Bundeling commissies bejaardenzorg Zeeland Overdracht eerste 22 woningen torenflat bouw Magistraatwijk Voorstel met tegenzin: extra krediet voor de ambtswoning Duitse bestuurders te gast in Borsele Lijnvrachtschip Caracas' kiest spoedig het ruime sop Voorlopig voorstel: beperkt restaurant in de Schouwburg Uitgebouwde commissie bejaardenoorden Holland Festival in Middelburg Voorstelling van Centrum' ffaat nu door op 16 mei bloemengroel Weekrapporten Afwijkende bouw in vergelijking met Goes en Vlissingen Congressen Drie Zeeuwen naar concert in het concertgebouw DAG VAN EUROPA OP 5 MEI PATIENT STAK BED IN BRAND IN GASTHUIS WOENSDAG 5 MEI 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 GEDEPUTEERDE STATEN BESLUITEN TOT: MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben be sloten het werk, dat momenteel door een drietal provinciale com missies (en één werkgroep) op het terrein van de bejaardenzorg wordt gedaan, onder te brengen in één .provinciale commissie bejaardenvoorzieningen'. Deze reorganisatie houdt de opheffing in van de bestaande commissies, te weten de commissie voor de bejaarden oorden (waaruit automatisch voort vloeit de liquidatie van de werkgroep bejaardenoorden), de planningscom- missie bejaardenhuisvesting en de coördinatiecommissie bejaardenvoor zieningen. Voorts zal de Zeeuwse raad voor maatschappelijk werk worden verzocht de taak van de door liem ingestelde werkgroep open bejaarden- werk te laten uitoefenen binnen het verband van de nieuwe provinciale commissie. De provinciale commissie bejaarden voorzieningen is in feite een uitge bouwde commissie bejaardenoorden, welke in artikel 17 van de wet op de bejaardenoorden verplicht is gesteld. Gedeputeerde staten hebben zich op het standpunt gesteld, dat bij de be leidsvoorbereiding ten aanzien van de bejaardenzorg een optimale coördina tie gewaarborgd dient te zijn. Gedeputeerde staten zullen ernaar streven, dat in de commissie personen worden opgenomen, die voortkomen uit zoveel mogelijk sectoren van de bejaardenzorg. nemen in cq vertegenwoordigers aanl te wijzen voor de commissie. Subcommissie Taak De provinciale commissie bejaarden voorzieningen zal tol taak krijgen ge deputeerde staten te adviseren over de wet op de bejaardenoorden; het adviseren aan de daarvoor in aanmer king komende organen en instanties omtrent voorzieningen, die op plaatse lijk. regionaal of provinciaal niveau ten behoeve van de bejaardenoorden moeten worden getroffen; het geven van adviezen aan de daarvoor in aan merking komende organen over maat regelen ter verkrijging van een aan eensluitend geheel van voorzieningen (het zogenaamde gesloten circuit). In deze taakomschrijving is zowel begrepen de advisering, noodzakelijk voor de uitvoering van de wet op de bejaardenoorden, als de advisering aan gedeputeerde staten (én anderen) ter stimulering van activiteiten, zoals bijvoorbeeld het open bejaardenwerk en het doorstromingsbeleid. De com missie zal zich vooral ook dienen bezig te houden met de coördinatie van het geheel. In de commissie zullen 26 personen zitting hebben, waarbij is gestreefd naar een zo gelijk mogelijke vertegen woordiging van overheid en particu lier initiatief. Als voorzitter en vice- voorzitter zullen leden van gedepu teerde staten fungeren. De door gede puteerde staten beoogde samenstelling van de provinciale commissie bejaar denvoorzieningen is voorts als volgt: directeur provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland; hoofdingenieur-di recteur volkshuisvesting en bouwnij verheid, directie Zeeland; hoofd bu reau Zeeland van het ministerie van erm; geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland; direc teur-arts provinciale raad voor de volksgezondheid; vertegenwoordiger Zeeuwse raad voor maatschappelijk werk; inspectie bejaardenoorden; di recteur-psychiater Zeeuws instituut voor de geestelijke volsgezondlieid; districtsinspecteur voor het brand weerwezen; plaatsvervangend chef 3e afdeling provinciale griffie; vertegen woordiger federatie van samenwer kingsorganen, vertegenwoordigers in Zeeland gevestigde bejaardentehui-1 zcn(3); vertegenwoordigers ziekenhui zen in Zeeland (2); vei legenwoordiger verpleeginrichtingen in Zeeland; verte genwoordiger kruisverenigingen; ver tegenwoordigers bejaardenbonden (3); vertegenwoordiger psychiatrische zorg voor Zeeland; vertegenwoordiger vereniging van Nederlandse gemeen ten afdeling Zeeland. De betrokken functionarissen en in stanties zijn inmiddels door gedepu teerde staten benaderd om zitting te MIDDELBURG In het kader va het Holland Festival 1971 zullen in Middelburg twee 'evenementen plaats vinden. Dinsdag 29 juni geeft het Pools Pantomime Theater een voor stelling in de Schouwburg en dinsdag 6 juli zal het gezelschap van Paco Pena (Flamenco puro) in de Burger zaal van het stadhuis concerteren en dansen. MIDDELBURG De voorstelling van de toneelgroep Centrum, in de Middel burgse schouwburg, die wegens ziekte van Lou Steenbergen moest worden uitgesteld gaat nu door op zondag 16 mei. Het blijkt de enige datum te zijn, rlie de toneelgroep nog beschik baar had. (ADVERTENTIE) waarin alle lopende zaken kunnen worden afgedaan. Moch ten er besluiten van principiële aard moeten worden genomen, dan zal de provinciale commissie bijeenkomen, wat ook zal geschieden als er over bepaalde zaken in de subcommissie geen overeenstemming bestaat of als het oordeel van de provinciale com missie (bijvoorbeeld door gs) expli ciet wordt verlangd. Gedeputeerde staten gaar. ervan uit. dat de provinciale commissie eigener beweging dan wel op voorstel van dc subcommissie werkgroepen voor be paalde secties van de bejaardenzorg zal instellen. Daarbij wordt in eerste instantie gedacht aan een werkgroep open bejaardenwerk. een werkgroep gesloten bejaardenwerk en e«-n werk groep onderzoek en panning Het is de bedoeling, dat in elk geval de voorzitters van de werkgroepen zit ting zullen hebben in de - mis sie. Niet alleen leden van de provinciale commissie zullen deel uitmaken, maar en misschien wel in hoofdzaak ook specialisten zullen er lid van zijn.i Voor de begeleiding van de bejaarden-j consulent en de bejaardenwerkadvi- seur, voor de aanstelling waarvan de: provinciale staten in him vergadering! van december vorig jaar de nodige! gelden beschikbaar hebben gesteld, zal zo mogelijk eveneens een werkgroep! worden gevormd. Hierover zal nog overleg moeten worden gevoerd met! de instanties waarbij deze functiona rissen in dienst zullen komen (ADVERTENTIE) Voor moeders over de gehele wereld een VRIJDAG IN ZEEUWSE HOOFDSTAD Fleur rep bel 01160 5253" |P nvaerij M. H. Dekker Langevielesingel 34, Middelburg Kanaalstraat 59, Souburg ielefoon 01183 1772 Lange Vorststraat 34, Goes telefoon 01100 7621 IN RAPPORT RAADSCOMMISSIE HONTENISSE: KOSTEN 30 MILLE MÉÉR HONTENISSE .Wij stellen voor. hoe ongaarne ook en hoezeer wij dtv.<\ zaak ook betreuren, om een aanvul lend krediet ter beschikking te stel-1 len'. Zo luidt de slotconclusie van ecnl raadscommissie in de gemeente Hon-| tcnisse, die een onderzoek heeft inge-i steld naar de gang van zaken rondom i dc verbouwing van de ambtswoning! van de burgemeester van Hontcnisse. Zoals gemeld, bleek dat het beschik-; bare krediet met bijna 30 mille was; overschreden en dat de totale opknap-i kosten gestegen waren tot bijna écn! ton. Een voorstel om het extra krediet te! verlenen, werd tijdens de vorige; raadsvergadering teruggenomen: de raad wilde de verbouwingsperikelen door een commissie van drie raadsle den nader laten bestuderen. B en w van Hontenisse hebben nu besloten om het rapport dat ter inzage voor de raadsleden lag am de openbaar heid prijs te geven, na vroegtijdige publikatie in het Bredase dagblad .De Stem'. Uit het rapport van de commissie gevormd door de raadsleden R. Rade makers, A. Perdaen en E. Schelfhout blijkt dat overschrijding van krediet vooral veroorzaakt wordt door het stijgen van de werkuren en daardoor de loonkosten. In de begro ting, opgesteld door de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht en ge meentewerken in Oost Zeeuwscn- Vlaanderen. was rekening gehouden met een totaal van 500 uren. ,In werkelijkheid zijn er meer dan 1900 gewerkt, een vermeerdering van 1400 werkuren', merkt de commissie in haar lijvig rapport op. ,Als we die 1400 uren in guldens uitdrukken, dan komen we tot het niet onaanzienlijke bedrag van ƒ23.000 méér aan loon som uitgegeven dan oorspronkelijk is begroot', aldus de raadscommissie, die ook nog geconcludeerd heeft dat het weer gedurende tien weken goed wa Men vindt dat er in de begroting van! de centrale dienst (totaalbedrag 59.931te weinig rekening is gehou- den met het achterstallige onderhoud: van het huis aan de Cloosterlaan in, Kloosterzande, terwijl men ook te weinig acht heeft geslagen op de! werkzaamheden die uit de verbouwing voortvloeiden. .Daardoor is er te vrij, met de begroting omgesprongen', me nen de drie raadsleden. ,Het gemeen-1 tebestuur is hierdoor in een moeilijke! hoek gedrukt en een weg terug was niet mogelijk'. De commissie brengt naar voren datl de centrale dienst bij monde van' directeur Ruelands .ruiterlijk' heeft j erkend dat de begroting fout is ge- j weest. Ook is men niet tevreden met de wijze waarop de weekrapporten zijn ingediend. In augsutus 1970 bleek uit de weekrapporten 1 tot en met 4 dat de begroting van de centrale dienst al met /9Q00 was overschreven, onder meer door aanleg van een nieuwe cv- installatie van ƒ9.380, waarvoor maar ƒ2.000 gerekend was. .Wij zijn van mening dat de centrale dienst meer nog dan voorheen de vinger op de pols had moeten houden omdat het' meerdere krediet van 10.000 bijna; opgesoupeerd was en het niet in de lijn van de verwachtingen lag. dat in het verdere verloop van de werkzaam heden meevallers zouden zitten', schrijft de commissie. Men is dan ook; verwonderd dat pas in oktobr 1970 cie weekrapporten 5 tot en met 9 zijn binnengekomen. ,Door het vertraagd insturen van de rapporten heeft het gemeentebestuur niet de nodige con trole kunnen uitoefenen, hoewel vele keren om de weekrapporten is Examens Van de .De Ruyterschool' te Vlissin- gen slaagden in de maand april- voor: SWTK diploma A: H. J. de Bruine, H., B. v. d. Graaf. - J. J. Berting, voorj SWTK diploma B-I: C. Brooshooft, J. P. K. de Korver, J. W. Jacobs, C. J.) Koeman. J. P. v. d. Hiele. I. J. de; Looff. G. Davidse, G. J. Verlare. G.' Geert.se, R. J. P. v. Putten. Voor SWTK diploma B-1I: C. de Vlieger, W. de Konink. Voor SWTK diploma C-I: J. G. de Bruin. J. Wiclart, H. C. Versluis. Voor SWTK diploma C-II: A.. M. P. v. d. Avert. Voor 3e stuurman GHV: J H A. Dequelle. J W v. S -n A. de Vries. Voor 2e stuurman GHV: Theorie H Pietersz. P C San-i'-se, W. L. v. Lien, M. A. E. v. Hootegem. A. J. M. Molle, H. T. M. Fuhri, A. A. Joosse. Voor le stuurman HV" T'-ro. rie: J. H. Aleman, R. Crul. Praktijk P. L. Brounts. Radiotelegrafist e klasse van de ra-: aarcursus (navigator) slaagden: R. Crul, L. Diepenhorst, W. A. Noord-, hoek, A. M. H. Soree Voor radar- waarnemer: Simachew Getachw, Mu- latu Kotlso en voor aanv. KHV: J. v. j Dalen, J. I. Tellier. Resumerend zegt de commissie dat het toezicht ruim onvoldoende was. dat de werkuren en loonsom teveel zijn gestegen en dat b en w de fouten van de centrale dienst hadden moeten onderkennen .Men had zélf de vinger aan de pols moeten houden en tijdig de raad in kennis moeten stellen van deze ongewenste gang van zaken', al dus de raadscommissie. Men stelt dan ook voor om aan de centrale dienst te vragen af te zien van het honorari um (van ruim f 8100), zodat de kos ten nog enigszins kunnen worden ge drukt. Overigens is men wel van mening dat de verbouwing aan het doel beant woord heeft de ambtswoning is re-! presentatief. goed gelegen en in kortel tijd verbouwd Maar we kunnen ons niet. aan de indruk onttrekken dat de; werkzaamheden aan de ambtswoning! van begin af aan niet serieus zijn opgevat', zo verzuchter de drie com missieleden In de laatste raadsvergadering is er al uitvoerig en emotioneel over het licht gele huis aan de Cloosterlaan gedis- cussiérd. Met name de heren J. Menu, P Mangnus en A. Roctus tekenden toen veel verzet aan tegen verlening van het extra krediet. Zij weigerde: ook alle drie om zitting te nemen in de raadscommissie die de moeilijkhe-1 den zou onderzoeken. Het rapport zal vandaag woensdag in de raads vergadering van Hontenisse die, gehouden wordt in de kern Klooster zande behandeld worden. MIDDELBURG Vrijdag beleeft de Middelburg-:, woningbouw letterlijk en figuurlijk een hoogtepunt, wanneer de eerste 22 woningen van de hoog- bouwflats aan de Rentmeesterlaan in Middelburg-Zuid worden opgeleverd aan de Algemene Woningbouwvereni ging in deze plaats. De bouw van de torenflats ln de Magistraatwijk is een onderdeel van de bouwstroom in de plaatsen Vlissingen, Goes en Middelburg, maar er zijn in die flats in Middelburg wezenlijke verschillen aangebracht in vergelijking met die in Vlissingen en Goes. Zo ontbreekt op neger, van de elf woonla gen een buitencorridor, die enkel op de twee onderste verdiepingen is aan gebracht. Reden voor deze afwijkende bouw noemt men bij de Algemene Woningbouwvereniging h,- vergroten van de privacy voor de afzonderlijke flatbewoners, ,die op deze manier geen geloop van inedc etagebewoners langs hun woningen hebber., waardoor hel. .eigen huis-idee' versterkt wordt'. Liften De in de flats aanwezige liften stop pen niet op elke woonlaag, maar slechts op drie plaatsen, waardoor ruimte bespaard is die ten goede komt aan de woningen zelf. Een var indirecte voordelen die hieruit voort-, vloeit is. dat iedere flatbewoner ber ging bij de hand heeft. In de flats zijn drie type woningen aanwezig- twee soorten vierkamerflats met een ver schil in slaapkamergrootte en tweeka merflats. De woningen in de torenflats in Mid delburg-Zuid worden verticaal opgele verd met een tempo van zes stuks per week. Aangezien de drie blokken 374 woningen bevatten zullen de laatste woningen in de tweede helft van 1972 opgeleverd worden. De bouwfabriek die de onderdelen vervaardigde en op de fundamenten van een van de drie blokken stond, wordt op het ogenblik op het Middelburgse industrieterrein weer opgetrokken. Deze verplaatsing, levert echter geen stagnatie in de bouw op. aangezien de benodigde on derdelen al in voorraad gefabriceerd zijn. De fabriek zal op cie nieuwe vestiging elementen voor de flatbouw in Dauwendaele fabriceren De belangstelling voor de flatwonin gen is overstelpend, zodat dc hulsvcs- tingscommissie is ingeschakeld om de woningen toe te wijzen. Voor belang stellenden en toekomstige bewoners bestaat er zaterdag 8 mei van tien tot vier uur en de daar opvolgende zon dag van twee tot vier uur gelegenheid om de flats te bezichtigen. De adspi- rant-bewoners van de 22 woningen, die vrijdag overgedragen worden, kun nen deze binnen een week betrek ken. (Foto PZC). INLEIDING, MAALTIJD EN RONDRIT Problemen om de herindeling BORSELE - Het gezelschap bur gemeesters uit de Duitse land- kreis Dinkelbühl was dinsdag te gast bij de gemeente Borsele. De circa veertig burgemeesters van aSSINGEN Het 11.650 ton me znde. 170 meter lange lijnvrachtschip Caracas', bestemd voor een Venezo laanse rederij en gebouw bij de nvj koninklijke maatschappij .De Schelde'l ie Vlissingen nadert zijn voltooiing. Vrijdag kiest het schip voor de eerste': maal het ruime sop: het zal danj opvaren naar de Scheldepoortwerf in| het Sloe voor een laatste dokbeun. BESLISSING IN MIDDELBURG UITGESTELD alvorens het 17, 18 en 19 mei staartde aan de proefvaart begint. Op de foto de .Caracas' aan de afbouwka-! de bij de Schelde. (Foto PZC) veelal kleine gemeenten in Din kelbühl, de Oberlandsrat en en kele journalisten werden 's mor gens ontvangen op het Borselse gemeentehuis in Heinkenszand. Daar luisterden zij onder meer naar een inleiding door burge meester G. H. E. M. van Waes. 's Middags volgde een rondrit door de gemeente, waarbij men onder meer de industrieterrei nen aan het Sloe bezocht. De Duitse bestuurders zijn in Zeeland op uitnodiging van dc CBTB. Zij be studeren gedurende hun verblijf in de provincie onder meer de problemen van gemeentelijke herindeling en ruil verkaveling. De leden van het gezel schap zijn zo veel mogelijk onderge bracht bij particulieren in onder meer Goes. Kapelle en 's-Gravenpolder. Dinsdagochtend werd het Duitse gezel schap omstreeks half tien ontvangen op het gemeentehuis in Heinkenszand. Aanwezig was het voltallige college van b en w van de gemeente Borsele Onder het genot van een kopje koffie met gebak luisterde men naar een inleiding van burgemeester Van Waes' over de praktische problemen van rie gemeentelijke herindeling. In de onge veer één uur durende in het Duits gesproken inleiding gaf Borseles bur gemeester een overzicht van onder meer de bestuurlijke veranderingen bij een herindeling. Als praktisch pro bleem noemde de heer Van Waess de afstandsmoeilijkheden, al kreeg hij niet de indruk dat er bij de bevolking klachten zijn gerezen tegen de vesti ging van het gemeentehuis in Hein kenszand Een verlies noemde de bur gemeester wel de gemoedelijkheid in de kleine gemeenten èn hun raadsver gaderingen. Hij wees rop dat men in' Duitsland op het gebied 'an de cen tralisering van scholen veel verder is dan hier. In Borsele zijn nog meer dan twintig scholen, verdeeld over de vijftien kernen Ook ging burgemees ter Van Waes in op de industriële ontwikkeling in het Sloe. Een belas ting noemde hij de factor gastarbei ders. Ten aanzien van de stralings grootte van de kerncentrale zei de heer Van Waes dat dit aspect toch beter beoordeelt kan worden door specialisten dan door de leek. Bij z.jn uitleg over de aan te leggen groengor- del gaf de heer Van Waes te kennen dat de kosten hiervoor door de indus trie moeten worden opgebracht. Na dc inleiding beantwoordden b en w nog tal van vragen. Hierna volgde een koffiemaaltijd en 's middags maakte men een rondrit door de gemeente. Om zes uur gebruikte het gezelschap de warme maaltijd ln ho tel Britannia in Vlissingen. PERSONEEL SLECHTS INCIDENTEEL IN DIENST MIDDELBURG De termijn waarbinnen wordt besloten of het horecagedeelte van de Mid delburgse Schouwburg wel en op welke wijze of in het ge heel niet meer zal worden voort gezet, is met één maand ver lengd. Aanvankelijk zou die be slissing voor 1 mei worden ge-, nomen. In een gesprek tussen het stichtingsbestuur en het echtpaar Rademaker, dat het be heer over de schouwburg voert, is een voorlopig voorstel gefor muleerd. Dit voorstel komt er op neer, dat het restaurant nog slechts in incidentele gevallen zou zijn geopend. Nog bezien moet worden op welke wij ze dit beperkte gebruik van bet restau rantgedeelte. voor bepaalde bijeenkom sten, diners enz. kan worden verwezen lijkt. Een en ander hangt af van de mo gelijkheid om voor dergelijke inciden tele gevallen voldoende personeel aan te trekken. Het voorlopige voorstel houdt ook in. dat het echtpaar Rade- maker het beheer over de schouwburg zal voortzetten. De heer C. B. Bisschop, voorzitter van het stichtingsbestuur, zei desgevraagd, dat de besprekingen goede perspectie ven bieden. Een bestuursvoorstel, in welke richting dan ook, zal nog wel punt van overleg dienen uil te maken met de commissies voor financien en culturele zaken uit ae raad. Het finan ciële beleid van de stichting behoeft na melijk goedkeuring van de gemeente raad. Het door de heer Rademaker per 1 juni aan het personeel van keuken en res taurant, vier personen, verleende ont slag, blijft onverminderd gehananaaid. Door dit ontslag in een zo vroeg moge lijk stadium te verlenen heeft men be trokkenen, nog voor het begin van het seizoen, in de gelegenneid wuien stellen elders een betrekking te zieken. Daarin is men m net algemeen ook geslaagu. Zoals gemeld bezint het schouwburg be stuur zien retus geruime iija op ae wij-i ze waarop ae expiotatie van ae scnouw burg aient te woraen voortgezet. Ter wijl men enerzijas zoent naar een op-, tossing waaroij net complex toen zo optimaal zou Dlijven georuiKt. moest men zien anaerzijas oeraaen over net al dan niet voortoestaan van net nore- uageueeue, aus vuuiai net restaurant in zijn nuiaige vorm. BeiangnjKSte reuen aaarvoor was de teieursieuenae iinan- ciële resultaten van het restaurant dit jaar en ae te verwaenten uitKomsien. tal congressen die in het najaar in de schouwburg zullen worden ge houden (een waterstaats- en een brandweercongres) het nodige am bulante personeel zou kunnen wor den gevonden. Met name voor het keukenpersoneel zou dat naar zijn mening problemen kunnen geven. In andere perioden, wanneer het Incidenteel aan te werven personeel dus niet aanwezig is, zou het bij het nemen van de genoemde beslis sing, voor het publiek in hoofdzaak op zelfbediening aankomen. Aldus de heer Rademaker, die dan ook zei te hopen dat het hier om een noodoplossing ging en dat na verloop van tijd het restau rant weer zijn normale diensten zou kunnen verlenen. De heer Rademaker, rant in de afgelopen vier jaar neen geëxploiteerd, zei een eventuele slui- nng van net restaurant bijzonder te zullen betreuren. Een dergelijke be slissing zou aan de schouwburg, als'! plaats voor het houden van congres sen, enz. waarbij in de regei ook maaltijden worden verstrekt, be-, paald afbreuk doen. Voor de heer' Rademaker was het ook nog dei vraag of bijvoorbeeld voor een twee-1 Vandaag woensdag gaan drie gehandicapten uit .Ter Valcke' te Goes naar Amsterdam om in het cone -ge bouw een concert van het Metropole orkest onder leiding van Dolf van der Linden bij te wonen. De organisatie van dit concert is in handen van óe Lionsclub. terwijl ook de NCRV er haar medewerking aan verleent. Voorts verlenen het Pro musicakoor onder leiding van Lex Karsemeijer, Marco Bakker, Patricia Madden en Saskia Serge him medewerking. In totaal zullen ongeveer 400 gehandicap ten dit evenement bijwonen. Men schrijft ons: Vandaag. 5 mei, wordt de Dag van Europa gevierd! Ter gelegenheid daarvan wordt om 20 uur in de burgerzaal van het Middel burgs stadhuis een openbaar Europa debat gehouden, waarbij ledereen wel kom is. Het debat zal orden ingeleid door mr J. F. G. Schlingemann. drs M. C. Verburg en drs W. A de Haan. Zij spreken over resp. de onlangs afgesloten landbouwakkoorden, de economische monitaire unie en het EG-beleid op middellange termijn. Door het besluit van de Nederlandse regering om de Dag van Europa ook op de vijfde mei te plaatsen (voor heen 9 mei i. krijgt bevrijdingsdag met alleen het karakter van herden ken. maar tevens van vooruitzien Steekt in ieder geval de vlag uit: zo mogelijk een Europese vlag MIDDELBURG De Middelburgse brandweer is dinsdagmorgen vroeg, kort voor half vijf. uitgerukt voor een kleine binnenbrand in hel ziekenhuis. Een patiënt in een isoleercel had kans gezien zijn bed in brand te steken. To n de brandweer met twee wagens bij het Gasthuis arriveerde, had ver plegend personeel met behulp van schulmblussers al kans gezien de brand te blussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 9