Twee weken gevangenis voor diefstal van een buitenboordmotor In 1973 houdt de ZLM weer tentoonstelling van land- en tuinbouw Nieuwe stappen op benzine-oorlogspad HU ALMANAK coebergh is beste maatjes met up dranken tonic of sodawater coebeiih DEN HAAG SPECULEERT OVER OPVOLGING DRSD. ROEMERS SPOTGOEDKOOP Begrotingsfolder voor Vlissingers IS ER EEN VERSCHIL VAN MENING OVER AANLEG OEVERVERBINDING TUSSEN BEIDE BEWINDSLIEDEN? Horeca-bedrijven in Vlissingen langer geopend 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 DECEMBER 1971 POLITIERECHTER MIDDELBURG: „AAN STRAATSTENEN NIET KWIJT...." MIDDELBURG Wegens diefstal van een buitenboordmotor zijn donderdag W. 't G. en N. V.. beiden uit Middel burg, door de politierechter mr. P. van Empel veroordeeld tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van twee weken. A. L. uit Middelburg, aan wie ten laste werd gelegd de motor daar na in bezit te hebben gehad en ver voerd, kreeg daarvoor een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van een week opgelegd. P. O., eveneens afkomstig uit de Zeeuwse hoofdstad, moest tenslot te voor de rechter verschijnen omdat hij de gestolen motor, naar zijn zeggen van een onbekende, had gekocht. Het vonnis tegen hem luidde een boete van honderdvijftig gulden. De officier, mr. W. Kolkert, had eer der met uitzondering van. die tegen O. dezelfde straffen gevorderd. De of ficier had O.'s verklaring, dat hij vol strekt niet had geweten dat de motor van heling afkomstig was geweest vol strekt niet geloofwaardig genoemd en tegen hem een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar en een boete van tweehonderdvijftig gulden geëist. t G. en V. waren met een bootje in de buurt van de Middelburgse jacht haven gekomen. Daar viel hun oog op hetgeen ze wilden hebben. Ze trokken het vaartuig naar de kant en tilden de buitenboordmotor, die met pennen vastzat-, eraf. Vervolgens brachten ze de buit naar L. De verwachte winst bleef echter uit, want L. kon de motor zelfs ,aan de straatstenen' niet kwijt. Tenslotte bleek, via de tussenkomst van een derde, O. bereid er zegge en schrijve vijfentwintig gulden voor neer te tellen. Dat laatste ontlokte politie rechter mr. Van Empel de opmerking dat O. bij het horen van dat 'zachte prijsje' toch wel argwaan moest heb ben gekregen. De motor had namelijk een nieuwwaarde van duizend gulden terwiil de verzekering de gedupeerde nog vierhonderd gulden had uitge keerd. O. zei zelf dat het niet meer dan een 'stuk roest' was geweest, dat hij had willen opknappen ter voort stuwing van zijn rubberboot. De motor was toevalligerwijze bij O. thuig' aan getroffen toen de politie er een huis zoeking deed op zoek naar vuurwa pens. Eed Mevrouw P. M. tilt Vlissingen, die zich moest verantwoorden voor het plegen van meineed, werd daarvan vrijgespro ken omdat de politierechter van oor deel was dat het wettig en overtuigend bewijs voor het opzettelijk afleggen van een verklaring In strijd met de waarheid niet was geleverd. ■Tijdens een besloten zitting van de rechter commissaris, waarin een echt scheidingszaak werd behandeld zou mevrouw M. onder ede hebben ver klaard geen publieke vrouw te zijn. Uit verklaringen van anderen had de officier opgemaakt dat de vrouw wel als zodanig in Vlissingen bekend stond. Hij concludeerde dat hier onomstote lijk sprake was van meineed en vor derde daarom tegen haar een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaa.r en daarbij nog eens een boete van driehonderd gulden. Mevrouw M. wil de zelf alleen maar toegeven wel eens iets van een vriend te hebben aange nomen. De verdediger van mevrouw M., mr. E. Tak, stelde dat iemand die een gewezen publieke vrouw was, maar al te blij zou zijn als zij dat verleden kon verdringen. Naar zijn mening was er hier dan ook bepaald geen opzette lijke leugen in het spel. Mr. Tak ver zocht daarom om vrijspraak, waartoe (ADVERTENTIE) In geval van storing is voor de abonnees op onze ser- vicedienst dit weekend be schikbaar de heer J. J. Meulmeester, Gerbrandystraat 47, Vlissin gen. Telefoon 01184 - 7622 .eeuwse Spreekuur (II) En dan was er nog die vaste klant van de ziektewet, die e&b voor de zoveelste keer Kwam af melden bij controlerend ge neesheer. De man was zeer be dreven in het bedenken vaji de mèest akelige kwalen en hij slaagde er bovendien nog in om er op het spreekuur een bijpas send gezicht bij te trekken. De geneesheer begon echter op de duur het truckje aardig door te krijgen en op een gegeven mo ment was hij het dan ook beu om nog langer allerlei klachten aan te horen. In overleg met de bedrijfsvereniging besloot de arts om via een lizt de simulant voor eens en voor altijd te genezen. Toen de man zich op een goede dag weer op het spreekuur ver voegde, beklopte de arts hem van top tot teen, trok vervolgens een bedenkelijk gezicht en zei: „Ik heb een heel slecht bericht voor u. U zult tenminste tien operaties moeten ondergaan om weer helemaal te genezen." Het antwoord van de man vjas onthutsend: ..Nou hebt u me toch wel laten schrikken hoor," sprak deze. „Want ik dacht dat u wilde zeggen, dat ik weer moest gaan werken mr. Van Empel, zoals gezegd, inder daad besloot. In een aangehouden zaak stond A. V.: uit Middelburg terecht. V. zou vorig; jaar in Vlissingen een auto hebben be stuurd terwijl hem bij een eerdere1 veroordeling de rijbevoegdheid was; ontzegd. V. ontkende echter achter, het stuur te hebben gezeten. Een broer van hem had de auto bestuurd. Vol-, gens de achtervolgende politieagenten hadden de broers echter pas tijdens het rijden, toen zij de politieauto ont waarden, van plaats verwisseld. Officier mr. Kolkert vroeg vrijspraak omdat hij niet wettig en overtuigend bewezen achtte, dat A. V. inderdaad de chauffeur was geweest. Mr. Van Em pel dacht daar echter anders over en veroordeelde de jongeman alsnog tot een week onvoorwaardelijke gevange nisstraf. P. W. uit Middelburg was over een muur geklauterd, had zich door een wc-raampje gewrongen en was aldus binnengekomen in het magazijn van de firma G. aan de Bogardstraat in zijn woonplaats. Met een scherp mes had hij daar ongeveer tien meter nylonta pijt afgesneden. W. bracht het tapijt over naar zijn woning en liet het daar door een ander vakkundig op de vloer leggen. Door een tip viel de verden king van de diefstal al spoedig op W., die na enig praten met de politie door de mand viel. De waarde van het gesto len tapijt had achthonderd gulden be dragen. W. had later een rekening van de firma gekregen en die ook betaald. De officier eiste tegen W. een gevan genisstraf van drie weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis was conform. Emoties Tijdens onenigheid binnen de familie waren H. W. uit Middelbrug de emo ties de baas geworden. Hij greep een gaspistool en schoot de persoon die zijn woede had opgewekt, W. v. d. A. eveneens uit Middelburg, in het ge zicht. V. d. A., die een oogarts had ge consulteerd, had enige dagen een bran-, derig gevoel aan de ogen gehad maar verder geen blijvend letsel aan het ge zicht overgehouden. Mr. Kolkert kon v/el enig begrip opbrengen voor W.'s ergernis en vorderde alleen een boete van tweehonderd gulden waarvan ech ter honderdtwintig gulden voorwaarde lijk met een proeftijd var. twee jaar. J. B. uit 's-Gravenpolder stond terecht, omdat hij in Middelburg een por tefeuille met onder andere twee bank biljetten van honderd gulden had ge stolen. De portefeuille lag in een auto die ter reparatie in de garage werd gebracht waar B. werkzaam was. B.,' die in financiële moeilijkheden verkeer de. stak de portefeuille in zijn zak. Thuis had hij ei het geld uitgenomen, VLISSINGEN Een gezelschap eco nomische redacteuren van Duitse dag en weekbladen brengt thans een bezoek aan Zeeland. De directie van Hoechst Nederland bood gisteren het gezel schap een ontvangst aan in hotel Bri tannia. Vandaag wordt een bezoek ge bracht aan het bedrijf in Vlissingen- Oost. De directeur van het Vlissingse bedrijf, dr. R. D. Schorning, zal daarbij een inleiding houden over de activitei ten van Hoechst in Vlissingen. Foto: deelnemers aan de excursie in gesprek met de directeur van Hoedt st-Neder- land NV, ir. H. Friedrich. Foto PZC) de waardepapieren zoals pas en rijbe wijs in zijn tuin verbrand en de rest in het water gegooid. Op verzoek van de officier, die het gewenst achtte, dat over B. door de reclassering rapport werd uitgebracht, werd besloten de zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. Als gevolg van een familiekwestie had P. V. uit Den Haag de voordeur inge trapt van het huis van een familielid in Gapinge. De officier die sprak van een onplezierige dronkemanshandeling vorderde tegen hem een boete van zestig gulden. Het vonnis was conform. (ADVERTENTIE) Neem de proef maar op de som: Bij 2 literflessen Coebergh bes senjenever - van bovénslebeste bessen - krijgt u een fraai long drinkglas cadeau, 'n Scheutje Coebergh beste bessen met Seven Up,tonicof sodawater-en als u wi It een blokje ijs- maakt de feestdagen nog feestelijker! HELE LITERFLES Namen noemen: drs. Westerhout en dr. ir. Oele (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG In politieke kring zijn in verband met de opvolging van bur gemeester drs. D. Roemers van Vlissin gen de afgelopen weken de namen ge vallen van dr. ir. A. P. Oele en drs. Th. ,T. Westerhout. De heer Oele, woonach tig in het Limburgse Geleen, is momen teel lid van de socialistische fractie in Burgemeester krijgt eerste vademecum Hulst HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst krijgt vandaag vrijdag uit handen van sinterklaas het eerste exemplaar van het gemeen telijk vademecum, een boekje met uitvoerige gegevens over Hulst, belang rijke adressen etc. De overhandiging vindt plaats in de sporthal, waar de Hulster scholen het sinterklaasfeest zullen vieren. Het vademecum is samengesteld door de stichting gemeenschapswerk. Zater dag wordt er met de verspreiding begonnen. de tweede kamer. Oud-slaatssccretaris Westerhout is burgemeester van Wage- niugen. De heer Westerhout zegt in het. huidige stadium nog geen uitspraak tewillen doen over de vraag, of hij inderdaad geïnteresseerd is in het burgemeester schap van Vlissingen. Deze kwestie komt voor hem pas aan de orde als het vertrek van burgemeester Roemers inderdaad een feit zou worden. Naar in politieke kringen verluidt, zou burge meester Westerhout de 'overstap' naar Vlissingen vooral ambiëren, omdat hij graag terug wil naar Zeeland. Zoals be kend, was hij, vóór zijn benoeming tot staatssecretaris, verbonden aan de pro vinciale planologische dienst. Overi gens zou een benoeming van drs. Wes terhout in Vlissingen ook een promotie inhouden. Wageningen heeft 26.500 in woners, Vlissingen ruim 40.000. Dr. ir. Oele verklaart desgevraagd niet te begrijpen, hoe zijn naam bij de spe culaties over de opvolging van burge meester Roemers kan zijn opgedoken. „Ik heb", zegt hij, „een burgemeester schap van Vlissingen bij mezelf niet eens overwogen". Hij ontkent nadruk kelijk voorshands voor een burgem tersbenoeming enige ambitie te heb ben. Dat Vlissingen burgemeester Roe mers kwijtraakt, is naar zijn mening uitermate te betreuren. Het toeval wil, dat behalve drs. Wester hout ook de heer Oele een Zeeuwse 'achtergrond' heeft: hij werd Zeeuwse ouders geboren. (ADVERTENTIE) kostuums in prachtige stoffen 1 ft® en dessins slechts *^*V" VLISSINGEN Ter gelegenheid van de behandeling van de gemeentebegro ting over 1972 heeft het bureau voor lichting van de gemeente Vlissingen huis-aan-huis een folder verspreid waarin enige nadere informatie wordt gegeven over het gemeentelijk huis houdboek van "Vlissingen. Er wordt iets verteld over de inkom sten en uitgaven en over de plannen, die er op stapel staan. In de folder, die verlucht is met foto's is ook een plattegrond afgedrukt, waarop de be zoekers aan de begrotingsvergadering van volgende week kunnen aflezen welk raadslid van welke partij er aan het woord is. De algemene beschou wingen worden woensdag 8 december vanaf 20 uur gehouden. B en w zullen vrijdagmorgen om tien uur antwoor den. Geslaagd Voor de akte handelskennis lo slaagde te Hilversum de heer G. Verhagen uit Sint-Jansteen. P.A.Roels (pvda) vraagt Drees en Kruisinga: Aanleg nu met spoed en kracht bevorderen... VLISSINGEN Naar aanleiding van uitlatingen van dr. R. J. H. Kruisinga, staatssecretaris van verkeer en water staat. over de route door de Delta en de vaste oeververbinding over de Wes- terschelde. heeft het tweede kamerlid voor de Partij van de Arbeid, P. A. Roels, schriftelijke vragen gesteld aan de minister en staatssecretaris van ver keer en waterstaat. De heer Roels wil weten of beide bewindslieden er ver schillende gedachten op na houden over de snelheid waarmee de vaste oe ververbinding over de Westerscheldc moet worden aangelegd. Het PvdA kamerlid vraagt de heren Drees en Kruisinga of het waar is dat de staatssecretaris na afloop van een bezoek aan Eindhoven heeft verklaard dat Nederland er met het oog op de aansluitende verkeers- en spoorwegen grondig rekening mee moet houden, dat de realisering van een tunnel onder Het Kanaal tussen Engeland en Frank rijk relatief dichtbij is. „Is het voorts waar dat de staatssecretaris bij die ge legenheid heeft gezegd dat, nu de ka naaltunnel wellicht in 1978 gereed zal komen, de route door de Delta, en de vaste oeververbinding daarbij van het grootste belang zijn?". De heer Roels wil tenslotte weten of het waar is dat dr. Kruisinga als zijn mening heeft uit gesproken dat de verwachte ontwikke ling voor de Nederlandse transportpo sitie van groot- belang is en dat reeds nu rekening gehouden moet worden met deze ontwikkeling, die consequen ties heeft voor de verbinding door het Deltagebied, zoals de vaste oeverver binding over de Westerschelde en de verdere Deltaroute in de richting E terdam, „Zo deze vragen bevestigend beant woord zouden worden, kunnen de b windslieden dan de mening delen du er méér dan een nuance-verschil be staat tussen de mening van de staats secretaris en de inhoud van de ant woorden van de minister op door mij gestelde schriftelijke vragen?" aldus de heer Roels. Minister Drees antwoordde de heer Roels destijds dat hij in overweging wilde nemen dat de vaste oeververbin ding niet alleen voor Zeeland maar ook voor de Randstad een belangrijke, scha kel is, maar dat. hij de indruk kree? dat de vragensteller zowel de omvang van het. internationale verkeer bp d route randstad, via Zeeland naar d„ West-Belgische en Noord-Franse indus triegebieden en de toekomstige Kanaal tunnel, als de verkorting van de.route, die de totstandkoming van de oever verbinding voor dit verkeer zou ople veren, overschatte. De heer Drees zei verder een beslising over de vraag of en zo ja. wanneer tot het bouwen ei van zal kunnen worden overgegaan omdat hij niet alleen over deze zaken beslist. Voorts gaat het om een zeei kostbaar project, waaraan niet alleen waterstaatsfacetten verbonden zijn maar dat ook bijzonder belangrijke consequenties zal hebben op planolo gisch, economisch en financieel gebied, Het was de heer Drees dan ook onmo gelijk op dit punt al enige toezegging te doen. Het kamerlid Roels vraagt ook of de minister thans, nu de nieuwste ven wachtingen tot het gereedkomen van de Kanaaltunnel bekend zijn, de me. ning van de staatssecretaris decll. „Zijn de bewindslieden met liet oog hierop bereid de totstandkoming van een vaste oeververbinding over de Wes terschelde nu met spoed en met lcracht te bevorderen?" aldus PvdA-er Roels, VOORBEREIDINGEN STARTEN MET ZOEKEN NAAR TERREINEN „WAAROM MEIDOORNS ALS ER ANGST IS VOOR PEREVUUR" GOES De ZLM houdt in 1973 weer een land- en tuinbouwten toonstelling. Gezien de omvang rijke voorbereidingen heeft het bestuur de beslissing nu al ge nomen. Begin 1972 worden de eerste voorbereidingen getrof fen. Men gaat dan een tentoon stellingsterrein uitzoeken op Noord-Beveland. De federatie 'Het Landbouwwerktuig' heeft haar medewerking aan de expo sitie toegezegd. Ongeveer een jaar geleden nam het ZLM-bestuur het besluit in 1971 geen ZLM-tentoonstelling te houden. Dit be sluit werd genomen mede op aan drang van de federatie 'Het Land bouwwerktuig'. Tuinbouwdeskundige Goud zei tijdens de dagelijkse bestuursvergadering blij te zijn mat-het rapport Little, dat de situatie in de Nederlandse tuinbouw heeft doorgelicht. Het in het rapport gelanceerde voorstel om in Nederland nog 9500 hectare boomgaarden te rooien (dat betekent 40%) noemde de heer Goud 'discutabel'. Hij concludeer de dat er in het rapport een aantal aanknopingspunten liggen, die de fruitteelt gezond kunnen maken. Het bestuur was het met de heer Goud eens dat minister Lardinois nu met, een meer gerichte rooisubsidie moet komen. Terloops ging de heer Goud in op de angst, die in Zeeland bestaat voor het perevuur. Hij noemde het tegenstrij dig dat provinciale waterstaat maar doorgaat met het planten van mei doorn, „terwijl hierin toch voor het perevuur zulke grote gevaren schui len". De heer Goud vroeg zich af of er geen andere beplanting kan worden aangebracht. Men gast hiernaar infor meren bij Staatsbosbeheer en de Planteziektekundige Dienst. „Twee i het bes Het bestuur kwam tot de conclusie dat enkele ministers tegenstrijdige op merkingen hebben geplaatst over de recente prljsverhogiug van de con- sumptiemelk. Aan de ene kant dreig den de ministers van landbouw en van economische zaken dat zi,j zouden ingrijpen, wanneer de verhoging van de consumptiemelkprijs voor het wes ten van het land meer dan twee cent zou bedragen en voor de rest van het land meer dan 1 cent. dagen later", zo concludeerde bestuur, „vertelde minister-presi dent Biesheuvel dat van ingrijpen in de prijs geen sprake zou zijn". „De producent van de grondstof moet weer de klappen opvangen. In het verleden is dit ook steeds zo geweest, onder andere met de aardappels in EEG-verband. De producent wordt óf in politiek opzicht óf op de markt steeds met de kwade kant geconfron teerd", aldus het bestuur. De heer M. C. J. Kosten stelde de kwestie van de sociale verzekerings plicht voor seizoenarbeid aan de or de. De heer Kosten: „Konden in de afgelopen jaren nog wel min of meer aanvaardbare oplosiihgen met ASF gevonden worden, sinds het districts kantoor Gouda het standpunt in neemt dat alle seizoenarbeid volledig onder de sociale verzekeringswetten, valt, heel't een en ander zich toege- spits. Het wachten is nu op de beslis sing van de Sociale Verzekeringsraad. De heer Kosten wees ook nog op het besluit van de gewestelijke raad voor Noord-Brabant om de plaatselij ke Sociale Commissie op te heffen en de Sociale Commissie van de Raad te belasten met het behandelen van voorgelegde Arbeidsgeschillen. Benoemingen Door liet aanstaande vertrek van de heer ir. J. Prins als voorzitter van de ZLM, zullen een aantal vacatures ont staan, waarin door het bestuur door de volgende benoemingen en voor drachten werd voorzien: tot lid van het Hoofdbestuur van het KNLC de heer J. B. Becu te Groede; tot lid van de Provinciale Adviescom missie van het O- en S-fonds in Zee land. de heer J. B. Becu te Groede: tot lid van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwscljap de heer J. B. Becu te Groede; tot lid van de Bestuurscommissie van VLISSINGSE POMPHOUDERS OVERWEGEN TEGENAANVAL OP MIRO EN GROENENDIJK BENZINECOMMISSIE: „AFWACHTEN WIE DE LANGSTE ADEM HEEFT" VLISSINGEN In Vlissingen zijn nieuwe stappen gezet op het benzine- oorlogspad nu Albert Heijn's MIRO- zelfbedicningswarenhuis heeft aange kondigd een korting van twaalf cent per liter superbenzine tc zullen ver strekken, 'zonder extra koopverplich tingen'. Het is een antwoord op de actie van het Vlissingse koopcentrum Groenen dijk, dat sinds vorige week twaalf cent per liter teruggeeft, maar daar wel enige voorwaarden aan verbindt. Verschillende benzinepomphouders vrezen het slachtoffer te worden van deze strijd waarvan de haard ligt op liet Vlissingse industrieterrein, waar zowel Groenendijk en als MIRO hun vestigingen hebben. Het dagelijks bestuur van de BOVAG- afdeling Walcjieren heeft zich donder dag beraden over deze nieuwe ontwik kelingen en vervolgens heeft men het, hoofdbestuur in Den Haag telefonisch op de hoogte gesteld. Er zal, zo deelde de Walcherse BOVAG-woord- voerder Joosse mee, geen actie wor den ondernomen. Garagehouder De Vos uit Vlissingen, contactman van een aantal benzine pomphouders in Vlissingen deelde evenwel mee, dat er wel degelijk wat zal gaan gebeuren. En dat zal dan waarschijnlijk buiten de BOVAG om gaan. „Er wordt hier over onze rug gen heen een strijd gestreden waarbij de benzine als lokmiddel wordt ge bruikt. En het gevolg is, dat wij geen druppel meer verkopen. Dit vraagt gewoon om tegenacties", zo zei hij. Volgens de heer De Vos zou de BO VAG al geruime tijd bezig zijn om bij de benzinemaatschappijen aan te drin gen op een winstmargeverruiming, maar daar ziet hij persoonlijk weinig hei] in. „Dat is een troosteloze affaire. De maatschappijen zullen daar zeker niet toe bereid zijn, want dan gaai Klacht Verschillende benzinepomphouders te Vlissingen hebben inmiddels een klacht gedeponeerd bij de benzine commissie. De Walcherse vertegenwoordiger van deze benzinecommissie, de heer A. J. Dijkwel uit Middelburg, ziet de zaak somber in. „We hebben de zaak tot in de treure onderzocht, maar er is niks aan te doen", zegt hij. Het gaat hier volgens de heer Dijkwel om een kwes tie die volkomen legaal is. „Dat is net; zoiets als wanneer ik morgen zou besluiten om gouden tientjes uit te delen. Dan kan niemand mij dat belet ten". „Men moet er", zo liet dc heer Dijk wel nog weten, „helemaal niet van staan kijken dai Groenendijk zaterdag vijftien cent per liter terug geeft". Het is gewoon een kwestie van: wie liceft de langste adem". De benzineprijs houdt in Vlissingen al langer dan een jaar de gemoederen bezig. In november van het vorig jaar kondigde het koopcentrum Groenen dijk aan, dat iedereen die bij de Chrevronpomp op het terrein van het centrum benzine zou tanken op ver toon van de bon acht cent per getank te liter terug zou krijgen. De directie van Chrevon Nederland heeft daarop, na vruchteloos onderhandelen de leve ring van Chevronbenzine stop gezet en de Chevronschilden en reclame- vlaggen bij de pomp laten verwijde ren. Groenendijk is toen verder ge gaan met de verkoop van merkloze benzine, waarbij men acht cent per literterugkreeg. Vorige week is men ertoe overgegaan om per liter twaalf cent terug te betalen. De enige voor waarde is, dat er vijf keer vijftien gulden in het koopcentrum is besteed. Bij aankoop van goederen ter waarde van 15 ontvangt men een bon en tegen inlevering van vijf bonnen kan men benzine tanken voor een bedrag dat twaalf cent onder de normale literprijs ligt. In maart van dit jaar mengde de MIRO zich in de strijd door met, goedkopere benzine op de markt, te komen. Enkele dealers van GB-benzine in Vlissingen en Souburg besloten daarop over te gaan tot een verlaging van de benzineprijs met tien cent per liter. Deze reductie zakte later tot vijf cent en bedroeg tot gisteren nog vier cent. Korting Een woordvoerder van de benzine maatschappij GB (gebroeders Broere te Dordrecht) heeft gistermiddag ech ter laten weten dat is besloten om „uit defensieve overwegingen" een korting op de GB-pompprijzcn in Vlis singen in te stellen. Het betreft een korting van tien cent per liter. Het gaat hier om dezelfde punten als de vorige keer: garage De Schelde, het benzinestation C. J. Vader, de firma Hofman en de firma Lobbezoo in Oost-Souburg. „Wij dorsten niet naar oorlog", zo zei woordvoerder Schreuders in een nadere toelichting. „Maar wij worden in deze aangeval len". de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap de heer J. B, Becu te Groede; tot lid van de Provinciale Raad voor de Luchtverontreiniging in Zeeland ui bij het Landbouwschap worden voor gedragen de heer J. Nieuwenhuijse te Lewedorp; tot lid van het bestuur van de stich ting Vaste Oeververbinding zal bij het landbouwschap worden voorgedragen de heer J. B. Becu te Groede; tot plaatsvervangend bestuurslid van de Coöperatieve Vereniging 'Gropatax' de heer J. B. Becu te Groede; tot vertegenwoordiger namens de ge organiseerde landbouw in de Zeeuwse Regionale Raad voor de Arbeids markt, de heer M. C. J. Kosten te Tholen; tot lid va.n de Commissie Landbouw (adviescommissie voor de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmaxlct) de heer M. C. J. Kosten te Tholen; tot lid van de overlegcommissie ZLM- Hollandse Maatschappij va.n Land bouw inzake Ruimtelijke Ordening In Zuidwest-Nederland de heer J. B, Be cu te Groede; Tot lid van de Overlegcommissie inza ke herstructurering Sloegebied de heer J. Nieuwenhuijse te Lewedorp. In de vacature van de heer W. L. den Hamer te Axel als lid van de Vecliou- derijcommissie der ZLM werd be noemd de heer J. de Kraker te Hoek en In de vacature van de heer .1. C, Colijn te Doeveren als lid van de Tuinbouwcommissie der ZLM werd benoemd de heer G. Sterrenburg Ie Capelle. Het bestuur besloot voorts de heer J. Markusse te benoemen tot lid van ck door de gewestelijke raad i werkgroep Milieuvraagstukken.' VLISSINGEN In Vlissingen is thans het raadsbesluit in werking ge treden, waarbij is bepaald dat horeca ondernemers in de wintermaanden - van 15 september tot en mijt 29 april op vrijdagen, zaterdagen en zondi gen en op de christelijk en na'ionale feestdagen hun bedrijven tot 1 uur '5 nachts mogen epen houden. Het bc sluit is genomen op verzoek vnn d« horecabedrijfsvoerders, die het ah schadelijk ervoeren dat men raceds om 24 uur de zaak moest sluiten. Examen Aan het Nederlands wetenschappelijk instituut voor toerisme te Breda slar" de de heer H. J. M. Berrevoets uit T neuzen voor het examen toerisme. DROOG WEER Droog maar meest zwaarbewolkt met plaatselijk mist. Zwakke tot matige noordoostelijke wind. Maximumtem peraturen omstreeks 4 graden. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag. Droog, plaatselijk mist en tempera turen in het algemeen beneden nor maal. zon maan op onder op onder 08.29 16.31 18.27 11.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2