wijze de oorlogsslachtoffers ,Op vliegveld Midden- Zeeland worden geen fouten meer gemaakt"' MOORDENAAR BLEEF OOK GISTEREN ONVINDBAAR Zeeland herdacht op sobere BILT Robert van S. - gehandicapt door wond - nog voortvluchtig: speuracties zonder resultaat Naar de Franse grens? Bouwstakingen blijven uit in Zeeland 2 DIRECTEUR VAN NATIONAAL VLIEGTUIGBEHEER: ALMANAK GEEN NADERE VOORSCHRIFTEN RONDVLUCHTEN Dorstige dieven in Graauw PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 MEI 1971 (Van onze verslaggever) KNOKKE De Nederlandse militair Robert van S., die zon dagnacht bij Knokke twee Bel gische politiemannen doodde, is ook dinsdag onvindbaar geble ven. Honderden Belgische poli tiemannen hebben een dag lang vergeefs de klopjacht voortge zet. Er werden wel sporen ge vonden, waaruit valt af te lei den, dat S. gehandicapt is door een wond aan de hand. Hij moet vrij veel bloed zijn verloren: in een loods in het Peersbos in Brasschaet bij Antwerpen wer den bebloede zwachtels gevon den. Uit die loods stal zo neemt de Belgische politie aan Van S. een grijze trui met rode col, wat werkkleding, een flesje mercurochroom en ver bandmateriaal. Dinsdagmiddag zou Van S. gezien in de buurt van het Belgische Court. Saint Etienne, ten zuiden van Antwer pen. Een voorbijganger zou hem heb ben herkend, terwijl hij zat U slapen in een Volkswagen. Op het moment dat de man merkte, dat hi; gezien werd, reed hij weg in de richting van de route Namen - Waver. Hij had een verband om één van zijn handen. Als de gesignaleerde man in de auto in derdaad Van S. is. duidt de weg, die hij volgt erop, dat hij de Franse grens zou willen overgaan. Zeker is dat uiteraard niet. ook al, omdat de enige resultaten van de zoekactie tot dusver de vondst van de bebloede zwachtels en de verklaring van een voorbijganger zijn. De speuracties, die in de provincie Antwerpen en in de grensgebieden werden gevoerd, lever den niets op. In West-Vlaanderen was het dinsdag rustig. Nadat men vanaf maandagmorgen ongeveer vier uur alle kruispunten in dat gebied onder con trole had gehouden, bleven de activi teiten van politie en rijkswacht dins dag beperkt. OVERSTUUR Zoals gemeld doodde Van S. zondag rond middernacht twee Belgische poli tiemannen, die zijn papieren contro leerden op een parkeerterrein bij het natuurreservaat het Zwin bij Knokke. Van S. zat daar in een gestolen auto. Bij de schietpartij raakten ook twee politiemannen gewond. Die twee man nen konden dindsdag in het zieken huis bezoek ontvangen. Allebei waren ze nog volkomen overstuur en hun verklaringen over de gebeurtenissen bij het natuurreservaat waren dan ook verward. Met name de politieman André Maen- hout, die zijn vriend Willy de Bree zag neerschieten, was zeer geschokt. Maenhout en De Bree gingen gewoon lijk samen op patrouille en zij waren goed bevriend. Maenhout over wat cr voor de schietpartij gebeurde: .Hij wilde niet uit de auto komen toen we dat zeiden. Toen hij de handboeien aankreeg, greep hij het machinepis tool. Wat daarna gebeurde weet ik niet precies meer.' Ook de gewonde agent De Vooght kon niet precies vertellen op wie het eerst geschoten was en op welke plaats de vier agen ten stonden. Wel is duidelijk gewor den dat Van S. eerst een salvo heeft gelost terwijl hij nog in de auto zat en dat hij vervolgens staande naast de auto nog eens heeft gevuurd. GESTOLEN WAPEN Het wapen, dat Van S. gebruikte was een UZI-plstoolmitrailleur- Bij onder zoek is gebleken, dat het vorig jaar september uit de kast van een soldaat in de kazerne in Ede verdween. Van S., die sinds mei 1970 in militaire dienst is en die in september van dit jaar zou afzwaaien, werd pas in 1971 in de kazerne in Ede ge- Van S. is niet. zoals de Belgische politie aanvankelijk meldde, gedeser teerd uit het Nedeerlandse leger. Hij vertrok vorige week vrijdagavond uit de kazerne met lang weekend. Daar aan waren twee dagen verlof gekop peld, Vandaag woensdag zou «eeuwse Auto In Vlissingen is een man sinds kort de trotse bezitter van een nieuwe auto. En het is duidelijk, dat de automobilist erg zuinig is op deze aanwinst. Elke avond speurt hij met een poetsdoek in de hand het glan zende lakwerk af. op zoek naar stofdeeltjes en vogelspetjes. Het liefst zou hij na zo'n inspec tie de wagen mee naar binnen nemen en in de zitkamer op een salontafel installeren om er ver volgens verheerlijkt naar te zit ten staren- Maar omdat je in zo'n geval niet weet wat de buren er van zullen zeggen heeft de man gekozen voor het parkeren in een garage. Als de poetsdoekceremonie ach ter de rug is wordt de wagen voorzichtig de garage binnen ge beden, waarna de eigenaar na een '.aatste weemoedige blik op het blik de deur voorzichtig achter zich in het slot laat vallen. Sinds enkele dagen hebben de buren nu de wagen niet meer op straat gezien. De eigenaar zelf beweert, dat hij de garagedeur niet meer open kan krijgen. Maar dat is een uitvlucht. Hel is gewoon zuinigheid van de man die alle perken te buiten gaat. Over enkele jaren zal hij de wa gen misschien te koop aanbie den. Mocht u dan iets lezen over ten .zo goed als nieuwe wagen, die slechts 7 km heelt gereden' dan kent u de achtergronden. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG .De fouten die -ijn| gemaakt, worden nu niet meer gc-i maakt.' Dat zegt de directeur K. A Ia Bree van de NV Nationaal Vliegtuig- beheer NV'B) in antwoord op de vraag, wat er sinds liet vliegtuigonge luk boven het Veerse Meer bij dc rondvluchten vanaf het vliegveld Mid den-Zeeland is veranderd. Dat liet bij die rondvluchten met de regels niet altijd even nauw werd genomen, bleek zoals gemeld afgelopen maandag toen de Raad voor de Luchtvaart de gang van zaken reconstrueerde. Ir C. A. F. Falkenhagen. waarnemend directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, kritiseerde de gebrekkige organisatie van de NVB op Midden- Zeeland. Hij signaleerde het ontbre ken van vliegtechnische richtlijnen en een goede voorbereiding van de rond vluchten. Omdat op Midden-Zeeland geen brandstof aanwezig is. kwam het vliegtuig voor de rondvluchten met een volle tank van Rotterdam Naar mate de tank leger raakte, konden er meer passagiers worden meegenomen maar een exacte gewichtscontrole ont brak. Op de laatste vlucht had het verongelukte vliegtuig 85 kilo en éen passagier teveel aan boord. Het was geen gewoonte naar de weersverwach ting te informeren. Het blijkt dat de NVB voor dc rond vluchten vanaf Midden-Zeeland ook nu geen nader gereglementeerde voor schriften heeft vastgesteld. Directeur La Bree =.egt desgevraagd niet goed te begrijpen wat de heer Falkenhagen met het ontbreken van voldoende instructies bedoelt. .Welke regels kunnen we als maatschappij nu nog op schrift stellen? Alles wat met het luchtverkeer te maken heeft, ligt vast in voorschriften van de Rijks luchtvaartdienst. Het is te gek om dan ook nog eens eigen voorschriften1 te hebben.' Een heel t-ider punt is volgens hem of de bestaande voor schriften worden opgevolgd. La Bree: .dat is een kwestie van discipline. Anders zou je voortdurend voor kin dermeid moeten spelen.' Usance De NVB-directeur geeft hoog op over de kwaliteiten van ex-KLM stationmas- ter Bogert, die tegenover de Raad voor de Luchtvaart verklaarde in het verongelukte vliegtuig een volwassene en een kind op één stoel te ,hebben gezet, .omdat dat bij de KLM usance was.' La Bree ontkent overigens dat giers op de (voor cle tweede piloot) bestemde stoel naast de bestuurder. La Bree zegt ook niet te geloven dat het verongelukte vliegtuig 85 kilo te zwaar was, zoals de voor Raad voor de Luchtvaart werd aangevoerd. Hij verzekert dat zijn maatschappij die vermeende overbelading zelf een nieuw onderzoek zal inst.ellen.In de feitelijke situatie op het vliegveld Midden-Zeeland is sinds de fatale dertigste augustus wel iets veran derd Er is nog steeds geen benzine pomp. maar wel een luchthaven- meester. een radiofrequentie en twee telefoons. Daarmee worden, zegt de heer La Bree, nu wel de weerberichten opgevraagd. Voor de directeur van Nationaal Vliegtuigbeheer. een bedrijf dat ook opereert onder de naam Seaport Commuter Service, is het overigens nog steeds een raadsel hoe het onge luk van vorig jaar heeft kunnen ge beuren. Rondvluchten zijn, zo betoogt hij. een eenvoudige zaak waarvoor geen bijzondere deskundigheid vereist is. Het is voor hem onverklaarbaar hoe de Noorse piloot Tore Dydahl, ondanks zijn instrumentbevoegdheid, in een mistbank kon verongelukken. Volgens La Bree maken mistbanken rondvluchten vanaf Midden-Zeeland niet extra riskant. Er kan naar een voldoende groot aantal vliegvelden in de buurt worden uitgeweken. Ontslag Bij de behandeling van de zaak voor de Raad voor de Luchtvaart deed ex- Flashband-directeur II. A. J. Klusman een vergeefse poging zijn visie op de zaak toe te lichten. Wel accepteerde Nog een opname van de Chevrolet Cor- vair van waaruit Robert van S. de do delijke schoten afvuurde. (Foto PZC) Van S. om twaalf uur in zijn leger plaats moeten zijn. CONTROLE Zowel aan de Nederlandse kant van de grens als in het Belgische gebied wordt op de gebruikelijke manier de speurtocht voortgezet. De Nederlandse marechaussee zet de controle bij de grens voort. In België heeft de politie onder meer bij alle apothekers en artsen in Antwerpen navraag gedaan om te weten te komen of Van S. zich heeft laten verzorgen, ook dat leverde niets op. De Belgische radio heeft gisteren de automobilist opgeroepen die maandag rond zes uur een lifter .opgepikt' zou hebben wiens signale ment geheel beantwoordde aan dat van Robert van S. De lifter had ook een omzwachtelde hand. De auto zou verdwenen zijn in de rich ting van de enclave Baarle-Hertog in Nederlands gebied. Naar dinsdagavond bekend is gemaakt zullen de twee slachtoffers donderdag morgen na een plechtige uitvaartdienst te Knokke begraven worden. Auto van arts in Veere opengebroken VEERE In de nacht van maandag op dinsdag hebben onbekenden rond gesnuffeld in de afgesloten geparkeerd staande auto van de arts J. W. Ooster hof te Veere. Er is echter niets ont vreemd. Met een ijzeren voorwerp dat de politie bij de auto op het Oranjeplem heeft gevonden, moet één van de zijruiten zijn verbrijzeld. In de wagen stonden verschillende dokterstassen die geopend werden aangetroffen. De rijkspolitie stelde met assistentie van de technische recherche en een speur hond een uitgebreid onderzoek in, dat tot op heden nog geen resulaat ople verde. Onbekenden hebben zich deze week door het inslaan van een ruit toegang verschaft tot de kantine van het vlieg veld van de familie H. onder Graauw. De inbrekers deden zich te goed aan de voorraad bier- en tomatenflesjesJ Er werd verder niets vermist. STILTE WERD BIJNA OVERAL IN ACHT GENOMEN TERNEUZEN GAF NAUWELIJKS GEHOOR AAN OPROEP B EN W MIDDELBURG Ook dit jaar herdacht de Zeeuwse hoofdstad met een sobere plechtigheid de tijdens de tweede wereldoorlog gevallen doden. Het was erg stil nadat onmiddellijk na de klok van acht met een trompetsignaal vanuit de Abdi jgebouwen het te ken was gegeven. Het was het hoogtepunt uit de herdenkings plechtigheid, die precies half acht was begonnen in de Abdij, waar zich naar schatting een achthonderd mensen hadden ver zameld. Even vóór Half acht was de brass band .Onda' onder het spelen \an de hvmntune .Dukestrcet' de Abdij bin nen gemarcheerd. De plechtigheid ving daarna aan met de Engelse hym ne ,AIs ik hij 't Kruishout peinzend sta', gespeeld door .Onda' Dirigent Cees Cevaal leidde vervolgens het publiek, de plaatselijke koren en de band bij ,Wilt heden nu treden' Aangrijpend was de declamatie van verzetspoëzie door mevrouw A. Scheltens-Koops, die onder meer dichten van J. C. van Bloem en Ed. Hoornik voordroeg. Vooral de gedich ten JDe Berken' en .Nederland' maak ten diepe indruk op de aanwezigen. In samenzang werd het .O Heer die daar', gezongen. Nadat de laatste to nen van het koraal .Blijf bij mij, Heer' over het Abdijplein waren weg gedreven, begonnen de klokken van de| Lange Jan en de rk kerk te luiden. Doffie tikken op de kleine trom bege leiden de stille tocht, die men daarna maakte vanaf het Abdijplein via de Balans naar het monument op de Groenmarkt. Nadat de bronzen klokketonen w: verstorven, klonk het trompetsignaal .geeft acht', ter inleiding van de twee minuten stilte, die slechts door het gefluit van een vogel werden verbro ken. Daarna klonk .The Last Post'. De commissaris van de koningin, mr J. van Aartsen was de eerste, die een krans legde aan de voet van het monument. Burgemeester drs P. A. Wolters van Middelburg en de provin ciaal commandant Zeeland, luitenant kolonel A. L. Vel volgden hierin on middellijk. Vertegenwoordigingen van de Middel burgse bevolking brachten ook nu weer hun bloemenhulde. Zowel oude ren als jongeren legden hun boeket of bloemstuk aan de voet. van het monu ment neer Zeer jeugdige Middelbur ger! jes legden individueel hun bloe metjes, anderen waren in uniform namens hun jongerengroep, padvinder stroep of Leger des Heils. Een groot aantal mensen woonde ook op de Groenmarkt deze eenvoudige plechtigheid bij, die met het spelen en zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus werd besloten. De instem- mige concertsmoking geklede brass band .Onda' marcheerde daarna met .Church-parard' weer af- Vlissingen Ook in Vlissingen zijn de gevallenen van dc oorlog 1940-1945 op sobere wijze herdacht. Om half acht vertrok een stoet van ongeveer 50 mensen zwijgend naar de Noorderbegraaf plaats Onder het luiden van de klok ken in Vlissingen en Souburg kwam de stoet op de begraafplaats, waar zich reeds een groot aantal mensen verzameld hadden. Naast veel ouderen waren er ook veel jongeren op de| begraafplaats aanwezig. De fanfare .Vlijt en Volharding' speel-, de enkele toepasselijke liederen. .Weesi mij nabij' en .Leidt vriendelijk licht'. klonken op deze stille avond over de hoofden van de aanwezigen. Met tromgeroffel werden om 8 uur twee minuten stilte aangekondigd. Alleen het geluid van rijdende auto's op dc achtergrond verstoorde deze plechtig heid. Behalve deze dissonant was het in Vlissingen volkomen stil en hield men overal twee minuten stilte in acht. Na deze ogenblikken van bezin ning werd onder het spelen van het Wilhelmus de nationale driekleur ge hesen. Namens de gemeente legden wethou der Ch. J. Gilissen Verschage en wet houder I. Filius een krans bij het monument. Namens de consuls van de bevriende buitenlandse landen legde de heren Kempen en Van Heerde een krans. Na deze plechtigheid kreeg de burge rij gelegenheid tot het leggen of strooien van bloemen op dt raven van de gevallenen. Veel menx' .-naak ten van deze gelegenheid gebruik, om op deze wijze diegenen eer te bewu zen die sinds 10 mei 1940 waar of wanneer ook ter wereld in het belang van het koninkrijk zijn gevallen, als mede zij die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. Terneuzen De Terneuzenaars hebben dinsdag avond nauwelijks gehoor gegeven aan de oproep van het college van b en w om van zes uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen. In Terneu zen weid de openbare en over heidsgebouwen uitgezonderd nage noeg niet gevlagd. Ook voor de stille tocht bestond weinig belangstelling. Bij het vertrek vanaf de Markt, be stond de stoet, op de .Harmonie Ter neuzen na, uit welgeteld eenentwintig deelnemers, onder wie burgemeester J. C. Aschoff. korpschef E. Hubregt- sen en de wethouders P. A. Linden- berg en A. Ramondt. Aan de voet van het monument bij de Oude Sluis, werd door burgemeester Aschoff een krans gelegd. Nadat twee minuten stilte in acht waren genomen speelde de harmonie .Blijf bij mij heer', waar na de stoet weer terugkeerde naar de markt. Nadat de .Harmonie terneuzen' twee coupletten van het Wilhelmus had gespeeld werd de kleine stoet ontbonden. de president van de raad een memo randum, waarin de heer Klusman zijn bezwaren tegen de directie van Natio naal Vliegtuigbeheer in het kort sa menvat. Aan het verzoek van dc heer Klusman tot het instellen van een gerechterlijke vervolging ging eerder een verzoek tot het instellen van een gerechtelijk vooronderzoek vooraf. De procureur-generaal liet op 30 maart jongstleden echter weten dat hij ,na liet omvangrijke opsporingsonderzoek géén gronden aanwezig achtte voor een gerechtelijk vooronderzoek'. In de periode dat het ongeluk gebeur de, werden voor de rondvluchten met de vliegtuigen van Nationaal Vlieg tuigbeheer piloten .gehuurd' van het rondvluchtbedrijf Flashband. Direc teur van Flashband was de oud-ver keersvlieger Klusman uit Den Haag. Zowel Flashband als Nationaal Vlieg tuigbeheer ressorteerden als dochter ondernemingen onder de industriële participatiemaatschappijkortweg IPAM. Enkele dagen na de ramp bo ven het Veerse Meer ontsloeg presi dent-directeur V. B. Feteris van de IPAM de heer Klusman wegens .illoy- aliteit'. Bovendien werd in dezelfde periode ANWB-directeur H. M. L. F. E. van Oostroms Soede als commissa ris van Flashband bedankt, nadat hij in het openbaar het beleid van de maatschappij had afgekeurd. Deze ontslagreden werd hem ook per brief meegedeeld. De ontslagen directeur van Flashband, Klusman. reageerde op het ontslag door het instellen van een vordering van 150.000,- tegen de IPAM. Boven dien richtte hij een brief aan de procureur-generaal in Den Haag met het verzoek tegen de directie van Nationaal Vliegtuigbeheer een vervol ging in te stellen wegens grove nala tigheid'. Deze brief werd mede-onder tekend door Van Oostroms' Soeed, in het verleden commandant van het vliegkampschip Karei Doorman. Op de Karei Doorman diende in die perio de directeur La Bree van Nationaal Vliegtuigbeheer als hoofd van de vliegdienst. De verwijten van de heer Klusman komen er op neer, dat- de directie van Nationaal Vliegtuigbeheer zich niet zou hebben gehouden aan de wettelij ke bepalingen. Het ongeluk boven het Veerse Meer zou daarvan een rechtstreeks gevolg zijn geweest. Voor die laatste conclusie achtte de Raad voor dc Luchtvaart maandag geen termen aanwezig. Wel was de raad het erover eens dat cr een aantal ernstige fouten zijn gemaakt. Bresken s Heel wat meer animo bestond er| gisteravond voor de stille tocht in, Breskens. Naar schatting tweehonderd mensen ljepen. voorop gegaan door het muziekgezelschap .Uit het volk, door het volk' naar de algemene be graafplaats waar een krans werd ge legd door Oostburts burgemeester A. Schipper. Op de graven van vijf geal lieerden werden door schoolkinderen bloemen gelegd. Bij de kranslegging werd medewerking verleend door do zangvereniging ,God is mijn lied'. Goes Burgemeester Huber van Goes heeft.j samen met de heer De Roo, namens; het voormalig verzet, dinsdagavond om acht uur een krans gelegd bij het monument voor de gevallenen voor1 het stadhuis op de Goese Markt. De korte plechtigheid werd vooraf ge gaan door het luiden der klokken tussen kwart voor acht. en acht uur. Een trompetsignaal vanaf de stadhuis toren verzorgd door het Goese fanfa rekorps Hosanna gaf het begin aan van de twee minuten stilte. Na de plechtigheid verzorgde Hosanna nog enige tijd passende muziek. Onder de aanwezigen bij de herdenkingsplech tigheid waren de wethouders Dijk graaf. Lindenbergh en Roose. Namens het Goese gemeentebestuur heeft wethouder Prins een krans ge legd bij het graf van de. Canadese militairen op de openbare begraaf plaats in Kloetinge Aan de kransleg ging ging een stille tocht naar de begraafplaats vooraf. Leerlingen van de openbare lagere school droegen de krans in deze tocht. De Eloetingse brassband Excelsior blies .de Last Post. DISTRICTSBESTUURDER WINK (NVV) MET ZACHTE DRANG UIT HET SCHAFTLOKAAL GEZET KLEIN INCIDENT TE ZIERIKZEE VLISSINGEN Van het Zeeuwse! bouwvakstakingsfront geen nieuws. Ook dinsdag werd op geen enkel bouwwerk in deze provincie het werk neergelegd. Er was ook geen sprake van andere handelingen, die maar enigszins onder het begrip .actie' tc vangen zijn. De districtsbestuurders van de Bouwhond NVV en de Christe- Ujke bouwbedrijfsbond .opereerden' dinsdag op Schouwen en Zuid-Beve land, maar nergens werd tot actie In Zierikzee, waar in het bouwplan West door het aannemers- en bouwbe drijf Den Hartog uit 's-Gravendeel eengezinswoningen worden neergezet, spraken de bestuurders met de werk nemers, onder meer tijdens de lunch-1 pauze in de schaftkeet aan de Deur- loostraat. Aan het eind van het gesprek deed zich een klein incident voor. toen de hoofdaannemer de beide districtsbe stuurders sommeerde de keet te ver laten en één van hen de heer B. Wink van de Bouwbond NW bij dc jas vatte en met overigens zachte drang uit het schaftlol aal verwijder de. Op een verbod van de hoofduitvoer der op straat met de mensen te spreken gingen de vakbondsbestuur ders niet in Zij zetten later het gesprek met enkele groepjes bouw vakkers voort. .Alles plat of helemaal niks', meende de hoofduitvoerder, de heer Weterings, die niet toestond, dat de vakbondsbestuurders ook maar éen stap vanaf de openbare straat op het werk deden. Ook de werknemers zelf zeiden weinig te voelen voor de .prikacties'. .Liever alles plat', zo luid de hun oordeel, waarna zij weer aan hetf werk gingen. De vakbondsbestuur ders brachten ook een bezoek aan de viaductbouw over de nieuwe Rijksweg 58 bij Rilland, die wordt uitgevoerd door de NV Geka uit Dordrecht. Algeheel ,Wij willen wel een algehele staking maar dit niet', meenden een aantal bouwvakkers, dat daar door de be stuurders Wink en P. Onderdijk (CNV) werd aangesproken. Hoofduit voerder Smit mengde zich hier in de discussie met de woorden .toch geen gekheid heren?' Uit de daarna volgen de, gemoedelijke gedachtenwisseling bleken de ideëen van hoofduitvoerder en van vakbondsmannen niet zo gek ver uit elkaar te liggen, maar ook hier legde niemand het werk neer om zijn ongenoegen over de niet tot stand gekomen cao te laten blijken.! Vandaag, woensdag zullen de vak-I bondsbestuurders hun .opwarmingsac- tiviteit' richten op de werknemers van Benedac, welk bedrijf werken uitvoert voor de Schelde-Rijn-verbinding. Ook schijnen er plannen in de maak Ie zijn voor een grote vergadering er gens in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het stakingscentrum in het kantoor van de Bouwbedrijfsbond NVV in Vlissingen had dinsdagmiddag maar één melding binnengekregen: die van een voorgenomen staking vandaag, woensdag hij een in aanbouw zijnd winkelcentrum in Bergen op Zoom. De vakbondsbestuurders zeiden over het maar moeizaam op gang blijken te komen van acties in Zeeland: .De objectbezetting is hier erg klein en verspreid. Dat bemoeilijkt de zaak. Bovendien, we willen hier met open vizier vechten. Voor het afsnijden van elektrische stroom zoals ergens in Brabant is gebeurd, voelen wij niets'. Mijnenvegers bezoeken steden VLISSINGEN Drie schepen van d mijnbeslrijdingsdivisle 321. die te Vh< singen is gestationeerd, en drie sche pen van de mijnbestrijdingsdivisie 121 te Den Helder brengen een bezoek aan verschillende steden in Nederland in het kader van het binnenlands vlagvertoon. Van 5-7 mei brengt men een bezoek aan Delfzijl vnn 5-11 mei aan Groningen, van 11-13 mei aan Sneek en van 14-18 mei aan Hengelo Oud-inspectrice bij het kleuteronderwijs in Zeeland geridderd MIDDELBURG-NIJMEGEN Aan mevrouw >1. .1. de Jonge, rijksinspec- triee bij het kleuteronderwijs in Nij megen werd op .iintjesdag' dc versier selen behorende bij de onderscheiding ridder in de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Mevrouw De Jonge was van 1 januari 1961 tot 1 januari 1969 werkzaam in Zeeland als inspectrice bij het kleuter- I onderwijs in deze provincie. UITGEWEZEN CROWN III' BLUFT NOG IN ANTWERPEN (Van onze correspondent) ANTWERPEN De Panamese tanker .Crown III', die sinds 18 april in een Antwerps dok ligt cn op hevel van een deurwaarder aan de ketting ge legd werd. blijft voorlopig nog in de haven. Door een dinsdagochtend geno men beslissing van de stedelijke ha venkapitein werd dc .Crown III' ver plicht Antwerpen te verlaten, maar de zeevaartinspectie verbood het schip de haven te verlaten, omdat men van mening was dat het schip niet zee waardig is. Zolang deze twee officiële instanties, die het nu al meer dan drie weken oneens zijn, geen overeenstemming bereiken, blijft de tanker in Antwer pen. Er is nog een derde factor, die de oplossing van het probleem in de weg slaat. Her personeel van de tan ker. met uitzondering van kapitein Raymondo Raymondl, is reeds naar hun thuishaven vertrokken. De tanker blijft dus voorlopig nog aan de petro- leumpfer van RBP, waarbij brandweer en s -hepen van de stedelijke sleep dienst en de unie van redding en sleepdienst de wacht houden. De ge meentelijke officials vertelden dat men door de weinig toegeeflijke hou ding van de zeevaartinspectie men in een vrij uitzichtloos debat is gekomen en dat de oplossing waarschijnlijk nog wel enkele weken op zich zal laten wachten. AANHOUDEND DROOG Droog en vrij zonnig weer. Overwe gend matige wind uit oostelijke rich tingen. Maximumtemperaturen om streeks 18 graden, maar langs de kust bij wind van zee omstreeks I I graden. a vrij- Aanhoudrnd fraai lenteweer. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor donderdag: aantal uren zon: 6 tot. 13: min temp van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: max. temp. van ongeveer normaal tot 6 gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 6 tot. 13: min. temp. van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max. temp., van ongeveer normaal tot 6 graden bo ven normaal; kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal. 80 procent Normalen voor 6 tot 10 mei: min. temp. max. temp. Den Helder 8 13 Eelde 6 16 De Bilt 7 17 Vlissingen 8 15 Vlv Zd Limb 7 17 Gem. over Ned. 7 16 ZON EN MAAN 6 mei Zon op 05.02 onder 20.12 Maan op 16.12 onder 03.21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2