ZELANDICA Uitslagen keuringen Walcherse dagen VLAAMS-NEDERLANDSE KUNST IN GEMEENTEHUIS IJZENDIJKE Werken van George Minne en Dolf Jaspers BUIZENSTELLERS en LASSERS VOOR INDUSTRIËLE BUIZENSTELSELS Poppenkast Nollestrand ACCURATE MEISJES ALS CAISSIÈRE AANK. BEDIENDEN EN BEDIENDEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 JULI 1971 OOSTKAPELLE De uitslagen van de veekcurlngen op de agrarische da gen op Walcheren vrijdag in Oost- kapcllc gehouden zijn: Stieren, gel). 30-6-69 tot 1-1-71: la. Frans van Corrie 9, L. Matthijsse, Me- liskerke. Kalfvaarzen, geb. voor 1-1-69: la Befje 41A. Geldof, Oostkapelle; lb. Rika 25, W. Verhage, Westkapelle Kalfvaarzen. geb. 31-12-68 en 1-6-69: j lb Mieneke 43. L. P. Brasser. Vrouwen-i polder: la. Mieneke 42, L. P. Brasser,! Vrouwenpolder. j Vaarzen en kalfvaarzen. geb. 30-6-69 tot 1-1-70: la. Rita 43 van 't Hof Zwa german. G. Blankers, Grijpskerke; ld. Coba 25 van 't Hof Zwagerman. G. Blankers. Grijpskerke; lc. Joukje 29 van 't Hof Zwagerman, G. Blankers,. Grijpskerke: lb. Irene 12. P. Maljaars, Westkapelle. Vaarzen, geb. 31-12-69 tot 1-6-70: lb. Bianca, S. de Visser. Ritthem; la. Fet- je 2, W. Verhage, Westkapelle. Melkgcv. koeien, geb. na 30-6-68: ld. Froukje 34, P. Verhage, Koudekerke; lb. Trlx-Corrie 6. A. W. Smit, Oostka pelle; lc. Doortje. J. de Visser, Sou burg: la, Marijke, J. Kwekkeboom, St-Laurens. Droogstaande koeien en melkgev., geb. na 30-6-68: lb Trix Corrie 5, W.W. Smit Oostkapelle: ld. Beatrix 33. P. Verhage, Koudekerke: lg. Clara, A. Geldof, Oost kapelle: If- Reintje. J. de Visser jr. Souburg: le. Ella. A. Geldof. Oostka pelle; lc. Mona. J. Kwekkeboom. St- Laurens: la. Mieneke 40, L. P. Brasser. V rouwenpolder. Melkgev. koeien, geb. 31-12-67 tot 1-6-68 lb. Mieneke 35. L. P. Brasser. Vrou wenpolder: lc. Mieneke 37, L. P. Bras ser. Vrouwenpolder; la. Moore, J. Kwekkeboom. St-Laurens. Droogst, en melkgev. koeien, geb. 31-12- 67 tot 1-6-63: ld. Beatrix 3, A. en J. de Lange, Ritthem: lb. Irma 9. A. Mal jaars, Aagtekerke; lc. Trix 24, A. W. Smit, Oostkapelle; la. Mieneke 39, L. P. Brasser, Vrouwenpolder. Melkgev. koeien, geb. in 1967: l'a, Mie neke 30, L. P. Brasser, Vrouwenpolder; lb. Corrie 15, L. Matthijsse, Melisker- ke; lc. Ina, A. Geldof, Oostkapelle; ld. Ella 15, A. en J. de Lange, Ritthem. Droogst, koeien en melkgev. geb. in 1967: lc. Maria, A. Geldof, Oostkapelle; lb. Ingrid, J. de Visser, Souburg; la. Coba 24 van 't Hof Zwagerman, G. Blankers, Grijpskerke. Melkgev. koeien, geb. in 1966: la. Juf frouw 2, J. Kwekkeboom, St-Laurens; lc. Aaltje 63, W. Verhage. Westkapelle: lb. Mia 3. A. Geldof. Oostkapelle: ld. Marja, S. de Visser, Ritthem. Droogst, koeien en melkgev., geb. in 1966: ld. Sarina, J. Kwekkeboom, St> Laurens; lb. Emma 302, L. Matthijsse, Meliskerke; le. Mia 4. A. Geldof, Oost kapelle; lc. Ella 13, A. en J. de Lange, Ritthem; la. Boukje 6. P. Verhage, Koudekerke. Melkgev. koeien, geb. in 1965: lc. Afke 47, A. Geldof, Oostkapelle; lb. Minerva 4, W. de Buck, Middelburg; la. Lutina 6, A. en J. de Lange, Ritthem. Droogst, koeien en mellcgev., geb. in 1965: lf. Janny 38, L. Matthijsse, Me liskerke: lb. Minerva 3, W. de Buck, Middelburg: la. Joukje 20, G. Blan kers, Grijpskerke; ld. Roosje 7, G.j Blankers, Grijpskerke; le. Lena 32, J.; Dekker, Arnemuiden; lc. Boukje 53, j Gebr. A. en J. de Lange, Ritthem. Melkgev. koeien, geb. in 1964: la. Mie-j neke 22, L. P. Brasser. Vrouwenpolder- lb. Mieneke 19, L. P. Brasser. Vrouwen- polder: lc. Lucia 2. A. Maljaars, Aag-1 tekerke. Mestvee Bij het mestvee werden de volgende: kampioenschappen toegekend: in dej rubrieken vaarskalveren en stierkalve-i ren aan de inzending van L. Melse uit Aagtekerke; in de rubrieken vaarzen en stieren met nog geen brede tanden aan de inzending van Schaap-Leendert- se, Middelburg en in de rubriek vaar zen met twee brede tanden aan de in zending van J. Maris uit Grijpskerke. Trekpaarden Bij de trekpaarden werden de volgen de eerste prijzen toegekend: la Anja van Vluchtenburg, gebr. Ovaa, Sou-1 burg (2-jarige merrie): la. Christina van de Schanse, A. Gideonse, Sint-Lau- rens (3-jarige merries); la Jacqueline, A. Gideonse, Sint-Laurens (merries geb 1966): lb Paula van Vluchtenburg. ge br. Ovaa, Souburg (merries, geb. 1964): ld. Dora van Molenperk, gebr. Abra- hamse. Serooskerke: lc Annie. J. van Sluijs Wzn. Zoutelande (merries, geb. 1963): le Bruna van Eendenoord. J. de Visser. Souburg (merries, geb. '62); lb. Sïmone van Tervaten, S. de Visser, Ritthem (merries, geb. 1962, grote maat); la Sonje van Meliskerke. J. Boogaard, Meliskerke (merries, geb. 1958, kleine maat): lb Bella, P. D. Die- leman, Ritthem (merries, geb. 1958, grote maat). Hippos Aan paarden van Hippos-leden werden de volgende eerste prijzen toegekend: la. Maurits van Popkensburg, A. Gi deonse, Sint-Laurens (categorie hengst veulens); la. Irma van de Abeele, A, van Soelen, Souburg (1-jarige mer ries). Tenslotte was er een eerste prijs voor een merrie met afstammelingen, ingezonden door A, Gideonse te Sou burg. Examens Aan de chr mavo te Vlissingen slaag den voor defe deratie voor de steno grafie .Groote", machineschrijven en kantoorpraktijk de volgende leerlin gen voor typist A: Peter Adriaanse. Ad. Bom, Harry Broers, Joop Caljë, Willy Duizendstra, Philip Groenendijk, Annemarie Hey- dens, Ab Huysman, Greetje den Hoog lander, Eelke de Jong, Gerda de Jon ge, Sjaan de Lange, Tom Metiary, Carla Meyer, Els van Noort, Ineke Oosterhuis, Jaennet van Oostenbrugge, Sam Peene, Hannie Pot, Jan Roose, Chris Stroo,' Marjan Spanjer, Hetty Stroobos, Bernard Verhage, Els Wen- sink, Frans Wielemaker, Catrien Va der, Nicolette Koster, Ankie de Regt, Johan Kasse. Voor typist B (130 aansl. p. m.): Jambe Adriaanse, Sirpa Bax (met lof), Marjo Boon, Johan Breel, Han nie Breure, Corrie van Doeselaar, Ca trien Harthoom, Rineke Musch, Lies- beth de Pagter, Annelies Petrie, Mari an van Sluis. Jeannet Kouwenhoven, Marja van der Linden, Mia Suurland, Nel Vergouwe. Voor praktijkexamen A (165 aansl. pan.): Coby Flipse, Heieen Joziasse, Ella van Keulen, Cobu Kleinepier. Voor praktijkexamen B (200 aansl. p. m.): Nonna Waisapy. Voor het certificaat: Ella Lucasse,| Peter van Soelen, Cora Verspoor. Van de gem. industrie en huishoud-j school slaagden voor typiste B (130 j aansl. p. m.): Nelleke Kasander, Ria Plasse, Carla j Rijntjes. Marianne Visser, Ineke We ver, Erica Zlirsaar. Voor het praktijkexamen A (165 aansl. p. m.): Ellie Hoogesteger. Voor het certificaat: Milou Nooten-j boom. Verder slaagden nog voor typiste A: Ingrid Gele.vn, Joke Volkers, Betty I Schinkel, Els Jacobs. Voor typiste B (130 aansl. p.m.) Ine-' ke Meeuwse, Evelien Scheers, Ineke! Maas, Ina Janse, Ineke Jacobs, mevr.} v. d. Boom-Heisen. Examens Aan het Brabants conservatorium te Tilburg slaagde Bram Beekman uit Middelburg voor de akte muziekonder wijs B (orgel) en voor de akte muziek onderwijs A (AMV). Piet Capello uit Goes slaagde voor de akte muziekon derwijs A (AMV). De heer J. Remijnse uit Wolphaartsdijk slaagde op Nijenrode voor het examen N.O.I.B. Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het doctoraal examen scheikundig ingenieur P. Bode te Vlis singen en R. E. M. van Oers te IJzen- dijke, voor het doctoraal examen na tuurkundig ingenieur A. B. van de Ven te Middelburg, voor het doctoraal exa men elektro-technisch ingenieur A. M. den Otter te Middelburg, voor het kan didaatsexamen metaalkundig ingenieur F. Fremuw te Oostburg, voor het kan didaatsexamen natuurkundig ingenieur J. P. de Kroo te Koudekerke en voor het kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur A. C. van de Voorde te Oost burg. Gentse schepen opende tentoonstelling IJZENDIJKE De Gentse schepen van cultuur, de lieer R. Vandeweee lieefl zaterdagmiddag in het voormali ge gemeentehuis te IJzendijke de ten toonstelling geopend van de Vlaamse beeldhouwer George Minne en de kunstschilder Dolf Jaspers uit IJzen dijke. Deze expositie duurt tot en met donderdag 12 september. De heer Vandewege schetste in hel kort de levensloop van George Min nen. Hij werd in 1866 geboren en behoort met Constantin Meunier tot de beste Belgische beeldhouwers aan het eind van de vorige eeiiw. Minne studeerde architectuur en beeldhou wen aan de Gentse academie. In 1914, bij het begin van de eerste wereldoor log vluchttte hij naar Engeland, waar hij tot 1919 bleef. De in IJzendijke geëxposeerde tekeningen van George Minne behoren tot eon grote verzame ling uit deze periode in het Museum voor Schone Kunsten te Gent. Minne overleed in 1941. De schepen zei verder, dat Zeeuwseh- Vlaanderen door vele „navelstrengen" niet België is verbonden. „Ik hoop dat dit ook meer op eultiircel gebied zal gaan gebeuren en dan mag een van die strengen best over Oostburg en IJzendijke lopen". Burgemeester A. Schipper van Oost burg noemde de tentoonstelling een belangrijke impuls voor het als cultu reel centrum ingerichte gemeentehuis. De heer Schipper vertelde, aat de belangstelling voor de exposities die in het voormalige gemeentehuis zijn gehouden, bepaald niet onbevredigend is. „Het geeft goede hoop voor de roekomst". De burgemeester dankte de schepen van cultuur en het mu seum voor Schone Kunsten voor de verleende medewerking. De heer W. Hofman van de Zeeuwse Popavond in Kloosterzande KLOOSTERZANDE Ruim zevenhon derd jongelui hebben zaterdagavond in de loods van R. Bogaert te Klooster- zade het optreden van de popgroep George Baker Selection en de NOS Road Show (lichtshow) bijgewoond. De groep heeft al een groot aantal pla ten, zoals Dear Ann, op haar naam staan. George Baker Selection is ook in het buitenland geen onbekende. De popavond was georganiseerd door het plaatselijke carnavalscomité. culturele raad noemde de gecombi neerde tentoonstelling een uitstekend contrast geven. De heer Hofman ver telde het een en ander van Dolf Jaspers. Deze werd in 1933 in Amster dam geboren. Hij volgde na de am bachtschool enige jaren kunstnijver heidsonderwijs en is verder als schil der een auto-didact. In 1962 verliet hij Amsterdam om „buiten" in IJzendijke te gaan wonen. De expositie is dage lijks geopend van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. Op zaterdag en zondag ka: men er terecht van 14.00-16.00 uur. AANZIENLIJKE SCHADE BIJ VERKEERSONGEVAL NABIJ ZOUTELANDE ZOUTELANDE zaterdagavond om streeks kwart over elf gebeurde op de provinciale weg Westkapelle-Zoutelan. de nabij Zoutelande een ongeval waarbij twee auto's aanzienlijk wer den beschadigd. Het ongeval is ontstaan doordat een in de richting Westkapelle rijdende auto. bestuurd door K. J. van der I-l. uit Middelburg, die niet voldoende rechts hield in botsing kwam met eeii uit tegenovergestelde richting komen de auto, bestuurd door T. B. A. N. uit Middelburg. Door de botsing belandde de auto van N. via de berm 70 meter verder in een sloot. Beide auto's wer den aanzienlijk beschadigd. Ds J.van Amstel van Middelburg naar Enschede MIDDELBURG Ds J. van Amstel, christelijk gereformeerd predikant te Middelburg, zal 5 september afscheid nemen van zijn gemeente. Hij doet 16 september intrede in zijn nieuwe ge meente in Enschede-West. Beievaart HULST Zoals elk jaar zal vanuit Hulst een bedevaart gehouden worden naai' Kevaelaer in Duitsland. De bede vaart vindt plaats op 3 en 4 augustus. WIJ TROUWEN 30 juli 1971 FRITS VAN VELZEN en MAAIKE DE LANGE Receptie: half 5 tot 6 uur, in T wijkgebouw te .Lamme- renburg'. Zaandam, Pharus 49 Koudekerke, Vlissingsestraat 23 Ons adres Pharus 49, Zaandam .De Zierikzeesche aristocratie was omstreeks 1750 aeknakt. de Amsterdamse is in 1748 geschokt. De ene plaatselijke aristocratie was als een besloten groep weggestorven, de ander had. zichopgeschud van onder- en van buiten af. maar dat laatste op een ondoortastende manierniet genoeg kunnen aanpassen aan de veranderingen die de tijd eiste'. Dit is de conclusie aan het slot van het artikel van drs H. van Dijk en dr D. J. Roorda: sociale mobiliteit onder regenten van de republiek, in het tijdschrift voor geschiedenis, 1971, afl. 2. Met deze conclusie wordt een einde gemaakt aan een gangbare veronderstelling van een voortdurende aristocratise- rïng van de regentenstand die geen enkele beweeglijkheid meer toeliet een verhardingsproces dat het verzet tegen het bestaan de bestel vanzelf uitlokte. Dit geldt in het geheel niet voor Zierikzee en Amsterdam. Waarom is die hypothese aan deze steden getoetst? Omdat met ,De Vroedschap van Amsterdam' en ,De Vroedschap van Zierikzee' twee werken aanwezig waren, van J. E. Elias en P. D. de Vos. die complete regenteninventaris sen bevatten. Het werk van De Vos is nog waardevoller voor het onderzoek gebleken dan dat van Elias. De Vos, die lange tijd archivaris van Zierikzee is geweest, liet dit werk in 1931 verschijnen. Behalve voor de geschiedenis van de regentenstand de sociale bewegelijkheid is dit werk ook voor de politieke en economische geschiedenis van Zierikzee van belang. Naast de genoemde twee steden is de situatie ook voor Veere bekeken, maar met het bestaande materiaal was niet zoveel te beginnen. Ken verschil tussen de steden valt op, waarbij Zierikzee, waar de frequentie in burgemeesters jaren door een privilegebepaling beperkt was, er al meteen uitspringt als de meest aristocratische stad van de drie, als een hecht herenbol- werk. Veere is het minst aristocratisch'. De schrijvers hebben het Zierikzeesche patriciaat demogra fisch bezien. Er blijkt een hoog gemiddelde huwelijksleef tijd voor vrouwen en als gevolg daarvan een laag geboortecij fer. Er komen bij De Vos gevallen voor waarbij de bruidegom respectievelijk 5, 11. 12. 7, 5 en 11 jaar jonger was dan de bruid, die in al die gevallen van deftiger huize was dan de bruidegom. Het kindertal van de na 1725 geboren groep daalt opnieuw beneden de fatale grens, dat wil zeggen de grens die nodig is om het voortbestaan te verzekeren. Het is opmerkelijk dat dit zijn weerslag vindt bij De Vos in de mededeling in de laatste tientallen bladzijden over de families: ,Hij was de laatste van zijn geslacht'. Steeds lager werd de leeftijd om in de vroedschap toegelaten te worden. Kort voor 1795 werden regentenzoons die nog niet met hun studie klaar waren, naar Zierikzee gehaald om hun intree in de vroedschap te doen. Zierikzee wordt in een rijmpje over de stemhebbende Zeeuwse steden gekarakteriseerd als .drie Zierikzeeënaars, twee advoca ten' Rekenkundig klopt het niet. maar de karakteristiek is raak. Met 102 juristen (91 puur patricische en 11 niet-patricische) op een totaal van 300 vroedschappen, was de stad iets opmerke lijks. In de 18e eeuw zijn er onder de stijgers op de maatschappelijke ladder, buiten één zeilmaker, nauwelijks meer beroepen in de sfeer van winkel of ambacht te vermelden. Langzaam stijgt de invloed van het patriciaat van elders. Op grond van cijfers over geboorten, huwelijken, het aantal vrijge zellen enz; komen de schrijvers tot de conclusie dat het Zierikzees patriciaat geknakt is in het zuiver demografische vlak. Op 14 juli hoopt de heer ALEXANDER v. d. WEGE j zijn 90ste verjaardag j te vieren. Nog vele jaren in goe- j de gezondheid toege- t wenst. Waterlandkerkje Oostburg Heden behaagde het de Heere, door een noodlottig ongeval, tot Zich te nemen, onze innig geliefde, zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder JACOBA MARTHA VAN DIENST- HOOGERHUIS op de leeftijd van 59 jaar en 3 maanden. Sirjansland: A. van Dienst Kruiningen: W. A. Reynhout- van Dienst C. Reynhout Arie en Marja Haamstede: W. A. van Dienst A. van Dienst- van Felius André en Erwin Sirjansland, 9 juli 1971, Heden nam God tot Zich, onze zuster, schoonzuster en tan te MARIA DE VISSER weduwe van Adriaan Melis, in de gezegende ouderdom van 86 jaar. Familie De Visser Familie Melis Serooskerke (W.), 9 juli 1971, Torenstraat 44. Correspondentie adres: Vrouwenpolderse- weg 40. De teraardebestelling zal DV plaatshebben dinsdag 13 juli 1971 om 15.00 uur, op de begraafplaats te Serooskerke (W.). Gelegenheid tot con doleren na de teraar debestelling, in het gebouw achter de ge reformeerde kerk, aan de Ds Van Wou westraat. Heden nam God tot Zich, onze geliefde tante en oudtante MARIA DE VISSER weduwe van Adriaan Melis, in de ouderdom van 86 jaar. Familie P. Melis Wzn. Serooskerke (W.), 9 juli 1971. Enige kennisgeving. Heden is in huize „De Werfkampen" te Ril- land-Bath, zacht en kalm van ons heen gegaan, mijn lieve moeder, onze lieve oma MARIA VAN BOVEN geboren Van Ham, op de leeftijd van 76 jaar. M. J. Louwerse- ran Boven klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 11 juli 1971, Crocuslaan 18. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 14 juli "71, om 13.30 uur. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve vader, behuwd-, groot' en overgroot vader en oom JACOBUS VERPLANKE weduwnaar van Sara Dina Vermeulen, in de ouderdom van ruim 94 jaar. Waterlandkerkje: S. Lucieer- Verplanke Vlissingen: D. Verplanke- Beerens Waterlandkerkje: J. Lucieer Papendrecht: Jac. Lucieer F. Lucieer-Tilburgs John en Margo Waterlandkerkje, 11 juli 1971. Goudenpolder B 19. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 14 juli om 3 uur, op de algeme ne begraafplaats te Waterlandkerkje, van uit het dorpshuis. De Heere nam van ons weg, onze geliefde vrouw, moeder, grootmoeder en overgroot moeder JOHANNA GOETHEER echtgenote van Jan Gatsman, op de leeftijd van ruim 84 jaar. Psalm 1038 onberijmd. Wolphaartsdijk: J. Katsman Wolphaartsdijk: M. A. Katsman-Katsman J. Katsman Wolphaartsdijk: J. Katsman C. Katsman-van Liere Goes: A. J. Roose-Katsman J. Roose Klein- en achterkleinkinderen Wolphaartsdijk, 10 juli 1971, Hoofdstraat 17. De begrafenis zal DV plaatsvinden woensdag 14 juli om 2 uur, vanaf hotel Ossewaarde. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Tot onze diepe droefheid overleed na een kort stondige ziekte PATER J. G. SCHOENMAKER rector van Maria Terweel. Zijn hartelijkheid en meeleven voor de pa tiënten heeft ons altijd diep getroffen. Directie, patiënten en personeel Maria Terweel. Goes, 12 juli 1971. Heden overleed, zacht en kalm, in het zieken huis „Bergzicht" te Goes, mijn lieve en zorg zame man en onze vader, behuwd- en gro^" vader MARINUS HAVERHOEK in de ouderdom van ruim 81 jaar. Zierikzee: E. Haverhoek-Padmos Bergen op Zoom: J. C. Haverhoek B. Haverhoek-Kooijman Den Helder: C. J. Haverhoek G. Haverhoek-van Hoppe Kapelle (Z.-B.): I. J. Haverhoek J. E. Haverhoek-Vijverberg 's-Gravenhage: J. M. Haverhoek E. Haverhoek-Bermink En kinderen Zierikzee, 9 juli 1971, Havenplein 9. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes. van De teraardebestelling zal plaatsvinden dins dag 13 juli des namiddags 13.15 uur, op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Vooraf gegaan door een rouwdienst die gehouden zal worden in één der zalen van de chr. geref. kerk, Zevengetijstraat te Zierikzee. Aanvang 12.30 uur. Gelegenheid tot conaoleantïe na de begrafenis in genoemd gebouw van 14.00 tot 15.00 uur. Geen bloemen Geen toespraken Heden is nog vrij onverwachts, zacht en kalm, van ons heengegaan, onze geliefde zuster en schoonzuster geboren Klijberg, op de leeftijd van 73 jaar. S. Speckens-Klijberg L. Klijberg M. Klijberg-de Ly P. Sanderse Vlissingen, 10 juli 1971. Nog vrij onverwachts is, voorzien van het H. sacrament der zieken, zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma weduwe van G. P. J. Timmerman, op de leeftijd van 73 jaar. Goes: J. Th. P. Timmerman C. J. Timmerman-Duyvestijn Guust-Jan Monique Frank Vlissingen: W. J. Th. Timmerman N. J. Timmerman-Huige Martin Yvonne Vlissingen, 10 juli 1971. Walstraat 50. Correspondentieadres: Talmalaan 22, Vlissingen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Bethesda. Bezoektijden van 14.30-15.30 uur en van 19.00-19.30 uur. De gezongen requiemmis zal plaatshebben op dinsdag 13 juli 1971 om 11.30 uur, in de paro chiekerk van O.L. Vrouw te Vlissingen, ge volgd door de begrafenis op het r-k kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Liever geen bezoek. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pijn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. De wetenschap kent; tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H. Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkige aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkte, snelle, afdoende behandeling van aambeien is er maar één middel: Sperti PreparationH j zalf en zetpillen. S. A. AUXELTRA E.T.S. 12, avenue de l'Astronomie - Tel. 02/19.18.80 1030 BRUSSEL vraagt Aanmelden tijdens de werkuren op de werf Monsanto te Antwerpen: vragen naar de heer Cooremans, of tele fonisch of persoonlijk aanmelden: Dienst werkkrachten, 46 rue de La Limite 1030 Brussel. Na een zeer langdu rig en geduldig ge dragen lijden, over leed in het ziekenhuis „St-Joanna" te Goes onze lieve man, va der, behuwd- en grootvader CORNELIS PIETER FEIJTEL echtgenoot van Cornelia de Schipper, in de ouderdom van 67 jaar. Zie, er zijn laatsten die de eersten zullen zijn. Luc. 1330a. Wemeldinge: C. Feij tel de Schipper Kloetinge: J. M. Deurloo- Feijtel W. Deurloo Wemeldinge: J. J. Feij tel W. M. Feijtel- Oostdijk 's-Gravenpolder: M. J. Hoekman- Feijtel J. Hoekman Yerseke: J. J. Feij tel M. M. Feijtel- Steketee Wemeldinge: G. A. Adriaanse- Feijtel S. Adriaanse Middelburg: W. P. Feij tel Wemeldinge, 10 juli 1971, Papendijke 26. De begrafenis zal DV plaatsvinden op woensdag 14 juli '71 om 13.30 uur, op de algemene begraaf plaats te Wemeldin ge. Vertrek hervormd kerkelijk centrum om 13.00 uur. Voor de bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze broer, zwager en oom MARINUS BARTEL FANOY betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. J. Fanoy Middelburg, juli 1971 Na een zeer langdu rig en geduldig ge dragen lijden over leed in het ziekenhuis „St-Joanna" te Goes, onze lieve opa CORNELIS PIETER FEIJTEL op de leeftijd van 67 jaar. Kloetinge: Corrie en Mattie Rens en Kees Wemeldinge: Kees en Jacco Yerseke: Marjan Wemeldinge: Ko en Peter Wemeldinge, 10 juli 1971. Voor de vele bewijzen van deelneming na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, behuwd-, groot en overgrootvader PIETER HUGENSE betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, A. Hugense-Bimmel. Aagtekerke, juli 1971 Schoolstraat 9. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde moe en oma PIETERNELLA BOLIER- TICHEM betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, F. A. Bolier Scherpenisse, juE 1971 Kerkbad 1 .Zeeuws Uylenspiegel' op het op woensdag 14 juli AANVANG 3 UUR TOEGANG GRATIS Bij slecht weer vindt de voorstelling plaats in de sporthal van de Zee vaartschool, eveneens om 3 uur. Oranje-Groene Kruis Koudekerke en omgeving Algemene ledenvergadering op WOENSDAG 14 JULI, "s avonds 8 uur, in het raad huis te Meliskerke. AGENDA rekening '70; begroting '72; bestuursverkiezing; afscheid zuster Drogendijk Het bestuur TE KOOP NEWFOUNDLANDER HOND met stamboom Opgenomen in stamboek 16 maart 1969 T. KOOTSTRA Kerkweg 52 Waarde REIMERSWAAL) Assurantiekantoor Huijzen KLOETINGE WEGENS VAKANTIE GESLOTEN tot 24 juli. Voor dringende zaken Tel. 01100-4025 Melkcontrole- vereniging Grijpskerke vraagt m.i.v. 1 aug. 1971 een MONSTERNEMER Mooie bijverdienste door goed loon Inlichtingen zijn te verkrij gen bij de secretaris, K. Poppe, Steengracht-weg 4, Grijpskerke, tel. 01189- 1582. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC JAC. HERMANS Werken in een modern grootwinkelbedrijf is afwisselend en interessant. De Prijsslag is zo'n bedrijf, en wij hebben voor JONGE MENSEN, die naast het verdienen van een goed salaris, ook het met plezier kunnen werken belangrijk vinden, div. aantrekkelijke functies vacant. In onze SUPER MARKTEN te VLISSINGEN. MIDDELBURG en GOES, kunnen op korte termijn geplaatst worden: (de opleiding tot de functie van caissière zal in het filiaal plaatsvinden) en (vanuit deze functies zijn goede promotiekansen te verwezenlijken). In bovenstaande functies bieden wij u een PRIMA salaris, reiskostenver goeding waar nodig, alsmede goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden zijn VRIJBLIJVEND welkom op onze sollicitatieavond op DINSDAG 13 JULI a.s., van: 18.00-19.00 uur in HOTEL DELTA', C. BUSKENSTRAAT 6, VLISSINGEN 19.30-20.30 uur in RESTAURANT ,SLOT OSTENDE'. SINGELSTRAAT 5, GOES. DESGEWENST BEZOEKEN WIJ U EVENTUEEL THUIS VOOR EEN ONDERHOUD, TELEFONISCHE AFSPRAKEN HIERVOOR KUNT U MA KEN ONDER NUMMER 01640-36750. EEN ADVERTENTIE IN DE PZC DOET HET ALTIJD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 4