Regering komt huurders bij onteigening verder tegemoet Op zoek naarh?g@ rente? 11 'Meiveld' in Middelburg-zuid straks een groot 'pretpark' Debat afspraken U krijgt tot 7% bij cie postspaarbank Vier doden bij ongeval Franse turbinetrein Egypte herstelt contact met Bonn altijd safe BEJAARDE NOORSE ZEEMAN GAF IN ROTTERDAM THUISREIS OP GRONINGSE HOOGLERAREN GAAN EIGEN STUDIEPROGRAM BRENGEN Bernadette Devlin mocht Frankrijk niet binnen „tfOAG IS MAART 1972 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 REGERING HEEFT GEEN BEZWAAR TEGEN MOTIE nFffflAAG (ANP) De regering heeft er geen bezwaar tegen om instelling van een staatscommissie, die aeerbevredigende regeling tot stand te brengen voor de huur- prouS^X XXSen" dan' ,an woningen, die schade lijden door onteigeningen. Aldus! eigenaren en zakelijk gerechtigden it minister Van Agt van justitie dinsdagmiddag in de kamen SSXm ontlZninen'Te- arrri tiidens de voortzetting van het debat over de voorgestelde1 studeren en met plannen te komen", r Een dergelijke commissie zou voor een ng van de onteigeningsprocedures. (ADVERTENTIE) xeken geledn maakte de kamer; fcein met dat debat en toen werd 55 "lleen dom- kamerleden ge- 'Than5 was het de beurt aan de 'T-éb Van Agt van justitie en rg'ran volkshuisvesting om te ant- vocrden. ■i- kamerlid Wierenga ipvda) had in :t,e termijn een motie ingediend, ««in aan de kamer gevraagd werd de te verzoeken 'zo spoedig mo- voorstellen te doen voor een in 2L. uniforme en hogere schade- ■sillin? ten behoeve van huurders toonmimte, die het gehuurde moe- ....Uoivl mnl llnl fait Staatscommissie Minister Van Agt ontwikkelde bezwa-' ren tegen een verzoek van het kamerlid Geurtsen (wd) om over te gaan tot de buitengewoon moeilijke taak komen te staan, aldus de minister. De instelling zou verwachtingen wekken, waaraan niet voldaan kan worden. I - - Er moeten op dit gebied nog meer al j gemene regels komen. Veel meer zal volgens de bewindsman in concrete ge-1 a verlaten i verband met het feit. «"ekking hebbende pandering wil verwezenlijken '..,n toelichting had het kamerlid er :jezen dat er weliswaar rijksrege- (bij 'sanering) en gemeentelijke iUsen voor verhuiskostenvergoe- zm zijn. Maar deze zijn veelal te J vooral als de nieuwe wonmg duur- :.;5 wat de huur betreft. Ook zijn de delingen van gemeente tot gemeente «•schillend. Vandaar het verzoek om ^algemene verhuiskostenregeling. (Oister Van Agt. zei een eind te kun- •f neegaan met het in de motie voor- «te'de Maar hij vond het te ver gaan een uniforme regeling zou moe- •a worden vastgesteld. „Betekent dit ii! alle huurders eenzelfde bedrag •reten krijgen"?, zo vroeg hij. De be- riman stelde de indiener van de e voor de woorden 'in principe te schrappen. Als dit gebeurt 5ti de regenng geen bezwaar tegen Se motie. OORZAAK BRAND EINDHOVENS HOTEL NIET VASTGESTELD BOTHOVEN (ANP) De oorzaak na de brand in hotel 't Silveren vffoenl in Eindhoven die op 28 september het vorig jaar aan elf men- kb bet leven heeft gekost is niet ield, zo heeft de officier van in Den Bosch dinsdag meege teld, Het onderzoek is afgesloten. B hjn 'geen bijzonderheden of merk- naiigheden' ontdekt die kunnen r-ir. op een abnormale oorzaak van 9 rsmp. zo staat in het rapport van taferechtelijk laboratorium. Feiten k omstandigheden laten ruimte voor de speculatie, dat de ramp door sim pele BBChfzaamheid is ontstaan, ft tret ia de grote ruimt^ tussen de basjüfonds kan de snelheid van de rrisisg naar het trappenhuis heb- isierorderd. aldus het gerechtelijk lóratorium. Er zijn geen aanwijzin gen een explosie aan de brand is Slot van pag. 1 recht voor om wijzigingen voor te stellen op het wetsontwerp, dat radio Veronica moet verbieden. In het re geerakkoord stond al, dat er geen principiële wijzigingen van de Om roepwet aan. de orde mogen komen in deze kabinetsperiode, welk verbod nog eens met grote kracht wordt herhaald in de werkafspraken. Naast deze niet bindende aanvullin gen bij 'n aantal paragrafen van het (wel bindende) regeerakkoord, staan er in de werkafspraken een stuk of wat punten, die inmiddels al aan de oppervlakte zijn gekomen, maar waar van men nu achteraf zegt: daarom maakte(n) één of meer regeringspar tijen zich zo sterk voor dat voorstel. Die punten zijn onder meer: PtRUS (DPA) Bij een ongeluk met1 wt Franse turbinetrein zijn dinsdag-' ochtend vier personen om het leven ge- Aomen en 45 gewond. Het ongeluk ge- Korde, toen de door een turbineloco-1 motief getrokken sneltrein Parijs-Caen- Cherbourg na het passeren van Breval, a de omgeving van Mantes op 50 km leo noordwesten van Parijs, uit dc nils vloog. De trein met vier wagons met 172 rei nere had toen een snelheid van circa 120 km. JURY GEKOZEN IN PROCES-ANGELA DAVIS SAN JOSE (IJPI) Beide partijen In het proces Angela Davis hebben dins dag een geheel uit blanken bestaande jury van acht vrouwen en vier mannen aamaard. Angela Davis zei nog steeds van me ning te zijn dat zij geen eerlijk proces kan krijgen, maar er wel van overtuigd te zijn dat de gezworenen 'him best. zullen doen', al 'weerspiegelt, de jury niet de samenstelning van dit gebied er zijn geen zwarten bij'. Gemeente Arnhem moet abortus uit bijstand vergoeden ARNHEM (ANP) De kamer voor! geschillenbehaiuleling van Gelderland heeft in een bij haar aanhangig ge maakte beroepszaak beslist, dat de ge meente Arnhem de kosten van een abortus provocatus moet vergoeden, indien de vrouw algemene bijstand krijgt. Het college voor de verlening van bij stand te Arnhem had afwijzend be schikt op de aanvraag van een vrouw, die in ernstige psychische en maat schappelijke moeilijkheden verkeerde. De abortus provocatus was op haar toegepast, terwijl ze een uitkering ge noot van de algemene bijstandswet. In haar beslissing stelt de kamer vast, dat de vrouw niet in staat was de kos ten uit eigen middelen te bestrijden en daarom alsnog bijstand dient te wor den verleend. Het beroep van de vrouw is gegrond verklaard en het be sluit van het college voor de verlening van bijstand te Arnhem is vernietigd. Het gemeentebestuur van Arnhem kan na deze uitspraak van de kamer voor geschillenbehandeling in beroep gaan bij de kroon. MIMfWIl Jgil ibji -- -yjr* t, - j' 4*^ «t* -J 77 f w%,h- t - -- i Geen reële salarisverbetering voor wikkeld zijn. ministers en staatssecretarissen in 1972. Studies van 't ministerie van soci ale zaken over de 'vernauwing van de mazen in de sociale wetgeving'. De parkeerbelasting. Kabinetsstudie over een derde te levisienet. De brede commissie die gaat ad viseren over de waarborgen in de wetgeving met betrekking tot genees kundige ingrepen met belangrijke psy chische, ethische, juridische en sociale aspecten (zoals orgaantransplantaties, euthanasie, hersenoperaties, castratie of sterilisatie). De commissie Aan Rijckevorsel, die de Nederlandse defensie-inspannin gen in NAVO-verband bekijkt, en waarschijnlijk tot verhoging van de defensie-uitgaven zal gaan advise ren. vallen bezien dienen te worden hoe te gemoetkomingen gegeven kunnen wor den. De voorgestelde wijzigingen van de onteigeningsprocedure betreffen t wee onderdelen. Het eerste gaat over wijzigingen in de administratieve pro cedure. zodat deze niet alleen aanzien lijk verbeterd maar ook belangrijk ver kort wordt. Het tweede onderdeel be treft de gerechtelijke procedure. Voor gesteld is onder meer dat ter vervan ging van de huidige regeling van de vervroegd. ül zeggen voordat over de schade loosstelling uitspraak is gedaan, de onteigening kan worden uitgesproken. Naast deze hoofdzaken ziin er al van technische en administratieve herzie ningen. Het kamerlid Van Rossum (sgp) had om een nog grotere vcreen- vouding gevraagd. Minister Van Agt zei dat onteigening gepaard moet gaan met het toepassen van goede rechtsnor men. De procedure moet daarom inge- (Van onze correspondent). BONN Egypte heeft de Bondsre publiek voorgesteld spoedig besprekin-1 gen over het hervatten van de cliplo- matieke betrekkingen te beginnen. Daarmee wordt snel gereageerd op een besluit dat de raad van de Arabi sche Liga het afgelopen weekeinde nam. De raad gaf de aangesloten landen toestemming weer contacten met de regering in Bonn aan te knopen. De postspaarbank is altijd vlak bij woning of werk. want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht. Sverre Serjevold waarschijnlijk per vliegtuig naar huis ROTTERDAM (ANP) „Wonderbaarlijk", noemt de Rotterdamse politie het avontuur van de Noor Sverre Sörensen Serjevold, dat ii3 acht maanden eindigde in het Rotter damse Dijkziglzïeken- huis. Daar ligt de «8- jarige zonderling, toe vertrouwd aan Hol landse verpleegsters- handen, op krachten te komen in afwachting van zijn vertrek naar Noorwegen, het land dat hij acht maanden geleden in een oud motorbootje verliet, omdat hij er rich on gelukkig voelde. In zijn gammele schuitje, vijf meter lang en twee meter breed, koerste Sverre Serjevold via de Deen se en Westduitse kust naar Hoek van Hol land, vanwaar hij over stak naar Harwich. Na een verblijf van enkele dagen in de Engelse havenplaats koos Sver re opnieuw het zee gat, omdat de grenzen van Brittannië voor hem gesloten bleven. Hij mocht het land niet binnen. De tweede oversteek voerde de oude visser naar de Belgische kust, waar hij het anker uitwierp in Zeebrugge. .Tiet is een wonder, dat er tij dens die oversteken niets is gebeurd", zegt men hij de Rotterdam se politie. Viissingen Op 28 oktober arri veerde de Noor in Viissingen om vier da gen later naar Temeu- zen door te varen. In dichte mist werd hij door de rijkswater staat uit Me drukke vaarroute gehaald en de haven binnenge- loosd, waar de mare- chausse hem met veel moeite kon doen af zien van zijn plan via de Noordzee naar Noorwegen terug te varen. Hij liet zich overhalen om via de binnenwateren naar Rotterdam te gaan. Van daaruit zou dan dan in Delfzijl kunnen belanden en eventueel zijn bootje omruilen voor een veiliger ver voermiddel naar zijn geboorteland. Zover is hij echter niet meer gekomen. Ziekenhuis Half november liep Sverre Serjevold de haven van Rotterdam binnen. Hij streek neer in de Wijnhaven, waar de winter doorbracht, onopgemerkt door de Rotterdamse vreemde lingenpolitie. Pas na vier maanden werd hij via een tip van de do minee van de Noorse kerk ontdekt. Vorige week zaterdag heeft de vreemdelingenpolitie hem laten opnemen in het Dijkzigtziekenhuis, omdat rijn geestelijke vermogens bleken te zijn aangetast. I-Iet. scheepje van Sver re wordt vandaag door een Noorse vracht vaarder naar Noorwe gen gebracht. Sverre zal de reis waarschijn lijk in de loop van de week per vliegtuig ma ken. Udink: klagen niet van invloed op woningsubsidie DEN HAAG (ANP) Kopers van gesubsidieerde woningen, die zich tol het departement van volkshuisvesting wenden met klachten over de kwali teit van het gekochte huis, plaatsen rich daarmede niet in een nadelige positie. Aldus heeft minister Udink van volkshuisvesting geantwoord op schriftelijke vragen van de kamerle den Schaefer, Egas en Veilenga (allen pvda). In hun vragen hadden de drie kamer leden gewezen op een dreigement, dat 24 bewoners van nieuwe huizen te Oudorp (Noord-Holland) hadden ont vangen van de aannemer nadat zij gevraagd hadden nog een aantal werk zaamheden uit te voeren. Indien dat niet zou gebeuren, zouden de kopers zich tot de directie van de volkshuis vesting in de provincie wenden. De aannemer schreef terug dat als de betrokkenen zich tot de gemeente en het departement zouden wenden, zij j zich zelf zouden treffen. „Als u dat' doet, kunt u subsidie voorlopig wel in j de ijskast zetten en wanneer u van plan is te volharden in uw negatieve houding en dit laat blijken tegenover gemeente en departement verspeelt u dit misschien wel geheel", aldus de aannemer. Het vanwege de bouwer geuite dreigement mist volgens minis- ter Udink iedere redelijke grond. 'DIENSTWEIGERAAR' MAG TECHNISCH SPECIALIST WORDEN RIJEN (ANP) De 19-jarige Wim Verhulst uit Rijen, die weigerde dienstplicht te vervullen omdat hij twee keer was afgekeurd als vrijwilli ger. heeft op de valreep van defensie te horen gekregen dat hij alsnog als vrijwilliger mag dienen. Dinsdag had Wim zich als dienstplich-1 tige moeten melden in Amersfoort.' Ontevreden over bestuur sociologisch instituut „Toekomst-zekerheid voor studenten" GRONINGEN Twee hoogleraren en twee lectoren van de Gro ninger subfaculteit der sociaal-economische wetenschappen begin nen met ingang van het komende studiejaar een eigen studiepro gramma. Het viertal heeft de rector magnificus en curatoren mee gedeeld vanaf die tijd geen bullen meer te ondertekenen van stu denten, die een ander studieprogramma hebben gevolgd. In de verklaring zeggen prof. dr. J. E. Ellemers, prof. dr. P. Valkenburg, mej. mr. dr. A. M. Bos en dr. C. D. Zaal dat hun beslissing het gevolg is van „een ernstig onbehagen bij vele docenten en studenten over de onoverzichte lijke situatie op onderwijskundig en bestuurlijk gebied". Het viertal zeg' dat- zij met hun studieprogramma kans zien de student "zekerheid te bieden voor de opleiding en voor de toekomstige beroepsmoge lijkheden". De vier sociologen hebben de universiteitsleiding meegedeeld dat hun actie de onlangs op de subfaculteit ingevoerde democratie moet versterken. De afgelopen jaren heerste er vooral onder docenten ontevredenheid over de gang van zaken op het sociologisch instituut. Eind verleden jaar nam prof. dr. J. Berting de wijk naar de Economische Hogeschool in Rotterdam, „omdat het in Groningen een rommeltje is". fADVERTENTIE eatriaï CREAM L CRACKERS tijdelijk van 1.05 voor 94 cent. YOCP- tftl 1 In uw damesblad staat een f I Patria-advertentiemetver- I Irukkelijke, originele Cracker-I V ideeën van Hugh Jans. J ONDER MEER KINDERBOERDERIJ IN ONTWERP WERKGROEP NU OVERLEG BEVOLKING MIDDELBURG De gemeente Middelburg wil vaart zetten ach ter de aanleg van het tot park- gebied bestempelde 'Meiveld' bij de Magistraatwijk, een gebied van ruim 12 hectare, waar een voor Zeeland groot recreatie project zal worden ontwikkeld. Een speciale werkgroep heeft nu een ontwerp gereed, dat zal worden voorgelegd aan de be woners van de zuidelijke Mid delburgse woonwijken, waarna er nog van alles al naar ge lang de wensen kan worden veranderd. In het kort voorziet het plan van de werkgroep in: een kinderboerderij met ruimte voor pony- en paardrij den. een grote speelweide met gele genheid tot dagkamperen, een 'slee- heuvel' een grasveld met 'trapveldjes' voor voetballiefhebbers, een bouw speelplaats voor jongens, een zonne-j weide met een speelvijver, bestemd loor gezinnen en kinderen, een aantal kindertuinen, een rolschaatsbaan en een zandbak. Het gehele plan is voor zien van veel beplanting voor de sfeer en ter beschutting; het gebied wordt doorkruist door een stelsel van water partijen en wandelpaden. Ook de oude Schroewcg. die dwars door het gebied loopt, is in het plan gehandhaafd.! De werkgroep die het plan (men spreekt van een 'suggestie') heeft op-, gesteld, bestaat uit: wethouder W. P J. Baars, de heer M. A. Mondeel j (hoofd afdeling voorlichting van de! gemeente), ing. H. Minderhoud (hoofd! waterbouwkundige afdeling), de heer W. M. van Groesen (afdeling sport- en! jeugdzaken en recreatie), de heer J. C. Strootman (maatschappelijk opbouw werker). de heer J. H. van der Burg uit Velzen (plantsoendeskundige) en de heren F. H. Kuypers en L. J. Jagt van de wijkvereniging-Zuid. Bij de opstelling van het plan heeft de werk groep reeds rekening gehouden met wensen en verlangens die onder de bewoners (inclusief de kinderen) van de zuidelijke wijken leven en die via allerlei kanalen werden geïnventari seerd. Het 'Meiveld' was reeds in het be stemmingsplan Middelburg-Zuid (nu: Magistraatwijk), dat in 1962 door g.s. werd goedgekeurd, aangewezen als 'parkachtig geheel'. Er werd nog geen gedetailleerd plan opgesteld. Ten eer-; ste waren er toen geen financierings middelen aanwezig en bovendien wil-| de men de toekomstige bewoners bij de totstandkoming inschakelen. Dat! gaat nu onder het motto 'Meiveld.! mijn veld' gebeuren. De bedoeling is folders te verspreiden onder de ou- ders en de kinderen, waarin de sugge- sties van de werkgroep nauwkeurig zijn aangegeven en waarin ruimte wordt opengelaten voor nieuwe sugge sties. Voorts wil men in het ontmoe tingscentrum 'Het Zuiderbaken' een 'stuif-es-in'-middag voor kinderen hou den, waarop deze op alle mogelijke manieren uiting kunnen geven over! hun ideeën en wensen met bet rekking j tot het Meiveld, 's Avonds worden] dan de ouders uitgenodigd om over de plannen van gedachten te wisselen.' waarna zo hoopt de werkgroep een definitief plan kan worden opge steld. waarin zoveel mogelijk wensen zijn inbegrepen, om het als zodanig aan te bieden aan de raad. wil echter niet zeggen dat het terrein; ontoegankelijk zal "Zijn voor anderen. Wel zal een specifieke functie hebben' voor de zuidelijke wijken, die in de. toekomst zo'n 15.000' inwoners zullen herbergen. Volgens de heer Baars zal de gemeente bij de uitvoering van nieuwe bestemmingsplannen van for maat streven naar de aanleg van evenredige voorzieningen. De heer M. A. Mondeel stelt met nadruk dar, met name de suggesties van de kinderen voor de aanleg van het Meiveld zeer ter harte worden genomen. De werkgroep hoopt dat de betrokkenheid van de kinderen voor "hun' Meiveld tevens een stimulans zal zijn om voorzichtig om te springen met de groenvoorzieningen in de stad. Het realiseren van de 'inspraak' van ouders en kinderen zal geschieden in, nauwe samenwerking met de wijkver- eniging-Zuid. De totale kosten van het project zijn, momenteel nog niet goed te overzien. De heer Baars spreekt van een aan zienlijk bedrag. Wat wel vast. staat is. dat de aanleg volledig bekostigd kan worden vanuit het grondbedrijf van de gemeente. De kosten komen dus niet] ten laste van de algemene middelen.; De heer Baars wijst er op dat het gehele plan uiteindelijk nog de raad! zal moeten passeren. Alle grond in het plan is reeds eigen dom van de gemeente, inclusief de oude boerderij, die bestemd is alsj kinderboerderij worden gebouwd auto's enzovoorts speeld. Voorts is een grasveld bestemd als zonneweide met als belangrijk ele ment een speelvijver voor de kinde- Kinderboerderij Kamperen Zelf betaald Wethouder Baars wijst er op, dat de| voorgestelde aanleg van het Meiveld door de bewoners zelf mogelijk wordt gemaakt. De algemene voorzieningen worden door de bewoners van de Magistraatwijk en de wijk Dauwen- daele betaald. Een bedrag hiervoor is I namelijk ingecalculeerd in de grond-j en huurprijzen van de woningen. Dil I In het plan is een grote, centraal gelegen grasvlakte bestemd als alge mene speelruimte met beperkte moge lijkheid tot voetballen. Op dit terrein zou ook kamperen met tenten, uitslui tend tot zonsondergang, kunnen wor den toegelaten. Tevens wordt gedacht aan een vier j meter hoge heuvel bij dit terrein, die] bij sneeuwval geschikt is als sleeheu- vel. Het zuidelijk deel van de' speelweide gelegen grasveld omvat vier 'trapveldjes' voor voetbal, met! verplaatsbare doelen. Een ander ter rein is bedoeld als 'Jongensland': een ruwe speelplaats waar hutten kunnen- Om een optimale benutting van de kinderboerderij te bereiken zouden kinderen groepsgewijze betrokken die nen te worden bij de verzorging en het voederen van de dieren en het schoonhouden van de hokken, zo vindt de werkgroep. De vlakbij liggen de vijverpartij kan dienen als vaar- en visvijver, waar kinderen onder leiding kunnen hengelen. De heer Baars spreekt van de moge lijkheid tot 'gemeenschappelijke ex ploitatie' van de kinderboerderij door de bewoners. Bij de boerderij is een pad geprojecteerd van ongeveer één kilometer, dat geschikt moet rijn voor pony- en paardrijden. Tussen de kinderboerderij en de bebouwing van Statenhove is een terrein aangegeven om tuinen voor kinderen aan te leg gen. waar deze buiten schoolverband bloemen en groenten kunnen kweken. Bij de ingang aan de Statenlaan. bij het daar geplaatste plastiek, is een bloementuin geprojecteerd met een verbindend wandelpad en een aantal zitbanken. Een zogenaamde 'oxydatieput' voor de rioolwaterzuivering, die waarschijnlijk over enige tijd buiten bedrijf komt. zou kunnen worden gebruikt voor de aanleg van een ronde zandbak me* daar omheen een rolschaatsbaan. De beplante wegen en groensingels die de geleding in hei plan vormen, zijn van een zodanige omvang, dat na het uitgroeien van de beplanting vol doende beschutting zal ontstaan. In de beplante stroken langs de Schroe- weg zullen enkele dijkvormige grond- wallen een geluidsbarrière moeten vormen ten gunste van de zonne weide en de kinderboerderij. Een stel sel van wandelpaden in het. plan geeft een logische aansluiting op de vijf oni- sluitingspunten van het park. BEMIDDELINGSPOGING POSTDUIVENCONFLICT MISLUKT (Van onze correspondent) WAGEN INGE N Een bemiddelings poging van het socialistische tweede- Kamerlid Voortman (uit Wageningen) om opposant Kerkwijk (uit Dubbel dam) aan de tafel te krijgen met de Nederlandse Postduiven Organisatie bestuurders Kleiwegt (uit Den Haag) en Jennekes (Valkenburg) is mislukt. De heer Kerkwijk wil bescherming van de postduif in Nederland en de handel in postduiven in ons land ver bieden behalve wanneer er een papie ren eigendomsbewijs is. Het bestuur van de NPO (50.000 leden) wil hier niet aan omdat men vreest voor strenge maatregelen als belasting op de postduivering en bemoeienis met de hokkenbouw door de overheid. Tweede-kamerlid Voortman (zit tend in de commissie voor landbouw en visserij en ook justitie) deed zijn verzoeningspoging omdat hij de initia tieven van Pieter Kerkwijk de moei te waard vond om ze serieus te overwegen en bang was dat ze in de ruziesfeer binnen de NPO zouden blij ven hangen. „Ik wilde meehelpen een zakelijke discussie op gang te bren gen". De poging mislukte omdat secreta ris Kleiweg: en voorzitter Jennekes van het NPO-bestuur de opdracht kre gen als voorwaarde vooraf te stellen dat Kerkwijk zijn beschuldigingen zou terugnemen. „Kerkwijk wilde weten wat hij dan wel moest terugnemen en de twee NPO-best uursleden wilden niet zonder voorwaarden vooraf om de tafel gaan zitten", zegt de nog optimistische heer Voortman. „Mis schien lukt het over een poosje wel". LONDEN. BELFAST (DPI-AP) Ber nadette Devlin, de Ierse ijveraarster voor de burgerrechten en lid van het Britse lagerhuis, is dinsdag, na haar uitwijzing uit Frankrijk, 'erg boos' in Engeland gearriveerd. Bij haar terugkeer uit Bordeaux waar ze dinsdag door de Franse politie werd aangehouden zei de 24-jarige Bernadette Devlin dat de Fransen ver geten hebben wat 'vrijheid, gelijkheid en broederschap' betekent. „Ik ben hipr erg boos over", aldus miss Devlin. ..Vijftigduizend Ieren mogen voor Frankrijk leven en sterven, maar één persoon mag ae republiek niet binnen om haar eerlijke politieke standpunt te verkondigen". Bernadette Devlin wilde in Bordeaux een lezing over Noord-Ierland houden. Waarom dat niet werd toegestaan is haar niet meegedeeld. Nadat de 'wapen stilstand' van 72 uur van de Ierse ver zetstrijders voorhij was is de terreur dinsdag voortgezet in Noord-Ierland. Er werden twee mannen gedood en veel anderen werden gewond. In totaal ontploften er dinsdag op verschillende plaatsen 14 bommen die een grote schade aanrichtten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 9