„Inschakeling kennis 'eeum „Ik teken mensen in een ligt voor de hand bij uitvoering wvo" onmenselijke situatie" G.H.E.M. van Waes: „Een hoger tempo kunnen we niet bijbenen" ows 71 't IS DE PRIJS-SLAG geefiets van de slijter... 11 Studenten Orkest naar Middelburg Gs nemen de WMZ-aspecten in overweging 60 jaar getrouwd in Vlissingen GEEN SLOE 2 TOT 1985: 'JUÏST' „WERKOVERLEG NOODZAKELIJK VOOR SFEER IN EEN BEDRIJF" is ie nog mooi... NV Garage G. M. Poppe en Zn SCHIPPER-NOORD NV VRIJDAG 19 NOVEMBER 1971' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WATERMAATSCHAPPIJ ZEELAND AAN GS EN GEMEENTEN: WINNAAR HENRIETTE ROLAND HOLST-PRIJS I ADVERTENTIE) „VERBREDING ONDERZOEK IS BESPAREND" GOES De NV. watermaatschappij Zeeland meent dal inschakeling van haar kennis en faciliteiten bij de uit voering van de wet verontreiniging op pervlaktewateren (WVO) voor de hand ligt- In een nota gericht aan gs en de Zeeuwse gemeentebesturen wijst de WMZ er onder andere op dat de kennis voor het verrichten van onder zoek op oppervlaktewateren en afval water en het geven van adviezen bij het laboratorium van de watermaat schappij aanwezig is. *„De waterschappen achten inschakeling van het laboratorium gewenst. En ver breding van de basis van het labora toriumonderzoek op het gebied van water zal kostenbesparend werken. Dat is voor zowel de waterschappen als de watermaatschappij interessant", zo schrijft de WMZ. In de nota reageert de watermaatschappij op het eindrap port dat samengesteld werd na een studiebijeenkomst over de waterzui- veringsproblematiek, die op 2 en 3 april van dit jaar in Oostkapelle werd gehouden. De aanwezigen concludeer den voorkeur te hebben voor het bren gen en houden van het beheer van wa terkwantiteit en waterkwaliteit in één hand. In de Zeeuwse omstandigheden zou dit een opdracht van het water kwaliteitsbeheer aan de waterschappen betekenen. In het eindrapport werd geconsta teerd dat gezien de noodzaak ten be hoeve van de heffingen en gebruiksad- ministratie bij te houden gebruik ge maakt zou kunnen worden van de da- ministratie van een openbaar nutsbe drijf als Intermedair. Hierbij werd met name ge dacht aan de watermaatschappij, aan gezien deze een nagenoeg 100 procent- aansluitingspercentage kent en ook be schikt over de geleverde hoeveelheden drink- en industrie water, als taak van de technische dienst van het waterschap werd aangegeven: het bemonsteren en analyseren van op pervlaktewater. zowel in het algemeen als bij bepaalde lozingspunten: het ad viseren in zaken door waterschapsbe sturen te verlenen vergunningen, con tact met industriële bedrijven, beoor delen lozing van het bedrijf en mate van eigen zuiveringsmaatregelen van het bedrijf; adviseren inzake de hef fingen afhankelijk van de vervuilings- waaxde en de begeleiding bij bouw en exploitatie van zuiveringsinrichtingen. De watermaatschappij wijst er in de nota op, dat de aanwezigen van oordeel waren, dat. een deel van deze zaken door de bestaande technische dien sten van de waterschappen zou kunnen worden verricht, eventueel na enige uitbreiding, maar dat een deel van de vergadering het optreden vroeg van met name een laboratorium. Het werd toen mogelijk geoordeeld de mankracht voor het laboratorium, geschat op ée'n specialist, met twee of drie assistenten, te betrekken van de watermaatschappij, terwijl het op leiden van waterschapstechnici ook tot de mogelijkheden werden genoemd. Men sprak een duidelijke voorkeur uit voor gebruikmaking van de laborato- riumoutillage van de WMZ. Mogelijkheden In de nota noemt de WMZ de volgende mogelijkheden van inschakeling van „de aanwezige outillage, kennis en mankracht" bij de uitvoering van de wet verontreiniging oppervlaktewate ren: a) dienstverlening ten behoeve AMSTERDAM (ANP) Voor de twin tigste keer is na audities in Groningen, Utrecht en Amsterdam een groep van 70 studenten geselecteerd die te zamen liet Nederlands Studenten Orkest gaan vormen, dat de tweede helft van ja nuari van het volgend jaar een tournee door ons land gaat maken. Onder muzikale leiding van dirigent Jan Brassen zullen cle studenten tus sen 14 en 28 januari in elf steden in Nederland musiceren, waaronder Am sterdam, Groningen, Middelburg (15 januari), Kerkrade en Rotterdam. Ook zal een concert (op 21 januari) worden gegeven in de stad Luxemburg. De op dracht om een symfonisch werk voor bet Nederland Studenten Orkest te schrijven is dit jaar gegeven aan Wil lem Frederik Bon. Voorts zal onder meer een werk van Haydn worden ge speeld. De repetities van het orkest zullen in de eerste helft van januari in Bergen (N-H) worden gehouden. (ADVERTENTIE) (Infraaia geschenkverpgkklng) GOES Gedeputeerde staten van Zeeland zijn bereid om bij de voor stellen aan de staten in verband met de uitvoering van de Wet Op pervlaktewateren de in de nota van de Waterleidingmaatschappij Zeeland naar voren gebrachte as pecten mede in overweging te ne men. Gs. schrijven dit in een reac tie op de nota. "Wel wollen wij u er op wijzen, dat welk orgaan ook met de taak op het zuiverhouden van de op pervlakte wateren zal worden be last, aan een dergelijk orgaan zelf de beslissing moet worden overgelaten in hoeverre samen werking met. uw maatschappij ge wenst is', aldus gs in een brief aan de WMZ. In een daarop volgende brief wees de watermaatschappij gs op de risico's, verbonden aan een volle dige vrijheid van beslissing bij het met de uitvoering van de wvo te belasten orgaaan. Men acht de mogelijkheid aanwezig dat be doeld orgaan bijvoorbeeld zal overgaan tot de vorming van een eigen afvalwaterlaboratorium en- of eigen orgaan tot heffing van de in de wet genoemde bijdragen. In de brief van de WMZ aan gs wijst men nogmaals op de kostenbe sparende factor. De gemeentebe sturen hebben nu de nota en de beide brieven ontvangen. de heffingen; b) bemonsteren en anali- seren van oppervlakte water; c) advise ring omtrent te verlenen vergunningen d) begeleiding van bouw en exploita tie van zuiveringsinrichtingen en e) advisering en begeleiding van de aan leg van rioolpcrsleidingcn alsmede as sistentie bij het helleer. Ter verduidelijking van deze punten wijst de WMZ er onder andere op dat de watermaatschappij over een geme chaniseerde gebruikers-administratie beschikt, die dienstbaar gemaakt kan worden aan de heffingen ingevolge de] betreffende wet. „De watermaatschap-1 pij beschikt over gegevens omtrent de geleverde hoveelheden schoon water, welke gegevens een bijzondere nuttige grondslag vormen voor vaststelling van de hoeveelheid te lozen afvalwater", aldus de WMZ. Men vindt inschakeling zeker voor de hand liggen in zake bet bemonsteren en analyeren van het op pervlaktewater. De watermaatschappij beschikt, zo schrijven zij, over een gespeciali seerd laboratorium. Het laboratorium beschikt over gegevens, die de grond slag zijn voor de uit te geven vergun ningen. Verder beschikt de WMZ over een deskundige staf en medewer kers op het gebied van pompstations, opjaaginstallaties en dergelijke. Deze staf bestaat uit bouwkundigen, werk tuigbouwkundigen, elektrotechnici en installatiedeskundigen. De watermaat schappij concludeert in de nota dat een dergelijk team deskundigen bij de waterschappen nu niet aanwezig is. Men meent dat de begeleiding van de bouw van zuiveringsinstallaties door deze deskundigen kan worden verzorgd. „Voor wat betreft de ver zorging van onderhoud enzovoorts, van gebouwen en pompinstallaties beschikken de waterschappen over veel ervaring, zodat hier inschakeling] van de watermaatschappij in het ge-] heel niet voor de hand ligt. Er moge; verder op worden gewezen dat in Zeeland de zuiveringinstallaties tot dusverre werden gebouwd en geëxploi teerd door gemeenten, zodat ook de ze ervaring beschikken" aldus d< WMZ. SUCCES VOOR ZEEUWS ORKEST IN MIDDELBURG MIDDELBURG Na de première van woensdagavonden Zierikzee, heeft het Zeeuws Orkest onder leiding van dirigent Jan Out donderdagavond in de concertzaal te 'Middelburg een con cert gegeven van werken van Bach, Strawinslcy. en Dvorak. Het orkest werd na afloop vanuit de bijna geheel gevulde concertzaal beloond met een geestdriftig applaus. Solist Tibor de Maehula werd verschillende malen door het. publiek 'teruggehaald'. Hel. ste hobby van het. echtpaar is YLISSINGEN De heer M. Meul- meester en zijn vrouw J. Meulmees- ter-Vogel te Vlissingen waren donder dag 60 jaar getrouwd. Dc lieer en mevrouw Meulmeester zijn beiden 80 jaar en in Arnemuiden geboren. Het echtpaar heeft zes getrouwde kinde ren, vier dochters en twee zonen, en 19 kleinkinderen. De heer Meulmees ter is het grootste deel van zijn leven petroleumventer geweest. Veertig jaar was de heer Meulmeester een bekende verschijning in de stra ten van Vlissingen. Voordat hij in de petroleum ging, heeft, de heer Meul meester nog enige tijd gevaren maar „daar was geen droge boterham in te verdienen." In 1956 is de heer Meul meester met pensioen gegaan. Groot concert van het Zeeuws Orkest is ook; vanavond (vrijdag) in de Middelburg se concertzaal te beluisteren. De be-' langstelling voor deze avond blijkt; zeer groot. Donderdag werd in de PZC het concert in Zierikzee van het] Zeeuws Orkest op najaarstoemee be-; sproken. teel het kijken naar de televisie en het lezen van boeken en tijdschriften. De heer en mevrouw Meulmeester; bezitten beiden nog een redelijke ge-, zondheid. Vandaag (vrijdag) houden ze een receptie in het huis van hunl schoonzoon, de heer C. Szymanski in! Vlissingen. WERKTERREIN VAAK IN ZENUWINRICHTINGEN ROTTERDAM Jacques de Co- ninck, 25 jaar en vers van de Acade mie voor Beeldende Kunst, hoorde voor het eerst van de Henrietta Ro land Holst-prijs toen hij als oud-leer ling op de hoogte werd gebracht van de mogelijkheid tot het inzeilden van werk. Hij vertelt, gezeten in een bovenwo ning aan de rand van Rotterdams Sparta van het voetbalclub-bastion Spangen: „Ik stuurde drie tekeninge- tjes in. Toen kwam opeens die brief: U hebt. de prijs f 1000.en of ik 22 november naar Hilversum wil ko men". De Coninek, in Goes geboren en ln het Zeeuwse ook in eerste instantie I opgeleid voor een grafisch vak. tekent •en schildert voornamelijk in zenuwin richtingen en dergelijke gesitueerde taferelen: mensen in ontmenselijkte ruimten. ,jk ben een paar keer", zegt hij, ,.ln zo'n inrichting geweest en ik schrok me lam. Het kille van de tegels van zo'n instituut en daarin die moeilijke mensen. Het heeft me erg getroffen en dat ben ik gaan maken". Zijn vrouw (ook Zeeuws) herinnert hem er aan dat de belangstelling voor de maatschappelijk gehandicapte er eigenlijk altijd is geweest: „Je maakte vroeger ook portretten en dan teken de je vaak mongolen. Dat ligt er toch niet zo ver van af". De Coninek: „Ik heb het idee dat de psychische afdeling sterk verwaar loosd is. Het ligt nog helemaal in de taboesfeer. Dat ik dit teken is overi gens niet uit medelijden. Maar om uiting te geven van wat ik er van vind en hoe het op mij af is geko men." Bij het verlaten van de academie kreeg hij ook de 'drempelprijs' van zijn afdeling. De Coninek: „Het was voornamelijk een beetje triest gevoel, dat ik met dit werk een prijs haalde. Bij deze Henriette Roland Holst-prijs heb ik er meer vrede mee, omdat dat ook een nogal sociaalvoelend mens was, niet?" Hij gaat voorlopig wat lessen ge ven. Het liefst zou hij in een inrich ting als creatief therapeut 'iets gaan doen'. Een deel van de tijd buitens huis werken acht. hij als zeer heil zaam voor de plaats van de 'kunste naar' in de maatschappij. Tevens hoopt hij even selectief te kunnen blijven werken als hij tot dusver gewend was. Hij zege: „Geld vind ik niet interes sant. En anders is er wel de contra prestatie, al is dar. tegen mijn princi pe. De meesten beschouwen het ook HEINKENSZAND Burgemeester G. H. E. M. van Waes, Borsele: „Als de industrialisatie in het huidige tempo doorgaat, is het Sloe 1 over tien jaar nog niet volgebouwd. Een hoger tempo kunnen we naar mijn gevoel ook niet bijbenen, je jaagt er de arbeidsmarkt en de woningvoorziening mee over de kop. De gemeen ten moeten nu al op de tenen staan om de ontwikkelin gen te kunnen bijhouden, om bestemmingsplannen te ma ken, om grond aan te kopen. Ik zou het juist vinden, als er tot tegen 1985 niets zou gebeuren om oostelijk van Borsele industrievestiging mogelijk te maken." DRIEWEGEN: NOG GEEN ZEKERHEID Men moet zich naar de mening van Borseles burgemeester bij prognoses goed realiseren hoe nu de situatie in het industriegebied Vlissingen-Oost is, hoeveel er ge bouwd is, hoeveel hectare onbe bouwd terrein er nog ligt. Laat aan de hand van een lijstje we ten. dat er van dc 1400 hectare netto-industrieterrein in Vlissingen Oost nu 830 hectare verkocht of in optie is gegeven, waarvan nu 500 hectare is (inclusief To tal) bebouwd. Er resteert tot de begrenzing met cle toekomstige Sloeweg nog ongeveer 570 hccta- re uit te geven terrein. Van Waes: „In de praktijk blijkt, dat het voorspellen van wat er gaat gebeuren niet zo eenvoudig is, de mening kan in drie, vier Jaar tijd snel veranderen. Tien jaar geleden werd er bij wijze van spreken een standbeeld opge richt voor degeen, die industrie naar Zeeland kon halen, halver wege de rit werd het werk aan de sokkel van dat standbeeld stopgezet en nu ziet het er soms naar uit, dat op die sokkel een galg komt te staan". Hij vindt, dat de tekenen er niet op wijzen, dat „iedereen staat te springen om zich in het Sloegebied te vestigen". „Als het huidige tempo lean worden aangehouden ben ik al aan 1985 voor hetSloe-van-nu vol is. Burgemeester Van Waes is het eens met de kanttekeningen in de ontwikkelingssschets van de provincie over de krappe arbeids markt in Midden-Zeeland, zegt: „De migratie naar Zeeland blijkt ook een wat langzaam verlopend proces, hoewel ik het juist vind te proberen zoveel mogelijk Ne derlanders en zo weinig mogelijk buitenlandse werknemers naar deze kant te krijgen". TEMPORISERING Naar zijn mening moet het ge bied ten oosten can Borssele niet de eerst aangewezen plaats zijn om eventuele uitbreiding van in dustrieterreinen te realiseren. Aan AVacs: „Een temporisering hier lijkt me nuttig. Tweeduizend hectare nieuw industriegebied is een hele klomp, een experiment waarvoor je huiverig moet zijn. Laten we eerst maar eens erva ring opclocn met een verdere ont wikkeling van Sloe 1, ook op het gebied van de milieuverontreini ging. We hebben Total gezegd: we zijn vóór industrie, mits jullie alles doen wat mogelijk is om een teveel aan overlast te elemi- lieren. We moeten geen indicaties geven ten aanzien van Sloe 2 vóór we weten waar we met Sloe 1 aan toe zijn. Trouwens, je moet als gemeente nu al op je tenen lopen om met je voorzie ningen de bulldozers voor te blij ven". Van Waes: „Als over zes, zeven jaar zou blijken, dat we ondanks de uitbouw van Hoechst, Pechi- ney en Total door de verbetering van de techniek de verontreini ging in de hand kunnen houden, dan heb je betere bouwstenen dan op het moment om te bepa len of je verder wilt gaan. Blijkt, dat uitbreiding milieutechnisch op grote bezwaren zou stuiten wel dan moet je helemaal afzien van Sloe 2". NIET UITBOUWEN Zegt op een vraag in die richting: „Nëe, ik kan Driewegen geen ze kerheid geven over de toekomst na 1985. Ik geloof, dat je kernen, die dichtbij een gebied liggen, dat potentieel in aanmerking komt voor industrialisatie, niet moet gaan uitbouwen. Een aantal dor pen in de Zak van Zuid-Beveland hebben die ontwikkelingskansen tóch niet. Als je er als gemeente woningen zou bouwen, zouden er misschien wel mensen komen. Maar als de burger er niet meer bouwt, als er geen nieuwe win kels komen in dergelijke dorpen, moet de overheid er dan wel wat aan doen? De mensen vragen steeds 'meer voorzieningen, bij vier- vijfhonderd inwoners is dat peil niet meer te realiseren. Er zijn meerdere dorpen, waar jon ge mensen weinig animo tonen er te komen wonen. In Baarland, Oudelande, Eilewoutsdijk, in Drie wegen er ligt bouwgrond, maar er komt geen huis. In 's- Heerenhoek wordt wèl privé ge bouwd. ze hebben er hun dorp bepaald niet afgeschreven". De gemeente moet binnen nu en een half jaar een beleidslijn con strueren ten aanzien van de ker nen. Vast staat, dat het voorzie- ningenpeil in de gemeente bijzon der laag is. Je kiuit als gemeente die voorzieningen alleen realise ren als je ze situeert in enkele kernen, waar voldoende mensen zitten om er rendabel gebruik van te maken. We vinden, dat de kernen moeten houden wat ze hebben, maar wij hebben in Bor sele lagere scholen, die 450 per jaar per leerling kosten, terwijl een bedrag van ƒ200 normaal is. Van één ding ben ik overtuigd: de sanering in de kleine kernen zou zich veel sterker hebben aan gediend als er geen industrialisa tie was geweest". DRIEWEGEN de gemeente Borsele is Dri cgen één van die kleine kernei G. H. E. M. VAN WAES De ontwikkeling van Sloe 2 zou Driewegen in de 'gevarenzone' brengen. Er is een actie-comité, J. Geldof, C. M. van den Driest, .1. Boogert, M. A. Slaakweg, J. NI. M. Kok. Het heeft aangedrongen op duidelijkheid, op zekerheid over de toekomst van liet dorp. Nu de ontwikkelingssehets van de provincie op tafel ligt, is de unanieme mening van het comi té: „Er is geen garantie, dat er nog wat kan gebeuren in Driewe gen. Als de ontwikkeling sneller gaat dan men denkt, kan toch nog aan Sloe 2 worden begonnen, men houdt er voldoende slagen voor om de arm. De dreiging, dat er wat kan gebeuren, zal de men sen liicr of van buitenaf tegen houden wat in Driewegen te gaan ondernemen". Naar de mening van het comité moet de overheid voor het beleid ten aanzien van de kleine kernen in de periode tot 1985 geen eco nomische, maar sociale maatsta ven hanteren. „Ook al loopt Drie wegen de kans te verdwijnen we willen hebben dat het in die tussentijd plezierig wonen is hier. Dat er een aantal woningen kun nen worden gebouwd, dat de kleuterschool en de basisschool kunnen worden gehandhaafd, dat er een bijvoorbeeld een betere, directer verbinding komt naar Hemkenszand. Het gaat niet om grote dingen, maar om impulsen, die Driewegen leefbaar houden. Voorkom, dat het dorp langzaam uitsterft, werk eraan omhet bloeiend, plezierig te houden tot het laatste moment. Dat maakt in de totale kosten voor een industriecomplex hier zoveel uit". als een soort sociale dienst voor intel lectuelen. Dan zou ik liever in cle steun gaan, als ik toch mijn hand moet ophouden. En dan houd ik ook nog mijn eigen werk". Anders nog wensen? De Coninek: „Ja, gauw weer terug kunnen naar JACQLES DE CONINCK Zeeland. De ruimte, he, een tuintje bii je huis. Want ik vind Rotterdam ei genlijk een beetje saaie en vervelende stad". J. bij de Vaate op bijeenkomst NIVE „Medewerkers willen meetellen" VLISSINGEN „Werkoverleg is een noodzaak om de communicatie tussen de werknemers te bevorderen voor (le goede sfeer binnen een bepaalde afde ling van een bedrijf. Dat contact moet zich niet alleen beperken tussen de werknemers maar ook tussen de werk nemers en de chef die de leiding heeft". Dat zei de beer J. bij de Vaate, stafdo cent aan de sociale academie te Rot terdam, op een bijeenkomst van het Nederlands Instituut Voor Efficiency in het Scheldekwartier te Vlissingen. Volgens de heer Bij de Vaate is werk overleg niet alleen noodzakelijk van wege de informatie die men aan het personeel wil verschaffen. „Organisato risch is werkoverleg wel belangrijk, maar aan deze vorm van overleg dient een bepaalde visie op de mens in het bedrijf ten grondslag te liggen. De me dewerkers willen volledig meetellen in het bedrijf en accepteren in de meeste gevallen een bepaalde verantwoorde lijkheid. Vaak hoort men de kreet: De werknemers willen niet meedenken over hoe heL bedrijf reilt en zeilt. Wanneer ze aan het eind van de week maar hun salaris kriigen is alles goed". Onderschatting De heer Bij de Vaate vond dit een on derschating van de werknemers. „Na tuurlijk komt het voor dat men weinig belangstelling heeft voor het bedrijf waarin men werkt. Vaak is het echter een bepaalde houding die men zich aanmeet en waar men door heen moet kijken. De belangstelling voor het be drijf en het werk moet gewekt worden en kan men niet zonder meer als van zelfsprekend vinden". In dit verband belichte de heer Bij de Vaate ook de ondernemingsraad. „Vaak is het zo dat men de onderne mingsraad als een vergaarbak van klachten en pietluttige zaken ziet. In de praktijk blijkt die gedachte vaak juist te zijn. Bij een goed functioneren van het werkoverleg op de verschillen de afdelingen voorkomt men echter dat de ondernemingsraad zich met de tails moet gaan bezighouden. Deze pro blemen zijn al intern aan de orde ge komen. In de ondernemingsraad kun nen zaken van groter belang aan de orde komen". De heer Bij de Vaate was van oordeel dat een goed en nuttig overleg op de verschillende afdelingen vaak mislukt omdat de chef van de afdeling te wei nig ruimte heeft. „Vaak is het zo dat de chef steeds een slag om de arm moet houden omdat hij met een hogere chef overleg moet plegen. Hij kan geen zelfstandige beslissingen nemen. Wan neer overleg in een dergelijke sfeer plaats vindt kan men beter geen over leg plegen want dat werkt fustrerend". De heer Bij de Vaate was van mening dat medezeggenschap niet wil zeggen dat de werknemers bepaalde beslissin gen nemen. „Wanneer er een bepaalde beslissing genomen moet worden, is het geen zaak om de voor- en tegen standers tegen elkaar af te wegen en dan het plan van de grootste groep doorvoert. De bazen nemen de beslui ten, en niet de werknemers. Wel moet de baas open staan voor eerlijk over leg en de voor- en nadelen van een be paald voorstel van zijn ondergeschikte tegen elkaar afwegen". Volgens de heer Bij de Vaate zijn de verhoudingen tussen de leiding en de medewerkers de basis voor een goed werkoverleg. Er dient sprake te zijn van een wederzijds vertrouwen. „De leiding moet niet alleen deskundig zijn ten aanzien van het werk, maar sociale vaardigheden zijn minstens zo belang rijk." Activiteiten 'Shot '68' VLISSINGEN De smalfilmgroep .Shot 68' houdt dinsdag de maande lijkse bijeenkomst in ,Het Anker' te Vlissingen. Tijdens deze bijeenkomst kunnen de leden van de amateurfilm club kennis maken met de mogelijk heden en toepassingen van de video recorder. In de bijeenkomst van dinsdag 21 december wordt een gesprek gehou den over beeldcompositie. Deze avond wordt ook in ,Het Anker' gehouden. Na afloop van dit gesprek volgt een bezinning over het wel en wee van de filmgroep. Dan kunnen de leden en belangstellenden met suggesties ko men voor het nieuwe programma. (ADVERTENTIE) nu glanst ie nog.„. maar voor hoe lang Regen, pekel en s maken al snel van uw kostbare auto een doorgeroest wrak. Geef die roest toch geen kans Bescherm uw auto tijdig met Tectyl van Valvolinc én volgens de Zweedse ML-methode. Inlichtingen bij uw garage of speciaal-station met het Tectyl service bord. Valvolinc Oil Nederland N.V. YALVQLINt Postbus 11Dordrecht. Tel. (01850) 4 40 11. Zuidsingel 64 - MIDDELBURG - Teiefoon 01180-6351 afd. automobielen Nïeuwstraat 50-52 - GOES - Telefoon 01100-7991

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 11