LOM-scholen Zeeland starten met school- maatschappelijk werk Stoomlocomotief brengt Sint-Nicolaas in Goes Tweede Walcherse blo-school wordt samenwerkingsschool in Vlissingen „Landbouwers, let op groei van wilde tarwe op het land" Goese demonstrant weer voor rechter 2e Zeeuwse studieweekeinde voor jeugdige blaasmuzikanten VOLGEND JAAR VB0-SCH00L Auto geslipt op provinciale weg Axel-Terneuzen SGB DRUK MET TREINRESTAURATIE START PER 1 AUGUSTUS 1972 MET ONGEVEER 35 LEERLINGEN Voldoende ruimte Aanvraag ingediend Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 CRM BETAALT EXPERIMENT GOES Als eerste scholen in Zeeland zijn de drie Zeeuwse LOM-scholen begonnen met school-maatschappelijk werk. Het is nog een experiment, dat volledig door het ministerie van CRM wordt bekostigd. Een maatschappelijk werker zal het contact onderhouden tussen de scholen en de ouders van leerlingen. Doel hiervan is een soort brug te scheppen tus sen de twee eilanden ,waar het kind op leeft, enerzijds het ge zin, anderzijds de school. De maatschappelijk werkster zal in eerste instantie contacten leggen met de ouders van nieuwe aangemelde kinderen. Mevrouw L. van Assebe uit Terneuzen is aangesteld als maatschappelijk werkster voor de lom-scholen Terneu zen en Goes. Voor de Middelburgse school is nog een vacature. De maat schappelijk werkster is officieel in dienst van de Zeeuwse federatie samenwerk in gs or ganen Het schoolmaalschappelijk werk wordt gezien als het begin van een streven naar een optimale situatie. De heer A. van Tol, het hoofd van de Goese Anne Pranck lomschool ziet het als ideaal, dat de resultaten van de leerlingen wekelijks door een team van deskundigen, onder anderen een schoolpsycholoog, worden besproken en dat de maatschappelijk werkster de resultaten van die besprekingen met de betrokken ouders doorneemt. Op die manier wordt er ook in het gezin meer begrip gekweekt voor het werk op school. De Zeeuwse lom-scholen maken een snelle groei mee. In iedere plaats zijn meer dan 80 leerlingen. Ruimtegebrek is overal het gevolg van die groei. Daar wordt wat aan gedaan. Op zeer korte termijn start in Middelburg de houw van een nieuwe school. Daarna is Goes aan de beurt, daa.t zal hetzelf de schoolmodel als in Middelburg worden gebouwd. In Temeuzen heeft het gemeentebestuur de Zuidland- school toegezegd aan de lom-school zodra de nieuwe basisschool gereed is. De Zuidlandschool zal voor het rdeuwe doel nog wel verbouwd moe ten worden. ,Als deze groei doorgaat is het niet onwaarschijnlijk, dat we nog een vier de school in Vlissingen moeten ope nen", aldus de heer P. J. M. Kosters, de voorzitter van de stichting samen werking voor lom-scholen in Zeeland. VBO-school Zijn bestuur houdt zich inmiddels be zig met andere plannen. „Er moet nog een dak komen op de muren, die worden gevormd door de lom-scholen" Met dat dale bedoelt de heer Kosters een school voor voortge zet hijzonder onderwijs, een vbo- school. In een dergelijke school moeten oplei dingsmogelijkheden zijn voor mavo, ivo, leao en lavo. De hoofden van de Zeeuwse lom-schoien hebben al een serie vbos-cholen in Nederland be zocht. Zij waren zeer ondei de indruk van de school in Emmen. Het is de bedoeling, dat de Zeeuwse vbo-oplei- ding per 1 augustus 1972 gaat starten. Waar de school komt is nog niet bekend, het hangt ervan af welke gemeentebestuur de meeste medewer king geeft. Evenals de lom-scholen zal de vbo- school een samenwerkingsschool wor den, dat wil zeggen een school, waar van het bestuur is samengesteld uit vertegenwoordigers van het openbaar, het protestants-christelijk en het ka tholiek onderwijs. „Die samenwerking loopt voortreffelijk", aldus de heer Kosters, „er is nog nooit enige wan klank gevallen". AXEL In de nacht van maandag op dinsdag is de Axelaar H. P. M. G. omstreeks kwart over één op de pro vinciale weg Axel-Terneuzen tussen Magrette en Spui met zijn personen auto geslipt. De wagen ramde een paal van het bovengrondse elektriciteitsnet waar door enkele woningen in de nabijheid zonder licht kwamen te zitten. De be stuurder bleef ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Ds Th. P. Polma wordt 65 jaar Zaterdag wordt ds. Th. P. Potma, ge reformeerd predikant te Montfoort, 65 jaar. Ds. Potma heeft van 1931 tot 1944 in Oostburg gestaan. Hij vertrok in 1944 naar Meerkerk en stond daar na nog in Suawoude en in Kommazijl. Enige maanden geleden ging hij met emeritaat. Hij verricht thans hulp dienst in Montfoort. Ds P.G.van den Hooff viert 70ste verjaardag Ds. P. G. van der hooff, emeritus pre dikant te Soest, wordt zaterdag 70 jaar. Ds. Van den Hooff werd in 1932 predi kant bij de gereformeerde kerk in her steld verband in Zaandam. In 1936 kwam hij naar Middelburg en in 1940 vertrok hij naar Hilversum. Bij de fu sie van de gereformeerde kerk in het hersteld verband en de hervormde kerk in 1946 werd hij hervormd predikant te Hilversum en speciaal belast met de pastorale verzorging van het diacones- senhuis. Ds. Van den Hooff is voorzit ter geweest van de hervormde synode. Ook is hij curator geweest van 'kerk en wereld' in Driebergen. Van de com missie, die het dienstboek voor de her vormde kerk heeft ontworpen is hij ook voorzitter geweest. Verder was hij leraar godsdienst aan de rijkskweek school in Hilversum. In 1966 ging hij met emeritaat. ZITTING ECONOMISCHE POLITIERECHTER 'BEZETTINGSGRAAD S01S ERG GROOT' MIDDELBURG Dinsdagmorgen stond voor de economische politie-1 rechter in Middelburg een aantal land bouwers terecht op wier land kleine en grotere hoeveelheden wilde tarwe waren aangetroffen. De officier van justitie, mr J. A. Blok, zei bij de behandeling van deze zaken dat de bezettingsgraad van dit schadelijke ge was hier en daar in Zeeland 'enorm' is en dat elke landbouwer zeer attent moet zijn op de groei van wilde tarwe, die de graanteelt ernstige scha de kan toebrengen. Het landbouw schap in Zeeland let er scherp op", aldus de officier, die voorts opmerkte dat elke hoer in Zeeland wilde tarwe en de schadelijke gevolgen hiervan moet kennen. Het zuiden van Zeeuwsch-Vlaanderen noemde hij een zeer 'vuil gebied'. Naar het noorden toe in onze provin cie neemt de bezettingsgraad volgens de officier aanmerkelijk af, maar on- DAGVAARDING VORIGE MAAL NIETIG VERKLAARD VERDACHTE DEELDE PAMFLETTEN UIT BIJ MILITAIRE KEURING BREDA Voor de Bredase politie rechter moest dinsdagmiddag weer te recht staai.' de 20-jarige H. P. uit Goes, die al eerder was voorgekomen omdat hij op 30 maart van dit jaar in Breda, toen hij voor de militaire dienst werd gekeurd, pamfletten had uitgedeeld tegen de dienstplicht en omdat hij ge weigerd zou hebben gehoor te geven aan liet bevel daarmee op te houden. Dit had in eerste instantie geleid tot de volgende ten laste gelegde punten: belediging van een volksgroep (de mili tairen) en het niet gehoorzamen aan bevelen van door liet hoofd van de lceu- ringsraad aangesteld burgerpersoneel bij de keuring. De Goeser.Mar werd toen vrijgesproken voor wat de belediging betreft en voor het tweede punt werd de dagvaarding nietig verklaard. De officier van justitie, mr. K. Thijs- sen, hacl het daarbij niet laten zitten en had een nieuwe dagvaarding ge stuurd. P. moest zich nu verantwoor den omdat hij zou zijn door gegaan met het verspreiden van de circulaire nadat twee man van het burgerperso neel hem hadden gezegd daarmee op te houden. De verdachte zei dat hij met beide personeelsleden in discussie was gegaan. Toen hij daarmee bezig was en tegelijkertijd pamfletten uitdeelde werd hij in zijn kraag gevat en naar een majoor gebracht. „Dat ging in één keer, achter elkaar", zei de verdachte. De officier eiste 60 boete. Raadsman, mr. H. Beerling uit Rot terdam, meende dat de eis van de of ficier in eerste instantie niet ontvan kelijk was omdat de vorige vrijspraak wegens belediging juridisch betekent dat het nu ten laste gelegde daarvan deel uit maa;tat. Verder vroeg hij vrij spraak omdat niet was komen vast te staan wie hét hoofd was van de ïndelingsraad, namens wie de aanwij zing om te stoppen was gegeven. Ook vroeg hij vrijspraak omdat er niet we- derrechterlijk zou zijn gehandeld, de keuring niet in de war was geschopt en de grondwet het recht geeft om je mening via pamfletten kenbaar te ma ken. Evenals de vorige maal weer een juridisoh verweer, reden waarom van de politierechter, mr. L. van de Plas, een schriftelijke uitspraak is gevraagd. Om ook verder te kunnen procederen wordt een schriftelijk vonnis in deze principiële zaak gewenst geacht, politierechter deelde mee dinsdag 16 november schriftelijk vonnis te wijzen. langs zijn bij een nieuwe controle op Walcheren en de Bevelanden toch hier en daar weer hoeveelheden op het land aangetroffen. Daarom liet de of ficier voor een vijftal Walcherse land bouwers de waarschuwing horen toch vooral op te passen, ook in zogenaam de 'schone' gebieden, en de gewassen te verwijderen.-De officier eiste tegen her, vijftal (K .W. en A. A. uit St.- Laurens, A. C. P. uit Nieuw- en St.- Joosland en J. de V. uit Aagtekerke) milde onvoorwaardelijke geld boetes van 25 gulden, omdat de ge vonden hoeveelheden wilde tarwe slechts klein waren. Mr T. W. Attema vonniste conform. De landbouwer J. A. P. uit Retranche- ment die voor het zelfde feit terechtstond, oefent een bedrijf uit in een volgens de officier 'vuil gebied'. De man heeft er volgens mr Blok in noemde P. dan ook 'geen onwillige'. P. had al eerder ƒ2.300,uitgetrokken voor de bestrijding. Politierechter mr Attema sprak een vonnis uit dat ge lijk was aan de eis van de officier: een onvoorwaardelijke geldboete van ƒ250,en een voorwaardelijke geld boete van hetzelfde bedrag. Papieren Er kwam dinsdagmorgen ook een aantal lieden voor het hekje bij dc politierechter, die een vak hadden uit geoefend zonder in het bezit van de nodige papieren te zijn. J. v. d. V. uit Yerseke had zich zonder vergunning van de Kamer van Koop handel bezig gehouden met het aan leggen van centrale verwarmingsin stallaties met een hogere capaciteit dan 30.000 kilocalorieën per uur. Om dat v. d. V. momenteel voor een vakdiploma bleek te studeren, werd de zaak voor onbepaalde tijd aange houden. Dezelfde procedure werd ge volgd voor P. C. de W. uit Oud- Vossemeer, die terecht stond wegens het uitoefenen van vijf beroepsbezig heden zonder vergunning. Die bezigheden waren: loodgietersbe- drijf, gasfittersbedrijf, elektro-tech- nisch installeren, het drijven van een kleinhandel in elektro-technische arti kelen en een kleinhandel in rijwielen. De man die wel de noodzakelijke papieren voor het bedrijf had, is vertrokken. De W. zei wel een gediplo meerd rijwielhersteller te zijn, maar hij had uit de dagvaarding begrepen dat deze vergunning hiervoor ook was ingetrokken. Om voor ontheffing in aanmerking te komen is De W. van plan voor elke branche een vakproef af te leggen, waarvan de politierech ter en officier de uitslag maar even wilde afwachten. Een geldboete voor een dergelijk feit kreeg wel D. Z. uit Kloetinge, die twee maal een cv had geïnstalleerd boven 30.000 kilocalorieën en wel der vergunning. „Ik ben even ovei schreef gegaan", aldus verdachte. De officier eiste een lage geldboete van f500,waarvan ƒ250,voor waardelijk. Het vonnis was conform. F. A. W. S. uit Vlissingen had geduren de enige tijd garagewerkzaamheden zonder vergunning verricht. In een gehuurde garagebox repareerde hij re gelmatig auto's en andere voertuigen voor iedereen die maar geholpen '.vil de worden, waarvoor hij met ge schenkjes („een slof sigaretten') of geld werd betaald. De officier noemde deze activiteiten een ernstige zaak. Hij eiste een geldboete van ƒ250 waarvan 150,voorwaardelijk. De politierechter verzachtte de eis tot een boete van 175,—, waarvan 100,voorwaardelijk. Schulden De kunstschilder G. A. B. uit Goes kreeg (overeenkomstig de eis) geldboete van 100,waarvan 50, voorwaardelijk omdat hij zonder ver gunning het beroep van huisschilder had uitgeoefend. B. kon van zijn kunst- produkten moeilijk rondkomen. Ver dachte zei niet in loondienst te kunnen werken, omdat zijn creativiteit als kun stenaar dan ernstig in het gedrang komen. „En ik heb er een hekel aan om m'n hand op te houden", aldus B. „Van de kunst kan ik niet leven of ik moet er wat bij doen". De officier noemde zijn argumenten wel sympa thiek en veronderstelde dat hij als huisschilder geen Itnoeier' was omdat hij in het verleden hiervoor een vak opleiding heeft gevolgd. Een inspectieambtenaar had op april op het erf van landbouwer J. de K. in Meliskerke langs de kant van een watergang enkele .bussen van bestrijdingsmiddelen aangetroffen, die niet geheel waren gereinigd. Verder was bij De K. in dit opzicht alles in orde bevonden. De K. voerde aan dat de bussen degelijk waren gereinigd en dat hij bovendien van plan was ze naar rijn huis over te brengen. Mr Blok eiste een geldboete van ƒ100, die mr Attema verzachtte tot 75, BEDRIJFSLEVEN SCHENKT ANTIEKE TREINWAGONS GOES „We werken er kei hard naar toe, dat de Goese sin terklaasintocht kan geschieden per stoomtrein", aldus de heer Ch. Linssen uit Goes, bestuurs lid van de Stichting Stoomtram Goes-Borssele. Het is nog niet helemaal zeker of de SGB- stoomlocomotief tijdig gereed zal zijn voor deze hoge taak, maar in het programma voor de Goese sinterklaasintocht op 20 november is alvast rekening gehouden met de trein. De Spaanse heilige wordt verwacht op zaterdag 20 november. Hij arrl- veert met de sneltrein uit Amsterdam om half twee 's middags op het station van Goes. Daar hebben dan een groot aantal zwarte Pieten de antieke locomotief Withouck I reeds onder stoom gebracht. De bejaarde bisschop zal overstappen op de stoomlocomotief, die hem via de industriespoorlijn naar het haven industrieterrein bij de brug bij Holle- stelle brengt. Een afgevaardigde van het bestuur van de Goese Midden standscentrale zal de hoge gast daar begroeten. Sint begeeft zich daarna ie paard en zal, voorafgegaan door een muziekgezelschap, een rondrit maken door de stad. Na drie uur vertrekt Sin-Nicolaas naar Goes-Zuid, waar hij het winkelcentrum De Bussel bezoekt. Het officiële hoogtepunt van de in tocht wordt bereikt tussen vier uur eo half vijf, als in hotel De Koren beurs het Goese gemeentebestuur sin- terkaals officïceel welkom heet. De stoomlocomotief staat op het ogenblik zonder wielen. De AKF in Goes is doende nieuwe banden rond de wielen te krimpen. Het SGB-be- stuur is inmiddels druk bezig met restauratiewerkzaamheden. Ieder e za terdag zijn vrijwilligers zo lang het licht is ln de weer. Men heeft op het terrein van de Goese veiling, waar de locomotief staat, de beschikking over een gesloten goederenwagon, ais is ingericht als dagverblijf en werk plaats. Wagons Deze winter moeten de passagierswa gons komen, die volgend jaar nodig zijn voor de tramreizen tussen Goes en Borssele. „We hebben contact met de Duitse en de Belgische spoorwegen voor oude rijtuigen", aldus de heer Linssen. De bierbrouwerij de Drie Hoefijzers heeft inmiddels toegezegd de aankoop van een salonrijtuig te bekostigen. Ook op rekening van die brouwerij zal de wagon naar Goes worden ge bracht en van een passende antieke restauratiewagen-inrichting worden voorzien. De eerste gewone passa gierswagon is definitief aangeboden door de Goese firma Berco. Het pe stuur van de ■winkeliersvereniging De Lange Vorsfcstraat beraadt rich over het aanbieden van een tweede wagon. Het SGB-bestuur is uiteraard zeer blij met deze hulp, temeer omdat de schenkers ermee akkoord zijn gegaan, dat buiten op de wagons geen recla me zal worden aangebracht. De SGB voert momenteel onder de Goese mid denstand een actie voor financiële hulp. „Het moet wel, de aanloopkos ten zijn zeer hoog", vertelt de heer Linssen. Foto: SGB-leden werken aan de loco motief (foto PZC). OP 'HET ZILVEREN SCHOR' DEELNAME 50 PCT HOGER DAN BIJ EERSTE MAAL MIDDELBURG De Zeeuwse muziekschool houdt samen met de afdeling Zeeland van de KNP, de Koninklijke Neder landse Federatie van muziek verenigingen, een tweede drie daagse studiebijeenkomst voor jonge amateurmuzikanten. Dat gaat gebeuren vrijdag 17, zater dag 18 en zondag 19 december op 'het Zilveren Schor' bij Ar- nemuiden. De muzikale leiding berust evenals de eerste maal in januari van dit jaar, bij de com ponist en dirigent Henk van Lijnschooten, die wordt bijge staan door de muziekleraren Wim Vos uit Rotterdam en Paul C. van Belzen uit Goes, bei den adjunct-directeur van mu ziekscholen. „Wij zijn al volgeboekt. Het aantal aanmeldingen is 50 procent hoger dan voor het eerste studieweekend. Het is buitengewoon, dat zich zoveel jonge muzikanten hebben aangemeld. Daar zijn wij blij mee. De nare bant van de zaak is, dat we een aantal jongelui zullen moeten teleurstellen", aldus de heer G. W. Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool. „Alles wat na nummer 74 is binnengekomen, zullen we helaas weer moeten afschrijven". Het Zilveren Schor kan met de cursusleiding mee maar 80 deelne mers 'bergen', en er hebben zich nu al 111 aspirant-deelnemers aangemeld. De jonge muzikanten hun leeftijd ligt tussen de 12 en 18 jaar zijn leden van harmonie- en fanfareorkes ten en brassbands in Zeeland. Zij krijgen die drie dagen een pro gramma te verwerken met onderdelen Matroos met hand bekneld TERNEUZEN De 22-jarige werpse matroos A. A, V. van net binnenschip 'Darnco 210' uit Rotter dam is dinsdagmiddag gewond ge: raakt aan zijn linkerhand toen hij met zijn drie vingers bekneld raakte tussen de kabel en de bolder van zijn schip. Dat gebeurde bij het. afmeren in de Terneuzense Zevenaarhaven. De matroos droeg tegen de voorschrif ten in geen handschoenen. De man is voor behandeling meegenomen door de Terneuzense arts Nijsten jr. IN DE WIJK PAAUWENBURG (Van onze onderwijsfnedewerkstër) VLISSINGEN Na enkele ja ren van voorbereidende bespre kingen zijn thans de plannen rond voor de stichting van een samenwerkingsschool in Vlis singen voor buitengewoon la ger onderwijs aan debiele kin deren. De school, die zal verrij zen op een terrein aan de Savor- nin Lohmanlaan in de wijk Paauwenburg, zal bestaan uit vijf lokalen. Er wordt naar ge streefd te starten met ongeveer vijfendertig leerlingen in leef tijd variërend van 7 tot 17 jaar; drie leerkrachten zullen les ge ven aan deze school. De bedoe ling is, dat de school per 1 augustus 1972 wordt geopend. Het principe van een samenwerkings school is, dat de drie richtingen in het onderwijs, te weten openbaar, protes tants-christelijk en rooms-katholiek, zowel in het bestuur als bij de leer krachten van de school evenredig zijn vertegenwoordigd. De stichting van een samenwerkings school in Vlissingen is aan de orde gekomen, nadat was gebleken, dat de plannen om van de protestants-chris telijke Prinses Ireneschool voor blo te Middelburg een samenwerkings school te maken, op een mislukking waren uitgelopen. De mogelijkheden op deze school waren volledig aanwe zig en ook het bestuur van de Prinses Ireneschool ging akkoord. Vanuit de school zelf rees echter verzet tegen deze gang van zaken. De leden van de vereniging voor protes tants-christelijk blo werden op de hoogte gebracht en rij kregen de vraag voorgelegd of zij hun instem ming konden betuigen met de veran dering van het zuiver protestants- christelijk karakter van de school in het meer algemeen aanzien van een samenwerkingsschool. Een meerder heid van de leden wees dit voorstel om principiële redenen van de hand. Toen eenmaal de mogelijkheid van een samenwerkingsschool in Middel burg was afgeketst, zijn de verenigin gen van openbaar en rooms-katholiek onderwijs het in een andere richting gaan zoeken: een samenwerkings school in Vlissingen. Op verzoek van het gemeentebestuur van Vlissingen werden ook de verenigingen voor pro testants-christelijk blo te Vlissingen, Souburg en Ritthem uitgenodigd aan de besprekingen deel te nemen. De heer A. W. Harmsen te Missingen, secretaris van de stichting Samenwer kingsscholen voor debiele kinderen zegt hierover: „Er is voldoende ruim te voor een tweede blo-school op Walcheren. Daarom is de toetreding van de protestants-christelijke richting volkomen gerechtvaardigd. Evenals in Middelburg hebben wij als protestants- ehristelijken de mening van onze leden gevraagd: het overgrote deel bleek in te stemmen met het principe van een samenwerkingsschool in Mis- singen. De afdeling Souburg, die ook aan de. besprekingen deelnam, zag na verloop van tijd van verdere deelne ming af, mede om praktische rede nen", aldus dc heer Harmsen. Na veelvuldig overleg werd in septem ber jl de stichting van de samenwer kingsschool een feit. Als grondslag stelt de stichting: dat dit onderwijs de persoonsvorming moet bevorde ren; dat de levensbeschouwelijke vor ming een wezenlijk bestanddeel van die persoonsvorniing uitmaakt en dat iedere leerling met respect voor de overtuiging van anderen mede door het onderwijs tot volle rijping van zijn eigen levensbeschouwing moet worden gestimuleerd. Van het begin af heefi de gemeente Vlissingen zich achter het streven ge steld van een blo-school voor debiele kinderen. De gemeente heeft reeds in een eerder stadium een krediet aange-i vraagd bij het rijk voor de bouw van deze school. De aanvraag zal nu wor den overgeschreven op naam van de nieuwe stichting. Het bestuur heeft goede hoop op korte termijn het aangevraagde krediet en de goedkeu ring te ontvangen. Als rich geen bij zondere verwikkelingen voordoen kan de school in augustus 1972 dus bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar gaan draaien. Het gebouw, dat een zg 'prefabrica ted' school zal worden, zal bestaan uit drie leslokalen, verder één lokaal voor motorische therapie (aangepast gym nastieklokaal) en een overblijflokaal. Men wil starten met ongeveer vijfen dertig leerlingen. Dit aantal is geba seerd op de omstandigheid, dat mo-, menteel 23 kinderen uit Vlissingen de blo-school in Middelburg bezoeken en 17 kinderen naar de rk-blo-school in Goes gaan. Voorts verwacht het be stuur, dat ook kinderen uit de west hoek van Walcheren de school in Vlissingen zullen bezoeken. De door de gemeente toegewezen ruimte aan de Savornin Lohmanlaan heeft de instemming van het stich tingsbestuur. mede gezien de gunstige ligging ten opzichte van de bushaltes. Over eventuele reiskostenvergoedingen aan kinderen die thans scholen buiten de gemeente bezoeken en voor die kinderen, die straks naar de Vlis- singse school gaan, zal de gemeente raad te zijner tijd nog een besluit nemen. Het bestuur van de stichtüig sar werkhigsschool is samengesteld uit drie vertegenwoordigers van het open baar onderwijs, drie van het protes tants-christelijk onderwijs en drie van het rooms-katholiek onderwijs. Zitting in het bestuur hebben: de heren Ch. J. Gillissen Verschage, voorzitter; A. W. Harmsen, secretaris, C. F. Bergmans, penningmeester en L. C. A. Soeters, vi- cevoorzitter. Voorts de heren H. van der Velde, tevens vertegenwoordiger van de oudervereniging van blo-kinde ren 'Helpt Elkander', C. A. M. Oo- mens, A. M. v. d. Dries, Ph. J. Tlieune en mevrouw A. P. v. d. Linde-Hooger- heide. Teneinde alle mogelijkheden vooi nieuwe school te bezien zullen deze week besprekingen worden gevoerd met vertegenwoordigers van alle ge meente- en schoolbesturen op Walche ren, als musiceren in orkestverband, musi ceren in kleinere ensembles, en een inleiding over 'ieren studeren'. Er staan ook discussies en een forum op het programma, en een gevarieerde avond met een quiz. Zondagmiddag, de laatste dag, is er een slot-concert voor ouders en be langstellenden. Merkwaardig orkest De bezoekers van dit concert zullen met een merkwaardig blaasorkest kunnen kennismaken. Zo spelen er mee 23 flugelhorns, 18 cornetten, 3 trompetten, 11 althoorns, 2 cors, 3 baritons, 4 trombones, 2 tuba's, 1 bes bas, 1 sopraan-sax, 1 tenor-sax, 1 es- comet, 3 dwarsfluiten en 2 slagwer kers. De jongelui komen uit de gehele pro vincie, alleen van Tholen heeft zich niemand aangemeld. Ook Vlissingen heeft verstek laten gaan. De Bevelanden hebben het grootst aantal deelnemers geleverd, daarna komt Walcheren. Vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen komen er jonge muzikan ten uit Terneuzen en Kloosterzande. De Zeeuwse Muziekschool is verant woordelijk voor de organisatie, ter wijl het provinciaal bestuur van de KNF hun financiële steun hebben toe gezegd. De provincie staat garant voor tweederde deel van het tekort, de KNF voor een derde. „Niet alleen wij van de muziekschool rijn blij met de grote belangstelling. Ook Henk van Lijnschoten is er erg gelukkig mee, dat het eerste weekein de destijds zo goed in de smaak is gevallen", aldus muziekschool-direc teur Bergman. Tijdrede ARN EMU IDE N Vrijdagavond spreekt ds. Hegeman uit Tholen in de kerk van de gereformeerde ge meente te Amemuiden een tijdrede uit. De dienst begint om 19.30 uur. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aao de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpij- nen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk fn de huid doordringend, werkt Alge- sal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder opper vlakkige warmtcsensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reu matische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten; ALGESAL bij ella apoth, en dro#

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 7