ffOVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kamer verwerpt moties van oppositiepartijen TWEE MANIEREN OM TE MATIGEN Voorlopig geen beslissing over derde dubbeldekker en vaste oeververbinding SL Nelissen ziet gat voor 1973 BIESHEUVEL: „VERDERGAANDE MAATREGELEN NOODZAKELIJK" n-r.- - AAN SLOT VAN NACHTELIJK DEBAT VOORSTEL VAKBONDEN IN LOONCOMMISSIE: Vandaag in de krent... Werkgevers Vakbeweging BELEID GERICHT OP HERSTEL ECONOMIE Botte bijl Geen bromfietsbelasting PERZIE-AVOND RIDDERZAAL: BINNENHOF AFGEZET MINISTERIE VAN VERKEER- EN WATERSTAAT DE BEDOELING WAS IN 1973 TE BEGINNEN Burgemeester Roemers WEGENER WIL VRIJE VOLK ARNHEM OVERNEMEN 214e jaargang no. 242 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 15 oktober 1971 O por posl I 21,70 p Minister Biesheuvel cn een deel van z;in aandachtig luisterend kabinet. UTRECHT In de looncommissie van de Stichting van de Arbeid hebben de drie vakcentrales donderdagavond twee matigingsvoorstellen ingebracht. In de eerste variant willen zij bij vernieuwing van de cao's een vast bedrag van 450,als reële loonsverbetering plus twee maal compensatie van de prijsstijging via een uniforme indexerings clausule (halverwege en aan het eind van het contract jaar). In de tweede variant willen zij een reële verbetering van drie procent aan het begin van bet contractjaar plus twee maal compensatie van de prijsstijging voor de inkomens van 12 tot 25 mille, welke vergoeding afhankelijk van de hoogte van het inkomen zal varieren van 360,tot 750,Dit vaste bedrag komt per keer overeen met ongeveer drie procent. DEN HAAG (GPD) De tweede kamer heeft vanochtend om kwart over drie tien moties van de oppositie verworpen. Na uitgebreide interruptiedebatten, bleek voorts dat de regering waarschijn lijk zal kiezen voor toelating van de volksrepubliek China tot de Verenigde Naties. Wanneer Taiwan blijft vasthouden aan het principe dat men geheel China vertegenwoordigt, kan het uit de Verenigde Naties gestoten worden. Het kabinet houdt nog wel een achterdeur open: ,Als Taiwan dat streven op zou geven, dan ontstaat bij de standpuntbepaling een nieuwe situatie" Tot de verworpen moties behoren de drie CPN-moties van dinsdag over verlaging van de defensie-uitgaven, de tuchtmaatregelen tegen VVDM-redac- -teuren en de aardgasopbrengst ten be hoeve van het noorden. Voorts wer den verworpen een tijdens de replie ken ingediende motie van dr. Vonde ling, die pleitte voor een andere dek king van de uitgaven, en een motie- De Goede (D'66) waarin gevraagd werd om een meerjarenplanning en de vijf volgende moties die eerder don derdag werden ingediend. In de eerste motie, ingediend door drs. Den Uyl en mede ondertekend door D'66 en PPR, werd de regering vrnagd af te zien van het plan de ont wikkelingshulp met 26 miljoen te ver minderen. De tweede motie, eveneens van drs. Den Uyl, vroeg het uitgavenbeleid zo te wij zigen dat meer geld beschikbaar zou komen voor woningbouw en verbetering, basisonderwijs, vormin gen ontwikkeling, bejaarden en ver sterking van de werkgelegenheid in de regio. De derde motie van mr. Van Mierlo (D '66), ondersteund door PvdA en PPR vroeg van de regering invoering van een selectieve investeringsheffing op gebouwen en installaties, om een groter deel van de aardgasopbrengst af te zonderen voor de financiering van DEN HAAG Ook voor 1973 dreigt een aanzienlijk begro tingstekort, dat de regering zal dwingen verdere belastingverho gingen te treffen of nieuwe be zuinigingen door te voeren. Dat heeft de minister van financien, Nelissen, donderdagmiddag in de tweede kamer indirect toege geven. Hij deed berekeningen van de kamer leden Notenboom (kvp) en De Goede (cl 66), waarin een begrotingstekort van. 800 miljoen werd voorspeld, af met de opmerking dat een dergelijk tekort 'hem niet onmogelijk voor komt'. Beide kamerleden raamden de uitga venstijging van 1973 bij ongewijzigd beleid op ruim ƒ3 miljard. Daarvan zal bij een groei van de budgetruimte met 6 procent 2,4 miljard automa tisch door extra belastinginkomsten, voortvloeiende uit de stijging van hel. nationale inkomen, worden gedekt. Maar ook deze 6 procentsnorm is in discussie gekomen door de stagnering van de economische groei. Bij een bijstelling van deze norm tot 4,5 pro- Zie slot pag. 3 kol. 3 Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 5, 6, 7 en 9. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 13. Sport op de pagina's 14- en 15. Televisie op pagina 17. Financieel nieuws op pagina 19. een krachtig regionaal beleid en om herinvoering van de investeringspre mieregeling voor die gebieden, waar voor niet duidelijk is aangetoond dat zij niet meer nodig is. De vierde motie van dr. De Gaay Port man (ppr), ondersteund door PvdA en D'66 vroeg verlaging van de defensie- uitgaven voor 1972. „Een doelmatig beheer van het over heidsapparaat moet zich ook tot de krijgsmacht uitstrekken", aldus De Gaay Fortman. „Het betrachten van meer doelmatigheid in de Nederlandse defensie-inspanning kan. tot aanzienlij ke hesparingen leiden". De vijfde motie, ingediend door de heer Wiebenga (p-sp) en ondersteund door de PPR vroeg de regering alle be slissingen over nieuwe bedrijfsvestigin gen en uitbreiding vao bestaande be drijven ondergeschikt te maken aan nauwkeurig en rigoureus geformuleerde eisen ten aanzien van het milieu in de ruimste zin van het woord. Mr Andriessen (kvp) betoogde tijdens de replieken dat hij nooit heeft ge pleit voor het opheffen van een of meer krijgsmachton der delen, zoals mr Biesheuvel donderdagmiddag in zijn (Zie slot pag. 3 kol. 2) De onderhandelaars van de vakbe weging' in de Stichting van de Arbeid konden vrijelijk over beide voorstel len onderhandelen, omdat de bonden unaniem met beide varianten akkoord gingen. Het is de vakcentrales even welke variant in de Stichting wordt aanvaard. Drs S. C. Bakkenist en mr P. M, H. van Boven hebben namens de raad van Nederlandse Werkgeversverbon den de gesprekspartners in de Stich ting van de Arbeid aangeboden de verwachte prijsstijgingen in 1972 van 7 procent terug te brengen naar 5 procent, mits de loonstijging 'aanzien lijk achterblijft' bij de raming van 13,5 procent. „Voor een dergelijk ma- tigingsbeleid is het noodzakelijk dat alle inkomensgroepen bereid zijn de uiterste beperking- te aanvaarden". Ook de overheid moet daaraan dan meewerken, schrijven de werkgevers. Zij noemen de volgende drie punten: 1 Een procentuele loonsverhoging in 1972 voor het cao-, het middelbare en hogere personeel, die in lijke verhouding staan tot de be oogde prijsontwikkeling. Bij een der gelijke aanpak zal het netto bedrag van de loonstijging in feite door de belastingprogressie naar boven toe sterk worden afgevlakt. In dit verband dienen de prijsstijgin gen die het gevolg zijn van verhogin gen van indirecte belastingen en ac cijnzen, ook naar de mening van de twee voorzitters buiten beschouwing te blijven. 2 Een relatief grotere bijdrage aan de beoogde matiging van de zijde van de topfuncties in het bedrijfsleven. 3 De matiging van de loonkostenont wikkeling dient te leiden tot beperking Zie slot pag. 3 kol. 7 i de prijsstijging. Bi. tie onderhandelingen gingen de vakcentrales er gisteravond vanuit, dat de laagst- en lager betaalden meer zullen ontvangen dan de hoge en hoogstbetaaiden in het bedrijfsleven. De matiging van de vakbeweging houd' in: twee procent afremming var. de loonkostenstijging, die door het Centraal Planbureau voor '72 op 13,5 procent is geraamd en een procent mindering van de prijsstijging, die op zever, procent was geraamd De bepaling van de prijscompensa lie geschiedt aan (ie hand van de indexclausule die in de mëtaal-CAO is opgenomen. Dat wil zeggen aanpas sing per 1 januari en 1 juli (berekend over respectievelijk de perioden 1 ok- tober-1 april en 1 apri.-l oktober. Bij het indexeringssysteem wordt de in vioed van de indirecte belastingen op het pri:spoil buiten beschouwing ge laten. Van de werkgevers zou worden bc dongen, dat de opbrengst van de ma: i- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ondanks de ingrijpende operaties die in het kader van de begroting voor 1972 zijn voorzien, acht de regering verder gaande maatregelen onontkoombaar. Om de inflatie te beteugelen en ruimte te maken voor nieuwe voorzieningen zal eerst de econo mie weer in het gareel moeten komen. Dat heeft minister-president mr. B. W. Biesheuvel donderdag in de tweede kamer geantwoord op de algemene politieke beschouwingen. Hij zei dat op herstel van de economie het beleid van dit kabinet is gericht. De minister-president zei dat liet een sociaal verantwoord beleid is, dat de mogelijkheid openlaat voor een reele stijging van de lagere inkomens, die twee keer zo hoog kan uitvallen als die van de hogere. Dat zal een verklei ning van de inkomensverschillen tot gevolg hebben. De oppositie kan dus niet zeggen dat de kleine man aan het kortste eind trekt aldus mr Biesheu vel. De minister-president sprak zijn waar dering uit voor de bijdragen van de heren Den Uyl (pvda) en Van Mierlo (d '66) over de milieu- en bevolkings problemen. Het stellen van een diag nose is volgens hem echter gemakke lijker dan het aangeven van de thera pie. Er zijn diepingrijpende beslissin gen nodig, maar de premier legde er de nadruk op, dat geen land in staat is dit; soort vraagstukken individueel op te lossen. De zaak zal in internatio nale solidariteit moeten worden aan gepakt en de regering hoopt dat; de conferentie, die de Verenigde Naties volgend jaar in Stockholm over de milieuvraagstukken beleggen, daar een eerste aanzet toe zal geven. De premier wees er echter op dat het winststreven en de economische groei niet kunnen worden opgegeven. De groei is juist nodig om de milieuver vuiling te kunnen bestrijden. Tegeno ver de sombere voorspellingen van de club van Rome, dat de mensheid bij voortgaande bevolkingsgroei, milieu vervuiling en uitputting van hulpbron nen niet lang meer te leven heeft, stelde hij, dat le vindingrijkheid van de mens om rampen te voorkomen niet moet worden onderschat. De heer Biesheuvel deelde mee dat er binnen kort een commissie zal worden inge steld ter bestudering van het bevol kingsvraagstuk. Er zal binnenkort een wet op de abortus worden ingediend conform hetgeen in het regeerakkoord is vastgelegd. De kosten van de pil zijn volgens de premier zo gering, dat die het gebruik daarvan niet belem meren. De regering wil over kosteloze verstrekking echter nog met de vaste kamercommissie voor de volksgezond heid van gedachten wisselen Premier Biesheuvel heeft nadrukkelijk ontkend, dat er in de begrotingshoofd stukken voor 1972 met de botte bijl zou zijn gewerkt. De beleidsombuigin gen (bezuinigingen1 zijn door de ern stige begrotingsontwikkeling noodza kelijk, aldus mr Biesheuvel „Het ach terwege laten van die maatregelen zou hebben betekend, dat er uit de algemene middelen ruim een miljard gulden meer had moeten komen". Mr Biesheuvel kondigde aan, dat mi nister Langman van economische za ken zo snel mogelijk met voorstellen voor de selectieve investeringsheffing zal komen. Die heffing is een nieuw instrument ter afremming van de in vesteringsactiviteiten in het westen van het land. De premier benadrukte, dat nu al via het, vergunningenbeleid door de bedrijfsbouw een afremming wordt bereikt. Premier Biesheuvel zei dat de rege-i ring niet van plan is om op korte termijn een bromfietsbelasting in te; gaan voeren. Voor 1972 wordt dezej belasting dus nog niet gezien als een; alternatieve belastingvorm Wel ver-I klaarde mr Biesheuvel dat de moge-i lijkheid tot invoering van de brom fietsbelasting 'ondei ogen wordt zien'. Bij het .heffen van schoolgeld voor het voortgezet onderwijs zal rekening worden gehouden met de draagkracht van de ouders, zo beloofde de pre mier. In ieder geval zal er een school- geldvrije voet worden ingevoerd. Of er voor het basisonderwijs ook schoolgeld zal worden gevraagd, moet nog worden bekeken in het kabinet. De regering is niet van plan om op korte termijn de kleuterschoolgelden nog weer opnieuw te verhogen. Over de voorgenomen verhoging van de tarieven van de academische zie kenhuizen, verklaarde de minister-pre sident, dat er een discrepantie is ont staan tussen de tarieven en de werke lijke kosten. Naar aanleiding van het verzoek van de KVP-er Andriessen om voor Til burg opnieuw de investeringspremie regeling in te voeren, zei mr Biesheu vel dat de werkgelegenheidsstructuur in deze gemeente de laatste tijd gun stiger is geworden. De regering ver wacht bovendien dat de werkgelegen heid in Tilburg in de toekomst nogj verder zal gaan toenemen. Minister Langman (economische z-a-j ken) is bereid om in bijzondere geval len stimuleringsmaatregelen te treffen voor die gebieden, die tijdens de vori ge kabinetsperiode nog ontwikkelings kernen waren en nu niet meer. wan neer daar de werkgelegenheid af neemt en er zich een project aan biedt. De regering' heeft de bedoeling om de spreiding van rijksdiensten vanuit de randstad naar de regio met kracht aan te pakken. In de eerste plaats zal daarbij worden gedacht aan het noorden en Limburg, zo beloofde de minister-president. Volgens de minister-president gedoogt de premie wao, die volgend jaar om hoog gaat, een verdere positieverbete ring van de oud-interim rentetrekkers. Wat de kinderbijslag betreft wacht het kabinet het gevraagde SER-advies over de programmering van de socia le verzekeringen af. De SER is ook Zie slot pag. 3 kol. 6 1. Koningin Juliana bekijkt, het her denkingsboek. dat haar tijdens de viering van 2500 jaar Perzie gis teravond in de Ridderzaal werd aangeboden door de vereniging Nederland-Iran. Buiten demon streerden studenten van de _4SVA en Perzen. Zij boden mr L. de Block van de vereniging Neder land-Iran een protest aan tegen de deelneming van prins Bernhard aan de miljoenen kostende feesten in Persepolis. In verband met de demonstratie was het Binnenhof afgesloten. Wie de kamerdebatten wilde volgen moest zich legitime ren. Kamerledenjournalisten, ambtenaren en belangstellenden hadden de grootste moeite de po litie te passeren. Drs. Den. Uyl pro testeerde in de kamer tegen deze maatregelen: Dit is een openbare vergadering en die moet voor iedereen toegankelijk zijn". (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Over de vaste oeververbinding voor de Wester- schelde en de bouw van een der de dubbeldeksveerboot vallen voorlopig nog geen beslissingen te verwachten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat bevin den beide zaken zich nog in de „sfeer van het beraad". Ilct is tot nil toe steeds de bedoeling geweest om met dc bouw van de vaste oeververbinding in 197:! ie beginnen. Strikt genomen is hel dus nog niet te Iaat, al begint de tijd wel te dringen. De voorganger van de huidige minister van verkeer en waterstaat, drs Bak ker, beeft zich in (iet verleden op liet Standpunt gesteld dal de uiteindelijke beslissing over de YVesterscheldever- binding bij voorkeur begin 1972 zou moeten vallen. Zijn motief voor dit tijdstip was, dat er anders opnieuw grote bedragen voor verbetering van de veerverbindingen noodzakelijk zou den zijn. Blijkens de geleidebrief bij de begro ting 1972 van de provincie Zeeland moet een derde dubbeldeksveerboot uiterlijk begin 1975 varen, wil het op liet veer Vlissingen - Breskens niet tot lange wachttijden komen. Een beslis sing over de bouw van dit schip zou dan uiterlijk deze maand moeten wor den genomen. Volgens het departe ment van verkeer en waterstaat wordt echter nog gewerkt aan rapporten over de derde dubbeldekker en de daarmee verband houdende aan passing van de walaccommodatie in Breskens en Vlissingen. Vooral de voor de dubbeldekker noodzakelijke walvoorzieningen in Vlissingen vor men een heet hangijzer, omdat het daarbij gaat om investeringen in de orde van 100 miljoen of meer. Zoals bekend, staat de aanwezigheid van het NS-station een 'eenvoudige' aanpas sing van de Vlissingse veerhaven in de weg. Een afdoende oplossing zou alleen kunnen worden gevonden dooi de aanleg van een geheel nieuwe veer haven. Teleurstelling De Zeeuwse tweede-kamerleden noem den het uitblijven van beslissingen over de vaste oeververbinding en de derde dubbeldekker donderdag zonder uitzondering 'teleurstellend'. Drs W. R. V. Dusarduijn' (kvp) uit Goes zei in de toelichting op de be groting van verkeer en waterstaat al tevergeefs te hebben gezocht naar me dedelingen over deze kwesties. Naar zijn oordeel is er zo'n duidelijke rela tie tussen oeververbindingen en derde dubbeldekker, dat minister Drees over een van beide wel had moeten spre ken. „Als je zwijgt over de vaste oe ververbinding, dan ben je bijna ver plicht iets te zeggen over de derde dubbeldekker", aldus de heer Dusar duijn, die er nog aan toevoegde dal minister Drees ook ten aanzien van1 andere punten al de indruk heeft ge- wekt dat hij zich niet alles gelegen laat liggen aan uitspraken en toezeg gingen van zijn -voorgangers. Plet Zeeuwse KVP-kamerlid verze-! kerde overigens, dat zijn fractie op de kwestie van de Westerscheldeverbin dingen zal terugkomen bij de behan deling van de begroting van verkeer en waterstaat in de tweede kamer. Ook het socialistische kamerlid P. A. Roels uit Sint-Maartensdijk zei een I spoedige beslissing over de vaste oe-| ververbinding van het grootste belang te vinden. „Ik hoop bij de behandeling van de begroting van verkeer en wa-i terstaat daar met. nadruk op aan te kunnen dringen", aldus de heer Roels, die verder zei het eens te zijn met de uitspraak van oud-minister Bakker dat een besluit op zijn laatst in 1972 moet worden genomen. Mr K. A. Keuning (ds '70) uit Zierikzee verklaarde ronduit, dat. hij de bouw van een derde dubbeldekker zou be treuren, omdat, een dergelijke beslis sing naar zijn gevoel afbreuk zou doen aan de spoedige realisatie van de vaste oeververbinding. Wat dit laatste betreft: „Als er met een prin cipebesluit wordt getreuzeld, dan komt dat door de consequenties in hei financiële vlak", zo zei -mr Keuning. Hij verklaarde persoonlijk bereid te! zijn de kwestie van de vaste oever- j verbinding niet alleen in de fractie.» maar ook bij minister Drees nog eens onder de aandacht te brengen. ..Ik acht liet van het grootste belang, dat er zo spoedig mogelijk een gunstige beslissing wordt genomen", aldus de heer Keuning. Tandaag moet er in deze V krant melding van wor den gemaakt, dat bur gemeester Roemers van Vlis singen op grond van zijn gezondheidstoestand ontslag heeft gevraagd uit zijn ambt. Wij verhelen niet dat. we dit bericht I met spijt in het hart doorgeven. In de eerste plaats voor hemzelf: het moet, J een grote teleurstelling voor Roemers zijn, dat hij het burgemeestersambt niet langer meer kan vervullen. In de tweede plaats voor Vlissingen: in de afgelopen vier jaar heeft hij zich een bekwaam en markant bestuurder ge toond, die toegerust met kennis en wijsheid het burgemeestersambt met grote toewijding uitoefende. Ruim vier jaar geleden ontstond er enig rumoer rond de benoeming van oud-NVV-voorzitter Roemers tot burgemeester van Vlissingen. In de ge meenteraad en ook daarbuiten was de naam van een andere kandi daat genoemd en via allerlei kanalen werd pressie op de regering uitgeoe fend om juist die kandidaat te benoe men. Dat gebeurde niet: Roemers werd burgemeester van Vlissingen, een buitenstaander, van wie men wist dat hij in nationaal kader belangrijke functies had vervuld en een bekwaam parlementariër was geweest. Die niet- Zeeuwse bindingen werden bij zijn in stallatie duidelijk velen waren van el ders gekomen om hem geluk te wen sen met zijn benoe ming tot burge meester van Vlissingen. De Vlissingers keken dat met enige argwaan aan: voor hen ging het er immers om, dat ze een burgemeester kregen, die niet vanuit Den Haag dacht, maar vanuit Vlissingen. We herinneren ons hoe we bij die gelegenheid deze opvatting on der woorden brachten in een gesprek met een oud-collega, het tweede-ka merlid Gerda Brautigam. Ze haalde de schouders op: „Iemand die Roe mers kent, praat anders. Ik ben er van overtuigd dat heel Vlissingen het zal betreuren als hij nog eens weggaat". fl AKt lij K Gerda Brautigam heeft gelijk gekre gen, helaas veel en veel te vroeg. In de afgelopen vier jaar heeft Roemers zich met grote energie aan het burgemeestersambt gegeven. Daar van heeft Vlissingen geprofiteerd: het is een gemeente met bestuurskracht. Daarvan hetoben ook anderen profijt gehad: het havenschap Vlissingen, de haven, de Zeeuwse waterleiding, om slechts enkele instellingen te noemen. Roemers was daar niet alleen in for mele zin lid: hij was ook daar een energiek bestuurder, die een stempel op het beleid wist te drukken. Zijn politieke achtergrond en scholing maakten het hem mogelijk in discus sies scherp en terzake te reageren. Toen enkele jaren geleden in Neder land het 'debat der havensteden' in het middelpunt van de belangstelling stond, bleek Roemers een voortreffe lijk vertegenwoordiger van Zeeuwse belangen: zo attaqueerde hij zijn ambtgenoot Thomassen van Rotter dam duidelijk en zonder aarzeling. Als burgemeester was hij bovendien een man, die kon luisteren en toegankelijke was voor redelijke argumentatie. Wie echter in een debat de redelijkheid uit het oog verloor, kon er op rekenen dat hem dat onverbiddelijk werd aan gezegd. X/lissingens burgemeester voelt zich V thans helaas genoopt ontslag te nemen, een beslissing die hem niet makkelijk zal zijn gevallen. Misschien dat hij enige troost kan putten uit de sympathie, die hem ongetwijfeld in deze dagen uit Zeeland zal geworden: de genegenheid die hij voor deze pro vincie en voor Vlissingen in het hij zonder in de afgelopen jaren heeft opgevat, was en is wederzijds. APELDOORN (ANP) Er worden momenteel besprekingen gevoerd tus sen NV De Arbeiderspers te Rotterdam en Wegener's Couranten Concern te van de vestiging en de editie van Het Apeldoorn over de 'toekomstige positie Vrije Volk te Arnhem'. Dit deelde de algemeen directeur van Wegener, de heer G. Spanhaak. donder dagavond desgevraagd mee. Volgens de heer Spanhaak zou het thans nog te voorbarig zijn om te zeg gen, dat er reeds overeenstemming zou zijn bereikt over een overname van het 38.000 abonnees hebbende Vrije Volk te Arnhem door Wegener. Er is nog een groot aantal open vragen en alle moge lijke zaken moeten nog tot een beslissing leiden, zo voegde de direc teur van Wegener eraan toe. De betrok ken ondernemingsraden, de grafische bedrijfsbonden en de vertrouwensman van de Nederlandse Vereniging van Journalisten zijn op de hoogte gesteld van de besprekingen die thans worden gevoerd. De heer E. Messer, directeur van Het Vrije Volk in Rotterdam, bevestigde dat er besprekingen worden gevoerd. „Maar die hebben nog niet tot resul taat geleid", aldus vertelde hij. Zoals gemeld heeft de NV De Arbei derspers onlangs besloten tot nauwe samenwerking' mei: de Perscombinatie, waarvan o.m. het Parool en de Volks krant deel uitmaken. De besprekingen tussen Arbeiderspers en Wegener zullen waarschijnlijk van daag in Amsterdam worden voortge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1