PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „STELLA MARIS" BUNKEREN BELET Minister bezorgd over grote prijsstijgingen Streefdatum Zeeuws Museum M' burg: op 1 juni '72 in kanunniken woningen Vijfentwintig doden bij Duitse treinramp DEMONSTRANTEN OP FAROER MAAKTEN AFVALSCHIP AFMEREN ONMOGELIJK Telegram Zeven wagons stortten van helling Heil jaillill D OVERLEG MET MIDDENSTAND EN LANDBOUW Geen Nederlander DOM MINTOFF HOUDT VOET BIJ STUK Vertraging BANKOVERVAL IN BAARLE-NASSAU RINUS WEHRMANN ZOEK DIRECTEUR VAN DAALENLIEFST OOK PAND WAGENAARSTRAAT BEHOUDEN Vandaag in de krant... TAPIJTENZAAL ALS HOOGTEPUNT National Review: „PENTAGON- ONTHULLING VERZINSEL" 214e jaargang - no. 169 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 22 juli 1971 3162. 624» i 339300. zi«.» OSLO, LONDEN (AP, RTR) De Stella Maris, de Nederlandse kustvaarder, die met 600 ton che misch afval op weg is naar een stortplaats in de Atlantische Oceaan, 1000 mijl ten westen van Ier land en 1000 mijl ten zuiden van IJsland, heeft niet kunnen bunkeren in Thorshavn op de Faroer. Enkele honderden demonstranten, jongeren en vissers beletten met bootjes, dat het schip langs de kade kwam. Volgens de Noorse radio, die dit gisteravond meldde, is het schip zonder brandstof in te nemen vertrokken. Na Noorwegen, Denemarken, Zweden, Ierland en IJsland heeft gisteren ook Engeland zijn bezorgdheid laten blijken over de voorgenomen storting van het chemisch afval. De Engelse minister van buitenlandse zaken. Anthony Royle, verklaarde in antwoord op een vraag van een lager huislid dat de Britse ambassade in Den Haag opdracht heelt gekregen zich tot het ministerie van buitenland se zaken te wenden. ,De eerste indruk van onze deskundi ge is dat dit afval niet schadelijk is, voor de visserij, maar de Engelse regering betreurt dit optreden uit het oogppunt van milieuhygiëne in het al gemeen, omdat de afvalstoffen moei lijk afbreekbaar zijn en de neiging hebben in voedsel te acumuleren'" aldus Royle. De Ierse ambassadeur in Den Haat. dr Eoin MacWhite, heeft woensdag- gochtend op het ministerie van bui tenlandse zaken zijn ongerustheid uit gesproken en nadere inlichtingen ge vraagd. Ook de IJslandse ambassadeur Gud- mundur I Gudmundsson, zou de onge rustheid van zijn regering hebben overgebracht. Aanvankelijk wilde de AKZO 600 ton dichloorethaan voor de Noorse kust storten. Nadat Noorwegen, en ook Denemarken, zeer duidelijk hadden la ten blijken schade voor de visserij te vrezen, werd een nieuwe stortplaats gekozen. lingen van lood, zink, chroom, zuren, gevaar' opleveren, dienen ook bij stor-| en basen die, bij storting in zee,! ting in stromend water maatregelen! 'gevaar' opleveren voor de menselijke; tegen verontreiniging te worden geno-, gezondheid en in de zee levende orga- men. nismen. en die het nemen van speciale' AKZO-directeur Dijkema heelt ver-! maatregelen om verspreiding te voor- klaard. dat de afvallozing in de Allan- komen noodzakelijk maken wanneer, tische Oceaar. ten zuiden van IJsland zij in grote hoeveelheden in min of' normaal zal worden voortgezet. "Zo meer afgesloten ruimten als havens., lang niemand ons met redelijke argu- In een telegram aan de premier en de minister van buitenlandse zaken, bin nenlandse zaken, volksgezondheid en milieubeheer, justitie, verkeer en wa terstaat alsmede van landbouw en visserij, schrijft de Raad voor Milieu defensie te hopen dat de Nederlandse regering het initiatief zal een regeling die het dumpen van ge vaarlijke afvalstoffen buiten de terri- oriale wateren verbiedt. Ook al is er nog geen regeling, die het dumpen van afvalstoffen in zee ver biedt, mag Nederland geen slecht voorbeeld geven, meent de raad. Hoewel ons geen complete gegevens rer beschikking staan schrijft de Raad voor Milieudefensie nemen wij aan dat het hier mogelijk gaat om leerachtige, chloorbevattende, gpo- lymeriseerde residuen. Deze residuen kunnen evenals als smeeroliën door micro-organismen in zee worden afge broken tot in water oplosbare stoffen, aldus de raad, die de minister er op attent maakt dat in het algemeen hiermee verwane gecloreerde paraffi- nen en gechloreerde biphenhlen (zoge naamd pcb) stoffen zijn die ernstige schade toebrengen aan visetende vo gels en zoogdieren, zoals zeehonden. Naar het oordeel van de raad zijn de opmerkingen van de Nederlandse in stanties als het RIZA, dat deze pro- dukten per sé niet schadelijk zijn voor het leven in de zee. wetenschap pelijk allerminst overtuigend. De raad meent dat ondanks het ontbreken van baaien en kanalen worden gestort. Voor de eerste categorie, die pestici den en samenstellingen met fluor, ar senicum, antominium, kwik of persis-j tente olieën omvat, en die een 'ernstig! menten kan overtuigen, dat we fout' zijn, zien we geen reden om van deze lozing af te zien, ook al zouden er' commerciële belangen op het spell staan." Kikvorsmannen Apollo-14 erelid Alkmaarse red dingsbrigade ALK M \AR (ANP) De vier kik vorsmannen, die in september vo rig jaar de bemanning van de Apollo-14 na hun maanreis uit hun ruimteschip hielpen, zijn be noemd tot ere-lid van de Alk maarse reddingsbrigade. De vier Amerikanen, teamleider Robert T, Rohrbach, Fred VV. Schmidt, Michael P. L. Bennett en Thomas G. Holmes hebben de Alkmaarse reddingsbrigade inmid dels laten weten blij te zijn met hun benoeming. De voorzitter van de brigade, de heer M. Bcbeldijk uit Alkmaar; „Wij hebben die kikvorsmannen destijds op de televisie aan het werk gezien en we vinden dat ze het zelfde werk doen als wij mensen uit zee helpen.' De briga de kreeg ce namen en adressen van de kikvorsmannen na een schriftelijk verzoek aan de NASA in Houston. 9 febr deed Bavarl FRKIBIRC; DP.\/A.\P) venr Bij hel derde ernstige treinon- le'n' geluk binnen een half jaar in West-Duitsland zijn woensdag bij Rheinweiler Baden-Würt- teinberg) zeker 25 mensen om gekomen en meer dan tachtig gewond. Onder hen zijn ver scheidene ernstig gewonden. De politie vermoedt dar de sneltreinI Bazel-Kopenhagen met te hoge snel heid door de scherpe bocht vlak voor het station van Rheinweiler raasde, waardoor de locomotief en alle negen wagons uit de rails liepen. Voor dit stuk geldt een maximumsnelheid van 75 km per uur. Bijna het gehe treinstel- op twee wagons na. stort' vervolgens van een vijf meter hoge helling. Een van de wagens verplet- er- de een woonhuis, waaruil men later een zwaar gewond echtpaar en een dood kind van zos jaar haakle Enkele honderden helpers waren woensdagavond nog koortsachtig be zig doden en gewonden uit de vermel de wagons te halen. Helikopters van het Franse leger.vlogen de gewonden naar ziekenhuizen in de omgeving. Volgens de Duitse spoorwegen bevin den zich onder de omgekomen passa giers voor net merendeel vakantie gangers beha tv" Duitsers ook Zwit sers. Engelsen ui Fransen Voorzover men bij de Nederlands.' Spoorwegen heeft konnen nagaan zijn er bij de slachtoffers geen Nederlanders. De treinbestuurder is bi: het ongeluk omgekomen Em ander lid van het treinpersoneel wordt vermis' 28 m°. in Beieren voor- isri gedood De mtspoorde toen door uurdcr me: U hoge snel heid door een bocht reed. Eenenveertig scholieren en vijf vol wassenen vonden op 27 mei de dood toen een personentrein en een goeder entrein bij Kadevormwald in Noord-1 rïjn-WestfaJcn op elkaar botsten. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Minister Langman (economische zaken) heeft woensdagmiddag zijn bezorgdheid uitgesproken over de prijs stijgingen in het eerste halfjaar van'1971. Gezien het recente prijsstijgingscijfer van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is minister Langman van oordeel, dat de prijsvorming zeer nauwe aandacht vereist. Vooral de stijging van de importprijzen veroor zaakt ongerustheid bij de regering, aldus minister Langman. Na afloop van het gesprek tussen regering en middenstands- en landbouworganisa ties. Wat de samenwerking van de drie organisaties in het midden- en kleinbe- drijf betreft, verklaarde de heer De Mooy, voorzitter van de christelijke organisatie in het midden- en kleinbe drijf, dat de nieuw benoemde staats- voor middenst andszaken drs Oostenbrink, alle kans krijgt om zich in zijn nieuwe functie waar te: maken. Het informele contact tussen liet ka binet-Biesheuvel en cle consumentenor ganisaties wordt binnenkort voortge-l zet, nadat de regering thans reeds; informele contacten heeft gehad met! de vertegenwoordigers van de werkge vers- en werknemersorganisaties in] het bedrijfsleven. Het ongeluk zal volgens de Nederland se Spoorwegen vrijwel zeker tot ver traging leiden voor de Lorelei-expres en de Rheingoid, di1' ui'. Zwitserland naar Nederland onderweg zijn. Vol gens de dienstregeling volgt de Lore lei-expres vijf minute i achter de ramptrein. De Rheincold was nog niet. uit Bazel vertrokken. Deze zal nu via de Franse Rijnoever naar Nederland worden geleid, en daardoor de minste LONDEN (AFP) Het laatste onder houd tussen de Britse minister van j detentie. Lord Carrington en de pre mier van Malta, Dom Mintoff, is vol gens berichten in de Britse pers nogal stormachtig verlopen. Mintoff zou Groot-Brittannië hebben ormele juridische gronden de Neder-1 gevraagd om in ruil voor de legering lomJco not' van Britse troepen de financiële bij- landse regering moet verhinderen dat Nederlandse schpen een dergelijke lo zing van het chemisch afval uitvoeren. Het AKZO-afval behoort volgens des kundigen tot de zogenaamde tweede categorie van de lijst afvalstoffen die de IMCO, de Intergovernmental Ma ritime Consultation Organisation heeft opgesteld. Tot deze categorie behoren samenstel- BAARLE NASSAU GPDWoensdag avond rond zes uur hebben twee Nederlands sprekende mannen in de leeftijd van 25 tot 30 jaar een overval gepleegd op het postkantoor in Baar-! le-Nassau. De buit bedroeg ongeveer' 25.000 gulden. Op liet moment dat de overval gepleegd werd waren alleen de vervangend chef-kantoorhouder en een sorteerder in het gebouw aanwe zig. Een van de daders hield de beide PTT-beambten met een revolver in bedwang, de ander sprong over de balie en griste '25.000 gulden uit een geldbak. Hij stopte het geld in een plastic zak. De mannen verlieten hier na het kantoor en verdwenen in de toeristendrukte. Bij hun vlucht wer den zij achtervolgd door belde beamb ten. Deze raakten echter spoedig het spoor van de beide daders kwijt. De recherche beschikt over zeer vage sig nalementen. Buiten de vermoedelijke leeftijden is alleen bekend at de ene' dader blond en de ander donker haarkleur is. drage aan Malta met 15 tot. 20 mil joen pond sterling per jaar te verho gen. Krachtens het verdarg van 1964 betaalt Londen ieder jaar 5 miljoen pond sterling. Na overleg met. de NAVO-partners zal Engeland een antwoord naar Malta sturen, zo zei minister Carrington na aankomst op het vliegveld van Lon den. Hij ontkende dat de besprekin gen waren afgebroken of in een bitte re sfeer waren geëindigd, maar hij meende wel dat premier Mintoff geen soepele houding had getoond. Carring ton wilde niet zeggen welk bedrag Malta had gevraagd voor de militaire faciliteiten, maar hij noemde de prijs wel erg hoog. Als de Mallezische rege ring meer vraagt dan Engeland ijil be talen, zijn er andere mogelijkheden' voor faciliteiten, bijvoorbeeld Gibral-j tar. Sicilië, of Cyprus, zo meende hij. Een beeld van de ravage na de treinramp in West-Duèlsland. DEN HAAG (ANP) !)e 20-jarige dienstplichtige soldaat Rinus Wehr- mann uit Don Haag is zoek. Maandag morgen had hij in de kazerne in 't Harde aanwezig moeten zijn bij de afdeling veldartillerie waarbij hij is ingedeeld. Volgens zijn vader is hij zondagmid dag van huis in de Haagse Wolmaran- straat, weggegaan zonder iets te laten weten. Maandagmiddag belde de ma rechaussee bij de familie Wehrmann aan, om te informeren waar Rinus was. De heer R. Wehrmann sr zei in het weekeinde al gemerkt te hebben dat zijn zoon gespannen was „Hij is' gefrustreerd om wat er in dienst ge beurt. Hij wordt, daar niet. opgevan gen. Hij had in Eergen op Zoom waar hij na zijn proces terugkwam en in '4 Harde waarheen hij overgeplaatst is. om een psychiater gevraagd, maar heeft daar nog steeds geen hulp van gekregen". 2ldus de heer Wehrmann. Rinus Wehrmann zegt het moeilijk te nebben in dienst, na zijn proces we gens weigering het dienstbevel op te volgen om zijn haar te laten knippen- Volgens de Vereniging van Dienst plichtige Militairen heeft Wehrmann in de ouderlijke woning een briefje achtergelaten, waarin hij te kennen, gaf ae militaire dienst beu te zijn en dat hij ervandoor ging. De vader; van Rinus ontkent een briefje te heb-l ben gezien. VVDM-voorzitter Wim Eggenkamp j was hoogst verbaasd over het. vreem de gedrag van Rinus Wehrmann. Vol gens de legervoorlichtingsdienst heeft i Rinus Wehrmann aan de commandant van de afdeling veldartillerie in de legerplaats 't Harde na zijn verdwij ning een brief geschreven Daarin liet hij weten dat hij niet naar zijn onder deel wilde terugkeren. Bij de afdeling had men voor het weekeir.de waarin Rinus verdween, volgens de legervoor lichtingsdienst mets bijzonder aan hem opgemerkt. VVD-fractie in de tweede kamer heeft een voorzit- |jag&, ter gekozen van dertig Jaar: kgWÏ Hans Wiegel, geboren op J9 v^?-\ juli 3941. Daarmee heeft de jongste fractievoorzitter zijn intrede gedaan in de tweede kamer. Hier en daar wordt wat bezorgd gedaan over de jeugd van deze nieuwe politieke leider, maar dat lijkt ons overdreven. Het gaat om de kwaliteit en die is naar het oordeel van de VVDfractie kennelijk zoda nig dat hij deze post aankan. Men moet daar overigens niet gering over denken: Wiegel dient nu slag te gaan leveren in de kamer met mannen van grote ervaring. Den Uyl, Marius Bakker, om er enkelen te noemen, poli tici die het parlementaire spel tot in de vingertoppen beheersen. Hij zal on getwijfeld wel eens een steek laten vallen, maar wie doet dat niet? Ieder een, in welke functie dan ook. heeft het recht, vooral in het begin, om fou ten te maken, mits van die fouten wordt geleerd. In ae afgelopen jaren is wel duidelijk geworden dat Wiegel over flair en durf beschikt en boven dien over een groot politiek gevoel. In het verleden is hij eens we menen door Biesheuvel aangeduid als 'de jongeheer Wiegel', een kwalificatie die nu weinig zinvol is. Men moet iemand beoordelen op de kwaliteiten, die hij in een bepaalde functie ontwikkelt, niet op grond van de leeftijd. Er is overigens a! eens eerder ge glimlacht over de jeugd van een liberale afgevaardigde, namelijk over Oud. In 1917 kwam deze volksver tegenwoordiger de kamer binnen, der tig jaar oud, een jongeman nog in een toen zeer eerbiedwaardig gezelschap. De Savomin Lohman was er nog lid van. tachtig jaar oud. Er waren toen heel wat kamerleden, die wat leeftijd betreft Ouds vader hadden kunnen zijn. In die dagen maakte Speenhoff een lied op de jonge volksvertegenwoordiger. ..Oud wordt in de tweede kamer als de Benjamin beschouwd. Oud is dus de allerjongste en die jongste hee' juist Oud". Jonge ren zijn de laatste r jaren overigens niet ongebrtiike'.ijk aan iJAns.fjn de regeringstafel: Zijlstra bijvoorbeeld was vierendertig toen hij minister van economische zaken werd. Professor An- driessen was eveneens begin dertig, toen hij deze post bekleedde. Van hem wordt een aardig verhaal verteld in het boek van Van den Berg 'Anatomie van Nederland'. Tijdens een vergade ring van de ministerraad had Andriec- sen een conflict met Luns. waarop hij vroeg of Luns we! wist 'dat er een zeer aardige wachtgeldregeling bestaat voor ex-ministers'. Luns slikte het. maar kwam enige zittingen later met een tegenzet. Hij zei: „En dan te bedenken dat er hier mensen zijn, die nog op school zaten toen ik al minister was". Andriessen bromde: .Dat zal lk wel weer zijn". Luns sneed terug. ,.Ik heb het niet over de lagere school De ontwikkelingen in de Nederlandse politiek doen wel de vraag rijzen hoe het de komende maanden zal gaan in de tweede kamer. De oude rot ten in het vak Biesheuvel, Schmel- zer, Geertsema zijn uit de banken van de regeringspartijen overgegaan naar het kabinet en kunnen niet. als in het verleden, inspringen op gevaar lijke momenten. De oppositie weet dat en zal er terecht gebruik van ma ken. Veringa moe- de KVP leiden en heeft weinig politieke ervaring, Krui- singa doet het voorlopig bij de CH en voor hem geldt hetzelfde. Wiegel is de Benjamin onder de voorzitter;, maar heeft politiek gezien nog de meeste ervaring in dit gezelschap ran regeringsgezinde fractievoorzitters, Bij de oppositie daarentegen bevinden zich de 'ouden' nog: Den Uyl. Vonde ling. Van Mierlo. Ter andere zijde een kabinet met vele nieuwe gezichten, mi nisters van wie sommigen de kamer nog maar zelden van binnen hebben gezien. En bij dit alles een uiterst moei lijke economische situatie, die vooral in de sociaal-economische driehoek (financien, economische zaken en so ciale zaken) de bewindslieden de han den vol zal geven. Enfin, begin augus tus komt de regeringsverklaring, he- 'jachtseizoen' is dan definitief geopend. a zichzelf zijn de vele veranderin- ?en in regering en kamer niet on gunstig. Nieuwe mensen aan het bewind, nieuwe mensen ook ter andere ziiöe: het kan betekenen, da? er op allerlei punten sprake zal zijn van veranderingen. De kern ran het poli tieke spel echter blijft: er zal moeten blijken wie de sterke mannen zijn en wie de minder bekwamen. Wat dat be treft is het een afvalcompetitle: de zwakken vallen spoedig door de mand. Dat heeft nieis met leeftijd te maken, maar met de bekwaamheden van de man in zijn vak. met de bekwaamhe den ook in het politieke spel. Hei zal boeiend zijn te zien of de nieuwe spe lers de competitie kunnen afmaken: vier jaar is een lange speel:-..-cl Nieuks uit Zeeland op de pagina's 2, 5, 6 en 7 Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 9 Sport op pagina 11 Televisie op pagina 13 Financieel nieuws op pa gina 15 MIDDELBURG De streefda tum voor de verhuizing van het Zeeuws Museum naar de kanun nikenwoningen in het Abdijcom plex in Middelburg is gesteld op 1 juni 1972. Het ziet er thans naar uit, dat die datum ook in derdaad zal worden gehaald. Of schoon in het ingrijpende res tauratie- en verbouwingswerk van deze historische gebouwen waaraan eind 1969 werd be gonnen enige vertraging is1 ontstaan, verwacht de directie van het museum dat toch reeds in het begin van het volgend jaar met het overbrengen van de collecties uit het huidige on-; derkomen aan de Wagenaar- straat kan worden begonnen. Met het Inrichten van de kanunniken- woningen wordt een langbegccrde wens van stichtingsbestuur en direc-j tcur vervuld. Niet alleen komt liet! museum op een riant punt alleenI dat al zal liet museumhezoek in aan merkelijke mate kunnen stimuleren maar ook de expositieruimte in dit deel van de abdij is al bijna tweemaal zo groot als in liet patriciërshuis aan de Wagenaarstraat. Museumdirecteur dr P van Daalen. die bijzonder gelukkig is. dat dit 'nieu-: we tijdperk' nu eindelijk voor zijn instelling aanbreekt, heeft echter juistj op hel punt van de beschikbare ruim-, ie nog gemengde gevoelens. Tegelij kertijd met de inrichting van het museum in de kanunnikenwoningen worden namelijk zaken, waarbij bij zonder omvangrijke zoals het skelet van een mammoet, opgesteld. De ka-l mers in de Wagenaarstraat waren daarvoor te klein. Deze uitbreidingen van het geëxposeerde en nieuwe ont wikkelingen in het museumwezen, er] moet ook 'speelruimte' zijn, hebben erj toe geleid dat bij het. vervaardigen, van de plattegronden van het nieuwe! Zeeuws museum nu alweer met de; beschikbare vierkante meters moest! worden gewoekerd. Dr Van Daalen zegt daarover: „Wei moeten af van het traditionele mu-j seumbeeld van bijvoorbeeld alleen' maar rijen schilderijen. Dat is zo 19e' eeuws. Je moet in een ruimte ook één, object dat natuurlijk belangrijk] genoeg moet zijn durven expose ren. Dan zijn de mensen wel gedwon gen om ernaar te kijken". De grote collectie van het museum1 zal straks in het abdijgedeelte ook; een grote variëreit te zien geven Daarom is hij juist ook zo blij dat er een tweetal zalen beschikbaar komen, waarin nog 'onverwachte dingen' kunnen gebeuren. Niemand kan ten slotte thans ten volle overzien in welke! richting het moderne museum zich. ook al in de eerstkomende jaren, zal; ontwikkelen. Dit alles tezamen heeft de heer Van; Daalen echter tot de slotsom ge bracht. dat. de ruimte in de kanunni kenwoningen in feite al aan de krappe kant is. Daar komt nog bij. dat dezei gebouwen door hun aard van histo risch monument geen mogelijkheid tot verdere uitbreiding meer bieden. Het liefst had dr Van Daalen daarom het pand aan de Wagenaarstraat. ook! als museum behouden. Dit gebouw had dan vooral kunnen dienen als expositieruimte voor het meubilair, de; gebruiksvoorwerpen enz. uit de acht tiende eeuw waaraan het museum1 bijzonder rijk is. De beschikbare geldmiddelen laten, echter een vervulling van die wens niet toe. Dat alles neemt intussen niet weg dat het nieuwe museum, zeker vergeleken met huidige behuizing ook door de royale opzet een bijzondere allure verkrijgt In totaal worden er veer tien grotere en kleinere zalen rnge,-. richt. Daarvan komen er drie in de. nieuw uitgegraven en aangelegde kel ders, vier op de begane grond en vijf op de eerste verdieping, voorts is er een grote zolder en een ruimte aan een baliustrade. De hoofdingang van net museum komt in een van de torens aan het abdijplein (De kanunniken woningen worden het gedeelte tussen de ambts-i woning van de commissaris der ko ningin en het abdijrestaurant. Aan de buitenzijde grenzen de gebouwen aan de Balans, die ook via de 'dubbele poort' is te bereiken.) Grootste vertrek in het nieuwe mu seum wordt de tapijtenzaaJ. De collec tie tapijten zal ook ongetwijfeld hel hoogtepunt vormen van de tntalc ex positie. Om deze kostbare antiquitei- len zeven in getal te kunnen bergen moest zelfs een wand tussen twee zalen worden weggebroken. De heer Van Daalen noemt dit deel van de tentoonstelling daarom al bijzon der omdat de tapijten in dezelfde volgorde en stand komen te hangen als ze zo n driehonderd jaar geleden werden geplaatst. De tapijten werden aan het eind van; de zestiende eeuw vervaardigd in op- (Zie slot pag. 7 kol. 1 NEW YORK (AP) William F. Buck ley jr. hoofdredacteur van het con servatieve Amerikaanse weekblad .Na tional Review', heeft woensdag ver klaard dat de zogenaamde geheime Peniagon-documenten die in het num mer van zijn blad van deze week zijn 'geopenbaard' verzinsels waren. Buckley vertelde bij aankomst op Kennedy Airport, dat de grap was bedoeld orn aan te tonen „dat de CIA en het Pentagon niet uit incompetente mensen bestaan". Hij verschafte geen uitleg van deze woorden. „Wij erken nen. dat wij uit een soort etisch vacuum hebben gehandeld" zei hij nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1