Huist betaalt bijna een ton voor nieuw dak van kleuterschool „Als ik alles tevoren had geweten was ik maar gemeente oostbu g in Den Haag gebleven WKSSÈ 1 Geen onrechtmatigheden in de administratie van de Ned. herv. kerkvoogdij te 's-Gravenpolder Structuurplannen nog niet rijp voor behandeling raad „ZELFS DE VLAGGESTOK DEUGT NIET Bewoners van camping Welgelegen protesteren bij t t i i ALMANAK nu ook verlichting VERWACHT. I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 AUGUSTUS 197] POLITIEMAN HEIJSTEK VERHUISDE NAAR RAADHUIS WOLPHAARTSDIJK ÜADZAND Een aantal bewoners CU* 9) ERFENIS VAN OUDE GEMEENTE SINT JANSTEEN HULST De gemeenteraad van Hulst heeft donderdagavond tij dens de raadsvergadering al te gensputterend en met veel pijn en moeite een krediet van bijna een ton beschikbaar gesteld voor de vernieuwing van het dak van de rooms-katholieke kleuterschool te St. Jansteen. Na een uitvoerige discussie ging men met het kredietvoor- stel van b en w akkoord, een en ander onder het motto 'uithui len en opnieuw beginnen'. De kleuterschool aan de Antonius-| dreef is in 1962 gebouwd. In 1967 werd het gebouw met twee lokalen uitgebreid. De centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht en gemeente werken heeft al geruime tijd gebreken aan de dakconstructie, waardoor vele lekkages optreden, geconstateerd. Om dat het schoolgebouw nooit aan het [schoolbestuur in eigendom is overge dragen (dat had door de voormalige gemeente St-Jansteen moeten gebeu ren), moet de gemeente voor de her stelwerkzaamheden (totale kosten 95.000) opdraaien. En daar hadden enkele raadsleden nogal grote be zwaren tegen. .He heer H. E. M. de Gucht (lijst ■Stolte) zei geschrokken te zijn van de .herstelkosten. ..En als je dan denkt dat je voor die prijs een superdak krijgtnou vergeet het maar. Men wil het dak maar voor drie jaar garanderen." Ook raadslid W. P Colsen (lijst Colsen) had grote bezwa ren tegen de dure reparatie. „Er werd gezegd dat het dak kapot raakte door dat kleine jongens erop gelopen heb ben. Nou, daar geloof ik niks van. Het ding staat er nog maar een paar jaar en lekt nu al als een gieter. Dat lijkt 'gewoon nergens op." aldus de heer Colsen. „Wie heeft dat in hemelsnaam goedgekeurd? Er moet nu maar eens een voorbeeld gesteld worden. Als er iets voor de gemeente gemaakt wordt, moet dat niet op z'n boerenfluitjes." Het. raadslid vond dat de gemeente maar beter het hele gebouw af kan breken. De heer R. Martinet (lijst Blom- maert) was eveneens van mening dat het schooltje maar tegen de vlakte moet. „Het is een trieste zaak. Tot aan de vlaggestok toe deugt, het ge bouw niet. Mag dat. dan zomaar? Ik vind het onbegrijpelijk," betoogde de heer Martinet. „Ik heb gelukkig een troost kunnen vinden. Ook in Koe wacht, Zuiddorpe en Axel lekken er daken van scholen." Waarop burge meester P J. G. Molthoff: „Dat is maar een schrale troost, je kunt je optrekken aan het leed van een an der." WETHOUDER STOLTE .eeuwse Voorschot Sinds die familie in Zoutélande een nieuwe Eend beheert speelt in het gezin een klein generatieconflict. He gaat tussen pa zeer gehecht aan een aantal slechte gewoontes en z'n anderhalf jaar oude. on dernemende dochtertje, wier acti viteiten in het pand opvallend vaak resulteren in het met het ka tertje Poespas in de armen vallen van de vierde traptree, het omver gelopen worden door de gevlamde boxer Bommel, omdat ze zich diens smakelijke bot wil toeeige nen en het tegen de muur stuk slaan van zeer bruikbare borden, omdat het geluid van brekend aar dewerk haar erg bekoort. Met de komst van de nieuwe Eend is haar repertoire uitge breid. Zij is zeer gecharmeerd van de in rood uitgevoerde knop op het dashborcl, die fungeert als starter en laat geen kans onbenut dat te ionen door op die knop te drukken. Daar pa niet kan afleren de auto vlak achter die van de buurman te parkeren en in de eerste ver snelling te laten staan, dreigen er ernstige complicaties. De laatste maal dat dochterlief in een onbe waakt ogenblik van de achterbank naar voren boog en de knop be diende. schoot de auto door. tegen de gloednieuwe wagen van buur man. Pa en de verzekering troffen het goed. omdat buurman behalve een nieuwe auto sinds kort ook een zoontje beheert. Buurman sloeg het tafereel achter het ven ster gade. zag de deuk in z'n bum per en sprak, de baby omhoogtil lend: ..Laten we 't maar blauw- blauw laten. Hij doet nog weieens icat terug". Een mooi voorschot op de toe komst. Honorarium Wethouder J. H. Stolte van openbare werken verklaarde een 'heleboel din gen' niet meer te begrijpen. „Maar dat we niet meer langs rapratie kun nen is te wijten aan het feit dat in oktober 1969 door de gemeenteraad ran St-Jansteen aan het bestuur van de kleuterschool is toegezegd dat het dak gemaakt zou worden. Voor het nieuwe gemeentebestuur van Hulst is het niet meer dan een plicht om datj dak te herstellen.' De heer Stolte benadrukte dat de architect geen blaam treft. „Het speelt al heel lang. Het gemeentebestuur wak op de hoog te en het is ettelijke keren bespro ken," aldus de wethouder. „Maar de kinderen moeten opgevangen worden. We kunnen nu wel de zaak voor de zoveelste keer gaan traineren maar ik vind dat we die kleuters en ouders niet mogen laten zitten in die troep, al vink ik het zeer ernstig wat er ge beurd is." Raadslid R. F. van Acker (lijst Van Acker) uit St-Jansteen ver telde dat hij als voormalig raadslid van St-Jansteen nooit in kennis is gesteld van een besluit om het dak te repareren. „We weten er niets van." Nadat enkele raadsleden nog even gemopperd hadden over de korte rantietijd (drie jaar) die men voor het nieuwe dak krijgt, nam men toch maar (zonder stemming) het besluit om de 95 mille uit te trekken. Wet houder Stolte had tenslotte nog een 'opwekkende' mededeling voor de raad: „Er zal nog een bedrag van ruim 11.000 bij moeten, want het architectenhonorarium moet nog be taald worden." Daarover zal men in een volgende raadsvergadering beslis sen. VLISSINGEN EN MIDDELBURG VLISSINGEN De structuur plannen voor Vlissingen en Mid delburg zijn nog niet rijp voor behandeling in de gemeentera den, aldus hebben de colleges van b. en w. van Vlissingen en Middelburg geconcludeerd. Dit blijkt uit een nota van b. en w. van Vlissingen, die woensdag avond in de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de ruimtelijke or dening van Vlissingen aan de or de zal komen. De nota gaat ver gezeld van een visie op de struc tuurplannen van de Provinciale Planologische Commissie voor Zeeland. Ten behoeve van een goede ruimtelij ke ordening hebben de colleges van b en w van Vlissingen en Middelburg destijds een onderzoek laten instellen- naar de mogelijke en wenselijke ont- ikkeling van de gemeenten, waarbij voor Zeeland en het Provinciaal Op-j bouworgaan Stichting Zeeland. De i rapporten van deze Instellingen dien den mede als basis bij de voorberei dingen van de structuurplannen. Op 24 juli 1970 is het ontwerp van deze plannen aan onder meer de sub-I commissie voor de gemeentelijke be- stemmingsplannen van de Provinciale Planologische Commissie voor Zee land toegezonden. Bij brief van 12 maart 1971 heeft deze commissie haar opmerkingen medegedeeld. In deze brief wordt onder meer gesteld dat een goede beoordeling van de plannen nu nog niet mogelijk is. omdat om trent verschillende onderdelen waarvan de verkeersproblematiek de voornaamste is een grote onzeker heid bestaat. Bovendien wekken de structuurplannen met toelichting de indruk, dat er nog niet voldoende onderzoek of een verouderde studie aan ten grondslag ligt. In feite be staat het structuurplan, zo stelt de commissie, uit twee aparte structuur plannen. die niet tot een harmonieus geheel op elkaar zijn afgestemd. De commissie schrijft verder: „Voorts wordt het betreurd, dat beide plannen zo goed als geen blijk geven van een gezamenlijke visie op verschillende belangrijke punten. Dit geldt met na me voor die voorzieningen die samen kunnen worden benut, zoals die voor de ziekenverpleging en de sportaccom modatie van groter formaat. Boven dien blijkt ook op het gebied van de winkelcentra niets van een gezamenlij-! ke aanpak, terwijl deze juist hier zo dringend noodzakelijk is". weg. Het streven blijft erop gericht, schrijven b en w van Vlissingen in de nota, te komen tot aanbieding van een structuurplan, teneinde de raad in staat te stellen zich uit te spreken over de hoofdlijnen van ruimtelijke ordening in de gemeente. B en w zijn voornemens zich. in overleg met b en w van Middelburg, te beraden over de daartoe verder te volgen procedure. In de commissievergadering van woensdagavond komt verder de goed keuring door gedeputeerde staten van het bestemmingsplan Paauwenburg II ter sprake. De vergadering begint om acht uur. CADZAND Een aantal van het lampeerterrein 'Welgelegen' in Cadzand heeft in eer. open brief aan liet gemeentebestuur van Oostburg met Idem geprotesteerd tegen de uit spraak van burgemeester Schipper in de jongste vergadering van de ge meenteraad. Burgemeester Schipper heeft daarin onder meer gezegd dat bedoelde camping een typisch voor beeld is van boe een camping cr smerig zonder beplantingen en sanitai re voorzieningen uit kan zien. De bewoners van camping' Welgele gen' concluderen daaruit dat burge meester Schipper verkeerde informa ties heeft gekregen of dat hij zelf niet op de camping is geweest. Te zijner informatie stellen zij in de open brief dat het op genoemde camping zeer rustig is en dat er in vergelijking met voorgaande jaren in de topmaanden juni en juli heslist minder mensen aanwezig waren. Er werden namelijk geen extra kampeerders op het Ier- rein toegelaten. Voorts stellen zij dat 't huisvuil in gesloten plastic zakken van de gemeente Oostburg. twee tot drie maal per week door de eigenaar van de camping wordt opgehaald. Met hun medewerking wordt het gras het gehele seizoen door kort gehouden. Verder schrijven zij aan het college van b. en w. te Oostburg dat de toiletten, douches en wasplaatsen drie maal per dag worden schoon maakt, de kinderen niet met water kunnen knoeien daar de kranen buiten hun bereik zijn geplaatst en dat er voldoende recreatiegebied in de vorm van duinen en strand aanwezig is in de onmiddellijke nabijheid van de camping. Naar hun oordeel kan de camping Welgelegen' wedijveren met de meeste campings van de Zeeuwse kust. terwijl zij persoonlijk menen dat de camping een prettige en leefbare famihecamping is. De brief is onderte kend door de campingbewoners van Welgelegen'. H. KAPENGA TE GOES BENOEMD TOT GEMEENTE SECRETARIS IN HUIZEN GOES De beer H. Kapenga. chef van de tweede hoofdafdeling van de gemeente Goes, is met ingang van I oktober benoemd tot gemeentesecre taris te Huizen (N-H). De heer Kapenga was sinds 1 augus tus 1968 werkzaam bij de gemeente Goes, aanvankelijk als chef van de afdeling algemene zaken en sinds 1 oktober 1970 als chef tweede hoofdaf deling, waaronder algemene zaken res sorteert. Voorts is de heer Kapenga sinds juni vorig jaar lid van de pro vinciale staten voor D '66. Rapporten Er wordt verder op gewezen dat de bijgevoegde rapporten van ETI en Stichting Zeeland met name op het punt van de stadscentra met el kaar in strijd zijn, zonder dat het plan daarover een standpunt inneemt of een gemotiveerde keuze doet. Zo lang er niet voldoende zekerheid is over de verkeersproblematiek en de wegenstructuur rondom Vlissingen en Middelburg heeft het maken van een structuurplan, naar de mening van de commissie, slechts de waarde van een schets. De commissie vraagt zich af of de aangegeven oppervlakte droog indus trieterrein (globaal 450 ha) niet te groot is. Met name ten aanzien van de terreinen oostelijk van de nieuwe veerhaven bij Vlissingen is het de vraag of deze op zichzelf al proble matische uitbreiding wel aanbeve ling verdient, mede omdat bij Middel burg voorlopig voldoende ruimte aan wezig lijkt te zijn. In verband met de handhaving van een bufferzone rond Vlissingen-Oost die, naar de me ning van de commissie, naar afstand ten opzichte van de woongebieden toch al niet kan voldoen aan hetgeen hierover in het algemeen nodig wordt geacht noemt men de aangegeven uitbreiding van Nieuwland onjuist. Dat geldt eveneens voor de uitbrei ding van Middelburg-Zuid (Dauwen- daele) ten zuidoosten van de Toren- (ADVERTENTIE) behang- en verfspeciaalzaak noordweg 3 - middelburg GEDWONGEN VERHUIZING WOLPHAARTSDIJK Met een somber gezicht keek hoofdagent Jac. Heijstek donderdagmiddag toe, hoe de verhuizers zijn meubilair en verdere spullen het voor malige raadhuis van Wol- phaartsdijk binnendroegen. Politieman Heijstek en zijn gezin krijgen daar nu wel een tijdelijke woning, die naar het uiterlijk op een klein kasteeltje lijkt, maar binnen is het ondanks de ruimte wegens het gebrek aan de eenvoudigste voorzie ningen maar behelpen. Toen de hoofdagent Heijstek eind 1969 zijn baan bij de Haagse gemeentepolitie opzegde „Ik was bij het strandaetachement, leuk werk" om de door hem begeerde rust van zijn geboorte provincie Zeeland op te zoeken, had hij er niet van kunnen dro men dat hij nog eens bewoner van een raadhuis zou worden. Naar zijn stellige overtuiging was de door hem in Wolphaartsdijk betrokken riante woning aan de Papeweg voor tal van jaren zijn "home' en ook zijn posthuis. De Wolphaartsdijksi postcomman- dant van de Goese gemeentepoli tie heeft inmiddels andere erva ringen opgedaan De gemeente bleek niet bereid het huis voor hem te kopen, ook al verkeerde en verkeert ook nu nog de heer Heijstek in de stelli ge overtuiging dat hem de aan koop is toegezegd. Zoals eerder gemeld vond de gemeente Goes liet prijsverschil tussen taxatie prijs f 37.500, en vraagprijs ƒ43.000 niet verantwoord om tot koop over te gaan. Het huis werd toen aan een andere gegadigde verkocht. Om geen moeilijkheden met deur waarders te krijgen heeft hoofda gent Heijstek daarom donderdag maar uitvoering gegeven aan het vonnis van de kantonrechter, dat de woning van de Papeweg per 25 augustus, toewijst, aan .de nieu we eigenaars. - Hoofdagent Heijstek en zijn vrouw gaan nu de voormalige raadszaal als huiskamer gebrui ken. Zijn schoonmoeder betrekt de vroegere burgemeesterkamer. Men heeft wel een mooi uitzicht over het Wolfertsplein en omge ving, maar dat vergoedt niet het gemis aan accommodatie. De spreekuren van gemeentese cretarie Goes en van de burge meester, die tot voor kort in het voormalig raadhuis werden ge houden gaan op de gestelde tij de gemeente weer over de brug liiilliii) den door, maar daci in een ver trek in de benedenverdieping. De gemeente Goes vergoedt de ver huizing en de inrichtingskosten van de heer Heijstek. Als over enige tijd wanneer weet nog niemand de hoofda gent 'zijn raadhuis verlaat om deze tijdelijke woning te verwis- Foto: Hoofdagent Heystek in burger heeft het toekijken. sclen voor een definitievere zal moeten komen... „Als ik alles van tc voren had geweten, was ik misschien wel in Den Haag gebleven", verzucht dc heer Heijstek. J. Koster uit Yerseke predikant te Barneveld Dc heer J. Koster te Yerseke. doet dinsdag 7 september zijn intrede als predikant van de gereformeerde ge meente tc Barneveld. De heer Koster wordt vooraf in het ambt bevestigd door ds J. C. Weststrate uit Meliskcr- ke. (ADVERTENTIE) COLLEGE VAN TOEZICHT PUBLICEERT RAPPORT VERWERKING RESTAURATIEKOSTEN AFWIJKING VAN SLECHTS 200 'S-GRAVENPOLDER De be rekeningen, die het Provinciaal College van Toezicht van Her vormde Gemeenten in Zeeland heeft gemaakt over de restau ratiekosten van de hervormde gem, te 's-Gravenpolder tonen maar geringe afwijkingen met de berekeningen van de kerk voogdij daar. Dat wordt duide lijk uit een rapport, dat het pro vinciaal college heeft geprodu ceerd over de wijze van boeking op de restauratierekening. Het college stelde een onderzoek in naar de administratie, nadat ds. J. H. Kluiver enkele maanden geleden de kerkvoogdij ervan beschuldigde, dat het beheer over de bijdragen voor de restauratie op onjuiste manier gevoerd werd. Volgens het provinciaal college had voor de periode maart 1965 tot eind 1969 de afschrijving op de restau- ratïerekening per saldo 201) hoger moeten worden gesteld, dan gebeurd is in de administratie van de kerkvoog dij. Vanavond vrijdag wordt om half acht een gemeenteavond belegd om de controverse, die is ontstaan, nadat ds. Kluiver zijn beschuldigingen had geuit, te bespreken. De kerkeraad en ds. Kluiver hebben die besloten bij eenkomst om acht uur belegd in de grote zaal van het gebouw „Ons Dorps leven" Op die bijeenkomst komen de financiële zaken aan de orde. Correctie Uit het rapport van het provinciaal college van toezicht blijkt, dat, met in achtneming van de correctie van 200 het saldo van de restauratierekening per eind 1969 komt op 3400 in plaats van op f 3600. Hel college van toezicht schrijft, in het rapport: „Volgens het door de kerkvoogdij aan ons overge legde overzicht inzake de inkomsten en uitgaven voor de kerkrestauratie bedroeg het saldo der nog af te schrij ven restauratiekosten op 17 maart 1965 57.688,17. De na dit tijdstip ont vangen bijdragen van de heer Van Hoeken en enkele subsidies en giften zijn rechtstreeks op de restauratiekos ten afgeboekt". De heer Van Hoeken uit Leiden, ambachtsheer van 's Gra venpolder, verdubbelde in de afgelo pen jaren de collectes voor de restau ratie. De opbrengsten van bouwsteenzegels, restauratiecollecten en offerblokken zijn eerst aangewend ter dekking van de rente, die aan de investering is toe gerekend en daarna gebruikt voor af schrijving van de restauratiekosten. Daarbij werd van de in 1965 en 1966 ontvangen opbrengsten van bouwsteen zegels enzovoort voor f 3.844.91 in de ze jaren 3.161.29 afgeschreven en f 3.600,24 als investeringsrente ge boekt. Het nadelig verschil over deze jaren van 2.916.62 werd tussen 1967 en 1969 tot op een bedrag van 108,61 ingehaald. In de jaren 1967 tot en met 1969 werd f 4.428,64 ontvangen, er werd f 847,91 afgeschreven en f 772,72 investeringsrente geboekt. Het provin ciaal college wijst er in het rapport op, dat hierdoor over de dienstjaren 1965 tot 1969 afzonderlijk niet de juiste sal di voor de gewone dienst en de.ka.pl- taaldienst worden aangegeven. De ver schillen zijn per 31 december 1969 op geheven op de resterende 108,61 na. Het rapport meldt, dat over 1965 en 1966 wegens investeringsrente is aan gehouden de werkelijk betaalde kos ten en over 1967-1969 werd de rente be rekend naar het bedrag van de nog niet afgeschreven restauratiekosten per I januari tegen 4 procent. Het col lege tekent daarbij aan: „Wij geven er de voorkeur aan ook over 1965 de ren te te berekenen naar het restant per 1 januari tegen 4 procent en het percen tage over de jaren 1967-1969 te stellen op 3-v« procent (het percentage van de diaconielening). over 1966 zouden wij ook de werkelijke rente willen aanhou den. Volgens deze berekening bedraagt de rente tot en met 1969 3.985,45. Niet onrechtmatig Volgens de kerkvoogdij is via restau ratiecollecten, bouwstenen en offer blokken over 1965 tot en met 1969 bin nengekomen 8.273,55. Het. college van toezicht constateert, dat wegens restauratiecollecte te hoog is opgeno men een bedrag van 288,56. Verder is er in 1966 10 te laag vermeld en er is nog op te nemen een gift voor restauratiefonds van 200 in 1966. Volgens de door het college gemaakte berekening is hei bedrag van de toe te rekenen rente 3.985. Het totaal der ontvangsten berekent het college f 8.194,99. Voor afschrijving is daarom nog beschikbaar 4.209,54. In de reke ningen 1965. 1966 en 1967 is wegens af schrijving opgenomen 4.009,20 zodat per 31 december nog beschikbaar- is 200,34, zo constateert het college van toezicht. Het college van toezicht stelt, dat de correctie van f 200,34 in de administra tie over 1970 kan worden opgenomen. In dat jaar kwam voor de restauratie binnen een bedrag van 3.336,64. Het college schrijft: „Het restant, van de restauratiekosten, dat uit dit bedrag rekening houdende met nog toe te re kenen rente over 1970) niet gedekt kon worden, ware ten laste van de ge wone dienst te brengen. De restaura tiekosten zijn dan per 31 december 1970 geheel afgeschreven". Naar de mening van de voorzitter van het college van toezicht, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg valt uit de adminstratie van de kerkvoogdij niet op te maken, „dat er sprake zou zijn van onrechtmatigheden". Ds. Kluiver was donderdag niet bereid commen taar te leveren op de kwestie. „Over enkele weken zal dat wel kunnen, maar nu nog niet". HET WEER IN EUROPA Aberdeen regen !l Athene, onbewolkt O Barcelonn, onbewolkt Berlijn, licht bewolkt Bordeaux, halt bewolkt- - Frankfurt, rwnar bewolkt - - Geneve, onweer Helsinki, licht bewolkt - S Innsbruck, regenbui - - Kopenhagen, licht bewolkt t Lissabon, onbewolkt .- Londen, zwaar bewolkt - - Luxemburg, onweer Madrid, licht bewolkt 2 Malaga, onbewolkt - Mnllorca, zwaar bewolkt Nice, zwaar bewolkt- 3 Oslo, onbewolkt t Parijs. zwMur bewolkt Rome. zwaar bewolkt Spilt, halt bewolkt Stockholm, onbewolkt S Wenen, onbewolkt - Locarno, regenbul - Casablancalicht bewolkt3 las Palmas. licht bewolkt Tel Avlv, licht bewolkt I Tunis, licht bewolkt, H ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden, maar ook liicr en daar een bui. Overwegend matige wind van zuid naar west. Max. temperaturen rond 20 graden. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag. Aanvankelijk droog en vrij zonnlf, later kans op regen. Temperaturen ongeveer normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: i tol 11; min. temp: omstreeks normaal; max. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op e® droge periode van minstens 12 uur 95 procent: kans op een geheel droos etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 «f; 8; min. temp: omstreeks normaal max. temp - omstreeks normaal: ka® op een droge periode van minstens r- uur: 90 procent; kans op een gen®- droog etmaal: 60 procent. ZON EN MAAN 28 augustus Zon op 05.44 onder 19.38 Maan op 14.20 onder 21.39

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2