Reimerswaal houdt smeerpijp bij Waarde nauwlettend in het oog Besluit 'vrij kamperen' hing in Domburg aan zijden draad B en w van Goes bekijken opnieuw natuurgebiedplan Zeeuwse werkloosheidscijfers steken gunstig af bij noorden PSD-mensen kunnen best naar Waarde komen wonen AUTO IN SLOOT LANGS RIJKSWEG BIJ NIEUWLAND Beheerscommissie voor 'Apeldoorn' in Oostdijk MEDEWERKER WAT IS VLISSINGEN 5141? SLAGERIJ BROUWER KOOPJES: GEBR.VAN FRAASSEN ZN WOENSDAG 19 JANUARI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARDENAREN VERONTRUST OVER UITBLIJVEN WONINGBOUW „ACCOMMODATIES BENUTTEN EN KLEINE KERNEN INJECTIE GEVEN" WAARDE De gemeente Rei- .merswaal zal de gang van zaken i rondom de smeerpijp, die bij i Waarde in de Westerschelde uit-1 mondt, nauwlettend in het oog houden. Het gemeentebestuur is betrokken bij de keuze van een vestigingsplaats van de zuive ringsinstallatie. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg: „We staan er als b. en w. echt niet zo tegen over dat we zeggen: gooi die in stallatie er maar neer. Wij zijn betrokken bij de plaatskeuze. We doen onze uiterste best om ook de minste stankhinder te voorkomen". B en w. van Reimerswaal waren in hét dorpshuis van Waarde om er vraeen van de bevolking te beant woorden. De komst van de smeerpijp én de woningbouw waren belangrijk ste onderwerpen van gesprek. De heer I C. van Leeuwen drong er bij het jemeenlebestuur op aan de hele zaak zoveel mogelijk in de gaten te hou den. „We wensen hier in Waarde geen vleugje van de stank uit Brabant op te vangen", aldus de heer Van Leeu wen. Het ligt in de bedoeling dat de persleidingen uit heel Reimerswaal via de zuiveringsinstallatie van de smeerpijp op de Westerschelde zullen uitkomen. Mr. Pijl Hogeweg noemde dit dan ook de belangrijkste redenen waarom de gemeente de zuiverings- stallatie wil. „Het spaart ons heel wat geld", stelde hij vast. Hij waarschuw de er wel voor dat bij het ongezui verd lozen, (dat zal in elk geval de eerste tijd gebeuren bij gebrek aan een installatie) de mogelijkheid be staat dat. men iets ruikt. „Maar zodra] we dat merken en zodra we klachten krijgen, staan we de volgende dag bij de verschillende instanties om op de klachten te wijzen en een oplossing te vragen. Overigens zou ik u willen aanraden het allemaal wat kalmer te bekijken. Het is in elk geval zo dat iedere flinke fabriek, die gebruik gaat maken van de smeerpijp, e eis te horen zal krijgen dat men het afvalwater zelf voor moet zuiveren", aldus burgemeester Pijl Hogeweg. Hij wees hierbij op een situatie, die nu in Yerseke voorkomt met betrekking tot het afvalwater. Omdat dit water niet gezuiverd wordt, is de riolering in Yerseke binnen enkele jaren tijds aan getast door de combinatie van afval-1 water van een kippenvel-werkende fa briek en de mosselindustrie. „Die combinatie gaat niet, stinkt en bijna ondragelijk. Daarom is de voor zuivering ook zo belangrijk", stelde] Reimerswaals burgemeeester. Woningbouw De inwoners van Waarde zijn veront rust over de woningbouwsituatie in hun kern. Middenstander M. K. Lou- wiesse vroeg zich af of de midden stand in Waarde straks nog wel een functie zal hebben. „We hebben nu al geen schoenmaker, geen kapper, geen groenteman en ga zo maar door. meer. Ik ben niet gelukkig met het woningbouwbeleid van de provincie. Ik juich de komst van een aantal bejaarden woningen na tuurlijk toe, maar ze maken voor de middenstand niks uit, als ze opge kocht worden door een makelaar en straks misschien gaan dienen als zo merwoning of iets dergelijks", meende de heer Louwiesse. Hij vroeg b. en w. op de eerste plaats wat men van plan is met het plan "Waarde Zuid' en bovendien vroeg hij zich af of het college bij de hogere instanties toch wel al het mogelijke doet om Waarde te behouden. Burgemeester Pijl Hogeweg wees an dermaal (hij deed dat ook in de WAARDE Het gemeentebestuur van Reimerswaal heeft een plan netje om iets te doen aan de uit breiding van de kern Waarde. Dat plannetje is gebaseerd op de op heffing van het veer Hoedekens- kerke - Terneuzen. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg stelde tijdens een hoorzitting in het dorpshuis dinsdagavond vast. dat het perso neel van de veerdienst of naar Vlissingen of naar Kruiningen is gekomen. Juist die PSD-mensen zag het college graag naar Waarde komen. „In Kruiningen is een gebrek aan bouwgrond. Bovendien is het nu toch al zo dat, wil men van Krui ningen naar de veerhaven gaan, men toch is aangewezen op de fiets of de brommer. Waarom zou den de PSD-mensen dan niet per fiets of brommer vanuit Waarde kunnen komen?", zo vroeg mr. Pijl Hogeweg zich af. Hij vertelde dat het college zich de vraag stelt of men Waarde op deze manier niet kan helpen. „Na tuurlijk hebben de PSD-mensen vrije keus wat betreft hun woon plaats. Maar toch gaan we het eens bespreken met de provincie", aldus Reimerswaals burgemeester. Dat "bespreken met de provincie' kan al binnen een maand gebeu ren, want gedeputeerde mr. J. P. Boersma komt op 15 februari met zijn staf naar Reimerswaal om er de problemen met het gemeente bestuur eens helemaal door te praten. Aanleiding voor mr. Pijl Hogeweg om nu alvast te stellen: „Hopelijk kunnen we dan na dat gesprek, net als Hulst en Antwer pen begin deze week hebben ge daan,, spreken van 'beginnen met een schone lei'. Hopelijk houdt dat voor ons dan ook in dat alles uit het vriesvak wordt gehaald". wat weinig aanvragen worden gedaan. Hij meende dat twee gevaren de mid denstand bedreigen. In de eerste plaats de groei die stagneert en in de tweede plaats de houding van de bevolking om maar al te snel in de auto te stappen om in bijvoorbeeld Goes inkopen te doen. Platteland Met de heer Van Leeuwen was de burgemeester voorstander van behoud van het platteland. „Je moet een goed leefklimaat hebben. Het is trouwens vaak leuker wonen in een dorp als Waarde dan in een enorme stad met flatgebouwen en dergelijke", meende mr. Pijl Hogeweg. Overigens stelde hij te verwachten dat Reimerswaal indirect zal profiteren van de uitbrei-j dingen van de industriegebieden in Borssele, vooral ook met de komst van een vaste oeververbinding. „Als woongebied zal Reimerswaal dan zeker een belangrijke functie gaan vervullen". Hij wees er terloops op dat de leden van b. en w. echt geen mensen zijn, die zoveel mogelijk in dustrie willen aantrekken. „We willen niet persé de uitvoering van een Rei- merswaalplan, maar als het komt dan wel op onze manier", aldus mr. Pijl Hogeweg. De aanwezige Waardenaren waren erg te spreken over het gemeentelijk voorlichtingsblad "Reimerswaal Infor matie". De lof komt dan vooral de samensteller van het blad, chef alge mene zaken J. Oudeman, toe. „Van de kranten moeten we het wat informa tie over de gemeente betreft, niet hebben, dus dat gemeenteblad voor ziet in een grote behoefte" stelde de heer Blok vast. MIDDELBURG Door nog onver klaarbare oorzaak is M. van de M. uit Ouwerkerk dinsdagmiddag met een I auto, waarmee hij een proefrit maak te terecht gekomen in de sloot langs de rijksweg tussen Vlissingen en Nieuwland. Van de M. moest per ambulance naar Bethesda in Vlissingen worden overge bracht. Hij liep een gebroken pols en enige kneuzingen op. De auto werd geheel vernield. Van de M., die in de richting Nieuwland reed, raakte op een gegeven moment met zijn auto in de rechterberm. Zo reed hij nog onge veer tweehonderd meter verder, waar na de wagen over de weg schoof en aan de andere kant in een sloot belandde. Omstanders bevrijdden de man uit zijn benarde positie. MENINGSVERSCHIL OVER DETAILPUNTEN LANGDURIGE DISCUSSIE OVER 'TENTENKWESTIE' DOMBURG Het meerderheidsbesluit van b. en w. van Domburg om vrij kamperen in de gemeente onder enkele beperkende bepalingen toe te staan, heeft dinsdagavond tijdens een ruim vier uur durende zitting van de gemeen teraad nog onverwacht aan een zijden draadje gehangen De raad bleek met b. en w. van me ning te verschillen over twee detail punten in de door het college ontwor pen richtlijnen en voorwaarden. Het ging met name over het aantal toege stane caravans per hectare in boom gaarden en het feit, dat b. en w. ten ten op boerderijen en in boomgaarden willen weren. Toen het raadslid A. Schuiling (pvdal na een langdurige discussie om schor sing van de vergadering vroeg om zich met zijn fractiegenoot. P. de Pagter over de 'tentenkwestie' te beraden. OOSTDIJK B. en w. van Reimers waal hebben in bun hoorzittingenreeks dinsdagavond gedurende een uur met de bewoners van Oostdijk gepraat. Be langrijkste onderwerp van gesprek tij dens de hearing in Oostdijk was het gebouw waarin de hearing gehouden werd: gebouw 'Apeldoorn', een ge schenk van de gemeente Apeldoorn na de ramp van 1953. Jarenlang deed het gebouw dienst als kleuterschool. Nu is er echter een nieu we kleuterschool. Reden genoeg om eens nader te bestuderen, wat de toe komstige bestemming voor 'Apeldoorn' zou kunnen zijn. Er is een afspraak ge maakt dat men een beheerscommissie in het leven zal roepen. In die com missie zullen naast voorzitter W. Kos ter twee vertegenwoordigers van de Oranjevereniging, twee vertegenwoor digers van de vrouwenvereniging en! even zoveel vertegenwoordigers van de vereniging 'Oostdijk Vooruit' zitting hebben. De gemeente gaat van de ge dachte uit dat de commissie zelf de mogelijkheden van dekking van de ex ploitatiekosten moet bezien. Tijdens de hearing werd de aandacht gevestigd op de noodzaak van een speel weiclje voor de jeugd. B. en w. kregen hiervoor di verse suggesties. Verder werd van de kant van b. en w. meegedeeld dat er op de Lavendeldijk straatverlichting - komt. De Oostdijkenaren waren tevre den over de informatie over gemeente- raken. Die informatie komt dan voor namelijk via het gemeenteblad 'Rei-; merswaal Informatie'. aanbiedingsbrief bij de gemeentebe groting) op de voor hem onaanvaard bare politiek, die de uitbreiding van grote plaatsen voorstaat en niet de uitbreiding van de kleine kernen. Hij noemde het argument van provincie dat als Je de kleine kernen woningen geeft er ook weer voorzie ningen moeten komen en je zodoende de versnippering in de hand werkt, wel juist, maar hij wees er in dit verband wel op dat men juist in bijvoorbeeld Waarde al een dorpshuis en vele andere voorzieningen Jiceft. „Ik vind dat je de accommodatie moet benutten; je moet zo'n kern injecties geven", vond mr. Pijl Hoge-] weg. Hij vertelde dat het plan "Waarde- Zuid' de bouw van zeventig woningen behelst. „Dat is inderdaad een welko me aanvulling", von dde burgemeester. Hij wees er terloops op dat de be jaardenwoningen natuurlijk toch voor een zekere doorstroming zorgen. „Maar nieuwe woningen zijn dan ze ker niet overbodig, die heb je dan ook nodig". Reimerswaals burgemeester conclu deerde dat de Waardenaren het ge vaar van een mogelijke bevriezing van hun dorp voelen. „Wij willen de zaak weer wakker schudden, zowel politiek! als in 'Middelburg' Overigens kon; mr. Pijl Hogeweg niets zeggen over het tijdstip waarop de woningen in "Waarde-Zuid' zullen worden gebouwd. „Hopelijk in een paar jaar. Zeker is dat als we elk jaar weer moeten vechten voor een paar huizen, het zeker nog wel tien jaar kan duren. Het is een zaak van Middelburg". Mr. Pijl Hogeweg stelde wel dat de woningbouwverenigingen pas willen bouwen in een bepaalde kern, wan neer er genoeg aanvragen komen. De burgemeester had de indruk dat er H. KORSTANJE OVER DRUGS OP OUDERAVOND VAN HUISHOUDSCHOOL VLISSINGEN Tijdens een dinsdag avond in de gemeentelijke lts te Vlissingen gehouden ouderavond van de gemeentelijke school voor huis houd- en nijverheidsonderwijs heeft de heer H. Korstanje, medewerker van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme en drugs, afdeling Middelburg, een lezing gehouden over drugs en over het gebruik hier van. Aan de hand van een uitgereikt stencil werden de diverse soft- en hard drugs besproken. De motieven tx>t het gaan gebruiken van drugs zijn, aldus dej heer Korstanje, onder meer nieuws gierigheid, prestige, protest en het verboden zijn. Was enkele jaren gele den op Walcheren de actieve belang stelling voor drugs vooral te vinden in de leeftijdsgroep van vijftien tot vijfentwintig jaar, op het ogenblik ligt de minimumgrens zo rond de dertien jaar en de maximum leeftijd hoger Eén en ander werd door middel van dia's nog wat verduidelijkt. Na afloop van de lezing was er een mogelijkheid tot het stellen van vragen. Voordien waren de aanwezigen reeds welkom geheten door de heer J. J. Drioel, voorzatter van de oudercom-1 missie. Ook werden op deze oudera vond vier nieuwe leden gekozen in dei oudercommissie. Dat zijn: mevrouw F. Schuit-van Kogelenberg. mevrouw! E. W. van de Gruiter. mevrouw S. Smulders-Dourleyn, allen uit Vlissin-i gen en de heer P. A. Lankhaar uit Zoutelande. Mr. C. Kannegieter sprak voor NCVB De afdeling 't Zand van de NCVB in Middelburg hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering onder ding van haar presidente, mevr Van Aalst-Rinck. Spreekster was me vrouw mr. C. Kannegieter, voorzitster van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land, die het onderwerp 'milieuhygië ne' behandelde. De volgende vergade ring wordt op 9 februari gehouden in de Ontmoetingskerk. GOES Het ontwerp-be stemmingsplan 'natuurgebie den' van de gemeente Goes zal op een aantal onderdelen door het college van b. en w. opnieuw worden bekeken. Dat gebeurt dan op verzoek van de raads commissie voor gemeentewer ken en planologie. De raadsle den, die in deze commissie zit ting hebben, ontdekten in het ontwerpplan een paar tegenstel lingen met de voorontwerp re- creatieschets. Het gaat vooral om een aantal gebieden die in het bestemmingsplan als 'na tuurgebied' zijn aangeduid, maar in de voorlopige recreatie- schets de titel 'recreatiegebied' hebben meegekregen. De opmerkingen van de commissiele den kunnen betekenen dat de vaststel ling van fyet bestemmingsplan (de be doeling was in februari) wat uitge steld wordt. Momenteel ligt het ont werp op de afdeling algemene zaken van de gemeente ter visie (gedurende een maand). Er kunnen dan door belanghebbenden bezwaren worden In gediend. Ingrijpende wijziging van het] plan zou daarom betekenen, dat het] opnieuw ter visie moet komen. Planologie-wethouder dr. E. J. Prins van Goes tilt daar overigens niet zo zwaar aan: „Het is een vrij formele kwestie. Volgens de wet op de ruimte lijke ordening moet het hele grondge bied van een gemeente in bestem mingsplannen vastliggen, vandaar ook een bestemmingsplan natuurgebieden". Wethouder Prins wijst erop dat het grootste deel van de gemeente Goes al in plannen vastligt. Uitzondering daarop maakt onder andere de Goese binnenstad, heet planologisch hangij zer, waarover de discussies nog volop bezig zijn. Dr. Prins is blij met die discussie. „Het betekent dat je als gemeentebe stuur met werkelijke inspraak van de| burgers een bestemmingsplan krijgt, gesteund door een goed onderzoek". Maar terug naar het ontwerpplan na tuurgebieden. Wethouder Prins: grote lijnen volgt het plan gedachte van het streekplan Midden- Zeeland. We zijn een jaar geleden| begonnen met de voorbereidingen" Recreatie Het ontwerp is van het Goese stede- bouwkundige bureau Rothuizen en 't Hooft NV. Aangegeven staan de belan grijkste natuurgebieden die op het] ONDANKS VIERDE PLAATS NA GRONINGEN, FRIESLAND EN DRENTE BOVEN DE VIJFTIG JAAR OVERVERTEGENWOORDIGD De werkloosheid is, zoals bleek uit de recente cijfers van sociale zaken, ook in Zeeland snel gegroeid. Na het) noorden staan we op de vierde plaats.: Het werkloosheidspercentage in West- Zeeuwsch-Vlaanderen nadert dat van Oost-Groningen. In december waren er in Zeeland j 2710 mannen en 390 vrouwen werk loos. Voor Nederland waren deze cij fers 93.000 en 15.200, zodat het aan deel van Zeeland groter is dan het inwonertal doet verwachten. Intussen staan de drie noordelijke provincies met 5.600 tot 6.300 mannelijke werklo zen per provincie er veel slechter voor. Bovendien zijn daar de econo mische perspectieven toch wel veel ongunstiger. Bovendien gaat de verge lijking met West-Zeeuwsch-Vlaanderen niet geheel op, omdat het om slechts 25.000 inwoners (tegen l,4mln.) gaat. In het noorden zijn er veei meer bouwvakkers werkloos. Zeeland telde er 253 (10 het noorden rond drie maal 1300. Ook bij de losse arbeiders loopt het noorden ver voorp: 3.400 tegenover 384 (of 5 van Nederland) Het ongunstigst is Zeeland's situatie ten aanzien van de landarbeiders, de chauffeurs, het horecapersoneel en de1 losse arbeiders. Boven de 50 Wat de leeftijdsgroepen betrcit is in Drs. M. C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland schreef bijgaande beschouwing naar aan leiding van de jongste loerkloos- heidscijfers. Zeeland de groep van boven vijftig jaar oververtegenwoordigd. Dit is ui teraard een ernstige zaak, maar erger is liet als de jongeren een oververte genwoordiging hebben. In Drente is het vooral de groep 25-39 jaar die de lasten draagt. Zij zijn er met name 'verantwoordelijk' voor dat Drente het meeste door werkloosheid wordt getroffen. De duur van de werkloosheid is in bet noorden ook ongunstiger, vooral in de groep een tot drie maanden. Zeeland vertoont ongeveer het landelijk beeld. Het aantal mannen dat langer werk loos is dan drie maanden is gering. Het gaat hier vooral om seizoens werkloosheid. Tot hier toe hebben wij de werkloos heid en niet de geregistreerde arbeids reserve genomen. Daarin zitten ook degenen die op werkvoorzieningspro jecten werken. Het verschil ontstaat voornamelijk door bouwvakarbeiders die in deze categorie zijn terechtgeko men (191 extra). Wat de vraag naar arbeid betreft, deze is heel anders verdeeld Juist omdat vraag en aanbod niet op elkaar passen is er werkloosheid. Zeeland ligt op het nationale gemiddelde, het noorden veel ongunstiger. Er is voor al vraag naar metaalbewerkers, wat| vooral in Drente niet het geval is. Het is duidelijk dat ook in Zeeland de] conjunctuurinzinking zijn offer vraagt, Zo is zelfs in het Sloegebied de vraag naar bouwvakarbeiders gedaald. Maar nog altijd hebben de randgebieden het liet moeilijkst: Schouwen-Duiveland, Tholen. Land van Hulst en West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De vraag rijst wat er dient te gebeu ren. De conjunctuur eist een nationale aanpak. Regionaal kan men weinig doen. Zou men terreinen gaan aanleg gen dan ontstaat de kans op een landelijk overaanbod en een nieuwe economisch oververhitting. De schat ting van terreinen is derhalve een structuele zaak, die op lange termijn moet worden bekeken. Er is één kant] die nog vragen op werpt. De baisse in de basisindustrie heeft ook een struc- tueel aspect: er is een overaanbod. Dit werkt op langere termijn aan de gewone conjunctuur. Gezien de voor spellingen op langere termijn is hier een herstel te verwachten. Nieuwe vestigingen die zich in Zeeland zullen aandienen zullen tot een betere con junctuurdekking leiden. De ontwikke- lingsschets 1971 geeft hierop het ant woord. Vlissingen-Oost biedt voldoen de ruimte. Ten oosten van Terneuzen is het de vraag of er op niet te lange termijn nieuwe terreinen moeten wor den aangelegd. In ieder geval is daar de situatie op de arbeidsmarkt het zwakst. grondgebied van de gemeente Goes voorkomen. Om er enkele te noemen: de omgeving van De Piet, het Schengej en de schorren van de Zandkreek. De commissie had met name tegen de aanduiding "natuurgebied" voor de bui tendijkse gronden ten noorden van de kern Kattendijke veel bezwaar. In de voorlopige recreatieschets zijn deze gronden aangegeven als 'potentieel oe verrecreatiegebied' en 'gebied voor in tensieve oeverrecreatie'. Er is daarbij rekening gehouden met de kunstmati ge vorming van een strand na de eventuele afsluiting van de Ooster- schelde. Ook de slikken en schorren in de Zandkreek vond de commissie geen puur natuurgebied, omdat vlak bij terreinen voor 'intensieve waterre- creatieve bebouwing' (jachthavens) gepland zijn. Wethouder Prins is het voor groot deel wel met de bezwaren van de commissie eens. „Men vindt dat] een paar recreatiemogelijkheden die] in de schets staan aangegeven, gehin derd worden door de aanduiding na tuurgebied. Daar is een opmerking bij te maken: je moet op dit moment een plan vaststellen; je hebt daarnaast te maken met een recreatie-voorstudie", aldus dr. Prins. ,Je kunt nu dat plan toch vaststellen en daarna wijzigen". Toch wil de wethouder proberen om met de opmer kingen van de commissie rekening te houden. „Want als Iets eenmaal natuurgebied is, dan krijg je het moeilijk gewijzigd". Wanneer het zonodig gewijzigde plan weer opnieuw in de planologie- commissie zal worden behandeld, is nog niet bekend. BURGEMEESTER SPRENGER waarbij hij de steun van de fracties Gemeentebelang Domburg en Oostka- pelle kreeg, maakte 'n boze wethouder A. Don de opmerking, dat hiermee de verordening vrij kamperen zou val len of staan. De heer Don zei het niet verantwoord te vinden de vergadering te schorsen voor deze twee punten van de richtlijnen en voorwaarden, het geen neerkwam op het dreigement het besluit over vrij kamperen te laten va ren. Burgemeester F. G. Sprenger ontpopte zich op deze vergadering ondubbelzin nig als een fel tegenstander van vrij kamperen in het algemeen. Alleen de beide wethouders A. Don en A. Wisse zijn voorstanders ln het college. Tegenstander „Het moet mij van het hart dat ik absoluut tegenstander van vrij kam peren blijf, net zolang tot iemand mij van het tegendeel kan overtuigen", al dus de burgemeester, die het vrij kam peren een aantasting van 't landschap noemde. Hij zei dat de argumenten om landbouwers en fruittelers op deze wijze een gunstiger inkomen te kunnen verschaffen 'kant noch wal raken'. Reeds in zijn antwoorden op de alge mene beschouwingen van de fracties op de begroting van 1972, had de bur gemeester aan het begin van de verga dering opgemerkt, dat b. en w. una niem van mening blijven, dat in boom gaarden niet meer dan drie carav per hectare moeten worden toegestaan (de christelijke groepering had een aantal van 5 voorgesteld) en dat ten ten niet in de verordening moeten worden opgenomen. Zowel door de heer Schuiling (pvda) als door de heer S. J. Lous (chr. groe pering! werd aangedrongen op een mo tief voor het weren van tenten. Vol gens wethouder Don is de belangrijk ste reden, dat bewoners van tenten als grotere terreinvervuilers moeten wor den aangemerkt dan caravanbewoners, waarover de raad zo bleek ook andere ideeën had. Onaanvaardbaar De heer Don zei het onaanvaardbaar te vinden, dat de raad van de nieuw# verordening direct ..het onderste uit de kan wilde hebben" en h:j steld# voor eerst een poos de ontwikkelingen af te wachten, waarna altijd nog bepa lingen in dc verordening kunnen wor den veranderd of opgenomen. Na een desbetreffende vraag van het raadslid A. Coppoolse (chr. groepe ring) deelde wethouder Don mee, dat de raad het college van b en w. des tijds via de kampeerverordening heeft gemachtigd een besluit als dat voor vrij kamperen te nemen. De heer Coppoolse zei dat hem na In formatie bij tra was gebleken dat dit college nog een advies aan de gemeen ten over het vrij kamperen moet ver lenen. Burgemeester Sprengen „Als we daarop moeten wachten, zitten we al lemaal al in het oude-mannenhuls Nadat raadslid L. Wondergem de sug gestie naar voren had gebracht om ook sta-caravans toe te laten, reageerde burgemeester Sprenger als volgt: „Ik wil er nu niet al te veel meer in de raad over praten, maar als de raad zegt sta-caravans toelaten, dan is dat een rampzalig besluit, dat de hele kust strook hier grondig zou bederven". De heer Sprenger zei over het vrij kam peren in het algemeen nog dat, als «r gepraat wordt over de slechte finan ciële situatie in de landbouw en fruit teelt, ook rekening zou moeten worden gehouden met eigenaren van bos, waar dan ook vrij kamperen toegestaan zou moeten worden. Na de door de heer Schuiling gevraag de schorsing van de vergadering zei de ze gezwicht te zijn voor het „bedekte dreigement van wethouder Don en zei dat de fracties na beraad goedkeuring aan de verordening wilden hechten voor voorlopig één jaar. WETHOUDER DON GEMEENTE VLISSINGEN Bij de gemeentelijke sociale dienst kan wor den geplaatst een: die zal worden belast met de administratie verbonden aan de uitvoering van de rijks- groepsregelingen en de wet werkeloos heidsvoorziening. Vereist wordt het diploma mulo, mavo-4 of 3-jarige hbs, alsmede enige jaren kan toorervaring. Voortgezette vakstudie msa, mba of ga I strekt tot aanbeveling. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot maximaal 1379,- per maand. De premie aow/aww komt voor re kening der gemeente. De gemeente Vlissin gen is aangesloten bij het IZA-Zeeland. De studietoelageverordening is van toepas sing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad te richten aan burge meester en wethouders, p/a afdeling perso neelszaken, c.a., Stadhuisplein 2. Vergelijk onze prijzen met wat u nu betaalt 1 KILO MAGER RUNDVLEES 7Q( 1 KILO RUNDVLEES VAN DE RIB 65( 1 KILO SUKADELAPPEN 70C 1 KILO DOORREGEN RUNDVLEES 40C 1 KILO RUNDVLEES OM TE KOKEN 50C 1 KILO HACHÉVLEES 506 1 KILO RUNDGEHAKT 406 1 KILO FRICANDEAU 806 1 KILO MAGERE VARKENSLAPPEN 756 1 KILO MAGER SPEK 356 1 KILO SCHOUDERKARBONADE 556 1 KILO RIBKARBONADE 756 1 KILO HAASKARBONADE 786 1 KILO GEHAKT HALF OM HALF 256 1 KILO MAGER ROOKSPEK 45C 1 KILO PLATTE RIBBEN 356 1 HELE VARKENSSCHENKEL 222 1 KILO RUNDERSCHENKEL 400 Dit alles bij De zaak met betaalbare prijzen Gravenstraat 88 Middelburg - Telefoon 01180-4398 DAF 55 DE LUXE, met open dak, weinig gelopen, kleur donkergroen, bouw jaar 1970 DAF 44 DE LUXE, 30.000 km gelopen, kleur beige, bouwjaar 1970 FORD 17 M, slechts 57.000 km gelopen, kleur bruin-zwart, bouwjaar 1968 DAF 44 DE LUXE, 22.000 km gelopen, kleur bruin, bouwjaar 1970 DAF 55 DE LUXE, zeer weinig gelopen, kleur beige, bouwjaar 1970 VAUXHALL VIVA, leuk, zuinig wagentje, kleur wit, bouwjaar 1965 DAF 33 DE LUXE, slechts 30.000 km ge lopen, kleur groen, bouwjaar 1968 DAFFODIL DE LUXE, kleur gebroken wit, bouwjaar 1 966 Gunstige financiering - inruil - garantie FORD 12 M stationcar 1965 SIMCA 1 500 stationcar 1965 afd. verkoop: Pres. Rooseveltlaan 768. VLISSINGEN Telefoon 01184 - 6679 Vert. 01180-7726 of 01184-2777 TE TE LEWEDORP WOONHUIS Inrichting benedenverdie ping: grote woonkamer, hal, toilet, douche en keuken. Inrichting bovenverdieping: 3 slaapkamers en een toilet. Het huls is voorzien van centrale verwarming, aard gas, elektr. en telefoon, ei gen oprit en grote tuin. Huurprijs per maand 500,—. Te bevr.: tel. 01189- 1495 of vak .oord 'Kommèroptofje'. Kon. Emmaweg 5, Y'rou wenpolder. Mevrouw Scherphuis i Markt 51a, Middelburg j zoekt voor één ochtend in de week HULP IN DE HUISHOUDING ADVERTEREN DOET VERKOPEN l

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 7