12 DIPLOMA-UITREIKING AMBACHTSSCHOOL GOES I. Drever: afscheid als hoofd van lagere school in Schore PROCESTECHNIEK AAN LTS IN VLISSINGEN WEER EEN DUIVENWEEKfcINDE IN HET WATER GEVALLEN PSD VERVOERDE RUIM 200.000 PASSAGIERS MEER DAN IN 1970 Examen Geslaagden aan mavo te Tholen Zomerexposi'ie burgerweeshuis in Zierikzee PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 36 JUh|£iê?t Groot aantal Ochtmanprijzen Veel belangstelling voor bijeenkomst In de kantine van de ambachtsschool tc Goes vond donderdagavond onder een zeer grote belangstelling van de ouders en de leerlingen de jaarlijkse diploma- en Ochtmanprijsuitreiking plaats. De avond werd geopend door de heer ir. W. J. ter Hart. voorzitter van het choolbesluur. Hij feliciteerde de leerlingen en hij hoopte dat dit diploma dat zij door hard werken en studie hebben verkregen, een steun voor hen zal zijn wanneer zij aan het arbeidsproces gaan deelnemen. Hij bedankte de directeur en de do centen voor de voortreffelijke wijze waarop zij de leerlingen tot hun prestatie hebben begeieid. De diplo ma's werden door de heer C. J. Buur man, directeur van de school, uitge reikt. Na de diplomauitreiking kwam de uitreiking van de Ochtmanprijzen. Deze prijzen, bestaande uit verschil lende gereedschappen, werden uitge reikt aan de leerlingen die zich door karakter, kameraadschap en persoon lijke prestaties hebben onderscneiden. Verder werd het woord gevoerd door verscnillende vertegenwoordigers van de BOVAG, GAWALU en van de met- selcommissie. De directeur van de school sprak over de plaats van de leerlingen in de maatschappij en over de wijze waarop zij zich nierin dienen te gedragen. Ad Westveer sprak mei- op tot ae directeur en de docenten namens zijn mecie-ieerlingen en dank woord. Deze bijeenkomst werd opge luisterd door de fanfare school, onder leiding van de neer Tmmerman. tinge en L, J. A. van 't Westende te ve, W. Timmerman te Goes, J. A. J. de De namen de Geslaagden van ae prijzen. Aideimg ixU: J. A. xsrnt te Yersexe, F. M. Donumcus te ivruiningen. c. Hen- driKse te iverKwerve, a. j. Miunaurci te Goes, L. J. van Fagee te xerseae, A. A. van de Fas te Jxruinmgen, G. A. van iScnaiK te aiezelinge, rw. Iraui- per te xsraooenuijice, n.. van V elzen te Yersese, a. ts. verauyn te weuieiuinge en G. A. ae Wit te xvemwerve, r g. van ae isnat te Goes, j. ri. u. Groene- veit te nemjteaszana, j. F. jansens ie Ouaeianae, Aa G. ae Koeyer te lerse- ke, Ancn. G. ae Koeyer te xerseac, L. van Liere te Goes, J. bmse te Yersexe, J. A. bmits te Leweauip, L. A. Vermue te HeiriK.enszanct, G. ver sluis te Kampenana, j. a. van 't Westende te Kwaaenaamme en G. J. M. de Winter te JNisse. bcnoolverkla ring: 1. Atueling timmeren: G. van Bliek te Goes, J. de Blok te Hansweert, J. van Damme te Hemkenszand. P. Doieyn te Goes, J. J. tvaan te Krao- benaijke, T. W. Kootstra te benore. P., de Leeuw te Yerseke, J. Lokerse te Kruirungen, J. A. Meulblok te nein- kenszanu, N. A. F. miuious te GOes.i Al. ïeuwennuize te naosweeri, M. a. OostaijK te xvrtuningen, a. g. j. rec- mijn te Ovezanae, u. binxe te Knu- nuigen, J. j. van ütee te xerseke, J. J. M. vermue te iv-wauenaaramt, F. ver sluis te Wemeiainge, W. p. vieugei te Wemeicünge, j. g. waverijn te xersene en J. F. westerweei te Goes, G. J. Anemaet te Guujnspiaat, G. a. .baas te Riuana-ifatn, j. g. ±>ioa te rviauuejiuij- ke, ivi. a. uouwense te 's neer Areuus kerae, ivi. G. J. vau nuig te xviueiuige, P. A. r. van uaica te uuiuw, r j. i ie luvem^c, x,. r. i ante te Goes. Geen diploma: 2. Afdeling banketbakken: P. Almekin- ders te Kapelle, R. J. Bakker te Goes, M. W. Boone te Kruiningen, C. J. Burger te Wemeldinge, J. P. Gouds zwaard te Kruiningen, L. v. Iwaarden te Kruiningen, W. D. C. de Jonge te Kloetinge, L. de Leeuw te Baarland. I J. Lindenberg te Yerseke, J. J A Liplijn te Goes, M. Chr. Munter te Goes, I. Ph. F. van de Plassche te Goes. A. J. de Schipper te Wemeldinge en H R. V Soeters te Goes, B. van de Berge te Krabbendijke, P. J. Bou- wens te Borssele, M. C. J. de Dreu te Oudelande, E. J. M. Hoogerheide te Kruiningen, J. C. M. Hopmans te Goes, J. M. de Jonge Wolphaartsdijk, H. Chr. Kaan te Krabbendijke, A. W. Koeman te Krabbendijke, J. L. H. REntmeester te Ovezande, D. Schijf te Ovezande, A. A. A. E. Spanjaard te Goes, A. J. Verdonck te Heinkenszand, J. F. Voois te Goes en G. P. van Winden te Rilland-Bath. Geen diplo ma: 1. Afdeling elektrotechniek: C. R. A. van de Blom te Goes, J. D. de Bruyne te Yerseke, R. van de Dool te Kapelle. J. Faasse te Wemeldinge, J. M. Haerkens te Goes, A. Heerspnnk te Kapelle, J. M. Hengstdijk te Kapelle, J. J. Hoek man te Kloetinge, A. J. J. Huissoon te Kapelle, P. A. Jobsen te Goes, A. L. de Kok te Kloetinge, A. Kole te Goes, J. D. van Liere te Borssele, J. A. G. Peeters te Nieuwdorp, J. D. Ruissen te Wemeldinge, C. P. Snoep te Wemel dinge, P. A. Verschuure te Goes, A. J. C. Verijke te Goes en M. P. J. van 't Westende te 's Heerenhoek- Geen di ploma: 2. .Afdeling autoherstellen: J. J. Balleur te 's Heerenhoek. P. J. Bek te Hoede- kenskerke, S. Blankestijn te Kruinin gen, E. de Blok te Hansweert, J. J. Boone Wolphaartsdijk, J. F. H. Boon man te 's Heerenhoek, J. Butijn te Krabbendijke, A. Hamelink te Kloetin ge, W. Harinck te Goes, W. Jager te Hoedekenskerke, P te Heinkenszand, M. O. Klep te Waar de, J. J. de Kok te Nieuwdorp, J. D. de Koster te Colijnsplaat, J. CH. Mol te Kapelle, C. Nieuwenhuyse te Lewe- dorp, J. P. Nouse te Kloetinge, B. Rijk te Nieuwdorp, M. J. Sinke te Kapelle, L. J. Strijd te Wolfaartsdijk. A. C. J. Tilroe te Goes, J. D. Veerhoek te Wolphaartsdijk, N. Verheule Wol faartsdijk, J. P. Vermerris te Wemel dinge. R. Vermeule te Goes, J. de Vos te 's Heer Arendskerke, M. Weezepoel te Goes en J. Zwartepoorte te Goes. Afdeling landbouwwerktuigherstellen: A. J. van Ackeren te Bergen op Zoom, L. J. M. van Beers te Steenbergen, M. J. M. Claes te Bergen op Zoom, W. A. M. van Damme te Goes, P. C. Eek- hardt te Yerseke, B. J. van Gilst te Colijnsplaat, M. J. de Haze te Kam perland. R. Hollemans te Goes, C. ae Jonge te 's Heer Abtskerke, C. van de Kreeke te 's Heer Arendsker ke. A. Lorier te Sint Laurens, J. P. A. M. Mouwen te Steenbergen. J M Treyen te Lepelstraat en Remijnse te Kamperland. Geen diplo ma: 3. Afdeling installatietechniek: Baas te 's Heerenhoek, L. Chr. Back te Goes, E. A. A. de Block te Terneu- zen, P. F. A. Goud te 's Heer Hen drikskinderen, F. J. Jansens te Oude lande, W. van Keulen, Wolphaartsdijk, P. R. Mohr te Goes, Chr. Murre te Hoedekenskerke, W. J. Neels te Gravenpolder, E. Scheele te Kerkwer- Wee te Kapelle en L. P. van 't Westen de te Nieuwdorp. Afdeling metselen: W. Braam te Wol faartsdijk, St C. Capelle te Bruinisse, M. P. Dansen te Rilland-Bath, L. J. Elenbaas te Ellemeet, A. M. Eckhardt te Hoedekenskerke, A. Filius te Wis- senkerke, A. P. Goetheer te Wolfaarts dijk, J. A. Haay te Hoedekenskerke, A. D. van Herwijnen te Krabbendjke, M. J. Huizen te 's Heerenhoek. D. J. Janse te 's Heer Arendskerke, L. P. de Jonge te 's Gravenpolder. L. P. Kaai- steker te 's Heer Hendrikskinderen, J. van de Kreeke Wolphaartsdijk, J. J. de Schipper te Wemeldinge, H. van de Schraaf te Kruiningen. P. L. Snoodijk te Goes en J. Zuiddijk, Wolhaarts- dijk. OCHTMANPRIJZEN Afdeling ITO: klasse la C. Krijnsen te Wolphaartsdijk. klas lb N. J. de Baar te Lewedorp, klasse M 2a K, C. J. Kleist te Baarland, klasse T 2a D. de: Bel te Goes, klasse M 3a C. A. van Schaik te Biezelinge, klasse M 3b J. A. Smits te Lewedorp. Brugjaar: klasse lc O. D. Scherp te Geersdijk, klasse ld F. Kriekaard te Yerseke, klasse le A. de Keyzer te Schore, klasse If P. G. Jacobusse te Kloetinge. klasse lg C. Timmerman te Yerseke, klasse lh W. G. Borg te Goes, M. M. de Visser te 's Gravenpol der, klasse lj W. Sinke te Kruiningen, klasse lk J. N. van de Pas te Hans weert, klasse 11 J. W. Quinten Hoedekenskerke. Afdeling timmeren: klasse T 2b P. R. Naessens te Goes, klasse T 2c B. H. Kole te Krabbendijke. klasse T 3b G. van de Bliek te Goes, klasse T 3c D W. Hoogendoom te Goes. .Afdeling metaalbewerken: klasse M 2c P. C. J. van de Endt. te Yerseke. klasse M 2d C. J. Goud te Krabbendij ke, klasse M 2e J. J. M. van Eykeren te Nieuwdorp, klasse M 2f A. T. van Gurp te Lewedorp, klasse M 2g A. Matthijsse te Heinkenszand, klasse M 2t H. J. Koens te Lewedorp, klasse M 3c P. A. Hengstdijk te Goes, klasse M 3d H. C. Korstanje te Yerseke, klasse M 3t A. L. Oosthoek te Kruinin gen. .Afdeling schilderen: klasse S 2 I. A l de Witte te Wolphaartsdijk. klas S 3 j J. P. Sonke te Wilhelminadorp. Afdeling brood-banketbakken: klasse Bb 2 N. B. Schipper te Wemeldinge,1 klasse Bb 3 K. M. Nijssen te Kapelle. klasse Bk 4a J. P. Goudzwaard te Kapelle, klasse Bk 4b .1. F. Voois te Goes. Afdeling elektrotechniek: klasse E 3 C. P. Stouthamer te Ellewoutsdijk,1 klase E 4 A. L. de Kok te Kloetin-i Afdeling autoherstellen: klasse A 3 J. Looy te 's Gravenpolder, klasse A 4 J P Vermerris te Wemeldinge. Afdeling landbouwwerktuigherstellen: klasse Lb 3 A. van Dis te Oostkapelle. j klasse Lb 4 M. J. M. Claes te Bergen op Zoom. Afdeling installatietechniek: klasse I 3: H. H. Koopmans te Rilland-Bath, klas se I 4 E. Scheele te Kerkwerve. Sfeervolle receptie Afsluiting 43-jarige onderwijzers loopbaan SCHORE Waarderende woorden, fraaie geschenken, sfeer en humor: dit alles mocht de heer I. J. Drever uit Schore donderdagavond feestelijk ver pakt als huldeblijk in ontvangst nemen bij zijn afscheid als hoofd van de lage re school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het was voor de heer Drever en zijn echtgenote geen treurig afscheid integendeel de meester blijft zoals hij in zijn dank woord zei .een Schorenaar onder de Sehorenaren'. Terecht werd zoals een van de sprekers opmerkte, het met pensioen gaan van de heer Drever niet als een afscheid gezien, maar als een huldeblijk. En voor dit laatste had de hele ge meenschap van Schore zich ingezet in een tot de laatsle plaats bezet vereni gingsgebouw. Wethouder A. P. Schou- wenaar vervulde voordat hem over enkele dagen officieel de ambtsketen als burgemeester van Brouwershaven zal worden omgehangen één van zijn laatste daden voor deze gemeente door als begeleider van de door het gemeentebestuur aangeboden receptie op te treden. Hij stelde in zijn wel komstwoord dat het gelukig is. dat er in de nieuwe gemeente Kapelle een schoolraad is. die zich niet onbetuigd heeft gelaten. Bij dit afscheid was ook ruimte gelaten aan kinderen van de school, die onder leiding van de heer J. P. Eversdijk uit Kapelle een parodie op de Fabeltjeskrant ten tonele brach- tingse korfbalvereniging Blauw Wit hebben de trouwdag van hun clubge noten mejuffrouw Toos Korstanje uit Kapelle en de heer Jan Hoogendorf uit Goes vrijdag een extra feestelijk tintje gegeven. Toen bruid en bruidegom het gemeentehuis te Kapelle betraden stonden ze klaar met erebogen ter hul diging van het bruidspaar. (Foto PZC). Met ingang volgend jaar STRAKS OOK MEISJES IN OPLEIDING VLISSINGEN Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging .De Vrijheidsduif' te Kruiningen nam deel aan enkele vluchten. De voornaamste uitslagen hiervan zijn: St. Quentin oude duiven. Deelname 208 duiven. Af stand 187 kilometer. 1 J. en P. Voois: 2 J. Wisse Czn: 3 H. Afdeling metselemklasse Ms 4 L. P. del Witte: 4 en 7 C. Aerts; 5 P. Boone; Jonge te 's Gravenpolder. Prijzen van de vereniging ,De Neder- i landse Baksteenindustrie' le prijs L.' J. Elenbaas, 2e prijs J. van de Kreeke, 3e prijs J. Zuidijk. Prijs ,Gawalo-Commissie Zeeland' W. J. Neels Prijzen .Bovag' le prijs E. de Blok, 2e prijs L. J. Strijd, 3e prijs J. P. Vermerris. Goes, a. W. nuv/geiiuuui ji ie vjucs, jjicj. j. a. ae Joiiee ie uues, n. o. laibvyn :e KraOOeuUlJ&e, u. O. Kuiöoen le ivapei- le, G. van oauOen ie s neer meuus- kerrie, F. ün. van öciiouuackei te Goes, L. C. üjaoucü.uuj.ij te muewiige, J. F. Tramper le.Kapeue, n. ue vus te Nieuwaorp, J. J. van ae vreeue te Kraooenujjiie, G. W. Vreejte te waai j üe en A. j. wuaerom te wissenkenu:. Geen aiploma: Atuemig meiaaioewerken: W. Bakker te Xersene, c. van Been te Kraooen- dijke, L. Boone te Xerseae, c. n. Havermans te Riilana-Bain, f. a. HengstaijK te Goes, J. A. deremiasse te wemeiainge, W. AL Jeremiasse te Wemeiainge, a. a. Kareise te wemel dinge, M. C. v. Keulen te Woipnaarts- aijit, H. P. Meeuwsen te vvaarue, m Peaaar te Wemeiainge, J. B. jrtuijsink te Goes, M. F. öanaerse te ïeisene, K. F', bchijl ie Goes, xi. E. Smae te Kruingen, ivl. J. van otee te lersejce, A. in. ïeroi te Goes, A. f. ae Visser te Wuneiminaaorp en J. A. zuyaaijK te Wemeiainge, it. A. G. uaaniiau te Henntenszana, f. F. Franse te s neer- ennoett, a. j. noiman te uues, j. J. Hoogstraie te 's neer Arenusjterne, n. A.van noorn ie Gonjnspiaai, H. C. Korstanje te Yerseue, f. D. J. dei Kunaer te Nieuwaorp, D. J. Langen berg te Goes, A, AL van Loenhoui te Goes, M. M. van Oosten te Driewegen, L. G. Raas te 's-Heer Arendskerke, B. J. Stuck te Hansweert, J. Traas te Nieuwdorp, A. A. Waterman te Bieze linge, C. M. J. de Winter te Baarland, A. L. M. Witkam te Yerseke, D. van Zweden te Biezelinge en H. A. van de Dries te Borssele. Geen diploma: 3. T-stroom: H. J. Blok te Waarde. J. C. van de Guchte te Kloetinge. C. Hame link te Hansweert, W. Hamelink te Hansweert, A. H. Hoogesteger te We meldinge, B. G. Kloosterziel te Goes, M. L. Krajenbrink te Hansweert, P. de Looff te Kortgene, J. A. Meeuwsen te Krabbendijke, J. J. Mosselman te Borssele, J. C. Neels te Wemeldinge, A. L. Oosthoek te Kruiningen, L. Re- mijnte Goes, L. R. Sinke te Rilland- Bath, J. G. Tilman te Wemeldinge, C. M. Traas te 's Heer Arendskerke, P. de Visser te 's Gravenpolder, S de Visser te Ellewoutsdijk, L. d Visser te Heinkenszand, N. W. Westerweele te 's Heerenhoek, A. Westveer te We meldinge. P-stroom: A. Bout te Colijnsplaat. Chr. Louws te Kloetinge en D H van Sandijk te Kruiningen Afdeling schilderen: F. J. van de Borgt te Hansweert te Hansweeri. H Corbijn te Kortgene. W M. HouteKa mer te Waarde. G. P. Jacobusse te; Kloetinge, E. J de Leeuw te Krabben dijke. B. H. Moison te 's Heerenhoek.! A. A. Molendijk te Krabbendijke. J P.l Moreauw te Lewedorp, A. J. Openeer i te Goes, W J. H. de Punder te Kwadendamme, J P. Sonke te Wilhel minadorp. B. Traas te 's Heerenhoek,! M. C. P- van de Velde te 's Gravenpol der, B. A. Verduyn te Wemeldinge en J. A. Wilderom te Wissenkerke Afdeling brood- en banketbakken: H A. var. Antwerpen te Ovezande. Sj de Fouw te Kortgene, C Franken te Wolphaartsdijk. A. M. AI. v. Hese te! Goes, F. Hoondert te Ovezande. J. C de Kam te Kapelle, P M M Kempe te Kwadendamme, E. F J. de Kok tei Goes, K. M. Nijssen te Kapelle, M. van Overloop te Kapelle, M. H. van Duivenrubriek Ellende voor zondagvliegers begon vrijdag Er is nooit een duivenseizoen geweest, dat zo door de bar slechte weersom standigheden is beïnvloed als 1971. Ook het laatste duivenweekeinde was er weer een. waarbij voor de zondag vliegers de moeilijkheden op vrijdag begonnen, toen de duiven van de nati onale vlucht vanuit Sint-Vincent aan de voet van de Pyreneeën niet konden worden gelost. Een lossing, die ook op zaterdag niet doorging. Tot ieders grote verbazing loste men deze duiven wel zon^errmiddag om één uur op een tijdstip, dat de meeste stations verder dan Parijs juist hadden door gegeven dat de lossingen werden uit gesteld tot de volgende dag. Ook de duiven van de Belgische natio nale vlucht vanuit Cahors werden zon dag niet gelost. Iedereen verwachtte dan ook een enorme rampvlucht, maar maandagmorgen bleek reeds vroeg, dat die beslissing toch heel gelukkig was geweest, want reeds van af acht uur 's morgens stroomden de meldingen van eerst aangekomen dui-' ven vlot achter elkaar binnen. De vroegste melding, tevens een van de grootste afstanden was die van de combinatie Felius-Westenbrugge uit Zierikzee, die een tweejarige duif om 8.43 uur klokte. In Steenbergen viel de eerste om 8. uur en in Maastricht had men er twee om 8.10 uur. Minnaert in Krabbendijke begon om ..21 uur. August Bosman in Heikant om 9.05 uur. A. Colpaert in Klooster- zande om 9.15 uur, G. Dusarduyn Groede om 9.30 uur, Faas in Terneu- zen (nog zo'n man, die op de over- nachtvluchten steeds bij de vroegsten is) om 9.39 uur en 9.59 uur. Klaassen Tailhe Schoondijke om 10.01 uur en H Calon te Schoondijke om 10.06 uur. Een heel vroege duif is ook die van P. de Boe uit Kattendijke om 9.20 uur en die van J. Bal uit Kwadendam me urn 10.15 uur. Drie duiven binnen een half uur kreeg Daane Hoek uit Middelburg. Hij klok te om 10.15 uur. 10.42 uur en 10.45 uur. Al met al geheel tegen de verwachtin gen in een zeer vlot verlopen vlucht en wat men niet vaak van overnacht- vluchteo kan zeggen een gemakke lijke vlucht /at het zwaarst woog heeft ditmaal dus niet het zwaarst geteld, want de niet op zaterdag geloste duiven van de zaterdagvliegers (voor de zoveelste maal konden zij weer niet normaal, concoursen) werden naar St-Quentin 'f-ruggebracht °n zondag na de mid dag gelost. Dat bleek al een veel zwaardere opgave te zijn. Ook de duiven van de zondagvhegers werden te St-Quentin gelost: voor de al jonge duiven zijn weer achtergeble ven. Op verschillende hokken ligt het spel met de oude duiven lam en heeft men praktisch geen jonge duiven meer om mee te spelen. De volgende concoursen zullen een zeer klein aan tal deelnemers hebben. De beslissing nemen duiven al of niet te lossen is één van de moeilijkste onderdelen van het convoyeprssehap, doch op derge lijke zondagen moest de verbinding tusen de losingsplaats en het thuis- centrum veel beter zijn. Zou Zeeuwse eonvoyeur contact hebben opgenomen met het centrum Schoon dijke, dan was zeer zeker, gezien de weersomstandigheden ter plaatse, be sloten de lossing uit te stellen tot de WONINGEN GEREED VLISSINGEN Er zijn in 1971 van de periode van januari tot april meer woningen in Zeeland gebouwd dan in dezelfde periode van vorig jaar. Dat blijkt uit een rapport van het ministe rie van economische zaken. Van janu ari tot april 1971 zijn in Zeeland 1051 woningen gereedgekomen. In 1970 werden in dezelfde periode 998 wonin gen voltooid In de afgelopen maan den werd met de bouw van 1570 woningen begonnen tegen 1042 in 1970. In april is men met de bouw van 200 woningen begonnen en zijn er 311 voltooid. 6 en 8 H. Dek; 9 M. Blok; 10 J. Krom- been. St. Quentin jonge duiven. Deelname 76 duiven: 1 K. Tjarks: 2 en 3 H. Bauer 4 J. en P. Voois; 5 J. Wisse Czn: 6 en 9 J. Willeboer; 7 J. Stroosnijder; 8 P. Kakebeeke; 10 G. de Bruine; St. Vincent. Deelname 25 duiven. Af stand 956 km. 1 H. Witte; 2 en 3 J. en P. Voois: 4 M. Poleij; 5 C. Dijl; 6 P. KaV-obeeke Jaa^iikse reisde ,De Buitenwiik' HEINKENSZAND De buurtvereni- j ging ,De Buitenwijk' maakte dit jaarj weer haar traditionele reisje. Om 12 uur vertrok het gezelschap vanuit Heinkenszand. De reis ging dit jaar| via Breakers an n««r hat-j reisdoel: de stad Brussel. In Brussel i bekeek het gezelschap alle beziens-| waardigheden. Vanuit Brussel ging de, reis naar Antwerpen waar een goede maaltijd werd genoten. Hierna ging het weer richting Heinkenszand. KAP^'.LE Zwemexamens KAPETXE Zeventig leerlingen uit de zesde klassen van de basisscholen uit de gemeente NIeuw-Kapelle namen dezer dagen deel aan de zwemexa mens in het verwarmde zwembad .Den Inkel' tc Kruiningen. Voor het A- diploma waren 58 kandidaten en voor het B-diploma 22 kandidaten. Voor het A-dinloma slaagden 39 kinderen en. voor het B-diploma 16 kinderen. Het zwemexamen moest in .Den In kel worden afgenomen, omdat het water in het gemeentelijk zwembad te Kapelle niet aan de bepaling van 18 graden Celsius voldeed. Als examenaf nemers waren aanwezig, mevrouw W. Wa'genaar-Weijermans en de heer Bo gaard. Na afloop van het examen reik te wethouder A. P. Schouwenaar de diploma's uit De wethouder deed dat met een toepasselijk speeehje, daarbij zijn erkentelijkheid betuigend aan het gemeentebestuur van Reimerswaal voor ae geboden mogelijkheid de kin deren in het Kruiningse bad af te laten zwemmen. VLISSINGEN De Provinciale Stoomhootdiensten in Zeeland zetten in de eer ste vijf maanden van dit jaar ruim 200.00(1 passagiers en bijna 90.000 auto's meer over dan in de eerste vijf maanden van 1970. Dat blijkt uit de statistieken van de PSD. In de periode van januari tot en met mei van dit jaar werden met de veren 2.479.811 passagiers overgezet en 918.882 auto's. Vorig jaar waren die getallen 2 274 901 en 829.627. In de maand mei alleen vervoerden de veerboten over de Westerschelde 704.752 passagiers en 229.862 auto's. Vorig jaar waren die aantallen in de maand mei 702.728 en 219.695. De stijging van het aantal vervoerde passagiers en auto s ging gepaard met een vrij geringe stijging van het aantal auto's, dat achterbleef op de diverse aanlegplaatsen. In de maand mei van dit jaar waren dat er 24.782 en in dezelfde maand van het vorig jaar 22.007. Hieronder volgen uitvoeriger cijfers over de aantallen auto's en passagiers, die door de PSD werden vervoerd. Januari t/m mei Vlissingen-Breskens Terneuzen-Hoedek Kruiningen-Perkp. AANTAL VERVOERDE PASSAGIERS 1938 1967 1968 1969 84.164 30.646 30.514 1.137.785 119.941 760.087 1.133.455 107.125 788.741 1.205.015 1.249.260 1.367.730 94.924 92.903 93.518 900.431 932.738 1.018.563 145324 2.017.813 2.029.321 2.200.370 2.274.901 2.479.811 Schaikt?'SJlnSTj: A 'Schollen ^ve^te maal dit jaar een abnormaal te Goes P A van de Weele te Kloe- verlopen concours. Vele duiven, voor- AANTAL VERVOERDE AUTO'S Vlissingen-Breskens 15.003 333.985 351.705 376.301 Terneuzen-Hoedek. 25.47 16.626 17.775 *5.094 Kruiningen-Perkpolder 6.106 311.964 331.682 396.557 406.237 455.444 14.450 15.760 408.904 447.678 23.656 682.575 701.162 787.952 829.627 918.882 Tijdens de diplo- ma-ui i-pii.-iri van de Gemeentelijke Technische School, de .Mr ir M. Goot- escliool' te Vlissingen deelde de direc teur van de school, de heer J. Moor man mee dat er volgend jaar een richting procestechniek bijkomt. Vol gens de heer Moorman richt dit on derdeel zich op het chemisch onder wijs met als voornaamste onderdelen de meet- en regeltechniek. Tot grote vreugde van de Its-leerlingen kon hij tevens meedelen dat er volgend jaar! ook meisjes zich in dat vak gaan bekwamen. Volgens de heer Moorman is het een gezonde ontwikkeling dat er niet meer zo'n onderscheid wordt gemaakt! tussen specifiek mannelijke en vrou welijke beroepen. ,In alle landen dui ken de vrouwen in de techniek. Alleen in ons land wil men daar nog niet aan, maar daar zal zeker verandering in komen De voorzitter van de commissie van advies, de heer G. Huisinga benadruk te in zijn toespraak tot de geslaagden de grote behoefte die er op het ogen blik is aan echte vakmensen. .Natuur- lijk moeten er ook mensen zijn die i gestudeerd hebben, maar daarnaast is er op het ogenblik gebrek aan goede vakmensen, Er is momenteel een ont wikkeling gaande dat idereen met eem wit boord wil lopen. Maar men moet niet vergeten dat er altijd men sen nodig zijn om met hun handen te werken.' Ook waarschuwde hij tegen een sterke specialisatie waardoor men naar zijn mening een eng vakgebied bestrijkt. Vervolgens was het moment aangebroken dat de geslaagden him diploma m ontvangst konden nemen. Van de 129 leerlingen slaagden er 115., Degenen die een drie-jarige o"-leiding, hebben genoten in het kader van de mammoetwet kregen een officieel er kend diploma omdat het nu een lan delijk examen is. Voor het P-examen (overwegend prak-! tijk) slaagden de Volgende leerlingen: j Afdeling timmeren: R. van Belzen, A. J. Blaakman, beiden te Vlissingen; IV. J. Blomrr.aert Sou-j burg; A. Boone, L. den Hollander, P. den Hollander, A. Jacobse, H. C.| Koeyvoets en M. C. Kole, allen te Vlissingen; .1. L. Overweel Souburg; ,1. P. Stroo Koudekerke; C. D. van de Velde Vlissingen; A. Westerbcke West- kapelle; H. J. A. Woltering Vlissingen; M. van Dommelen Souburg: M. Jonck- man. J. G. Manhave, prakt!ikverlflaring C. E. Meerman, A. Meulmeester, A. Niemantsverdriet, en R. Poolse, all'-n te Vlissingen; J. Roose. Souburg; II. Scholte Vlissingen: J. Zuidweg Sou-j burg. Afgewezen 4. Afdeling metaalbewerken; P. M. Baak. M. O. Carton. H. Floresse. C. J. E. Hoosemans. W. C. Janse. M. Kielen. J Kopoeü-n D. Lijr.bach, P. Marijs. M. P. Poortvliet, C. Schot. A. Schuit. M. J. Torenvliet en F. Keur,, allen te Vlissingen; A. Cevaal en A. J. den Dekker, beiden te Souburg; J. Peene West kapelle: L. Boucherie. W. Fleurbaay. J. Grootjans, B. Hanning, H. J. Hoebeke, L. KoogeiJ. Koole, R C. J. P Koster, R. de Mnnck, B. van Rijswijk, R. N. van der Schaar, allen te Vlissingen; G. M. Schipper Sou burg; P. M. Vader en G. F J. Verbee- ke. beiden Vlissingen; A. H M Vermen len en C. W. Willeboordse. beiden Souburg: A. Vet en J. van der Weele, beiden Vlissingen; J. H de Witte Kou dekerke: M. van der Broeke, C. J. Franzen. L. M. van der Heijden en G. J. C. Koole. allen te Vlissingen; C. M Louwerse, E. Louwerse en E. Wille boordse. allen te Souburg: C Luitwie- ler, J. Oreel. W. B. Pluygers, T. van Poelje, P. J. M. Proost, P J. de Ridder. M. Rodermond en A. H. Tien stra, allen te Vlissingen; C. A. Rehatta Middelburg. Afgewezen 4. Voor het T-examcn slaagden de vol-1 gende leerlingen: Afdeling timmeren: R. van Belzen L. den Hollander en C.l D. van de Velde, allen te Vlissingen: W. J. Blommaert Souburg. Afgewezen 2. Afdeling metaalbewerken: A. J. den Dekker Souburg; P. M l Baak. M. O. Carton. H. Floresse. C. I E. Hoosemans. W C Janse. M. Kielen.; J. Koppejan. H. D. Lijnbach. M. J. Torenvliet en F. Keur, allen te Vlissin gen. Afgewezen 6. Geslaagden 4-jarige opleiding. 1 Afdeling elektrotechniek: G J. van Boven J. N. Dingemanse, J. A. J. van der Eeden, H. C. Wijkstra en P. C. A. de Wijze, allen te Souburg; P.; F. Verhage Nieuwvliet; L. B. Berger, F. C. T. Blaauw, L. cle Bree, A. van' Burgh, P. P. M. van Heese, P. Kam-1 stra, A. Kats, H. van Kerkvoort, J. W.j I Koole, D. Kuiper, E. E. J. van Loon, J. i Regoord. R. Schipper, J. J. Vos en E. P. A. Wennekes, allen te Vlissingen. Afgewezen 3. ten, waarin een aantal .speldeprikken' verweven waren. Eén daarvan was dat. het feest zou worden voortgezet op het nieuwe Schoorse voetbalveld. Burgemeester H. G. van Suylekom. die de dank van het gemeentebestuur ver tolkte. zei dat goede wijn geen krans behoeft. Tot de heer Drever, die zijn 43-jarige onderwijzersloopbaan afsloot, zei hij dat mensen zich nogal eens ple gen vast te leggen in jaartallen. ,U hebt dat niet gedaan. Integendeel u hebt veel kinderen tot de deur ge bracht van het verdere leven en op een manier, waarvoor we aleen maar waar dering kunnen hebben'. Daarbij haalde de burgemeester ook de verdiensten van de heer Drever naar voren, die zich vele jaren bewogen heeft op ker kelijk en maatschappelijk gebied. De burgemeester besloot met de wens dat dat het echtoaar Drever mag genieten van een welverdiende rust. Hij over handigde de scheidende onderwijzer een boekenbon. Als een man. die niet graag op de voor grond stond en die geen loflied wilde', zo werd de heer Drever geschetst door mevrouw Bouwman, inspectrice bij het; onderwijs. Ook de oud-leerlingen had den hun meester niet vergeten en zij brachten hun gedachten tot uitdruking in een parafrase op het televisiepro gramma .Farce Majeure'. Van deze kant kwam men niet met lege handen. De heer Drever werd een paar gouden manchetknopen aangeboden en me vrouw Drever kreeg een geschenken bon en een bos bloemen. Namens de leer'm«rén vertolkten Tinv Vos en Joke Koole in een gedicht dank en zij boden een tuinameublement en een boeken bon aan. Verder voerden nog het woord de heer G. H. Ossel, namens het personeel van de openbare lagere school te Kapele en het Jeugd-Rode- Kruis, de heer C. P. Phernambuck, hoofd van de openbare lagere school te Wemeldinge en de heer C. L. Dui- ninck, als oud-hoofd van de openbare lagere school te Kaoelle. Als vertegen woordiger van de algemene bond van onderwijzend personeel bracht de heer J. Flerum uit Yerseke zijn dank over en de heer A. Verdunnen deed dit als vertegenwoordiger van de Schoorse gemeenschap en buurtvereniging. OPVOLGER De beer Yerdurmen betrok daarbij ook het nieuwe schoolhoofd, de lieer Faas. die met zijn echtgenote dit af scheid bijwoonde. Namens de kerke lijke gemeenschap, waar de heer Dre ver een notabelschap waarneemt sprak ds .T. Poldervaart. Tenslotte sprak de heer A. Eversdijk namens de oudercommissie een woord van dank, waarna de heer Drever allen dankte voor de tot hem gerichte woorden en aangeboden geschenken. Afdeling autoherstellen: J. van Dorpel. A J. B. van Hoeydonck. W. E. Louwerse. J. G. J. Manusama. allen te Souburg; I. Roose, A. Wiele- maker en A. Wielemaker, allen te Koudekerke: J. I. Wolfert Breskens; H. J. Brinkhaus. J. A. Goeseye, L. J. Henning, H. de Koning, M. Krijger, P. Meesen, A W. J. Rietbergen, E. So- bier, M. Snükerboer T,. d» Voogd, allen te Vlissingen. Afgewezen 2. Voor het kandidaatsexamen genees kunde deel 1 slaagde aan de Vrije universiteit te Amsterdam de heer A. J. D. H. Hartholt te Oostkapelle. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging .Zee- landia' te Middelburg hield een wed vlucht met oude en jonge duiven vanuit St-Quentin (Fr) over een af stand van 185 km. Bij de oude duiven werden de eerste tien prijzen behaald door; 1 cn 6 A. J. Abcc; 2 cn 10 J. de Bel; 3 L. van de Ketterij; 4 en 5 J. van eBlzen; 7 J. Hinderks; 8 J. van Maaren; 9 M. Jaspers. Bij de jonge duiven werden prijzen verdiend door- 1 J. van Belzen; 3, 5. 6, 7 en 8 L. van de Ketterij; 4 J. van Maaren. MIDDELBURG Mejuffrouw W. de Visser, hoofdleidster aan de christelijke kleuterschool .Poppen- burg' te Sint-Laurens. trad vrij dagmiddag in het huwélijk met de heer A. Grootjans. Kleuters wa ren voor deze bijzondere gelegen heid naar het stadhuis gekomen om voor hun leidster een erehaag te vormen. Tm',EN Voor het vorige week gehouden MU- LO-examen slaafden van de Chr. school voor MAVO te Tholen voor; MULO-B diploma: Adrie Fase en Rien Goedegebure te St-Aiuialand. MULO-A met wiskunde en midden stand: Henk geluk. Hao Heyboer en Kees Slager te Tholen; Ina Hage. Adry de Rijke en Rien de Rijke te Sfavenisse, Janneke Kaashoek en Rien van de^Reest. te St-Armaland. MULO-A met wiskunde: Jan van den Bos te Tholen en Elly Bouman -te Poortvliet. MULO-A met middenstand: Koosje Franke te St-Maartensdijk: Ina Boon, Leuntje Heyboer. Gré Moerland en Lenny Vroegop te St-Annaland; Henk Koster en Annet Schot te Tholen; Ina Aarnoudse te Oud-Vossemeer. MULO-A diploma: Chris van *t Hof en Saar Scherpenisse te St-Annaland; An ke Rijnberg en Els Slager te St- Maartensdijk. ZWKZEE ZIERIKZEE Burgemeester Th. de Meeste van Zierikzee opent dinsdag middag om half vijf de zomertentoon- stelling in het burgerweeshuis te Zierik zee. C deze expositie, die van 30 juni tot 15 augustus is geopend, zijn bron zen van Nederlandse beeldhouwers, schilderijen, prenten, pijpen, zilver, sie raden en curiosa te zien. De expositie is iedere dag (behalve zondag's) ge opend van tien tot vijf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 38