Structuurschets over herindeling gewenst' Wedvluchten Officier vond niet genoeg St Willibrordcollege in Goes grond om meineed te bewijzen Een zeer eenzaam geveltje Sportdagen chr. scholengemeen schap Nu nog geen nieuwe herindeling' WISSEL BEVELANDFN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II RECHTBANK MIDDELBURG NIEUWBOUW OVER 2,5 JAAR GEREED j .Noordbevelandse jagcrsverenlging hfftlri haar iaarll Iksc l< li-irtiiivciuvcrl- VERDACHTE BLEEF BIJ VERKLARING MIDDELBURG ,Ik kan niet zonder rijbewijs en daarom heb ik Rini achter het stuur gezet. Ik wist dat het een keer mis zou gaan, de politie zocht mij gewoon. We hebben niet gauw van plaats verwisseld. De poli tie liegt beslist', aldus enkele zinsneden uit de getuigenver klaring van A. J. V. uit Middel burg, dinsdagmorgen voor de rechtbank in zijn woonplaats in de zaak tegen zijn broer C. C. V., eveneens uit Middelburg. De laatste zou, volgens de dagvaar ding, op 4 februari als getuige tegenover de Middelburgse po litie een meineed hebben afge legd. Het was toen zijn broer die terecht stond. Het begon allemaal op een mooie dag] in november. Dc Vlissingse politie had] zich verdekt opgesteld op een zijweg getje van de Deinsvlietweg (nabij Souburg), omdat er geruchten gingen dat A. J. V. die het op rechterlijk vonnis enige tijd zonder rijbewijs moest, stellen, toch regelmatig achter het stuur van een vrachtwagen wevd gesignaleerd. En deze geruchten wer den bewaarheid, althans volgens de verklaringen van hoofdagent Al. P. L. en agent A. P. beiden uit Vlissingen. Zij zagen de vrachtauto voorbijkomen met achter het stuur A. J. V. en zijn broer als bijrijder. Onmiddellijk zette de politie de ach tervolging in en zag toen door het achterraampje van de kabine dat bei den snel van plaats verwisselden. Toen de vrachtwagen een eind verder tot stilstand werd gebracht, bleek C. C. V. achter het stuur te zitten. Voor de politie ontkende C. C. V. hoewel hij zelf ook niet. de bevoegdheid bezat om een vrachtauto te besturen ten enemale dat er een verwisseling van de rollen zou hebben plaatsgevonden. Hij had van begin af aan achter hot stuur gezeten. De officier van justitie, die een onwankelbaar geloof hechtte aan de verklaring van de politie, be schouwde dit. verhaal als meineed en daarom verscheen C. C. V. dinsdag- morgen voor de Middelburgse recht bank Hij bleef evenwel ontkennen dat hij een valse eed zou hebben afgelegd. ,De politie zat erop te vlas sen om mijn broer te pakken. Ze hebben niet de waarheid verteld', was zijn mening. De raadsman van de verdachte, mr P. C. Adriaanse te Mid- ^elljurg, vestigde er. nog de aandacht r. óp- dat. zijn client juist voor die dag vrij had gevraagd van zijn werk om met zijn 'broer te kunnen rijden, om dat zijn vader, die dat anders altijd deed. die dag verhinderd was. Zoals V. bij zijn verklaring bleef, zo bleef hoofdagent L. bij zijn proces verbaal. Hij kende de broer. A. J. V. van gezicht, daar deze al eens eerder was gepakt wegens te snel rijden op een brommer. Hij was er pertinent zeker van de beide broers tijdens het; rijden (niet harder dan zo'n 30 kmi per uur) van plaats te hehhen zienl wisselen, althans, daar een begin meej hebben zien maken, want op dat mo ment ging de politie-auto pogingen] doen om langs de vrachtwagen te] komen. Dat leverde ovérigens nogj even problemen op. want ,ze hadden de hele weg nodig'. De hoofdagent had de beide broers: ook een paar maal zien omkijken.] .Had u geclaxonneerd?', wilde mr Adriaanse weten. Het antwoord was: bevestigend. .Dan is het geen wonderi dat ze omkeken', meende de raads-l man. Het situatieschetsje dat door de] politie was getekend klopte volgens' de advocaat niet helemaal: .Er zit een vrij scherpe boc-ht in de weg, die op het kaartje maar heel flauw is aange geven.' Vanaf dat moment was er ter zitting dan ook sprake van vóór of na de bocht. Ook meende mr Adriaanse dat de hoofdagent de juist opgekomen zon in het gezicht moet hebben gehad toen hij in zijn .schuilplaats' stond. bare wijze te kunnen baseren op de twee getuigenverklaringen van de poli tiemannen. Hij had dan ook een mein eedprocedure kunnen beginnen teger. A. J. V. maar daar had hij vanaf gezien, daar de bewijzen toch niet zo onwankelbaar waren. Wat hij overi gens niemand kwalijk nam. Zelf was de officier ervan overtuigd dat er meindeed was gepleegd, maar de be wijzen vond hij te gering om deze overtuiging aan de rechtbank over te dragen. Hij dacht daarbij aan de niet geheel schone achterruit, aan de vraag of de verwisseling nu voor of na de bocht had plaatsgevonden, enzo voorts. Dit alles bracht mr Kolkert ertoe om bij gebrek aan bewijs om vrijspraak te vragen. Mr Adriaanse kon met deze eis helemaal meegaan en bracht in zijn pleidooi nog een paar puntjes naar voren. Zo meende hij dat het heel moeilijk is om door een ruit te zien wie er achter het stuur zit. Voorts had hij de indruk dat de mensen die het proces-verbaal hadden opgemaakt min of meer waren gebio logeerd door het feit dat ze A. J. V. moesten betrappen. C. C. V. die het laatste woord had, merkte nog even op dat het achterraampje niet alleen vuil. maar ook beslagen was, want ze hadden net de kachel aan gedaan. Uitspraak op woensdag 30 juni. Het hoger beroep dat door A. J. H. uit Middelburg was aangetekend tegen de uitspraak van de kantonrechter werd door de officier van justitie als niet ontvankelijk verklaard. Na de uitspraak van kantonrechter zouden zowel H. als de officier van justitie afstand hebben gedaan van hoger be roep. Het betrof een aanrijding die H. als bestuurder van auto op 29 oktober had veroorzaakt met een bromfietser in het Zanddorp te Middelburg. Ontzegging Tegen J. A. F. van S. uit Vleuten-De Meern eiste mr Kolkert een boete van 60.- en vier maanden onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid. De officier van justitie had ho ger beroep aangetekend, nadat de kan tonrechter in deze zaak volstaan had met een boete van 100,- hoewel liet op 7 februari de zevende keer in twee jaar was dat Van S. veroordeeld werd wegens het overschrijden van dc maximum snelheid Op rijksweg 58 nabij Vlissingen had hij 94,7 km per uur gereden in plaats van de toegestande 70 km per uur. .Het is verbazend moeilijk', veront schuldigde de man zich, die er overi- Vóór of na? Agent P. moest, evenals zijn collega, toegeven dat tie achterruit van dc vrachtauto wat smerig was, maar dat had geen belemmering gevormd 0111 dc verwisseling te zien. Volgens deze politieman had de verwisseling even wel vóór dc bocht plaatsgevonden, ter-.vi.il L. dit feit na dc bocht meende te hebben geconstateerd. Nadat A. J. V. die er door de presi dent van de rechtbank, mr T. W. A. Attema, nog eens duidelijk op was gewezen weike nare gevolgen een mein eed met zich mee kan brengen en die ook de mogelijkheid van verschoning aan de hand was gedaan, onder meer had verklaard de politie-auto pas te hebben opgemerkt toen deze voorbij kwam, merkte de officier van justitie, mr W. J. Kolkert, op dat. een routine zaakje was uitgegroeid tot een gecom pliceerd geheel. Het aandragen van bewijzen noemde hij in dit geval .goudschaaltjeswerk'. Aanvankelijk, zo zei mr Kolkert in zijn requisitoir, meende hij de meineed op onwankel- ADVERTENTIE) transportmaterieel Hoofdkantoor: v. Helmontstraat 33 Rotterdam - telefoon 010 - 254880 Den Haag - Holwert - Leek - Limmen - Wee't - Zulphen (Bmwiihn Krumuuyn) Vorige week hield de chr. scholenge meenschap Walcheren sportdagen. Aanvankelijk stond de spörtcommissie door de ongunstige weersomstandig heden voor grote moeilijkheden. Toch verliepen de sportdagen naar wens. Op de eerste dag stonden de atletiek- nummers op het programma. De uits lagen waren als volgt meisjes 1-2: 80 m: 1 M. Verspuij 11.0 (nr); 2 M. Streefkerk 11.3; 3 L. v. d. Mark 1X.6. 200 m: 1 M. Streefkerk 30.4; 2 L Faasse 32.2; 3 L. van Sluis 32.5. Estafette: 1 G2 - 48.9; 2 H2a - 49.2; 3 2c - 49.7. Hoogspringen: 1 M. Verspuy 1.25; 2 L. Faasse 1.25; 3 C. Slinger 1.25. Verspringen: 1 M. Verspuy 4.52 (nr); 2 C. Wattez 4.06; M. Louws 3.96. Touwtrekken: 1 H2a; 2 G2; 3 H2b. Hindemigloop: 1 lb. Jongens H2: 80 m: 1 J. de Visser 10.7; 2 A. Maartense 11.0; 3 R. v. Effrink 11.1. 600 m: 1 A. Maartense 1.17.2; 2 J. de Visser 1.17.5; 3 B. Balkenende 1.20.1. Estafette: 1 G2 - 47.3; 2 H2b - 48.0; 3 A2b - 48.2. Hoogspringen: 1 P. Brakman 1.30; de Visser 1.30; 3 K. Breel 1.25. Verspringen: 1 B. Balkenende 4.50; 2 H. Westhoff 4.50; C. Clarijs 4.40. Touwtrekken: 1 H2a; 2 A2b; 3 A2a. Hindernisloop: 1 H.2a. Meisjes 3- 4: 80 m: 1 E. Gelok 10.3; 2 W. Peene 10.6; 3 M.Schatll.3. 200 m: 1 E. Gelok 28.9; 2 M. Schat 29.9: 3 W. Peene 30.2. Estafette: 1 M4a - 46.9; 2 A3a - 47.5; 3 H3c - 48.7. Hoogspringen: 1 W. Peene 1.30; 2 R. Westerbeke 1.30; 3 C. Wattez 1.25. Verspringen: 1 M. Schat, 4.70 (nr); 2 R. Simpelaar 4,42; 3 C. v. Beveren 4.35. Touwtrekken: 1 H3c; 2 A3a; 3 A3b. Jongens 3 Hindernisloop: M4a. Jongens 3-4: 100 m: 1 P. de Regt 12.2; 2 J. J. Geuze 12.4; 3 K. Steur 12.6. 1200 m: 1 D. Riemensma 3.30.1; 2 J. Geldof 3.40.1; 3 L. Hannewijk 3.43.6. Estafette: 1 A3b 54.4; 2 A4a - 55.3; 3 G3 - 55.5. Hoogspringen: 1 F. Petri 1.50; 2 M. v. d. Heyden 1.50; 3 D. Riemersma 1.45. Verspringen: 1 K. Steur 5.45; 2 D. Riemersma 5.38; 3 F. Petri 5.32. Touwtrekken: 1 A3a; 2 B4b; 3 G3. Hindernisloop: 1 A3b. De tweede dag werden er kastie, soft bal, en voetbalwedstrijden gehouden. De uitslag was als volgt: kastie ml: 1 Ic 2 le; 3 lg. Softbal m2: 1 G2; 2 H2c; 3 A2c. softbal M 3 - 4: 1 A3a;2 A4; 3 B4. voetbal j 1 - 2:lA2b;2H2a; 3 H2bc. voetbal j 3 - 4: 1 A4; 2H3c: 3 B4b. Met het totaal van 86 verkreeg G2 de beker. Nummer 2 was A3a met 70 pnt. nr 3 A2b met 56 pnt. Popconcert met ,The Road' Zaterdag houdt de jeugdsoos .Iron Butterfly' te Rilland in samenwerking met de Bergen op Zoomse viermans formatie ,The Road' een popavond in het dorpshuis te Rilland-Bath. The Road, bestaande uit Nicky van den Broecke (zang), Ludwig Lehmans (gi taar), Kees den Hoed (bas) en Roy Stubbs (drums), brengt naast een aantal eigen composities ook num mers van andere groepen voorzien van een eigen arrangement. Enige tijd geleden maakte groep zijn debuut op een door de NCRV georganiseerd pop- feest, waar ook Brainbox optrad. Ver dere bekendheid kreeg The Road met de top-40 hit .Never leave me lonely.' De popavond begint 8 uur. gens niet zo zwaar aan tilde, .er staan! duizenden borden langs de weg'. Hij had overigens inmiddels een chauffeur in dienst genomen, maar deze diende alleen om hem voor zijn werk te vervoeren. .Een ideale situatie', meende j de president. ,in uw werkzaamheden': wordt u dus niet aangetast door 't gemis van het rijbewijs.' Alleen zal de man' nu in het vervolg mogelijk 's zondags] ie voet naar de kerk moeten, maar Tot slot kwam nog de zaak aan de orde tegen de Belg B. P. die ook, reeds voor de kantonrechter had ge speeld P. had zich in Temeuzen on rechtmatig in een woning gevestigd., Tegen hem was proces-veroaal opge maakt op grond van de algemene politieverordening van Terneuzen. De, kantonrechter sprak de man evenwel] vrij, daar een dergelijke verordening] onverbindend is wanneer er iets in j geregeld wordt dat ook al door de' wet geregeld is, in dit geval artikel; 138 van het wetboek van strafrecht,' wat wel samengevat wordt als .huis-: vredebreuk'. De officier had appel' aangetekend om het vonnis van de I kantonrechter door de rechtbank U laten bevestigen. OUDELANDE Edele Handboog hield schieting in Oudelande De handboogsociëteit .Edele-Hand- boog' hield een schieting op de staan de wip in Oudelande. Er waren door het slechte weer maar 30 schutters opgekomen die ondanks deze handi cap er toch een gezellige middag van wisten te maken. De uitslag is als volgt: hoofdvogel C. P. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek; 1ste zij vo gel C. Baart van Juliana uit Oudelan de; 2de zijvogel F. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; 3de zijvogel K. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande; 4de zijvogel C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; lste bovenkal H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande: 2de kal C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkens-| zand; 3de kal C. Baart van Juliana uit] Oudelande; 4de kal W. Voet van Sora-; nus uit Heinkenszand; lste onderkal C. P. Timmerman van Vios uit 's- Heerenhoek; 2de onderkal G. Stro band uit Stekene, België (bij loting); lste klep C. Westdorp van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek; 2de klep P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk; 3de klep C. Lous van Edele- Handboog uit Oudelande. Meeste klei ne vogels W. N. v. Liere van Edele- Handboog uit Oudelande, 4 vogels KRUININGEN Schooluitvoering De openbare lagere school in Kruinin- gen hield haar schooluitvoering ter afsluiting van het schooljaar. De grote zaal van ,Ons Dorpshuis' was tot de laatste plaats bezet toen de voorzitter van de oudervereniging de heer C. de Jonge een welkomstwoord sprak. Vóór de pauze voerden de kinderen] uit de 4e, 5e en 6e klas een toneel-: stukje in drie bedrijven .Het kwartje' op. Na de pauze werd de kindermusi cal van Benny Vreden .De groene! mannetjes' opgevoerd. De leerlingen! van de 6e klas namen met een gele-i genheidslied afscheid van de school en het onderwijzend personeel. .Noordbevelandse jagcrsverenlging hield haar jaarlijkse kleiduivenwed- strijd op de Goudplaat bij Kamper land. Er werd geschoten In twee sc rip's: een ledenwcdstrijd en een vrlje- baan wedstrijd. Uitslag ledenwedstrijd: 1 J. M. de Regt. Kats (definitieve bezitter van de wisselbeker); 2 C. A. P. Schipper. Kats; 3 A. J. v. Dijke, Colijnsplaat4 I. L. J. v. d. Maas.l Kats; 5 P. de Bruijne. Colijnsplaat: 6] C. v. d. Maas. Kats; 7 j. Mol- Kamper land; 8 J. A. Remijnse, Kamperland; 9 A. v. 't Westeinde. Wissenkerke en 10 J. C. Zuijdweg, Wissenkerke. Uitslag vrije baan: 1 A. v. Dijke, Wolphaartsdijk; 2 C. Verweijs, Nieuw Vosmeer; 3 J. A. Verweijs, Anna Jacocbapolder, 4 R. W. Hendrikse, Yerseke; 5 M. Punt, Oud Vosmeer; 6 C. de Jager. Rilland; 7 C. A. P. Schippers, Kats; 8 A. J. v. Dijke, Colijnsplaat; 9 J. M. de Regt. Kats en, 10 J. Verweijs, Anna Jacobapolder. 1 De burgemeestei P. Wisse van Wissen kerke reikte de prijzen uit in het restaurant het .Veerse Meer'. Aan de schieting bij J. de Vilder te Clinge namen 68 schutters deel. De uitslag luidde; hoge vogel C. de Kind, Kapellebrug, eerste zijvogel J. de Kerf, Clinge, tweede zijvogel J. de Vilder, Clinge, grootste aantal (6 stuks) Fr. Dubus De Klinge <B.). Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 61 schutters deel. De uitslag luidde: hoge vogel A. Jesoi- rens. Koewacht, eerste zij vogel A. Brac- ke. Zuiddorpe, tweede zij vogel A. van Damme, Zuiddorpe, grootste aantal (8 stuks), A. Slock, Koewacht. OUDE IHAVOSCHOOL MET DRINGEND WORDEN VERVANGEN GOES In de komende jaren ondergaat het Goese Sint-Willi-| brordcóllege een aanzienlijke j uitbreiding. De huisvesting aanj de Fruitlaan zal met driekwart! van de grootte van de huidige! school worden verruimd; er komt onder meer een gymna-j stieklokaal, terwijl ook het| sportterrein met een half veld] wordt vergroot. Die uitbreiding! is noodzakelijk geworden door het steeds groeiend aantal leer lingen. In augustus van dit jaar komen circa zeventig nieuwe jongens en meisjes op school. Nieuwbouw is overigens alleen al noodzakelijk om in de vervanging te voorzien van de oude mavo-school aan de Albert Joachimikade. Deze school, waarin vroeger het Goese ly ceum was gevestigd, voldoet al gerui me tijd niet meer aan de eisen. De directeur van het Willibrorduscol- lege (ofwel de rooms-katholieke scho lengemeenschap), pater M. Buijssen. vertelt over de oude school: .Alles is er beneden peil. Het gebeurt wel dat leerlingen op een scheve vloer de lessen moeten volgen: er zijn drie toiletten voor ruim tweehonderd leer lingen en de lokaaltjes zijn veel en veel te klein, het zijn net hokken.' Gelukkig is de verwarmingsinstallatic nu wat gemoderniseerd. .Vroeger moesten de kachelpijpen met plak band aan elkaar worden geplakt. Ais de reparatie namelijk te grondig werd uitgevoerd, liep men de kans dat de pijp op een andere plaats kapot ging. Nu zijn er gasgevelkachels en die voldoen goed', aldus le directeur. Een en ander maakt nieuwbouw bij het Willibrordcollege wel noodzake lijk. Ook een steeds groter wordend aantal leerlingen is een reden voor uitbreiding. Pater Buijssen verwacht echter dat de uitgebreide accommoda tie over uiterlijk tweeënhalf jaar pas in gebruik kan worden genomen. .Er komt heel wat voor kijken. De schet sen zijn nu op het ministerie van onderwijs en het wachten is op de officiële goedkeuring. Die moet toch v/el deze zomer afkomen anders zul len we zeker weer aan de bel gaan hangen', aldus de directeur. De uit breiding komt op een reeds aange kocht terrein van circa 6000 m2 en .•ooreiet in de bouw van twaalf gewo ne lokalen, drie vaklokalen en een gymnastieklokaal. De tekeningen zijn gemaakt door het architectenbureau J. Strik NV in Boxtel. Volgens de globale kostenraming zal de bouw B en w van Zierikzee in nota ZIERIKZEE B en w van Zie-! rikzee achten het opstellen van een structuurschets voor de be stuurlijke herindeling van Schouwen-Duiveland gewenst. Dat is te lezen in een wat late nota van het college aan de ge meenteraad. Het late tijdstip, waarop de nota verschijnt, heeft tot gevolg dat men in het schrij ven kan inhaken op de commen taren, die de overige vijf Schouwse gemeenten al hebben geleverd. .Zeker waar in dit gewest nog geen tien .jaar geleden een vrij drastische herindeling heeft plaatseciiad zijn wij het eens met de conclusie ook van andere gemeenten op Schouwen-Duive land, dat een hernieuwde herindeling momenteel minder gewenst moet wor den geacht', zo schrijven b en w. Bij het college leeft veel meer de gedach te dat getracht moet worden de inter gemeentelijke samenwerking te ver steviger.. De nota opent met een uitleg over het in vergelijking met de overige meenten late tijdstip, waarop het stuk verschijnt. -Als gevolg van de vakatures in het college van b e: werd door gedeputeerde staten goed gevonden dat de visie van Zierikzee werd opgeschort tot een tijdstip na dat in de vakatures zou zijn voorzien.' aldus b en w. Zij schreven de raad dat van de binnengekomen visies op de gemeentelijke herindeling, de nota van Westerschouwen hen het meest heeft aangesproken. In deze nota stel de Westerschouwen als eerste vraag: Zijn de gemeenten op Schouwen-Dui veland stuk voor stuk te klein om de taken, waarvoor ze zijn gesteld naar behorer. te behartigen? B en w van Zierikzee menen dat Zierikzee in feite met achtduizend inwoners als enige gemeente op Schouwen buiten deze problematiek valt. .Doch anderzijds menen wij ook dat in het betoog van Westerschouwen vele elementen zijn die ook op Zierikzee van toepassing kunnen zijn.' zo schrijven b en w. En met name noemen zij het probleem van de klassificatie. Ook ziet het col lege problemen in het personeelsbe leid, de moeilijkheid en mogelijkheid om het personeel van de gemeente de salarissen te bieden die zij in feite zouden moeten verdienen. Een andere vraag, die het gemeente bestuur van Westerschouwen stelde, ging over de mogelijkheden om de tekortkomingen op te lossen en over de vraag of de tekortkomingen met de vorming van één gemeente zouden worden opgelost. Volgens b en w van Zierikzee is dit de vraag waar het hele probleem om draait. .Wij erkennen dat het streven naar schaalvergroting ailerwege op gang is. Anderszijds zijn wij van mening dat wij dit probleem met alle voorzichtig heid dienen te benaderen, wil men in bestuurlijke zin niet uiteindelijk het kind met het badwater weggooien.' aldus b en w. Het college wijst er verder op dat de circulaire van de minister van binnen landse zaken over de gewestvorming ook voor Schouwen-Duiveland wel mogelijkheden biedt. Maar het college sprak dat het inwonertal van Schou wen-Duiveland niet aansluit bij de door de minister gehanteerde normen. .Geografisch menen wij echter da: Schouwen-Duiveland een logisch ge heel vormt.' Resumerend stellen b en w de raad voor (lat kan worden ingestemd met de gedachte om allereerst te komen tot een structuurschets voor de be stuurlijke indeling. Het college wil hierover graag overleggen met de an dere betrokken gemeenten om zodoen de te komen tot een studieopdracht. De raad zal dinsdagavond 29 juni haar men.ng geven over de nota van het gemeentebestuur. ruim twee miljoen gulden vergen. Behelpen Totdat de nieuwbouw klaar Is. zal het voor zowel de leerlingen als leer krachten in het Willibrordcollege wat behelpen zijn met de lokalen. In elk geval zal een deel van de kantine worden gebruikt voor de Inrichting van twee lokalen. Daartoe worden houten schotten aangebracht. Er rwt de leerlingen dan nog een halve kanti ne. waar zij hun boterhammen kun» en opeten. Pater Buijssen: .Als de leerlingenult- breidtng ook de volgende Jaren door zet dan kan het best zijn dat de hele kantine opgeofferd moet worden aan leslokalen. Voor een korte tijd moe ten de leerlingen hun lunchpakket dan in de leslokalen of in de gangen verorberen.' Maar dat zal met de nieuwe accommodatie voor ogen wel niet op bezwaren stuiten. Collecte Rode Kruis De jaarlijkse collecte voor het Neder landse Rode Kruis heelt bij de afde ling Zuid-Beveland-Midden, omvatten de de kernen Kapel le, Biezelinge, Schore en Wemelöinge 3001,51 opge bracht. BORSSELE INTREDE DS TEUTSCHER Zondag doet ds H J. Teutscher zijn intrede als predikant der Nederlands hervormde kerk te Borsele. De beves- tigingsdienst begint 's morgens om 10 uur en wordt geleid door prof. dr D. J. Hoens uit Utrecht, terwijl de beves tiging zal geschieden door ds P. War ners uit Nieuwdorp. De intrededienst begint om half vijf. Na de intrede dienst is er gelegenheid kennis te maken met do heer en mevrouw Teut scher in het verenigingsgebouw. WEMELDINGE Schoolreisjes De laagste klassen van de openbare schooi te Wemeldinge hebben een schoolreisje gemaakt naar Kaatsheu vel waar .De Eftehng' werd bezocht en op de terugreis in Bergen op Zoom nog even werd gespeeld in de speeltuin .Rozenoord.' De hoogste klassen gingen naar Tilburg en het recreatieoord ,De Beekse Bergen.' In Tilburg werd een bezoek gebracht aan het dierenpark. Ook zij brachten voor hun thuiskomst nog een bezoek aan de speeltuin. De kleuterschool al thans de hoogste klas is dit jaar in Zeeland gebleven. Zij brachten in Mid delburg een bezoek aan miniatuur Walcheren en gingen vandaar met do boot over naar Aardenburg om de speeltuin te bezoeken. De schippers kinderen zijn weer naar het kamp in Hattem geweest. De laagste drie klas sen van de christelijke school brach ten een bezoek aan Miniatuur Walche ren, gingen vandaaruït naar Groede waar onder meer het hertenkamp werd bekeken om vervolgens in Aar denburg de speeltuin te bezoeken en terug te keren via de Braakman waar bog een uurtje werd gespeeid. De vierde en rijfde klas van de christelij ke school gingen naar Rotterdam waar het Dolfinarium werd bezocht en Blij dorp werd bekeken om tenslot te op de terugweg nog een speeltuin te bezoeken. Rode Kruiscoilecte De Rode Kruis-collecte heeft te We meldinge 901,76 opgebracht. ARNEMUIDEN Helemaal alleen staat aan de Hazeburgseweg in Arnemuiden een klein geveltje. De eigenaar is een Belg. die er vermoedelijk graag wat meer muurtjes bij gezien had. Hij heeft wat. vroeger een huisje was gekocht om er een weekend- woning van te bouwen Daarvoor moest er het één en ander gesloopt worden, maar dat liep wat uit de hand en de zaak stortte steeds meer in elkaar. Op die ene muur na. die nu met enig stutwerk overeind gehouden wordt. Hoe het met dat weekendhuisje moet. is voorlopig nog de vraag(Foto PZC). Wedvluchten De pv De Blauwe Doffer" te Hans-j weert nam deel aan twee vluchten j Uitslag St-Quentin: J. Zandstra 1, 6, 7, 8 en 9; I. Sanders 2; A. de Leeuw 3; J. de Ritter 4; J.de Blok 5; L. Theenaar: 10. Uitslag jonge duiver.: D. Ocke 1; R. Bogert 2 en 3. Uitslag; Bourges: A. de Leeuw 1,2 en 3. In de C.C. Zidd-Beveland vlogen op Moulins 435 duiven en het was E.j Vermast uit Yerseke, die een zege behaalde en bovendien met deze pres tatie een kopprijs op het provinciaal concours wist te winnen. R. van de Peijl uit Goes wond de tweede prijs voor C. Vermast uitl Yerseke, 4 en 9 J. Philipse Yerseke, 5 P. de Waart 's Heerenhoek, 6-13-17, J. Claeijssen *s Heerenhoek. 7 Jac. Minn- aara Krabbenaijke. 8 D. Rijk Hein kenszand. 10 F. Dommanchet Hans- weert. Een zeer vlot verlopen con-] cours. Op Pont St Maxence vlogen. 1448 duiven én hier deed dc eerste] duif liefts 1644 m.p.m. P. Willeboerl Kruiningen won de eerste prijs voor J. Claeijssens Hoedekenskerke, 3 H. Remijr. Kwadenöanime. 4 mevr. Minr- aard Yerseke, 5 G. Verbart 's Heeren-i hoek, 6 E. Vermast Yerseke 7 J. Krombeen Kruiningen, 8 gebr. Poel man 's Heer Arendskerke 9 I. Sander- se Hansweert 10 L. van de Klooster Lewedorp. De aangeduide se rie van 2 duiven werd gewonnen door M. van Hekken Kloetinge; de tweede] serie door J. Balverse Goes. De eerste, van 3 duiven door P. Willeboer Krui ningen met 1-60-196 en de tweede door E. Vermast met 6-78-89. De Kring West en Walcheren vanuit] Moulins met 363 duiven, waarvan L. burg tweede, P. Fremouw Vlissingen] 3, B. Neve te Breskens 4. G. de Wever te Schoondijke 5, J. de Hollander Oostburg 6, A. de Putter Cadzand 7,1 i H. Oosterbaan 8. A. de Visser Vlissin gen 9, J. van Oostenbrugge Breskens I 10. Vanuit Pent St Maxcncc werd een kringvlucht georganiseerd door De Grensvliegers te Eede met 478 öui-j ven. A. de Putter Cadzand met 1 en 2 onder andere winnaar Zaanse Klok, W. Standaerd Eede 3, G. Dusarduyn Groede 4-7, H. Calon Schoondijke 5. G. de Wever Schoondijke 6. H. Ooster-! baan Oostburg 8, O. de Vriend Aar denburg 9. A. Duimnck Cadzand. 10. De concoursclub Walcheren vloog van-j uit Pont St Max met 636 duiven. M.i de Ruyter Vlissingen 1. M. Jaspers' Middelburg 2, R. Velthuizen Souburg: 3. L. de Ruyter en Zn Vlissingen 4, Tienpond Vlissingen 5. Van Peer.en en Zn Souburg 6, Aerssens Maas Vlis singen 7, J. Sponselee Souburg 8. I. Joziasse Souburg 9, J. Rijnders Vlis singen 10. Dezelfde club vloof vanuit Moulins met 111 duiven. J. van Beizen Middel burg 1, P. Fremouw Vlissingen 2, A. de Visser Vlissingen 3. Van de Dood- Meerman Vlissingen 4, L. van Wallen burg Souburg 5, Van Peenen en Zn Souburg 6, M. Jaspers Middelburg 7, Aerssens-Maas Vlissingen 8. L. Braet Souburg 9, J. Vens VUssingen 10. De pv De Luchtbode' te Souburg vloog vanuit Pont St Max met 259 duiven. R. Velthuizen 1-7 Van Peenen en Zn 2, J. Sponselee 3. I. Joziassse 4- 9, A. Roskam 5 C. van Eeden 6, C. Arnoys 8. P. Borremans 10. Vanuit Moulins 23 duiven. L. van Wallenburg i. Van Peenen en Zn 2-8. L. Braet 3-7. I. Joziasse 4-6 gebr. Korff 5. De pv De zwaluw te Westkapelfe vloog vanuit Survillier met 246 dui ven. A. Stroo 1, W. Provoost 2, L. van Waasdorp 3-4-6, J. Houmes 5-7-10, J. Hengst 8, P. Hengst 9. De postduivenhoudersvereniging Ds Luchtpost te Yerseke nam met 105 duiven deel aan een wedvlucht vanuit St-Quentin. Uitslag: 1 H. J. van Es; 2, 3, 4 en 5 E. Vermast; 6 gebr. Oele; 7 en 9 M. van Anrooy; 8 M. Pekaar; 10 C. Vermast. Aan dezelfde vlucht werd ook meege daan met 76 jonge duiven. Uitslag: i en 9 Ph. Steketee; 2. 4 en 7 mevr. Minnaard; 3 en 6 J. Oeie-Van Zweden; 5 F. van Hijfte; 8 en 10 J. Duinkerke. Plattelandsvrouwen kwamen bijeen Dezer dagen hield de afdeling Westka- pelle van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen haar laatste bijeen komst vóór de zomervakanties. Het programma van deze avond werd verzorgd en aangeboden door de Ne derlandse vertegenwoordiging van de Carl Freuaenberg-fabrieken *e Wein- heim (Did.) Bij monde van mej. De Groot werd de talrijke aanwezigen een interessan te uiteenzetting gegeven over de aard en de mogelijkheden van de produk- ten van dit bedrijf en de practische toepassing ervan in de hedendaagse textiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 31