Koopcentrum Groenendijk Vlissingen-Hermesweg 23-tel.01184-7475 ZttggSSSSS: kies-keurig is: Omdat Gazan kies keurig is, heeft Gazan dit Blazerpak gemaakt uit echte Jersey, van zuiver scheerwol (gegaran deerd). Het is een modieuze variatie op het broekpak, waarmee u meer combinatie mogelijkheden krijgt. y Omdat Jx Gazan kies keurig is, is deze Japon van wasbare polyester Jersey gemaakt, in een.fraai abstract dessin, Het model is uitgevoerd met een ritssluiting vóór en met twee leuke fantasie- zakken. Meerkleurig bruin, brique, en rood dessin. Geheel gevoerd. De eerlijke, onversierde Gazan-geschiedenis Voorspoed We schrijven 1880. Gazan wordt opgericht. Deze fabriek van da mes-, heren- en 'jongenskieding ontwikkelt zich voorspoedig. Grote ateliers met bekwame vakmensen staan in Den Haag en Lier (België). De hele pro ductie - zó'n 9.000 stuks boven kleding per week! - wordt op de gebruikelijke manier verkocht aan confectiewinkels. Aan grote kledingwarenhuizen. van lande lijke bekendheid, maar óók aan speciale modezaakjes. De kwali teit (stoffen, modellen en maak- wijze) is altijd goed geweest. Alles gaat dus uitstekend bij Gazan. Tot de moeilijke jaren 1965, 1966, 1967. Crisis De textielwereld krijgt klappen. Bedrijven sluiten. Fabrieken gaan failliet. Werknemers ko men op straat te staan. De kran ten staan er vol van.''Televisie interviewt vakbondsleiders. Bo vendien is het publiek de steeds stijgende kledingprijzen beu. Er ontstaat een kopersstaking. Men hoopt en wacht _op dalende prij zen. Gazan dreigt meegesleurd te worden in die maalstroom. Miljoenen De winkeliers zien liun omzet dalen. Hun rekken blijven vol. Gazan-vertegenwoordigers - net als hun collega's van andere confectiefabrieken - krijgen „Neen!" te horen. Maar de Ga- zanproductie draait door, want de fabriek sluiten en de mensen ontslaan is hard en bitter. Gazan heeft'immers alom een goede reputatie. De magazijnen rakeii echter boordevol. Daar hangt voor ettelijke miljoenen aan prachtige, moderne,' goedge maakte kleding: kostuums, kol- berts, pantalons, regenjassen, japonnen, mantels, deux-pièces, rokken, blouses en jongenskie ding. Wat te doen? Durf! Maai" dan krijgt de directie van Gazan een idee. Met enthousiast personeel achter zich neemt men een gedurfd besluit. Gazan zegt: „De winkelier koopt niet meer bij ons? .Het publiek niet meer bij de winkelier? De consument kijkt uitnaar lagere prijzen? Dan gaan wij onze hele voor raad direct en zonder de omweg van de tussenhandel aan het publiek verkopen, voor die lage re prijzen waar men op wacht!" Zó werd op 3 juni 1967 de vroe- inkoopsprijs voor de winke lier opeens de verkoopsprijs aan het publiek. Wonder Toen begon in Schiedam het wonder. In een onversierde ruimte, zónder tapijten, zitjes, kopjes koffie, luxe betimmerin gen, dure etalages of andere prijsverhogende poeha, hing Gazan z'n duizendvoudige kol- lektie neer. Alle stoffen, alle modellen, alle maten die vroeger naar gerenommeerde modeza ken gingen, waren hie.r in een enorme sortering pasklaar bij elkaar. Maar nü per stuk tiental len guldens goedkoper. Bij de herenkostuums scheelde dat wel tot 60,- per pak! Succes Na één advertentie stroomde het publiek toe. Het grèep_ gretig naar dié kwaliteit vooi' zulke revolutionaire prijzen. Het kon dus wèl! En het nuchtere lino leum op ds vloer vond men bést. Men begreep namelijk de samenhang tussen lage prijs en eenvoudige winkelinrichting. Men zag het prijsvoordeel van die kortere weg van eigen ate liers naar eigen winkels. En men ontdekte ook direct, dat dit geen ordinaire stunt was. Geen onbe trouwbare eendags-actie. Het nieuwe Gazan-publiek omarmde een nieuw, modern en noodza kelijk verkoop-principe! Realistisch. Dat réalistische en prijsbewuste publiek heeft Gazan groot ge maakt. Want nu, ruim 4 jaar na die spannende junimaand in 1967 zijn er al 36 eigen Gazan- winkels. En er komen er nog meer. 1-Iet geheim van dit suc ces? Ziehier: Gazan heeft niet alleen prijs en verkoop in eigen hand, maar allereerst kwaliteit en pasvorm. Want sinds 1880 noemen, wij ons trots: GAZAN - KLEDINGMAKERS! KOOPCENTRUM GROENENDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 12