PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERWIJDERING AFVALOLIE ZO inflatieSNEL MOGELIJK ORGANISEREN Hirohito zwaar bewaakt in Kopenhagen Gebouwen te klein voor uitbreiding van partieel onderwijs in Zeeland NKY-plan contra Chef-staf operatie ,Reinhard' Ernst Lerch gearresteerd „Discriminotie moet verdwijnen' WERKGROEP ADVISEERT REGERING Lie drie van Breda Op Baby gestikt in matrasje Vandaag in de krant... r NA ONTMOETING MET NIXON IN ALASKA BELAST MET UITROEIING JODEN OPLOSSINGEN VAN TIJDELIJKE AARD LIJKEN MOGELIJK 214e jaargang - no. 227 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 28 sept. 1971 Cr* JS9J00 il 3J Hl 44 JT UTRECHT (ANP) Het. ver bondsbestuur van het Neder lands Katholiek Vakverbond (NKV) wil voor 1972 de totale reele verbetering in de arbeids voorwaarden afstemmen op de voor dat jaar verwachte stijging van de produktiviteit. Het stelt voor dat binnen dit kader in de bedrijfstakken een beleid wordt gevoerd, waarbij vooral acht wordt geslagen op de inkomenspositie van de laagstbetaalden. De beschikbare reele ruimte zal volgens het NKV daarom zo moeten worden verdeeld, dat de mensen met het laagste inko men er meer op vooruit zullen gaan en de hoogste inkomens minder. De reele verbetering van de arbeids voorwaarden moet. tegen prijsstijgin gen worden beschermd door een prijs indexcijfer, waarbij de invloed van de indirecte belastingen op het prijs peil buiten beschouwing wordt gela ten. Het verbondsbestuur van het NKV wil daardoor voorkomen, dat kosten van gemeenschapsvoorzienin gen worden afgewenteld. In het concept-beleidsplan van het NKV zal de stijging van de loonsom per werknemer in 1972 duidelijk ach ter blijven bij de 13,5 procent stijging, die in de macro-economische verken ning wordt opgevoerd voor dat jaar. Het verbondsbestuur van het NKV rekent er op, dat dit dan ook een verlaging van de verwachte prijsstij ging met een procent tot gevolg zal hebben. Het verbondsbestuur van het NKV gaat er van uit, dat ook de niet aan een collectieve arbeidsovereenkomst gebonden inkomensgroepen de ernst van de situatie verstaan en bereid zijn een bijdrage te leveren. Deze groepe ringen moeten zich er van bewust zijn, hoezeer htm gedrag op anderen als voorbeeld werkt. Ze krijgen nu een gelegenheid om te tonen, dat ook zij weten wat maatschappelijke soli dariteit betekent. Het beleidsplan van het NKV zal in eigen kring nader worden besproken en uiteraard ook met de beide andere vakcentrales. VENEZOLAANSE PRESIDENT OP CURACAO DEN" HAAG (ANP) De president van Venezuela dr. Par.iel Caldera is Ier gelegenheid van het offic.ele be zoek dat hij maandag aan de iVeder- landse Antillen bracht, door koningin Juliana benoemd tot grootkruis in de orde van de Nederlandse I eeuw. Dr.Caldera woonde de plechtigheden bij ter herdenking van de 150ste sterf dag van admiraal Bnon, een stn'jdma- ker van Venezuela s nationa.e held Simon Bolivar. President Caldera zei in zijn toe spraak onder meer dar hij naar Cu racao was gekomen om eer te bewij zen aan een zoon van dit eiland en om een tastbare getuigenis af te leg gen van de verbondenheid tussen het Venezolaanse en Antilliaanse volk. De wederzijdse overeenkomst tussen bei de landen is volgens Caldera momen teel duidelijk merkbaaT op zowel eco nomisch als sociaal gebied en in vele aspecten van de krachtige en snelle ontwikkeling die de twee landen door maken. Het in Willemstad verschijnende blad 'Amigo di Curacao' schreef maandag dat de Venezolaanse president niet naar Curacao was gekomen om poli tiek te bedrijven. Het blad vond wel dat het bezoek van Caldera op een ietwat ongelukkig moment kwam. „Kort nadat een Nederlandse delega tie ons heeft laten weten dat. er aan de andere kant. van de oceaan geen belangstelling meer bestaat voor he' stukje koninkrijk in de tropen en vrijwel gelijktijdig met het bezoek van ene heer Schmelzer die dezelfde politieke koers vaart als zijn voorgan ger en partijgenoot Luns en die ons daarom met huiver doet terugdenken aan de episode Nieuw-Guinea, nu niet bepaald een gouden bladzijde in de Nederlandse buitenlandse politiek. HAARLEM (GPD) Een 4 maanden oude Turkse baby is zaterdagochtend in een kinderwagen door verstikking om het leven gekomen. Het kind was op verzoek van de ouders, die op het ogenblik op vakantie zijn in Turkije, in juli bij een Haarlems pleeggezin ondergebracht, omdat de vrouw moest werken. De baby is gestikt in een plastic zak. die rond het matrasje was gewikkeld. Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 4 en 5; Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 6; Sport op pagina 7; Televisie op pagina 8; Financieel nieuws op pagina 11. DEN HAAG Er moet een landelijke organisatie komen met als taak het organiseren van en het toezicht houden op inzameling, transport en verwerking van afvalolie, alsmede het financieel be heer van deze taken. Een voorwaarde voor een doeltreffende organisatie is het tot- standbrengen van een wettelijke regeling, die voorziet in een af- fcTiteplicht voor de houders van afvalolie en de mogelijkheid om een sluitend controlesysteem op te bouwen. Hiervoor moet de totstandkoming van de wet op de bodemverontreiniging niet wor den afgewacht, doch thans moet reeds een begin worden gemaakt met de opbouw van een organisatie gericht op de inzameling en verwerking van afvalolie. De grot. aardoliemaatschappijen, zijn bereid onder bepaalde voorwaar den de totale hoeveelheid afvalolie te verbranden, mits de afvalstof per schip wordt aangevoerd. Dit staat in hei rapport, dat de Werkgroep Afvalolie heeft uitgebracht en dat enkele dagen geleden in het kabinet is besproken. De werkgroep komt tot de conclu sie dat afvalolie een ernstige bedrei ging voor het leefmilieu vormt. Niet alleen kunnen kleine hoeveelheden van deze stof de smaak van het drinkwa ter beinvloeden, maar bovendien vormt de olie die in de bodem of het oppervlaktewater raakt een vaar voor de daarin aanwezige micro flora en fauna, welke zo belangrijk zijn voor het zelfreinigende vermogen van bodem en water. Ook kan olie bij afvoer op gemeen telijke rioleringen de diverse proces-, sen in rioolwaterzuiveringsinstallaties; nadelig beinvloeden. Ieder jaar komti een hoeveelheid van ongeveer 80.0001 ton afvalolie vrij. waarvan ongeveer 33.000 ton van het wegverkeer, onge veer 21.000 ton van de industrie en ongeveer 25.000 ton van diverse ande-, re bronnen afkomstig is. Een groot deel van deze afvalolie wordt ingezameld door een aantal particuliere transportondernemingen. Deze afvalolie vindt nu nog voor een belangrijk deel haar weg naar de tuindersbedri j vengroend rogeri jen steenfabrieken, die haar gebruiken voor warmteopwekking en naar rege- neratiebedrijven die van de afvalolie weer een bruikbare smeerolie ma ken. Daarnaast verdwijnt een belangrijk deel op onverantwoorde wijze. Ver wacht wordt dat het. gebruik van afvalolie binnenkort sterk zal afne men ten gunste van het gebruik van aardgas. Daarom meent de werkgroep, dat op korte termijn een regeling moet worden getroffen om te komen tot een landelijke organisatie, waardoor wordt gewaarborgd dat de afvalolie op een onschadelijke wijze wordt wijderd. De commissie meent, dat voor de financiering van de gedane voorstellen in beginsel twee methoden mogelijk zijn: een heffing op nieuwe smeerolien om daaruit de inzameling en verwer king van het tot afvalolie geworden produkt te financieren. Deze methode roept bezwaren op in verband met de accijns-harmonisatie in Benelux-ver- band. het heffen van reinigingsrechten opi die plaatsen waar afvalolie ontstaat (garages, industrieën). De commissie acht deze heffing wel uitvoerbaar, maar organisatorisch moeilijker han teerbaar dan de eerste methode. In meerderheid is de werkgroep voor-; stander van de eerste methode. Daar bij gaat men uit van het principe: de vervuiler betaalt. Geadviseerd wordt de kosten van de landelijke organisa tie ten laste van de algemene midde len te brengen. ANCHORAGE Keizer Hirohito en president Nixon drukken elk- de hand en maken buigingen een brief den met kle burgemeester Samkal- een groot aantal leden verzocht het bezoek PASPOORTEN 17,50 DUURDER DEN HAAG (ANP) De paspoorten worden 17,50 duurder. De regering heeft namelijk besloten de rijksleges op paspoorten te verhogen van 7,50 tot 25,-. Behalve dit bedrag van 25,. moet iemand, die een paspoort aan vraagt of Iaat verlengen, nog gemeen telijke en provinciale leges betalen. De provinciale en gemeentelijke leges va rieren van provincie tot provincie resp. van gemeente tot gemeente. Bovendien heeft de regering besloten de legeskosten op identiteitskaarten te brengen van vier gulden op tien gulden. De identiteitskaarten, die een beperktere geldigheidsduur hebben dan paspoorten, kunnen alleen ge bruikt worden voor reizen naar een aantal Europese landen. Uit het thans gepubliceerde ontwerp van de wet op de middelen (waarin aangegeven wordt op welke wijze de inkomsten van 's rijks schatkist ver kregen wordt) blijkt, dat de op brengst van de rijksleges voor pas poorten en dergelijke volgend jaar geraamd wordt op ƒ25,3 miljoen. De raming voor 1971 was een opbrengst van 7,3 miljoen, terwijl de vermoe delijke opbrengst in 1970 8,4 miljoen KOPENHAGEN, ANCHORAGE (RTRT, AFP, ANP» Keizer Hirohito van Japan is maandag op een zwaar bewaakt vliegveld van Kopenhagen verwelkomd door koning Frederik en koningin Ingrid van Denemarken, terwijl buiten Japanners en Denen de monstreerden. De Japanse keizer arriveerde in Europa, nadat hii in Anchorage in Alaska besprekingen had gevoerd met president Nixon van de Verenigde Staten, die daarvoor speciaal naar An chorage was gereisd. Het bezoek aan Alaska verliep zonder inci-j denten. Keizer en president spraken elkaar eerst alleen en later! in gezelschap van de beide ministers van buitenlandse zaken, Wil liam Rogers en Takeo Foekoeda. mee met Nixons auto, ciie daarop vaart meerderde en tenslotte zo snel! doo de stad reed d..t de mensen laags de route nauwelijks een glimp van de president en zijn vrouw kon den opvangen. De kernproef dej grootste ooi: door Amerika genomen! wordt volgende maand op een i eilanc voor de kust van Alaska gehou den. Milieiibeschermingsgroepert oefe nen echter sterke drur: uit op de president, de proef af te gelasten Hel bestuur van hel Humanistisch Verbond afdeling Amsterdam heeft in nsterdam van keizer Hirohito zo onopvallend mogelijk te laten geschie den en af te zien van officiële ont vangsten. Vier mannen hebben maandag het hoofd van de afdeling verkeersleiding van het vliegveld van Mexico ontvoerd. Zij eisen een losgeld van drie miljoen pesos (860000 gulden). De ontvoering zou het werk zijn van de links-revolu- tionaire groepering MAR. Het onderhoud had plaats op de mili-i taire luchtbasis, die \oor iedereen' was afgesloten. Na ruim anderhalf uur vertrok Hirohito naar Kopenha gen. Volgens woordvoerders was het gesprek van zeer algem -ne aard en kwamen geen concrete kwesties aan, de orde. Nixon vestigde in zijn welkomstrede de aandacht op de groeiende rol van Japan in de were' daangelegenheden Hei bezoek van de keizer symboliseer de volgens hem de vriendschap tussen Japan en de Verenigde Staten Hirohi- o zei in antwoord, dat hij zich er steeds van bewust was dat de Ameri kanen Japan bij zijn herstel na de tweede wereldoorlog materieel en reel royaal hadden geholpen. Hij twij felde er niet aan dat de vriendschap pelijke betrekkingen steeds hechter zullen worden „door nauw contact en samenwerking tussen onze regeringen en volken". President Nixon had bij zijn aankomst in Anchorage gezegd; „Wij allen herinneren ons de tweede wereldoorlog... de mensen die toenj vijanden waren, kunnen en moeten I vrienden zijn., wij zullen nooit meer vijanden zijn. Hei doel van deze ont moeting is een buitenlandse politiek te ontwikkelen, waardoor Japan en de Verenigde Staten altijd vriendschappe lijke concurrenten oj economisch ge- biei" en nooit meer vijanden zijn". De eerste bijeenkomst, ooit gehouden door een Amerikaanse president en een Japanse keizer, werd georgani seerd tegen een achtergrond van toe genomen gespannen betrekkingen tus sen beide landen. Behalve moeilijkhe den over handels- en valutakwesties bestaat, er aan Japanse zijde ongenoe gen over de richting waarin de Ameri kaanse buitenlandse politiek zich be weegt, met name wat betreft het besluit van president Nixon om Pe king te bezoeken zonder daarover te voren contact met Tokio op te oe- .nen. Nixon ontkwam in Ancnorage niet aan protestbetogingen. Enkele honder den demonstranten tegen een voorge- onaergronde kernproef renaen WENEN (AFP) Ernst Lerch, die als chef staf van de 'Aktion Rheinhard' was belast met de uitroeiing van joden tijdens de; tweede wereldoorlog, is maandagochtend gearresteerd in Klagen- furt (Oostenrijk), waar hij een cafe hield. Dit heeft de directeur; van het 'documentatiecentrum van joodse slachtoffers van het nazisme', Simon Wiesenthal, maandag meegedeeld. 'Aktion Rheinhard' stond onder leiding van Odilo Globocnik en was vooral ge-1 richt op de concentratiekampen Treblinka, Sobibor en Belzec. Het materiaal tegen Lerch omvat 20 dossiers en is in 1962 door Wiesenthal bij de justitie ingediend. De 57-jarige Lerch werd in 1950 tot twee jaar gevangenis veroordeeld De po litie van Klagenfurt zei maandagavond dat zij had gehandeld op instructie uit VERDUBBELING AANTAL CURSISTEN VERWACHT VLISSINGEN - Hoe de Zeeuwse vormingsinstituten voor de wer kende jeugd de uitbreiding van de partiele leerplicht tot en met zestienjarigen moeten opvangen is nog niet geheel duidelijk. Uit de reacties van de leidingen van deze instituten blijkt, dat men meer dan een verdubbeling van het aantal cursisten verwacht, als het volgend cursusjaar niet alleen partiele leerplicht zal be staan voor 15-jarigen, maar ook voor 16-jarigen. Dc accommodaties in Hulst. Terneu- zen en Goes zijn bij dc huidige bezet ting al niet aan dc ruime kant. Als het aantal cursisten cn daarmee het aantal groepen meer clan twee keer zo groot zal worden zullen de accommodaties moeten worden uitge breid en zal ook het aantal perso neelsleden twee keer zo groot moeten orden om optimaal te kunnen func tioneren. Directeur C. Schoof van de stichtingl vormingsinstituten voor werkende! jongeren in Midden- en Noord-Zee-j land, die in Goes. Middelburg en Gis singen werkzaam is voorziet met na me voor de laatste twee sleden moei lijkheden De panden, die de stichting daar in gebruik heeft worden nage noeg ten volle benut. In Goes is er nog wel enige ruimte, maar voor een verdubbeling op korte termijn lijker. de mogelijkheden niet groot. Op lan gere termijn moei er in Gissingen en Middelburg zeker nieuwbouw plan s-1 vinden, aldus d® heer Schoof, die zegt! hierover reeds contacten te hebben met de inspectie vormingswerk jeug I digen In Goes zijn de moeüijkhed-n minder groot, »ndat her schoolge bouw aan de Koninginneweg, waar de stichting momenteel gebruik van maakt, geheel "er beschikking komt. De Stichting Levensschool voor wer-l kende jongens in Zeeuwsch Vlaande ren heeft in Hulst de beschikking1 over een semipsrmanente behuizing i die voor uitbreiding vatbaar is. Direc teur G. P. Maas voorziet voor Terneu j zen grotere moeilijkheden In Terneu- zen maakt zijn stichting samen mei de stichiing vormingswerk leerplicht-1 vrije vrouwelijke jeugd in Zeeuwsch Vlaanderen gebruik van enkele gebou wen. die voorheer. in gebruik waren bij het Petrus Hondiuslyceum In de huidige omstandigheden wordt deze accommodatie, die allesbehalve ideaal; is, geheel benut. In Terneuzen ontvangen 275 jongens cn 120 meisjes momenteel een hele of een halve dag pei weck algemene vorming. In Hulst zijn er 140 cursis ten Het totaal van Goes. Gissingen en Middelburg bedraagt het aantal cursisten thans 120 (waarvan 32 jon gens). Dit is ongeveer een derde van t het totaal aan J 5-jarige werkenden, die geen partieel onderwijs ontvangen. Het aantal cursisten, dat naast de; opleiding via een leerlingstelsel alge meen vormend onderwijs ontvangt be draagt in Midden-Zeeland 350. Direc j teur Schoof- .Dal houdt in, dat het aantal leiders van elf op twintig moet worden gebracht en dat de accommo daties moeten worden verdubbeld". Mevrouw E. J G Rekveld-Hoogvelh. directrice van het instituut voor wer kende meisjes m Terneuzen. verwacht, da: in de loop van het cursusjaar het aantal cursiten van de huidige 120 nog wel zal stijgen tot. 170 Ook zij moe: evenais haar collega's Schoof; en Maas vee. aandacht besteder, aan de werving. In Zeeuwsch-Vlaanae- ren geniet het instituut van de heer! Maas. me: name m Huls: en omge ving. a! tamelijk grote bekendheid.I omdat het de voortzetting is van de daar ai acht jaar geleden gestichre; levensschool. Mevrouw Rekvela en del heer Schoof moeten dan ook betrek- kelijk veel tijd geven aan de werving. Mevrouw Rek veld: ..Een massa men-j sen weten nog niet wat ons instituut precies inhoudt en die onbekendheid' maakt een intensieve wei-ving noodza-j kelijk. Het is dan wel om te lachen; als je vanuit. Den Haag te horen; krijgt, dat je maar eens meer aan het, vormingswerk zelf moet gaan doen".! Bij geen van de drie stichtingen heeft1 men al enige zekerheid over de ma-, nier, waarop de uitbreiding van ae partiele leerplicht, die per 1 augustus van het volgend jaar ingaat, moet worden gerealiseerd Dc heer Maas ziet he' in tijdelijke oplossingen; „Een permanent gebouw krijg je voor die tijd toch niet meer van de grond. En gezien de ervarin-, gen in het verleden vertrouw ik erop, dat het ministerié alle medewerking geeft". "^pnieuw komt -n de Neder landse samenleving een '^X,| discussie op gang rond ae 'drie van Breda'. Hel gaa: hier om drie Duitse ooriogsmisda rjT'-'J digers. die tot het eind van -- - hun dagen gedoemd zijn on der de koepel van de strafgevangenis in Breda te verblijven: Aus der Fitnten. Pischer en Kotaüa De eerste twee wa ren hoofdfiguren bij de deportatie van de joodse Nederlanders en daardoor mede verantwoordelijk voor de dood van vele duizenden: de laatste fungee: de als kampbeul en heeft eveneens de dood van vele Nederlanders op zijn ge weten. Aanvankelijk waren de drie ter dood veroordeeld, maar het vonnis werd niet voltrokken. In 1951 kregen zij gratie de doodstraf werd omgezet in levenslang. Bij Aus der Fiinten en Fischer werd de reden van de gratiever lening niel vermeld, van Kotalla is be kend, dat hij op grond van psychiatri sche rapporten verminderd toereke ningsvatbaar is. Ruim twee Jaar geie- den is intensief beraadslaagd over de vraag of het na al die jaren niet beter zou zijn de drie vrij te laten Vooral de geestelijke verzorgers van de Bredase strafgevangenis drongen aan op gratie verlening, maar zover is het niet geko men. In hei geheel van deze discussie werd 1 in oktober 1969 een poging onderno men om tot een uitspraak van de twee de kamer te komen. Er was inmiddels bekend geworden, dat de minister van justitie, mr C. H. F. Polak, overleg had gepleegd met de fractievoorzitters uit de kamer, waarbij hem was gebleken dat; een groot aantal kamerleden be zwaren bleef koesteren tegen een in vrij heidsstelling. De bewindsman deelde de kamervoorzit ter mee. dat er van hem geen initiatieven waren te verwachten. Na die mededeling lokte ae KVP-er Van Schaik een openbaar debat uit. bij welke gelegenheid hij een motie indiende om tot vrijlating te kunnen komen. Vóór de stemming deelde de minister even wel nadrukkelijk mee. dat hij m een zaak als deze een ruime meerderheid noodzakelijk achtte: zou de motie slechts met een krappe meerderheid worden aanvaard, dan zou hij ze naast zich neerleggen. Het viel bij voorbaat al te voorzien, dat die ruime meerder heid niet zou worden gehaald, zodat de heer Van Schaik met een 'pijnlijk hart' zoals hij zei zijn motie introk. Het resultaat was. dat er niets veran derde en de drie van Breda geen uit zicht op vrijheid verkregen. Er wordt nu opnieuw over deze kwes tie gesproken en wel om twee re denen. In ae eerste plaats omdat er een nieuwe regering is en een nieuw parle ment. in de tweede plaats omdat ko ningin Juliana een staatsbezoek zal brengen aan de Westduitse bondsrepu bliek. In Duitse regeringskringen zou overwogen worden de vrijlating offi cieus aan de orde te stellen bij het ministeriële overleg, dat tijdens een dergelijk bezoek gebruikelijk is. We geloven niet dat deze laatste factor ook maar enige invloed mag uitoefenen: het gaat om een Nederlandse zaak. waarover uitsluitend klaarheid moet komen binnen ae Nederlandse samen leving. Andere landen of regeringen kunnen ons daarin niet raden, zeker niet de regering in Bonn. Alleen het Ne derlandse volk heeft met de drie van Breda te maken, het dient vooral vasi te stellen of he: met de zedelijke en de rechtsopvatting in dit land strookt om iemand jaar in jaar uit zonder enig uitzicht op vrijheid tot zijn dood gevan gen te houden. West-Duits land moet daarover zwijgen, elke interventie van die kant behoort achterwege te blijven. De enige aanleiding tot een hernieuw de officiële discussie is derhalve het optreden van een nieuw kabinet en een nieuw parlement. Een praktische aanleiding. Men kan immers verwach ten, dat bij een debat met name de ver jonging van de kamer tot een ander re sultaat leidt dan in 1969. toen Van Schaik zich genoopt zag zijn motie in te trekken. De eerste uitlatingen van minister Van Agt wezen mede in die richting: hij onderstreepte de oorlog niet bewust te hebben meegemaakt. Men herkent daarin de regels van Ber- tus Aatjes, zich in 1944 richtend tot wie hij 'dichters van later tijd' noem de: „Tussen u en ons in: mist. verleden, de Lethe Aan deze kant van de tijdgrens wordt wellicht een milder antwoord gegeven op de vraag of ten aanzien van de drie van Breda op dit ogenblik nog wel sprake is van een zinvolle strafvoltrekking. Hoewel, ook ter andere zijde van die grens is een dergelijk antwoord mogelijk. Een voor beeld: mr Abel J. Herzberg zelf door de hel van Bergen-Beisen gegaan schreef al in 1967. „We houden een drie tal volkomen verkalkte en uitgebluste figuren alleen maar gevangen, omaa- we aan onze trekken wensen te komen wat onze vergeldingsbehoeften betref- Is da: niet een beetje beneden onze waardigheid? De woorden van Herzberg hebben nog niets aan actualiteit ingeboe'. Zij geven indirect een antwoord od wat eerder in deze kolom werd gesteld: strookt het met onze huidige zedelijke en rechtsopvatting om iemand jaar in jaar uit gevangen te houden zonder enig uitzicht op vrijheid? Het directe antwoord luidt naar onze mening: nee. Het blijft 'nee' als men overweegt, dat de drie van Breda delicten hebben ge pleegd, waarvoor geen straf ook niet levenslang ook maar enigszins even redig kan zijn aan hetgeen is misdre ven. Naar ons gevoel valt namelijk het accent thans niet meer op deze Duit sers en hun oorlogsmisdaden, ms* op de Nederindse gemeenschap: hoe plaatst die gemeenschap de drie uitge bluste mannen uit Breda in haar eigen rechtsopvatting? Daarom gaat het.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1