PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPTIMISME IN BRUSSEL B en w Middelburg willen culturele raad en directeur culturele dienst' Engeland-EEG: Witteveen Protest van leiders Praagse lente' beroep op België Vandaag in de krant... .SPECTACULAIRE ACTIES' IN DE WEGENBOUW AANGEKONDIGD Manifest uitgegeven in Parijs Parlement en conflict FABRIEK IN WAALWIJK DICHT - VOOR 200 MENSEN ONTSLAG 214e jaargang - no. 109 WAARIN OPGENOMEN DE MI D D ELB U RGSE, VLI SSI NG S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dlr«ctf» NV Beh. Mij. van Ja CV Piwlncld» Zaauwit Coui lur. VII»»., Walltr. 56-60, tal. 3144 (kil rad. 4799, l Zlarlkiaa, rad. lal. 3343, adm. tal. 2094 Advarlar Dinsdag 11 mei 1971 Opwarmertje voor Panther Pagina 2 (Van onze correspondent) BRUSSEL Vandaag spreken de zes EEG-landen opnieuw met Groot-Brit- tannic en het heet dat zij daarbij nu langzamerhand in de beslissende fase zijn gekomen waarin zal worden besloten over al of niet toetreden van koningin Elizabeths rijk lot de gemeenschappelijke markt. Over tien dagen zullen pre mier Heath en president Pompidou elkaar in Parijs ontmoeten en dan z.ou het toch eigenlijk zo moeten zijn dat er overeenstemming bestaat over de knel punten die er thans nog zijn. Het scheen gisteren in Brussel dat erj onder de druk van de omstandigheden toch icn zeker optimisme in de lucht kon hangen. Minister Luns die de besprekingen van gisterochtend van: de ZiS heeft bijgewoond zei dat eri naar zijn mening vo< het eerst se dert 1969 wat Licht scheer te zijn gekomcr I de ond:rhandelingen. Drie punten stonden op de agenda; van de Europese ministerraad: Het aandeel van Engeland in de financiering van de EEG-begrot,ing; Invoer van zuivelprodukten uit Nieuw-Zeeland en van suiker uit de landen van het Gemenebest in het Caraibische gebied en Het sterling-probleem. Het eerste en het laatste punt scheen het meest ingewikkeld en zij hielden dan o"k oeste mogelijkheden tot verschil van opvatting tussen de zes Overeenstemming Vandaar waarschijnlijk dat de raad met dj suiker en de zuivel is begon nen. De oplossingen zijn nog niet rond, maar er bleek een mogelijkheid tot overeenstemming. Frankrijk ver klaarde zich met betrekking tot de suiker bereid de huidige situatie voort te zetten en na bijvoorbeeld 1974 of 1975 zou er dan een soort associatie akkoord tussen de gemeenschap van zeven of eventueel van tien en die gebieden kunnen worden gesloten. Iets moeilijker was het voor de zuivel omdat de Fransen daarin het been stijf hielden. Nederland heeft in de raad gepleit voor een wereldwijde overeenkom., waaraan Nieuw-Zeeland dan zou moeten meedoen. Het zag er gisteravond naar uit de de speciale commissie de zaak zal raan bestude ren. Met betrekking tot de Britse deelne ming aan de financiering van de ge meenschap is er een Frans voorstel op tafel gekomen. In zeer grote lijnen komt dat er op neer dat op 1 januari 1974 het Engelse aandeel ongeveer 19,2 procent moet zijn oin tenslotte na vijf ar ïgeveer 23.5 procent te worden. Dat laatste percentage is gebaseerd op het t uto nationaal produkt van Engeland, vergeleken met dat van de andere partners in de vergrote ge meenschap. Er wordt echter een cor- GOLDSTLCKKR Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 4, 5 en 7. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 9. Sport op pagina 10. Televisie op pagina 11. Financieel nieuws op pagi na 11. rectiefactor toegepast en die der' jaarlijks zodat het percentage van de bijdrage oploopt van 19,2 tot 24Va procent. Het verschil tussen het bedrag dat Engeland zou moeten beta len en dat het werkelijk betaalt als gevolg van die correctiefactor moet door de zes worden bijgepast. Maar daarna is het uit met de gunstige jorwaarden en er komen dus niet nog eens drie overgangsjaren, zoals Engeland ~crst heeft gevraagd. De ministers van financiën hebben gi: or..liddag lang over het vraagstuk gepraat. Zij konden constateren dat het in principe door de vijf partners van Frankrijk wel werd aanvaard hoe wel er natuurlijk geen overeenstem ming was over het percentage. Van ochtend, voordat de zes de Engelse minister voor Europese zaken Rippon ontvangen, vergaderen zij er weer over. Sterling Het sterling-vraagstuk valt ook weer uiteen in drie hoofdstukken: de kapi taalbewegingen van het pond, de vere nigbaarheid van het pond als reseve- valuta met de monetaire en economi sche unL van de gemeenschappen en de onderlinge financiële bijstand. Mi nister Witteveen heeft een pleidooi gehouden om de kwestie van de pond- overschotten niet alleen negatief te bekijken. Hij erkende dat Engeland inderdaad met grote ecinomische pro- (Zie slot pag. 3 kol. 7 DEN HAAG (ANP) Bij een ernstig verkeersongeluk op de autobaan Roer- gebied-Hannover nabij Kamen in de Westduitse deelstaat Noord-Rijnland- Westfalen is de Nederlandse vracht wagenchauffeur J. van Santen uit Ot- terlo (bij Ede) om het leven geko- Het slachtoffer kwam met zijn vrachtwagen in botsing met een met 36.000 liter benzine geladen tankwa gen. Na de botsing explodeerde de grote benzinetank en enkele seconden later stonden beide auto's in brand. De chauffeur van de tankwagen kon zich nog redden en liep slechts lichte verwondingen op maar de Nederland se chauffeur verbrandde in zijn wa gen. De brandweren van verschillende steden uit de omgeving bestreden het vuur. Het verkeer moest over een secundaire weg worden omgeleid. KAMEN (West-Duitsland) Een beeld van de zwaargehaven- de tankwagen na de explosie. OP 90 BOUWOBJECTEN 5500 MAN IN STAKING UTRECHT (ANP) De vakver eniging ,Het Zwarte Korps' heeft maandagochtend aange kondigd dat de stakingen voor een nieuwe bouw-cao wat de we genbouw betreft, deze week met enkele spectaculaire objecten zullen worden uitgebreid. Ook deze acties zullen, gelijk bij de reeds stilgelegde objecten, voor onbepaalde duur zijn. Een woordvoerder van het zwarte korps zei dat wegens een speciale aard van de wegenbouw. de werk zaamheden aan één object zijn vaak over kilometers uitgestrekt nog PARIJS (APP-DPA) Vijf pro minente persoonlijkheden van de .Praagse lente' in 1968 in Tsjecho-Slowakije hebben een manifest opgesteld waarin zij uitdrukkelijk protesteren tegen het 14e congres van de Tsjecho- slowaakse communistische par tij dat op 25 mei gehouden zal worden. Het congres vertegenwoordigt naar hun mening niet de gehele communis tische partij in liet land maar alleen een geselecteerde groep die na de uit sluiting van een half miljoen partij leden is ontstaan. De ondertekenaars van het: manifest zijn Eduard Goldstucker. die tijdens de periode-Dubcek voorzitter van de Tsjechoslowaakse schrijversbond was; Jiri Pelikan. in dezelfde periode alge meen directeur van de televisie; Ota Sik. oud-vice-premier en minister van economische zaken; Zdenek Hejzlar. oud-directeur van de Tsjechoslowaakse radio en Josef Pokstel, econoom en ju rist. het vertrek van de buitenlandse troe pen van Tsjechoslowaaks grondge- herstel van de democratische en bur gerrechten; beëindiging van politieke vervolgin gen. processen, arrestaties en derge lijke; vrijheid van wetenschappelijk onder zoek en artisticiteit. Anderzijds nodigen zij de buitenlandse communistische partijen uit aan het congres deel te nemen en hun afkeu ring uit te spreken over de militaire interventie van de Warschaupacttroe- pen op 21 augustus 1968. Processen Tijdens een persconferentie in Parijs waarop Pelikan en Goldstucker aan hun manifest bekendheid gaven, we zen zij er nog op dat in Tsjechoslowa- kije nieuwe processen in voorbereiding zijn, bijvoorbeeld tegen de vroegere mi nister van binnenlandse zaken Josef Pavel, zijn plaatsvervanger Rvlar en het vroegere hoofd van de Tsjechoslo waakse film Alois Polednak. Op de vraag wat het lot is van andere leidende figuren van de .Praagse lente' gaven Pelikan en Goldstucker de vol gende aanwijzingen: Alexander Dubcek werkt in Bratislawa als klein employé op een fabriek voor bosbouwmechani- satie; Josef Smrskovsky, oud-voorzit ter van de nationale vergadering, is ziek; Zdenek Mlynar, oud-partij-secre taris, werkt op de academie voor we tenschappen als taalkundige; Josef Sla- vik. eveneens oud-secretaris van de partij, werkt als kraandraaier in de bouw. TV-U1TZENDING KAMERDEBAT OVER EORMATIE HILVERSUM (ANP) De NOS- televisie zendt vandaag om 23.10 uur via Nederland I een samenvatting uit van de vergade ring van de tweede kamer, die onder meer aan de kabinetsfor matie is gewijd. Indien de tweede kamer vandaag besluit om morgen een debat te houden over het aanwijzen van een kabinetsformateur zal de NOS-televisie dat debat recht streeks via Nederland II uitzen den, waarschijnlijk vanaf elf uur 's morgens. Een samenvatting van dit debat zal van 18.00 tot 18.45 uur via Nederland I worden uitgezonden. De NOS-radio zal aan de debat ten in de tweede kamer aandacht schenken in samenvattingen van ongeveer tien minuten, die elk uur zullen worden uitgezonden. Vandaag zijn deze samen vattingen in principe te horen 's middags via Hilversum II, te be ginnen vanaf 13.30 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur via Hil versum I. Morgen worden de sa menvattingen vanaf 11.50 uur uit gezonden via Hilversum II en van af 19.55 uur via Hilversum I. niet kan worden gezegd welke werk zaamheden zullen worden stilgelegd.; Wegens diezelfde speciale aard kan| men wat betreft de wegenbouw .geen: wonderen' verwachten van de één uur werkonderbreking van aanstaande woensdag, aldus de woordvoerder. ,ook al staan wij sympathiek tegeno ver die actie'. In de bouw is maandag een groot aantal werken voor onbepaalde tijd stilgelegd. De vakbonden verzwaren daarmee hun acties die zich de afgelo-i pen week voornamelijk tot .priksta- kingen' beperkten. 5500 man in staking Maandag Is op bijna 90 óbjecten ge staakt door 5500 bouwvakkers. Daar bij waren 45 objecten (3150 man) die! voor onbepaalde tijd .plat' liggen. X (300 man) voor drie dagen, 14 (850 man) voor twee dagen en 22 (1200 manvoor een dag. De heer A. Buys voorzitter van de Bouwbond NVV zei dat de strategie waartoe zaterdag is besloten (het door elk van de twaalf actiecentra in het land voor onbepaalde tijd stilleg-; gen van drie a vier objecten) goed is' uitgevoerd. Over enkele dagen zak worden besloten over een eventuele! uitbreiding van het aantal objecten waarop voorlopig niet zal worden ge- j werkt. BRUSSEL. AMSTERDAM. NEW YORK (ANP) Prof. Witteveen. Nederlands minister van financiën, heeft maandag in Brussel opnieuw een ernstig beroep gedaan op zijn Belgische en Luxem burgse collega's om in het belang van de Benelux alsnog te besluiten de Bel gische frank zwevend te maken. De Nederlandse bewindsman verklaarde maandag in Brussel, dat hij ook ge- zegd heeft, dat het dan de bedoeling is de koers van de gulden en de Belgi- j sche frank zo dicht mogelijk bijeen te houden. Dat zou de noodzakelijkheid kunnen inhouden, van op eikaars geld markten te moeten interveniëren, al dus prof. Witteveen. Om acht uur maandagavond kwam het Belgische kabinet bijeen om over deze kwestie een besluit te nemen. Wisselen De Nederlandse bankinstellingen en, wisselkantoren hebben onderling af gesproken de buitenlandse vakantie gangers en Nederlanders die buiten lands geld willen wisselen, terwille te, blijven, ondanks de onrust en onze-' kerheid op de valutamarkten. Buiten landers die dollars aanbieden worden geholpen voor redelijke bedragen om hun vakantie te kunnen blijven door brengen. Op de 60 kantoren \an de grenswissel kantoren gelden geen limieten meer en alle valuta's, met uitzonderingen van D.-marken, Zwitserse francs en Oostenrijkse schillings, worden voor lopig aan- en verkocht tegen een koers die 4 pet lager is dan de laatste offi ciële koers van dinsdag vorige week. De aankoopprijs voor de dollar komt hiermee op 3.44 en de verkoopprijs op 3.54. De D.-mark wordt bij de grenswisselkantoren op 98,50 aan gekocht en op 102,50 verkocht. Nog niet duidelijk Na de eerste volle dag van bedrijvig heid op de wisselmarkten is de naaste toekomst van het internationale mo netaire stelsel nog niet duidelijk, zo meent men in bank- en wisselmarkt kringen in New York. Het zweven van de Westduitse mark en de Nederlandse gulden hebben deze valuta's nog niet; uit het strijdperk van de speculatie gehaald. Maar het is toch nog te vroeg i om te zeggen dat de maatregelen niet doeltreffend zijn. /Wie weet' of .vraag me dat volgende week nog maar eens' waren de meest gehoorde antwoorden die wisselmarkt-1 deskundigen gaven. Ze noemden het gedrag van de markt besluiteloos. De maatregelen die in Europa zijn geno men om de stroom speculatiedollars in te dammen, zullen waarschijnlijk op korte termijn wel effect sorteren, zo meent men in New York. Op langere termijn kan er echter van alles gebeu ren. V*; Gezamenlijk pamflet MARNE VERGIFTIGD De drie bouwbonden en het Zwarte Korps hebben een pamflet laten druk-; ken dat vandaag in een oplage van! 150.000 exemplaren over alle bouw werken zal worden verspreid en dat alle bouwvakkers oproept tot deelne ming aan de werkonderbreking van woensdag. PARIJS (AFP) De rivier de Manie is vergiftigd door een fabriek In de buurt van Parijs. Een sluiswachter sloeg alarm nadat hij veel dode vissen had zien drijven. De drinkwatervoorziening uit de rivier Is gestaakt. Er wordt voor lopig met tankwagens water aange voerd. LICENTIE AAN UNISCHOEN INGETROKKEN WAALWIJK (.ANP) Voor Uuischoen NV in Waalwijk is de mogelijkheid voor produktie op rendabele basis vervallen doordat Wolverine World Wide Ine. heeft besloten haar licentie aan Unischoen niet te handhaven. Dit staat in een communiqué dat Unischoen maandagavond heeft gepubliceerd. De directie heeft besloten de produktie eind mei te stoppen. Vrijwel het gehele personeel van ongeveer 200 man moet worden ontslagen. De uitkering van lonen en vakantiegelden is gewaarborgd. Vakbonden, ondernemingsraad en personeel zijn ingelicht. Unischoen heeft op 30 maart jl surséance van betaling gevraagd. Dat was nood zakelijk om produktie en exploitatie op rendabele voet voort te zetten. VERBETERING CONCERTZAAL PRIORITEIT MIDDELBURG B en w van Middelburg hebben de gemeen teraad in hun gisteren, maan dag, verschenen cultuurnota het voorstel gedaan over te gaan tot instelling van een culturele raad, eventueel uit te rusten met bestuurlijke bevoegdheden. Men wil dan tevens de culturele zaken onderbrengen in een daartoe in te stellen tak van dienst, die b en w .Gemeente lijke Culturele Dienst' willen noemen en de leiding van deze dienst opdragen aan een direc teur. Daarmee zal een reeds ge ruime tijd levende wens verwe zenlijkt worden, de aanstelling van een functionaris, uitsluitend belast met de behartiging van de veelzijdige en vooral in de laatste jaren sterk gegroeide culturele belangen in Middel burg. De culturele raad zou uit minimaal negen en maximaal vijftien leden moeten bestaan. B en w zijn xan mening, dat aan deze raad. wanneer deze bewezen heeft goed te kunnen functioneren, na verloop van tijd be stuurlijke bevoegdheden zouden kun nen worden overgedragen. Betwijfeld wordt daarbij of de com missie voor culturele zaken uit de gemeenteraad na de instelling van de culturele raad nog bestaansreden zal hebben; doublures moeten vermeden worden. In verband hiermee hebben b en w wel gemeend, het aanta! leden van de gemeenteraad m de culturele; raad op met minder dan vier te! moeien stellen, buiten het lid uit het college van b en w In de cultuurnota zeggen b en w da* het nog rijkelijk vroeg lijkt nu reeds aan te geven welke bestuurlijke be voegdheden te zijner tijd voor over dracht in aanmerking zullen komen. .Wanneer wij', aldus het college in de nota, ,ter illustratie, daartoe toch een poging willen wagen, zouden wij noe- nx., het bestuur over bepaalde cultu rele accommodaties schouwburg, concertzaal en dergelijke die nu nog door afzonderlijke stichtingen worden beheerd wanneer deze eenmaal in een op te richten tak van dienst zouden zijn ingebracht. Een dergelijke wijze van bestuur zou naar ons oor deel goed passen in de gedachte dat culturele instellingen als de hierboven bedoelde ondanks duidelijke begren zingen ook duidelijke onderlinge raak vlakken. zo geen .overlappingen' heb ben. zodat een goed gecoördineerd en op elkander afgestmd bestuur noodza kelijk is'. B en w stippen nog aan. dat de vergaderingen van de culturele raad in beginsel openbaar behoren te zijn. In het hoofdstuk van de nota. dot de instelling van een culturele raad be handelt. zeggen b en w. dat cultuur nimmer een aangelegenheid van slechts zeer weinigen mag zijn: zoveel mogeijk mensen zouden daaraan deel moeten hebben. Daarom voelt het col lege aan een overleg- en adviesorgaan van brede samenstelling Overzichtelijk Instelling van een gemeenteijke cultu-1 relc dienst maakt het mogelijk liet culturele deel der gemeentelijke huis houding gemakkelijker te overzien een aparte begroting, rekening en boekhouding voor het gehele culturele terrein en eventueel over te gaan tot inbreng van de culturele accom modaties in een beheersxar dei uit eindelijk voor zoxer gewenst zal val-» len onder de bestuurlijke bevoegdhe den van de culturele raad. na delega tie. .Het is wellicht niet overbodig', aldus, b en w in de nota, ,op te merken dat wij aan die inbreng geen behoefte hebben indien en zo lang a3n de culturele raad geen bestuurlijke be voegdheden zijn toegekend. De bestu ren van stichtingen als de stiohMng De Middelburgse Schouwburg er. de Stichting Concert- en Gehoorzaal 1945 vervullen htm taak niet zodanig dat wij behoefte gevoelen deze taak door de gemeente te doen overnemen. Pas wanneer deze .overname' zou kunnen geschieden door de culturele raad en- of subcommissies daaruit zouden wij daarvoor gevoelen'. In een nog ruw aangegeven taakomschrijving van de directeir van de culturele dienst, die bij voorkeur ook als secretaris van de culturele raad zou moeten optre den. noemt de nota de volgende werk zaamheden: het verstrekken van ad viezen, onder meer aan b en w, het verrichten van uitvoerende werkzaam heden. het onderhouden van contacten en het voeren van overleg met de op cultureel terrein werkzame instellrn-l gen. het bijstaan van de culturele j raad. ook voor wat betreft de uitoefe ning van diens bestuuriijkse bevoegd-; heden na eventuele overdracht daar-l In een inleidend hoofdstuk van de i cultuurnota schrijven b en w. .Een! van de veranderingen die onze samen leving sterk gewijzigd hebben en nog Zie slot pag. 4 kol. 1 /andaag begint een nieuw parlement, met zijn dage lijkse werk temidden van de Nederlandse samenleving. Het wordt geen gemakkelijke periode; men mag verwach- PSP ten, dat allerlei partijen of groepen van partijen fel tegenover elkaar zullen staan. Sommigen in dit land ergeren zich daaraan: ze vinden het geen verheffend schouwspel wan neer politici trachten van het parle ment een boks ring te maken, ze hou den niet van scherpslijperij en menen daarom dat de politiek een onwaardige professie is geworden. We geloven, dat het met die onwaardigheid nogal mee valt: de kamer is nu eenmaal 's lands vergaderzaal en dat houdt in dat al ie emoties die zich in het land afspelen, ook dasir tot uiting komen. Het is een illusie te menen, dat de volksvertegen woordiging zich in volledige harmonie aan 'slands zaken zou kunnen wijden. Harmonie is niet het kenmerk van de democratie: integendeel, het conflict behoort tot het wezen van deze rege ringsvorm. Het conflict is onderdeel van de men selijke samenleving en komt in het openbare leven intensief naar bui ten: allerlei groepen vaak met aan elkaar tegengestelde belangen ne- men aan de nationale discussie deel. Voortdurend ziet, hoort of leest men over de georganiseerde landbouw, over de vakbeweging, over medici, over on derwijzers, over ondernemers, om en kele te noemen: ze willen allemaal we! het een of ander. Ze houden congres sen om over de hoofden van de be zoekers met anderen en vooral met de regering te debatte ren. ze proberen de publieke opinie te f hAHlliPl bereiken en te mobi- H J liseren. Er gaat geen dag voorbij of aan de Nederlandse samenleving wordt wel de mening van deze of gene belangen groep meegedeeld. Bepaalde uitdruk kingen wijzen er op, dat in sommige verhoudingen de harmonie ver is te zoeken: zo spreekt men over het ,ioon- front', over het .prijzenfront', woorden die op spanningen duiden. Natuurlijk zijn uitingen van belangen groepen vooral bedoeld om druk uit te oefenen, druk op regering en parlement. De parlementaire behande ling is daardoor vergeleken bij vroe ger van karakter veranderd: zij is een behandeling-in-hoger-beroep gewor den. Enige maanden geleden bleek dat duidelijk, toen de loonmaatregelen van de regering werden behandeld: de vak beweging had een proteststaking uitge schreven en daarmee haar uiterste strijdmiddel in het geding gebracht om de kamer te beïnvloeden. Actiegroepen weten het Binnenhof te vinden voor hetzelfde doel, petities, handtekenin gen, ze worden herhaaldelijk aangebo den. terwijl spandoeken met leuzen opgewekt worden meegedragen. Om gekeerd gaat het parlement meer dan vroeger ,de boer' op: het schuwt het contact met de samenleving aller minst, zoals de gang van zaken in het noorden van het land heeft duidelijk gemaakt. In de afgelopen zittingspe riode hebben de kamercommissies hoorzittingen gehouden in diverse de len van het land over onderwerpen, die daar actueel waren. Steeds meer speelt het parlement in de openbare discussie de rol van .laatste instantie'. Deze ontwikkeling vergt van de ka merleden kennis van zaken en vooral ook politieke moed. Ken nis van zaken, omdat men de argu menten van de belangengroepen moet taxeren, politieke moed omdat de cou rage moet worden opgebracht zo no dig dwars in te gaan tegen wat op een bepaald ogenblik de zin van het mo ment schijnt, maar in feite de waan van de dag kan wezen. De politicus staat in bepaalde gevallen ook voor de opdracht eventueel impopulaire beslui ten te verdedigen tegenover de achter ban. Een achterban, die vaak direct bij het bewuste probleem is betrokken. Een beslissing, die in de kamer zinvol leek. kan in zo'n geval voor een indivi dueel politicus wel eens heel moeilijk worden, vooral wanneer hij in een ro kerig verkiezingszaaltje zit met be langhebbenden, die zich in de steek voelen gelaten. In dergelijke gevallen is de harmonie zelfs met de eigen par tijgenoten afwezig Het parlement, dat vandaag zijn werk begint, zal zonder enige twijfel ook weer een parlement van con flicten wezen. Daar moet men niet van schrikken: zo hoort het namelijk. De ze nieuwe volksvertegenwoordiging dient, dan ook met te worden beoor deeld naar de harmonie van haar op treden. maar naar de wijze waarop zij de conflicten in de Nederlandse sa menleving zal verwerken. Conflicten, die zii niet uit de weg mag gaan. Zou zij dat wel doen. dan zal moeten wor den herinnerd aan een gebeurtenis, zich eens afspelend in de Amerikaanse senaat. De senaatspredikant dr Edward Everett Hale stond wat te peinzen in de vergaderzaal, toen iemand hem vroeg: .Wel, dr Hale, bent u aan he' bidden voor de senatoren De predi-' kant schrok op uit zijn gepeins, schud de het hoofd en zei: .Nee, ik kijk naar de senatoren. Daarom bid ik voor het land' Het ontwikkelen van het Frans-Brit se supersonische vliegtuig Concorde kost volgens de schatting van het ogen blik 885 miljoen Pond Sterling (onge veer 7 miljard gulden). Dat heeft de Britse minister van handel en indus trie, John Davies, maandag in het La gerhuis bekendgemaakt. In december vorig jaar werd ende ontwikkelings kosten nog op 825 miljoen Pond Stee ling (ongeveer 6,9 miljarc gulden) g* ■MUL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1