Bestuur veiling Goes wil champignon-verlies omslaan over de leden 'Marina' en 'Astrid' verlaten 't eiland Duitse kustvaarder in moeilijkheden op de Noordzee Overval Zierikzee 100ste van dit jaar B. en w. Vlissingen: in komende jaren nog nieuwe industrie te verwachten 2 VEILINGBESTUUR TREEDT AF GROOTSCHEEPSE REDDINGSACTIE DEKLADING WAS GAAN SCHUIVEN ALMANAK Gunstige resultaten in garnalenvisserij OVERVALLEN IN ZEELAND ZIJN NOG SPORADISCH ANTWOORD OP VRAGEN BIJ DE GEMEENTEBEGROTING VOOR 1972 DE VOEGER-VERBONK NV (011» 8351 DRIE MAANDEN ONVOORWAAR DELIJK VOOR KRAAKP0GING Bij vestiging van V D Vlissingen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 NOVEMBER 1971 DRIE WIJZE KOMEN DONDERDAG AVOND MEI RAPPORT GOES De veilingvereniging 'Zuid-Beveland' zal donderdag avond proberen een einde te ma ken aan de bestuurscrisis, waar in de vereniging sinds eind juli verkeert. Het bestuur zal de le den dan vragen om het verlies over 1970-1971 van bijna zeven, ton om te slaan over de ruim zevenhonderd leden van de vei ling. De leden en zij, die aan het eind van het boekjaar 1970-'71 lid waren, zullen dan moeten be talen naar evenredigheid van de bedragen van de door hen in het afgelopen boekjaar geveilde produkten. Zoals gemeld hebben de veiligleden op de algemene vergaderingen van 29 juli en 31 augustus liun goedkeuring onthouden aan de financiële jaarstuk ken van het bestuur. Dat gebeurde op advies van de financiële commissie en de accountant. Donderdagavond zal de commissie van de drie wijzen mannen, die in op dracht van de algemene vergadering de mogelijkheden van het champig- nonbedrijf heeft onderzocht, met haar conclusies komen. De commissie zal dan ook adviezen geven voor de toe komst. De algemene vergadering besloot eind augustus na lange disccus- sies tot het instellen van deze com missie. Men wi'lde namelijk niet over gaan tot het naar huis sturen van het bestuur en ook niet tot het liquideren van het champignonbedrijf, dat het grote veilingverlies heeft veroorzaakt. Binnen het dagelijks bestuur beston den ook tegenstellingen. Een deel van het bestuur wilde streven naar een snelle veilingfusie, waarbij het cham- pignonbedrijf zou worden ingebracht. Een ander deel wilde het champignon- bedrijf als zelfstandige nv laten voort bestaan. Dat laatste was niet mogelijk zonder grote leningen. Directeur Mogelijk zal donderdag ook de positie van veilingdirecteur drs. D. J. A. Butijn aan de orde komen. Tijdens de jongste vergadering werd al gesteld, dat er enerzijds controversen bestaan binnen het bestuur en anderzijds tus sen het bestuur en de directeur. De heer Butdjn is al sinds begin septem ber met verlof. Het bestuur, onder "VLISSINGEN In de vroege vrijdag ochtend is op de Noordzee 15 mijl ten noordwesten van de vuurtoren te Haamstede de 1000 ton metende kust vaarder Decimal' met onder andere een vrouw en een kind aan boord, in moeilijkheden geraakt. De deklading, bestaande uit containers, was gaan schuiven, waardoor het schip 30 tot 40 graden slagzij maakte. Omstreeks negen uur zond Schevenin- gen Radio het noodsignaal Mayday uit en alle schepen in de omgeving van de .Decimal' werden verzocht te assisteren. Van de marinebasis Val kenburg stegen een Neptune en twee helikopters op, terwijl uit Burgh-Sluis de reddingsboot 'aJn Leis' uitvoer. In middels was ook het Nederlandse schip 'Libertas' langszij gekomen. De weersgesteldheid was echter slecht dat een woordvoerder van de marine omstreeks half elf de situatie hopeloos noemde. Een poging vrouw en het kind met een helikopter van boord te halen mislukte, omdat het schip zo schuin lag dat het onmo gelijk was aan boord te komen. De marine hield er al rekenitg mee dat de bemanning van de Decimal' uit het water zou moeten worden opgevist. Er waren bij het in nood verkerende schip ook al twee sleepboten gearri veerd, de ,Leie' uit Oostende en de Jean Marie Gerling' van de unie van redding- en sleepdienst uit Antwerpen. Om half twaalf bereikte de reddings boot Jan Leis' het schip. Kapitein C. Schot van de Jan Leis' vertelde dat (ADVERTENTIE) eeuwse Gebruiksaanwijzing Gisteren heeft u in de krant kun nen lezen: Nederlanders doen er voorlopia beter aan weg te blij ven uit de Belgische, grensstreek. Want de berechting van ene Van S. zit de politie daar zo hoog dat ze speciale acties tegen Nederlan ders heeft aangekondigd. Om dit gebied toch zonder al te grote vertragingen te kunnen doortrek ken volgt hier een kleine gebruiks- aanwijzing: Draai, wanneer u onverhoopt mocht worden aangehouden, uw portierraampje open en verkon dig met luide stemze hadden 'm levenslang moeten geven. Daarna kunt u er dan misschien nog ter verduidelijking aan toe vertrouwen dat u zich schaamt Nederlander te zijn en desvjegen naar België bent uitgeweken. Nadat u tenslotte heeft uitgeroe pen, dat de rijkswacht uw beste kameraad is zal men u verder geen stroobreed meer in de weg het echter onmogelijk was de vrouw en het kind van boord te halen. ,Dan zouden ze een torensprong hebben moeten maken, want er stond zó'n Ommekeer Omstreeks twaalf uur lieten beman ningsleden van de Duitse kustvaarder enkele tanks vol water lopen en zagen ze,, kans de lading iets te versohuiven, waardoor de slagzij aanmerkelijk minder werd. De alarmtoestand werd toen opgeheven en de helikopters van de MLD werden teruggetrokken. De kapitein van de Decimal' vond de situatie zo gunstig, dat hij besloot de vrouw en het kind aan boord te latèn. De Jan Leis' voer voor alle zekerheid nog een gedeelte met het schip mee, en zette daarna koers naar Burgh- Sluis. De Decimal' zette de reis naar Rotterdam voort. voorzitterschap van de lieer J. Kake- beeke, zal donderdagavond zijn zetels ter beschikking stellen. Men stelt de algemene vergadering namelijk vóór het aantal bestuursleden terug te brengen van de huidige dertien tot het statutaire minimum van negen. „Het bestuur is van mening, dat het onder de huidige omstandigheden zelf geen initiatief moet nemen tot voordragen van kandidaten. "VLISSINGEN De bedrijfsresulta ten in de garnalenvisserij zijn in 1970 ten opzichte van 1969 aanzienlijk ver beterd. In 1969 bedroeg de opbrengst 12.8 miljoen gulden, In 1970 16.6 mil joen. Deze stijging was het gevolg van een hogere gemiddelde aanvoerprijs en een vermindering van de hoeveelheid. De brutobesomming van de Breskense vissers bedroeg per vaartuig 126.900,-. Het netto-overschot was 1600,- tegen in 1969 5300,- verlies. Per vaartuig bedroeg de brutobesom ming van de Arnemuidense vissers 167.500,-. Het netto-overschot bedroeg 16.000,-. In 1969 was dat 5200,-. DADERS ZIJN NOG NIET BEKEND ZIERIKZEE De mislukte overval, die donderdagavond op bet postkan toor van Zierikzee werd gepleegd, heeft nog geen daders opgeleverd. Het onderzoek van de politie heeft vrijdag geen nieuwe feiten aan het licht ge bracht. Met de overval in Zierikzee werd een record bereikt: Sinds janua ri van dit jaar zijn niet minder dan 100 overvallen gepleegd op banken, PTT- en grenswisselkantoren en geld transporten. De totale buit in dit tijdvak bedroeg twee miljoen gulden. Ongeveer twintig keer bleef een o val beperkt tot een poging De grootste Map viel dit jaar bij de PTT. Bijna 35 maal kozen overvallers een vestiging van de posterijen uit. Ook geldtransporten bleken dit jaar in trek: Er kwamen tot nu toe zeven tien meldingen binnen van dergelijke overvallen. Bij de banken kregen de Boerenleenbanken 15 maal, de Alge mene Bank Nederland 6 maal en de Amrobank 5 maal, het meest bezoek. Het aantal overvallen van dit jaar, waarbij niet meegerekend de aansla gen op kantoren, pompstations, winke liers en burgers, steekt af tegen de voorgaande jaren. Het vorig jaar tel de 46 pogingen, waaronder 9 pogin gen. In 1969 waren het er 48 met 12 pogingen, in 1968 31 met 11 pogingen, in 1967 8 met 4 pogingen, in 1966 10 met 1 poging en in 1964 vier, waa der twee pogingen. Het grootste bedrag bij een bankover val werd dit jaar op 22 februari, bij de Nederlandse Middenstandstaank in Utrecht ontvreemd; waar de overval lers twee ton meenamen. Bij een geldtransport op 26 april te Eindho ven werd eveneens twee ton buitge maakt. Droevig ,De toekomst ziet er op het ogenblik donker uit," zo voorspelt majoor K. de Maat van de districtsrecherche te Breda. Volgens hem zal het aantal overvallen nog toenemen, wanneer niet snel tot een algemene verbetering wordt overgegaan. „Met name bij de postkantoren is het een uiterst droevi ge zaak. De meeste kantoren hebben vrijwel geen enkele beveiliging." Ma joor De Maat heeft de indruk, dat ons land langzamerhand een eldorado aan het worden is voor roofovervallen op veldobjecten. „Ge lioelt tegenwoordig maar met een ballpoint een bank binnen te lopen en boe te roepen en je ben', enkele duizenden guldens rij ker," zo meent hij. In de laatste zes jaar sloegen overval lers 70 maal hun slag in Noord- Holland, gevolgd door Noord-Brabant 40, Zuid-Holland 36, Limburg 31, Utrecht 26 en Gelderland 22. In de provincies Zeeland 8, Overijssel Drenthe 4 en Groningen 3, komt een overval nog maar sporadisch voor, de grootste 'witte plek' is Friesland, waar nog 'slechts' eenmaal werd toe geslagen. Nederland telt ongeveer 23.000 particuliere banken, spaarban ken en PTT-kantoren en hun bijkanto ren. Daarvan zijn er thans ongeveer 10.000 beveiligde met pantserglas en kluizen. Veiling Kapelle niet op dankdag voor het gewas KAPELLE In verband met c. dankdag voor het gewas zal woensdag in Kapelle-Biezelinge geen fruit- en groenteveiling worden gehouden. De veiling van woensdag in Kapelle is nu verzet naar dinsdagmorgen om half twaalf. Om dit mogelijk te maken zal de veiling in Krabbendijke op die dag beginnen öm half tien in plaats van tien uur en in Goes zal de veiling om half twee beginnen in plaats van om 1 uur zoals anders op deze dagen het geval is. Vervolgens zal weer normaal worden geveild op woensdag en vrij dag in Kapelle-Biezelinge en op dins dag en donderdag in Krabbendijke en Goes, respectievelijk om 10 uur en uur. LAATSTE WERKPAARDEN VAN NOORD-BEVELAND EIGENAAR BREURE TRACTOR COLIJNSPLAAT Over enkele dagen verlaten de laatste twee werkpaarden Noord-Beveiand. Al ruim drie, jaar waren Marina en Astrid de enige nog 'in functie zijnde' werkpaarden van liet voormalige eiland. Aan hun mo nopoliepositie komt nu een einde. De paardenliefhebbers zullen één ding fijn vinden: op het bedrijf van de heer P. Breure komen in plaats van de beide paarden geen tractoren. „Daar begin ik op mijn leeftijd niet meer aan", zegt de nu 63-jarige vroegere eigenaar vau Marina en Astrid. De heer Breure gaat nu precies vijftig jaar met paarden om. In die periode heeft hij er welgeteld 22 gehad. Zijn eerste paard was Mortje. Dat was nog toen de heer Breure net van school op het bedrijf bij zijn vader werkte. De heer Breure nam het bedrijf op 19-jarige leeftijd over. „Van jongsaf heb ik me altijd ernorm aangetrokken gevoeld tot paar den. Want liefde voor het paard moet er zeker zijn, wil je er vijftig jaar mee kunnen werken. Ze zeggen nu weieens tegen me: je vind het zeker wel fijn dat je de paarden straks niet meer hebt, het bracht toch heel wat extra werk mee. Maar da.n kan ik moeilijk bevestigend antwoorden. Ik heb nooit met tegenzin m'n gang naar de paardestal gemaakt om ze. bijvoorbeeld 's avonds, te verzorgen", aldus de heer Breure. Tot nu toe deden de beide paar den nog heel wat werk op het land van de Colijnsplaatse hoer. Hij heeft twintig hectare land. Vroeger had hij drie paai'den, waarmee hij heel het land be werkte. „Maar vroeger was een paard helemaal niet duur. Ook wat onderhouc*. betreft niet. Nu heb ik er nog twee omdat het voer en dergelijke zo kostbaar wordt, maar vaak gebeurt het dat ik wat laat Maar ben met de oogst. Ik ben zelf 63, ik heb geen zoons, die m'n bedrijf kunnen overnemen, ik heb alleen doch ters en bovendien gaat m'n laat ste knecht volgend jaar met pen sioen" Al met al is dat voor heer Breure reden genoeg om niet meer aan een nieuw span paarden te begiftnen. Die laatste jaren die hij nog op z'n bedrijf wil doorwerken worden de paai' den niet meer vervangen doo' machines. „Ik ga het- maar eens in het loonbedrijf proberen", al dus de heer Breure. Hij herinnert zich nog precies z'n slechtste paard. ..Dat kocht ik op de markt in Middelburg, geen goeie reclame voor die markt dus. Het paard heette Lotte en die Lotte wou niet trekken". Op Mies was dc heer Breure destijds wel erg trots. Dat paard kocht hij voor lino,-; de vijf veulens, die hij met het paard fokte, brachten stuk voor stuk een goeie prijs op en tenslotte kon de heer Breure het paard voor 650,- verkopen. „Als je ziet dat de prijs van een paard eigenlijk maar verdriedub beld is in een groot aantal jaren en dat terwijl alles toch ontzet tend duur is geworden, dan blijkt wel dat paarden nu niet veel waarde meer hebben. Er is wei nig vraag meer naar". In totaal had de heer Breure 22 paarden. Daarvan is er maar één gestorven. „Dat is echt niet veel. Maar op een ochtend kwam ik in de stal en toen lag het daar dood. Dat deed me wel even wat". Met iets van weemoed haalt de heer Breure z'n laatste 'echte paarden' uit de stal. Ze zijn allebei elf jaar oud en de paardekoper Simon van Hoef uit Goes is de nieuwe eigenaar. De heer Jacob Jansen te Tholen be haalde in het ir. Ottenbad te Eindho ven het diploma zwemonderwijzer van de KNZB. De heer Jansen ontving zijn opleiding iin Breda. GEEN ONTSPANNING OP ARBEIDSMARKT VLISSINGEN Er zijn de twee komende jaren voor Vlissingen nog nieuwe industrievestigingen te ver wachten. Dat schrijft het college van b en w van Vlissingen in de memorie van antwoord, die is verschenen nadat de raad de gemeentebegroting vóór 1972 heeft onderzocht. Over industrie vestigingen zijn verschillende contac ten gelegd. Het college noemt de namen Union Rhelnische Braunkohlen Krafstoff A G en het kraanverhuurbe drijf Van Twist NV. B en w maken duidelijk, dat Vlissin gen voor toeleverende industrieën al leen de beschikking heeft over het industrieterrein Noord. „Waar gedacht wordt aan andere vestigingspunben binnen de gemeentegrenzen va! ten deze dikwijls onder het bestuur van andere organen, zoals bij voorbeeld het ha venschap," antwoorden b en w op vragen, die bij het begrotingsonder- zoek zijn gesteld. „Als gemeente kun nen wij terzake geen bijzondere acti viteiten ontwikkelen- We hebben bij desgevraagd steeds onze volle mede werking verleend en informatie ver strekt over hetgeen voor betrokkenen van belang kan zijn." Het college meent, dat in Vlissingen van een merkbare ontspanning op de arbeidsmarkt geen sprake is. Het werk loosheidscijfer nam ten opzichte van het vorig jaar iets toe: van 62 naar 80 werklozen. B en w: „Gelet op het feit, dat de gevolgen van de in bedrijfstel- ling van de diverse nieuwe industrieën nu pas in volle omvang tot uitdruk king beginnen te komen en met diver se bedrijven nog onderhandelingen ge voerd worden over een eventuele ves tiging in Vlissingen Oost en ook nog een nieuwe gróte vestiging (Total) aanstaande is, menen wij, dat inder daad nog van een stroomversnelling gesproken kan worden." Daarhij her innert men eraan, dat in de begelei dingsbrief bij de begroting al is ge wezen op de sterke groei van de orderportefeuille van het concern Rijn-Schelde. B en w voorspellen, dat het woningbe stand van de Vereniging tot Verbete ring van de Volkshuisvesting toerei kend zal zijn voor huisvesting van nieuw aan tc trekken Schclde-perso- neel. Men stelt, dat ongetwijfeld een beroep zal moeten worden gedaan op de woningen van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds In Zeewijksingel en op die van andere woningbouwver enigingen. Het college kan op dit moment geen antwoord geven op de aantallen buitenlandse die in de toekomst zullen moeten worden aangetrokken. B en w geven op verzoek van één van de raadsleden in een staatje aan, hoe groot het percentage van de industrië le werknemers is. dat in Vlissingen woont. Van de 3400 Schelde-werkne- mers woont 70 pet in Vlissingen, van de 748 werknemers van Hoechst NV 37 pet, van de 560 man van NV Pechiney 47 pet; en van de 102 werke- nemers van M T International 37 pet. Bij die bedrijven werken in het totaal 429 buitenlandse werknemers. Het college deelt mee, dat 'De Schel de' geen activiteiten vanuit de binnen stad naar Vlissingen Oost wil ver plaatsen. Conclusie van b en w: „Voorshands moeten wij er bij de planning van de stedebouwkundige voorzieningen in de binnenstad vanuit gaan, dat niet beschikt zal kunnen worden over de aldaar gelegen terrei nen of een deel daarvan van genoemde maatschappij.'" Het college is op dit moment niets bekend over eventuele uitbreidings-1 plannen van Hoechst NV. B en w wijzen er op, dat zij volgens de wet inzake de luchtverontreiniging te allen tijde bevoegd zijn gedeputeerde staten uit eigen beweging van advies te die nen over een aanvraag voor een ver gunning of een ontwerpvergunning voor industriële vestigingen. Dat ad vies kan ook worden gegeven voor gs overgaan tot wijziging of het gedeelte lijk intrekken van een vergunning of voor gs overgaan tot sluiting of deeltelijke sluiting van een bepaalde inrichting. B en w: „De burgemeester wordt, voordat de commissaris van de koningin gebruik maakt van zijn bevoegdheid bij (dreigende) luchtver ontreiniging een bevel te geven tot sluiting van een (gedeelte van een) inrichting, het buitenwerking stellen van een toestel en het staken van een verontreinigende handeling, in de gele genheid gesteld advies uit te brengen. De raad heeft rechtstreeks geen advi serende bevoegdheid. Wij zullen even wel overwegen of het mogelijk is in de onderhavige zaken de vaste com missie van advies voor zaken de volksgezondheid en de milieuhygiëne betreffende, te horen." De containerterminal is volgens b en w beslist geen fiasco geworden. Het college deelt mee, dat bij de opzet van de terminal is uitgegaan van 10.000 containerbehandelingen jaar. In de eerste vijf maanden van de opening werden 6444 containers gelost of geladen. Cultuur Het college deelt mee, dat de voorbe reidingscommissie voor recreatie en toerisme is gekomen met een voorlo pig programma, waarin wordt aange geven welke wensen er zijn voor dc inrichting van een te stichten ontmoe- tings- en ontspanningscentrum. Men is uitgegaan van een multi-functionele opzet. Daarbij wordt onder meer ge dacht aan e en evenementenhal, een café-restaurant, een aantal zalen voor velerlei doeleinden, een creche, een expositieruimte, een permanente film zaal, een howlmgcentre, een zaal voor sport cn spel en kiosken. De onderhandelingen met een ontwik kelingsmaatschappij over de ontwik keling van de Spuiboezem zijn uitge draaid op een 'grote tegenvaller,' zo maakt het college duidelijk. Winkels In antwoord op vragen over het ef fect van de vestiging van de Miro delen b en w mee: „het verband, dat tussen de in bed rijf.stelling van de Miro en de mogelijk betere bedrijfsre sultaten van een aantal zaken in de binnenstad wordt gelegd, is een ver band, dat door de detailhandel zelf is gelegd. Mede gelét op de gestegen drukte in de binnenstad op zaterdag middagen moet wel aan een bepaald positief verband gedacht worden. En verder over de middenstand: het opti misme ten aanzien van de ontwikke ling van de middenstand komt van die groep zelf. Wij nemen aan, dat men dit gevoelen niet zonder grond heeft kenbaar gemaakt." Uit antwoorden van b en w wordt verder duidelijk, dat men het beleid erop richt het aantal winkels in de binnenstad eerder te doen inkrimpen dan te doen uitbreiden. „Sommige straten zullen echter een winkelfunc tie moeten behouden. Modernisering of aanpassing van bedrijven moet naar onze mening niet worden tegen gegaan. De totstandkoming van enkele nieuwe vestigingen zal, in voorkomen de gevallen, evenmin moeten worden tegengegaan," aldus b en w. Men wijst, er op, dat een gerichte studie vooi ontwikkeling van de binnenstad zal worden verricht. Het college is van oordeel, dat de aanleg van de Hoge brug over het Kanaal door Walcheren nabij de PZEMcentrale geen uitstel gedoogt. Men wijst er op, dat, als in 1973 met, dat werk zou kunnen worden begon nen, de brug niet voor eind 1974 of begin 1975 klaar kan zijn. In die tijd is ook het bestemmingsplan Wester- zicht voltooid. In 1969 en 1970 kwamen In Vlissingen 550 en 360 woningen gereed. In 1971 zullen waarschijnlijk 500 woningen worden opgeleverd. Naar schatting zul len in 1972 en 1973 ongeveer 60C huizen per jaar klaar komen. Het plan Schoonenburg kan. in de tweede helft van 1972 bouwrijp zijn en dat geldt ook voor Westerzicht. In Schoonenburg kan nog in dit jaar een begin gemaakt worden met de bouw van 216 flatwoningen. Midden 1972 kan in hetzelfde plan begonnen wor den met de bouw van 450 huizen. B en w hebben van de minister nog geen enkele reactie gehad op het verzoek plannen te mogen maken voor de uitbreiding van de huishoud en nijverheidsschool en de leao- school. Het college heeft nog steeds de bedoeling een zekere integratie tot stand te brengen tussen de huishoud school, de technische school en de leao-school. Een probleem bij de scholenbouw is de snelle vergrijzing van de stadswij- ke. Daarom wordt steeds vaker ge dacht aan de bóüw van semi-perma- nenle scholen, ook in nog jonge wij ken. Het college onderzoekt of het nuttig ter oplossing van het scholen- bouwprobleem een beleidsplan op te stellen. De daarvoor Ingestelde commissie komt voor 1972 nog niet met de 'Nota jeugdbeleid.' Wel wordt binnen afzien bare tijd een aanbeveling gedaan over het te voeren beleid met betrekking tot liet jeugd- en jongerenwerk in Vlissingen. B en w gaan ervan uit, dat bet voormalig Katholiek Militair Te huis de nodige compensatie in ruimte biedt voor liet jeugdwerk van de VOG. Omdat nog niet bekend is. op welk tijdstip de voormalige huishoud school niet meer kan worden gebruikt, als overnachtingsgelegenheid voor de jeugd, hebben b en w zich nog niet beraden over vervangende ruimte daarvoor. Het college heeft met, Hoechst Vlissin gen overleg gepleegd over de moge lijkheden van overkapping van het openlucht-wedstrijdbad met een Trevi- ra-Hoéchfest-kap, men onderzoekt dat nader. Daarbij wordt ook bekeken wal;, met, behulp van zo'n overkapping zou kunnen worden gedaan vóór een grote, eenvoudige sporthal. De uitbrei ding van het sportveldencomplex Sou burg houdt onder meer de aanleg va.n een tennispark in. Vooruitlopend op de verschijning van een nota over de toeristenbelasting delen b en w mee, dat zij er niet voor voelen die belasting al in 1972 in te voeren. B en w geven in het, begin van de memorie van antwoord aan, dat voor verschillende zaken nota's en plannen in voorbereiding zijn: de cultuurnota, de Jeugdnota, de not,a inzake scholen bouw, de nota, inzake voortgezet on derwijs, de rioleringsnota en de struc tuurplannen Middelburg en Vlissingen. (ADVERTENTIE) GROOTHANDEL IN DRANKEN Wijziging telefoonnummers a.s. maandag De nummers 3261 en 2870 komen hiermede te vervallen. MIDDELBURG Dc rechtbank tc Middelburg beeft dc brandkastenkra- ker J. R. uit Apeldoorn veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek van voorarrest, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. R. drong in de nacht van 2 op 3 oktober met zijn nog voortvluchtige partner B. de Vlissingsc vestiging van V&D binnen met de bedoeling een brand- „HOE STAAN GS BRABANT TEGENOVER ZUIVERING VUILE WATER BIJ WAARDE?" VLISSINGEN Een aantal Brabant se statenleden willen van gedeputeer de staten van Noord-Brabant weten hoe zij staan tegenover een mogelijke zuivering aan het einde van de vuilaf voerleiding bij Waarde. „Wat zijn de eventuele consequenties voor de verschillende betrokkenen (provincie(s), industrie, gemeenten, waterschappen)? zo vragen zij in be schouwingen naar aanleiding van de beleidsnota en de begroting voor 1972 van de provincie. De leden vragen verder hoe ver de ontwikkeling is met betrekking tot het zuiveren van ge meentelijk huishoudelijk afvalwater. „Indien er nog niet mee begonnen is, is het college dan bereid druk uit te oefenen op het waterschap West,-Bra bant om onverwijld met de bouw van de benodigde zuiveringsinstallatie! beginnen?" zo vragen zij. EXAMENS Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde voor hel, ingenieursexa- men elektrotchniek, do heor J. J. Overdulve te Axel. kast tc kraken, waarin zich naar zU dachten 40.000 gulden zou bevinden. Toen de mannen naar buiten gingen om gereedschap te halen, werden zij door een voorbijganger opgemerkt, waama de politie werd gewaar schuwd. R. werd gepakt, maar B. wist te ontvluchten. Kort voordat de recht bank deze zaak op 5 november behan delde, verleende B. zijn gepakte kame raad nog wat .morele steun' via een telefoontje aan diens raadsman, mr P. C. Adriaanse. .B verhulde daarbij ui teraard niets over zijn verblijfplaats. Tijdens de rechtzitting bleek dat R- geen nieuweling in het vak was en dat hij reeds i3 jaar gevangenisstraf ach ter de rug had. De officier eiste tegen R. 12 maanden gevangenisstraf, waar van vijf Voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. De rechtbank heelt voorts cle in besiag genomen gereed schappen en R.'s pei'sonenauto, een Mercedes, verbeurd verklaard. R. zal onder toezicht worden gesteld van da dr. Meyersvereniging in Arnhem. Koud en wisselvallig. Op de meeste plaatsen droog en vrLi zonning weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. In de ochtend op veel plaatsen nog lichte tot matige vorst. Middagtempcraturen ongeveer plus 2 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: 2 tot 7 graden onder normaal; max. temp.: 1 tot 5 graden 21 november zon maan op onder op onder 08,09 16.42 11.46 18.58 22 november zon maan op onder op onder 08.11 16.41 12.21 20.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2