BIJ SPOORWEGEN VERVALLEN 3000 ARBEIDSPLAATSEN Pakistan wil bestand: ultimatum van India Vlissingen belangrijk NAVO-steunpunt Eerdere raming te laag Woedende Pakistani liep weg uit V-raad TWEEDE KAMER WIL DUIDELIJK BELEIDSPLAN VOOR ONDERWIJS BH0ETT0: FELLE TIRADE TEGEN MODEHUIS Wens van oppositie en confessionele regeringspartijen Ongehuwden- pensioen voor de gescheiden aow'ers Vandaag in de krant... Haarlemmer olie 214e jaargang - no. 295 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN SE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 16 dec. 1971' Papier is gcda/dig... Pagina 2 «n F. 8. <S«n 80 2751) Middelt r mm. Mlnimur ncdedellnsen 7AA se. maand f 7.85. L«i. r. 8969). Ooaiburï. !at. 2762. Tarr btvr. Giro 359300. Pfovlnclall CourarJ, Mi-Maltug. UTRECHT Door sluiting van een aantal laad- en losplaatsen en als gevolg van ingrijpende wijziging van het rangeersysteem, waarbij Utrecht met ingang van de zomerdienstregeling 1972 als hoofdrangeer- Etation vervalt, zullen bij de Nederlandsche Spoorwegen niet 2000 arbeidsplaatsen vervallen zoals aanvankelijk is geraamd maar 3000. NEW YORK (RTR) De Pa- De stijging van dit aantal is mede het gevolg van de hoog gestegen loon kosten. Met deze reorganisatie steil de NS-Ieiding de werkgelegenheid v 1 MOO tot 5000 andere NS-ers veilig. Brief Da NS - hoofddirectie schrijft dit in een brief aan het spoor wegpersoneel. De regering aanvaardt, m tegenstelling tot het reizigersver- voer, geen verliezen bij het wagenla- dingvervoer. In een overgangsperiode van vijf jaar wil de regering het verlies overnemen, zodat de NS maat regelen kan nemen. Al in '70 kwam de hoofddirectie tot de conclusie dat er 2000 arbeidsplaatsen dienden te ver vallen om het wagenladingvervoer kostendekkend te maken. Door de slerk gestegen loonkosten is dit aan tal eerder groter dan kleiner gewor den, schrijft de hoofddirectie nu. De plannen voor 1972 en 1973 zullen leiden tot een verminderde inzet van het personeel in het gespreide wagen ladingvervoer. Daar zijn volgens een globale berekening 500 tot 700 man "oij betrokken. Het. hele wagenlading- vervoer zal in 1976 gesaneerd moeten zijn. Een aantal personeelsleden zal overgeplaatst moeten worden, ander werk of een andere arbeidsplaats krij gen. In een beperkt aantal gevallen zal op-wachtgeldstelling wellicht niet te vermijden zijn,.deelt de NS-hoofd- directie mee. De voor het bereiken van een ren dabel wagenladingvervoer noodzakelij ke personeelsvermindering treft voor al het direct uitvoerend personeel. Ook zullen de aantallen personeelsle den in administratieve leidinggevende functies in de rayons en op de bu reaus van districten en de hoofdadmi nistratie belangrijk moeten worden venninderd. Bovendien zal bij de werkplaatsen personeel weg moe ten. De Kerngroep Reorganisatie Wa- genladingenvervoer heeft inmiddels studies aan de gang gezet om tot een vereenvoudiging en daardoor minder loonintensieve behandeling van het wagenladingvervoer te komen. De ver wachting bestaat dat er voldoende Politie vond oor na verkeersongeluk HOOFDDORP (ANP) Toen de politie woensdag op rijksweg 6 Haarlem-Amstelveen) op de plaats arriveerde waar even tevo ren een ongeluk had plaats gehad, trof zij slechts een lege auto aan. Bij een grondige inspectie van de auto kwam echter een oor tevoor schijn. Het bleek toe te behoren aan een 30-jarige leraar uit Amstel veen, die met zijn auto was ge slipt en enige malen over de kop was gegaan. Een passerende auto mobilist had hem daarop naar een ziekenhuis in Haarlem ge bracht, zonder er op te letten dat de man een van zijn oren miste. De politie had spoedig achter haald waar het slachtoffer was heengebracht, zodat her oor weer aan de eigenaar kon worden te ruggegeven. Volgens de staf van het ziekenhuis is er goede kans dat het oor weer bevestigd kon worden. Rangeren Met ingang van de per 28 mei 1972 in te voeren dienstregeling komen er belangrijke wijzigingen in het rangeer proces bij de spoorwegen. De hoofd- rangeerstations Utrecht en Zwolle en het hulprangeerstation Tilburg komen te vervallen. De nachtdienst in Om men wordt opgeheven. Het moet volgens de Kerngroep Reorganisatie mogelijk zijn in de toe- komèt met vijf hoofdrangeerstations te volstaan. Verondersteld is dat in het gebied rond Rotterdam een aantal samenwerkende terreinen op de linker (Zie slot pagina 13 kolom 4) LUCHTBOMBARDEMENTEN TIJDELIJK GESTAAKT NEW YORK De Pakistaanse minister Ali Bhoetto van buiten landse zaken loopt hier de zaal uit van de Veiligheidsraad. NIEUW DELHI, DACCA (RTR, DPA, AFP) Terwijl de situatie van de Pakistaanse militairen in Dacca steeds hachelijker wordt, heeft de opperbevelhebber van de troepen in Oost-Pakistan, gene raal Niazi, India om een bestand gevraagd. Deze boodschap is via de Amerikaanse ambassade in Nieuw Delhi overgebracht aan de In diase chef van de generale staf, generaal Sam Maneksjaw. Volgens de Reuter-correspondent in Dacca zijn er voorwaarden verbonden aan het bestand dat generaal Niazi heeft voorgesteld. Hij zou met willen capituleren, maar zijn troepen willen terugtrekken naar bepaalde gebieden, die in overleg met India kunnen wor den vastgesteld. Vandaavuit zouden De Indiase opperbevelhebber heeft na de ontvangst van de brief een staking van de luchtbombardementen op Dacca gelast van woensdag 12.30 uur tot don derdagmorgen 04.J50 (Ned. tijd). Hij eist de overgave van de Pakistaanse strijdkrachten in Oost-Pakistan' in deze periode. aan de Pakistaanse troepen naar West- Pakistan worden geëvacueerd. Volgens deze correspondent zou generaal Niazi zelf hebben willen doorvechten, maair had president Jahja Khan hem opge dragen met India te onderhandelen. Volgens radio-All India is een speciale radioverbinding ingesteld om de be- stamdsvoorstellen te bespreken. Gene raal Maneksjaw heeft generaal Niazi gevraagd over deze lijn te antwoorden. Dit radiostation berichtte ook dat ge neraal Maneksjaw het Pakistaanse op perbevel heeft gegarandeerd dat alle Pakistaanse militairen en para-militai ren, die zich overgeven, veilig zullen zijn. Hij garandeert voorts de volledi ge bescherming van alle buitenlanders, ethnische minderheden en Westpaki- staans personeel, wie het ook zijn. De Pakistaanse troepen zullen correct wor den behandeld in overeenstemming van de conventie van Genève, aldus gene raal Maneksjaw. kistaanse delegatie is woens dag weggelopen van de zitting van de Veiligheidsraad, nadat minister van buitenlandse za ken Zoelfikar Ali Bhoetto al le ontwerpresoluties had ver scheurd die daar waren inge diend. „Houden jullie je Vei ligheidsraad maar ik ver trek", zo riep hij uit. Buiten zei de minister met door tra nen verstikte stem: „ze willen dat ik stof lik. Nooit, nooit". Zijn plaats was nog slechts in Pakistan. Bhoetto gaf echter te verstaan dat de Pakistaanse VN-delegatie on danks zijn dramatisch vertrek de bijeenkomsten van de Veiligheids raad toch zal blijven bijwonen, en de Pakistaanse ambassadeur Agan Sjai keerde zelfs nog voor de schorsing van bet beraad voor de lunch in de zaal terug. Direct nadat de raad gisteren bijeen was gekomen ter voortzetting van het dinsdagavond geschorste debat over de oorlog tussen India en Pakistan, nam Bhoetto het woord.; Hij trok fel van leer tegen de! Veiligheidsraad, die volgens hem. „een modehuis" is geworden. Pakis-' tan zou zich niet langer gebonden; achten door besluiten van deze in-; stantie. Bhoetto verklaarde dat hij „niets meer te verliezen" had en daarom kon zeggen wat hij op het hart had. „Nimmer wil ik deel hebben aan een laffe capitulatie... zo nodig vechten wij nog duizend jaar door... u pro beert de onaangename waarheid te verdoezelen. U hebt geen secretaris generaal, maar een scherprechter nodig", zo vervolgde Bhoetto. Onder geen voorwaarde zou hij zich laten betrekken bij de legalisering van een verachtelijke overgave. Zijn stem begaf het bijna toen de minis ter vertelde dat zijn zoontje van elf jaar hem daags tevoren uit Karatsji had opgebeld om hem te zeggen: „We willen u niet in Pakistan terug zien als u dat doet". Wijzend op de Indiase minister van buitenlandse zaken, Swaran Singh, aan de overkant van de tafel, i schreeuwde Bhoetto: „Wat is ach tenswaard aan hem? Zijn handen zitten onder het bloed zijn hart is vol venijn... ik zou liever portier zijn in een -vrij land aan minister van buitenlandse zaken van India". Ook de Russische vice-minister van buitenlandse zaken Jacob Malik, die in tien dagen tijds drie veto's uit sprak over ontwerpresoluties be treffende een onmiddellijk bestand en terugtrekking der troepen, kreeg een veeg uit de pan: „U praat niet fcafltlijH Vloot (Van onze onderwijsredacteur) DEN HAAG De overgrote meerderheid van de tweede kamer wil dat minister Van Veen (onderwijs) snel komt met een duidelijk beleidsplan voor het hele onderwijs. Bij de aanvang van de behandeling van de onderwijsbegroting woensdag waren er al meer dan tien amendementen van de oppositie, die allemaal uitgaan van de gedachte dat er een nationaal onderwijsplan moet komen. Binnen dat plan mag er volgens de oppositie nu het duidelijk is dat zuinig omgesprongen moet worden met het overheidsgeld maar een criterium gelden: er zal voorrang ge- feven moeten worden aan de jeugd uit sociaal bedreigde milieus, omdat haar ontwikkeling extra geremd wordt. Op dit moment doet het onderwijs- mimsterie niet aan een beleid maken, maar slechts aan potverteren, zo meende De Gaay Fortman (ppr). De KVP'er Hutschemaekers drukte ach iets omzichtiger uit. maar zei toch de indruk te hebben dat het departement min of meer incidenteel te werk gaat. Daarom wilde ook hij sprekend namens de confessionele regeringspartijen een beleidsplan 'oor het hele onderwijl dus mevrouw Klaassens. Indien de minister het gewraakte deelplan niet snel belooft te brengen, dan komt de oppositie met een moiie hierover. De regeringspartijen vroegen een nota over de vooruitzichten van het basis-onderwijs. Zij willen dat de re gering zich m elk geval houdt aan haar beloften in het regeerakkoord: een verlaging van de leerlingenschaal in het kleuteronderwijs met vijf en in het basisonderwijs met drie pun ten. De VVD kwam met een motie, waarin gevraagd wordt kleuters van drie jaar al tot de kleuterschool toe te laten. De andere regeringspartijen staan achter deze motie. De onderte kenaars willen voorlopig slechts verla ging van de toelatingslecftijd in oude re stadswijken, omdat daar vaak leeg-l lopende scholen staan en kleuterleid sters zonder werk zitten. Oppositie en confessionele regerings partijen wilden verder een aanzienlij ke taakverlichting voor hoofden van zeven-klassige lagere scholen. Schoolgeld De oppositie legde woensdag onmid dellijk twee moties op tafel. In de ene wordt de invoering van schoolgeld voor leerplichtige kinderen in het voortgezet onderwijs verworpen en in de andere de vermindering van het aantal lessen in datzelfde onder wijs. Betaling van schoolgeld voor leer plichtige kinderen past volgens de! Zie slot pagina 13 kolom 5 De Russische vice-minister van buiten landse zaken, Wassily Ivoeznetsov, die woensdag na enkele dagen van overleg met de Indiase regering uit India zou vertrekken, heeft zijn vertrek voor on bepaalde tijd uitgesteld. Waarnemers brengen dit uitstel in verband met be richten dat de Amerikaanse zevende vloot gebruikt zou kunnen worden voor repatriëring van Pakistaanse troepen naar West-Paltistan. Ook zou Koeznet- sov fndia, na de overwinning in Oost- Pakistan, orAler druk willen zetten om een bestand aan het westelijk front te aanvaarden. Radia-All India meldde dat de Indiase i ambassadeur in Washington ophelde ringen heeft gevraagd over de manoeu vres van de zevende vloot. Een woord voerder van het. ministerie van buiten landse zaken, Robert McCloskey, wilde hierover alleen zeggen dat de Verenig de Staten in staat willen zijn hun 182 achtergebleven staatsburgers in Dacca op korte termijn te evacueren. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer heeft woensdagavond een wijziging van de Algemene Ouderdoms Wet goedgekeurd, waarbij gescheiden 63- plussers in plaats van het halve ge huwdenpensioen voortaan het onge- huwden AOW-pensioen krijgen uitge keerd. Dankzij de maatregel, die zonodig met terugwerkende kracht per 1 januari ingaat, krijgen zo'n 3800 gepensioneerden voortaan 418 gulden in plaats van 296.25 per maand uitbe taald. Met de wijziging is een bedrag van 5,5 miljoen gulden gemoeid, waar voor echter geen premieverhoging no dig is. Basisonderwijs De oppositie drong bij monde van mevrouw Klaassens (pvda) ook nog aan op een deel-beleidsplan voor het basisonderwijs. Daarin zou de garan tie voor kleinere klassen en meer onderwijzers gegeven moeten worden. Er zijn 1.400 onderwijzers in dienst. ■Nis die vrijgesteld worden kan de leerlingenschaal een punt omlaag, al- KAPITEIN TER ZEE PH. S. NIEMEYER, COMMANDANT MARITIEME MIDDELEN SCHELDE Nieuws uit Zeeland op pa gina 2, 5, 6, 7, 8 en 9. Binnen- en buitenland op Pagina 3, 13, 19. Sport op pagina 14, 15. Radio, tv en kunst op pagi na 17. Beurs en financiën op pagi na 19. „RUSSISCHE BEER LEERDE ZWEMMEN" VLISSINGEN Het havenge- bied van Vlissingen vormt in oorlogstijd een belangrijk NAVO-steupunt. Echter ook in een 'schemertoestand' de ge spannen sitruatie tussen oorlog en vrede is de Scheldestad al direct een onmisbare schakel in het verdedigingsstelsel van de Noordatlantische Verdragsorga nisatie. Zeker in vergelijking met Den Helder,j eigenlijke thuishaven van de Neder landse vloot, is de maritieme accom modatie in Vlissingen niet indrukwek kend te noemen. De Koninklijke Mari ne heeft er een gedeelte van een van! de binnenhavens en van de buitenha^ ven gepacht. Aan de buitenhaven be vinden zich bovendien de nieuwe ma rinekazerne met bijbehorende maga-j zijnen. Er is weinig kijk op, da.t deze toe stand in de eerstkomende jaren ingrij pend zal worden gewijzigd. Een twee de Nederlandse vlootbasis van enige omvang door velen sinds jaar en dag voor Vlissingen bepleit be hoort alleen al op financiële gronden tot de praktische onmogelijkheden. Door de toch al beperkte middelen zouden bij een dergelijke uitgave an dere onderdelen van de marine te zeer in het gedrang komen. De kapitein ter zee Ph. S. Niemeyer. sinds oktober van het. vorige jaar commandaht- der maritieme middelen Schelde CMM-Seheldewil er zich! niet over uitlaten of hij de huidige 'middelen', vooral voor wat betreft de wal-accommodaties voldoende acht om een doeltreffende verdediging van hel I Scheldegebied mogelijk te maken. Persoonlijk wil de 'marinecomman-| dant Vlissingen' wel kwijt, dat hei aanbevelenswaard zou zijn om nu al na te denken over wat er met de marine in dit gebied over 25 jaar moet gebeuren. Dan loopt namelijk de erfpacht over de huidige terreinen af. Kapitein ter zee Niemeyer denkt daar bij hardop: in plaats van achter in de buitenhaven en achter de sluizen in de binnenhaven zou een voor de schepen beter toegankelijk open bassin in bijvoorbeeld het Sloegebied een uit komst zijn. hoe een walbasis er dan zal dienen uit te zien, kan nu nog niemand zeggen. Oorzaak van die 'on wetendheid' is vooral het snelle tem po waarin de scheepstypen verande ren. Zo is het volstrekt, niet uitgeslo ten dat over een kwart eeuw de kracht van de NAVO-zeestrijdkrachten en ook van de Nederlandse vloot ligt op met atoomkracht voortge dreven onderzeeboten. Dergelijke schepen kunnen maandenlang onaf hankelijk van verzorging van waldien- sten operatief op zee verblijven. Hoewel in vredes- en oorlogstijd goe de accommodaties in de havens van het grootste belang zijn. moet de; marine natuurlijk op de eerste plaats' Bezorgd De commandant maritieme middelen Schelde die zich natuurlijk verre! wil houden van alle mogelijke politie-; ke uitspraken wil op dit punt toch! een. alweer persoonlijke, mening ge ven: „Het tij blijkt htnas niet gunstig voor een optimale verdediging van West-Europa. Dat alles is in feite te herleiden tot een centenkwestie. Bij het opstellen van de nationale begro tingen is men bereid meer daar en minder daarvoor uit te geven. Intus sen is er wel enige reden voor be-1 zorgdheïd over de materiële positie' van de zeestrijdkrachten. Natuurlijk hebben wc. zeker in vergelijking met de vooroorlogse jaren, nu de beschik king over mooie spullen. Vergeten mag echter niet worden, dat de Russï- che heer heeft leren zwemmen. De Sovjets, als denkbare tegenstan der. beschikken over grote aantaiien nucleaire onderzeeboten en andere schepen, die indien niet tijdig verdre ven vanaf aanzienlijke afstand met hun geleide projectielen alle scheep vaart naar en van het- Westerschelde- gebied onmogelijk zouden kunnen maken". Met het uitspreken van deze bezorgd heid bevindt kapitein ter zee Niemey er zich 'in goed gezelschap'. In de begeleidingsbrief bij de nieuwe: defensiebegroting 1972 worde daaro ver onder meer opgemerkt: „Immers; de veroudering, die in de gehele NA- VO-vloot plaatsvindt, is mede oorzaak.' naast de zich meer en meer mer. moderne eenheden uitbreidende vloot! der Sovjet-Unie, dat de maritieme; middelen van de NAVO in toenemen-; de mate achter geraken op die der Sovjet-Unie". Hèt strategische belang, dat de NAVO-j leiding aan de Westerschelde, en daar-j mee ook Vlissingen hecht, wordt dui-l delijk onderstreept door het feit dat] bij het Inwerkingtreden van het NA-( VO-commando -X in 'schemering' en oorlogstijd de COMBENECHAN zicht met zijn staf installeert in het in de bunkers in de duinen bij Valkenisse| ndergebrachte commandocentrum. COMBENECHAN betekent comman-J der Belgian-Netherlands channel, de. NAVO-aanduiding voor het zuidelijke', bevelsgebied van dé Noordzee De vlag-1 officier, die zich achter deze titel j verschuilt, en die populair ook wel eens wordt aangeduid als. 'Admiraal-1 Benelux' is niemand anders dan del commandant zeemacht Nederland, die onder minder spannende omstanaighe-l den zijn hoofdkwartier in Den Helder! heeft. Ook kapitein ter zee Niemeyer zet in' die situatie, zoals hij dat zelf noem:, zijn 'NAVO-hoed' op. Binnen de NA- VO-structuur heeft hij de functie van NAVCOM-Schelat, marine comman dant voor het Scheldegebied. Taken Aan het marinepersoneel, dat onder' deze NAVCOM ressorteert is een veel voud van taken toebedeeld. Daartoe behoort op de eerste plaats, opvang en verzorging van oorlogs schepen die Vlissingen aandoen. Naast Zie slot pag. 2 kol. 1 fn Zeeland komt het gesprek over de gewestvorminz aarzelend op gang. Onlangs heeft de Middelburgse wet houder mr. J. .1. van der Weel een gedegen inleiding over dit onderwerp gehouden voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen, deze week is er in de staten over gesproken, voorzichtige verkenningen van een probleem, dat elders urgenter wordt geacht dan in deze provincie. De discussie zou vermoedelijk helemaal overbodig zijn geweest als hier in ae na-oorlogse jaren de gemeentelijke herindeling even efficiënt en zakelijk zou zijn aangepakt als bijvoorbeeld de samenvoeging van de waterschappen. In het laatste geval is rationeel en zon der veel emoties overgegaan tot de stichting van grote waterschappen, bij de gemeenten echter hebben altijd weer emoties een rol gespeeld, omdat meer naar het verleden dan naar de toekomst is gekeken. De geschiedenis van de Zeeuwse na oorlogse gemeentelijke herinde lingen maakt duidelijk, dat historisch- bepaalde gevoelens een belangrijke rol hebben gespeeld. In het geding was bij voorbeeld niet of het met het oog op de toekomst nog wel zinvol was om Westkapelle en Amemuiden als kleine gemeenten zelfstandig te laten, maar de overtuiging dat het karakter van de plaatselijke bevolking een samenvoe ging met andere gemeenten ongewenst maakte. Soortgelijke denkbeelden be stonden er eigenlijk ook ten opzichte van Middelburg en Vlissingen: niet de vraag of hier een doelmatige bestuurs organisatie werd opgebouwd, maar de voor velen onaan tastbare zekerheid, dat Hoekse en Ka beljauwse twisten nog altijd mogelijk zijn, heeft op de achtergrond mede de herindeling be paald. Zo kan men doorgaan: de ge dachte om één gemeente op Schou- wen-Duiveland te stichten werd op het platteland van Schouwen en Duiveland beschouwd als een poging tot over heersing, een soort Zierikzees imperia lisme. Over gemeenten wordt in Neder land namelijk heel mystiek gedacht, tot in het parlement toe. Het is inderdaad de dwang van het verleden: een herinnering aan de kleinere gemeenschappen, ook in de steden van Zeeland, waar de bestuur ders de burgers kenden en de burger* de bestuurders. Het gaat hier om een burgerschap, dat zijn oorsprong heeft in de middeleeuwen. De bewoners van de middeleeuwse stad waren naar het woord van de Belgische historicus Pirenne „met lichaam en ziel hun kleine vaderland toegedaan". Daar ook ligt de oorsprong van het woord 'bur gerzin'; de bereidheid om voor de eigen kleine gemeenschap gereed te staan, in ogenblikken van gevaar diende de burger de gemeenschap hoger te stel len dan die van het individu. Steden waren beperkte en op zichzelf aange wezen gemeenschappen, vanwaar uit met enige argwaan ae overige wereia werd bekeken. Met die argwaan ook werden naburige steden benaderd: zij vormden immers een 2ndere wereld, met andere mensen en andere leefge woonten. Deze gemythologiseerde opvattingen spelen in Nederland bij herinde ling van gemeenten een grote rol, zoals in Zeeland is gebleken. Daardoor is een koel-rationele herindeling van gemeen ten hier achterwege gebleven, maar zijn er voor elk gebied andere willekeu rige normen aangelegd. Een uitzon dering is Tholen: de omstandigheden daar maakten het mogelijk tot één eilandelijke gemeente te komen. In Zeeland als geheel zou het denkbaar zijn geweest de honderdenéén, die in 1945 nog bestonden, tot maximaal tien samen te voegen, In dat geval zou het verlangen naar gewestvorming nog veel minder zijn geweest dan nu het geval is. Wanneer in Nederland als ge heel tot een gemeentelijke herindeling zou zijn besloten volgens strenge, over al gelijkelijk geldende normen, zou de gewestvorming vermoedelijk in een ge heel ander licht zijn gekomen. Wellicht dat dan een vermindering van het aan tal provincies veel sterker de aandacht zou hebben gevraagd dan thans het geval is. In dat geval ook zou de Thor- beckiaanse formule van de drie be stuurslagen makkelijker zijn gehand haafd dan nu. Men blijft weliswaar hier en daar stug volhouden, dat er geen vierde bestuurslaag mag komen, gewestvorming mag niet als zodanig worden beschouwd, zegt men. maar dergelijke betogen klinken nogal du bieus. - gezegd de Zeeuwse discussie over de gewestvorming op gang te zullen brengen. Die vorming is overigens „geen Haarlemmerolie voor alle be- stuurskwalen", heeft gedeputeerde Van den Bos gewaarschuwd. Nee, maar dat mag ook niet. Er is bij de gemeentelij ke herindeling al veel te veel met kwakkelende huismiddeltjes gewerkt. Er zijn teveel kwalen overgebleven. DRIE OPGESLOTEN MIJNWERKERS GERED, 7 DODEN GEBORGEN HERTEN (DPA) Drie van de tien mijnwerkers die sinds dinsdag na in storting van een gang van een mijn bij Herten in de Westduitse deelstaat Noordrijnland-Westfalen bijna 1000 m onder de grond opgesloten zaten, zijn woensdag gered. De andere zeven mijnwerkers zijn dood g

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1