontkennlg. Zou de minister het paarse boekje als reisgids gebruikt I hebben? Dan ware hem door hei provinciaal bestuur spoedig een volle 1 diger Zeeuwse reisgids toe le zenden aldus de heer De Leeuw Erou.ten De ontwikkelingsscbcls 1911 iiueimU ie PvdA-er in haar observering van mogelijkheden heel wat positiever. -De onlwikkelingssclieis berekent well het aantal benodigde arbeidskrachten m geeft aan hoe groot de totaal genodigde mannelijke beroepsbevol king moet zijn. maar verzuimde te registreren hoeveel vrouwen beschik- haar zijn en kunnen komen. Met na me op de vraag of men moet door- pan mei aanlrekkicn van buiienland- se arbeidskrachten is dit ges-en ons tens van groot belang. V ij stellen daarom vast: Meer heroe .smogelijk- beden voor de vrouwen in het arbeids proces eisen een duic.cli.ikc visie over opleidings- en onderwijsmogelijkhc-1 den: De invloed can het provinciaal, bestuur op het aantrekken en vestigen tan industrieën mag niet beperkt blij-1 tot allen de grondverlcopen", al dus de heer De Leeuw. Hij vond dat, m de schets eenzijdig aandacht besteed wordt aan een eco nomische ontwikkeling waarin de zee- havenindustrie centraal staat. De PvdA- w wilde benadrukken clat in het. ka der van een goede migratiepolitiek het noodzakelijk is méér schone en dienstverleningsprojecten naar Zee i land te halen. „Nu de Rotterdamse agglomeratie meer selectief gaat wor-1 den ten aanzien van industrievestiging! in verband met milieufactoren wordt deze eis des te dringender" De heer De Leeuw beëindigde zijn visie op de ruimtelijke ontwikkeling dat als belangrijke comparant in de planologische ontwikkelingen in Mid den-Zeeland de gemeente Goes op grond stuurlL op basis van gelijkwaardigheid me: de ander® stedelijke concentraties Middelburg en Vlissingen dient te worden beschouwd dan in het rapport 'De ontwikkeling van Zuid-west Neder land' wordt gesuggereerd. Verder vond hij het noodzakelijk dat de provincie en het rijk handelen in het kader van een sociaal convenant waarin naast de grondverkoop in het zeehaven industiregebied en de maatre gelen tot bescherming van het milieu, door de industrie gegevens moeten worden verstrekt met betrekking tot onder andere het aantal benodigde werknemers en de vereiste opleiding en het niveau. Volgens de PvdA-woordvoerder verei sen deze voorwaarden provinciaal een zodanige beleidscoördinatie dat de be stuurlijke meningsvorming in de lage re organen daardoor wordt bevor derd. „Voor het midden Zeeuws gebied zal zulks betekenen: Dat- onder andere een wetenschappelijk en bestuurlijk goed gefundeerd onderwijsbeleid kan worden gevoerd, waarbij de totale behoefte wordt geïnventariseerd en ook verantwoord over het gebied wordt gespreid hetgeen nu nog niet het geval is; dat dit ook gecoördi neerd kan worden gedaan ten aanzien van de overige sectoren in het sociaal- culturele vlak en dat een dergelijke provinciale visie een goed gefundeerd gemeentelijk onderwijsbeleid bij de rijksoverheid meer argumenten kan ondersteunen". De fractievoorzitter van de PvdA vond dat Goes in aan merking zal moeten komen voor de vestiging van dienstverlenende bedrij ven. Met. name dacht hij aan kanto renfuncties en bepaalde overheidsfunc ties. „Ontvingen Middelburg en Vlis- ingen directe taken ten aanzien van de industrie-ontwikkeling in het Sloe, het komt ons verantwoord ADVERTENTIE •"■■«iciuain 30 maart-1 oktober e' van miljoenen bolbloemen ook vanuit de expo-cars. "bolbaan en ruimlegondeU gelegd, waarna later pas Goes aan de beurt komt. Ik geloof dat het zaak is dat als dp commissie m'et een nieuw standpunt komt. op de ketting te springen en dan ook om nieuwe argu menten te vragen", aldus wethouder Prins. Hij vond het verkeerd om eerst Wal-i beginnen. „Dan verwacht ik een rem. En het is toch veel interessanter om te leven in1 een gemeenschap zonder deze rem, een doorgaande lijn. He om een langzamere groei in meer gebieden te creëren dan alles te con centreren". Dr. Prins was het met de: heer De Leeuw eens dat de binnen landse migratie inderdaad niet zo' goed loopt. „Vandaar dat we eenl aantal prognoses moeten herzien. De: gemiddelde Nederlander wil minderI snel verhuizen dan we dachten" De wethouder vond dat de stem van; Goes wel eigelijk vaak heeft geklon-j ken. „Bijna zes jaar terug heb ik eens gezegd dat Goes politiek ondergewaar deerd werd. De tendenzen nu gaan echter in de richting van verbetering: daarvan. We treden echt zoveel moge lijk naar buiten. Een voorbeeld is toch wel het eerste streekplan. Dat moesten we niet. Binnen één jaar is er toen een herziening gekomen, waarin een duidelijk zwaardere func tie-voor Goes was weggelegd, op goed geargumenteerde gronden", aldus de' heer Prins Burgemeester mr. F. G. A. Huber: „Ik ben tot de conclusie gekomen dat heel weinig mensen nog maar op de hoogte zijn van het paarse boekje Ik zou willen zeggen: Mensen, bepaal eens de accenten Bezin je eens elkaar over deze hele materie worden geloof ik als gemeente. Goes.l nu overal meer bij betrokken We gaan de goede kant op We moeten meer begrip voor elkaar op gaan brengen, en niet alleen denken aan de functie van Goes in Zeeland, maar ook aan de functie van Zeeland in heel Zuid-West-Nederland". Als voorbeeld noemde de heer Huber de kwes tie van de tweede luchthaven JDaai mee bemoeien zich enorm veel men sen Het is een zaak die de instanties in zowel Zuid-Holland. Noord-Brabant als Zeeland bezighoudt". ■treft, dat men er zelfs op een gala een heel goed figuur mee zou slaan. Na de pauze was de badmode aan de beurt. Piepkleine fel getinte bikini's voor de kleine maatjes, fraai gedessi neerde badpakken soms voorzien van een - '-•? •- oor de voller? ftg-.vr - MIDDELBURG Hoe modieus én doelmatig foundation kan zijn, kon men woensdagavond beoordelen tij dens de show die maison 'Elegant' in de foyer van de Middelburgse schouw burg hield. Een show die niet alleen interessant was voor de kleine maat jes, maar die ook voor de vol-vol-slan- ken veel aantrekkelijks in petto had. Naast deze nieuwe foundationcollectie presenteerde dit huis nachtmode. huis- kleding en badmode van grote klasse. Foundation dient, zoals het woord al aangeeft, als basis voor de "bovenmo- de', zij moet het figuur steun verle nen en zonodig correcties aanbrengen. Dan pas zal de confectie volledig tot haar recht komen. Woorden van deze strekking sprak de charmante lady speaker mei. P. Beukeboom tijdens de show. Haar geroutineerde mannequins bewezen onderwijl dat de doelmatig heid van foundation niet ten koste van de elegance hoeft te gaan. Voor de slinken waren er DOMBURG De vorige week gelegde telefoonleiding van Domburg naar Al- denburg (Engeland) ter verdubbeling 'an de telefooncapaciteit tussen Ne derland en Groot-Britannië bleek dins dag alreeds beschadigd te zijn. Wat de oorzaak van deze beschadiging is. heeft men nog niet kunnen achterha len. Wel staat vast dat de plaats van de beschadiging tussen de vijfde en de zesde versterker ligt, wat neerkomt op ongeveer vijftig kilometer uit de Nederlandse kust. Voor het telefoon verkeer heelt deze beschadiging geen enkele consequentie, daar de kabelver binding nog niet in gebruik is geno men. Dit zal pas omstreeks mei het geval zijn De beschadiging van de kabel boeit geen vertraging van de indienstneming van de verbinding te betekenen. Een kabelschip zal dezer dagen de juiste plaats van de bescha diging opzoeken om de kabel te kun nen herstellen- Opening nieuwe chr. school in Oostkapelle OOSTKAPELLE Op donderdag 6 april, 's middags om twee uur zal de nieuwe christelijke school voor basis onderwijs aan de Torenstraat in Oostkapelle officieel worden geopend. De opening za! worden verricht door óe heer J. Gelijns. inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Mid delburg. Voor na het baden presenteerde men badmantels veelal met overslag en ceintuur in prachtige effen tinten of in grote exotische patronen. Baby den Toonder omlijstte deze snow stijfvol met zijn pianospel. Op de foto twee voorbeelden: uit de lingerie-afdelir.g: een ro- mantische saint-Tropez pyama en I ADVERTENTIE Tarieven per 1 april 1972 4 Bankboekje Direkt beschikbaar f 2500,- voor hogere bedragen één -naand opzegging. 4%% Spaarrekening Jirekt beschikbaar f 2500- voor hogere bedragen één maand opzegging. 4%% Termijnspaarrekening Drie maanden opzegging 4%% idem Zes maanden opzegging 5idem Twaalf maanden opzegging 6 iden. Twee jaren vast 6/4% idem Drie jaren vast 6%% idem Vier jaren vast 4-6%% klimspaarregeling Vijf jaren, doorlopend opneem baar. Opzegging één maand. Het ideale en unieke-spaarplan. Goes een sterke claim legt op .de setjes, bestaande uit BH (veelal voor dienstensector'. zien van beugel en soms van padding). Ook de woordvoerder van de Christe lijke Groepering, de heer J. P. G. van Ooi jen ging in op liet paarse boekje: en de ontwikkelingsschets. Hij stelde] dat er ten aanzien van de grote lijn I tussen het ruimtelijk beleid van de provincie en de visie van de rijkspla-j nologïsche commissie gen essentiële afwijkingen bestaan. Dhr Van Ooijen meende dat de mogelijkheid om de stedelijke voorzieningen op te voe ren in de stimulering van Vlissingen. Middelburg én Goes liggen. „De vakcentrales merken op: de be-[ vol king is bij de ontwikkeling van de regio betrokken, maar de stem van de, korte panty, lange panty (voor bovenbenen), onderjurkje en soms ook nachthemd, in de tinten poudre. nougat, donkerbruin en wit. Voor de zwaardere figuren toonde men hoofdzakelijk ingenieuze corselets die voor alle mogelijke figuurproblemen oplossingen boden en desondanks een heel luchtige indruk gaven. De lingerie van maison "Elegant' is. zoals koning Mode dat^ dit seizoen ook voorschrijft, heel romantisch. Ruches, volants, borduursels, kant-inzetten, wa ren schering en inslag, of het nu om- een nachtjapon in empirelijn ging. een saint-tropez-pvjama of een kittig baby bevolking klinkt niet. Met een variatie dolletje. Soms waren de n3chtjaoorv op dat commentaar zou ik willen nen z0 fraaj, uitgevoerd, dat ze heel zeggen: De stem van Goes heeft tot ®oed Yoor. "aneerjurkje op zomerse nu toe onvoldoende geklonken. En als I da=en konden doorgaan. Kreukherstel- gedeputeerde staten stellen dat de! len?« katoen was hiervoor het meest uitwerking en concentrering van del ?ehefde materiaal. hoofdlijnen een zaak is waaromtrent de Zeeuwse standpunten nadere for mulering behoeven, dan zeggen wij:] Het Goese standpunt vrpagt nadere' formulering". De heer Van Ooijen vroeg zich af: waar de plannen, die de gemeente Goes uit de la moet halen als om: welke reden dan ook mogelijkheden vrij komen. zijn. „In deze raad is het' woord drammen reeds enige malen; gebruikt. Dat drammen vergt overi gens wel beslagen ten ijs te komen. Beschikken over uitgewerkte projec- i ten met exacte kostenramingen het geven van zekerheid aan de instantiesj dat honorering van de aanvraag geho-i roreerd wordt, door spoedige uitvoe ring van het project. Dat drammen \.a?.gt ook tact. tact in die zin dat kritiek op het achterwege blijven van' e?n beslissing kritiek op een foutieve beslissing van hogerhand vergezeld gaat van een keur van zakelijke argu menten. van feiten en feitelijkheden. Binnen de christelijke groep leeft de overtuiging dat dit aspect van het geheel veel en veel kritischer dan tot dusverre moet worden aangepakt Ook de presentatie laat te wensen1 over. Goes moet zich op heel korte j termijn duidelijk uitspreken. De stem van Goes heeft tot, nu toe onvoldoen de on onvoldoende gemotiveerd ge klonken", aldus de heer Van Ooijen. Benieuwd Wethouder dr. E. J. Prins voelde veel voor een sociaal convenant. Hij ging ook in op opmerkingen over het paar se boekje. „Ik ben wel eens benieuwd naar liet advies van de provinciale planologische commissie. In het paar se boekje wordt gesteld dat eerst het accent op Walcheren moet worden' Hierna was een serie huiskleding aan de beurt. Dusters, lange nacht toilet ten soms gecombineerd met een man tel. huispyama's, en een enkele lange rok met bolero oogstten veel applaus Ze waren dan ook zo chic zowel wat coupe, kleurkeuze en modelering be- ADVERTENTIE) u zag 't op tv VLUG BLOEM Open een inkomstenrekening dan kunt u automatisch sparen! <4 jxmó wwje fed lanstiCK Ui 136 ZEVENTIEN IN ZIEKENHUIS GENT Zeventien arbeiders moesten woensdag in Gentse zie kenhuizen worden opgenomen na inademing van een hoeveelheid chloorgas, dat was ontsnapt in de chemische fabrieken van 'Kuhl- man', gevestigd in de Gentse industriezone langs het kanaal Ter- neuzen-Gent. Meer dan vijftig arbeiders werden min of meer ge- tro^en door deze chloorgasontsnapping. TOESTAND ZEVEN MAN IS ERNSTIG zijn. Er is echter geen sprake van levensgevaar. Uit het eerste onderzoek door de politie en uit inlichtingen die werden verstrekt door de fabrieksdirectie is gebleken, dat het ongeval is ontstaan door een verkeerde handeling. Bij ver- Gisteravond konden nog geen medede- gissing draaide een arbeider de kraan lingen worden gedaan over de graad] open van een chloorleiding waardoor van aantasting van luchtwegen en Ion- giftig gen. Een bloedonderzoek zal op dit punt uitsluitsel moeten geven. Zexen arbeiders zouden er ernstig aa 5 kon ontsnappen Hoge brug Benoeming van drs. K. de Jong GOES In de krant van woensdag; stond vermeld, dat rector drs K. de Jong van het christelijk lyceum te Goes per 1 augustus een benoeming in Apeldoorn zou hebben aangenomen De heer De Jong wordt evenwel ree-1 tor aan de nieuwe christelijke scho-' lengemeenschap te Amersfoort. Slot van pagina 1 kerwaard zou vallen. Overigens voor-! zag hij dat de plaatsbepaling daarvan dan aan de orde kan komen in het] regelmatige Belgisch-Nederlandse overleg over planologische zaken. Kernvraag hij de milieu-bedreigingenj van een tweede nationale luchthaven vond drs. Fonteijn: „Wat zijn de tech nische ontwikkelingen In de komende tien jaar in de luchtvaart? De berich ten over het terugdringen van de geluidshinder zijn uitermate bemoedi gend en er zal ook een type vliegtuig: worden ontwikkeld dal steiler kan opstijgen en dalen, zodat het door! zo'n toestel bestreken gebied aanmer kelijk kleiner wordt", Snelle treinen De Belgische secretaris-generaal jpn het ministerie voor verkeerswezen.' de heer J. Vrebos, stond ook bepaald niet te springen voor de aanleg van een Benelux-vliegveld. Hij rekende voor dat de capaciteit van Zaventem voor het opvangen van de veel minder optimistisch becijferde vliegbewegingen tot tegen het jaar 2000 voldoende is. Bovendien too hij zich er voorstander van om gehele intercontinentale luchtverkeer meer in Europees kader te bezien. En dan bracht hij nog een ander argu ment in het geding: de ontwikkeling van de snelle treinen voor het, korte afstand-verkeer. Als voorbeeld haalde hij de tunnel met treinverbinding on der het Kanaal (van Frankrijk r Engeland) aan. Het verkeer tussen Engeland en de Benelux zou wel eens! aanzienlijk kunnen dalen wanneer er, rechtstreekse doorgaande treinverbin dingen komen. „We zullen ons in Ne derland en België drastisch aan deze ontwikkelingen moeten aanpassen", al-, dus de heer Vrebos. „In Duitsland is] men ook bezig om supersnelle spoor-; verbindingen te maken. Er worden' daar regionale vliegvelden gesloten.) Over de korte afstand gaat het in de| toekomst, per trein misschien nog wel sneller dan door de lucht". De studiedag over de vraag 'Is een Benelux-luchthaven zinvol?' heeft gis teren geen antwoord opgeleverd. Dat er zoiets uit zou rollen als een ver zoek om Belgisch-Nederlands overleg en een nadere studie stond eigenlijk- al bij voorbaat vast. VEERE De gemeenteraad van Veere heeft woensdagmiddag met slechts weinig commentaar van de raadsleden zijn goedkeu ring gehecht aan een voorstel 10.000,— bij te dragen in de aanleg van een elektriciteit en j waterleiding naar de Veersegat dam ten bate van een semi-per- manent consumptiepaviljoen met openbare toiletvoorziening. Geheel buiten de discussie bleef een passage uit dit voorstel waaruit bleek, dat exploitant Duvekot van het om streden paviljoen 'Breezand' "enige hulp' van de gemeente zal krijgen bij het verplaatsen van dit paviljoen naar het strand. Het paviljoen mocht zoals bekend om formele redenen niet in het jonge voorduin blijven staan, re den waarom gs. al geruime tijd geleden de verwijdering gelastten. In die periode waren onderhandelin gen gaande met exploitant Duvekot 'Breezand' naar de Veersegatdam te verplaatsen. Enkele jaren daarvoor had zich voor de exploitatie van een paviljoen op deze plaats reeds aange diend de heer K. van Duijn uit Rotter dam. Onderhandelingen tussen de ex ploitanten Duvekot en Van Duijn leid den er toe, dat de eerste de plaats aan de Rotterdammer liet. In het voorstel van b. en w. van Veere leest men: „In verband met de verwijdering van het, consumptie-pavil joen van de heer K. Duvekot is door ons getracht een overbrenging daar van naar de Veersegatdam te be werkstelligen en hebben we de heer Duvekot in contact gebracht met de heer Van Duijn. Van de aanvankelijke gedachte aan overplaatsing is afge stapt maar de heer Van Duijn heeft I een daarover eerder gedane toezeg ging aan de heer Duvekot op bevredi gende wijze met hem kunnen regelen Een en ander kon worden verwezer lijkt dankzij de toestemming van rijkswaterstaat en de toezegging van het college van g.s. om voor de bouw van dit paviljoen ontheffing te verle nen van de ter plaatse geldende voor schriften en bepalingen". Winkelmorgen voor chronisch zieken en bejaarden in Miro te Vlissingen SLISSINGEN Maandag 27 maart] .vordt in het Miro-warenhuis aan dej iildeweg te Vlissingen een speciale] viiikelmorgen gehouden voor chro-l isch zieken, aan huis of inrichting .ebonden gehandicapten en bejaarden lit Vlissingen en omgeving. Iet is de eerste keer dat een dergelij- :e winkelmorgen, die wordt georgani- eerd door de landelijke vereniging 3e Zonnebloem', in Vlissingen plaats indt. De bedoeling van deze morgen s dat zowel rolstoel-, brancard- als opende patiënten de gelegenheid krij- en om op een rustige morgen (het varenhuis is voor ander publiek ge- loten) een kijkje te nemen, contacten e leggen en eventueel iets te kopen.: voor deze koopmorgen staan stoelmo- oielen (rijdende platformpjes, waarop; stoelen gemonteerd kunnen worden)] en brancards ter beschikking, terwijl ook dokter R. Grippeling. verpleeg sters. vrijwilligsters en begeleiders aanwezig zullen zijn. Alle deelnemers krijgen een kop koffie met gebak aangeboden. Het paviljoen 'Breezand'. zo blijkt dan uit het woensdag goedgekeurde voor stel, krijgt een plaats op het strand: „De heer Duvekot zal een consumptie tent plaatsen en exploiteren op het badstrand. De gemeente zal hem enige hulp verlenen bij de verwijdering van zijn oude paviljoen alsmede zorg dragen voor het verwijderen van de betonvloer waarop het is geplaatst. Gevraagd zal worden om de afvoerput waarop de toiletvoorziening was aan gesloten le kunnen handhaven teneinde daarop gedurende de zomermaanden een demontabele toiletgelegenhcid te kunnen plaatsen". De leden van de Veerse gemeenteraad hadden woensdagmiddag geen enkel commentaar op deze gang van zaken. Het voorstel werd aangenomen, waar bij de heer J. A. A. Mol (gemeentebe langen) er de voorkeur aan gaf zich van stemming te onthouden. De heer Mol was, zoals bekend, destijds de technisch hoofdambtenaar van het Waterschap Walcheren hij is thans gepensioneerd die uit waterstaat kundige overwegingen mede de plaats in het jonge voorduin aanwees voort het paviljoen 'Breezand' „Ik zal er maar niet teveel over zeggen", zo beperkte de heer Mol zich woensdag. Wel vroeg hij zich af. zich. bepalend tot de faciliteiten voor het paviljoen "Van Duijn" op de Veersegat dam. of de gemeente hiermee de gren zen van haar taken niet overschrijdt, omdat men thans meebetaalt aan dei aanleg van water en elektriciteit. Het enige verdere commentaar, kwam van de heer C. Joziasse (ar), die er op wees, dat het. gehele zomerwonin- gengebied van Breezand-Vrouwenpol- der nog verstoken is van gas. Burgemeester A. de Kam kon hem antwoorden, dat hiervoor thans nog niet voldoende deelname is; maar dan de helft van de bewoners moet hier voor geïnteresseerd zijn. Dit gas verspreidde zich snel in richting van een groep arbeiders, die bezig waren met de constructie van nieuwe afdelingen op het terrein van Kuhlman. Het betrof hier een aantal arbeiders van de Antwerpse onderne ming Badger. De chloorgasontsnap ping geschiedde- in de open lucht. Van de vijftig getroffenen konden er veer tig ter plaatse worden verzorgd door de toediening van zuurstof. Met. ambu lances werden de zeventien arbieders die het ergst er aan toe waren naar het academisch ziekenhuis in Gent overgebracht. In deze ambulances werd voortgegaan met het toedienen van zuurstof aan de slachtoffers. Politie en arbeidsin spectie zullen vandaag, donderdag, een onderzoek instellen naar de oorzaak van het ongeval. WIE WORDT LOCOBURGE MEESTER VAN GOES GOES De Goese gemeenteraad is woensdagavond tijdens de begrotings behandeling alvast begonnen aan dc discussie over de opvolging van wet houder dr. E. J Prins (pvda) als loco- burgemeester. Aanleiding was een op merking van raadslid J. P. G. van Ooijen (cg): „Het ligt voor de hand en daarmee herhalen wij de in J970 uitgesproken mening dat het loco- burgemeesterschap in handen behoort te zijn van een onzer vertegenwoordi gers in het college van b. en w.". PvdA-fractievoorzitter L. H. de Leeuw (kandidaat-wethouder) was het daar helemaal niet mee eens. „Toen de raadsverkiezingen in 1970 resulteerden in de verkiezing van het college van b. en w\. was 'net een normale zaak ge weest als de PvdA 2 zetels daarin had 'eelaimd. Dat hebben we bewust niet :edaan, omdat we vonden dat ook ninderheidsgroepen in het college ver tegenwoordigd moeten zijn", aldus de teer De Leeuw. „We hebben nu twee •onfessionele wethouders en een con fessionele burgemeester, daarmee is de christelijke groepering behoorlijk ver tegenwoordigd. Ik vind het een over vraging als de christelijke groepering ook nog het loco-burgemeesterschap opeist." De heer De Leeuw kreeg later bijval van VVD-woordvoerder H. G. Jung. „Ik ben het helemaal met de opmerking van de heer De Leeuw eens. Ik zou er aan toe willen voegen dat het ioco- burgemeesterschap in b en w. thuis hoort. Maar twee confessionele wet houders en een CHU-burgemeester is voor ons aanleiding om het loco-burge meesterschap naar PvdA- of VVD-zude te zien gaan." Reactie van raadslid Van Ooijen: „We hebben ten aanzien van het loco-bur gemeesterschap van Goes uitsluitend herhaald wat we in 1970 al gezeg hebben. We erkennen volledig dat d een zaak is voor het college zelf". T raad kiest vandaag donderdag een opvolger voor dr. Pnns.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 7