,Ik ben naar Londen' Ingenieurs confereren over ,mens en milieu' Bijeenroepen aandeelhouders yan PZEM over onderzoek van rekenkamer is nog prematuur Recreatiecommissie Zeeland binnenkort weer aan de slag 2 ALMANAK PECHINEY-UGINE KUHLMANN: IN 1970 OMZET 15 MILJARD FRANCS D'66 M.-Zeeland over progressieve concentratie Nieuwe regelingen afzet mosselen Lintje voor hoofdambtenaar prov. waterstaat Het weer in Europa DILI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 JUNI 1971 MR VAN AARTSEN OP VRAGEN W. DON: ONDERZOEK NOG NIET AFGEROND MIDDELBURG Commissaris der koningin mr J. van Aartsen vindt als voorzitter van de raad van bestuur van de PZEM, dat het in dit stadium prematuur zou zijn de aandeelhouders van de PZEM bijeen te roepen om te spreken over het onderzoek van de algemene rekenkamer naai de aard en omvang van leverin gen en diensten die via en door de vennootschap zijn verricht voor de bouw van de Domburg -se woning van de directeur. Mr Van Aartsen acht een verant woorde discussie en een gefun deerd oordeel niet mogelijk, zo lang het definitieve rapport van de rekenkamer nog niet op ta fel ligt. Het onderzoek is nu nog niet afgesloten, aldus mr Van Aartsen. Hij heeft dit geschreven aan de heer W. Don. die als statenlid voor de PvdA en vertegenwoordiger van aan deelhouders namens zijn fractie op een spoedige bijeenkomst van aan deelhouders had aangedrongen in een open brief onder verwijzing naar en kele publikaties in de dagbladen. In zijn mededeling aan de lieer Don wijst mr Van Aartsen op de door de heer A. J. Kaland in de statenvergade ring van 15 december 1970 gedane toezegging, dat niet zal worden gerust voordat in overleg met het dagelijks bestuur van de PZEM een zodanige formulering is gevonden, dat een voorstel aan de raad van bestuur kan worden gedaan, waarop deze als het competente orgaan een beslissing zou. moeten nemen. Op 19 januari 1971 lichtte de raad van bestuur de aan deelhouders in over het tot de minis-' ter van binnenlandse zaken gerichte, verzoek inzake een door de algemene, rekenkamer in te stellen onderzoek.' Nader werd aangegeven waarop het! onderzoek zich speciaal zou kunnen richten. Op dezelfde dag zonden gede-; puteerde staten de brief van de raad; van bestuur aan de aandeelhouders! aan provinciale staten. Zij deelden daarbij mee van plan te zijn het rapport van de rekenkamer na behan deling in de raad van bestuur en; voordat een vergadering van aandeel-; houders bijeen zou worden geroepen; aan de staten voor te leggen, opdat! de vertegenwoordigers van de provin-i cie in de vergadering van aandeelhou-; ders het standpunt van de staten; zouden kunnen vertolken. Deze mededeling werd in de staten-! vergadering van 29 januari jongstle-, den voor kennisgeving aangenomen,; nadat de heren dr E. J. Prins en J. A. van Bennekom hadden verklaard, dat.; hun fracties hiermee akkoord gingen., Mr Van Aartsen wijst erop, dat door! dit alles aan de staten precies bekend, is waarop het onderzoek zich zou moeten richten. Het is daarom niet juist nu reeds een oordeel uit te spreken omtrent de omvang van het! door de rekenkamer ingestelde onder zoek alvorens het rapport van de' rekenkamer is verschenen. Geen mededelingen Het onderzoek is nog niet afgesloten, zo wordt meegedeeld. Aanvankelijke resultaten zijn neergelègd in een con cept-rapport. Hiervan is melding ge maakt in De Stem en Het Vrije Volk van 21 mei jongstleden. Naar aanlei ding van deze ontijdige perspublika- ties heeft mr'Van Aartsen in de op diezelfde 21e mei gehouden vergade ring van de raad van bestuur meege deeld, dat het on twerp-rapport aan hem en aan de directeur van de PZEM, ir T. Bogerd. is voorgelegd1 met het verzoek te willen mededelen i of en zo ja tot welke opmerkingen het concept aanleiding geeft. Dit is de! gebruikelijke procedure bij de reken kamer. Over de inhoud van het ontwerp- rapport, dat hem vertrouwelijk was overhandigd, heeft de heer Van Aarts en geen mededelingen gedaan. Eenzei f de informatie over de procedure heeft! hij op verzoek aan de Provinciale Zeeuwse Courant verstrekt. Het leek hem opportuun deze informatie te verschaffen aan de raad van bestuur J alsook aan de PZC (nadat hierom was verzocht) in verband met de daaraan voorafgegane publikaties in genoemde andere bladen. Hetgeen de PZC, evenals De Stem en Het Vrije Volk meedeelden over de inhoud van het concept-rapport is geheel voor verantwoordelijkheid van deze dagbla den. Het steunt niet op mededelingen van de zijde van de voorzitter van de raad van bestuur of van het dagelijks bestuur. .eeuwse Geroep Er is weer veel geroepen gister avond. maar vakmansgeroep icas het niet. Het geroep der vaklie den neemt af en dat is een ver arming van het milieu. Want af gezien van vodden en oud ijzer ophalen behoort de man. die zich daarmee bezighoudt, te roepen. Het minst wat hij kan doen is gewoon .voddeee' roepen, maar een beetje vakman schreeuwt zo iets van .moddevijzeweze'. zodat alles direct duidelijk is. Een slo per hoort .van onderen' te roepen en de melkman moet niet schro men 's morgens de rust te ver storen met een opgewekt .moster nog wat weze'. Met leedwezen constateert een anonieme actiegroep, dat het ech te roepen steeds minder een plaats in het straatrumoer in neemt. Daarom hierbij een drin gend verzoek: roep weer .volluk' als u aan deuren komt en .hoeeeeeiiii' bij ontmoeting van een bekende. En als u een goeie roep hebt. probeer hem op te schrijven en stuur hem ons toe. Zodat ook na de wedstrijd de introductie van nieuw geroep kan voortgaan. Besjoe-oer- Prematuur Alles in ogenschouw nemend moet het' bijeenroepen van de aandeelhouders: van de PZEM in dit stadium prema-i tuur worden geacht. Een verantwoor-, de discussie en een gefundeerd oor-, deel is. zolang het definitieve rapport niet ter beschikking staat, niet moge-i lijk Dat zal eerst, het geval kunnen' zijn nadat het definitieve rapport isj ontvangen en de raad van bestuur het; heeft behandeld. Naar aanleiding van de vraag over het opnemen van een vertegenwoordi ger namens het personeel in de r van bestuur verwijst mr Van Aartsen; naar de behandeling van dit vraagstuk' in de statenvergaderingen van 15 de cember 1969 en 3 juni 1970. Dit punt zal nader in overleg met de bevoegde organen van de nv moeten worden oezien. Datzelfde geldt ten aanzien van de vraag, of de vergaderingen van aandeelhouders in het vervolg in be ginsel openbaar dienen te zijn en zo ja welke voorzieningen daartoe ver-' eist. zijn. Dit onderwerp zal met een. preadvies in de aandeelhoudersverga dering aan de órde moeten worden gesteld. Deze mededelingen van de heer Van Aartsen aan de heer Don staan in een communiqué, dat via het bureau liet voorlichting van de provinciale griffie; is verstrekt. Mr Van Aartsen heeft de heer Don laten weten, dat hij in. verband met de omstandigheden dat deze zijn brief met vragen openbaar heeft gemaakt een samenvatting van zijn antwoord in de vorm van een communiqué ter beschikking van de pers heeft gesteld en dat hij gs een afschrift van zijn brief heeft gestuurd. JONGEMAN (18) WEGENS ONTUCHT MET MEISJES TE ZIERIKZEE .GEPAKT ZIERIKZEE De rijkspolitie te Zie- rikzee heert woensdag een 18-jarige jongeman uit Schouwen in verzekerde bewaring gesteld. De jongeman wordt er van verdacht onzedige handelingen te hebben gepleegd met minderjarige meisjes. Het zou in dit geval gaan om meisjes van vier tot tien jaar. De jongeman die heeft bekend, wordt deze week nog voorgeleid voor dc officier van justitie te Middelburg, mr J. A. Blok. Terneuzenaar brak been bij verkeersongeval TERNEUZEN De Terneuzenaar A. J. G. is woensdagavond na een ver keersongeval met een gebroken been en een gekneusde schouder in het Julianaziekenhuis te Terneuzen opge nomen. G. werd aangereden door een van links komende auto, bestuurd door C. J. B. uit Terneuzen. Het ongeluk ontstond op de kruising Gui- do Gezellestraat - Frederik van Eeden straat. Dokter H. Nijsten verleende de eerste hulp. VANDAAG IN ,DE DOELEN' TE ROTTERDAM VRAAG IS .ZIJN WE BEREID OM TE BETALEN?' Van een onzer redacteuren ROTTERDAM ,Wie er op staat dat zijn afvalwater wordt gezuiverd zalj per jaar 30 meer moeten betalen; dan de rioolbelasting, waarvoor hij nu| wordt aangeslagen. Wie een schone; verbranding wil van al zijn vaste i afval zal 20 per jaar méér aan reinigingsrechten moeten willen beta-i len. Dc autobezitter, die een schone] motor wil en de garantie dat zijn; autowrak wordt vernietigt, zal 70 per jaar voor dit doel moeten opbren gen.' Ziedaar enig droog cijfermateri aal over de financiële opofferingen die wij ons in Nederland zullen moe ten getroosten, walmeer we afdoende maatregelen willen nemen tegen de aanval die we zelf op het milieu van onze samenleving plegen. Vandaag (donderdag) komt het aan de orde op het jaarcongres van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs (KIvI) over .Mens en milieu, prioriteiten en keuze' in de grote zaal van ,De Doelen' te Rotterdam. Een van de inleiders op het congres, dr ir W. J. Beek, directeur van het Unilever Research Laboratorium gaat in zijn pre-advies het kostenvraagstuk niet uit de weg. Hij schrijft: ,Op het ogenblik wordt in Nederland ongeveer f800 miljoen uitgegeven voor de be strijding van de vervuiling die indus trie en bevolking veroorzaken. In de hopelijk niet zo verre toekomst; zal ongeveer 3 miljard per jaar voor; deze zaak worden neergeteld. zitter haalbare opofferingen zijn. Dr ir Beek gaat in een uitvoerige verhan deling in op de vraag: .Wat is de omvang van de milieuverontreini- oing?' Aan het rekenen geslagen is ook dr ir L. J. Revallier, directeur van de che mische reserch en proeffabrieken van de Staatsmijnen. Hij geeft een indruk van de belangrijkste problemen, waar mee de grote chemische industrieën worden geconfronteerd bij hun zorgen om lucht-, water- en bodemverontrei niging te beperken. .Zuiver technisch gezien is er voor de meeste proble men wel een oplossing te vinden. De vraag is alleen: wegen kosten en op-' brengsten tegen elkaar op? En daarbij zijn de opbrengsten schone lucht en schoon water moeilijk te evalueren. Volgens ir Revallier zal het onderzoek zich meer en meer moeten richten op liet ontwikkelen van schone proces sen, die ook voor de industrie voorde len bieden. Het Koninklijk Instituut van Inge- fiieurs wil op dit jaarcongres het onderwerp .mens en milieu' benaderen in een objectieve, niet-emotionele op stelling en niet vanuit een min of meer opgedrongen defensie positie te gen beschuldigingen als „jullie inge nieurs bederven alleen maar ons mi lieu,' zo schrijft de president, ir L. schepers. Het wetenschappelijk deel ervan is daarom in handen gegeven van de Stichting Toekomstbeeld der Tech niek. En deze wetenschappelijke in stelling daagt de organisatie van inge nieurs uit om samen met niet-technici een programma van onderzoek starten, opdat binnen afzienbare tijd een plan van actie kan worden opge steld. komt overeen met de werkgelegenheid; Dat een dergelijke samenwerking van voor zo'n 100.000 mensen (2,5 pet van; onze beroepsbevolking). Ten opzichte: biologen en ingenieurs niet zonder moeilijkheden zal verlopen voorspelt i de ƒ450 die we per hoofd per! prof. dr D. J. Kuenen, algemeen direc- jaar reeds uitgeven voor defensie, moeten de 50 per hoofd per jaar voor een niet-autobezitter en de ƒ120 per hoofd per jaar voor een autobe- teur van het rijksinstituut voor na tuurbeheer in zijn pre-advies. Hij schrijft: De terminologie zal een hin derpaal zijn. De verschillende benader ingswijzen zullen aanleiding geven tot wrevel en wrijving. De ingenieur zal zich teleurgesteld voelen door de naar zijn oordeel te weinig exacte bijdrage van de bioloog. De bioloog zal weer moeite hebben om de ingenieurs besef bij te brengen van de grote complexi teit en vaak onvoorzienbare afhanke lijkheid binnen het totaal van levende: organismen, die een zo belangrijk deel van ons milieu bepalen. Maar hoe dar. ook: laten zij die de technologie be heersen tijdig overleg plegen met hen! die van levende organismen een stu die hebben gemaakt Het. kan voor beide partijen een verhelderende erva-j ring worden. De toekomst van de! mens hangt ervan af.' Het jaarcongres van het KIvI over .Mens en milieu,' vandaag in Rotter dam heeft als eregasten prinses Bea trix en prins Bernhard. VOETBALKOORTS .AJAXITIS' VLISSINGEN-GOESDe Europa cupkoorts was gisteren ook naai Zeeland overgeslagen: tussen acht en half tien 's avonds warer dc straten vrijwel uitgestorven Praktisch geheel Zeeland zat aan de beeldbuis gekluisterd. Gerrit Luyk, .uitbater' van café Nationaal aan de Goese markt liet zijn stamgasten op deze dag een keer aan hun lot over. De haastige tekst op zijn deur (,Ik ben naar Londen') zei genoeg. Diezelfde ochtend arriveerden en kele bussen inet enthousiaste Ajaxsupporters bij de veerboot te Vlissingeo om per eerste gelegen heid (kwart, voor vijf) te worden overgezet. Uitgerust met vlaggen sn hoge hoeden trof onze foto graaf hen aan bij het station in Vlissingen (Foto PZC). TOERIST STELT INTERKERKELIJK RECREATIEWERK OP PRIJS .BESLIST GEEN ZIELTJES WINNEN Grootste concern van Frankrijk DEN HAAG (ANP) Sinds Pechiney Nederland NV op woensdag 31 maart van het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen vergunning heeft voor het exploiteren van een aluminiumfabriek in Vlissingen-oost. hebben de raden van bestuur van Pechiney en van Ugine Kuhlmann, zoals is gemeld, op 19 april jongstle den besloten de beide ondernemingen samen te voegen. Uit documentatie materiaal dat de nieuwe groep Pechi- ney-Uginc Kuhlmann op de internatio nale lucht- en ruimtevaarttentoonstel ling op het vliegveld te Le Bourget bij Parijs het licht heeft doen zien, blijkt onder meer dat de nieuwe on derneming een .holding' wordt die rechtstreeks géén industriële werk-' zaamheden zal ontwikkelen. Die moe dermaatschappij zal verantwoordelijk zijn voor onder meer de algemene beleidslijn en de leiding. Dc industrie- MIDDELBURG De afdeling Noord- en Midden-Zeeland van D'66 houdt een enquête noder haar leden om na te gaan hoe zij staan tegenover de ge dachte san het hoofdbestuur te ko men tot een grote progressieve con centratie van PvdA, D'66 en PPR. Over deze zaak zal onder meer wor den gediscusieerd tijdens de algemene ledenvergadering van de afdeling, die vrijdag 4 juni wordt gehouden in de bovenzaal van de Middelburgse schouwburg. Er wordt bij de enquête onder meer ook gevraagd naar de verwachtingen die men heeft van D'66 in de Neder landse politiek, de activiteiten in Zee land en de invloed, die men heeft op wat D'66 landelijk, plaatselijk en regi onaal doet. Bij de bestuursverkiezing is voorzitter A. J. A. Veldkamp niet herkiesbaar. Evenmin herkiesbaar is mevrouw J. M. Bergwerf-van 't Land. De vergade ring begint om 8 uur. Ie werkzaamheden zullen worden uit gevoerd door de bestaande en nog op te richten dochtermaatschappijen. Het besluit tot fusie is genomen op grond van conclusies van een onder zoek dat in september 1970 begon. Eri zal nog verder onderzoek en studie: volgen. Het resultaat daarvan zal wor-: den voorgelegd aan centrale comité's van de onderneming en vervolgens, zo mogelijk voor het eind van 1971, ter goedkeuring worden aangeboden aan de aandeelhouders in buitengewone algemene vergaderingen. Omzet l it hel materiaal dat de nieuwe groep Pechinev-Ugine Kuhlmann op Le Bourget heeft gepubliceerd, blijkt ver der onder meer dat de omzet naar schatting in 1970 vijftien miljard Franse frank zal bedragen bij een cash flow van 1,5 miljard. CADZAND Dc interkerkelijke recre- actiecommissie West-Zeeuwsch-Vlaan deren gaal, evenals de andere acht commissies in Zeeland die bij de. provinciale interkerkelijke werkgroep j voor recreatie zijn aangesloten, op zaterdag 26 juni weer daadwerkelijk aan de slag. Tot en met 7 augustus zullen de commissies, die.uit verschil lende teams bestaan en worden ge vormd door meest middelbare scholie ren en studenten aan de pedagogische en sociale academie, proheren de re creanten in Zeeland een zo prettig mogelijke vakantie te bezorgen. Het doel van recrcatiecommissics: dc toe risten namens en in opdracht van dc plaatselijke kerken welkom te heten en hen te helpen de vrije tijd zo zinvol mogelijk tc besteden. Voorts wil men de toeristen waar nodig met raad en daad bijstaan. Wika J. A. de Vries uit Schoondijke. die deel uitmaakt van de provinciale werkgroep, vertelde dat nog veel men sen bij de activiteiten van de recrea- tiecommie onmiddellijk aan een ,brok evangelisatie' denken. Hoewel men vanuit een bepaalde zienswijze te] werk gaat. is het echt niet de bedoe ling om nu zoveel mogelijk .zieltjes te winnen'. .Er is eigenlijk niemand', al-J dus de heer De Vries', die zich op. .non-profit' basis met de recreanten bemoeit. Er zijn natuurlijk wel VVV's, maar de primaire doelstelling daarvan is tocht, dat er geld wordt verdiend. Dan heb je natuurlijk overal cam pings, heel goed natuurlijk, maar het gebeurt allemaal op commerciële ba sis. Via de kerken worden jongelui geworven, die een aantal weken na mens de recreatiecommissie op cam pings bezig gaan met ouders en kinde ren Ik zeg met nadruk bezig gaan 9n niet bezig houden. Wij willen niet dat ie mensen wanneer ze hier komen al een stuk amusement aantreffen alsj een soort verlengstuk van het esta-i jlishment. De opzet is de toeristen zelf ook actief aan de organisatie van verschillende festiviteiten te latpn meedoen. De recreatieteams, die uit j vier jongeren bestaan, doen bij de] gasten een beroep op hun eigen crea Uviteit'. Wika de Vries zei bijvoor-j beeld te denken aan de organisatie van een speurtocht. .Misschien zijn et- op een camping wel vaders die door de week nooit thuis zijn om met hun kinderen te spelen. Wij willen die groep vaders er dan toe aanzetten om eens zo'n speurtocht op te zetten. Maar het kan natuurlijk net zo goed iets anders zijn. We hopen op een dergelijke manier te bereiken dat de mensen gewoon mee gaan denken' Volgens de h. :r De Vries heeft de ervaring geleerd, dat de toeristen het werk van de recreatiecommissie, erg op prijs stellen. Maar het valt niet alle i bij de toeristen in de smaak. ,Uit reacties van verschillende cam pinghouders blijkt, dat men het werk van de commissies een warm hart ">ed raagt'. Ontspannen Het nieuwe concern is. wat verkoop betreft, het grootste van Frankrijk, het tiende in grootte buiten de Vere nigde Staten en het vijfenveertigste op de wereldranglijst. Naar schatting verschaft het in en buiten Frankrijk werk aan in totaal honderdduizend personen. De nieuwe combinatie houdt zich be zig met mijnbouw en met de winning en verwerking van bauxiet, chroom, nikkel, uranium, koper enzovoort. Met een produktie van 711.000 ton alumini um in 1970 bezet zij de eerste plaats in Europa en de vijftiende op de wereldranglijst. Uit de produktiecij- fers aan aluminium in 1968, 1969 en 1970 blijkt, dat de produktie in Frank rijk zelf in die drie jaar met vier; procent is toegenomen en in de doch terondernemingen buiten Frankrijk met eenendertig procent. Daarbij valt op dat de afstand tussen de produktie in Frankrijk en die van de dochteron dernemingen daarbuiten steeds kleiner wordt. Dc fabriek in Vlissingen is één van dei achttien waarover de groep beschikt, en wel elf in Frankrijk en zeven! daarbuiten. Onderwijsbenoeming Mevrouw M. Martens-Suy uit Koe wacht is tot onderwijzeres benoemd aan de Sint-Willibrordusschool te Hulst. Zij komt in de plaats van mevrouw A. Baecke-Lauret. DEN HAAG Het bestuur van het produktscliap voor vis en visproduk- ten heeft zich woensdagmiddag in hoofdzaak beziggehouden met mossel- verordeningen. Er zullen nadere voorschriften komen over beoordeling van de kwaliteit van de aan te voeren mosselen. Het is de bedoeling dat de mossels worden be oordeeld aan de hand van één of meer monsters met een zogenaamde; dieplepelapparatuur. Iedere kweker is verplicht vóór of bij aanvoer van; mosselen in Yerseke de lading van zijn schip door middel van deze appa ratuur te laten bemonsteren. De mos seladviescommissie vindt dat voor het1 komend seizoen hogere kwaliteitseisen1 moeten gelden. Er zullen nu ook eisen gesteld worden aan de schelpgrootte van de mosselen. De huidige bodemprijs van 12 gulden per ton is met een gulden verhoogd. In overeenstemming met het voorstel van de mosseladviescommissie wordt met ingang van het mosselseizoen 1971/72 de heffing voor het mossel fonds op twee gulden per ton gesteld. f 1,70 ten laste van de kweker en f 0,30 ten laste van de handel en de inleggerij. De kosten van de dieplepel- graafapparatuur. een bedrag van onge veer 105000 gulden, kunnen slechts ten dele (voor circa 40.000 gulden) uit de reserve van het mosselfonds wor den gefinancierd. Het is de bedoeling lange tijd in dit gebied werkzaam. de resl te™g le betalen door een bood de heer I. C. Wieland. technisch tijdelijke verhoging van de huishoude hoofdambtenaar in de dienstkring "Jke heffing met vijf cent per 100 Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een cadeau: kilogram mosselen, zowel voor dc aan. Namens het personeel van het kweker als voor de handel en de Voor veertig jaar overheidsdienst MIDDELBURG Woensdagmorgen ontving de heer L. F. Kayser, tech nisch hoofdambtenaar van de afdeling droge waterstaat bij de provinciale waterstaat uit handen van de commis saris van de koningin, mr J. van \artsen de gouden ere-medaille in dr •irde van Oranje-Nassau wegens het hereiken van het veertigjarig ambtsju bileum. De plechtigheid die plaatsvond in Mid delburg ten huize van de heer Kayser in Middelburg, werd bijge woond door onder anderen de hoofd ingenieur-directeur van de provinciale waterstaat, ir W. de Beijl, die de heer Kayser een enveloppe met inhoud overhandigde, waarbij mevrouw Kay ser met een bloemetje werd verrast Namens het personeel in Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer Kayser was voor Behalve het organiseren van allerlei; festiviteiten worden ook kerkdiensten gehouden. Verder willen de interker kelijke recreatiecommissies mogelijk maken om in een ontspannen sfeer over geloofszaken te praetn. De jonge ren die tijdens het hoogseizoen in Zeeland aan het werk gaan, komen uit het hele land. Voor het geld hoeven ze het niet te doen. Wika de Vries: ,ze krijgen ongeveer vijfentwintig gulden zakgeld per week. Dat is niet veel. maar ze beschouwen die paar weken dat ze hier zijn als een echte vakan tie'. De teams gaan nooit volgens een bepaald schema te werk. Er wordt gekeken naar welke activiteiten op een bepaald moment behoefe staat'. De teamleden worden niet zo maar: .losgelaten' op de recreanten. Hun werkzaamheden worden door predi-i kanten uit de streek bij toerbeurt gecoördineerd. Dit komende vakantie seizoen zullen ongeveer 140 jongeren zich bezig houden met het interkerke lijke recreatiewerk in heel Zeeland.. Voor wat West-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, op de camping .Zeebad' te Breskens. De Panneschuur' te Nieuw vliet en .De Zwinhoeve' in Retranche- ment kunnen de kampeerders op de aanwezigheid van de recreatieteams I •ekenen. (ADVERTENTIE) bureau Middelburg kreeg de heer Kayser uit handen van de heer J. J.' van de Sande, hoofdcommies afdeling] beheerszaken van de droge water-1 staat, eveneens een cadeau aangebo-i den. De heer Kayser was van zijn veertig jaar overheidsdienst ruim 39 jaar werkzaam bij de provinciale wa terstaat in Zeeland. inleggerij. Er is ook nog even over haring j gepraat. Diepgevroren haring behoeit voortaan bij aankomst niet direct meer op de veiling te komen. Verder] Is het toegestaan, lichtgezouten haring aan te voeren in plastic emmers. Dc emmers moeten worden verpakt in een krat van minstens vier ammers. i Kamermuziek door Zeeuws Orkest MIDDELBURG Hel Zeeuws Orkest brengt vandaag (donderdag) een pro gramma van kamermuziek in de foyer van de concertzaal te Middelburg, dat wordt aangeboden aan de vereniging van vrienden van het Zeeuws Orkest Het programma, dat om acht uur begint, omvat onder andere een con cert voor altblokfluit, cello, strijkere en cembalo van Telemann, liederen van Schumann en Duparc, een blaas- kwintet van Reciha en een strijkkwar tet van Haydn. De bejaardenreis oude stijl heeft zich zelf overleefd zo laat het comité ,Reis voor bejaarden' in oen schrijven aan alle Wemeldingse bejaarden weten. Omdat er nog een spaarpotje is, ge kweekt van vroegere overschotten, zal dit nog een reis worden gehouden en wel naar Brabant waar onder andere een bezoek gebracht zal worden aan .De Warande' in Oosterhout, mits de genen die meegaan er een bedrag van 15 gulden voor over hebben om dit reisje mee te maken, want, zoveel zit er nu ook weer niet in het spaarpotje dat een gratis reis aangeboden kan worden. Het comité meent dat in de toekomst de bejaardenbond de reis lust op voldoende mate kan bevredi gen. Als datum voor de reis is vastge steld woensdag 23 juni. Ledenvergadering NeVoBo Zeeland Vrijdagavond houdt de NeVoBo, dis trict Zeeland, in het Slot Ostende te Goes een algemene ledenvergadering. Besproken wordt onder meer de com- petitieopzet voor het. komende sei zoen. Tevens zullen de spelers gehul digd worden die het afgelopen seizoen het kampiccnscha in lnm klasse heb ben weten te behalen. De vergadering begint om 19.30 uur. RT c. Athene, rwaar bewolkt 34 Barcelona, half bewolkt 32 Bordeaux, licht bewolkt 3* Brussel, onweer IJ Frankfort, zwaar bewolkt tl Helsinki, onbewolkt 71 Innsbruck, half bewolkt 31 Kopenhagen, onbewolkt 3» Lissabon. licht bewolkt 19 Londen, onbewolkt 22 Luxemburg, licht bewolkt 3 Madrid, onweer 3 Malaga, licht bewolkt 36 Mallorra. rwaar bewolkt 34 MUnchen, zwaar bewolkt 3 Nice. Ucbt bewolkt 3 Parijs, zwaar bewolkt 36 Rome, onbewolkt 33 Split, licht bewolkt 23 Wenen, onweer 36 ZUrich. half bewolkt 33 In de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. VERWACHT... ZONNIG Zonnig weer, maar later op de dag kans op een lokale onweershui. Mali- ge tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Maximumtemperaturen rond 2fi graden, maar op de Wadden ongeveer 18 graden STRAND WEERSVERWACHTING Het hoge drukgebied boven Scandina vië houdt een warme oostelijke stro ming in stand. Ook vandaag zonnige perioden bij 22 tot 24 graden. Veel later vijftien graden. Vooruitzichten voor deze week: aanhoudend zomers strandweer. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag. Zonnig, vrij warm en slechts een klei ne kans op een hui. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor vrijdag Aantal uren zon: negen tot vijftien; min. temp.: nul tot vier graden boven normaal; max. temp twee tot zes gra den boven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur. 9.i procent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent Voor zaterdag: Den Helder 11 Eelde 9 'f De Bilt 9 20 Vlissingen 11 Vlv. Zuid Limburg 10 20 Gem. over Nederland 10 1" ZON EN MAAN Zon op 04.24 Maan op 16.19 onder 20.53 ondor 01.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2