'Weekendpasseerders' vrij van havengelden de BILT „Onjuist om eenvoudige huismoeders te laten meebetalen aan industrie-water" Pamflettenactie bij metaalbedrijven Vlissings havenschap deed snel zaken 'Uitverkoop' in hotel De Burg 2 Goederenvervoer door kanaalzone is teruggelopen Scbr^öte Zeei ALMANAK ALLEEN VOOR HEFFINGEN HAVENSCHAP Canons JACKS v.a. 72,00 PANTALONS v.a. 32,90 „Waarom heeft j Axel Koewacht ontwapend RAAD VAN BESTUUR BIJEEN DONDERDAG VEILING VAN INVENTARIS diner-dansant Adhesie betuigingen aan rekest VMZ r J. C. LAV00Y verwacht: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 DECEMBER 1971 AANDEELHOUDERSKRITIEK OP BIESBOSCHPROJECT (ADVERTENTIE) A. I. KALAND: SCHEIDING VERSCHILLENDE KLASSEN VRIJWEL ONMOGELIJK GOES De NV Watermaat schappij 'Zeeland' (WMZ) mag van de aandeelhouders de wa- terproduktie in de toekomst vanuit de Brabantse Biesbosch gaan aanvullen. De aandeelhou ders (de provincies Zeeland en Noord-Brabant, de Zeeuwse ge meenten en een handvol Bra bantse gemeenten) gingen maandag tijdens een algemene vergadering in Goes 'in princi pe' ook akkoord met de finan cieringswijze van het 'Bies- bosch-project'. De kosten daar van zijn voorlopig geraamd op 126,5 miljoen gulden. Dit alles is nodig om de watervoorziening in Zeeland op langere termijn veilig te stellen. Tn eerste aan Ir? (in 1374) zal jaar- lijks zo n veertig miljoen kubieke me ter water naar 't Zeeuwse moeten stromen. Water, dat in hoofdzaak zal worden afgezet bij dc groot-industrie- en in de Zeeuws-VIaamse kanaalzone en in het industriegebied Vlissingen- Oost. Het aantrekken van het Bies- boschwater is noodzakelijk door de stijging van het waterverbruik. Daar door zuilen de aanwezige produktic- middelen van de WMZ-pnmpstations/- spaarbekkens bij Huijbergen, Ossen- drecht, Oraaiezon, Higgekerke, Sint- Jansteen, Braakman, de waterfabrlek Terneuzen en Brabants grondwater rond 1974 op topcapaciteit zitten. Overigens is het niet alleen de indus trie die voor stijging van het water verbruik zorgt. Ook de bevolking gaat per hoofd meer gebruiken. De voorstellen van de raad van com missarissen rondom het Biesbosch- project, werden niet door alle aan deelhouders in dank afgenomen. De burgemeester van het Brabantse Woensdrecht, J. M. de Leeuw (65 aandelen), vond het onjuist om de 'eenvoudige huismoeders' te laten be talen voor water dat vrijwel alleen bestemd is voor de Zeeuwse industrie. TERNEUZEN Zowel het zeevaart als het binnenvaartgoederenvervoer door de Zeeuws-VIaamse kanaalzone Is in november minder gzeworden in vergelijking met dezelfde periode van vorig jaar. Zeeschepen losten en laad den in november 3328901 ton (vorig jaar 3441696,) terwijl de binnenvaart 5462363 ton (tegen 5956123 ton in 1970) voor haar rekening nam. Het grootste gedeelte hiervan is zoals ge woonlijk verwerkt in de Terneuzense banaalhavens (zeevaart 1529448 ton, binnenvaart 2017092 ton). Tot en met november van dit jaar is er door de Terneuzense sluizen wel aanzienlijk meer geschut dan vorig jaar, een stijging die met name op rekening van de zeevaart komt. Een aanzienlijke toename van het vervoer van en naar België (19784784 ton tegen 16446378 ton in 1970) heeft het verminderde goederenvervoer in de kanaalzone volledig gecompenseerd, voor wat betreft het aantal schuttin gen. De cijfers tonen dat aan: geschut aan zeevaart in 1970, 18131215 brt en in 1971, 21973990 brt. Hoewel het binnenvaartvervoer van en naar Frankrijk afnam (31803358 ton in 1971 tegen 30377563 ton vorig jaar) is ook hier meer geschut door de Oost en Westsluis in Terneuzen. Vorig ja ging het om 36133478 ton, dit jaar de tonnage gestegen tot 37569654. Het aantal openingen van de brug bij Sluiskil is verminderd tot 7168 maal (vorig jaar 7210). Datzelfde geldt voor de brug bij Sas van Gent, die dit jaar 6903 maal openging tegen 7078 keer vorig jaar. Het veerpontje bij Sluiskil werd in november door 48062 voetgangers en 23792 fietsers (ADVERTENTIE) Voor: BAROMETERS THERMOMETERS HYGROMETERS KIJKERS naar: OPTICIEN Sint-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 GESLOTEN van 27-12-'71 t/m 3-1-T2 uwse Gesprek Gesprek tussen twee meisjes van vier: „Is jouw pappa nog ziek? „Nee, hij rijdt weer in de auto". .Gelukkig, anders was hij dood ■jeyuuu „Ja, als je niet beter wordt, ga je dood". „Als hij dood is, moet je je pappa weggooien". „Hij is beter. Gélukkig maar, want hij is veel te zwaar om weg te gooien". Hij kwam tot die uitspraak, nadat WMZ-direct.eur ir. P. Stoter had ver teld dat het niet de bedoeling is om het tarief van het Biesbosch-water alleen in rekening te brengen van de industrie. „Het wordt volledig per ver bruikerscategorie omgeslagen, ook voor de particulieren", aldus ir. Sto ter. Bijval Aandeelhouder De Leeuw was daar niet erg gelukkig mee: „Het moet toch mogelijk zijn om een schatting te maken van het verbruik door de industrie en door de burgerbevolking, inclusief de recreatie. Hebben we het Biesbosch-water wel nodig ais er geer. industrie zou zijn?" Hij zou later bijval krijgen van zijn collega S. Francke van Midden-Schouwen (17| aandelen). „Ik zou toch in overweging1 geven om de kosten van het project iets meer naar de industrie te verleg gen. dan naar de lclein-verbruiker" stelde burgemeester Francke. WMZ-voorzitter (en gedeputeerdeA J. Kaland wees erop dat. een absolute scheiding tussen de verschillende ver bruikersklassen 'vrijwel onmogelijk' is. „En je moet je ook afvragen wie er nu precies om dat meerdere water vraagt, dat is ook niet zo eenvoudig", betoogde voorzitter Kaland. „We stre ven naar het mixen van de totaliteit van de kosten. Voor deze beleidslijn is bijna geen alternatief te vinden" Gedeputeerde Kaland vroeg zich af of het, uit een oogpunt van kosten-ver- oorzaken, de industrie wel is die een zwaardere druk legt op de waterstij ging. „Het is niet doenlijk om te zeggen: de industrie is erbij gekomen, dus wordt het zoveel duurder", vond de WMZ-voorzitter. Gedeputeerde Kaland gaf toe na vragen van aandeelhouder Francke dat de waterprijs gerekend per kubieke meter voor de klein-ver- bruïker 'beduidend hoger' ongeveer het dubbele) is dan voor de groot verbruikers. „Dat ïs ook redelijk. Ik kan alleen maar de verzekering geven dat wij al enige jaren proberen tc berekenen, welke kosten door de klein- of grootverbruiker worden ver oorzaakt", aldus de beer Kaland. „Op grond van deze gegevens proberen we tot een zo goed mogelijke prijsvor ming te komen, waarbij de één niet moet betalen voor de ander". Informatie BURGEMEESTER SPRENGER In antwoord op vragen van Domburgs burgemeester F. G. Sprenger (26 aan delen) vertelde gedeputeerde Kaland dat het de provincie nog steeds niet is gelukt om in het Biesbosch-bestuur te komen. Uit zijn toelichting bleek dat Zeeland geen aandeelhouder kon wor den (hoewel 20 procent van het aan delenkapitaal nog niet is uitgegeven) en dat uitwisseling van een commissa riaat de provincie heeft bij de WMZ 4 zetels, waarvan er 3 bezet zijn ook niet mogelijk was. Wel zijn er Inmiddels op directie-niveau contacten BURGEMEESTER FRANCKE een concept-contract wordt oi steld". Burgemeester Sprenger was niet helemaal gerust. „Ik zou speciaal op dit punt graag voor de aandeelhou ders xutvoerige informatie willen in de toekomst". De aandeelhoudersvergadering ging verder akkoord met de financierings- opzet voor 1972, herbenoemde de commissarissen J. E. van Boeijen (Tholen), A. de Kam (Walcheren) en H. G. van Suijlekoni (Noord- en Zuid- Beveland) en stemde in met de ver koop van de kantoren in Zierikzee en Hulst. In Zierikzee komt een nieuw kantoor, waarvan de kosten geraamd zijn op 2 ton. Aan het begin van de vergadering sprak voorzitter Kaland nog zijn spijt uit over het aftreden van burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen: „Het is een groot verlies voor de maatschappij". Drs. Roemers wordt opgevolgd door Vlis- sings wethouder I. Filius. HAVENSCHAP TERNEU1EN: 'HISTORISCH GEGROEIDE SITUATIE' TERNEUZEN De raad van bestuur van het havenschap Terneuzen heeft maandagmorgen binnenschepen die zonder te lossen of te laden een weekeinde willen overblijven vrijstel ling van havengeld gegeven. Ook wanneer er het om met zondagen gelijkgestelde feestdagen gaat, hoeft niet te worden betaald. Het voorstel om de zogenaamde 'weekendpasseer ders' tegemoet te komen kwam van burgemeester J. C. Aschoff van Ter- neuzen, die herinnerde aan de histo risch gegroeide situatie in de haven van Temeuzen. Tal van schippers be zoeken juist in het weekeinde hun familie en zouden daarin bij de oude regeling gehinderd worden. De raad ging akkoord met een aanvulling van lid 4 van artikel 21 van de havengeld verordening. Daarin wordt gesproken van een vrijstelling voor binnensche pen op doorvaart van ten hoogste 24 uur. Aan deze formulering zal nog worden toegevoegd dat de vrijstelling ook geldt voor 'zondagen en daarmee gelijkgestelde feestdagen.' Directeur W. H. Blok van het haven schap vertelde, dat in het dagelijks bestuur aanvankelijk nog wel wat be denkingen waren gerezen tegen het uitbreiden van de termijn van 24 uur. Op die manier zou namelijk de door stroming in gevaar komen. Een aantal havens onder andere Vlissingen heeft, in tegenstelling tot het kanaal Temeuzen-Gent, zogenaamde 'vrije ka den.' Toen drs J. G, Jacobs (vertegen woordiger van de minister van finan ciën) informeerde of een royale vrij stelling wel in overeenstemming was met de gang van zaken in andere plaatsen streepte ir J. Zuurdeeg (ver tegenwoordiger van de minister van verkeer en waterstaat en plaatsver vangend voorzitter) aan, dat de rijks havens bijna allemaal vrij zijn. Tegen de termijn van 24 uur waren overi gens nogal wat bezwaren gerezen van onder meer de kant van horeca middenstand. Toelichting In de havenkrant t bepaalde vrijstellingen van havengeld I (of "belasting') alleen van toepassing zijn op door het havenschap geheven bedragen. Bedrijven die voor hun accommoda ties ook een heffing hebben ingesteld, vallen daarbuiten. Burgemeester Aschoff, die de passage aansneed, dacht dat, wanneer er niet duidelijk wordt bepaald dat het om gelden ten bate van het havenschap gaat in be paalde gevallen een beroep kan wor den gedaan op dc verordening om onder de heffingen van bedrijven onder de havengelden van bedrijven uit te komen. Over deze zaak was een brief binnengekomen van de "kring van werkgevers in de kanaalzone.' daarin de rechten van een aantal bedrijven om voor zeeschepen dragen te heffen in het geding brachten. Een aanpassing van de defi nities in de havenverordening vond voorzitter mr J. van Aartsen minder fraai. .Juridisch sluit de regeling vol ledig," betoogde hij. Als tussenoplos sing zal nu in de havenkrant een nadere toelichting worden gepubli ceerd, terwijl de kring van werkt vers antwoord krijgt op de brief. Op vragen van de heer J. Garskamp (wethouder van Sas van Gent) waar om de algemene erfpachtsvoorwaar- den geen conons zijn vastgesteld, ant woordde mr Van Aartsen dit een zaak te vinden die van geval tot geval (en terrein tot terrein) verschilt, al wilde hij niet ontkennen dat -bijvoorbeeld in Vlissingen wel een zekere praktijk en jurisprudentie zijn gegroeid. Drs Ja cobs: „We verkennen de markt nog een beetje." Gedeputeerde M. J. van Poelje deelde met name de vrees van de heer Garskamp niet, dat het niet vastleggen van de canons 'wel eens een zekere willekeur, hoewel ik wel een wat zwaar woord vind' in dc hand kan werken. Alle zaken komen in de openbare vergaderingen, heer Van Poelje meende verder te weten dat het in strijd is met het principe van de algemene voorwaar den canons vast te leggen. Terneuzen en Sas van Gent, zullen zo spoedig mogelijk hun industriegrond aanbie den aan het havenschap, dat deze terreinen dan koopt. De heer Gars- VLISSINGEN De samenwerkende vakorganisaties in het Zeeuwse dis trict zijn maandag begonnen met een pamflettenactie bij de voornaamste Zeeuwse metaalbedrijven. Zoals be kend overwegen de vakbonden in de metaalindustrie eventueel stakingen na 1 januari, nu de onderhandelingen over de cao zijn afgebroken. Maandag werden pamfletten ver spreid, waarin de bondsbesturen het verloop van de mislukte onderhande lingen nog eens uiteen zetten. Er wordt op gewezen, dat er 'ster met de mogelijkheid wordt rekening gehouden „dat wij na 1 januari krach tiger middelen moeten gebruiken". De bondsbesturen wijzen er de werk nemers op, dat naar hun oordeel de werkgevers '17 keer nee hebben ge zegd'. „Wij vertrouwen er op dat u straks één keer, maar dan heel duide lijk 'ja' zult laten horen", schrijven de bondsbesturen in hun pamflet. Districtsbestuurder J. Scheper van de Industriebond NVV (de nieuwe bond, die per 1 januari ook de metaalbe- drijfsbond officieel gaat omvatten) kon nog niet zeggen of er acties in Zeeland zullen komen, en waaruit die zouden bestaan. „Voorlopig hebben wij ook in dit district de werknemers nog eens op het mislukken van de onderhandelingen gewezen. We moe ten eerst eens afwachten hoe dit over al valt. Daarna zullen we verder zien wat ons te doen staat". Ook zijn collega P. van der Ende van de chris telijke mebaalbedrijfsbond liet zich in gelijke bewoordingen uit: „Er is leen nog maar verspreid. Wij wachten nu even de verdere ontwikkeling af" Volgens de CMB-districtsbestuurder is er materiaal verspreid bij bedrijven als De Schelde in Vlissingen, De Hoop in Terneuzen, de AKF in Goes, Smit- Bolnes in Zierikzee en nog een aantal kleinere bedrijven. kamp informeerde naar deze zaak. Het was hem opgevallen dat de terrei nen te Sas van Gent nog niet in de balans waven verwerkt. Dat geldt, bleek uit de woorden van burgemees ter Aschoff, ook voor gronden van de gemeente Terneuzen. Begin '72 wor den deze zaken geregeld. - 5. OP UW WINTERSPORT VAKANTIE ONMISBAAR Ook verhuur van schoenen eh ski's OOVERS-SPORT WALSTRAAT 82 AXEL Het Axelse raadslid P. A. C. H. Dierick heeft, als inwo ner van Koewacht, heimwee naar het oude gemeentewapen van zijn woonplaats. Dat bleek maandag avond tijdens de vergadering van de commissie gemeentebedrijven, waar de heer Dierick bezorgd in formeerde waarom de deuren van Koewachts brandweerauto zorgvuldig zijn overgeschilderd om gemeentewapen en plaatsaan duiding te vervangen door het wapen van Axel. Onder het wapen stond 'Koewacht' in grote en 'Ge meente Axel' in kleine lettertjes. .Waarom toch al die moetie? Het wapen van Koewacht is daarmee zeker helemaal van de straat ver dwenen?", veronderstelde het raadslid, dat graag had gezien dat er toch nog iets van zijn oude gemeente over bleef, al ivas het maar in het Axelse stadhuis, waar een wapentje gehangen zou kun nen worden. Wethouder J. Diele- man dacht dat de gemeente kies keurig genoeg was geweest: „Koe wacht staat er toch in grote let ters en Axel in kleintjes?". Maar het ging de heer Dierick vooral om het werk.' „Plak een transfer over de deur, dat bespaart tijd en geld". Hij kon de wethouder ech ter niet vangen. „Nee, nee: de schilder die de deuren heeft ge verfd deed dat in onwerkbare uren en was bovendien in gemeen tedienst, zodat het echt niet al te zwaar op de begroting drukt". BESLUITEN OVER UITVOERING VAN SERIE WERKEN MIDDELBURG In een vergadering van nauwelijks een half uur heeft de raad van bestuur van het Havenschap Vlissingen maandagmiddag besloten om zo snel mogelijk een grondyerbe- teringskanvei uit te voeren dat nauw verband houdt met de aanleg van dc nieuwe rondweg ir het Sloegebied. Op de plaats waar deze weg straks de oude Sloekreek zal moeten kruisen i bestaat de bodem tot op een diepte i van ruim 10 meter uit ze.er slappe lagen. Om risico's bij de zettingen van de wegverhardingen te voorkomen moet daarom ecu zogenaamde voorbe lasting worden aangebracht, gecombi neerd met een verticale drainage (zo genaamde zandpalcn). Het haven- scliapsbestuur zag kans om dit werk te combineren met de haven verlen ging, die op liet ogenblik voor de Totalvestiging in uitvoering is. Er werd daarom snel een bedrag van .fl miljoen voor beschikbaar steld. Bij de plannen voor de aanleg van de nieuwe rondweg is destijds rekening gehouden met het stabiliteitsverlies in de ondergrond. De meest afdoende maatregel zou zijn: volledig wegbag- geren van de slappe lagen in de ondergrond, maar het havenschapsbe- stuur had becijferd dat deze methode enekele miljoenen guldens duurder zou uitvallen dan de nu gevonden oplossing, die eveneens verantwoord wordt geacht. Kwam bii dat tot onge veer 1 februari een persleiding op korte afstand van de plaats van de grondverbetering aanwezig is. Boven dien bleek het op dit moment moge lijk om de 250.000 m3 benodigde zand- hoeveelheid te winnen uit de verlen ging van de Van Cittershaven (zijarm van de Sloehavenkom) en de uitgegra ven grond (100.000 m3) te deponeren op een terrein dat bestemd voor de groenstrook rond Pechiney. Besloten werd het werk (met werk) op te dragen aan de aannemer NV Van Hattum Blankevoort, die ook het project voor de Totalvestiging onder handen heeft. Het oorspronkelijke havenbassin en de zijtak Van Cittershaven (eerste deel) moeten een baggerbeurt onder gaan. Om in de haven een diepte te krijgen van 13 m. minus NAP zal volgens voorlopige peilingen van rijks waterstaat 1 miljoen kubieke meter baggerwerk moeten worden verzet. Dredging V02 (de baggercombinatie Van Ommeren/Van Oord) beeft het havenschap een offerte, gedaan van 1,03 tot 1,05 per kubieke meter. In het voorstel werd deze 'zeer aan trekkelijk' genoemd. De raad van be stuur onder leiding van mr. J. van Aartsen, ging na een korte toelichting met het voorstel akkoord om dit onderhoudskarwei aan Dredging V02 op te dragen. Hetzelfde gebeurde met een begrotingswijziging voor de om legging van de stamspoorlijn (4 kilo meter), ook al ir verband met de vestiging va.n ds Total Raffinaderij. MIDDELBURG Hotel 'De Burg' is in veilingsfeer. Van kelders tot slaapkamers staan de goederen opgesteld, die a.s. donderdagmiddag onder de hamer van veilingmeester A. I. Verhage komen. Maandag, op de eerste kijk dag, was er al veel belangstel ling van particulieren en ho- reca-ondernemers (de kijkers kwamen tot uit België) en vandaag, op de tweede en laat ste kijkdag wordt weer een groot aantal geïnteresseerden verwacht voor de meer dan driehonderd veilingnummers, waarin de hotelinventaris, va riërend van tafelzilver tot an tiek meubilair, is onderver deeld. Aan de exploitatie van het in 1934 gestichte en gerenommeerde hotel 'De Burg' is zoals bekend onlangs een eind gekomen, toen de eige naars, de gebroeders A. C. en E. Visser zij gaan met 'vervroegd pensioen' besloten tot verkoop van het pand aan de Groenmarkt, waarin binnen afzienbare tijd dc Provinciale Planologische Dienst zal worden gehuisvest. Donderdag komt naast hotelzilver, keukenmachines, linnengoed, ser viesgoed en glaswerk veel meubilair in veiling, waaronder verschillende fraaie antieke stukken, zoals een tweetal 18e eeuwse palissander kas- ten, een teakhouten scheepskist, 17e eeuwse tegeltableaus, enkele staan de klokken, een eikehouten pupiter (lessenaar) van een notariskantoor, ADVERTENTIE Rotisserïe Inter Scaldes op le er.' 2e kerstdag Kerstmenu's op aanvraag. Reserveer tijdig uw tafel. Telefoon 01130-1753 lichtkronen en een zware eikehou ten bolpoottafel in renaissance stijl. Ledikanten, bedden en bijbehorende kastjes worden donderdag per 'slaapkamer-ocmpleet' verkocht. Af zonderlijke nummers zijn in de vei lingcatalogus ingeruimd voor groe pen stoelen, fauteuils, tafels, salon tafels, schrijftafels, terrasstoelen, schemerlampen, verlichtingsoma- menten, plantenbakken, tapijten, schilderijen en andere wandversie ringen. Naast moderne apparatuur, zoals een .schoenpoetsmachine ko men ouderwetse zaken in veiling als een handkoffiemolen en een ou de mangel. Wijnen, comestibles en andere keuken- voorraden komen niet in veiling; deze zijn allemaal reeds onderhands verkocht, toen collega's van de ho teliers Visser hiervoor veel animo toonden. De veiling wordt gehouden ten overstaan van notaris P. Kre- pel. Foto: de 'gastvrouwen', die de belang stellenden op de kijkdagen door het hotel rondleiden, bij het tafelzilver. Op de achtergrond het bekende schuttersstuk 'De confrérie van St.- Sebastiaan te Middelburg Juli 1650', dat niet in veiling komt. Het be hoort tot de bezittingen van het oude schuttersgilde 'St.-Sebastiaan', dat regelmatig in het hotel bijeen kwam. Plet nog altijd bestaande gilde heeft het schuttersstuk nu in bruikleen gegeven aan de Provincica- le Planologische Dienst. (Foto PZC). NS hadden voor dit werk een kosten opgaaf geleverd: 610.000. Aan Van Twist NV (gespecialiseerd in moeilijke en zware transporten) te Dordrecht zal in het Sloegebied een perceel grond van 1000 m2 worden verhuurd tegen een prijs van ƒ3 per m2 voor de duur van één jaar. Het bedrijf wil er een rayonkantoor en een opslagplaats nebben om de servi ce hij opdrachten in het Sloe en omgeving te kunnen verbeteren. Van ex-burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen was bij het havenschapsbe- stuur een brief binnengekomen met de mededeling dat hij zich wenst terug te trekken uit het dagelijks bestuur en de raad van bestuur van het havenschap. Mr. Van Aartsen me moreerde het grote aandeel dat drs. Roemers heeft gehad in het werk in de startperiode vim het havenschap, In het dagelijks bestuur zal de heer I, Filius. wethouder van financiën van Vlissingen, de vertrokken burgemees ter opvolgen. In de raad van bestuur wordt dat wethouder F. G. Smit (o- penbare werken). Als plaatsvervanger in dit college zal optreden wethouder Ch. J. Gillissen Verschage (onder wijs). BENOEMING De heer A. P. M. de Maat uit Hulst Is met ingang van 1 januari 1972 be noemd tot hoofd van het NCB-boek- houdbureau te Heinkenszand. De heer De Maat is nu nog verbonden aan het boekhoudbureau van de NCB t« Hulst. VLISSINGEN Het Zeeuws Coördi natie-Orgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming heeft namens 13 verenigingen en instituten adhesie betuigd aan het request van de Vere niging Milieuhygiëne Zeeland aan de leden van de eerste en tweede kamer der staten generaal. In dit request stelde de VMZ onder meer dat het zeer twijfelachtig is dat de Belgische economische- en andere belangen, met dc tot standkoming van het Baallioek- kanaal en de afsnijding van het Nauw van Bath, „volledig en duurzaam zijn gediend". Verder was de VMZ van mening dat de bevolking van Oost- Zecuwsch-VIaanderen cn alle andere betrokkenen de kans moeten krijgen bezwaren tegen dc onderhavige plan nen in te brengen „voordat er een onherroepelijke beslissing valt". Het Zeeuws Coördinatie-Orgaan be tuigde adhesie aan dit request namens de oudheidkundige kring De Vier Am bachten (Hulst), Vereniging Stad en Lande van Schouwen Duiveland, Na tuur- en vogelwacht Schouwen en Dul- veland. Vogelwacht West-Zeeuiwsch- Vlaanderen, NJN Zeeland, Christelijk jeugdbond van natuurvrienden Zee land, Kon. Nederlandse natuurhistori sche vereniging afdeling Zeeland, Kon Nederlandse mij. van tuinbouw en plantkunde, de afdelingen Walcheren, Zuid-Beveland en Zeeuwschc-Vlaande- ren, het NIVON, afdeling Zeeland, Kon. Nederlandse jagersvereniging af deling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en het instituut voor natuurbescher mingseducatie. De adhesiebetuiging, die werd ge stuurd naar de leden van de eerste en tweede kamer, werd namens het coör dinatie-orgaan ondertekend door jbr, dr. G. F. Sandberg. ADVERTENTIE VERHUUR MODERNE GELEGENHEIDSKLEDING Een speciale afdeling kan er voor zorgen dat u bij bijzondere ge legenheden stijlvol gekleed gaat. Alles wordt, indien nodig, naar maat veranderd. Een geweldig assortiment in alle maten o.a. de nieuwste colberts met streeppantalons jacquetkostuums smokingkostuums complete rokkostuums (ook nieuw te koop!) V.. UNIEK VOOR ZEELAND blauwe en grijze jacquetkostuums Gaarne tijdig reserveren Gortstraat 32-34 Middelburg -Telefoon 01180 2508 Perioden met regen, later minder zacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: nul tot twee; min,- temp.: vier tot negen graden boven normaal; max.temp. drie tot zeven gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 20 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: nul tot drie; min.temp. drie tot acht gra den boven normaal; max.temp.: een tot zes graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 1- uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 22 tot 26 december: min.temp. max.temp Den Helder 2 6 Eelde —1 4 De Bilt 0 5 Vlissingen 2 6 Vliegveld Zuid-Limb. 0 5 Gem. over Nederland 1 5 22 zon op onder 08.46 16.31 op onder 11.29 22.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2