Kovacs bang voor blessures vlak voor Ajax-Feijenoord! Dinu: niet Dinamo verlooi aar wel onze trainer Degradatiezorgen voor Sint Aloysius SAL SIMONS AFSCHEID BI SÊ Ê0 Mi MET 2-0 10 AMSTERDAMMERS VOORZICHTIG TEGEN OLYMPIQUE MARSEILLE Best mag niet in eigen land voetballen FEIJENOORD VERTROKKEN NAAR KNVB-SPORTCENTRUM IN ZEIST Ontkenning Revanche van Okker op Ashe RODE STER ZONDER DZAJIC MiddeSburgvoorzitter stapte na 41 jaar uit het bestuur Ook Meerman onderscheiden: speld afdeling 1, IpKfe:I; SSi 3 Éfeii V: - il'ml «■iiilHiiM -"r V&r! Afscheidsavond van Sal Simonse NEDERLANDER WINT ETAPPE IN MEXICO Netzer do@t feeroep sportiviteit PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1971 AMSTERDAM „Nachtenlang heb ik zitten schrijven. Steeds maar elftallen samenstellen, steeds maar zoeken naar de juiste formatie. Langzaam maar zeker heb ik de spelers op juis te waarde geleerd te schatten. Maar het heeft me wel hoofd brekens gekost. Na drie weken bij Ajax zou als iemand me dat had gevraagd ik gillend terug zijn gegaan naar Roeme nië. Maar mijn internationale ervaring heeft me er overheèn geholpen. Ik weet nu wat Ajax kan en omgekeerd weet men wie Kovacs is. Deze week de zwaarste uit het Ajax-seizoen zal blijken wat dat allemaal waard is". Stefan Kovacs begint zich met de op zijn gemak te voelen bij de Amsterdamse Europese kampi- vrolijke, optimistische man. Vorige oen. Per week ook wordt de man1x~ vrolijker. Zelfs in de zwaarste Ajas- week blijft zijn aanstekelijke vrolijk heid onaangetast. De confrontaties met MW, Olympique Marseille en Feyenoord vormen de sleutel voor een succesvolle rest van het seizoen. ken statistici van op. De reis naar Maastricht is pas zon dag voor het eerst sinds jaren succes vol geweest en Kovacs beschouwt dat een goed voorteken. „Ik ben een week echter kwam penningmeester Wesirik bij mij met een lijstje waar op de resultaten van Ajax in de laatste jaren bij MVV stonden ver meld. Een paar gelijke spelen en een nederlaag. Ik zeg tegen Westrik: Dat had u niet moeten doen, want mijn Franse voetbalteam Olympique Mar seille" is gistermiddag op Schiphol aangekomen voor de return wedstrijd in de tweede ronde om de Europa Cup tegen Ajax woensdag a.s. Trainer Le- duc flinks) en spitsspeler Skoblar wachten vol goede moed op hun ver trek naar het trainingskamp te Noord- wijk. MANCHESTER (ANP) De po litie van Manchester heeft twee telefonische bedreigingen zo se rieus genomen-, dat Manchester Uniited's Noordierse voetbalster George Best de laatste anderhal ve week onder politie-bescher- ming is. geplaatst. Best, een pro testantse Ier, wiens ouders in Belfast wonen, werd telefonisch tweemaal met de dood bedreigd. Zijn club Manchester United weet in de gegeven omstandighe den niet, of nlen Best toestem ming zal geven om voor Noord- Ierland te spelen in de wedstrijd tegen Spanje op 10 november in Belfast. United's manager Frank O'Farrell verklaarde maandag: „Als we tot een besluit komen, zullen we er rekening mee moe ten houden dat George zich ern stige zorgen maakt over deze anonieme telefoontjes." Best zelf zei: „Het is moeilijk om bedrei gingen met de dood als een grap op te vatten. Ik heb me deze week in het geheel niet kunnen ontspannen." Later op de dag besloot Manchester United inder daad George Best niet beschik baar te stellen' voor de wedstrijd Noord-Ierland-Spanje. ming figureert, is opmerkelijk, al kij dus voor Kovacs, een hoogtepunt. Te gen MW is het goed gegaan wat Ajax - - betreft en Kovacs vreest vooralsnog Dat ook MW in deze illustere onsom- hele week is nu bedorven, terwijl ik de maaiende Franse benen, die hem "'-gja? "ef W1 iL- ook zijn zondagse troeven uit handen zouden kunnen spelen. Aannemelijk lijkt, dat Ajax evenals in Marseille - wat ingehouden zal spelen, te meer daar O.M. gedwongen is risico's te nemen. Ajax zal elk risico, zowel voor het niet-waarmaken van de Europese aspiraties als voor fnuikende blessu res, vermijden. Een balans, die Ko vacs niet zo gemakkelijk zal kunnen vinden, ondanks de zorgeloze glim lach. Er zal weer een 'onderkoeld'- spelende ploeg nodig zijn, waarin ook plaats is voor Suurbier en Swart, die Van Dijk al heeft verdrongen. Voor Kovacs is geen alternatief voor de ploeg die in Maastricht van MVV won en die dan ook maandag ontspannen Kovacs namelijk heeft ook voor de naar het Wassenaarse trainingskamp net zo'n goeie zin had. Nu moet ik vijf dagen met die MW-zorg op mijn nek lopen". Een typerende uitlating voor Ko vacs, alhoewel de man bijzonder slim is. Wat er werkelijk allemaal in de Ajax-keuken wordt gebrouwen, weet Kovacs achter een gordijn van fijne humor en bloemrijke beeldspraken verborgen te houden. Deze bijvoor beeld: „Ik weet nog niet hoe het elftal zal zijn samengesteld. Er zijn nog wat blessures: Kleton, Rep, Schilcher en Wever". Hetgeen zelfs als het waar zou zijn - nauwelijks invloed zal heb ben op de werkelijke samenstelling van het elftal. EINDHOVEN" (GPD) Bij PSV is er dit seizoen veel veranderd. Er is een spelersraad gekomen, die in deze goed geleide profclub een welwillend gehoor bij het bestuur krijgt. Vooral Kurt Onder is ver anderd. Hij Iiecft zich als een menselijke trainer ontpopt. Hier mee gepaard gaan echter de zeer slechte resultaten van PSV's top- team, dat niet opgewassen schijnt te zijn tegen de grote verantwoordelijkheid die op de schouders van de spelers is ge legd. In de verloren wedstrijd tegen Excelsior eisten de toe- schouwers zelfs al Linders kop, maar voorlopig houdt het PSV- bestuur hem nog de hand boven het hoofd. Of de verandering in aanpak van Linder oorzaak is van de matige competitieresultaten van de Eind- hovenaren is moeilijk te zeggen. Verdediger Wim van den Dungen, een der goedkoopste spelers van de ploeg en haast niet weg te den ken uit PSV's top-elftal zoekt de oorzaak elders. „We spelen ge woon nog te mooi, te aanvallend ook," meent Van den Dungen. „Neem nou zo'n wedstrijd tegen Telstar. We komen met 1-0 voor en toen wilden we met mooi aanvalsspel doordrukken. We kre gen wel met 2-1 de kous op de kop. Dat doen een Ajax en een Feijenoord anders tegen die ploe gen. Die nemen een 1-0 of een 2-0 voorsprong, hoe interesseert ze eigenlijk niet eens, en dan wikke len ze die wedstrijd rustig af. Twee spitsen vinden die clubs voldoende. Bij Ajax lopen spelers als Keizer en een Swart de rest van zo'n gewonnen wedstrijd op het middenveld en soms zelfs in de verdediging. Wij hebben mis schien te veel aanvallers in onze ploeg. Bovendien gaan wij door de slechte resultaten onder de steeds grotere druk van 'net moe ten winnen spelen." Van tien Dungen venvacht wel betere resulateu als Gerrït van Tilburg weer ii. vorm komt „Die was," herinnert hij zich „vooral in de trip die we naar Indonesië gemaakt hebben, geweldig in vorm. Jammer dat die infectie ziekte hem zo'n tijd heeft uitge schakeld. Van Tilburg is een spe ler met een verdedigende instel ling. Zo een hebben we er nog op het middenveld nodig." In geen geval wil Wim van den Dungen het bekende 'geen geluk' als excuus hanteren. „Natuurlijk kan je wel eens weinig geluk in een wedstrijd hebben. Dan verlies je er e'e'n of twee, maar geen stuk of zes zoals wij." Niet alleen in de competitie, ook in de Europacup zijn de PSV-ers weinig succesvol. De Eindhovena- ren zijn bijna door Real Madrid uitgeschakeld. „Real heeft toch wel een heel sterk elftal," vindt Van den Dungen. „Ze hebben in de voorhoede een paar snelle vleugelspelers, die moeilijk te stoppen zijn. Die Santillana is een gevaarlijke spits. In het mid den en achter hebben ze veel geroutineerde spelers, die in Den Bosch met succes het spel kun nen vertragen. Het zal zwaar voor ons worden. Bijzonder be langrijk is voor ons de vraag wanneer valt de eerste goal." „We weten waar v/e aan toe zijn," zegt trainer Kurt Linder nuchter. „We moeten met 2-0 win nen. Real kan echter verdedigen, dat hebben we een paar maanden geleden in Eindhoven al gezien, toen we tevergeefs gestormd heb ben. Eén fout van ons kan zelfs door Real, met een grote routine, hard afgestraft worden. Het blijft jammer dat we in de slotfase van de eerste wedstrijd tegen Real geen goal erbij gemaakt hebben. Kansen waren er toen genoeg. In die wedstrijd misten we spelers als Uwe Seeler of Gerd Mueller in de voorhoede. Spelers, die de kleinste kans kun nen benutten. Het geluk zal zeker in Den Bosch een grote rol gaan thuiswedstrijd tegen Olympique geen enkel risicogenomen. Henk Groot is weer naar Frankrijk gereisd om de Marseillaanse ploeg tegen Nantes nog een keer aan het werk te zien. De zorg van Kovacs strekt zich echter ook al uit tot het duel van zondag tegen Feyenoord. „We moeten zorgen tegen Olympique geen blessures op te lopen. Dat is mijn grootste angst. Olympique heeft gezegd: we hebben in Marseille alles verloren, we zullen proberen in Amsterdam alles terug te winnen. Ik verwacht een harde wed strijd, waar we toch zonder kleer scheuren doorheen moeten zien te komen". Deze week betekent voor Ajax, en vertrok. Het elftal dat zal spelen, kan er haast niet anders dan als volgt uit zien: in het doel Stuy, achter Suur bier, Hulshoff, Blankenburg en Krol, midden Haan, Neeskens en Muehren. voor Swart, Cruyff en Keizer. De speelwijze, die Olympique zich zelf door de nederlaag in Marseille heeft opgedrongen, garandeert toch nog wel voldoende Ajax-vuurwerk. Voorzitter Jaap van Praag zal dan ook het publiek in het Olympisch Stadion verzoeken het afsteken daar van ook inderdaad aan de spelers over te laten. Evenals het lossen van andersoortige dan voetbalprojectie len. ROTTERDAM De geijkte uitdruk- echter constant voor. Eenmaal bin- kingen waarmee, voetbaltrainers mees tal in den vreemde hun opwachting maken, bleven maandagmiddag op Zestienhoven bij de aankomst van de Roemeense kampioen Dinamo Boeka rest achterwege. „De bal is rond", en „In het voethal is van alles mogelijk" kwam niet over de lippen va.n trainer Dumitru Nicolaye en zijn 17 meege reisde spelers. Zij stelden het in mis tig Rotterdam- keihard: „Wij zijn zon der enige hoop naar Rotterdam geko men'. Een waarheid of een laatste poging om via het wapen van de onderschat ting de allerlaatste, minieme mogelijk heid op een plaats in de derde ronde uit te buiten0 Riepen de voetballers van het onbeduidende UT Arad vorig jaar eveneens niet in koor: „Wat moe ten wij als kleine - Roemeense provin cieclub tegen wereldkampioen Feye noord. Wij zijn toch geen partij voor hen". Identiek is de situatie niet. Feye noord kende de tegenstander toen niet en had nog geen 3-0 voorsprong opgebouwd. Toch wenste Feyenoord opnieuw geen enkel risico te nemen. Maandagmiddag vertrok men naar het KNVB-sportcentrum in Zeist zonder een definitieve opstelling prijs te ge ven. „Mijn formatie hangt af van de opstelling van Dinamo", vertelde Ernst Happel na een korte ochtend training in hert Feyenoordstadion. „Ik neem geen enkel risico, Dinamo zal moeten komen. Ze staan ten slotte met 3-0 achter, daarom zal ik zeker in de achterhoede in de normale opstel ling (Schneider, Israel, Laseroms en Van Duivenbode) laten spelen". De vraag, die de opstelling van Dinamo moet oplossen is: Jan Boskamp of Lex Schoenmaker Dinamo en Feyenoord streven woensdagavond in ieder geval hetzelf de doel na: de 60.000 toeschouwers een goede partij voetbal brengen. Du mitru Nicolaye: „Kans op de derde ronde hebben we niet meer. We willen een goede partij voetbal spelen en bewijzen dat we in Boekarest een slechte dag hadden". Dezelfde Nicolaye, drie jaar trainer van de kampioensploeg, zelf Sn zijn actieve voetballoopbaan middenvelder van Dinamo en twaalf keer speler van het nationale elftal, was nauwelijks enkele minuten eerder zwaar beschul digd door 27-voudig international Di nu. De vlot Frans-sprekende Dinu be kleedt een unieke positie, zowel bin nen als- buiten de lijnen bij de Roe meense ploeg. Hij is onmisbaar voor de ploeg en kan zich meer permitte ren dan zijn ploeggenoten en meer ook dan in het Westen mogelijk is. Wat vertelde de 22-jarige Roemeen. „Dinamo heeft in Boekarest niet van Feyenoord verloren, nee, onze trainer heeft verloren van de Feyenoord-trai- ner. Tactisch hebben we gefaald. Hij had ons verteld dat Franz Hasil sterk verdedigend zou spelen. Hasil was nen de lijnen zijn wij niet meer in staat het tactisch concept te wijzigen. Voor ons is het nu afgelopen. Feye noord heeft zich in Boekarest al ge kwalificeerd", Harde woorden van Di nu, die, indien afkomstig uit de mond van een Nederlandse prof, onmiddel lijk tot een disciplinaire straf zouden leiden. Trainer Nicolaye ontkent de be schuldigingen van zijn sterspeler. „Er zijn geen tactische fouten gemaakt. Feyenoord heeft de doelpunten op het juiste moment gemaakt en heeft daar om gewonnen. Natuurlijk was ik ver rast dat Hasil zo aanvallend speelde en die nummer 10 (Wim van Hane- gem) had strenger bewaakt moeten worden, maar mijn mensen kunnen dat niet. Dat is het verschil tussen een prof en een amateur". (Een uit spraak die niet op waarheid berust, want Dinamo bestaat echt niet alleen uit amateurs, Dinu bijvoorbeeld kon desgevraagd geen beroep noe men). Onbekendheid met de tegenstander dus, de oorzaak van het falen volgens Nicolaye, die na weet hoe sterk Feye noord momenteel is. Maar het is voor zijn Dinamo te laat. Besluit de Roe meen: „Feyenoord -heeft een goede ploeg. Ik kende het van de film van de competitiewedstrijd tegen Telstar", en daarna onnozel: „In Boekarest speelde Feyenoord heel anders dan op de film. Je leert van zo'n film niet veel'. In ieder geval was het onvol- doende om Feyenoord partij te bie den, maar een schande is dat niet, meent men in Roemenie, want Feye noord, zo weet men, gaat de Europa cup dit jaar winnen. Vermoedelijke opstellingen: Dinamo: doel: Constantinescu, Che- ran, Nelu Nunweiler, Sandu, Deleanu, Satmareanu, Dinu, Radu Nunweiler, Popescu, Dumitrache, Dumitrescu. (In vergelijking met de opstelling in de thuiswedstrijd - ontbreekt Lucescu door ziekte en is de in Boekarest door schorsing afwezige Satmareanu terug in het team. Feyenoord: Treytel, Schneider, Laseroms, Israel, Van Duivenbode, Hasil, Jansen, Van Hanegem, Mai- wald, Schoenmaker en Wery. DEN HAAG De returnwedstrijd, die St-Aloysius 1 afgelopen weekend in Den Haag speelde tegen Wibats 2 voor de landelijke hoofdklascompeti tie der NTTB is onverwacht in een kleine 6-4 nederlaag geëindigd. De Zeeuwsch-Vlammgen die in de thuis wedstrijd Wibats met 10-0 hadden overtroefd keken in de eerste partij al tegen een achterstand aan doordat Baumgarte tegen Stulemeijer in de 3e game tekort kwam. Renë van Dijk herstelde het even wicht door Hoogendoorn te kloppen Wilfried Dumez die niet tot winst kon komen, verloor eerst van Van der Spek waarna het dubbelspel meer suc ces opleverde. Zelfs werd het daarna via Baumgarte 2-3 die Hoogendoom wist te kloppen Dit bleek cén der laatste wapenfeiten van St-Aloysius te zijn, want de Hagenaars wonnen de 4 volgende partijen waarmee de winst punten voor de thuisclub binnen wa ren. De laatste partij was alleen nog belangrijk voor de statistiek en René van Dijk won dit treffen waarmee de eindstand 64 werd. St-Aloysius is cloor deze nederlaag in de hoek der degradatie terechtgeko men want de nummers 5 en 6 degra deren automatisch. De Graauwenaren zullen dus in de komende ontmoetin gen uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Het Amstelveense VDO speelde in een inhaalwedstrijd Twenty One Up I met, 0-10 van tafel en stevent rechtstreeks op het kampioenschap af. De overige teams in de landelijke competitie had den een vrij weekend. Stand hoofdklas: VDO Belcram 1 Steeds Hoger 2 Aloysius 1 Wibats 2 Twenty One Up 1 5 5 0 0 10 41- 9 5 2 2 1 6 29-21 5 27-23 5 33-27 6 2 0 4 4 24-36 5 1 0 4 2 6-44 DEURNE (ANP) Bij het proftoe) nooi, dat in de Belgische plaats Deur ne is gehouden, heeft Tom Okker revanche genomen voor de nederlaag, die hij in Amsterdam leed tegen Arthus Ashe. Okker versloeg zijn Amerikaan se tegenstander met 6-3 6-4. Voorts won Riessen met 7-6 6-4 van Charles Pasarell. In het dubbelspel zegevier den Okker-Riessen met 6-2 7-6 over Pasarell-Ashe. BELGRADO (ANP) Toen Sparta maandag in het begin van de avond in de druilerige regen op het vliegveld van Belgrado arriveerde verdreef de mededeling dat Drago Dzajic, de ge vreesde linksbuiten van Rode Ster, woensdagmiddag in geen geval zou kunnen spelen, even iets van de kilte in de Zuidslavische hoofdstad. Dzajic ondervindt de laatste weken weer ern stige hinder van zijn ischias, die hij drie maanden geleden in Rio de Janei ro heeft opgelopen. De Zuidslavische international kreeg na terugkeer van Brazilië-Zuid-Slavië, de wedstrijd waarin Pele afscheid nam van het internationale voetbal, plotseling hevi ge pijn in de rug. Hoewel de ster speler van Rode Ster daarna nog wel in wedstrijden is uitgekomen, bleek de blessure zo hardnekkig dat hem nu enkele weken volstrekte rust werd voorgeschreven. Dzajic zal woensdag middag vervangen worden door de zeventienjarige Novkovic, die twee weken geleden in Rotterdam tijdens de tweede helft zijn entree maakte. Elek Schwartz gaf zijn spelers maan dag een vrije dag. „Ze moeten herstel len van de vermoeidheid van de wed strijd tegen NEC Het wordt woens dag moeilijk genoeg voor ons. We zullen doelpunten moeten maken." Schwartz kan voor de tweede wed strijd tegen Rode Ster wel beschikken over zijn topscorer Janusz Kowalik. De kleine Pool speelde afgelopen zon dag in Nijmegen niet mee omdat hij nog hinder ondervond van een been blessure. Balclcer (rechts) speldt Meerman de gouden speld van de afdeling Zeeland op. (Foto PZC) MIDDELBURG Voor een minuscuul toe spraakje van 20 minuten was Joop van Marle, de sympathieke voorzitter van het zondagama- teurvoetbal, gisteravond van Zwolle naar Mid delburg gereisd. Maar hij had dan ook een be langrijk doel: hij kwam de hoogste bondsonder- scheiding, de gouden spéld van de KNVB, uit reiken aan de scheidende voorzitter van de voet balvereniging Middelburg, de 55-jarige Sal Si- monse, die zijn club meer dan 40 jaar in allerlei functies diende, waarvan de laatste 21 jaar als voorzitter. Van Marle (rechts) feliciteert Simonse met de gouden KNVB-speld. (Foto PZC) Vader en zoon Simonse: beiden t, ehd va nde vv Mid delburgen dat betekent een uniek feit in de voetbal historie. (Foto PZC) Even tevoren was Simonse namens de vereniging door vice-voorzitter Kees Houlepen tot de eerste erevoorzitter van de goren-witte club benoemd. Daarmee deed zich het unieke feit in de vaderlandse voetbalgeschiedenis voor, dat vader én zoon een eretitel verdienden bij de drievoudig lands kampioen: want Sal Simonse's vader, de 86-jarige heer Rinus Simonse, is eveneens erelid. Er was tijdens deze avond In een stampvolle Brasserie, waar Middel burg zijn jaarvergadering hield, nóg een scheidend bestuurslid, dat enorm veel waardering kreeg. Dat was name lijk 2e secretaris Willem Meerman, die eveneens na 41 jaar stopte mét eerst speler te zijn en daarna vele jaren functies te vervullen. Van Zeeuws KNVB-voorzitter I. W. Bakker kreeg Meerman de gouden speld van verdienste van de afdeling en van voorzitter Simonse kreeg hij namens de vereniging het erelidmaatschap aangeboden. Joop van Marle concludeerde uit de feiten, dat Sal Simonse amper gevoet bald heeft en toch 41 jaar bij Middel burg gebleven is: „Als leider bent u in de goot gelegd". En met een schorre stem (.Bij de vergadering van afgelo pen zaterdag opgelopen') verkondigde de zondagamateursectieleider in fer me termen: „U hebt de mond niet in de nek! Wat er uitkomt is waard om te horen!" „Waarvoor wij als KNVB-bestuur bij zonder veel waardering hebben is dat u 21 jaar Middelburg gediend hebt en de club bracht op de plaats waar een club uit de provinciale hoofdstad thuis hoort." De heer Van Marle herinnerde er aan, dat Middelburg in die 20 jaar op de voorpagina's van de kranten heeft gestaan en door ieder in noord, oost, zuid en west als een sportieve tegenstander wordt gezien. „U bent ook een man, die over de gemeente- en provinciegrenzen lieenziet. De organi satie van de amateurinterland tegen Saarland in Middelburg was een voor beeld hoe het moest", liet Van Marle weten. BLI ALS KIND Hij zei tenslotte tot Sal Simonse: „Be dankt voor alles wat u gedaan heeft voor Middelburg, voor het voethal in Zeeland en voor het voetbal in Neder land". In een kort dankwoord (de heer Van Marle moest weer onmiddellijk per trein naar Roosendaal, waar zijn auto stond) zei de scheidende Middel- burgvoorzitter (die is opgevolgd door Kees de Keyzer) „Ik hen als een kind zo blij met deze onderscheiding". Al eerder was Sal Simonse toegespro ken door zijn vice-vooreitter. „De nu afgesloten periode zal bekend staan als de periode-Sal Simonse, want Simonse en Middelburg vormden een begrip", aldus Kees Houtepen, die sprak van een 'vacuüm, dat moeilijk is op te vul len". Nadat hij was ingegaan op de staat van dienst van Sal Simonse (13 jaar financiële commissie, 6 jaar pers- en propagandacommissie, 23 jaar organi satie Stadhuistoernooi en andere eve nementen, 21 jaar voorzitter dus, 11 jaar bondsvergaderingslid KNVB en 15 jaar lid van de LBA) wees Houtepen er op, dat in het bestuur de eenheid naar buiten een wet was voor de schei dende voorzitter. "U bleef onder alle omstandigheden uzelf en u vond altijd de juiste woor den. U was een diplomaat, soms scherp, soms hard maar altijd tactvol en uiterst bekwaam. De grote naam van Middelburg is voor een groot deel aan u te danken", aldus Kees Houte nen. De heer Simonse was verder toegespro ken door oud-voorzitter en erelid Arde Jobse sr. die verzekerde zich gelukkig te prijzen, „dat ik indertijd Sal Simon se als voorzitter aangewezen heb". Zolas gezegd was Zeeuws KNVB-voor zitter Bakker naar de Brasserie geko men om Willem Meerman te huldigen. Hij kenschetste hem als een werker achter de schermen in de goede bete kenis van bet woord. „Het is", aldus de heer Bakker, „altijd goed stille werkers niet te vergeten, omdat ze een belang rijke steen bijdragen voor de bloei en het voortbestaan van de vereniging. Na mens de afdeling Zeeland dankte de voorzitter de heer Meerman voor al dat werk met de gouden speld van verdien ste. Voorzitter Simonse had er aan herin nerd, dal. Willem Meerman speler is ge weest („Het was een harde"), dat hij later in de elftalcommissie kwam, or ganisator van de zevenkampen en twee de secretaris was. „We nemen afscheid van een werker, die zijn werk rustig deed en nooit op de voorgrond trad, maar op een voortreffelijke manier werkte. U heeft de vereniging veel dien sten bewezen", verzekerde de voorzit ter tot Meerman, die tot slot een dank woord sprak tot de heren Bakker en Simonse, (Op de jaarvergadering van Middel burg komen we nader terug). MIDDELBURG Dondergdagavond van half 8 tot 9 uur zal de afgetreden voorzitter. Sail Simonse, van half 8 tot 9 uur in de Brasserie aan de Lange Delft een afscheidsavond houden, waar iedereen hem met de hondsonderschei ding en met zijn 21-jarige staat van dienst kan feliciteren. Britse leiding en Belgische waarnemers bij Ajax en Feijenoord DEN HAAG (ANP) Britse scheids rechters zullen woensdagavond de Eu ropacupwedstrijden van Ajax, tegen Olympique Marseille en Feijenoord, tegen Dynamo Boekarest leiden. In het Olympisch Stadion fluit Mckenzie uit Schotland, in het stadion Feije noord is Burtenshaw uit Engeland arbiter. Voor beide wedstrijden heeft de Europese voetbalunie een Belgi sche waarnemer aangewezen. In Rot terdam zal het Crahay zijn, in Amster dam Wouters, die ook lid was van de UEFA-strafcommissïe, die de zaak tus sen Borussia München Gladbach en Internazionale behandelde. MEXICO (ANP) De Nederlander Jo van Pol heeft maandag de vierde etappe van de Ronde van Mexico van San Luis Potosi naar Aguscalientes gewonnen. Hij legde het 155 kilometer lange parkoers af in 4 uur, 1 minuut en 28 seconden. Hij had een voor sprong van 10 seconden op de Cubaan Roberto Mendez. In het algemeen klassement behoudt Fedor den Hertog de leiding. De uitslag van de vierde etappe was: 1 Jo van Pol (Ned) 4 uur 17 minuten 28 seconden; 2 Roberto Mendez (Cub) 4.17.38; 3 Giuseppe Maffeis (It.a) 4.17.48; 4 Wim Keileners (Ned) 4.17.58; 5 Aldo Arencibia (Cub) 4.17.58; 6 Francisco Javier Huerta (Mex) z.t. UEFA Behandelt volgende week beroep Borussia BERN (AP) De Europese voetbalunie (UEFA) zal volgende week het beroep van Borussia Mönchen Gladbach tegen het on- geldigverklaren van de eerste Eu ropacupwedstrijd tegen Inter Mi laan behandelen. Morgen (woensdag) speelt Borus sia in Milaan, de uitwedstrijd te gen Inter. Houdt het door de disciplinaire commissie uitgespro ken vonnis stand, dan moet Bo russia voor het flessenincident in de eerste wedstrijd tegen inter een boete van 10.000 Zwitserse frank betalen en wordt de 7-1 overwinning ongeldig verklaard. De wedstrijd wordt dan op 1 december te Bern overgespeeld, Günther Netzer, de populaire aan voerder van Borussia, heeft het boulevardblad Bildzeitung een be roep gedaan op de gekwetste Duitse voetballiefhebbers alle kwade gevoelens ten opzichte van de Italianen te laten varen, en sportief te blijven. „Ik hoop dat velen, uit alle delen van het land, kosten noch moeite zullen sparen om ons op 1 december in de 'thuiswedstrijd' te Bern met de macht van hun kelen bij te staan. „Maakt u alstublieft niet de fout om van dit zeker betreurenswaar dige incident een politieke zaak te maken. Haal geen oude en scheve clïche's over de Italianen op, Dit zou mij nooit zijn inge vallen, als een Italiaans journa list zich niet tot mij had gewend met de welgemeende vraag of ik nu mijn twee Italiaanse barbe- dienden ging ontslaan en mijn Italiaanse auto ging verkopen. Tic heb hem zo laten staan, want dat vond ik al te stom", aldus Netzer in het interview. ADVERTENTIE Het embleem van de Apollo 12. Deze week bij elk Shell- station, dat in het teken van de Apollo-actie staat. Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe.Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. NugratisApollo-stickers B bij Shell.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 10