PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ENGELS-IERS BERAAD MISLUKT ijKJÉ PvdA, PPR, D'66 komen met schaduwbegroting Totale werkloosheid in augustus gestegen 'Inlichtingenbureau'dienstplichtigen breidt spreekuren uit Stap van Russen is op komst LOENA-18 PLAATST NIEUWE INSTRUMENTEN OP DE MAAN jfL i WÉ J- 'ijPIS -J MfW VRAGEN OVER PERSOONS NUMMER Spanje meldt 14 cholera-gevallen Brandstichter aangehouden NAZOMER ONBEDREIGD Vandaag in de krant... In eerste jaar informatie aan 35 jongelui Taak Opleiding Misverstand BRANDT NAAR MOSKOU 214s jaargang - no. 210 WAARIN OPGENOMEN DE M I D D E LB U RG SE. VLIS SIN G S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 8 sept. 1971 ;e-60, t«i. 5144 S-S14. op 2751J 21.70 lrw.ru C.r* 259500, Pro. 22. tal. 4457 Bruidspaar tekende scheidingsakte pagina 3 MAUDLING WIL BEMIDDELEN IN ULSTER (Van onze correspondent) 0NDEN Nu de besprekingen tussen de regeringsleiders van Groot-Brittannië en de Ierse Republiek o onbevredigend lijken te zijn geëindigd, herinneren sommige waarnemers zich ineens weer dat geen an beide partijen er veel van verwachtte bij de aanvang. De heren Edward Heath en Jack Lynch nigen dinsdagmiddag na elf uur praten uiteen zonder de aanzet van een nieuw politiek initiatief en elfs zonder een gezamenlijk communiqué na afloop wat in diplomatiek verkeer meestal de pil is om een lansucces te verzachten. MOSKOU AFP De maanson de Lo'v.ti-iK die op 2 september door de Pussen werd gelanceerd en maandagnacht in een baan om de maan is gekomen heeft nieuw wetenschappelijk materiaal aan boord dat spoedig op de maan zal worden neergezet Dit is dinsdag in goedingelichte kringen in Moskou vernomen Het zou hier niet gaan om een nieuu maanicagentje In november 1970 werd met de Loena 17 een maan- karretje. Loenochod geheten, naar de maan gebracht, dat sindsdien vele werkzaamheden heeft ver richt. U r js ;t A m *- .Jr|M i WERELDCONFERENTIE OVER ONTWAPENING MOSKOU (RTR) De Sowjet- [Jnie zal dezer dagen officieel iet bijeenroepen van een we reldconferentie over ontwape ning voorstellen, zo is dinsdag ran welingelichte diplomatieke rijde in Moskou vernomen. Het denkbeeld is al geopperd door de Russische partijleider Leonid Brezj- jev, die het maart jongstleden op het !4e congres van de Russische commu- ïistische partij als onderdeel noemde :an een uit zes punten be- itaand vredesprogram. Naar van ge let initiatief al aangekondigd bij een lanlal landen, waarmee de Sowjet- Jnie overeenkomsten heeft inzake po- itiek overleg. Het officiële voorstel »u worden gedaan in een brief aan iecretaris-generaal Thant van de Vere ngde Naties. De Russen zouden met ma initiatief vooral de Amerikanen ft Chinezen de wind uit de zeilen villen nemen bij htm jongste diploma- ieke activiteit. Peking heeft een an- ler voorstel van Brezjnev. dat een ionferentie van de vijf kernmogendhe- len beoogde, vorige maand afgewe- en. Volgens de Chinese regering zijn ille staten en niet juist de landen net kernswapens bekommerd om ie vrede. Sinds de eerste Chinese lernproef in 1964 heeft Peking steeds [eageerd tegen de 'supermogendheden tmerika en Rusland, die op grond an hun kemwapenarsenaal de wereld auden willen overheersen. neen brief die dinsdag de VN in New ork bereikte, heeft de Russische mi- ster van buitenlandse zaken Gromy- o verzocht de kwestie van het beleg en van een wereldconferentie over ntwapening op de agenda van de ko- nende zitting van de algemene verga- lering te plaatsen. De zitting wordt op H september geopend. CAO PLUIMVEEHOUDERIJ TRECHT (ANP) Er is een aparte io afgesloten voor de pluimveehou- erij. Tot nu toe waren de werkne- iers in deze bedrijfstak onderge- raclit in de arbeidsovereenkomst oor de akkerbouw en de veehouderij. LONDEN Jack Lynch, de pre mier van de Ierse Republiek is hier in gesprek met Harold Wil son. de vroegere Britse premier en nu leider van de socialistische oppositiepartij, op de Ierse am bassade in Londen. Eerder had de heer Lynch een 11 uur durend gesprek met premier Heath over de situatie in Noord-Ierland. DEN HAAG (ANP) Het tweede- kamerlid mejuffrouw Goudsmit (d'66) heeft minister Van Agt (justitie) ge vraagd of liet waar is dat hij de Nationale Federatie van Kinderbe scherming verzocht heeft mee te wer ken aan een centrale computeradmini stratie waarin alle minderjarigen op wie een maatregel van kinderbescher ming van toepassing is een (persoons-) nummer zouden krijgen. Mejuffrouw Goudsmit vraagt zich, wanneer dit inderdaad het geval is. af of daarmee dan niet in strijd wordt gehandeld met de toezeggingen van de regeri-ng om geen persoonsnummer te voeren voordat een desbetreffend wetsontwerp door de staten-generaal is aanvaard. Mejuffrouw Goudsmit verzoekt minis ter Van Agt voor 16 september op haar vragen te antwoorden omdat de Nationale Federatie van Kinderbe scherming over het eerder genoemde verzoek van de minister een studie vergadering heeft belegd. WIM SONNEVELD ZIEK AMSTERDAM (GPD) Cabaretier Wim Sonneveld is ouder doktersbe handeling. Hij lijdt aan een lichte reuma-aandoening. Hij kon daardoor dinsdag niet aanwezig zijn op het 'platenpresentatiefeest' van Phono gram in Amsterdam. Daarop werd ook( een lp van Sonneveld ten doop gehou den. In de weekeinden is Sonneveld vrij om te gaan en te staan waar hij wil. Maandag moest hij echter weer terug zijn in Frankrijk, waar hij in de buurt van zijn huis onder behandeling Overigens, zo verneemt men in Lon den. zou de nog altijd zeer anti- Engelse politieke thuismarkt in Ier land ook helemaal niet blij zijn ge weest met een beleefd gezamenlijk slotakkoord. hoe nietszeggend ook. Jack Lynch heeft de twee voor beraadslagingen op Chequers resteren-! de uren grotendeels besteed aan dat ene punt waarop hij zijn tegenspeler Heath nooit zou kunnen overtuigen: dat hij het recht heeft om zich met de interne zaken van Noord-Ierland te bemoeien, omdat volgens artikel 3 van de grndwet van de republiek er maar een onverdeeld Ierland be staat en dat het zijn katholieke land genoten zijn die als minderheid in de door protestanten gedomineerde pro vincie Ulster worden tekortge daan. Terug op de Ierse ambassade in Londen gaf Lynch ..een langdurige persconferentie, die op zijn zachtst gezegd weinig bemoedigend was. Hoofdmotief waren zijn woorden dat alleen de hereniging van beide Ierlan- den langs de weg van onderhandelin gen en begrip de vrede op het eiland zou kunnen bewerkstelligen. Hij zei dat Heath hem het recht ontzegd had om voor de katholieke minderheid in Ulster op te treden. Het werd duide lijk dat Heath wel een zeker begrip opbracht voor de argumentatie van Lynch, maar dat het zinloos was om er mee te werken, omdat het Vere nigd Koninkrijk ervan uitging dat er grondwettelijk een Noord-Ierland be stond, waaraan in geen geval constitu tioneel viel te tornen. Lynch haastte zich om te zeggen dat de gesprekken zeker zin hadden gehad, omdat men onderling meer elkanders denktrant had leren kennen. Hij zei bovendien, dat er meer contac ten tussen de twee landen zouden volgen, waarschijnlijk komende maand reeds. Overigens liet de Ierse premier er geen onzekerheid over be staan dat hij het ordemechanisme aan (Zie slot pag. 3 kol. 1 KORT NA PU BLIK AT IE MILJOENENNOTA (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De PvdA zal waarschijnlijk in samenwerking met de progressieve partners D '66 en PPR een alternatieve begroting indienen, kort na het bekend worden van de miljoenennota over twee weken. Met name voor de defensie ligt al een alternatief klaar van het tweede-kamerlid Stemerdink c.s., die al contact heeft opgenomen met collega Visser van D '66. Fractieleider drs J. den Uyl kondigde de 'schaduwbegroting' dinsdagmiddag aan, tijdens een informele bijeenkomst van de bijna voltallige fractie met de pers. Over de samenwerking met D'66 en PPR zag drs. Den Uyl met zijn part ner D'66 vooral een verschil zitten in de meningsvorming. „Wij socialisten we zien het socialisme zeker niet als een religie willen dat per se niet buiten de leden om doen, terwijl D'66 een lichaam buiten de partij om wil scheppen om de samenwerkingsge- dachte uit te werken". Drs. Den Uyl vertelde dat de PvdA- fractie vooral een goed tegenspel wil gaan leveren tegenover het regerings beleid. ,X)e fractie zal een brug zijn tussen parlement en buitenparlemen taire actie". De socialistische fractie in het parlement krijgt tegea het eind van dit jaar een staf van 12 personen, waarvan er zes in de beleidsadviseren- de sector zijn. Een aantal fractieleden krijgt een speciale ombudsfunctie, waarbij een speciale medewerker zal worden aangetrokken om te advise- Vermiste kardinaal weer terecht LOURDES (AFP) De 80-jarige kar dinaal Martin, oudaartsbisschop van Rouaan die ruim 48 uur vermist werd, is dinsdag gevonden in de om geving van Saint Pe de Bigorre in de Pyreneeen. Toen hij niet tijdig terug was van een bergtocht, was men de kardinaal gaan zoeken. ren. Bovendien zal de PvdA me' nieuw kamerlid Jan Schaefer uit Am sterdam als sponsor adviesacties blijven voeren ten aanzien van de1 huurharmonisatie. Elke laatste vrijdag van de maand zal door de fractie een bezoek worden gebracht aan een bepaalde regio. Voor eind deze maand staat een be zoek aan oostelijk Brabant (Helmond en Eindhoven) op stapel. ftuntlijn MADRID (AFP) De Spaanse rege-| ring heeft dinsdag in een telegram! aan de wereldgezondheidsorganisatie in Geneve gemeld dat veertien op zich. zelf staande gevallen van cholera zijn geconstateerd. Zes hiervan hebben zich in de provincie Barcelona voorge daan en de overige acht in de provin cie Valencia. AANTAL WERKLOZE MANNEN OMLAAG UTRECHT (ANP) De rijkspolitie in Rhenen heeft dinsdag de 23-jarige elektricien A. D. uit Rhenen aangehou den onder verdenking van brandstich ting in de Rhenense Bossen. Voorbijgangers waarschuwden de po litie dinsdagochtend, dat de man pro beerde brand te stichten m deze bos sen. Dat lukte hem zelfs. De brand weer van Rhenen moest eraan te pas komen, om het vuur te blussen. De elektricien heeft volgens de politie al eerder geprobeerd branden te stich ten. Het. motief daarvoor is met. be kend. Morgen wordt de elektricien voorgeleid aan de officier van justitie in Utrecht. DEN HAAG (GPD) In augustus daalde het aantal werkloze mannen met 200 tot 40.300, 1,4 procent van de mannelijke beroepsbevolking. Het aantal werkloze vrouwen steeg met 1000 tot 11.400, van wie 3500 getrouwden. De tota le werkloosheid nam dus in augustus toe: van 50.900 tot 51.700. In augustus 1970 was het aantal werkloze mannen 26.300. Het aan tal mannen dat eind augustus j.l. geen werk had is dus anderhalf maal zo groot als een jaar geleden. Het aantal werkloze vrouwen was een jaar geleden 2.600 lager. Van liet totaal aantal werkloze mannen was 19 pet zes maanden of langer werkloos en van hen had 8 pet reeds langer dan een jaar geen werk. Bij de rouwen had ook 19 pet al een half jaar of langer geen werk, onder wie 40 pet een jaar of meer. Eind augustus stonden 3.100 jon gens en 1.400 meisjes, die dit jaar hun schoolopleiding beëindigden als werkzoekend ingeschreven. Ver- der waren 600 mannelijke en 100 vrouwelijke vreemde arbeidskrach ten werkloos. In augustus daalde het aantal werkloze mannen in de meer agrarische provincies als ge volg vanhet seizoen In Noord-Hol- iand. Zuid-Holland. Noord-Brabant en Limburg samen steeg het aantal werkloze mannen met 800. De gro te stijging van het aantal werkloze vrouwen vindt men in het gehele land terug. Het aantal werkloze mannen ver minderde in augustus als gevolg van het seizoen onder de metaalbe werkers, de bouwvakarbeiders, de losse arbeiders en de landarbei ders. Bij handels- en kantoorperso neel trad een stijging op. mede als gevolg van het inschrijven van schoolverlaters, bij het horecaper- scneel en de chauffeurs, mede als gevolg van het einde van het va kantieseizoen en bij de minder ge- schikten. De geregistreerde arbeidsreserve was eind augustus 46.300 mannen, waaronder 6000 op aanvullende werken e.d. Voor vrouwen was de totale geregistreerde arbeidsreser ve 12.000. Wat de openstaande vraag betreft, voor mannen waren 81.00 vacatures geregistreerd en voor vrouwen 35.900. Totaal is dat 24.000 minder dan een jaar terug. De daling van de openstaande vraag wordt in alle provincies ge vonden, behalve bij mannen in Groningen en Zeeland en bij de vrouwen in Utrecht. (Van onze weerkundige medewerker Het hogedrukgebied is zo om vangrijk en sterk, dat het jraaie nazomenveer vrijwel zonder be dreiging kan aanhouden. Het cen trum van hoge druk is boven de Oostzee en Duitsland komen te liggen, waardoor de droge en zwakke wind wat meer naar zuid oost zal draaien. Dit is alleen maar gunstig. Want uit die hoek kan iets warmere lucht worden aangevoerd, zodat tegen het einde van de week maxima van 22 tot 24 graden wel mogelijk zijn. De nachten zijn vrij koud. daar in de droge lucht bij helder weer de uitstraling sterk is. In het binnenland plaatselijk tot vijf graden of iets lager. Bijna geheel Europa profiteert van dit jraaie septemberweer. Alleen in Finland, Rusland en de Balkan stroomt belangrijk koudere lucht uit het noorden naar het zuiden, waarbij vooral in Griekenland het kwik van rond de 30 tot 18 a 20 graden daalde. GROEIENDE BELANGSTELLING Nieuws uit binnen- en bui tenland op de pagina's 1, 3 en 9. Nieuws uit Zeeland op pa gina 2,4,5 en 7. Sport cp pagina 10 en 11. Radio-tv: pagina 13. Financieel nieuws: pagina 15. MIDDELBURG Het in Zee land sinds juni 1970 werkende .Inlichtingenbureau voor dienst plichtige jongeren' heeft in het eerste jaar van zijn bestaan aan 35 jonge mensen inlichtingen kunnen verstrekken. Dit aantal wordt een redelijk percentage geacht van het aantal dienst plichtige jongeren in Zeeland in dat jaar, dat naar schatting drie honderd zal hebben bedragen. Aanvankelijk liep hel op de spreeku ren van het jonge bureau in Goes en Terneuzen, niet vlot. Dit hield verband met het aanvangstijdstip en liet nogi niet bekend zijn van deze nieuwe! vorm van dienstverlening aan jonge mensen, maar naar mate meerdere1 spreekuren werden gehouden en het bureau bekendheid kreeg onder de dienstplichtige jongeren, groeide het aantal jongeren, dat inlichtingen vroeg. Hoewel uitsluitend spreekuur werd gehouden in Goes en Terneuzen waren de gebruikers van deze nieuwe vorm van dienstverlening aan jongeren af komstig uit vrijwel alle delen van Zeeland: Walcheren 18, Noord- en Zuid-Beveland 12, Zeeuwsch-Vlaande ren 4, Schouw en-Duiveland 1 en Ber gen op Zoom 1. De verzoeken om inlichtingen betrof fen die van jongens mei bezwaren tegen de militaire dienst of betroffen uitstel of vervroeging. Ook werden vragen gesteld over studiemogelijkhe den tijdens de diensttijd. Het initiatief voor de instelling van het bureau is destijds uitgegaan van enkele provinciale jeugdraden, de coördinerende organen van de gere formeerde en hervormde jeugdraden in Zeeland. Er is een begeleidingscom missie, die gevormd wordt door afge vaardigden van hel humanistisch ver- Het bureau verricht zijn diensten voor de jongens, die informatie ko men inwinnen kosteloos. Uniek is in Zeeland, dat drie gekwalificeerde maatschappelijk werkers vrijwilli gers de spreekuren houden; elders in Nederland worden de bureaus be- bond en de participerende kerken, te mand door niet-gekwalificeerde vrij- j~ TT" J" willigers. Het werk van het onafhan- weten de Nederlands Hervormde Kerk. de Gereformeerde Kerk, del Rooms-Katholieke Kerk, de Remon strantse Broederschap, de Doopsgezm-i de Broederschap en de Vrije Evangeli-1 sche Gemeenten. In het eerste verslag jaar deden zich in de begeleidings-j commissie enkele veranderingen voor Omdat de Particuliere Synode van de Gereformeerde Kerken i-n Zeeland be sloot alsnog zich te laten vertegen woordigen in de begeleidingscommis sie, kon de Gereformeerde stichting voor jeugd- en jongerenwerk zich te rug! rekken. In dit kader werd de heer P. Leendertse vervangen door de heer K. N. Coppoolse. kolonel b.d. Als primaire taak stelt het bureau zich liet verschaffen van informatie inzake de militaire dienst, gewetensbe zwaren daartegen, ontwikkelingshulp en alternatieve dienst. In de meeste gevallen zal als gevolg: kelijke bureau, dat puur als informa tiecentrum wil optrede'n, waar de jon gelui zich 'onbevangen' kunnen vervoe gen. werd mogelijk door een startsub sidie van ae genoemde kerken en het humanistisch verbond. Ook in de toe komst zullen deze participanten het bu reau financieel terzijde blijven staan, maar gezien het belang voor de dienstplichtige jongeren in de provin cie Zeeland heeft het bestuur ge meend een subsidie-aanvrage tot pro vinciale staten van Zeeland te mogen I richten, een subsidieverzoek, dat a.s.j maandag in behandeling komt In het afgelopen verslagjaar hebben! in Goes drie vrijwilligers de spreeku ren ongehonoreerd verzorgd, de maatschappelijk werkers J Suur- mond, W. Veenhoven en L. P. West- hoff. Reeds in september 1970 moest het bureau in Terneuzen sluiten we gens vertrek van de maatschappelijk werker, die de informatie-taak op zich had genomen. Het bureau prijst zich spreekuur te houden in Terneuzen j Men wil aan deze spreekuren een nieuwe opzet, geven. Tot nu toe werdén ze gehouden Sn' gebouwen voor maatschappelijk werk, maar men heeft overwogen dat het beter is de spreekuren voortaan te houden in ruimten, waar jonge men-! sen gewoon zijn bijeen te komen. Zo heeft men in Goes huisvesting gevon den in het jongerencentrum 'De Veste' en in Terneuzen wordt voortaan spreekuur gehouden in de Wereld win- kei. Omdat de belangstelling in Wal cheren groeit wil men ook in Middel burg beginnen met een spreekuur, na telefonische afspraak. In alle drie ae plaatsen zal men de spreekuren in he: vervolg houden op elke eerste en derde dinsdagavond van de maand. In I Goes gebeurt dat vanaf 5 oktober van| zeven tot acht uur. in Terneuzen van| half acht tot half negen en in Middel-; burg. ten huize van de heer Westhoff Poppenroedestraat 8. van zeven to: acht uur. van de ontvangen informatie worden gelukkig thans weer twee verwezen naar instanties en mensen; Zeeuwsch-Vlaanderen wonende maat die teii aanzien van bovengenoemde; schappelijk werksters bereid te heb-' zaken deskundige hulp kunnen bieden. ben gevonden vanaf 1 oktober weer. In het eerste jaar van het bestaan van het bureau heeft men geconsta teerd. dat de jongens, die informatie vragen voor het merendeel een voort gezette opleiding hebben gevolgd. Wer- kende jongeren, onder wie men wei (Zie slot pag. 4 kol. 4 ,if. In Terneuzen vergaderen za- terdag de politieke par- tijen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren over het concept-streek- plan: een experimentele bij- F TTj eenkomst, waarvan de initia- tiefnemens hopen dat zij een redelijk effect zal sorteren. In het gunstigste geval zou dat betekenen, dat. de partijen het met elkaar eens worden zowel over inhoud als over de procedure van het streekplan. Ver moedelijk zal een dergelijke eenstem migheid wel niet kunnen worden be reikt. maar dan nog kan de bijeen komst nuttig wezen. Men neemt immers kennis uit de eerste hand van eikaars standpunten en er kunnen zo nodig onmiddellijk bij de partners verduidelijkingen worden gevraagd. Nu is het eigenaardige echter vooral bij dit onderwerp dat op dit ogen blik nog wordt overwogen de discus sie maar achter gesloten deuren te houden. Inderdaad eigenaardig. Van de kant van de provincie is juist alle mogelijke medewerking gegeven om het concept-streekplan zo vlug moge lijk naar buiten te brengen. Eén van de redenen daarvan was. dat op die manier het openbare debat over het concept zou worden -bevorderd. Nu gaan de partijen met eikaar over het plan praten en dat gebeurt nu de gedachten gaan althans in die richting achter gesloten deuren. De overwegingen om een bijeenkomst als deze niet openbaar te doen zijn, klinken niet bij voorbaat onrede lijk, Ze zijn niet van principiële aard. maar gewoon praktisch: bij een open bare vergadering is de pers aanwezig en dat houdt in dat allerlei verklarin gen in de krant komen. Dat kan twee gevolgen hebben zo meent men namelijk: sommige deelnemers zul len neiging hebben voor de tribune te praten. anderen weer zullen niet be reid zijn het achter ste van de tong te laten zien. want "het komt in de krant'. In beide gevallen wordt de discussie beïnvloed en daardoor ook het eind resultaat van een dergelijke vergade ring, aldus ae ook hier toegepaste re denering. Dergelijke verontschuldigin gen voor hei vergaderen achter geslo ten deuren zijn echter bij wijze van spreken zo oud als de deuren zelf. We erkennen zonder meer: de argumenta tie klinkt niet bij voorbaat onredelijk, zeker niet vanuit het standpunt van een voorzitter, die een vergadering als deze tot een goed einde moet brengen. Niettemin lijkt het ons een onjuiste opvatting. Er is de laatste jaren ten aanzien van het openbaar bestuur een voortdurende vraag naar openheid, vooral wanneer het gaat om de ruim telijke ordening. Er zijn daarover nog al wat studies gepubliceerd ook in de overheidssfeer met als doel de burger te laten meespreken in projec ten als streek- en bestemmingsplannen. Dat eist van de overheid een andere benadering vergeleken bij vroeger, toen dergelijke plannen meestal alleen in hun definitieve vorm naar buiten kwamen. Gelukkig is er allerwege sprake van kentering: het vooront werp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren is er een voorbeeld van. Wat ziet men nu evenwel gebeuren? De po litieke partijen in het streekplangebied gaan over dit onderwerp samen ach ter gesloten deuren vergaderen. Pre cies de tegenovergestelde lijn als die van de overheid. Vreemd: de politiek- georganiseerde burger verlangt van zijn bestuur een zo groot mogelijke openheid, maar past die althans in dit Zeeuws-Vlaamse geval niet toe wanneer hij zelf bestuursprojecten be spreekt. Het praktische argument „men spreekt vrijer als de pers er niet bij is" gaat niet op: een zo open mogelijk bestuur ter ene zijde ver onderstelt ter andere zijde goed-voor- bereide en mondige burgers, beide groepen horen bij elkaar. Daarom be rust het aanvankelijk besluit van de organisatoren om hun bijeenkomst zaterdag besloten te houden op een misverstand. Het misverstand name lijk, dat men mei. niet-mondige figu ren bijeenkomt. Kaderleden van poli tieke partijen echter mogen daartoe niet worden gerekend. Men mag dan ook aannemen, dat het hier gesigna leerde misverstand niet algemeen on der de deelnemers van het komende beraad zal voorkomen. (AP-DPA) Bondskanselier Willy Brandt an de Duitse bondsre publiek zal binnen afzienbare tijd naar Moskou reizen. Naar het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn dinsdag bekendmaakte heeft de bondskanselier een uitnodi ging van Moskou voor een 'spoedig bezoek'aanvaard De mededeling over het bezoek van Brandt komt vier dagen nadat ae vier grote mogendheden een akkoord heb ben ondertekend waarin verbeteringen ran de situatie in Berlijn zijn vastge legd. Een regeringswoordvoerder zei dat de reis van Brandt kort na de onderteke ning van het akkoord op een tijdstip komt dat zowel door Bonn als door Moskou als 'gunstig' wordt be schouwd. Ook Rainer Barzel, de voorzitter van de Christen-Democratische oppositie ia de Westdur.se bondsdag, za: een bezoek brengen aan de Sowjet-Unie. Een woordvoerder ran de CDU deelde dit mee kort nada' bekend was ge maakt da: bondskanselier Brandt zich naar Rusland zal begeven. Volgens de woordvoerder van de CDU heeft Barzel op 27 juli een officiële Russische uitnodiging ontvangen, die hij vorige week maandag heeft aan vaard De CDU zal later het tijdstip en andere bijzonderheden omtrent het bezoek bekend maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1