PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Test met motor verliep goed MAANLANDING GAAT DOOR Sportcomplex in Oostburg wordt een van de modernste in Zeeland êSik Conferentie over de Noordzee-vervuiling REGERING GEEFT STUKKEN VRIJ Opnieuw executie in Soedan TACHTIG NIEUWE NAMEN OP DE MAANKAART A Transplan tatie Vandaag in d© krant- jaargang - no. 174 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 28 juli 1971 ed. 4799. adv. 01186-584. i red 2?78 3162."adv 6248) Coat, Gro!« Mirk/2, tal. 6140'1 t> blw.' Giro 359300. PfOainclal# Zeeuwse Coorar Eva betrapt Pagina 7 Apostelen, wijnsoorten en sterke likeuren HOUSTON (AFP) Saljoet, Saint Exupery. de apostelen, wijnsoorten, sterke likeuren, 'lun- di' en nog veel meer woorden zijn te vinden onder de 81 nieu we namen die topografische pun ten moeten aanduiden in het ge hied dat eind deze week door de twee Amerikaanse ruimtevaar ders David Scott en Javes Irwin moet worden bezocht. Deze lijst is in het ruimtevaartcentrum mei de nodige uitleg openbaar ge maakt Er zijn al kaarten ge drukt waarop ze alle voorkomen. Een van de punten is 'lundi' ge noemd omdat op maandag 2 au gustus de ruimtevaarders hun laatste maanwandeling maken. De Duitsers en Spanjaarden ko men eveneens aan hun trekken: een der punten heet 'samstag' zaterdageerste maanwandeling) en de andere 'domingo' (zondag tweede maanwandeling). De naam van de Franse schrij ver-vlieger Saint Exupery is geko zen omdat de 'kleine prins' uit een van zijn boeken afkomstig was van de asteroïde b-612. Een kleine krater vlakbij de landings plaats is genoemd naar het Rus sische ruimtestation Saljoet. Onder de nieuwe namen zijn na tuurlijk veel Angelsaksische, maar wanneer men ergens leest 'os' betekent dat geen stuk rnaan- vee. maar eenvoudig 'other side'. Tussen de Engelse termen voor piek, kloof, keten, rots, omtrek, koepel, duin enz komen ook de jaartallen 1951, 1954 en 1955 voor de jaren waarin de ruimte vaarders van de Apóllo-15 de mi litaire academie verlieten. Er zijn tevens twee tweelingkraters, de 'north twin' en de 'souvh twin' Ter ere van de Amerikaanse ma rine-academie hebben de ruimte vaarders een van de hoogten 'Te- cumseh' genoemd. Marcus. Lucas en Mattheus, evangelisten, staan naast de mythologische figuren Pluto en Icarus. Omdat ze vinden dat ze op de maan nogal wat. ie doen hebben, hebben de ruimte vaarders een krater bij hel punt waarop zij wetenschappelijke in strumenten moeten plaatsen, 'ar- beit' (het Duitse woord voor 'werk') genoemd. 'Brandy' staat ook ergens, ook 'Nuits Saint Ge orges'. De drank waarmee de hel den van Jules Verne bij hun vertrek naar de maan hebben geklonken. OP INITIATIEF VAN NEDERLAND: DEN HAAG (ANP) Op Ne derlands initiatief zullen begin september, waarschijnlijk 2 en 3, deskundigen uit Nederland, Duitsland, Engeland en Belgie in Den Haag bijeen komen -om te spreken over maatregelen om verdere vervui ling van de Noordzee tegen te Dit besluit is genomen op een derge lijke bijeenkomst, die vrijdag in Pa rijs werd gehouden, zo heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. Men hoopt dat het mogelijk zal zijn op een latere, eind september in Lon den te houden, bijeenkomst overeen stemming te bereiken over een ont werpverdrag dat zal worden voorge legd aan deconferentie die van 19 tot 22 oktober 'in Oslo wordt gehouden. Aan deze conferentie zal waarschijn lijk worden deelgenomen door de vijf tien leden van de Noordatlantische visserij conventie, dat wil zeggen noordelijk en zuidelijke Noordzeesta- ten, de Scandinavische landen. Sow jet-Unie, Polen, Spanje en Portu gal. Het initiatief voor de conferentie van Oslo is genomen door de Scandinavi sche landen, die met name een rege ling willen voor het het dumpen van afval door schepen en vliegtuigen en vervuiling door in zee uitmondende afvoerleidingen. afspraken in het kader van het Euro pese atoombureau. Spoedig Nederland streeft er in het bijzonder naar. dat althans op bepaalde terrei nen zo spoedig mogelijk resultaten worden geboekt. Zou bijvoorbeeld het aantal deelnemers aan de conferentie van Oslo een beletsel blijken voor het spoedig behalen van concrete resulta ten, dan zou men zich kunnen voor stellen dat met slechts een deel dei- betrokken landen overeenkomsten worden gesloten. Nederlandse deskundigen menen dat in eerste instantie die zaken moeten worden geregeld, waarover zonder al te grote moeilijkheden een akkoord mogelijk is, zoals dumping door sche pen en het lozen van vuil via afvoer leidingen. Anderzijds blijkt bijvoor beeld zeevervuiling door rivieren bijzonder ingewikkeld probleem. Engelse experts huldigen de opvatting dat niet het lossen van vuil uit sche pen de belangrijkste vervuilingsbron is. Dumping zou voor slechts tien procent de oorzaak van vervuiling zijn, vuilafvoer via rivieren voor aanzienlijk hoger percentage. RUIMTECENTRUM HOUSTON (AP, DPA, RTR) De astro nauten van de Apollo-15 hebben dinsdag in een bijzondere test de hoofdmotor van hun ruim-i teschip gedurende een seconde laten werken. De test is goed verlopen waardoor nu zeker is dat de astronauten aanstaande vrijdag zullen trachten op de maan te landen. De korte tijd dat de hoofdmotor van de .Endeavour' in werking is geweest, heeft aangetoond dat er in de raket motor geen fouten voorkomen De drie astronauten en Houston hielden er sinds maandagavond rekening mee dat de aan de vlucht naar de maan een einde moest worden gemaakt na dat een controlelampje was blijven branden. Dit werd toegeschreven aan een slechte schakelaar. Maar vlucht]ei- der Milton Windier vond het toch nodig de zaak nauwkeurig te controle ren en een koerscorrectie uit te voe- Schakelaar De schakelaar die de kortsluiting zou hebben veroorzaakt, werd in de Apol lo-15 geïnstalleerd ondanks het feit dat x-stralen hadden aangetoond dat er in de schakelaar .verdachte vezels van een draad' voorkwamen. Dit heeft het Nasa-cenlrum in Houston dinsdag bekendgemaakt. Dit was voor de lan cering bekend, maar toch was de schakelaar niet: veranderd. De schake laar bevond zich in het aandrijvings systeem van de motor. De maandaga vond geconstateerde korstluiting deed zich, vóór in deze schakelaar en niet in de motor, aldus Nasa. Dinsdagmorgen vroeg was de vlucht-] controle in Houston al begonnen om de juiste plaats van de kortsluiting te localiseren. De schakelingen werden doorverbonden naar een .simulator' van het Apollo-moederschip in Hous ton. Besloten werd de voor 21.29 uur onze tijd vastgestelde koerscorrectie ongeveer twee uur eerder uit te voe ren. Om 15.50 uur onze tijd hervatten de drie astronauten David Scot, Al fred Worden en James Irwin hun werkzaamheden nadat zij een nacht rust van acht uur hadden genoten. Nadat om 19.14 gedurende 0.85 sec de hoofdmotor van het moederschip in werking was geweest, bleek al spoe dig, dat tie kortsluiting aan boord van de .Endeavour' van onschuldige aard was. Op de eerste gegevens die het controlecentrum aan de Apollo door gaf. reageerden de drie astronauten met een ,dat is prachtig'. D'i I fianthïH KARTHOEM: De secretan: de Soedanese Communistische partij. A.bdoel Khalek Mailjoub, wordt door zwaar bewapende mi litairen naar het militaire hoofd kwartier geleid. FRANSE MINISTER WIL DOODSTRAF VOOR DRUGHANDELAARS PARIJS (AP) De Franse minister van binnenlandse zaken Raymond i Marceüin heeft maandagavond gepleit j voor ter dood veroordeling van han-1 delaren in verdovende middelen. De minister verklaarde in een vraag gesprek voor de radio dat indien de! onlangs tot 10 jaar gevangenisstraf verhoogde strafmaat geen voldoende j afschrikking blijken te zijn „wij over zullen moeten gaan tot de doodstraf". Tot voor kort was de maximum straf] op de handel in verdovende middelenl 'stupefiants' drie jaar gevange-j nisstraf. De doodstraf bestaat nog altijd in Frankrijk. Maar onder president Pompidou is tot nu toe elke doodstraf omgezet in levenslang. WITTEVEEN UIT DE IN-FORMA TIEPERIODE Verfijning In Den Haag zal in het bijzonder worden gesproken over een verdere verfijning van de indeling vail afval stoffen in twee categoriën, namelijk die ernstige gevaren opleveren en, met inachtneming van speciale maat regelen, slechts in stromend water mogen worden gestort, en die welke uiteraard eveneens met inachtneming van bijzondere maatregelen, ook in bijvoorbeeld baaien, havens, kanalen etc. kunnen worden geloosd. Deze indeling is gemaakt door de 'GESAMP' (Joint group of experts on the scientific aspects of marine pollu tion). een groep deskundigen die is benoemd door de voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Staten FAO), de opvoedkundige, wetenschap pelijke en culturele organisatie van de VN (UNESCO) en de IMCO (interna tional Maritime Consultative Organisa tion). Maatregelen ter voorkoming van ver vuiling door olie en nucleaire stoffen zijn vervat in respectievelijk een in ternationale conventie van 1954, en Koppelbazen HET STRINGENTE koppelbazen- beleid van de regering heeft er toe geleid dat bij de Staatsmijnen Duitse werknemers meebouwen aan een nafta-kraker, omdat de Nederlandse aannemer niet vol doende personeel meer had om het karwei te 'klaren'. (pag. 9). Nieuws uit Zeeland op pagina 2, 4, 5, 7 en 10 Binnen- en buitenland op pagina 3 en 9 Sport op pagina 11 Radio en tv op pagina 12 Beurs en financiën op pagina 13 WITTEVEEN WILDE 6SS MLN BEZUINIGEN DEN HAAG (ANP, GPD) Minister-president Biesheuvel heeft j thans de stukken, die onder verantwoordelijkheid van het voor-J gaande kabinet of de leden ervan aan de informateur ter inzage zijn gegeven, gepubliceerd. Op dit ogenblik zijn vrijgegeven ile streefcijfers 1972 van de minister van financiën, de nota 'economi sche contouren voor de korte en middellange termijn' van de cen trale economische commissie, eni ge berekeningen van het Centraal Planbureau opgesteld op verzoek van de informateur, de nota 'de Nederlandse defensiespanningen in de jaren 1972-1975 van de minister van defensie' en de nota inzake het budgettair beleid ten aanzien van de kabinetsformatie van de hand van de directeur van de rijksbegroting. Aan de stukken ontbreken nog de nota beleidsombuigingen 1972-19751 van de inspectie der rijksfinanciën en het rapport van de werkgroep- Nelissen. Door middel van een aantal ingrijpen de 'beleidsombuigingen' had de oud-minister van financiën Witte- veen in 1972 tot een verlaging van 688 min gulden van de rijksuitga ven willen komen, Zo blijkt uit de streefcijfers die de oud-minister in maart heeft opgesteld. Volgens de heer Witteveen was het, om de begroting 1972 binnen de beschikbare ruimte te doen blij ven, nodig een aantal 'diepinsnij- dende beleidsombuigingen' door te voeren. De bijzonder lastige budget taire situatie voor 1972 is naar het oordeel van oud-minister Wit teveen in de eerste plaats het gevolg van het feit dat reeds bij ongewijzigd beleid de voor 1972 beschikbare begrotingsruimte zou worden overschreden. Naar zijn mening kan dit o.a. worden toe geschreven aan uitgaven ten be hoeve van nieuwe taken en uitbrei dingen, waarmee in het recente i verleden een begin Ls gemaakt.. Hierbij worden genoemd de uit-: breiding van de woningbouw, del sterke stijging van de huursubsi-l dies en de maatregelen ten behoe-j ve van de Nederlandse Spoorwe-! gen. De overschrijding van de begrotiugs-j ruimte hij ongewijzigd beleid en) de noodzakelijk geachte uitgaven-, verhogingen brengen naar de me ning van de oud-minister van fi-1 nauciën mee dat in 1972 geen] nieuwe taken en uitbreidingen mo-: gelijk zijn en dat de uitgaven al-; leen binnen de beschikbare ruimte: kunnen worden gehouden door eeni (Zie slot pag. 3 kol. 2) DOODVONNIS VOOR COMMUNISTENLEIDER KHARTOEM, MOSKOU (RTR) In Khartoem is Joseph Ga-| rang, voormalig Soedanees mi- nister voor aangelegenheden j betreffende het zuiden van Soe-J dan, dinsdag door ophanging te-1 rechtgesteld voor zijn aandeel in de mislukte staatsgreep te- j gen president Djaafar El-Ni-j meiry. De leider van de Soedanese commu-l nistische partij, Abdel Khalek Mah-( goed, werd dindagavond door een bij zondere rechtbank ter dood veroor-; deeld. Het vonnis is door president El-Nimeiry bekrachtigd. Mahgoed zou vannacht worden terechtgesteld. Aldus een bekendmaking van radio-Omdoer- man. Het proces tegen Mahgoeb was maan-i dag in een openbare zitting van -hetl militaire tribunaal begonnen. De com-i munistische leider verklaarde zich op: alle drie hem ten laste gelegde punten! onschuldig. Communisten De communistische wereld heeft dins dag de vervolging van communisten in Soedan scherp gehekeld. De com munistische partijen van Hongarije, Tsjecho-SIowakije en Roemenië lieten in hun respectieve partij-organen protesten horen en het Russische pers-1 bureau Tass sprak van „een groot-1 scheepse campagne tegen Soedanese; communisten van wie honderden on-: schuldigen door tribunalen tot zware straffen zijn veroordeeld". OFFICIËLE OPENING 30 OKTOBER ZWEMBAD EN SPORTHAL ONDER EEN DAK OOSTBURG Als zaterdag 30 okto ber de nieuwe sporthal en het over dekte zwembad in de Veerhockpolder officieel worden geopend, heeft Oost- burg een van de modernste sportac commodaties in Zeeland. Op die dag is er dan tevens een einde gekomen aan de ellenlange weg die men in Oostburg heeft moeten afleggen, om tot de bouw van eeu sporthal annex zwembad te komen. Ongeveer twaalf jaar geleden wer den de eerste plannen hiervoor ge boren. De toenmalige burgemeester; van Oostburg, mr K. Hoekzema,[ liep toen al met het idee rond, om op het Ledelplein een sportcomplex te laten verrijzen. Zo'n zes jaar latei- ging burgemeester J. L. van Leeuwen zich met deze zaken bezig! houden. De financiën vormden ech ter het grote struikelblok. VlakJ voor de gemeentelijke herindeling I slaagde het voormalige gemeentebe stuur van Oostburg er toch in de plannen geheel rond te krijgen, zo dat, in juni van het. vorig jaar de eerste paal de grond in kon worden; geheid. Het zwembad en de sporthal, die door.de Ned. Heidemij. zijn ontwor pen, worden onder één dak gebouwd.] Volgens Oostburgs wethouder van j openbare werken, de heer J. Baren-; dregt, is de sporthal te vergelijken met 'Den Dullaert' in Hulst, terwijl het. overdekte bad veel op 'De Honte'j in Terneuzen lijkt. Alleen het basin is] groter: 10 bij 25 meter. Het zwembad) heeft een beweegbare vloer, waardoor) het basin al naar gelang dieper of; ondieper kan worden gemaakt. Om het ziekenhuis, dat naast het- sport- complex in aanbouw is. niet al te veel; geluidshinder te bezorgen, wordt het overdekte bad opgetrokken uit acous-1 tische muren. De sporthal, waarin alle) zaalsporten kunnen worden uitgeoe fend. krijgt een tribune met 150 zit- en 150 staanplaatsen. De vloer heeftj een oppervlakte van 1000 vierkante] meter. Tussen de hal en het zwembad komt een 'ontmoetingsruimte'. Subsidies De kosten van het gehele complex j bedragen rond de 2.400.000. Voor dei sporthal moet 1.100.000 op tafel wor den gelegd, 'het zwembad kost f 1.300.000. De bouw is mede mogelijk; gemaakt, door tal van subsidies die men heeft gekregen voor de sporthal stelden erm ƒ225.000, en de Neder-' landse Sport Federatie f 50.000 be- schikbaar. Daarnaast heeft de NSF nog eens een renteloos voorschot van ƒ25.000 verstrekt. Het ontwikkelings fonds Zeeland gaf voor de bouw van het overdekte zwembad twee ton, en een zelfde bedrag kwam uit de infra-1 structuurpot. Hoe de naam van het) sportcomplex gaat luiden, moet de' Oostburgse gemeenteraad nog bepa len. Plet college van b en w heeft; echter wel een idee: De Veerhoek Inmiddels is een zogenaamde exploita-) tiecommissie samengesteld, die binnen niet al te lange tijd met. een rapport: zal komen, waarin getracht wordt een) optimaal gebruik van de sportaecom modatie te bewerkstelligen. Deze com missie bestaat uit de heren G. Pom- i pert, J. Meyaert, J. Hoekstra en dej wethouder van sportzaken G. A. Clae-, Verenigingen De bouw van het sportcomplex heeft i ertoe geleid, dat het verenigingsleven1 in de gemeente Oostburg is gaan j opbloeien In afwachting van de ge reedkoming van het zwembad en de! sporthal zijn er in Oostburg de laat ste tijd tal van sportverenigingen op-1 gericht. Het gemeentebestuur hoeft z-ich dan ook echt geen zorgen te niet voldoende zal worden gebruikt, „We zitten al helemaal vol", zo vertel de de heer Barendregt. Wethouder J. J. Vergouwe (jeugdzaken) is er voor-) stander van om in Oostburg zo spoe-1 dig mogelijk een functionele sport-] raad van de grond te doen komen. I om de activiteiten in het nieuwe com-j plex zo goed mogelijk te kunnen coör dineren. „Met al die verschillende ker-j nen en verenigingen is dat momenteel) wat moeilijk". De heer Vergouwe) voegde hier aan toe dat binnenkort nog besprekingen voor de totstandko-i ming van een sportraad gevoerd zul-1 len worden. Het programma van de openingsdag! is al in grote lijnen bekend. Alleen' weet men nog niet. wie de officiële I opening zal verrichten. Het is de be-: doeling. dat er 's middags tal van sportdemonstraties door verenigingen uit de tien kernen die Oostburg telt, worden gegeven. Het Oostburgse col-i lege wil hiermee nog eens nadrukke-j lijk le kennen geven, dat de sporthal en het zwembad voor alle bewoners] van Oostburg is gebouwd. Tegen een' uur of zes wordt in de ontmoetings-l ruimte een receptie gehouden, 's' Avonds wil men de nieuwe accommo datie twee uur lang openstellen voor; bezichtiging. De feestelijkheden wor- den afgesloten met het ontsteken van| vuurwerk, waarvoor de Oostburgse winkeliersvereniging zal zorgen.) jongste transplantatie het Groote-Schuur- ziekenhuis In Kaapstad zou zijn uitgevoerd zonder dat de nabestaanden daartoe toestemming zouden heb ben verleend. De vrouw van deze man een achtentwintigjarige van Kaapstad heeft verklaard, dat zij die toestem ming niet zou hebben gegeven indien dat haar zou zijn verzocht. Haar was evenwel niets gevraagd. Van de kant van het ziekenhuis is nu meegedeeld, dat aan de wettelijke voorschriften ss voldaan: de familie van de donor was namelijk niet bereikbaar, in welk ge val bepaalde autoriteiten bevoegd zijn toeslemming te verlenen. Zij hadden geen bezwaar: in formele zin 2ljn der halve geen verwijten mogelijk. Globaal gezien heeft deze zaak twee kanten, in de eerste plaats de verhouding tot de donor in het algemeen, voorts de speci fieke achtergronden van deze medische ingrepen in Zuid-Afrika. Wat het laatste punt betreft: deze affaire krijgt in de publiciteits media daarom zo veel aandacht omdat bewust of onbewust de apartheidspo litiek een rol speelt. De recente gang van zaken in Kaapstad suggereert in elk geval een zodanig snelle besluit vorming, dat de mening van de nabe staanden niet doorslaggevend werd ge acht. In een dergelijke situatie rijs* onvermijdelijk de vraag: zouden de be voegde autoriteiten de hierboven aan geduide weg ook hebben bewandeld indien de donor een blanke zou zijn geweest? Of zou in dat geval het uiter ste zijn gedaan om eerst de familie op te sporen? Natuur lijk moet worden er kend, dat bij transplantaties spoed een eerste vereiste is, maar dat hoelt een consulteren van de nabestaanden me', in de weg te staan, zelfs niet in een dichtbevolkte stad, waarin allerlei ras sen -samenwonen. De donor was het slachtoffer van een verkeersongeval, hij had zwaar hersenletsel opgelopen, maar men wist wie hij was: ziin vrouw had hem in het ziekenhuis be zocht. Op dat ogenblik waren er in ieder geval mogelijkheden geweest om met haar te overleggen. Het is niet gebeurd. Dat brengt ons op ons eerste punt: de verhouding tot de donor in het algemeen. Sinds de eerste harttrans plantaties in Kaapstad en Houston zijn overal discussies op gang gekomen over de ethische problemen, die aan deze geweldige ingrepen zijn verbon den. Allerlei vragen kwamen en komen daarbij aan de orde, bijvoorbeeld: wan neer treedt (bij de donor) het moment van de dood in, welke garanties zijn er dat hij alle medische hulp heeft ge kregen die in zijn geval nodig was. is er zekerheid dat. zijn letsel ongenees lijk is. vragen waarop definitieve ant woorden moeten worden gevonden. In Nederland is twee jaar geleden over deze problematiek een rapport ver schenen. samengesteld door een spe ciale commissie van het Rode Kruis. In dit rapport wordt een nadrukkelijk pleidooi geleverd voor een systeem, waarin orgaan-transplantaties alleen dan mogelijk zijn als de toestemming van de donor bekend is. Er zouden dus alleen organen van een overledene mo gen worden gebruikt als hij daarvoor nog tijdens zijn leven toestemming heeft verleend of als zijn nabestaanden hebben verklaard geen bezwaar tegen de ingreep te hebben. De commissie acht het afstaan van organen een 'vrije zedelijke handeling'. Het toestemmings systeem legt de nadruk op de vrije be slissing van de mens na zijn dood zijn lichaam ter beschikking te kunnen stel len ten behoeve van de medemens. Overigens moet worden erkend, dat de bereidheid om na de dood or ganen af te staan niet erg groot is. Ook in ons land is het een onderwerp met emoties en taboes, waarover in het al gemeen slechts met terughoudendheid wordt gesproken. De Rode-Kruiscom- missie stelde echter destijds terecht, dat een donorschap niet mag worden afgedwongen: „Er behoort een appel uit te gaan tot de mensen, om zich in te denken in de situatie van hen, die door beschikbaar gestelde organen een verlichting van hun lijden of een ver lenging van hun leven verwachten". Als een dergelijk donorschap verplicht zou worden of een automatisme, zou dat naar de huidige opvattingen een onvrij heid betekenen op een van de delikaat- ste gebieden van het menselijk bestaan. Daarmee zou de transplantatie worden losgemaakt van het zedelijk handelen van de mens. Wij voelen ons dan ook meer verwant met de voorzichtige for muleringen van het Nederlandse Rode- Kruisrapport dan met het formele ver weer uit Kaapstad. De vrouw van de donor, wiens hart en longen daar zijn overgeplant, heeft verklaard dat haar man nog leefde bij haar laatste bezoek aan het ziekenhuis. De artsen hadden echter niet met haar over een eventuele transplantatie gesproken. Dergelijke mededelingen zijn in staat, menigeen een huivering te bezorgen: is hier spra ke van genezend handelen of gaat het vooral om een experiment? In het laat ste geval is het moeilijk het woord vi visectie te verdringen. Dodelijke val - uit trein UTRECHT (A.NP) De 14-jarige jon gen C. van Klundert uit Standdaarbui- ten (NB) is dinsdagmiddag uit de Intercity-trein Brussel-Amsterdam ge vallen en om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over vijf tussen het Belgische Essen en Roosendaal. De jongen reis de met zijn moeder, zijn broer en een vriendje. Over de toedracht is volgens de NS weinig nauwkeurig bekend. De deursluitïng van de trein zou normaal hebben gewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1