PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ECONOMIE IS EXPLOSIEF STADIUM GENADERD ,Benelux-milieubeleid? Niet langer praten, maar doen! En zo vlug mogelijk' r^n LOF EN KRITIEK VOOR VERSLAG Dr ZIJLSTRA President Nederlandse Bank: PRINSES ARMGARD OVERLEDEN Vandaan Vandaag in de krant REGERING WIL VERLAGING VAN L00DGEHALTE IN DE BENZINE 214e jaargang - no. 99 WAARIN OPGENOMEN DE MI DD ELBU RGSE, VU S SI N G S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN lis., Wilstr. 56-60. t< re 4. til. 3346, idi 2751). M iddelburs, Mnkl 51. «I. 7651 (bu rad. 2076 3162, 4SI. ldl 5213]."ooetl>urs. tol. 23SS. T..r..u..n, N.iuxilr. 22, 1.!. 4 4 Uw. Giro 359300, Proilnclllo Ztru»M Coer.nl. Mlddo'l Woensdag 28 april 19/x Kanaal 7 uil de lucht Pagina 7 UTRECHT (ANP) Het overlegorgaan van de drie vakcentrales (NVV, NKV en CNV), is met de president van de Nederlandsche Bank van mening dat ons land zich in een situatie van overbeste- ding bevindt. Het deelt het oordeel van dr Zijlstra dat de bedrijfsinvesteringen daarbij een grote rol hebben gespeeld. Met overlegorgaan is het eveneens niet dr Zijlstra eens dat liet huidige begrotingstekort te groot is. Het verzet zich evenwel tegen de door dr Zijlstra aangeprezen methode om de overspanning terug te drin gen. Hel plan van de president om de groei van de overheidsuitgaven en de sociale verzekeringen al te rem men is volledig in strijd met het. actieprogramma van de vakcentra les. Het overlegorgaan betreurt het dat dr Zijlstra voorbijgaat aan de toegenomen bereidheid een bijdra ge te leveren voor de financiering van de zo noodzakelijke uitbrei ding van collectieve en sociale voorzieningen, zoals is gebleken uil de meningsvorming rond het actie programma der drie vakcentrales. Het overlegorgaan kant zich even eens tegen de opvatting van dr Zijlstra, dat een verdere verschui ving in de inkomensverdeling ten gunste van het looninkomen niet of nauwelijks mogelijk zou zijn. Westen ons land af te remmen, om de gen en de dreigende werkloosheid overspanning aldaar te verminde- als gevolg van de hardnekkige re ien en een betere regionale sprei- cessie te voorkomen moet volgens ding van de investeringen te berei- de beide bonden ernstig overwogen ken. Met name de door dr Zijlstra worden voordat het te laat is, een genoemde fiscale boete op een te en ander met een evenwichtig pro- veel aan investeringen verdient de gramma in goed samenspel tussen aandacht. Wel steunt het overlegorgaan de oproep van dr Zijlstra om te zoe ken naar mogelijkheden om de investeringen in het westen van VNO het nieuwe kabinet en het georga niseerde bedrijfsleven. .De gevaar lijke overbesteding, die wordt ver van dc sluierd d oor de dollarstroom, maakt dat voorlopig de wal het schip nog niet keert, maar daarna des te ernstiger. De stagnatie is .De visie van de president Nederlandsche Bank op de ei sche situatie blijkt in grote lijnen overeen te stemmen met de opvat- - tin, van bet VVO.- Dit verklaarde J™""??, AMSTERDAM (GPD) Volgens dr Jelle Zijlstra, de president van de Nederlandsche Bank, is het niet overdreven te stellen dat onze volkshuishouding nu een explosief stadium lijkt te zijn gena derd. De spanningen zijn in 1970 niet overwonnen, maar hebben ons allen voor ernstiger vraag stukken gesteld. De Nederlandse economie bevindt zich nu zeer duidelijk in een toestand van over- besteding en die overbesteding zal voor alles ongedaan moeten worden gemaakt. Dr Zijlstra zegt dit in het jaarverslag van onze centrale bank. Hij voegt eraan toe dat de hoogste wijsheid meer en meer dreigt te worden dat ,de wal het schip moet keren'. Dat is trouwens de enige wijsheid die zijns inziens overblijft, indien niet tijdig vaart wordt geminderd en de steven gewend. Ietwat gelaten wachten wij allen af wanneer de werkelijke klappen zullen vallen. voor het midden- en kleinbedrijf srs,r-verd™ sar r naar aanleiding van het verschenen o._erheidsuit„c - en ^Oiria'epre- .favrvcrvlav van d, Nvdvrtandvchv Rank. gen zall eiden. mede omdat dit een explosie loonontwikkeling zal be vorderen'. aldus de bonden. Naast voorkoming van verdere stijging van de overheidsuitgaven en zo Het VNO heeft zijn opvatting meermalen nog onlangs in zijn jaarverslag naar voren bracht. Volgens het verbond is een - beperking van de uitgavenstijging mogelijk daling aaarvan, zullen Dc president van de Nederlandsche Bank heeft berekend dat de overbeste ding in 1970. gezien vanuit de hoek hoe dc betalingsbalans zou moeten zijn, 1,4 miljard groot is geweest Maar wanneer hierbij rekening wordt gehouden met het feit dat ter beteuge ling van de voortwoekerende inflatie en ter ondersteuning van het herstel van het economisch evenwicht tegeno ver het buitenland een zekere mate van ontspanning dringend geboden is. moet het bedrag van de overbesteding in 1970 vermoedelijk niet onbelangrijk hoger worden gesteld. De 1.4 miljard komt neer op 1,4 procent van ons nationale inkomen. De werkelijke overbesteding komt al met al misschien uit tussen de 1,5 en 2 procent van ons nationale inkomen.! Dr Zijlstra noemt deze percentages overigens niet. Het betreft hier niet alleen de overbesteding in 1970, maar' ook, en vooral, ons overbestedingspa- troon, dat ook nu dus nog geldt. Al eerder heeft de heer Zijlstra erop gewezen, en hij herhaalt het nu, dat prijsstijgingen van 10 procent of meer per jaar een volkshuishouding in een toestand van voltooide inflatie bren gen. De inflatie kan men dan slechts met onvoorstelbaar drastische maat regelen beteugelen en terugschroeven. Jaarlijkse prijsstijgingen van vijf tot zes procent, kan men trachten voor- Economische Raad de draad van het zichtig en geleidelijk tot een lager bekende veertiende halfjaarlijkse eeo- niveau terug te brengen. I nomische rapport (van 20 juni 1969) i moeten opvatten om de vraag tc beantwoorden hoe te ontkomen aan de zinloze en gevaarlijke toestand van loonstijgingen van 12 procent en meer. respectievelijk prijsstijgingen van 6 procent en meer. Dat is dus een pleidooi voor herstel van het sociaal- economisch overleg van werkgevers, werknemers en kroonleden. In het veertiende halfjaarlijkse rapport zijn een aantal maatregelen aanbevolen die de loon- en prijsstijging binnen bepaalde perken hielden. Niemandsland Ons land bevindt zich volgens dr Zijlstra nu in een gevaarlijk nie mandsland, dus tussen beide situaties in. Zoals bekend wordt voor 1971 al rekening gehouden met een prijsstij ging van 6,5 procent. Een terugdrin gen van de inflatie zal nu niet meer! zonder een pijnlijke aanpassing moge lijk zijn. Wat moet er volgens de president van! de Nederlandse Bank nu gebeuren?: -naar ook ais SAN FRANCISCO: Oceaanroei ers Sylvia Cook (mei. het hoofd uit de cabine) en John Fairfax .betrapt' tijdens een pauze. Het tweetal is onderweg van San Francisco naar Sydney in Aus tralië. De foto werd gemaakt door een helikopter van de Amerikaanse kustwacht toen de roeiboot .Britannia II' ongeveer 20 kilometer uit de Amerikaanse kust was. Allereerst moet de overbesteding gedaan worden gemaakt. Dat. stelt eisen aan de overheidsfinanciën, en - met, name aan het stijgingstempo vanl de overheidsuitgaven. Er zal een so berder beleid moeten worden gevoerd dan misschien nu wel eens wordt aangenomen. In de tweede plaats zou de Sociaal aanneemt, volgens AUTO TEGEN BOOM: DRIE DODEN MAASBRACHT (ANP) Bij een ver keersongeval op de rijksweg te Maas- bracht zijn dinsdagavond drie jonge Duitsers om het leven gekomen. De Duitsers waren allen inzittenden van een personenauto, die in volle vaart tegen een boom botste na te zijn ge slipt tijdens een inhaalmanoeuvre. De slachtoffers zijn: Horst Nïehues (28) uit Emmerich: Heinrich Verhoeven <33) uit Winnikendonk en Peter Illig (30) uit Kevelaar. Zij waren vrijwel op slag dood. De auto werd totaal ver nield. dr Zijlstra, dat in feite de loonvor ming in de bedrijfstakken geheel in handen van de werkgevers en -nemers ligt. dan nog is het dringend noodza kelijk beter dan nu het geval is te analyseren wat terzake van lonen,j premiedruk, belastingen en overheids-i uitgaven wel en niet verenigbaar is op straffe uiteindelijk van stag-1 natie en werkloosheid. Een stagnatie in onze economie en werkloosheid zullen vermoedelijk niet; meer geheel te vermijden zijn. Voor] de derde maal na de oorlog zal een prijs van ons falen in termen van| werkgelegenheid worden betaald. Heti is volgens dr Zijlstra nog niet te laat I om te trachten de schade zoveel mo-| gelijk te beperken. Produktiviteit Om een bevredigende ontwikkeling van onze economie te verkrijgen moet] in ieder geval de toeneming van dei produktiviteit voldoende zijn om de! stijging van het .incidentele loon' dus loonstijgingen uit hoofde van meer dienstjaren, enz.) de toeneming van] de belastingdruk en sociale lasten en: (Zie slot pag. 3 kol. 3) ten behoeve van ov^heid en soci£ PrMsonmiltkeU m in «ven- Is verzekering onder de huidige J™"", verband zoveel mogelijk omstandigheden de belangrijkste dienen te worden afgeremd, weg om de binnenlandse inflatie r f 1 terug te dringen. In dit verband L01116SSI0D6l6D zal de nieuwe regering wel genood zaakt zijn een aantal populaire ver kiezingsleuzen met betrekking tot op zichzelf wenselijke collectieve voorzieningen zeer kritisch te be zien. .Ofschoon wij slechts zeer opper vlakkig hebben kunnen kennis ne men van het jaarverslag van de Nederlandsche Bank', zo begint een communiqué van de drie grote confessionele partijen, dat zij gis termiddag pas na het officiële ver- ^iiiuiica wiiuijx. schijnen van het jaarverslag had- nemersverbond en'het" N'^eriands l|c" opgesteld, bijkt daaruit in ie- Christelijk Ondememersverbond tlp.r *evaI een duidelijke waarschu- hebben dinsdagmiddag meegedeeld tegen het doordraaien van de de bezorgdheid van de president 'nflatiespiraal en beklemtoont dit van de Nederlandsche Bank inzakt noodzaak om ler»«le van de de economische vooruitzichten 'werkgelegenheid de bestedingen in voor 1971 en 1972 te delen. Een ol 1 ot beleid om de inflatie terug te drin- ie slot Pa§- &Ol. NKOV en NCOV Het Nederlands Katholiek Onder- BEGRAFENIS OP 1 MEI IN DETMOLD DEN HAAG (ANP) Prinses Armgard is gisteren op kasteel Warmelo in Diepenheim overleden. Prinses Armgard is ge ruime tijd ziek geweest. Koningin Juliana, prins Bernhard, prins Aschwin en diens echtgenote waren op kasteel Warmelo aanwezig. De particulier secretaris van prins Bernhard deelde het volgende me de: .Hedenavond. 27 april 1971. is op 87-jarige leeftijd te Diepenheim overleden de moeder van de prins, Hare Doorluchtige Hoogheid prin ses Armgard zur Lippe-Biesterveld, geboren Freiin von Cramm, echtge note van wijlen Zijne Doorluchtige Hoogheid prins Bernhard zur Lippe. Aan de Nederlandse vrienden en be kenden van de prinses wordt mede gedeeld, dat op 30 april om 11.00 uur in de r-k kerk te Goor een re quiem mis zal worden opgedragen. Bij het- verlaten van de kerk is er gelegenheid om de familie te con doleren. De teraardebestelling zal plaatsvin den op 1 mei te Detmold. Zij zal om 10.30 uur worden voorafgegaan door een rouwdienst in de slotkapel aldaar. Aan de Duitse familieleden en vrienden van de prinses wordt na afloop van de plechtigheden de ge legenheid geboden op het slot aan de naaste familieleden hun condo leances aan te bieden'. Het liof zal geen rouw in acht ne men in verband met het overlijden van prinses Armgard. De dood van de prinses zal, afge zien van het reeds eerder afgelaste bloemendefilc voor paleis Soest- dijk. verder geen invloed hebben op de viering van de verjaardag van koningin Juliana op vrijdag a.s. Ook van de rijks- en andere open bare gebouwen zal als gewoonlijk worden gevlagd. Voor een levensbeschrijving van prinses Armgard zie pag. 9. President Nixon heeft dinsdag .met grote spijt' het ontslag geaccepteerd van Robert Ellsworth als permanent vertegenwoordiger van de Verenigde Staten bij de NAVO. De reden waar om de 45-jarige diplomaat zijn func tie, die hij sinds mei 1969 bekleedde neerlegt is niet bekend. EEG-coördinatie DE EEG-ministers van financiën en economische zaken hebben be sloten voortaan hun economi sche politiek te gaan coördine ren. Daartoe zullen zij drie maal per jaar bijeen komen. (Pag. 3). Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 5 en 7. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 9. Sport op pagina 11. Televisie op pagina 13. Financieel nieuws op pagi na 15. DEN HAAG (ANP) Het ligt in het voornemen van de regering, gezien het belang van een dergelijke vermindering, een maatregel te nemen waar bij het maximale loodgehalte van benzine zal worden teruggebracht. Reeds is opdracht gegeven de voorbereiding van een algemene maatregel van bestuur terzake ter hand te nemen. Staatssecretaris dr R. J. H. Kruisïnga (volksgezondheid) heeft dit dinsdag aan de tweede kamer meegedeeld. Hij wijst er op. dat West-Duitsland een soortgelijke maatregel overweegt, waar bij het maximale loodgehalte per 1 januari 1972 zal worden gefixeerd op 0.4 gram per liter en vervolgens geleidelijk zal worden teruggebracht tot 0,15 gram per liter in 1976. STUDIEDAG VAN NEDERLANDS-BELGISCH BEDRIJFSLEVEN .GRENZEN ZIJN DUIDELIJK OVERSCHREDEN' BRUSSEL Met de keiharde feiten en cijfers op tafel heeft het Nederlandse en Belgische bedrijfsleven zich gisteren in Brussel gewaagd aan een con frontatie met het onderwerp .milieubeheersing en industria lisatie in het grensgebied'. Dr L. Ginjaar, directeur van het TNO Studie- en Informatiecen trum voor milieubeheer: ,Op het ogenblik produceren we in Nederland per jaar 7 miljoen ton vast vuil. Daarvan is 40 pro cent afkomstig van de indu strie en 60 procent van huis houdelijk verbruik. In het jaar 2000 zal dat drie keer zoveel zijn. Nu hebben we 7,5 miljoen auto's en 800.000 wrakken. De hoeveelheden worden alsmaar groter en het gaat steeds snel ler. Een volledig herstel van ons verontreinigd milieu is niet mo gelijk. We moeten het binnen aanvaardbare grenzen houden'. In zijn 'staalkaart van de milieuver-i vuiling' waren dit de onderste regels] van de optelsom van dr Ginjar: in 1965 330 miljoen ton vuilstoffen, in 1 1970 400 miljoen ton en in 1975 530 miljoen ton. Ongeveer 75°.0 daarvan] komt op rekening van het verkeer en: ruim 20°0 van de industrie. Voor de, Nederlandse Maatschappij voor Nijver- heid en Handel en het Vlaams Econo-1 misch Verbond, de organisatoren vanj deze studiedag, statistisch materiaal.! om even voor rechtop te gaan zitten.; En om zich af te vragen: waar kun nen we zelf het meest doelmatig op-| treden tegen de milieuvervuiling, óie; zoals dr Ginjaar het stelde .op! een reeks van gebieden duidelijk gren-! zen heeft overschreden.' Aan het eind van een dag gedocumen-! teerd worden en discussieren met een panel van deskundigen stelde voorzit ter ir Th. P. Tromp duidelijk vast dat Nederland en België, juist in het ge bied waar de milieuvervuiling' zich niet stoort aan een landsgrens, elkaar in de praktijk het eerst zullen moeten vinden met een gezamenlijke aanpak. ,En dan moeten we niet langer Bene- lux-praten, maar Benelux-doen', was zijn advies aan de bezoekers in de Koninklijke Bibliotheek Albert I te Brussel. Het was intussen spitsuur in de Belgische hoofdstad en iedereen stapte het stagnerende verkeer v binnen, misschien nog wel met de mededeling van dr Ginjaar in het geheugen dat de auto's per jaar 1500 t on lood de lucht inspuiten. Toch was het niet een uitgesproken; pessimistische studiedag. Dezelfde j TNO-aeskundige die in Delft alle Ne derlandse onderzoek op dit terrein poogt te bundelen had namelijk in] zijn referaat ook laten weten: De mogelijkheden om tot een verant woord milieubeheer te komen zijn ui; ruime mate aanwezig, als tenminste] op korte termijn maatregelen worden genomen.' Een van de eerste vooi-1 waarden voor een goed beleid vond! hij, dat moet worden afgezien van oplossingen per geval. Dr Ginjaar gaf suggesties voor een beleidsplan en hij ging ervan uit dat dit in ieder geval moet uitgaan van twee principes: 1 een sanering van de bestaande toe stand en 2 gedragsregels voor óe toekomstige ontwikkeling. Voor een doeltreffend milieubeleid is volgens de Delftse deskundige nog heel veel on derzoek nodig en dat moet zich da'n richten op de industriële processen, de zuiveringstechnieken en vervangen de middelen voor stoffen (kwik. plas-, ticks), die momenteel zoveel moeilijk-: heden veroorzaken. De problematiek kreeg een belichting M" van verschillende kanten. .Het wordt niet opgelost op een negatieve ma-] nier: bijvoorbeeld door fundamenteel] industrialisatie te verhinderen', stelde dr R. de Feijter. directeur van het Vlaams Economisch Verbond vast. Hij gaf een overzicht van het in Nederland en België tot nog toe ge-, voerde industrialisatiebeleid. Voor de zeehavens kwam hij daarbij; tot de conclusie dat het probleem van; de milieubeheersing er vooral een van technologische aard is. Was enkelei jaren geleden de roep naar coördina tie tussen België en Nederland met name gericht op de vestigingsfactoren bij industrialisatie op het ogen blik moet naar de mening van de heer De Feijter alle accent worden gelegd op samenwerking tussen beide landen bij het ontwikkeling van een milieubeleid en het vaststellen van criteria ervoor. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat een vestiging, die in het ene land geweigerd wordt en laat ik de naam Progil nu maar niet noemen automatisch in het andere (Zie slot pag. 7 kol. 5) [enspreek' overeen crisis in de democratie, want er zijn zoveel partijen, waarop vandaag kan worden gestemd. Laten we niet over- drijven met dat crisis-geroep: iedere groepering die twaalf duizend gulden op tafel weet te leg gen, kan aan de verkiezingen deelne men. Dat wil echter nog niet zeggen, dat de kandidaten van die groep ook zullen worden gekozen En daar gaat het vandaag om: zal de versplintering van het georganiseerde politieke leven van Nederland nu ook in de stembus uitslag tot uiting komen? Wanneer dat inderdaad het geval zou zijn. wan neer vandaag enige tientallen partijen naar de tweede kamer worden afge vaardigd, dan zou er reden z:jn tot verontrusting. Op dat moment immers blijkt, dat de .gewone' politieke p:.r tijen een onvoldoende antwoord ge ven op de vragen van de Nederlandse kiezer Gisteravond waren de voornaamste lijsttrekkers nog eenmaal via de tv op bezoek in de Nederlandse huiskamers. Ze zagen er wat verkreu keld uit: vermoeide gezichten en schorre kelen. Geen wonder, zo'n ver kiezingscampagne is een slopende aan gelegenheid. Het werd gisteren overi gens een knusse uitzending en dat was begrijpelijk: de brave politieke bor sten zijn de laatste tijd zo vaak den volke vertoond, per tv, via de krant, en gewoon .in het wild', dat er bij me nigeen de neiging bestaat om ze te beschouwen als de buurman van de overkant. Dat dachten kennelijk ook diegenen, die gisteren gelegenheid had den vragen te stel ten aan de kopstuk ken: het waren over het algemeen pre cies die vragen, waarover men met elkaar over de heg praat of op een verjaardagsvisite. Merkwaardig ei genlijk: er is een campagne gevoerd over het beleid en daarbij is fel en woedend gedebatteerd over prioritei ten in de toekomst, over tekorten op de betalingsbalans en over wat al niet meer. De vragen gisteravond evenwel gingen over de noodzakelijkheid een vijver bij een flatgebouw niet te diep te maken, want er kunnen kinderen in verdrinken, over de wijze van AOW- uitbetaling enz. Merkwaardig, maar begrijpelijk. Want politiek krijgt ondanks alle terminologieën -- ten langen leste gestalte voor de gemid delde burger in datgene wat hij dage lijks ervaart. Ook daar gaat het vandaag om. om die dagelijkse dingen. Als het enigszins kan willen we allemaal een zo gelukkig mogelijk leven. Een huis, waarin het prettig is te wonen. Een goede school voor de kinderen. Werk. waarin men plezier heeft en waarin men zichzelf kan zijn. Als het mooi weer is genieten van de zon en naar het strand gaan. Zwemmen in schoon water. Een wandeling maken. Allemaal heel gewone dingen, maar voor een deel schaars geworden in dit land: er zijn overbevolkte streken, waar het allemaal niet meer zo mak kelijk kan. het wandelen en het spelen, er zijn krotten en zolders, waarop ge zinnen wonen in nare omstandigheden. Om dat alles gaat het vandaag om de kleine ondernemer, die het vaak heel wat moeilijker heeft aan de man met het vaste salaris, om de verzorging van bejaarden, om de bouw van zieken huizen. tientallen onderwerpen, die ons allen aangaan. Ook in het geding is ae vraag of we bereid zijn voor dat alles te betalen. Gisteravond is maar heel gesproken over het jaarverslag van de Nederlandsche Bank. Aan éën kant heel verstandig: op zo'n laatste avond moet men als politici voor de tv-camera elkaar geen vliegen meer afvangen over een stuk, dat de over grote meerderheid van het Nederland se volk nog niet grondig kent. Een stuk bovendien, waarvan de regerings partijen kunnen zeggen dat het duide lijk maakt hoe moeilijk het zal zijn het programma van hun tegenstanders te verwezenlijken (ze hebben dat al ge daan). terwijl de oppositie beschuldi gend ae vinger kan opheffen naar het nu demissionaire kabinet-De Jong 'en ook dat is al gebeurd). In geen van beide gevallen snijden de verwijten enig hout: de zaak is wel wat gecom pliceerder dan dat zij kan worden af gedaan met wat gemakkelijk uitge sproken beschuldigingen over en weer. Een onmiskenbaar feit is echter, dat het verslag van president Zijlstra van de Nederlandsche Bank een uiterst sombere toon aanslaat: de economie is het .explosieve stadium' genaderd, .iet wat gelaten wachten wij af, wanneer de werkelijke klappen vallen', aldus Zijlstra. Jelle zal wel zien. De overbesteding in Nederland is een chronische ziekte geworden, een slepende kwaal, zo maak: het jaarverslag duidelijk. De conclusie is .onontkoombaar, dat aan de binnen landse overbesteding een eind gemaakt moet worden', meldt het jaarverslag. En er wordt aan toegevoegd: giet kan geen uitstel lijden, dat een eind aar. die overbesteding wordt gemaakt'. En verder: .geheel zonder pijnlijke aan passing' zal het inflatieherstel niet mo gelijk zijn: .Voer dc derde maal na de oorlog zal een prijs voor ons falen in termen van werkgelegenheid worden betaald'. Met andere woorden: dr Zijl stra rekent op werkloosheid, al voegt hij er aan toe, dat het nog niet te laat is ,te trachten deze schade zoveel mo gelijk te beperken'. Op die sombere manier wordt in het jaarverslag de problematiek aangeduid, waarmee on vermijdelijk het komende kabinet, van welke 'signatuur ook. te maken zal krij gen. Het weerbericht voorspelt slecht weer. de regeringsboot zal het moeilijk krijgen. De kiezer kan vandaag uitma ken wie hij met de leiding van het schip wil belasten. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1