Gent zoekt contact met Nederland over spoorlijn Terneuzen Transformator op 96 wielen naar Borsseïe BILT Hervormde gemeente Westdorpe, Sas van Gent en Philippine door faillissement bedreigd Hoogbouw centrum Vlissingen ZET F 1000,- BOETE OP WEGGOOIEN VAN EEN ZAKJE PATAT Rapport gewestelijk arbeidsbureau werkgelegenheid in mosselvisserij xeeaws Lezing voor NIVE over planning op langere termijn Leeuwse ALMANAK BONTJAS 1900) GESTOLEN UIT EEN MIDDELBURGSE WINKEL Mogelijk verband brandstichting en roofoverval in Westdorpe PvdA in Goes gaat actievere politiek voeren Hoofdingeland jonkheer A. van Citters ten strijde tegen vervuiling landschap Schouwen-Duiveland Pleidooi voor aanstelling onbezoldigde veldwachters DOMBURG KAN NIET LENEN VOOR AANKOOP MOLEN 'WELTEVREDEN' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 JANUARI 1J BURGEMEESTER: „GRAAG OOK PERSONENTREINEN" - MINISTERIE EN NS WETEN VAN NIETS... (Van een onzer redacteuren) GENT Het stadsbestuur van Gent heeft contact gehad met Nederland over een snelle, rechtstreekse spoorverbinding naar Terneuzen. In de toekomst zouden er op deze lijn ook per sonentreinen moeten rijden. ••Of de verbinding: wordt geëxploiteerd door een Nederlandse of een Belgische maatschappij intereseert ons niet. Het gaat ons om een goede spoorverbin ding". aldus burgemeester G. van den Daele van Gent. Naar zijn zeggen is er in liet verleden al door stadsbestuur en Nederlandse spoorwegen overleg over een snel-verbinding Gent-Terneu- zen. „Beslissingen zijn er niet geno- men, de contacten waren informatief", licht de burgemeester toe. Nog bij de N.S.. noch bij het ministe rie van verkeer en waterstaat is ech ter iets bekend over Gentse bezoeken. Een functionaris van de afdeling voor lichting van de spoorwegen: „Mis schien heeft iemand uit Gent met de stationsassistent in Temeuzen gespro ken. Contacten op enig niveau zijn er beslist niet geweest". Ook op het mi nisterie van verkeer en waterstaat wordt het overleg met klem van hand gewezen. Burgemeester Van den Daele over de ze ontkenning: „Ik heb pertinent op dracht gegeven over die spoorverbin ding te praten en het is gebeurd ook. Men licht mij toch niet verkeerd voor?" De spoorlijn Gent-Terneuzen is een zaak die volgens de burgemeester 'volop leeft' in de Belgische havenstad. „Wij hebben als stadsbestuur zeer ze ker dringende wensen". 'Betalen' Commercieel directeur Weber van de nationale maatschappij van Belgische spoorwegen in Brusel is enigszins ge- P. LENGKEEK DEURWAARDER TE MIDDELBURG MIDDELBURG Tot opvolger van de heer P. F. van Maanen, die op 1 november van het vorig jaar met pensioen ging, is bij koninklijk besluit met ingang van 1 februari a.s. benoemd tot gerechtsdeurwaarder ter stand plaats Middelburg, de heer P. Leng- keek, candidaat-deurwaarder te Goes. De heer Lengkeek is sedert mei 1967 verbonden aan het kantoor van de gerechtsdeurwaarder M. Loeve te Goes. MIDDELBURG De afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficience hield dinsdagmiddag de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Spreker op deze bijeenkomst die in de kantine van de NV De Vitrite Fabriek te Middelburg werd gehouden was de heer R. van der Torn, directeur van het Adviesbureau voor bedrijfsorganisatie te .Utrecht met het onderwerp: 'Doelstelling van de onder- neming en de toepassing in de prak tijk". In het bijzonder behandelde spreker de planning op lange termijn en het gewijzigde karakter hiervan. Voorts schetste hij de opzet, het model en de organisatie van een lange-termijn-plan- ning en de taak van de manager of het management in deze vaak moeilij ke en ingewikkelde materie. Het ne men van beslissingen bij lange-ter- mijn-planning is afhankelijk van een groot aantal factoren en met name noemde de heer Van der Torn de schaalvergroting, de explosieve ont- wikkeling van een onderneming en de toenemende invloed tussen maaL schappij en onderneming. De taak hierbij van de manager bestaat uit leidinggeven, besluiten nemen en plan nen maken; dit zal evenwel in nauwe samenwerking dienen te gebeuren met professionele krachten, zoals planning- specialisten, zo stelde de heer Van der Tom. Door middel van een aantal schema's via een overheadprojector toonde hij enige werkmodellen. Al deze plannen zullen moeten leiden tot markt- en produktontwikkeling, waar bij ook de huidige als de toekomstige winstmarges een grote rol zullen spe len. Wil men niet achterop raken betekent dit een continu bezig zijn met deze lange-termijn-planningen, al dus besloot de heer Van der Tom zijn inleiding. De voorzitter van de afde ling Zeeland van het NIVE, de heer J. J. Claas, dankte de spreker voor zijn boeien betoog. Rapport We zijn zo vrij om voor het blij moedig opvullen van dit hoekje vandaag te putten uit een reeks opmerkelijke opmerkingen, die we aantroffen in een Zeeuwsvlaamse schoolkrant. Een knaapje komt uit school met een rapport met een uitzonderlijk lage score. Pa is er dan ook niet blij mee. Woedend roept hij uit: „Wat zie ik daar? Allemaal slechte cijfers. Dat verdient een flink pak slaag". Antwoordt het knaapje: JfJa papa, dat vind ik nou ook. De meester woont in onze straat op nummer 23". reserveerd over de Gentse verlangens. Hij zegt: „in dit land kloppen stads bestuurders overal met hun wensen aan, maar ze moeten ook nog betaald worden. In België staan de spoorwe gen er niet zo rooskleurig voor. We nemen echt niet zo gemakkelijk nieu we taken op onze schouders, zeker niet als het om onrendabele lijnen gaat. Die hebben we hier, net als in Neder land, voldoende". De Gentse visie blijkt ook nog niet doorgedrongen bij het Belgische minis terie van verkeer. De voorlichtings dienst: „Dan zou zo'n voorstel eerst, moeten worden besproken in de be heersraad van de spoorwegen. Dat is hier van niets, al betekent dat niet dat duidelijk nog niet gebeurd. We weten: Gent geen wensen- zou hebben". Op klaarlichte dag in Lange Delft MIDDELBURG Uit (ie winkel van dc firma Roovcrs aan dc Lange Delft te Middelburg is dinsdagmiddag tussen kwart over vier en half vijf een pastel- kleurige nertsbontjas ontvreemd ter waarde van 1900, De Middelburgse politie vermoedt dat dit het werk is geweest van een man van middelbare leeftijd (naar schatting tussen 50 en 60 jaar), die men had zien staan nabij de plaats waar even later de bontjas verdwenen bleek te zijn. Evenals de man overigens. Hij stond vlak bij de toegangsdeur en hoefde maar een greep naar links in de etalage te doen om de bontjas te grijpen. Hij moet daarna in de drukke winkelstraat zijn verdwenen. Opvallend vond men dat het een man alleen was, terwijl de winkel doorgaans wordt bezocht door vrou wen of vrouwen met echtgenoten. Eventuele getuigen van de diefstal of men sen die een man met een bontjas door de Lange Delft hebben zien lopen, wor den verzocht zich in verbinding te stellen met de politie te Middelburg. SAS VAN GENT De politie van Sas van Gent acht het niet uitgesloten dat er verband bestaat tussen de gewapende roofoverval op de gebroe ders IJsebaert in Westdorpe en de brand in de landbouwschuur van deze twee bejaarde broers. Zoals gemeld brandde maandagmorgen bun lianga- ran de Smitscliorreweg tot aan de grond toe af. De schade bedraagt ongeveer honderdduizend gulden. Een onderzoek dat dinsdag is ingesteld heeft de politie in baar mening ge sterkt dat de brand moedwillig is aangestoken. Verdere details wilde men nog niet verstrekken. Kerken ontvangen gasten in hun zondagsdiensten De raad van kerken te Middelburg, waarvan lid zijn: de doopsgezinde ge meente. de gereformeerde kerk, de evangelisch-luifcherse gemeente, de her vormde gemeente, de remonstrantse kring Midden-Zeeland, de rooms ka tholieke parochie en de Waals her vormde gemeente, zullen bij toerbeurt vanaf zondag 30 januari 1972 leden van andere kerken als hun gasten in hun zondagsdiensten ontvangen. De kerken willen hierdoor uiting geven aan het verlangen, dat de waardering voor elkaar en de eenheid met elkaar bevorderd zullen worden. GAT IN BEGROTING VAN ZEVEN MILLE TOCH NOG OPTIMISME SAS VAN GENT De hervorm de gemeente van Sas van Gent, Philippine en Westdorpe ver keert in ernstige financiële moei lijkheden. De begroting voor 1972 vertoont een gat van zeven mille. Vorig jaar was het niet veel beter. Ook toen al schom melde het begrotingstekort rond de zevenduizend gulden. Wanneer binnen twee of drie jaar geen eind aan deze proble men komt, zal de hervormde ge meente dicht bij een faillisse ment zijn. „Wanneer het zover zou komen bete kent dat", licht kerkvoogd M. L, Lege- maate toe, „dat het hele leefklimaat van Sas van Gent een behoorlijke klap krijgt. Ongeveer twintig procent van de bevolking komt dan op kerke lijk gebied in de kou te staan". De hervormde gemeente teert de laatste jaren op de bepaald niet grote reser ves. Een situatie, die niet eeuwig kan voortduren. Vandaar, dat ongeveer twintig man in de periode van 23 januari tot 5 februari in het kader van de landelijke actie Trouw moet blijken' de straat opgaan, om te trachten hun kerk van de ondergang te redden. Een reddingsactie die, zo verwachten ds. J. L. van der Eijk en de heer Legemaate, beslist kans van slagen heeft. „We zijn echt wel optimistisch ge stemd. Uit een hele hoop reacties is gebleken dat de mensen het ontzet tend jammer zouden vinden, wanneer de hervormde gemeente verdwijnt", aldus de predikant. Om de kerkleden op de hoogte te stellen van de hache lijke situatie, kunnen zij binnenkort een folder verwachten waarin de hele toestand en de nadelige begroting 'Open dag' van mts Terneuzen TERNEUZEN Ongeveer 115 leerlin gen van het lager beroepsonderwijs uit Zeeuwscb-Vlaanderen hebben dins dag uitvoerig voorlichting gekregen over de gang van zaken op de Terneu- zense mts. Dat gebeurde tijdens een 'open dag'. De scholieren, leerlingen van de technische scholen in Terneu zen, Axel, Oostburg en Hulst maakten via een diaserie en een rondleiding door de school kennis met de mts- prakt.ijk en er werd hen pok een overigens niet serieus bedoelde test afgenomen. worden toegelicht. Er zal een drin gend beroep op hen worden gedaan een geldbedrag te storten, waardoor de hervormde gemeente van Sas van Gent, Philippine en Westdorpe van de ondergang kan worden gered. De oorzaken van de financiële moei lijkheden zijn volgens de heer Lege maate niet zo moeilijk aan te wijzen. ,De predikantensalarissen zijn de laat ste jaren behoorlijk gestegen. Verder brengt het onderhoud van de kerk en het stoken van de verwarming een hele hoop kosten met zich mee". Om het hoofd nog boven water te kunnen houden, is de hervormde gemeente al drastisch aan het bezuinigen. „Er is niet eens ruimte om in 1972 andere kerkelijke activiteiten op touw te zet ten". Alarmbel In het afgelopen najaar werd voor de eerste keer aan de alarmbel getrok ken. Er ging een rondschrijven de deur uit, waarin de weinig rooskleuri ge positie onder de aandacht werd gebracht. Het resulteerde in een vrij willige bijdrage van tien mille. Een bedrag, dat zo'n twintig procent hoger lag dan het jaar daarvoor. Kerkvoogd Legemaate: „Ook dat is al weer een bewijs, dat de mensen er wat voor over hebben om de situatie gezond te houden". Om volledig uit de misère te komen heeft de hervormde gemeente dit jaar een bedrag van om en nabij de twintigduizend gulden nodig. Ds. Van der Eijk en de heer Legemaate zijn er heiden van overtuigd, dat dit geld niet op tafel zal komen. „We rekenen op dertienduizend gulden. Dan zitten we nog met een gat van zeven mille. We hopen dit zoveel mo gelijk te kunnen stoppen met de op brengst van de actie eind deze maand. We hebben goede hoop, dat we het nog kunnen redden. Maar een jaar of twee, drie van hard werken hebben we daar wel voor nodig. Lukt het niet. dan zal de hervormde gemeente verdwijnen. En dat zou toch wel heel erg zijn". GOES De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid (pvda) wil een actievere politiek gaan voeren. Men hoopt daardoor meer belangstelling voor het werk bij de leden te krijgen. Op een dinsdagavond in de 'Prins van Oranje' te Goes gehouden ledenverga dering, kreeg het bestuur een aantal wensen van leden voorgeschoteld (on der andere het aantrekken van spre kers), die nader zullen worden beke ken. „Het is noodzakelijk om als afdeling Goes van de PvdA meer tamtam te maken", zei bestuurslid H. W. Hooger- land. „Ik heb het gevoel dat de afde ling Goes er wel is en dat er mensen zijn die lid zijn, maar daarmee houdt het op. Er gebeurt eigenlijk niks". En daarmee was vrijwel de hele vergade ring (bezocht door 25 leden) het wel eens. De afdeling koos verder een nieuw bestuur, dat bestaat uit de heren L, PI. de Leeuw, H. W. Hoogerland, J. A. Salomé, J. v. d. Hoven, R. Simonse, A. van Biemen en J. Welleman. Als kan didaat-lid voor het gewestelijk bestuur wordt voorgedragen A. C. de Kooning. Dit, omdat de afdeling Goes door het. vertrek van dr E. J. Prins anders geen contacten meer in en met het gewes telijk bestuur heeft. VLISSINGEN Per schip en over land op een wagen met 96 vielen zal in de week van 21-27 januari een bijzonder groot transport door het zui den van ons land trekken, dat bestemd is voor de kerncentrale van de N.V. PZEM te Borssele: een transformator van 262 ton it," gewicht en met een lengte van bijna 10 meter. Het gaat hierbij om een van de belang, rijkste onderdelen van de kerncentrale, een 570 MVA 160/21 kV machine- transformator, gebouwd bij de transformatorenfabriek Smit in Nijmegen, Het wegtransport zal worden verzorgd door de firma Stoof van het Mam moet Transport Concern: het vervoer te water door de firma Eerland in Rotterdam. Het is de bedoeling dat de trafo wijdag 21 januari op het fa brieksterrein van Smit te Nijmegen op de wagen wordt gezet. In de nacht van 23 op 24 januari zal het gevaarte zich naar de haven van Nijmegen bewegen voor de afvaart naar Vlissingen-Oost. Donderdag 27 januan komt het transport in het Sloegebied aan. waar de transformator met behulp van een drijvende bok op de kade zal worden gezet. Met de wagen gaat het vervolgens naar de bouwplaats in Borssele. Begin september wordt de transformator definitief aangesloten op het 150 kV-net van de PZEM: aan het eind van dit jaar zal de eerste opgewekte energie uit de kerncentrale Borssele zij het nog in proefbedrijf aan het Zeeuwse net worden geleverd. MAQUETTE VAN DE BINNENSTAD VLISSINGEN Op deze maquette rijn de plannen voor hoogbouw in het noordelijk deel van de Vlissingse bin nenstad zichtbaar gemaakt. De Vlis singse raad heeft in de december- vergadering besloten, dat aan de Spui straat en aan het Spuiplein drie flat- ZIERIKZEE Hoofdingeland jhr. A. van Cit ters van het waterschap 'Schouwen-Duiveland vindt dat harder optreden tegen de vervuilers noodzakelijk is. „Ik stel voor om een boete op het wegwerpen van bijvoorbeeld een zakje pa tat te zetten van duizend gulden. En dan moe ten onbezoldigde rijksveldwachters worden aangesteld om erop toe te zien dat het schoon blijft", zei de heer Van Citters dinsdagmiddag tijdens de algemene vergadering van het wa terschap in Zierikzee. De jonker haakte in op mededelingen van dijkgraaf A. Geluk over de toenemende vervuiling. „Met stijgende verbazing en ergernis constateren we dat de hoeveelheid vuil en afval die langs de bermen van wegen en dijken wordt weggeworpen steeds groter wordt", vertelde de heer Geluk. „Gedurende de laatste weken is met inzet van kantonniers, trekkers en wagens zoveel mogelijk van dit afval opgeruimd. Momenteel zijn de districten een tot en met vier (Schouwen) grotendeels schoon". Het waterschap taxeert de hoeveelheid afval die in de vier districten is opgehaald op 120 kubieke meter. Het personeel heeft er 200 kantonmersuren en evenveel trac toruren voor nodig gehad. Voor de rest van het eiland worden de werkzaamheden op ongeveer 120 kanton- üers- en tractoruren geschat. ..We verwachten totaal ongeveer 200 m3 afval te ruimen, waarvan een zeer groot percentage bestaat uit allerlei rommel, die met opzet is weggegooid", stelde de heer Geluk. „We willen dan ook een sterk beroep doen op inwoners en gasten om de ergernis in de toekomst te voorkomen". ENQUETE ONDER DE VISSERS MIDDELBURG Van 55 mosselvis- sers (eigenaren) uit Brulnisse, die aan een enquête deelnamen van bet gewes telijk arbeidsbureau in Zierikzee, heb ben er negentien verklaard him be drijf te willen voortzetten. Twee spra ken een voorkeur uit de palingvisseri.j te gaan beoefenen op de Grevelingen; de anderen verklaarden geen aspira ties te hebben en de ontwikkelingen liever af te wachten. Het gewestelijk arbeidsbureau heeft de uitslag van de vorig jaar gehouden enquête neergelegd in een rapport-, dat in verband met vertrouwelijke gegevens over schoolopleiding en in komens van de geënquêteerden niet openbaar is gemaakt, maar waarover dinsdagmorgen, tijdens een persconfe rentie op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg me dedelingen werden gedaan door de heer D. Dokman, de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Zierik zee, die zelf nauw bij de enquête betrokken was. Opzet van de enquête was na te gaan welke repercussies de sluiting van Grevelingendam en Brouwersdam vooral in Bruinisse zal hebben voor de mosselvisserij, in relatie tot dg werkgelegenheid. Het onderzoek werd ook gehouden iiii Zierikzee en Tholen en betrof 48 mos selschepen met 97 eigenaren en in totaal 139 mensen, die in het mossel- bedrijf werkzaam waren, van vie al-! leen al in Bruinisse 96. In verband met een eventuele over-i gang naar een andere werksituatie strekt het onderzoek zich onder meer' uit naar de leeftijdsopbouw van deze groep van 139 mensen en hun oplei ding. Vorig jaar, toen men geconfronteerd j werd met het verlies van een aantal mosselpercelen, waar als compensa-, ties een minder groot. aantal i percelen in Volkerak en Eendracht tegenover kon worden gesteld zag men reeds mensen in loondienst (zon der financiële binding) het mosselbe- drijf verlaten, waarbij de onregelma tigheid in de werktijden mede een overweging was. Deze 'afvloeiers' zochten werk in de streek of gingen pendelen. Anders is het echter gesteld met de mensen, die financieel (eige naar en familie) aan het bedrijf ge- honden zijn (110 van de 139). Plaats men de inkomens en de opleiding van de geënquêteerden naast elkaar dan blijkt dat het moeilijk zal zijn vergelijkbare positie elders te verwer ven. Het rapport-, dat zich dus concen treert op liet wegvallen van een stuk werkgelegenheid, kan daarom mede van betekenis zijn tegen de achter-, grond van de deltaschadewet. Zo is de opbrengst van 528 ook in het Waddengebied gelegen mosselperce len vermeld: 425.600 kg. gebouwen zullen worden neergezet met in het totaal 118 woningen. Op de foto van de maquette is rechts onder de Sint-Jacobstoren zichtbaar. Links daarvan loopt recht naar boven de Spuistraat, Aan het eind van de Spui straat. op de splitsing met de Coosje Buskenstraat is aan de rechterkant een flat van acht woonlagen geprojec teerd. Haaks daarop, als afsluiting van het Spuiplein, komen twee flatge bouwen: één van 12 lagen en één van Commissie financiën over erfpachtkwestie OOSTBURG De coipmissie voor gemeentefinanciën en strafverordenin gen van Oostburg zal zich vrijdagmid dag 14 januari bezig houden met de slepende erfpachtskwestie in IJzendij- ke. De agenda vermeldt verder onder meer nog de behandeling van de ver ordening op de invoering en heffing van leges. De commissievergadering begint om half vijf. 6 lagen. De maquette Is gemaakt dt*-: het Haagse architectenbureau Verb ve-.Luyt-De Jongh-Slikker. De plan», voor de hoogbouw in de Vlissinpi binnenstad worden gemaakt door 6 ontwikkelingsmaatschappij 's-Grw sande. Installatie voorzitter en college van beheer Wegschap Walcheren MIDDELBURG In een openbn vergadering van het college van 1»' heer van het Wegschap Walcherer,| maandagmiddag 17 januari aansta» de in het stadhuis van Middelburg, tól de nieuwe voorzitter van het colleg?, de heer A. Hack (burgemeester vol Arnemuiden) met de leden van bril college van beheer worden geïnstó-! leerd door gedeputeerde mr J. F. G - Schlingemann. Na de plecht igheH worden de leden van het dagelijkil bestuur gekozen. Ministerie ging niet akkoord Niet enthousiast over het woning marktonderzoek DOMBURG De gemeente Domburg zal uit eigen middelen moeten putten voor de aankoop van de molen 'Welte vreden' ïn Domburg, waartoe dc raad enige tijd geleden beeft besloten. De bedoeling was een bedrag van ƒ25.000 te lenen van de eigenaar, de lieer mr. C. M. van Leeuwen te Esch maar het eerder genomen raadsbesluit om deze burgerzinslening aan te gaan, is door bet ministerie van binnenlandse zaken afgekeurd omdat bet niet strookt met een bepaling van dc wet kapitaaluit gaven publiekrechtelijke lichamen. Het gaat er daarbij om dat een dergelijke lening een gemiddelde loop tijd van tien jaar moet hebben, waar aan niet kan worden voldaan. Om onnodig tijdverlies te voorkomen door nogmaals met de heer Van Leeu wen te gaan onderhandelen, stelden b. en w. de raad dinsdagavond voor het raadsbesluit in te trekken en de beno digde financieringskosten uit eigen middelen beschikbaar te stellen, waar tegen geen der raadsleden bezwaar had. Burgemeester F. G. Sprenger deelde mee dat de overdracht van dc molen donderdag om half twaalf plaatsvindt en dat aan het eind van liet eerste kwartaal met de restaura tie kan worden begonnen, waarover hij zich zeer verheugd toonde. De raad ging dinsdagavond ook ak koord met een voorstel om over te gaan tot aanleg van drainageleidingen in het Oosterpark en hiervoor een krediet van ƒ94.000 beschikbaar te stellen. Om tot afvoer van het regen water in het Oosterpark te komen, kon worden gekozen uit het aanleggen van goten en straatkolken of van drainageleidingen met grindkisten aan weerszijden van de verhardingen. Ge kozen werd voor het tweede. Ook besloot de raad op verzoek van de adviescommissie verdeling rijks- steun woningbouw in de provincie Zeeland een woningmarkt.onderzoei op Walcheren te doen instellen, waar van de resultaten van belang zullen zijn voor de verdeelsleutel van (1) rijkssüeun voor de woningbouw. D) kosten hiervoor bedragen 0,55 ps inwoner. Het college van 'b. en toonde zich weinig enthousiast over het onderzoek, maar wilde zich nis van medewerking onthouden om d' toewijzing van het bouwvolume nis in gevaar te brengen. DE D ILI W-tf-V&f AS»®V-v VERWACHT. OPKLARINGEN Opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Matige, aan de kust eerst al en toe krachtige, zuidwestelijk wind, Max. temperaturen ongeveer 8 graden i Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: Vrij zacht met af en toe regen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3; Min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal: max. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; Kans op een droge pe- riode van minstens 12 uur: 60 procent: Kans op een geheel droog etmaal; 30 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 3, Min. temp.: 2 tot 6 graden hoven nor maal; Max. temp.: 1 tot 6 graden bo- ven normaal; Kans op een droge perie- i de van minstens 1200 uur: 70 procent; Kans op een geheel droog etmaal: w procent. 13. januari zon maan op onder op onder 08.44 16.54 06.41 13.34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 2