Schietingen Diep vries tap' uit Frankrijk een lekkernij voor de vissen Koewachts gemeentehuis komt binnenkort onder de hamer DOW BEGINT ETHYLEENTRANSPORT TUSSEN TERNEUZEN EN HAMBURG TEKORT AAN SPITGRONDEN IN TOEKOMST Conserveren BOUWOPDRACHT HENRY DUNANT WAARSCHIJNLIJK BINNEN MAAND Groene Kruis in uitgebreid gebouw in Goes WOCNSDAG 5 MEI 1971 TERNEUZEN Met de .Roald Amundsen' (4500 dwt), op liet ogenblik dc nieuwste en grootste ethvleentanker ter wereld, gaat Dow Chemical Europe S.A. in de tweede helft van volgend .jaar ethyleen en propyleen vervoeren van Terneuzen naar de DOW-fabrieken te Stade bij Hamburg. Gedurende de eerste zes maanden van 1972 wordt het schip gebruikt voor het transport van ethyleen. dat geleverd wordt door Montecatini-Edison, Brindisi. Italië aan Dow-ünquinesa SA. Tarragona, Spanje. De nieuwe tanker is gebouwd bij Moss Rosenberg Verft A/S te Moss in Noorwegen. Het schip is 105.5 meter lang, 14.6 meter breed en beschikt over 4100 kubieke meter laadruimte. Het heeft vier opslagtanks, die geschikt zijn om een lading bij een werkdruk van 4,5 kg per vierkante centimeter te vervoeren. De tanker kan gelijktijdig worden geladen met twee soorten gas met verschillende fysische eigenschappen: ethyleen bij een temperatuur van -101 graden Celsius en propyleen onder maximale werkdruk en bij een bepaalde omgevingstemperatuur. Dit betekent, dat met de tanker ook LPG. walervrije ammonia en geheel of gedeeltelijk gekoelde vinylchloride kunnen worden vervoerd. Dow heeft ingaande 1972 met de eigenaar van de .Roald Amundsen', E. Bakkevig, een charterovereenkomst gesloten voor een periode van tweeën eenhalf jaar. Het concern heeft de optie de geldigheidsuur van de overeenkomst te verlengen. UITKOMST VOOR SPORTVISSERS VLISSINGEN In de Zeeuw se en Zuidhollandse wateren is steeds minder visaas te vinden. Dit probleem zal nog sterker gaan spreken wanneer straks de Grevelingendam gesloten zal zijn. En in de Grevelingen wordt per dag zo'n 2000 kg visaas ge stoken. Dit komt neer op rond 60.000 kg per maand, terwijl er gemiddeld 100.000 kg per maand nodig is. Die nog ontbrekende 40.000 kg komt uit de noordelij ke provincies. Aan dc hand van deze cijfers is het dus wel duidelijk dat het sluiten van de Grevelingen voor de sportvisser (meer dan een miljoen in Nederland) de nodige aasproblemen met zich mee gaat brengen. Bovendien liggen er op diverse gebieden in Zeeland reeds spitverboden. zodat het spitten zich zal gaan concentreren rond Tholen en Yerseke. Overigens is 99 procent van het Nederlandse aas .zwart', dus niet langs legale weg op de markt ge bracht. Het sluiten van de Grevelin gendam zal zo'n 200 tot 300 splttcrs werkloos maken.' De Vlissingse sportvisser L. P. J. Kos ter. die ruim twaalf jaar in Frankrijk heeft gewoond, trok zich het, aaspro bleem aan en zocht naar mogelijkhe den om in de behoefte te kunnen voorzien. Het is overigens niet een probleem dat alleen de sportvissers aan gaat, maar dat ook van belang kan zijn voor de recreatieve sector in Zeeland. Velen komen immers naar Zeeland om er te vissen, maar het is natuurlijk de vraag of zij nog zullen komen als er geen aas meer te krij gen is. De heer Koster vond in eerste instantie een oplossing door het in voeren van Franse ragertjes (brak water duizendpoot). Onlangs deed hij evenwel een ontdekking die revolutio nair genoemd kan worden in het wereldje van de sportvissers. Proefne mingen met de Franse tap (een soort zwarte zeepier) brachten aan het, licht dat dit aas in de diepvries nagenoeg onbeperkt, houdbaar is en na ontdooi en dezelfde voordelen blijkt te bezit ten als levend aas. Zelfs behaalde men me ontdooide tap betere resulta ten dan met verse tap. Erkende des kundige sportvissers als Cor van Heugten (hoofdredacteur van de .Sportvisser') en Iwan Garay zijn en thousiast over de .diepvries tap.' Iwan Garay bijvoorbeeld ving met dit aas 49 kabeljauwen in enkele dagen, iets wat hem nog niet eerder was overko- laar. wanneer er weiuig verkocht wordt, een grote strop betekenen. Dei Franse zagertjes daarentegen zijn veel sterker (de heer Koster garandeert in dc zomer acht dagen goedblijven) en met dc diepvries tap is dit probleem! nu helemaal van de baan is. Er is wel geprobeerd om langs synthetische weg het aas langer goed te houden.! maar dat werd veelal een mislukking,! of de vis wilde niet meer buten. De Franse tap wordt gespit aan de, Normandische kust. De moeilijkheid' doet zich hierbij voor dat iedere tap. apart zit en op ongeveer 60 cm diep te. De heer Koster heeft voor het spitten een eigen ploeg van zo'n 40 tot 60 man. De tap. die soms een lengte kan bezitten van meer dan 40 cm. wordt ontdaan van ingewanden en vocht. Het aas iv dus in fete dooid in tegenstelling tot het zagertje. dat levend wordt gebruikt), maar weer in het water gebracht zwelt het op. Het interessante van dit hele geval is nu, dat met de in de diepvries bewaarde tap veel betetre resultaten worden be reikt. dan mei de verse tap. De heer Koster veronderstelt dat dit een ge volg is van de wat weeige, bloederige lucht, die door het ontdooien na in de diepvries te hebben gelegen meerl wordt geaccentueerd. En dat trekt dej vissen aan. De tap is overigens ge schikt voor alle zoutwatervis, met uitzondering van de geep. De heer Koster wijster voorts op dat de tap na het ontdooien eventueel weer inge vroren kan worden. Een ander voor deel is dat de krab. waar de sportvis sers nog wel eens 1st van ondervin den. bijna onmogelijk de diepvries tap van de haak kunnen snoepen. Volgens de heer Kosler kent 99 procent van de Nederlandse sportvissers de lap niet. Men heeft er hooguit wel eens over gehoord. In Frankrijk en België wordt dit aas echter wel gebruikt ,Em waarom winnen zij altijd op concour sen?'. De heer Koster geeft er zelf het antwoord op .Omdat ze de tap ge bruiken' Hii is in m art van du jaar met de invoer van de tap begonnen en denkt zo'n 6000 kg per maand te kunnen leveren. Hij is naar zijn zeggen de eerste en enige importeur van tap in Nederland. Begin oktober van het vorige jaar ging de heer Koster reeds van start met de invoer van de Franse zager tjes. Hiervan denkt, hij zo'n 18.000 kg per maand te kunnen leveren. Dit. zagertje, dat goed is voor alle soorten vis. zowel in zoet als in zout water, kan gezien worden als het hoofdaas voor het Veerse Meer. .Levend aas gaat boven kunstaas', is de duidelijke stelling van tic lieer Koster. Maar het Nederlandse aas is niet te conserveren. Het blijft in de zomer hooguit twee dagen goed. Bo vendien zijn de zeeplcren (leeglopers) en Nederlandse zagers niet bestand tegen onweer. Dit kan voor de bande D. van Kleef van Rode Kruis: Kringbijeenkomst vrijwilligsters GOES Donderdag werd in Goes de kringbijeenkomst voor de welfarevrijwilligsters van het Rode Kruis in Zeeland gehou den. Circa negentig dames woon den de bijeenkomst bij. Zij luis terden onder meer naar een le zing door de heer D. van Kleef, hoofd van de afdeling algemene zaken bij het Rode Kruis. Deze nam aan dat binnen een maand de opdracht wordt gegeven voor de bouw van de nieuwe Henri Dunant. Dat zou dan betekenen dat een groot aantal zieken me dio 1972 van het schip gebruik zal kunnen maken. kringcommissaris mr J. J. van der Weel. Deze wees op het feit dat hel Zeeuwse Rode Kruis ,erg goed in de markt ligt' in Zeeland. Hij achtte het zaak ook belangstelling bij de jonge ren voor het werk op te wekken Na een lunch sprak 's middags de heer Van Kleef. Hij gaf een overzicht van de huidige activiteiten van hei Nederlandsche Roode Kruis en ging daarbij vooral in op het aanpassen van het werk aan de nieuwste ontwik kelingen. Hij noemde het actieve leden aantal 290.000, terwijl daarbij ook nog circa 1 miljoen leden komen. De jaaromzet van het Rode Kruis is twintig miljoen gulden per jaar. Als een voorbeeld van het aanpassen aan de nieuwe ontwikkelingen noemde de heer Van Kleef onder meer het ver schijnsel booreilanden in de Noord zee. De radio-medische dienst heeft zich nu ook hierop afgestemd. Twee artsen zijn beschikbaar om in geval van nood of ziekte per helikopter hulp te bieden. GEKOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD De lezing door de heer Van Kleef were voorafgegaan door onder meerj een discussie in zes groepen over een' vier'. 1 punten. Discussiepunt was on der meer: .Hoe denkt men over de hulp die het bejaardenwerk steeds meer vraagt van de vrijwillige welfa re en hoe wordt, dit in sommige afdelingen opgevangen?' De verschillende discussiegroepen brachten na afloop van de onderlinge discussie hun visie naar voren. De b< "inkomst was geopend door Op koninginnedag vond op het ge meentelijk sportterrein te Clinge "s avonds een gekostumeerde voetbal-1 wedstrijd plaats tussen een team van| de wijk De Molenstraat en een team uit de wijk De Julianastraat. Voor deze wedstrijd bestond een zeer grote belangstelling en er heerste een echte gezellige sfeer. Tenslotte eindigde al les in de stijl van de dag, doordat de Julianastraat de wedstrijd met 1-0 won. GOES Het gebouw van de provin ciale Zeeuwse vereniging .Het Groene Kruis' in Goes is uitgebreid. Vorig jaar kocht de vereniging een naast het bestaande kantoor staand pand in de Van der Spiegelstraat. Eind sep tember begon hot aannemersbedrijf P. T. Baaien uit Goes met de verbou wing. waardoor het bestaande kan toor met circa 120 m2 werd uitge breid. De verbouwing is begm april voltooid. De uitbreiding v.-as noodzakelijk door de uitbreiding van het werk. De me chanisatie van onder meer de entad ministratie is daar oorzaak van. Vroe ger werd op ieder gemeentehuis de enting voor kinderen geadministreerd. Dat wordt nu centraal en mechanisch geregeld. Ook door de oprichting van een sociaal-medische dienst door de kruisverenigingen, was uitbreiding noodzakelijk, terwijl ook enkele dis trictsverpleegsters in het kantoor zijn ondergebracht. In het gebouw aan de Van der Spiegelstraat zitten nu in totaal vijftien mensen. Volgens admi nistrateur M. A. Bierens heeft de verbouwing in totaal circa 70.000 jge- kost. Tijdens een informele bijeen komst hebben zowel bestuursleden als personeel donderdagavond met liet; uitgebreide gebouw kennis ge maakt. Hoek feestte van vroeg tot laat Dankzij het stralende weer, de goede organisatie van het feestcomité, het enthousiasme van de deelnemers en de grote publieke belangstelling zijlij de feestelijkheden ter gelegenheid van koninginnedag te Hoek een succes geworden. Er werd 's morgens begonnen met een ballonnenoptocht waarbij kleuters en scholieren voorafgegaan door de drumband .de Roffelaars' en de mu ziekvereniging ENZK' naar het be jaardenhuis .Vremdieke' trokken waar: ongeveer 400 ballonnen onder het ge roffel van de drumband werden opge laten. De kleuters deden spelletjes.' waaronder sinaasappelzoeken, onder j het toeziend oog van drie als clown optredende kleuterleidsters achter de' o.l. school. Op het sportveld werden onder leiding van onderwijzend perso neel spelen gehouden voor de leerlin gen van de lagere scholen waaraan 250 kinderen deelnamen, 's Middags vond op het marktplein een spectacu laire vijfkamp plaats waaraan werd deelgenomen door teams van de vol-; gende verenigingen: volleybal, badmin-j ton, tennis, voetbal en Hoek-vetera-1 nen. Nadat burgemeester J. C. Aschoff om drie uur het startschot had gelost voor een marathon waarbij de deelne mers lopend en fietsend gewapend met paraplu en hoed een parcours moesten afleggen werden achtereen volgens paalklimmen. skirace, autodu- wen, kruiwagenrace en een steilewand- race afgewerkt op de markt. De vele aanwezigen genoten van staaltjes; acrobatiek, kracht, behendigheid enj durf. De einduitslag luidde: 1 voetbal 28 punten; 2 Hoek-veteranen en bad-j minton 22: 4 tennis 19; 5 volleybal 14. j Om half zeven vertrok de eerste deel nemer voor een oriëntatierit op de! fiets waaraan 28 personen deelnamen- Alle deelnemers ontvingen in cafetaria .de Instuif een prijs. De uitslag: 1 mevr. N. 't Gilde 39 strafpunten; 2 mevr. C. Dieleman 70; 3 mevr. N. Hoogstrate 128; 4 mevr. R. Witte 129; 5 de heer J. Mieras 132. Een lampionoptocht betekende het einde van een feestdag zoals Hoek in jaren niet had beleefd. Aan de schtetlng bij A. Stallaert lei Boschkapelle namen 25 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel R de Guytenaere. Stoppeldijk; eerste zijvo- gel: J. van Dijk. Boschkapelle; tweede zijvogel: C. de Frel, Kloosterzande; I extra hogevogel J Wentzler, Boschka pelle; grootste aantak (3 stuks) C. dei Schepper, Stoppeldijk. Aan de schieting bij J. Leeraert te1 Hulst namen 77 schutters deel. De' uitslag luiddde: wip I: hogevogel. P. Oosting. Axel. eerste zijvogel V de' Vos. Hulst, tweede znvogel: J. de Waal. Ossenisse; grootste aantal: '7 stuks) J. Sorber, Graauw. Wip II- hogevogel P Koster. Giaauw: eerste z:jvogel: F. de Wit. Hulst; tweede zijvogel: J. Buys. Sluis-, kil; grootste aantal. 16 stuks» A van Iteghem, Hulst. De uitslag van de krmgschieting, geor ganiseerd dooi de schutte smaat schappij ,De Rooien Oedt' te Sas van Gent luidde: hogevogel: niet afgescho ten; eerste zij vogel. H. Kooyman. Sasj van Gent; tweede zijvogel: n:et afge-j schoten: grootste aantal: (8 stuks) R Vlasveld, Sas van Gent. De uitslag van de schieting bij L. de Vilder te Clinge luidde als volgt: wip I: hogevogel e:i eerste zijvogel: R. leirsman, Meerd nk; tweede zijvogel W Roskam. Sin'-Gillis. Wip II. hogevogel L. Ruysch. Sin: Gillis; eerst? zijvogel W. Ivens, Clin- je; tweede zijvogel: R. Vercauterer..! Xruibeke; grootste aantal (3 stuks) J Bracke. Clinge Aan de bejaardenscr.ut ng bij E. Mor- cus te Kloosterza.iic namen 38 schut ters deel. De uitsla- luidde- hogevo gel: P. van Gassen. Groenendijk; eer ste zij vogel: Th. Meervis, Koewacht; tweede zijvogel: A Bnrm, Ossenisse; giootse aantal(4 stuks) P. van Gas-, sci. Groenendijk. Aan de schieting bij A. Stallaert te1 Boschkapelle namen 40 schutters deel De uitslag luidde- wip I: hogtvogel en] eerste zijvogel: P. Oosl.ir.°-, Axe,. twee de zijvogel: A. de Bakker, Boschkapel le; grootste aant d (5 stuks) M. Ram- melo. Sas van Gent. Wip II: hogevcgii: A. Mahu. Lams- waarde; eerste ztjvogr P. Oosting. Axel; tweede zijvo?-?!: A. Verschelden. Sas van Gent; rrootste tantal: J. (5 st'ixs )Sioppeïdijk- Aan de schieting bij R. Hermans te Ossenisse namen -0 schutters deel. De uitslag luidde: wip 1. hogevogel en tweede zijvogel: J. de Kort, Ossenisse;! eerste zij vogel: H. van Dommelen, Kloosterzande Wip II: hogevogel: E. de Maet, Osse nisse; eerste zijvogel: P. Bogaert, Os-| •senisse: tweede zijvogel: R. Remeyn,] Ossenisse; grootste aantal: (4 stuks) P. van de Velpen. Ossenisse. In het Hofzichttheater te IJzendijke! werden twee schietingen op de liggen de wip gehouden. Aan de schieting op zondag namen 47 deelnemers uit 131 pelotons deel. De uitslag luidt: hoog vogel: M. Boerman. IJzendijke eerste, zij vogel: Camiel Bracke. Zuiddorpe; tweede zijvogel: Ars. Maenhout, Bas sevelde (B). De "xtraorüzen gingen naar Cam. Bracke, Zuiddorpe. Beker en Aug. Martens, IJzendijke. Grootste aantal vogels Aug. Martens en Wim Swarte- lé, beiden IJzendijke. De koninginneschieting trok 54 schut ters met 14 pelotons. Dit werd een Belgische aangelegenheid, hoogvogel: Alp. Burdieua, Bassevelde; eerste zij- vogel: Roger van Hoorbeke, Bassevel de: tweede zijvogel: Alph. Burdieua, Bassevelde. Extra prijs E. van Voo- ren, Philippine. Hoogste aantal vogels. J. M. Seegers, Terneuzen. Zaterdag werd 'n karabijnschieting in, café .Centrale' te Zuiddorpe gehouden Er waren niet minder dan 58 schut ters aanwezig, voor het grootste deel bestaande uit personen uit België. Er heerste een sportieve en gezellige sfeer. De uitslag luidde hogevogel waaraan 20.- verbonden was: mevr. Ans Gerritse uit Sas van Gent; eerste zi'vogel: A. Lancket, Lovendegem (Bi; tweede zijvogel: A. Icterbeke. Slijdingen (Bi. extra hogevogel: waaraan f 10.- verbonden was: T. Ger-I ritse uit Sas van Gent: eerste extra hogevogel, waaraan door de heer I. Vermue een fles Martini was verbon den: A. Ieterbeke. Slljdingne 'Bi; tweede extra hogevogel. waaraan door iemand van Zuiddorpe ƒ10,- en een Knakworst «m -.-■'-bonden. A van! Damme Lembeke (B). KOEWACHT Bij een koningsschie- ting. georganiseerd door de schutters vereniging .St-Sebastiaan' te Koe wacht. is de heer A. van Poele voor de tweede maal in successie .koning' geworden. Hij schoot de koningsvogel bij het tweede schot af. Ook in 1970 werd de heer Van Poele eerste De zij vogels werden afgeschoten door P Baert en Th van Damme, die daar mee de .ministers'-titel voor zich opeisten. Aan de koningsschieting van de schut-, terssociëteit .Sint-Sebastiaan' te Koe 1 wacht bij de heer A. de Schepper namen 26 leden deel. De uitslag luid de; koning voor het .seizoen 1971-1972: Alf van de Poele. Koewacht, eerste erfprins en tweede minister: P. Baert. Koewacht, eerste minister: Th. van Damme. Koewacht, grootste aantal: (5 stuks): Aug. A per. Koewacht. Aan de schieting btj W. Blommaert te Hulst namen 49 schutters deel De uitslag luidde, wip I. hogevogel: P Oosting, Axel. eerste zijvogel J He- melsoet. Sluiskil, tweede zijvogel: J. Picavet, Zandberg, grootste aantal: (4 stuks): L. Fassaert en G. de Blieck beiden te Hulst. Wip II: hogevogel: J. Hemelsoet. Sluiskil, eerste zijvogel: G Bakker, Zandberg, tweede zijvogel- J. van Heisland, Hulst, grootste aantal- B. Buysse en J. Asselamn, beiden uit Hulst (6 stuks). Aan de schieting bij R. van Kruyssen te Kloosterzande namen 59 schutters deel. De uitslag luidde wip I: hogevo gel R de Guytenaere, Stoppedijk. e°rste zijvogel: R Hermans. Ossenis se. tweede zij vogel: J. Hoop. Klooster zande. Wip II: hogevogel: R. de Maagt, Kloosterzande. eerste zij vogel: P. Pauwels. Kloosterzande. tweede zij- vogel: F. van Kruyssen. Kloosterzan de, grootste aantal: '7 stuks): R. de Guytenaere, Stoppeldijk Aan de schieting bij Cyr. de Kind' te: Kapellebrug namen 42 schutters deel. De uitslag luidde: wip I: hogevogel: W. Schelfhout. Kapellebrug, eerste zij vogel: R. de Wael, Koewacht, tweede zijvogel- W. Ivens. De Klinge (B). Wip' II: hogevogel: G. Cocqheit. Kapelle brug, eerste zij vogel: R de Wael. Koewacht, tweede zij vogel: J. de Vet ter, Kapellebrug. Aan de schieting bij R. Heyens te' Lamswaarde r.arnen 47 schutters deel. De uitslag luidde, wip I hogevogel:A. de Bakker, Hengstdijk, eerste zijvo gel F. de Brouwer. Sas van Gent, tweede zijvogel: J. Louwers, Terhole.: Wip II hogevogel: A. de Bakker, Hengstdijk, eerste zijvogel: L. Claes-j sens, Lamswaarde. tweede zijvogel: G.| van Driessche, Lamswaarde. grootste aantal (6 stuks): L. Roelands, Lams waarde. Aan de schieting bij A. de Block te] Zuiddorpe namen 54 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel: A. Tem merman. Wachtbeke 'B>. eerste zij vo gel: A. Temmerman. Wachtebeke (B),' tweede zij vogel: A. de la Rulle: Over slag, grootste aantal: A. de Mey, Zuid-! dorpe. Nieuwbouw van ziekenhuis Hulst voltooid HULST De voltooiing van de bouwing van het St Liduina zie) huis te Hulst zal zaterdag 8 i aanstaande feestelijk worden 1 dacht. Reeds 's morgens om tien worden de gasten verwacht waa om half elf de geneesheer direcU dr J M. van Kaimthout een besch wing zal houden over de getrof voorzieningen. Daarna volgt een ro leiding en bezichtiging door het bouw. ST. ALBERT WINNAAR SCHUTTERSCOMPETITIf Dezer dagen werd de competitie 197C 1971 van het Zeeuws-Vlaams Set tersverbond besloten tijdens een le* avond in zaal Wijffels te Schooro ke. Voorzitter J .1 Ocké heet'.? ie< een hartelijk welkom en dankte deelnemers voor hun sportieve opi den. Hierna volgde de prijsuitreik van de 9 deelnemend'- vereniging St.-Albert uit Sas van Gent werd kt pioen evenals vorig jaar met 13. punten en 28 matchpunten. De ver ré eindstand luidde: 2 Schietvereniging Breskens (13. punten en 25 matchpunten); 3 Treffers. Oostburg <13 694-244 I Gulden Schot Axel <13.695-20'; 5 Missers Aardenburg <13.395 13'. 6 Liefhebbers. Sluis 13.522-17 7 Zwin. Cadzand <13.318 81; 8 Dia Groede <13.230-4'; 9 De Vroli Schutters. IJzendijke 12.590-0). De uitslag van de heren individu was: T. Gerritsen. Sas van Gent; 2 Goossens. Breskens; 3 '.V. de Schipp Oostburg en J. Provo uit Axel. Dames individueel: 1 mevrouw De Jager, Sas van Gent mevrouw Waterschool. Sas van Ge 3 mevrouw Sol. Axel. De beste gemiddelde resultaten t de dam?s en de heren mevrouw Jager 9.73 en de heer T Gerrib 9,74. Het overige gedeelte van avond werd in beslag genomen a< een bal. opgeluis'erd door het I gisch orkest .Het Trio'. Wedvlucht EMM De postduivenhoudersvereniging EN uit Temeuzen. aangesloten bij bond van zaterdagvliegers, hield 1 afgelopen weekeinde een wedvlui vanuit Arras. De uitslag was als vol 1 en 3 A. Scheele; 2 en 5 J. Zegers F Verhelst; 6 A. Smallegange: 7 van Hoeve: 8 mevrouw A C. Wïelai de Zwarte en 9 en 10 J. Prince. SERIEKAARTEN Aan de serie-kaart wedstrijden bij Bu'. s te Clinge namen 144 person deel De uitslag luidde: 1 A. de Wit L. Verheijen. 2 E Maes-R Rijekaert J. Seghers-L. Franssens. 4 J. Bolsse Fr Bauwens, 5 E. Verbruggen-E. V Op koninginnedag werden in de vo middag in Ar.r.s Jacobapolder verse! lende kinderspelen georgamsee waaronder cok voof de kieuters. ae middag werd een voetbalwedstr gehouden. 's-Avond- was er in ,C Dorpshuis' een voorstelling van 1 Goese jeugdcircus .Hoger Op', dat aanwezigen een onvergetelijke ave bezorgde. Prognosliekwedstrijien Aan de prognostiekwedstrijd bij Megroedt te Clinge namen 189 per nen deel. De uitslag luidde: 1 Verbraecken, 2 C. Bogaert. 3 H. Witte. 4 P. v. Poele. 5 I. de Meurichy. Aan de prognostiekwedstrijd bij Buys te Clinge namen 124 person dee! De uitslag luidde. 11 W. de Co 2 E. Blommaert. 3 R. Coone. 4 J. Ccok, 5 D. Ferket. KOEWACHT Deze imposante villa is het voormalige gemeentehuis van. Koewacht, dat sinds de gemeentelijke herindeling geen enkele bestemming meer heeft. Slechts één keer per week staat de deur open. dan houdt de, gemeente .Axel een paar uur zitting. Volgende week zaL dit kapitale! pand door notaris D. H. de Graaf uit Axel onder de hamer worden gebracht tijdens een publieke verkoping. Alom! wordt verwacht, dat het huis met eeni lap grond grond van drieduizend vier-| kante meter in particuliere ver-j moedelijk Belgische handen zal komen. Het is trouwens maar goed dat er eindelijk iets met dit degelijk stuk bouwwerk gaat gebeuren, want zoals het er nu bij staat raakt het langza merhand maar zeker in staat van verval. Toch is het oude gemeentehuis op de klok na nog helemaal compleet Het uurwerk is vorig jaar bij raads besluit in bruikleen aan de pastoor van Belgisch Koewacht gegeven. De garage van het huis wordt nog steeds als onderdak voor de brand weerauto van Koewacht gebruikt. Ook staan er spullen van gemeentewerken opgeslagen. De witte muur met ramen is een uitloper van het café De Schep per, èèn van de weinig nog goed Overigens is het oude gemeentel vroeger ook een bolwerk voor min fraaie doeleinden geweest. In de tv de wereldoorlog zetelde er het ho< kwartier van de Duitse grensbe king In het zelfde gebouw mc ledereen zijn radio komen inlevei De grote achtertuin van de villa h< lange rijden gekend dat deze w gebruikt als smokkelcorridor van derlands naar Belgisch Koewa< Volgens insiders was dat de korste veiligste route om te kunnen ont men aan de grensbeambten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 29