PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT KAMER WIL NOG GEEN INGRIJPEN VAN REGERING Werkloosheid in november sterk gestegen Minister minder Langman verwacht sterke prijsstijging Troebelen rond wijziging van Goese ontwerp-structuur culturele raad Verdeeldheid over kinderbijslag twijfels rond overleg werkgevers en werknemers over lonen en prijzen Aantal vacatures vermindert snel Nederstad grotere besparingen en inkomensbeleid vvd wil verder gaan dan regeringspartners Vandaag in de krant... „MET INSPRAAK IS GEEN REKENING GEHOUDEN" jaargang no. 289 Donderdag 9 dec. 1971 Dlraetl* NV Beh. MIJ. vin d. CV Provincial* Bur. Vllst., Welstr. 56-60, lal. 5144 (b.g.j Ziarlkia*. rad. tal. 3346. adm. tel. 2094 franco par pos! 21,70 par kwartaal. Lom ru ad. 6396, adv. 8969). Oostburs, «I. 2762. Tan irclusiaf 4 «i Mm. Giro 359300, Provincial! Miljoen meer WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN MOr stadhuis pagina (Van onze redactie economie) DEN HAAG De regeringspartijen zijn nog steeds niet voor ingrijpen in prijs- en loonontwikke ling op dit moment. Hun wijze van benadering verschilt echter wel, zo bleek woensdag in de de batten over sociale zaken. Het aantal kritische noten aan het adres van de regering is vrij groot. Vooral DS '70 maakt zich ernstig zorgen. Algemeen wordt betwijfeld of een akkoord met werkge vers en werknemers zal worden bereikt. Volgens de KVP is een evenwichtig loon- en prijsbeleid vrijwel onmoge lijk zonder een evenwichtige situatie op de arbeidsmarkt. Dat is e e n van it oorzaken van de moeilijkheden roor het bedrijfsleven en het weinig effectieve regeringsbeleid op dit ge bied", betoogde de heer Van der Gun. InTijpen wil hij pas als de loonsom stijging zou afwijken van het SER- Volgens de heer Van Aardennen (wd) wordt de loonsomstijging van 12 pet opgeblazen. Hij heeft weinig vertrouwen in een akkoord op cen traal niveau. Bij ingrijpen van de overheid is hij voorstander van een MEER GEVRAAGD VOOR SOCIALE VERZEKERING DEN HAAG De PvdA wil in 1972 aanzienlijk meer uitgeven voor sociale verzekering. Uit de algemene midde len moet 95 miljoen gulden meer worden aangewend dan de regering voorstelt. Hiertoe heeft de lieer Van lier een amendement op de begroting tan sociale zaken ingediend. D» socialisten willen de aow en de ara per 1 april 1972 met vijf procent extra optrekken. „Anders is het rege- ninsprogramma op dit punt niet ge- looivsardig", zeggen zij. Zij zijn be vreesd dat de geplande optrekking van de diverse verzekeringen niet meer in deze kabinetsperiode zal ge lukken. Algemeen is men het er in de kamer over eens dat het stelsel van de sociale zekerheid grondig moet wor den herzien. Een aanzienlijke vereen voudiging moet tot stand komen. Van vele zijden werd in dit verband ge vraagd naar SER-adviezen die op komst zijn, zoals dat voor de volks verzekering tegen arbeidsongeschikt heid. Ook werd gesproken over het te ver wachten SER-advies over de sociale programmering. Daar woensdag be kend werd dat de SER dit advies deze maand niet meer op de agenda van sjn voltallige vergadering lieeft, zal' minister Boersma hierover geen toe zeggingen kunnen doen, zo wordt aan- Wat het minimumloon betreft, de PvdA vindt dat dit in 1972 extra moet worden opgetrokken. guillotine-werking, althans in noodsituatie. Het denkbeeld van vakbeweging over de voor-heffing-pen- sioenplicht ten bate van meer woning bouw is prematuur. DS'70 constateert volgens de heer Keuning een benauwende ontwikke ling. De periode van afwachten is nagenoeg voorbij. De regering moet het zelf doen als werknemers en werkgevers geen oplossing vinden. Een loonsomstijging van 12 pet is gevaarlijk. Dat vindt ook dr. Zijlstra als president van de Nederlandsche Bank, maar- niet als kroonlid van de SER, zo constateerde de heer Keu ning. CHU-spreker Kikkert constateerde enige machteloosheid van de regering. Voor ingrijpen is het moment nu niet gelukkig. De wil van het bedrijfsleven om verantwoordelijkheid te dragen voor lonen en prijzen is duidelijk gebleken. De heer Hoekstra van de CPN zei dat zijn fractie zich zal verzetten tegen enigerlei ingrijpen in de loon- en prijspolitiek. De PvdA, bij monde van de heer Van Lier, vond dat er geen goed beleidskader is om matiging mogelijk te maken. De hogere inkomens moe ten extra worden gematigd. Voldaan moet worden aan de redelijke voor waarden van de vakbeweging Voor een loonmaatregel is geen reden. De suggestie van de vakbeweging om door extra heffing 100 min extra voor woningbouw beschikbaar te krijgen, vond hij waardevol. Winkelcentrum op Curacao afgebrand: 6 miljoen schade WILLEMSTAD (ANP) Een grote brand heeft dinsdagavond tegen mid dernacht een winkelgalerij met 29 zaken in de wijk Otrahanda van Wil lemstad in de as gelegd. De directeur van het winkelcentrum colon de heer A. Li Fo Sjoe zei de totale schade te schatten op ongeveer drie miljoen Antilliaanse gulden (zes miljoen Ne derlandse gulden). Slechts twee zaken waren niet verze kerd. De brand is vermoedelijk aangestoken; zo verneemt het ANP van welingelichte zijde in Willemstad. De vermoedelijke dader H. K. is aangehouden. De, (Van onze redactie economie) DEN HAAG De werkloos-, heid is in november weer sterk i gestegen. Daarbij liep het aan-; tal openstaande vacatures in: een snel tempo terug, vooral ini de metaal en de bouw. Het aantal werklozen bedraagt thans 89.1500 personen, waarvan 68.900 mannen en 14.800 vrouwen. Ten op zichte van oktoher steeg de werkloos heid onder tie mannelijke beroepsbe volking met 16.900 en onder de «ou wen met 700. Met deze stijging is het landelijke werkloosheidspercentage met een half procent gestegen en gekomen op 2,3. Van de bijna 17.000 nieuwe werkloze mannen zijn ongeveer 9000 het slacht offer geworden van de conjuncturele moeilijkheden, waarin ons land ver keert. De overige nieuwe werklozen zijn hun werk kwijt geraakt door de invloed van het seizoen. Zuiden De werkloosheid blijkt enigszins stijgen in het Zuiden van ons land.l met name in de provincies Zeeland. Noord-Brabant en Limburg. In het Westen steeg de werkloosheid relatief iets minder. Dat het me' de arbeids-, markt bijzonder moeilijk gaat, blijkt i ook uit de sterke daling van het aantal openstaande vacatures. Ten opzichte van oktober vermin-1 derde de vraag met 9 900. Het totaal l aantal openstaande vacatures be- j draagt nu nog 82.500. waarvan 51.100 voor mannen en 26.000 voor vrouwen. Ten opzichte van november 1970 is in een jaar tijd een daling in de open staande vraag opgetreden van! 39.500. Deze teruggang is voor het meren deel geconcentreerd in Noord-Holland '2300). Noord-Brabant '2000) en Gel derland (1200). Voor de drie noorde lijke provincies samen was de daling 1100, hetgeen voornamelijk door ver mindering van het aantal vacatures in Groningen werd veroorzaakt. Metaal en bouw UTRECHT. H.M. de Koningin, ge schoeid met hippe laarsjes, bij haar aankomst aan de Domkerk, waar zij de viering van het 150- jarïg bestaan van het diergenees kundig onderwijs in Nederland bijwoonde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De prijzen zullen volgend jaar onder invloed van de conjuncturele ontwikkeling minder sterk stijgen dan aanvankelijk is geraamd. Die verwachting heeft de minister van economische zaken mr. H. Langman, woensdagavond uitgesproken bij de verde diging van zijn begroting in de tweede kamer. De minister, die zijn uitspraak niet met cijfers concretiseerde, zei dat de economische afzwakking zich sterker (Van onze redactie economie) DEN HAAG De regeringspar tijen zijn verdeeld over de kwes tie van de kinderbijslag, zo bleek woensdag in het begro tingsdebat over sociale zaken. De WD meent, dat verdere be- vriezing van de bijslag zeker no di? zal zijn, KVP, DS '70, AR en CHü vinden dat niet. Een meer derheid van de kamer wil de gehele zaak van de kinderbijslag in studie nemen en aansturen op mogelijke integratie van kinder bijslag en kinderaftrek in een gezinssubsidieregeling. Op de liberalen na houden de rege- nngspartnsi-s zich hiermee aan het Nieuws uit Zeeland op de Pagina's 2, 4, 5, 7 en 9. Binnen- en buitenlands °ieuws op de pagina's 1, 3 en 13. Sport op de pagina's 15, 16 en 17. Televisie op pagina 19. financieel nieuws op pagi na 21. regeerakkoord, waarin bevriezing van de bijslag voor het eerste kind is vervat. De PvdA stelt dat' "de kinder bijslag geen invloed heeft op het ge Zie slot pag. 3 kol3 doorzet dan was voorzien. Hij wees er echter op dat de prijsstijging, tot-; nutoe geraamd op 6 a 7 procent, nog afhangt van etn aantal onzekere fac toren zoals de loonmatiging, de in voerprijzen en de wisselkoersen. De minister zei dat de groei verder af neemt, er een verdere daling van de investeringen optreedt en dat de werkeloosheid zich, mede onder in vloed van de buitenlandse concurren tie verder uit breidt. Hij vond dat maatregelen geboden zijn om sneller uit de inflatoire gevarenzone te ko men dan de SER heeft geadviseerd. Daartoe zullen de besparingen moeten worden opgevoerd, en zal er een inko mensbeleid moeten worden gevoerd. De minister sprak zich in dit verband ook uit voor een regulering van de investeringen naar regio, maar een volledige controle en planning van de investeringen ging hem te ver. Mr. Langman kondigde aan dat hij met een prijsmaatregel voor de con- sumptiemelk zai komen als het be drijfsleven zich niet houdt aan de limiet, die de regering heeft gesteld. De al toegepaste prijsverhoging met 1 a 2 cent leek de minister meer dan voldoende nu de inkomenspositie van de veehouders al aanzienlijk is verbe terd. De regering zal zich, zo waar schuwde hij. büzonder kritisch opstel len tegenover adviezen tot collectieve prijsverhoging De minister zei aal het kabinet- Biesheuvel de economische groei ze ker niet aanbidt als het gouden kalf. Hij wilde echter de keuze van de; individuele consument respecteren en] verwierp een consumptiedwang, al thans voorzover de produkten niet de' veiligheid en de milieuhygiëne in ge-; vaar brengen. Met de schorsing van de investe ringspremieregeling vervalt volgens: mr. Langman zeker met het hele regi onale beleid. De infra-structurele pro-, gramma's gaan gewoon door en wor den niet getemporiseerd. De regering i diensten! De vermindering van het aantal openstaande vacatures had voorname lijk betrekking op metaalarbeiders, I bouwvakkers, textielarbeiders en han dels- en kantoorpersoneel. Wat de reele stijging van het aantal werklozen betreft, is in alle provincies een stijging te zien onder het horeca- personee). Voorts steeg in het Noor-; I den en Noord-Brabant 't aantal werk- zoekende landarbeiders en losse arbei ders. In Gelderland en Noord-Holland nam de werkloosheid voornamelijk, i toe onder het handels- en kantoorper-, J soneel. De ontwikkeling van de huidige eco- 1 nomische situatie wordt duidelijk weerspiegeld in de relatief sterke toe name van de werkloosheid in de me taal en de bouw. In de aan Duitsland grenzende provincies is hierbij tevens een aantal onder invloed van het seizoen terugkerende pendelaars be grepen. Dit betekent overigens niet. dat de totale pendel op Duitsland opi j dit moment reeds terugloopt, i De werkloosheid is ten opzichte van! oktober vrijwel onveranderd gebleven: bij de textielaroaiders en het scheep-! vaartpersoneel. Het aandeel van de jongeren bene-j den de 23 jaar in de totale werkloos heid van mannen is gestegen van 19,4 pet tot 22,1 pet. ten opzichte van] november 1970. Daartegenover staat j een relatieve daling in de leefti.ids- groep boven 50 jaar t.o.v. november, 1970 van 23.9 pnl tot 18,3 pet. wil bevorderen dat i in de regio worden gevestigd en zal; de verplaatsing van rijksdiensten naar: ae regio stimuleren De motie-Keuning (DS'70), waarin om een bevordering: van een dergelijke spreiding wordt aangedrongen, ziet de minister als een steun in de rug. Aardgas Binnenkort zal minister Langman een beslissing nemen over de wijze, waar- heeft minister Boersma (sociale op de aardgasprijs steeds kan worden! ken) schriftelijk gevraagd of hij me- aangepast aan ae olieprijs. Verande- ring in het olieprijsniveau zal zo vol ledig mogelijk in de aardgasprijs! moeten worden gevolgd. KAMERVRAGEN OVER 'IMMIGRATIEGOLF' VANUIT ENGELAND DEN HAAG (GPD) Het tweede- kamerlid mr. C. Berkhouwer (wd). dedelingen kan doen over de stand van zaken in het overleg over het vrije verkeer binnen de Europese ge meenschap van arbeidskrachten uit de Gemenebest-landen. Hij heeft hierbij speciaal het oog op de immigranten uit de Commonwealth- j -- uc 1111111151 aiiicu Uil uc «_>uiiuuuiiweaiin- l 1»""» Pakistani's Kenya- Op 12 april 1972 zal vice-admiraal J. B. M. J. Maas op de meest eervolle wijze worden ontheven van de func ties van bevelhebber der zeestrijd- krachten en chef van de marinestaf, en op zijn verzoek op dezelfde datum de zeedienst met eervol ontslag verla ten. Vice-admiraal Maas zal in zijn functie worden opgevolgd door schout bij nacht E. Roest, adjudant in buitenge wone dienst van HM. de koningin, momenteel commandant smal deel. jaar 2000. De aardgasreserves per oktober jl waren enkele tientallen mil jarden kubieke meters groter dan in 1967 werd geraamd. Een verplichte keuring voor de ver koop van tweede hands auto's is prak tisch niet door te voeren, antwoordde minister Langman mevrouw G. Brauti- gam (pvda) die gevraagd had een einde te maken aan de zwendel welke bij die verkoop voorkomt. De bewindsman zei, dat hij niet weet wat de praktisch te verwezenlijken op lossing zou zijn Hij meende, dat ad-] spirantkopers van t weedehands auto's meer gebruik moeten maken van de! keuringsmogelijkheden bij de ANWB. nen en Jamaicanen) die in het bezit zijn van een Brits paspoort. Het vrije verkeer van personen ligt vastgelegd in het EEG-verdrag. Minis ter Boersma heeft in eerder door Berkhouwer gestelde vragen erkend dat er problemen kunnen rijzen als na Engelands toetreding tot de EEG honderdduizenden Britse immigran ten naar het Europese continent zou den uitwijken. De regering zou in het kader van het Brussels overleg dan ook "bijzondere aandacht' aan deze zaak wijden. De moeilijkheid is. dat volgens de Britse wetgeving immigranten, die vijf jaar in het land verblijven, dezelf de rechten krijgen als de Britse on derdanen. RAADSLID DE LEEUW: „ONS VOORSTEL WAARBORGT 33 PROCENT INSPRAAK AAN VERENIGINGEN" GOES De voorkeur, die b. en w. van Goes hebben getoond voor een door de raadscommis sie gewijzigde ontwerp-struc tuur voor een culturele raad nieuwe stijl, heeft bij een aan tal vertegenwoordigers van het Goese culturele leven nogal kri tiek los gemaakt. Tijdens een vergadering over de ontwerp verordening voor een culturele raad, gehouden op 8 november, sprak de meerderheid van de aanwezige vertegenwoordigers van de culturele verenigingen in groot-Goes zich uit voor hand having van de oorspronkelijke door een werkgroep ontworpen structuur. Zij waren tegen het door de raadscommissie van bij stand voor cultuur, recreatie en economische zaken gewijzigde ontwerp. Dit laatste werd met 14 tegen 6 stemmen afgewezen. B. en w. van Goes hebben desondanks nu de raad geschreven, dat het door de raadscommissie gewijzigde ont werp de voorkeur verdient, ..omdat dit de partners in de culturele raad wellicht het meest zal bevredigen". De raadscommissie is namelijk van me ning, dut in de nieuwe culturele raad drie leden namens het verenigingsle ven zitting moeten hebben, naast drie leden namens de gemeenteraad en drie onafhankelijke leden. Een niet ambtelijke werkgroep stelde echter een rapport samen over een in te stellen culturele raad. dat in mei aan b en w werd aangeboden. Hierin werd een samenstelling voorgesteld van drie leden uit de gemeenteraad, terwijl de overige leden 'a tit re per sonnel' ials peisooni zitting zouden] hebben De culturele raad zou wel deskundigen kenner, maar geen speci fieke verenigingsvertegenwoordigers Elk lid zou zitting hebben namens het gehele culturele xeven. Over dit rapport werd op 31 augustusI gediscussieerd met de vertegenwoordi-j gers van het culturele verenigingsle-! ven in Goes. Deze vergadering kon in grote trekken net het ontwerp van de: werkgroep akkoord gaan. maar de vertegenwoordigers van de blaasmu- ziekverenigingen wensten in afwij king van de overige verenigingsafge vaardigden een specifieke vertegen woordiger namens de blaasmuzieksec-, tor in de culturele raad. De anderen namen genoegen met één onafhanke De raadscommissie voor culturele za ken bracht echter later een aantal wijzigingen van principiële aard in de door de werkgroep oritworpen con cept-verordening voor de culturele raad, welke verordening al in de ver gadering met de verenigingen op 31 augustus was goedgekeurd. Deze wijzigingen beiroffen in hoofd-1 zaak de samenstelling van de culture le raad B. en w. van Goes nodigden de verenigingen weer uit om op 8 november afgevaardigden naar De Prins van Oranje' tc zenden om daar hun gevoelens te uiten over die even tuele wijziging in ce concept-verorde-! ning. De raadscommissie verdedigde daar haar standpunt: drie vertegenwoordi gers van het verenigingsleven in de nieuwe culturele raad Wethouder J. P. Lindenbergh van culturele zaken verdedigde het standpunt ban b. en w., dat toen nog voorkeur inhield voor een samenstelling volgens het: oorspronkelijke ontwerp: drie verte genwoordigers van de gemeenteraad; en leden op persooonlijke titel. Na langdurige discussies werd er ge-; stemd, en de uitslag was- 14 stemmen vóór het oorspronkelijk-* ontwerp van! de werkgroep 'dus een raad zonder; rechtstreekse vertegenwoordigers van' verenigingen) en 6 stemmen vóór het! gewijzigde ontwerp van de raadscom missie (een ontwerp met 3 vertegen woordigers van het verenigingsleven in de culturele raad;. B. en w. hebben nu aan de Goese gemeenteraad, die op 16 december bijeen komt. geschreven, dat de door de raadscommissie voorgestane struc tuur van de culturele raad nieuwe stijl in de praktijk wellicht alle part ners de meeste bevrediging zal schen ken. B. en w. doen dit bij hun voor ste! aan de raad om te komen tot een functionele commissie (raad) \oor de cultuur en vaststelling van een veror dening daarvi roep om spreiding van ministeries en rijksdien- esten wordt steeds ster ker. zoals deze week ook in de kamer kwam vast te staan. Er werden daar enkele op vallende suggesties gedaan om bepaalde diensten en departe mentsafdelingen over te plaatsen naar die gebieden, die vroeger algemeen werden aangeduid als de 'buitengewes ten'. Daarmee wil men twee doelein den nastreven: in de eerste plaats wordt een economische injectie gege ven aan een achterblijvend gebied, in de tweede plaats wordt de bevolkings druk in het westen mogelijk wat min der. Een dergelijk spreidingsidee heeft niet meer zo heel veel tegenstanders, hoogstens voelen de betrokken ambte naren er niet zoveel voor, maar het verzet in die kringen is niet meer zo fel als vroeger. Toen destijds werd ge discussieerd over de overplaatsing van de kantoren van de Gasunie naar het noorden des lands, was er een zodanige oppositie onder de employé'S van deze instelling, dat de indruk werd gewekt dat hun oneerbare voorstellen waren gedaan. Nu lijkt het erop dat met na me jongere ambtenaren makkelijker over verhuizing denken dan in vroeger tijden. Wellicht heeft dit verschijnsel mede te maken met de toeneming van ae onherbergzaamheid in het westen van het land: de woonsituatie in de randstad is niet altijd opgewekt en dat heeft zijn invloed op de ambtelijke opi nie. Ortega Y Gasset heeft dat in zijn befaamd geworden boek De opstand der horden' aangeduid als 'de volte': hetgeen vroeger nooit een moeilijkheid was „is dit thans bijna onophoudelijk, namelijk een plaats te vinden". In Nederland is het vinden van een plaats tot op zekere hoogte nog mo gelijk in de "buitengewesten'. Bij de discussies daarover wordt echter wel eens de indruk gewekt alsof het uit sluitend gaat om een reeks van techni sche maatregelen, een overplaatsing zonder meer, die verder geen grote ge volgen voor de Nederlandse samenle ving hoeft te hebben. Toch zijn die ge volgen onvermijdelijk: het hele beeld van Nederland verandert namelijk, het krijgt te maken met het verschijnsel van de schaalverkleining. In onze da gen een vreemd woord: men spreekt immers voortdurend over schaalver groting, daarbij te kennen gevend dat men vanuit een klei ne eenheid naar grotere verbanden denkt. Er zijn aller lei voorbeelden van die schaalvergro ting te geven. Zo worden gemeenten samengevoegd en gewesten gefor meerd. waterschappen zijn in grotere verbanden bijeengebracht en men denkt over nieuwe provincies. Wan neer men echter van Nederland als ge heel uitgaat, is er geen sprake van ver groting. maar van schaalverkleining het land wordt namelijk systematisch omgebouwd tot één grote stad. Het is in dit verband boeiend om af en toe eens oude krantenjaargan- gangen op te slaan, bijvoorbeeld uit de tweede helft van de negentiende eeuw. Toen was Nederland nog een land zonder 'volte', er was plaats in overvloed en de schaal waarin werd gedacht en geleefd, was die van een na tie waarin afstanden nog een grote rol speelden. Koning Willem III bijvoor beeld verliet op gezette tijden 'zijn re sidentie' Den Haag om zich per ko ninklijke trein naar het zomerverblijf Het Loo te begeven. Dat was een hele onderneming, üït de krantenverslagen van die dagen kan men opmaken, dat. men vooral in Den Haag ervan uitging, dat de vorst een zeer verre reis ging ondernemen. Er werd uitvoerig af scheid van hem en zijn familie geno men: de koning trok bij wijze van spre ken naar een andere wereld, helemaal naar Gelderland. In die dagen zou het denkbeeld om een ministerie over te plaatsen naar Leeuwarden even absurd zijn geweest als de gedachte dit depar tement over te brengen naar Siberië. Er waren toen nog afstanden in Neder land, er was ook een geografische klas senindeling, waarin Den Haag, Amster dam en Rotterdam de toon aangaven. De rest vormde de 'buitengewesten', weliswaar tot het koninkrijk behorend, maar zich ver van het centrum be vin dend. Die tijd ligt ver achter ons. De schaal van weleer is verkleind. Nederland is als in de negentiende eeuw een zelfstandige staat, maar de omvang is relatief beschouwd ingeschrompela. Men spreekt thans over spreiding van rijksdiensten en departementen: het regeringscentrum dijt uit over het ge hele land, Den Haag wordt meer coör dinatiecentrum dan zetel van de rege ring. Over enige tijd is het denkbaar dat men ministeriële afdelingen aan treft in Leeuwarden of Emmen, in Heerlen en Apeldoorn. Geen schaalver groting, maar schaalverkleining: Ne derland is bezig één stad te worden. De 'volte' spreidt zich over het gehele land uit. Om nogmaals Ortega Y Gas set te citeren: ,De steden zijn vol men sen. De huizen vol bewoners. De hotels vol gasten. De treinen vol reizigers. De café's vol klanten. De straten vol voor bijgangers". In deze tijd kan men er aan toevoegen: de wegen vol auto's, het land vol ministeries. Sommigen noemen deze spreiding 'decentralisatie', maar in werkelijkheid gaat het om een heel ander verschijnsel: het gaat om de distributie van een in Nederland schaars artikel, namelijk plaats, ruim te. Men decentraliseert niet. maar men is bezig de de 'volte' te verdelen en toe te wijzen. Nederland wordt Nederstad. Politieke sfeer De heer P. C. van Belzen, voorzitter van de commissie Goese muziekavon-l a- pag. 7 kol. 3) Kamervragen over traangas-spuiten DEN 1IAAG ,l,PD| Het kamerlid Roethof (pvda) heeft de mi nisters van binnenlandse zaken en justitie gevraagd niet over te gaan tnt de aanschaf van traangasspuilappara- ten in grote gemeenten alvorens «ie kamer np de hoogte is gesteld over de motieven van de bewindslie den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1