Nieuw ruim 8 kosten zal stadhuis Terneuzen miljoen gulden Argo visie Hervormde classis Middelburg verdeeld over de 2% actie Eerste gymnastiekzaal in Dauwendaele in gebruik 9 Ruïbw PLAN VOOR BOUW 400 WEEKEIND- BUNGALOWS IN ST-PHILIPSLAND RAMING IN 1965 WAS 5 MILJOEN abonneer u op encyclopedie in afleveringen een berg informatie voor weinig geld! Medewerking van politie bij protesttocht 'vrije veren KLEDINGMAGAZIJN DUYM TE VLISSINGEN PLOTSELING ONTRUIMD Gs antwoordden op vragen over watervoorziening OP 12 OKTOBER HOOGSTE PUNT DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RutonROl311: een wasautomaat met 20% betere waswerking door een schuin geplaatste trommel. Ruton wasautomaten reeds v.a.f 718.— MET 21 VOOR EN 18 TEGEN VLÏSSINGEN Het jongens- en her- enkleclingmagazijn H. Djym heeft het pand Walstraat 37 te Vlissingen plot seling geheel ontruimd. Ook de boe tiek 'Pinkie' aan de overzijde van de straat en een afdeling van de firma Duym staat leeg. De Nederlandse Mid- ST-PHILIPSLAND Het gemeente bestuur van St-Philipsland voert met een beleggingsmaatschappij besprekin gen over de bouw van 400 weekend bungalows in die gemeente. Burge meester G. van Velzcn deelde dit woensdagmorgen mee tijdens zijn causerie voor provinciale staten in het ontvangstcentrum van rijkwater staat aan de Kreekrakdam. De burgemeester belichtte de positie van St-Philipsland in de Zeeuwse sa menleving. Uit een nadere informatie bleek, dat de NV Onroerend Goed Maatschappij te Bergen op Zoom de stichting is, die hiervoor interesse heeft en zich daartoe met het dage lijks bestuur vaai de gemeente St- Philipsland in verbinding heeft ge steld. Er is inmiddels een schetsplan gemaakt waarbij de vierhonderd bun galows zijn geprojecteerd aan de westkant van de bebouwde kom in de Oude Polder. Het plan omvat naast de vierhonderd bungalows ook de bouw van een restaurant een speel weide, een speeltuin en andere voor deze aanwinst gewenste voorzienin gen. B en w hebben zich na ontvangst van het schetsplan voor een principe uitspraak in verbinding gesteld met gedeputeerde staten. Daarna zal het plan aan de raad worden voorgelegd. De raadsleden zijn echter a.1 in grote lijnen op de hoogte gebracht van de plannen. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN De bouw van het nieuwe stadhuis in Terneu- zen boven op de Westerschelde- dijk, gaat aanzienlijk meer kos ten dan is geraamd. Zoals de cijfers nu liggen kost het kapi tale bouwwerk geen 5 miljoen (raming 1965), geen 7,5 miljoen (raming 1969), maar ruim 8 miljoen Nederlandse guldens. En de verwachting is dat, als de eindafrekening kan worden op gesteld, er een bedrag tevoor schijn zal komen van om en na bij de 8,5 miljoen gulden. Bij deze prijs zullen inrichtingskos ten, aanvullende werken en renteverlies inbegrepen zijn. Voor die ongeveer 8'/j miljoen gulden heeft Terneuzen dan een stadhuis, ontworpen door een van Nederlands bekendste architecten, professor J. B. wordt. Meegerekend het feit dat in de bouwsom een risicofactor (voor loon- en prijsstijgingen) zit, vond wethou der Lindenbergh „op dit moment de zaak niet verontrustend, de stijging is naar mijn mening niet exhorbitant hoog". De wethouder vertelde desge vraagd dat nog niet is beslist of er voor de dienst openbare werken ook! een nieuw gebouw moet komen. Inmiddels gaat de bouw van het stad- huis (dat de vorm van een scheeps-l brug moet krijgen) gestaag voort. In' de 'minder rooskleurige' begroting voor 1971 deelde het college van b. en w.! mee dat de houw door allerlei oorza-' ken 'een vrij grote' achterstand had opgelopen. Nu is men dan toch zover dat op 12 oktober het hoogste punt bereikt wordt Het wordt gevierd met een feestelijke bijeenkomst op het bouwterrein. Tenslotte een vergelijking met Zee- lands grootste gemeente, Vlissingen. Daar kostte de bouw van een nieuw stadhuis dat op 21 mei 1965 ge opend werd in totaal 4.900.000. Exclusief inrichtingskosten, maar alle gemeentelijke diensten hebben er wel een plaatsje gekregen. (ADVERTENTIE) een aanbieding van uw krant TERNEUZEN De Terneuzense ge- i meentepolitie en de rijkspolitie heb ben geen enkel bezwaar tegen de protesttocht. die het comité 'Actie Westersclieldeve.ren' zaterdag 2 okto ber door heel Zeeuwsch-Vlaanderen gaat houden. Tijdens een besprekkig op het politie- j bureau te Terneuzen heeft het comité I de rijkspolitie en de gemeentepolitie nog eens uitvoerig ingelicht over de route die de demonstranten zaterdag zu'.Ien voigen. De politie heeft toege- zcsd, dat de stoet door een paar motorrijders zal werden begeleid." ter wijl men tevens het verkeer op druk- ke kruispunten in goede banen zal trachten te leiden. Verwacht wordt, dat er zon tweehonderd tot tweehon derdvijftig auto's aan deze tocht rol len deelnemen. UITVOERBAARHEID IN TWIJFEL GETROKKEN VLISSINGEN Dc twecproccnts- actiz voor ontwikkelingssamenwer king heeft in de vergadering van de classis Middelburg van de Nederlands hervormde kerk tot scherpe discussies en nauwelijks tot overeenstemming geleid. Deze tweeproccnts-actie wil tie plaatselijke kerken er toe brengen 2 procent van de jaarinkomsten te bc stemmen voor een speciaal fonds voor ontwikkelingssamenwerking. Zo als de voorstellen er nu liggen zal een kwart hiervan in eigen land worden aangewend om een nodig geachte! mentaliteitsverandering ten opzichte van de 'derde wereld' te bcwerkstelli- J gen. Methodieken hiervoor zijn nog; niet exact uitgewerkt. De predikanten Post (Arnemuiden) en Brummelkamp (Middelburg) voelen er niets voor om mee te werken als, dit geld bestemd zou zijn voor bewe gingen, die op gewelddadige wijze de maatschappijstructuur van hun landen f trachten te veranderen. Ds. Post stel-1 de bovendien: „We komen toch al; hopen geld te kort. Diaconaat en zending is al meer dan voldoende, daar hoeft niet nog eens ontwikke lingshulp bovenop". Ds. Y van der Bank stelde politie op de hoogte denstandsbank te Vlissingen, die vor deringen had op de firma Duym en daarbij de voorraad als onderpand had, heeft de politie van het leeghalen van het kledingmagazijn op de hoogte gesteld. Wie de winkel heeft leeggehaald en in wiens opdracht dat, gebeurde is niet bekend, evenmin als de plaats waar de eigenaar van het magazijn ver blijft. De winkel was sinds maandag gesloten wegens vakantie van het per soneel. Het kledingsmagazijn en de boetiek zijn in de nacht van dinsdag op woensdag leeggehaald. De spullen zijn in een grote bestelwagen geladen en men is met onbekende bestemming vertrokken. Het vertrek was voor de twee werknemers van de firma een volslagen verrassing. De twee perso neelsleden verklaarden over de zaak niets af te weten. Ook de eigenaar van het pand waarin de boetiek "Pin kie' is gevestigd was niet op de hoog te. Procutatiehouder van de NMB, de heer A. A. van Dijke: „Ik ben de hele dag met deze zaak bezig geweest, maar ik heb nog niet alles rond. Ik vind het daarom te vroeg om com mentaar te leveren". Brommer tegen auto AXEL Bij een botsing met een personenauto in de Buitring in zijn woonplaats liep de Axelse bromfietser W. P. C. W. dinsdagmiddag lichte schaafwonden op, toen hij met zijn vervoermiddel kwam te vallen. Brom mer en auto werden licht beschadigd. de belangrijke plaats van de lichame-, lijke opvoeding in het gehele onder-; wijspatroon. Zowel via differentiatie] als via groepswerk kan aan het kind; de beste vorm van onderwijs worden, gegeven. Aldus de inspecteur l.o. die! stelde dat juist de activiteiten in de! gymzaal zich bij uitstek voor hetl groepswerk leenden. De heer Klaassen pleitte vervolgens: ook voor wat hij noemde pluriforme leersituaties. Het ging er niet om. dat een onderwijzer in een gymzaal de| kinderen netjes achter elkaar over; een en hetzelfde touwtje liet springen De klas zou juist in groepen verdeeld aan diverse 'leersituaties' aan verschil-1 lende toestellen moeten kunnen deel-| nemen. Elk groepje heeft dan in een, bepaalde tijd een bepaald aantal oefe-i ningen aan een der toestellen uit te; voeren. Vak De inspecteur zei het tenslotte nog te betreuren, dat niet aan alle klassen van de lagere scholen het I.o.-onder- wijs door een vakleerkracht kan wor den gegeven. Dat gebeurt nu nog in liet algemeen door de op het gebied van de lichamelijke oefening eigenlijk niet voldoende gespecialiseerde eigen onderwijzers. De heer S. de Jong van het adviesbu reau Arnhem NV, dat voor ontwerp en uitvoering van het bouwplan zorg de, sprak tenslotte nog zijn voldoe ning uit over de goede samenwerking met de aannemer en vooral de Mid delburgse dienst van gemeentewerken. Schoot (Vlissingen). die verslag uit bracht namens een daartoe op 26 mei' ingestelde commissie, trachtte duide lijk te maken, dat er verschil bestaat tussen zending, diaconaat en ontwik kelingssamenwerking: ,JDc mate waar in wij ontwikkelingshulp geven wordt door onze mede-christenen in de arme landen beschouwd als een toetssteen voor ons belijden. De zending is het prediken van het evangelie en diaco nie is hulp in acute nood". Dc heer Zandce uit Middelburg viel ds. Van; der Schoot bij met een citaat, uit 'Op] weg naar een wereldsamenleving' van prof. Verkuyl, waarin wordt gewaar-1 UITSPRAKEN RECHTBANK Terneuzenaar voor gladde band beboet MIDDELBURG Dc arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft in hoger beroep de Terneuzenaar G. van B. veroordeeld tot een boete van 50. De rechtbank verklaarde bewe zen, dat een van de banden van de1 auto van Van B. die bij een ongeval betrokken raakte glad was. De kantonrechter te Temeuzen had Van B. vrijgesproken, van welk von nis de officier van justitie in beroep was gegaan. De recht bank deed giste ren uitspraak in deze appelzaak, ver nietigde het vonnis van de kanton rechter en legde Van B. een boete 50 op. Van B. stelde zowel bij ling voor de kantonrechter als de rechtbank dat de auto op een autokerkhofje was terecht gekomen, waar een technisch monteur van de rijkspolitie eerst drie dagen na het ongeval de wagen inspecteerde. De monteur stuitte toen op de gladde band. Omdat het autokerkhofje voor iedereen toegankelijk was, achtte Van B. verwisseling van de band niet uit gesloten. De monteur verklaarde als getuige, dat een dergelijke verwisse ling niet mogelijk was geweest omdat de band in het, wrak klem zat. De officier van justitie was ook in hoger beroep gegaan in de zaak van de Belg L. C. uit Deinze, die eveneens door de Terneuzense kantonrechter was vrijgesproken. De Belgische auto mobilist kwam 1 augustus van het vorig jaar op de provinciale weg tussen Zaamslag en Hoek bij het linksaf slaan in botsing met een hem op dat moment passerende auto. De rechtbank vernietigde het vonnis van de kantonrechter, verklaarde in hoger beroep de schuld van C. aan het ongeval bewezen en legde hem boete van 75 op. schuwd tegen een polarisatie tussen zending on werelddiaconaat enerzijds en ontwikkelingssamenwerking ander zijds. Voor ouderling Loof 'Vlissin gen) bleken gewelddadige bewegingen ook moeite te geven: „Al geeft het me wel te denken, dat in verzetsbewegin gen vaak christenen zitten. Bovendien moeten we bedenken, dat In gebieden waar gestreden wordt, vaak hoge nood is". AANWINST VOOR NIEUWE MIDDELBURGSE WIJK: OFFICIËLE OPENING DOOR INSPECTEUR L.O. MIDDELBURG Door een bal in de basket te weipen dat gelukte hem bij de vierde worp heeft woensdag-; middag de heer A. Klaassen inspec-| teur, lichamelijke opvoeding, het eer-j ste gymnastieklokaal in de Middel-j burgse wijk Dauwendaele officieel in gebruik gesteld. Deze worp was name lijk het sein voor de leerlingen van de zesde klas van de nabijgelegen open bare lagere school 'De OosterburglT om groepsgewijs aan de verschillende toestellen met lichamelijke oefeningen te beginnen. De oefeningen, gadegeslagen door de genodigden, werden gehouden onder leiding van de valdeerkracht, de heer B. Koops. Tijdens een welkomstwoord tot de genodigden in het handwerklo kaal van *De Oosterburgh' had de wethouder van onderwijs de heer M. Hubregtse al gewag gemaakt van de aanstelling van deze vakleerkracht, die zich vooral bezighoudt met het geven van l.o. aan de zesde klassen van de lagere scholen in Middelburg. De heer Hubregtse wees er voorts nog op, dat de gemeente voor de bekostiging van de bouw en inrichting van deze aan de Roozenburglaan gele gen gymzaal een krediet van 433.000 gulden had uitgetrokken. "Dat bedrag is tot nu toe niet overschreden, zodat we kunnen aannemen, dat alles is betaald', zo besloot de wethouder. De heer Klaassen wees vervolgens op Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de gymzaal waar de heer Klaas sen van twee in tumpakjes gestoken meisjes de sleutel van de zaal kreeg aangeboden. Het officiële openen van het gebouw bleek daarna geen enkele moeilijkheid op te leveren. De gymzaal is in de eerste plaats, bestemd als l.o.-onderwijsruimte voor de drie lagere scholen, de openbare, de prot. christelijke en de katholieke in Dauwendaele en de openbare en prot. christelijke basisscholen in Nïeuwland. Overigens is bij de bouw en inrichting ook rekening gehouden met het ge bruik van de zaal door onder meer turnverenigingen. Voor dat doel is bijvoorbeeld speciaal hoogtummateri- aal aangebracht. De zaal overtreft, met de maten 12 x 21 meter ook aej gebruikelijke afmetingen van 10 x 20 meter. De ruimte is daardoor ook bijzonder geschikt voor volleybal enz. Aan de voorzijde van het gebouw is een beeldhouwwerk van ae Middel burgse kunstenaar Peter de Jong ge plaatst. Het werk in natuursteen stelt een gymnast in oefenhouding voor. Doordat in de buitenberging een aan recht is aangebracht waar koffie enz. kan worden gezet en men ook de zaal op gewoon schoeisel in mag, is er met deze ingebruikname voor Dauwendaele tevens een accommoda tie voor andere activiteiten, zoals ver gaderingen, verkregen. Op de foto: inspecteur Klaassen tracht de bal in de basket te werpen. De Vlisslngse kerkvoogd Sandrrse zed hrt theoretisch helemaal met ds. 5 an der Schoot een* te zijn: „Maar het is praktisch onmogelijk uitvoerbaar. Is het hemd niet nader dan dc rok Ds. Van der Schoot antwoordde hierop, dat hij deze uitdrukking in de bijbel nooit is tegengekomen. Ds. Broeder (Kitthcm) verzette zich tegen het door verschillende aanwezigen ge maakte onderscheid tusM-n christenen en kerk: „Bovendien vind ik dc angst voor revolutionaire ontstellend on waarachtig. We zijn geloof ik vergeten dat de Marseillaise en het Wilhelmus oorspronkelijk ook protestliederen waren. Ds. Rinkema 'Middelburg) onder schreef de door een aantal aanwezi gen geuite mening, dat ontwikkelings samenwerking een taak Ls voor de regering: „Maar dat gebeurt nu slechts zeer ten dele. Ora ons getuige nis waar te maken, moeten we die twee procent in ieder geval op onszelf van toepassing brengen. Ds. Brummelkamp stelde voor, dat de classicale vergadering zich uitsprak voor een procent voor do zending en een procent voor het werelddiaconaat, In de discussie trok ds. Brummel kamp zich persoonlijk een citaat, dat ds. Van der Schoot gebruikte, zeer aan. Het betrof een citaat van de voormalige secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. Visser T Hooft, die verklaard heeft, dat dege nen, die zich de nood tengevolge de verhouding rijk-arm in de wereld niet aantrekken, zich schuldig maken aan ketterij. Mede dankzij enige kalmeren de woorden van praeses ds. J. de Boer en een nadere verklaring van ós. Van der Schoot kon dit begin van een incident uit de wereld worden gehol pen. Ds. Brummelkamp zei op een gegeven moment, dat hij het niet nam, dat ds. Van der Schoot hem voor ketter uitmaakte. Ds. Van der Schoot maakte duidelijk, dat het gmg om een citaat van dr. Visser 't Hooft: „We zijn niet vrij om ons te onthou den van ontwikkelingssamenwerking, want dat is een belijden van de kerken". Ds. Post vroeg zich hierna af of je dan toch wel voor of tegen bepaalde kanalen, waarlangs hulp wordt gegeven, mag zijn: „Ik wens er niet aan mee te werken, dat kerken helpen maatschappelijke structuren omver werpen". 21 tegen 13 21 tegen IS Uit een stemming bleek, dat 21 aan wezigen voor de twee procent voor ontwikkelingssamenwerking waren en 18 personen stemden tegen. Op voor stel van de heer Loof zal worden gevraagd de gelden via het Werelddia conaat te besteden. In een advies aan de generale syno de stelde de classikale vergadering Middelburg, dat het voorstel over de betrekkingen met de Gereformeerde Kerken in Nederland wijziging behoe ven. De vergadering ging er zonder meer mee akkoord, dat gereformeerde en Nederlands hervormde predikanten in eikaars kerken diensten mogen lei den. De vergadering sloot zich aan bij ds. Wallet (Aagtekerke). die het niet van een oecumenische geest vond getui gen, als gereformeerde predikanten pas beroepbaar worden nadat zij zich van de gereformeerde kerk hebben losgemaakt'. Naar aanleiding van de incidenten, die hebben geleid tot de afgelasting van 'Kosmokomplot.' besloot de classicale vergadering Middelburg aan de gene rale synode hierover opheldering te vragen, met name over de rol van het dagblad De Telegraaf. De heer Zandee had voorgesteld aan de synode te vragen de rol van De Telegraaf van wege tendentieuze berichtgeving af te keuren. Voorts besloot men aan ae Generale Financiële Raad en aan ca Generale Synode een brief te schrij ven naar aanleiding van de opheffing van de edities van Hervormd Neder land. Op voorstel van ds. Kwast (Vlis singen) moet in deze brief geatten deerd worden op het ongelukkige tijd stip (vlak voor de vakanties werd het bekend), de korte periode tussen be kendmaking en doorvoering van de maatregel en het feit, dat de plaatse lijke communicatie hierdoor ernstig in moeilijkheden is gekomen. Toeve In de avondvergadering sprak men uitvoerig over de proeve van een beginselverklaring van de Raad van Kerken en over de paragraaf over de oecumene van een rapport van de algemene kerkvergadering. De conclu sie was algemeen, dat in de proeve van een beginselverklaring te zeer de nadruk ligt op de uitwerking, terwijl een goed omschreven uitgangspunt ontbreekt. De vergadering bleek be hoefte te hebben aan meer informatie en er werd dan ook besloten hieraan nog een vergadering, ingeleid door bij voorkeur prof. Bronkhorst, zal wor den gewijd. Bakema uit Rotterdam dat plaats biedt aan alle gemeentelijke instanties, behalve de dienst openbare werken. Wat er met deze dienst gaat gebeuren (momenteel huizend aan de Heren gracht) is niet bekend. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat er voor openbare werken in het plan 'Java' nog een nieuw kantoor wordt gebouwd. Het gros van de Terneuzense ambte naren zal in ieder geval in de loop van 1972 het oude, bekrompen pand aan de Noordstraat vaarwel kunnen zeggen, om te gaan genieten van een riant uitzicht op de Westerschelde. Door al deze ontwikkelingen is er voorlopig nog geen eind gekomen aan de financiële lijdensweg die de gemeen te met de stadhuisbouw doormaakt. De plannen voor een nieuw stadhuis zijn al vele. vele, jaren oud. In 1965 rekende men op een investering van 5 miljoen gulden. Toen de raad van de voormalige gemeente Terneuzen op 26 juni 1969 de houw aanbesteedde, wat dit bedrag inmiddels gestegen tot 7Va miljoen gulden (om precies te zijn: 7.556.064). Als reden voor de fikse stijging gaven b. en w. enerzijds de prijsontwikkelingen sinds 1965 en anderzijds het stellen van nadere ei sen, die onder meer vergroting van het gebouw tot gevolg hadden. In 1969 verwachtte men een bouwtijd van 2Va jaar. Juichend De oude gemeenteraad van Terneuzen had niet veel moeite met de aanbeste ding. „In bijna juichende stemming werd besloten om de houw van een nieuw gemeentehuis te gunnen aan de Nederlandse Aannemingsmaatschappij in Den Haag", aldus de PZC op 27 ju ni 1969. „Over het verschil in priis (bijna 2 Va miljoen meer dan in 1965 berekend was) werd betrekkelijk licht voetig heengestapt". De enige die be-i denkingen had, was het raadslid (nu wethouder) R. Hol (pvda). Hij consta teerde dat er toch wel sprake was van een 'aanmerkelijke overschrijding'. Ook wilde de heer Hol weten waarom de plannen niet in de commissie voor openbare werken waren besproken en waarom de stadhuiscommissie niet bij een was geroepen. Het raadslid (nu wethouder) A. Ramondt (ar) daaren tegen meende dat er sprake was van een 'historische beslissing', die een be langrijke bijdrage zou betekenen voor de verfraaiing van de stad Terneuzen. Punt In de laatstgehouden raadsvergadering van Terneuzen werd nog de toezeg ging gedaan dat de leden van de fi nanciële commissie ingelicht zouden worden over de situatie. Of dat ge beurd is, is niet bekend: de verslagen van de commissievergaderingen zijn geheim. Wethouder van financien P. A. Lindenbergh (vcp) verklaarde woensdagmiddag geen cijfers te kun nen noemen. „Dat zou vooruitlopen zijn op de gegevens die aan de gemeen teraadsleden worden verstrekt." De heer Lindenbergh zei, dat in okto ber '71 een detailraming verwacht MIDDELBURG De watervoorzie ning van Zeeland is veimoedelijk slechts tot 1980 door levering uit de Biesbosch gewaarborgd, aldus het col lege van gs van Zeeland in antwoord op vrageni van de heer drs W.R.V. Dusarduijn (kvp). Het slatenlid had geïnformeerd naar contacten met het college van gs van Noord-Brabant over eventuele deelneming van de pro vincie Zeeland in de NV Waterwin- ningsbedrijf Brabantse Biesbosch. Het feit dat de watervoorzdeming uit de Biesbosch vermoedelijk slechts tot 1980 gewaarborgd is, heeft tot gevolg dat daarna nog andere winplaatsen gevonden moeten worden. Gs van Zee- lanb ödenken hierbij aam het mak land denken hierbij aan het maken van spaarbekkens bij St-Philipsland na de afsluiting van de Oosterschelde. Tijdens de laatste bespreking tussen de colleges van gs van Zeeland en Noord-Brabant is, op verzoek van het Zeeuwse college, de deelneming van de provincie Zeeland in de NV Water- winningbedrijf Brabantse Biesbosch aan de orde geweest. De mogelijkheid bestaat weliswaar, zo stellen gs, dat ook zonder dat de provincie deel neemt in de vennootschap, voor de Zeeuwse watervoorziening beschikt wordt, over water uit de spaarbekkens van de Brabantse Biesbosch. De statu ten vermelden evenwel dat het water in de eerste plaats bestemd is voor de participanten in de vennootschap, ter wijl het overige geleverd kan worden aan derden, waaronder de NV Water- mij. Zeeland. „Het is duidelijk", stel len gs, „dat in de positie van aandeel houder meer waarborgen gelegen zijn voor het verkrijgen van water dan in de positie van .klant'". Gs van Noord- Brabant hebben evenwel laten weten voorshands niet van plan te zijn om het voorstel om Zeeland in de ven nootschap te laten participeren op nieuw in de staten van Noord-Brabant aanhangig te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 9