HIPPIES IN GALERIA Inspraak voor Middelburg in de stichting openbare bibliotheek Souburgers fotografeerden in Oostenrijk het heelal Door slangen belaagd naar de dode steden van Italië s 'ZICHT OP INSPRAAKBOEKJE OVER INSPRAAK VAN BEVOLKING BIJ RUIMTELIJK BELEID WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 7 (Van onze correspondent) ROME Hippies en hash-gebruikers, eenzamen en door hun ouders op straat gegooiden hebben een plaats ontdekt waar nie mand meer wil wonen, maar zij wel. Het is de dode stad Galeria. die ten noorden van Rome langs de via Claudia ligt, met de auto niet meer dan een half uur. In de avonduren komen ze over de stoffige landpaden aan, en dan wandelen ze door een koele holle weg tot aan de voet van de rots, waarop Galeria eens werd ge bouwd. Ze noemen Galeria 'de dode stad' en ze brengen hun tijd door in de holen, de kelders en de gangen om er te roken, te pra ten en te slapen. Soms komen de carabinieri en doen tussen de struiken en de afgebrokkelde muren een inval. De boeren in de omgeving raden de toeristen aan hun auto niet onafgesloten te laten staan. Veel toeristen zijn er overigens niet. Per jaar wel niet meer dan men op de vingers van een hand kan tellen. De laatste bewoners liepen al in 1809 uit Galeria weg. Er viel niets meer te verdienen en de malaria verpestte ieder normaal bestaan Op de stadspoort is nog het wapen van de familie der Orsini te zien. De poort ligt aan het eind van een steile klim tus sen brandnetel- en bamboebossen. Dan komt iets wat op een straat lijkt met rechts de muur van een hoog gebouw Behalve dat en de klokketoren van een kerk is er overigens niets herkenbaars meer over. Onder de dikke laag wilde be groeiing zijn de gangen en kel ders waarin de hippies huizen. Het is er koel en stil en de gangen voeren nergens heen. Vro lijker is de stemming aan de voet van deze rots, waarop de Etrusken als eersten een stad bouwden, die ze Careiae noem den. Waar Etrusken bouwden wa ren betrouwbare rotsplateaus en diepe vruchtbare dalen met snel- stromende heldere beken. De Aro- ne is weliswaar door de fabrie ken langs de via Claudia flink verontreinigd, maar hij loopt nog even snel als tweeduizend jaar geleden over rotsen en door klei ne tunnels. Hier komen bemoste trappen uit die de middeleeuwers vanuit hun huizen naar de beek bouwden. Twistappel De werkzame paus Adrianus I stichtte Galeria na de brandschat ting door de Saracenen opnieuw in het eind van de achtste eeuw. Daarna werd het een twistappel tussen de rijke Romeinse fami lies Orsini en Colonna, een strijd die de Orsini wonnen. En nu is er niets meer behalve koeien, muggen, vleermuizen, giftige slan gen en tegen de avond de uit Rome gevluchte hippe jeugd. Geen enkele toerist wordt erop gewezen dat het in de zomer maanden eigenlijk levensgevaar lijk is om buiten de begaanbare wegen te gaan. Toch schrijven de kranten opgewonden artikelen over de uitbreiding van de slan- genplaag die ontstaan is doordat de insekten die de slangen vreten, door de mens zijn uitgeroeid. De slangen zijn kribbig en hongerig en ze vallen kennelijk zonder waarschuwing aan, terwijl ze vroeger nog wel eens de vriende lijke gewoonte hadden om voor de mensen weg te lopen. De eni ge oplossing is nu het meenemen van een antislangeserum, dan wel het aantrekken van hoge leren laarzen die van binnen met een stalen kooi zijn gevoerd. Bij expedities als die naar Gale ria of naar een ander verlaten oord, het vijftig kilometer noor delijker gelegen Monterano, kom je in de wildernis altijd wel een paar slangen tegen. Ze liggen in een holle weg op oogshoogte op de loer, of ze glippen tussen stenen en struiken voor je uit. Monterano werd ook in het begin van de vorige eeuw voor goed verlaten. De oorzaak was ook hier de malaria. Monterano ligt op een hoge heuvel en het is al van verre te zien met zijn eenzame bouwval van een kerk en veel meer naar rechts op het plateau een groep trieste ruines waarin een slot, een palazzo en een lage Romaanse kerk te on derscheiden zijn. Monterano is een oord waarin de heer Bommel zou kunnen ver dwalen als hij weer eens zijn domme zin had doorgezet. Eenza me paden slingeren door een steeds dreigender landschap, dat tenslotte geel en rood wordt van de zwavel die er in de rotsen zit. Naast duistere beken borrelen he te bronnen op. die een zwavel stank verspreiden die boven in de ruine-stad nog te ruiken is. Op de dorre vlakte, die het paleizencom- plex van de kerk scheidt, grazen witte koeien die het hele terrein met hun zoete mest hebben be dekt. De kerk is geheel gevuld met een wilde boom, die zijn takken tot in de verste zijkapel len heeft uitgestrekt. Tussen de mest bloeien lichtblauwe en hel gele bloemen, die worden bezocht door pikzwarte libellen. Overi gens gonst er de stilte, brandt er de zon en kraken de laaghangen de takken onder het gewicht van de koeien. Geen sterveling Geen sterveling haalt het in zijn hoofd plaatsen als Galeria of Monterano te bezoeken. Het is ook een expeditie die nog wordt bemoeilijkt door de zogenaamde hulp van de toeristenorganisatie, die in dit land weliswaar de lof waardige gele borden met de ver wijzing naar de plaatsen der cul tuur heeft neengezet, maar zoda nig. dat zelfs de meest bereisde toerist binnen de kortste tijd niet meer van heen of weer weet. Toch is een bezoek aan het stille hart van dc Romeinse campagna belangwekkend voor wie wil we ten waarmee al die mensen door de eeuwen heen mee te maken hadden, die nog niet over de autostrada del sole voortsnelden naar hun vakantiedoel, maar op weg waren naar het Rome van de consuls, de keizers en de pau sen. In het midden van de vorige eeuw was er een Duits historicus, die een verwaarloosd deel van de historie van Rome, namelijk de chaotisehe middeleeuwen, in een drie delen tellend werk beschreef. Deze Ferdinand Gregorovius noemt in zijn nog steeds aanbe velenswaardige 'Wanderjahre in Italiën' Galeria het 'Seiteostueck' van Ninfa, en Ninfa is inderdaad de mooiste dode stad die er waarschijnlijk bestaat. Gregorovi us noemt haar "het middeleeuws Pompei'. Je zou het ook een grijpbaar fata morgana kunnen beek ertussen, die ontspringt in het spiegelgladde meer, waarin de laatste gebouwen van de stad Ninfa zich spiegelen. De enige herkenbare ruine binnen het kwa draat is het restant van een kerk waarop vervaagde fresco's te zien zijn. De rest is bedekt onder vergeetmijnietjes, muurbloemen, primula's, rozen, oleanders, mag nolias, sinaasappelen en citroe nen, al naar gelang het jaargetij de. Vervallen kerk in Monterano. Oase Binnen een met klimop over groeide muur ligt 1400 vierkante meter tovertuin met een snelle Ninfa werd in 1928 gekocht door de familie Caetani, waarvan de laatste afstammeling nu nog in het lage gebouw woont, dat bui ten de muren ligt. In het eentoni ge landschap van de Pontijnse moerassen waarin het lag. aan de voet van de dorre en duistere Abruzzen, was Ninfa een oase. Toch ging het ook aan de mala ria ten onder. In 1680 verlieten de laatste bewoners de stad, waar eens Roland Bandinelli zich in 1159 tot paus Alexander III liet kronen. Ninfa is voor belangstellenden ge opend op de eerste zaterdag van de maanden april tot en met oktober. Het ligt ter linkerzijde van de oude via Appia daar waar die uit Rome komend een eind- weegs door de vroegere Pontijnse moerassen is gevorderd. Wie zijn ogen niet wil geloven moet in april of mei gaan, en wie een .flora' wil meenemen zal aan die van onze Heimans en Thijsse niet genoeg hebben. Dat Galeria, Monterano en Ninfa zo dood als een pier zijn even dood als Ostia Antica, Hercula- num, en Pompei zal niemand die er ooit geweest is bestrijden. Maar er is een stad in dc buurt van Rome en die is nog bezig dood te gaan. De stad heel dan ook 'Civita. la citta che muorc' Ze ligt ten oosten van het meer van Bolsena, en wie er heen wil moet de autostrada del sole tus sen Florence en Rome ter hoogte van Orvieto verlaten. Civita is in een woord een knot- se stad. Vroeger maakte het deel uit van liet naburige Bagroregio, maar de tufstenen tafel waarop het plaatsje ligt, heeft het een voudig niet kunnen houden. Brok ken zijn door de erosie van het water de laatste eeuwen naar beneden gedonderd in een soort griezelige vallei, die zo uit de hel van Dante zou kunnen komen. Die vallei is grijs van de klei en bruin van de tufsteen en doorsne den door een soort olifantshuid, maar dan van een hele oude olifant. Over de kloof van een kilometer lengte, die tussen Bag roregio en Civita is ontstaan, loopt sinds kort een monsterlijke doch goedijpd- 1^.. betonnen luchtbrug. Verval V**.. f Wie er op staat en naar beneden kijkt kan in deze grijze mistige massa nauwelijks diepten en af standen schatten. In Civita wo nen nog dertig gezinnen in bouw vallen die met stutten overeind worden gehouden. De paleizen en kerken zijn dichtgespijkerd of dichtgemetseld en het geboorte huis van de heilige kerkleraar Johannes Fodenza Bonaventura ligt net op de rand van deze vreemde koekebakkerstaart waar ieder ogenblik nieuwe kruimels kunnen afbrokkelen. Civita is heel oud. Het begint ook al weer met de Etrusken en er is nog een Romeinse tempel te zien. De palazzi uit de tijd van de renaissance worden nog wel eens door een Amerikaan opgekocht. Maar de kloof waarover nu de luchtbrug ligt is nog maar een paar eeuwen oud en wie geld in de gedoemde stad wil steken doet dat in onroerend goed dat lang zaam bezig is roerend goed te worden. Voor toeristen die iets geks willen zien is er een muze afgrond. seum dat een oude vrouw heeft ingericht Het zogenaamde mu seum komt op een plek uit die het. midden houdt tussen een platje en een tuin en wie er achteruitlopend wil worden gefo tografeerd verdwijnt in de trant van het oude mopje gruisloos in de afgrond. De modernste dode steden van I talie worden nog steeds ge bouwd Ze verrijzen vaak aan de tand van dc stad op speculatieve grond en ze zijn al gestorven voor ze het levenslicht hebben aanschouwd Als de aannemers hun belangstelling of hun geld verloren hebben, blijven de half afgemaakte staketsels staan als speelplaats voor de Italiaanse bleekneuzen, die nooit naar bui ten kunnen. Hier geen klimop en stromende beken, maar de monu menten van het huidige sociale probleem van Italië, waarvan aard en omvang nog niet eens voldoende konden worden gedefi nieerd. Maar een troost blijft er: dc malaria Is in ieder geval uitgeroeid en die komt beslist ook niet meer terug. TWEE BESTUURSZETELS MIDDELBURG De gemeente-1 raad heeft maandagmiddag zijn goedkeuring gehecht aan het1 voorstel van b. en w. gemeente lijke medewerking te verlenen aan de stichting 'Openbare Bi bliotheek' te Middelburg en te vens de rente en aflossing te ga randeren van een geldlening van 27.000,-, die de stichting wil' aangaan voor de aankoop van het pand Molstraat 15. Aankoop van dit naast de bibliotheek ge legen pand geschiedt met het oog op een eventuele uitbrei ding. Nu de vereniging 'Openbare leeszaal en bibliotheek' de stichtingsvorm krijgt heeft het bestuur gemeentelijke inspraak mogelijk willen maken. Daar de leeszaal jaarlijks een hoge subsidie uit de gemeentekas krijgt, achtten b. en w. deze inspraak wenselijk, nuttig' en noodzakelijk. Als bestuurslid uit het eigen college hadden b. en w. mr J. J. van der Wee'. aangewezen, uit de gemeenteraad j werd dxs M. Beinema in het leeszaal-1 bestuur benoemd. Toen bij de behan deling van het voorstel over het 'pro-, fijtbeginsel' werd gesproken, kon ars Beinema onthullen, dat binnenkort- voor de leeszaal een contributieverho- ging is te verwachten. Opdat de woningbouw niet zal sutgne ren nam de raad een voorbereiding s besluit voor het gebied, gelegen in het plan Dauwendaelc IB. Burgemeester drs P. A. Wolters deelde hierbij nog mee, dat het aanvankelijk voorgeno men aantal flats, dat hier zal worden gebouwd, is teruggebracht, in verband met de uitslag van onderzoekingen elders in het land. De raad stond voorts een krediet van ruim twee miljoen gulden toe voor het bouwrijp maken van een gedeelte van de wijk Griffioen II. In deze vijfde fase zijn 111 eengezinswoningen 1 96 etagewoningen in drie eenheden. 37 garages en een winkelcentrum met zes maisonettes gepland, een project van het AKU Pensioenfonds Voor de financiering van de stichtlngskosten van een aangepast kosthuis Sn Middel burg kreeg de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland een aanvullende garantie op een geldlening van 300.000 De gemeenteraad ging voorts akkoord met de aanschaf van een TAS. hoge- lagedrukspuit voor de brandweer, dlc 148.920 gaat kosten en met de aan schaf van een bulpvcrlenings-comman- dowagen voor de brandweer, waar voor een bedrag van 13.000 nodig is. Bij het beschikbaar stellen van een bedrag van 2500 voor de aankoop van' speeltoestellen, die op het gazon van het Jacob Roggeveenhuls zullen worden geplaatst voor de kinderen1 in de nieuwe wijk Klaren beck I sprak mevrouw M Geerse-van Egdom <pvda> haar waardering uit voor de vele initiatieven van de leiding van het Jacob Roggeveenhuis. onder meer doelend op de tentoonstellingen in de 'Galerie Roggeveen'. i het I ader van de uitwisseling met het Belgische Vilvoorde werd een bedrag van 1000 beschikbaar gesteld. In de Vlec-hal van het Middelburgse stadhuis zullen van 25 september tot en met 3 okto ber kunstwerken van leden van konin klijke Portaelskring uit Vilvoorde worden geexposeerd In het college van curatoren van de stedelijke scholengemeenschap werden mevr. J Pel Meilink cn de heer mr Th. Leb ret benoemd. Op een verzoek van de heer M Prins uit Zoutelande om een terrein aan de Penninghock ran gemeentewege af te scheiden werd afwijzend beschikt. Voor de realisering van verschillende bestemmingsplannen werd een aantal panden aangekocht. Achtcrsingel 33, Lange Geere 29-Kaivermarkt 1. de hof stede Nieuwe VUstingeeweg 466, Noord weg 24 Rijksweg 2a (te Nleuw- land). Sc-geersstngel 106. Segeerssingel 122-124. de hofstede Segeersweg 1 en de panden Segeersweg 18-20, 24, 52 en 56. Bij de rondvraag maakte de heer A. C. Pijnenburg (kvp> een opmerking over de achteruitgang van de kwali teit van de plastic vuilniszakken (men zal onderzoeken of ze inderdaad dun ner zijn geworden) en uit mededelin gen van wethouder J. J. van der Weel bleek nog. dat er vergaande plannen van de ZVU bestaan voor zondagoch- tendactiv]teitcn in de Middelburgse Schouwburg, die. geheel in de muzika le sfeer zullen liggen. Op 14 septem ber Ls een openbare hoorzitting over de cultuurnota, die in oktober bij de gemeenteraad in behandeling komt. OP 2500 METER HOOGTE VIJFTIG FOTO'S GEMAAKT MIDDELBURG Eind juli trokken twee leden van de stich ting volkssterrenwacht Thilip- pus Lansbergen' uit Middelburg met de benodigde apparatuur naar de Oostenrijkse plaats Pett- neu am Arlberg in West-Tirol om daar op een bergtop op 2500 meter boven de zeespiegel voor Nederlandse amateursterren kundigen unieke waarnemingen te verrichten en sterrenfoto's te maken. De twee Souburgers Amold Stroo en Rob Millenaar maak ten deze buitenlandse reis om dat deze hoge waarnemingsposi tie betere mogelijkheden bood dan men in Nederland op het meest gunstige ogenblik kan be reiken. Zo werd de atmosfeer, waar doorheen moet worden gekeken en gefotogra feerd 2500 meter verkleind, gevolg: meer sterren zichtbaar door de min der gesluierde achtergrond. Bij obser vaties in Middelburg vormt de 'vuile' atmosfeer een handicap, die onder meer wordt veroorzaakt door de ver damping van het zeewater. „In Oos tenrijk hebben we het 'vuilste' deel onder ons gelaten", vertelt Amold Stroo. Het idee om in Oostenrijk observaties te verrichten werd gebo ren tijdens de vakantie van vorig jaar in Pettneu am Arlberg. waarbij de amateur-astronomen werden geboeid door de bijzonder heldere luchten in deze omgeving Gedurende zes nachten namen de twee Souburgers met drie camera's, twee kleinbeeld- en een zogenaamde astro-camera opnamen van interessan te nevels 'sterrenhopen' en gedeelten van de Melkweg. Het fotograferen van sterren is echter alleen mogelijk met gebruik van een draaiend statief, waarop de camera's werden bevestigd alsmede de meegebrachte Newton-tele- scoop, die als voigkijker diende. Door de draaiing van de aarde om z'n as vertonen de sterren een schijnbare beweging aan de hemel ten opzichte van de aarde. „Wanneer we met de camera's vanuit een stilstaande posi tie hadtien gefotografeerd, zouden de foto's alleen streepjes hebben weerge geven". Het totaal van vijftig foto's dat de twee vierdejaars hts-studenren mee naar huis hebben genomen lijkt op het eerste gezicht een kleine hoeveel heid. Voor deze wijze van fotografe ren is echter een abnormaal lange belichtingstijd nodig in de orde van een kwartier tot dertig minuten, ter wijl de sterren slechts enkele uren per nacht de gewenste helderheid be zitten. Om toch nog aan deze proöuk- tie te komen werd het statief de afgelopen winter omgebouwd voor het gebruik van drie camera's. De foto's werden dezer dagen in de eigen doka van de volkssterrenwacht ont wikkeld. „Een gewone fotograaf die is ingesteld op het verwerken van een. massa-produktie zou deze films, die vier keer zo gevoelig zijn als een normale film, niet kunnen behandelen Vandaar dat we dit ook zelf doen", aldus Arnold Stroo. Interesse Over belangstelling hadden de twee Zeeuwen tijdens hun nachtelijke waar nemingen niet te klagen. De Oosten rijkse alpinisten, die op hun tochten naar de top van de berg langs kwa men. bleken zeer geïnteresseerd, waar bij de belangstelling echter niet altijd gelijke tred hield met hun astronomi sche kennis van zaken. Zo wilde een nieuwsgierige Oostenrijker wel eens weten of het de jongens veel moeite kostte om met het bekijken van de sterren de toekomst te voorspellen. Dc kwaliteit van de gemaakte foto's tezamen met de opgedane ervaringen zijn van dien aard dat dc twee Sou- burgse leden van de Zeeuwse volks sterrenwacht de resultaten prijs geven aan de andere Nederlandse amateur sterrenkundigen door publlk3tie in het lijfblad 'Hemel en Dampkring'. Rob Millenaar hierover: „We hebben met een gewone huis., tuin- cn keukenca mera opnamen gemaakt, die 20.000 maal zoveel sterren zichtbaar maken als het menselijk oog kan waarnemen. Zulke resultaten zijn in Nederland alleen onder de meest gunstige om standigheden denkbaar, omstandighe den die zich slechts eenmaal in de twee, drie jaar voordoen". Twee leden van de Middelburgse ster- renwachl. Arnold Stroo en Ron Mille naar uit Souburg, met hun apparatuur in de bergen van Oostenrijk, waar ze fraaie opnamen maakten van het heel- Drie elementen zijn van belang (Van onze -iaagse redacteur) DEN HAAG (GPD) „Het trace voor de oliepijpleiding tussen Euro poort en het Sloegebied, de beslissing van de rijksoverheid om het Moer- dijkgebied te gebruiken voor de vesti ging van zeehavenindustrie en de (ter elfder ure toch nog .schrapte) aan wijzing van het Kuinderbos tot mili tair oefenterrein zijn typische voor beelden van beleidsbeslissingen op het nationale vlak, waarbij de provinciale en gemeentelijke overheden zich in hun planologische beleid hebben a3n te passen. De rijksoverheid is niet verplicht een dergelijke beslissing vooraf met bijvoorbeeld het parle ment door te spreken, laat staan vooraf goedkeuring van het parlement te vragen". Dit constatéert Rienk Iaenburg, in een bij de staatsuitgeverij verschenen! boekje 'Zicht op inspraak', waarin een bewerking wordt gegeven van advie zen die de raad van advies voor de ruimtelijke ordening in het verleden heeft uitgebracht over inspraak van de bevolking bij het ruimtelijk beleid. Het boekje is bedoeld om de gewone burger meer jnspraakbewust' te ma ken. De bevolking kan, zo meen: de. raad van advies voor de ruimtelijke f ordening, in de tegenwoordige tijd; over veel meer zaken meedenken, om dat de gezichtskring van de individue le burger zich onder invloed van de moderne massacommunicatie-media heeft uitgebreid. Maar welke organen van rijk, provincie en gemeente nu; precies welke bevoegdheid hebben, ontgaat de gemiddelde burger nog steeds. Als hij op een gegeven ogen blik ontdekt, dat er Jn zijn omgeving; iets gaat veranderen en hij wil daar tegen protesteren, zijn vaak de beslis singen al gevallen en is het onherroe pelijk te Iaat. Meestal hebben de plan-1 nen, kaarten en tekeningen wel dege lijk ter inzage gelegen, maar op het moment dat de bulldozer aan be werk gaat is de termijn voor de bezwaarschriften al lang voorbij Uitgangspunten De raad van advies voor de ruimtelijke ordening meent dat bij de inspraak drie elementen van belang zijn A. Er dient een georganiseerde gelegen heid te zijn voor de bevolking om meningen en gedachten te uiten over uitgangspunten en beleidsvoornemens. B. de bevolking moet daarbij de mo-i gelijkheid hebbt-n in discussie te tre den met bestuurders en ontwerpers en C. de bevolking mag verwachten datj hetgeen bij de inspraak naar voren: komt ook binnen de redelijke grenzen van invloed zal kunnen zijn op de uiteindelijk te nemen beslissing. Het tweegesprek burger-overheio moet plaatsvinden op 'oasis van voldoende informatie, voorlichting en kennis. Die voorlichting van de overheid mag geeo propaganda zijn. Overheid$voor lichting die tot doel heeft de menings-, vorming bij de bevolking in een be paalde richting te lelden, is propagan da en geen voorlichting. Als het gaat om plannen van nationa le betekenis, zoals "Moerdijk en de olieleiding naar het Sloe, moet er volgens de raad van advies voor de ruimtelijke ordening met grote om zichtigheid worden gehandeld. Aanbe. volcn wordt tijdige openbaarmaking van voorgenomen plannen en ook een zogenaamd passier gor rlkeuringsrecht van het parlement Dat laatste wil zoggen, dat de regering haar beslis sing over een zaak van nationale betekenis voorlegt aan het parlement. De sta'en-generaal krijgen daarmee het rec-h 'net besluit al dan niet te In 'zich op inspraak' wordt noga! veel aandicht besteed aan de lacunes m de bestaande wetgeving. Zo heeft de raad van advies voor de ruimtelij ke ordening bijvoorbeeld nogal wat bezwaren tegen de huidige gang van zaken bij de vaststelling van streek plannen. De indruk bestaat, dat bij het streekplan werk meestal wordt vol staan met de mini rnt;triprocedure in de wet. Dat betekent, dat het voorberei- dingswerk zich afspeelt achter geslo ten deuren, dat daarop een korte periode var. openbaarmaking van het ontwerft-st reekplan volgt en dat het plan vervolgens door provinciale sta ten in ee-r. openbare behandeling werd; vastgesteld. Gepleit wordt voor een procedure, waar'o;; de openbare dtseusstc over het streekbeleid wordt verplaatst van de ontwerp-streekplan- fase naar een veel vroegere periode. Op een aantal momenten in de voor bereidende fase van een streekplan zou de overheid halt moeten houden om de bevolking de gelegenheid te geven zich een beeld te vormen over de stand van zaken. Om dit beeld n\er te brengen zou een provinciaal bestuur zich kunnen bedienen van zo genaamde st reekcommissies, waarin in ietier geval de gemeentebesturen en in de particuliere organisaties gebun delde samen'cving vertegenwoordigd zou moeten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 7