BAGGERAARS ACCEPTEREN AANBOD: 3 PROCENT REËLE LOONSVERHOGING Watertoerisme neemt een grote vlucht Stakers maandag weer aan het werk Plan-Kikkert voor vrijwilligersleger Sphinx ontslaat 121 man Sojoez 10 met drie man op weg naar Saljoet VS-VLOOT PARAAT NA DOOD VAN ,PAPA DOC' Beleidsrapport of drukwerkje? Vandaag in de krant... j^Antlijn j BUITENLANDSE BEJANGSTELJING ZEER GROOT Veel buitenlanders Frappante groei Auto's bij Kassei beschoten - drie gewonden 214e jaargang - no. 95 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE M ID D ELBU RGSE, VLI SSI N G S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 23 april 1971 ,»lr. 22. tel. 4457 SLIEDRECHT (GPD) ,Ze zitten spijkervast. Ieder jaar een waardevaste loonstijging van 3 pro cent: dat is hoger dan de algemene 2,75 procent', oordeelde baggerstakingsleider Piet de Vreeze gisteravond in Sliedrecht nadat die middag met de werkgevers een akkoord was bereikt'. Vandaag krijgen de stakers in een aantal vergaderingen de gelegenheid een uitspraak te doen. Gaan ze ak koord, dan kan er maandag weer gewerkt worden. ,En', aldus De Vreeze, ,ik neem aan dat dat wel goed zit'. OM-DEFENSIESPECIALIST: VIJF JAAR DIENEN DEN HAAG (ANP) Het CHU-kamerlid H. Kikkert is voorstan der van een andere personele opbouw van de krijgsmacht, en speciaal van de landmacht. De dienstplichtigen zullen zijns in ziens moeten worden vervangen door vrijwilligers, die een ver band sluiten voor enkele jaren met daaraan verbonden een re serveplicht van enkele jaren. Deze gedachten heeft de heer Kikkert i neergelegd in eeii donderdag gepubli ceerde nota. waarin hij wijst op nut en noodzaak om te streven naar een krijgsmacht, die de haar gestelde la-; ken op maximale wijze kan vervullen. De heer Kikkert concludeert, dat de! huidige krijgsmacht dal niet kan, nu niet en evenmin in de toekoipst. ten zij de dienstplicht wordt afgeschaftj BELONING VOOR AANWIJZEN DADER VAN BOMAANSLAG AMSTERDAM (ANP) De Amster damse officier van justitie heeft een beloning van 10.000 uitgeloofd voor dcgeen die inlichtingen kan geven, welke leiden tot de ..anhouding van de dader(s) van de bomaanslag op het gebouw van de Russische handels- vertegenwoordiging aan het Museum plein in Amsterdam in de nacht van woensdag op donderdag jongstleden. MAASTRICHT (GPD) Vanmorgen zal aan 121 medewerkers van de Sphinx-Céraijiiquc in Maastricht ont slag worden aangezegd. Het betreft vo'ornamelijk beambten en andere me dewerkers in de indirecte sector. Verwacht wordt dat binnenkort nog 150 tot 200 ontslagen zullen volgen. De ondernemingsraad van het bedriif zal vanmorgen om tien uur van de genomen maatregelen op de hoogte worden gesteld, nadat de leden reed? bij de ochtendpost door de diverse vak bondsleiders van deze gang van zaken op de hoogte zijn gesteld. Bij de Sphinx zijn 600 beambten werkzaam; en ongeveer 1800 arbeiders. Met dei thans genomen en in het vooruitzicht gestelde maatregelen, wordt een reeds i maandenlang durende vrees bij dei Sphinx-personeel bittere werkelijkheid.; Directie zowel als vakorganisaties ach ten de ontslagen onvermijdelijk om'dei continuïteit van de werkgelegenheid voor ruim tweeduizend medewerkersI zeker te stellen. en getracht wordt een vrijwilligers leger op te bouwen. Naar de mening van "net kamerlid, dient er verbetering te komen, zowel in de inzetbare kwantiteit als in de kwaliteit van het leger, omdat zijns inziens de geoefendheid en de be kwaamheid van de dienstplichtigen onvoldoende is. lil de nieuwe opzet, zo blijkt uit de nota. wordt uitgegaan van een wer ving van ongeveer 12.000 man per jaar. Voor een goed functioneren van het vrijwilligerssvsteem zal een verband moeten worden gesloten van vijf ja ren, met daarna nog een aantal jaren reserve plicht, die is afgestemd op de mobilisabele behoefte aan personeel (zes .jaar). Brouwersdam VLOT WERK bij de afsluiting van de Brouwersdam. Gisteren ,verd de zevende caisson op zijn plaats gezet. De blokkendam komt boven water. (pag 2) Examens IiBS-ers en gymnasiasten halen vandaag' verlicht adem. De schrif telijke examens zitten er voor hen op. (pag. 3) Vervoer DE DIRECTEUR van de Neder landse Spoorwegen heeft een lans gebroken voor het openbaar ver voer. Als zijn ideeën worden ver wezenlijkt. zal dat de schatkist miljarden kosten., (pag. 13) Binnenlands en buitenlands nieuws: pagina's 3 en 13. Nieuws uit Zeeland: pagi na's, 2, 5, 7, 9 en 17. Radio en tv: pagina 15. Sport; pagina 19. Financiën: pagina 21. MOSKOU (Tass) De Sowjet- Unie heeft afgelopen nacht om twee uur een Sojoez-ruimte schip met drie kosmonauten aan boord in een baan om de aarde gebracht. Het is de So- joez-10. De drie ruimtevaarders zijn comman dant Vladimir Sjatalov, boordwerk tuigkundige Alexei Jelisejev en test ingenieur Nikolai Roekavisjnikov. Vol gens Tass maken zij het goed. Zij zijn begonnen met de uitvoering van hun vlucht program. Alle instrumenten aan boord werken normaal. Het doel van de lancering van de So- joez-10 is, met het vier dagen tevoren in een baan om de aarde gebrachte on bemande ruimtestation .Saljoet' expe rimenten uit te voeren, de geperfectio neerde boordsystemen van het ruimte schip uitvoerig te beproeven, evenals de apparaten voor automatische en voor handbesturing, de oriëntatie en; stabilisatie van het vaartuig na te gaan i onder verschillende omstandigheden en medisch-biologische onderzoekingen lei doen. Tass maakte dit nieuws vanochtend om kwart voor drie bekend. liet akkoord houdt in, dat de werkge vers ieder half jaar van liet tweejarig contract (te beginnen in oktober 1971, als voor hen de loonmaatregel af loopt) een verhoging krijger, van 3 pet plus de dan geconstateerde prijs stijgingen. Werkgever J. van der Salm. die in de nacht van woensdag op donderdag dit voorstel in elkaar timmerde, legde dit om half zeven in het kantoor van Bos en Kalis in Papendrecht uit, door middel van ingewikkelde grafieken en bijbehorende theorieën. De Vreeze, la ter gevraagd naar een eenvoudige ver klaring: ja dat deed hij bij ons ook. Maar we hebbe.i gezegd: schei maai uit met die idiote troep. Het gaat om die 3 pet reële verbetering.' Het akkoord werd nog in het laatste half uur van de onderhandelingen van gisteren betwist op de secundaire pun ten van het garantieloon en de hoogte van de vorstuitkering. .Het ging met het zweet op onze bast.' aldus De Vreeze. .maar tenslotte ging de kogel toch door de kerk.' Dat betekent dat behalve die 3 pet de baggeraars krijgen aangeboden: Een garantieloon van 135 pet van het basisloon, exclusief de reisuren- en onkostentoeslag (was 105 pet in de! oude cao). Een vorstuitkering van 130 pet van het basisloon (was 105 pet). Het verplicht wachthouden in het weekeinde wordt van één keer per vier weken: één keer in de acht weken. De vergoeding voor die weekeind-' wacht wordt f 170 (was 125). Het vakantiegeld wordt berekend over 135 pet van het basisloon 120 pet.) In het tweede contractjaar krijgt men een dag extra vakantie e vakantiegeld wordt verhoogd met 0.4 pet. .Een belangrijk punt.' noemde De Vreeze de overeenkomst met de werk gevers dat tegen de stakers geen re presaillemaatregelen worden getole reerd. Ter controle is een commissie van drie man (een werkgever, een bondsbesluurder en de burgemeester van Sliedrecht) benoemd die eventue le gevallen van achteruitzetting en dergelijke beoordeelt. Meegevallen' .Als je het projecteert op onze natio nale economie,' aldus werkgever J, Kraaijevell. van Heme.t, .dan zijn wij zeer tevreden. Zoals u weet waren wij bang gebruikt te worden. Dat is ons meegevallen nu dit akkoord op dit moment is bereikt.' Hij-begrootte de schade van de drie weken staking op .vele miljoenen gul dens aan renteverlies en doorlopende kosten.' En bovendien: .het baggeren is gebonden aan mooi weer. We heb ben. dat mag gezegd, drie mooie we ken verloren.' Het nu bereikte akkoord beschouwde hij als een aanwijzing dat ,een staking achteraf helemaal niet nodig was ge weest. omdat we dit ook hadden be reikt als we rustig tot 1 oktober hadden zitten onderhandelen.' De bonden, die een eigen persconfe rentie in Sliedrecht hielden, (het is bepaald niet zo dat de stemming nu opeens zo is omgeslagen, dat we fijn samen een persconferentie wilden houden', motiveerde De Vreeze): ,als ze dat menen, waarom zijn ze dan niet gelijk met dit voorstel gekomen.' De Vreeze beschouwt de details niet als een volledige overwinning. .Maar.'; zei hij. .ook in het slagveld word je j nog wel eens een vinger afgeschoten, als de vrede al bijna ondertekend wordt en bovendien: iedereen weet,; dal je uit onderhandelingen nooit met 99.8 pet thuis komt. Maar wij zitten daar wel verdomd dichtbij.' Rechts .Papa Doe', de woensdag avond overleden president van - Haïti en links zijn opvolger. Jean- Claude Duvalier. student, playboy en autoliefhebber. Jean-Claude zou in feite weinig hebben te vertellen. Zijn zuster heeft volgens ingewij den de touwtjes in Port au Prince stevig in lianden. ZOON DUVALIER NIEUWE PRESIDENT HAÏTI WASHINGTON, PORTAN PRINCE (RTR) De Ameri kaanse marine oefent; ver scherpt toezicht uit in de wate ren bij Haïti sinds het overlij den van president Francois Du valier, wiens dood gisteren is bekendgemaakt. Duvalier is 64 jaar geworden. Volgens Ameri kaanse functionarissen is de maatregel bedoeld om te waken tegen mogelijke interventie van buitenaf. Zij wilden niet zeggen; of men daarbij vooral het oog had op Cuba. De woordvoerder van het State De partement zei op zijn dagelijkse pers-j conferentie in antwoord op vragen:! .Amerikaanse marine-eenheden ver- j richten normaal al route-operaties in het Carïbisch gebied. Er wordt eniger-1 dood van de president bekend werd'. Over het doel van die maatregel; merkte de woordvoerder op: .alleen omdat we zo het een en ander weten! van de omstandigheden in het Cari- bisch gebied.... ik kan met stelligheid zeggen dat het niets te maken heeft j mei wat er gebeurt in Haiti zelf'. Troepen van de Dominicaanse Repu bliek hebben .veiligheidsposilies' inge nomen langs de grens met Haiti. Het ministerie van voorlichting sprak van! een .normale maatregel' om de orde aan de Dominicaanse kant van de grens te bewaren. De troepen hebben opdracht iedereen aan te houden die I de grens tracht te overschrijden. In de Dominicaanse Republiek wonen tal rijke Haitiaanse ballingen die het nieuws van Duvaliers dood met grote! vreugde hebben ontvangen. Jean Claude Duvalier, de 19-jarige zoon van Papa Doe' Duvalier, is giste ren in Port-au-Prince beëdigd als nieu we .president voor het leven' van Haiti. In een toespraak tot het volki beloofde Jean Claude dat hij de .revo lutionaire weg van zijn vader zal volgen. Hij verklaarde voorts dat hij een nieuwe regering van 12 man had; benoemd, onder wie maar drie die i onder Papa Doe' minister waren. Een speciale groep van acht adviseurs zal! hem echter bijstaan. Onder hen zijnj verscheidenene oud-ir Dochter In kringen van Haitiaanse ballingen m New York is meegedeeld dat het nieu-' we kabinet uit mensen bestaat die; bevriend zijn met de familie Duvalier. In de samenstelling van de nieuwe j regering meent men de hand te her kennen van de oudste dochter van de; overleden president, de 29-jarige Ma- rie-Denïse wier politieke ambities I voor niemand een geheim zijn. ~>e nieuwe minister van buitenlandse za ken is Adrien Raymond die onder Papa Doe' onderminister van buiten landse zaken was. Hij is de zwager; van de opperbevelhebber van het le- ger. brigade-generaal Claude Ray mond. Van de groep speciale advi seurs maakt. het. hoofd van de gehci me politie, Luc Desire, deel uit De Haitianen hebben het nieuws vanl het overlijden van Papa Doe' kalm! opgenomen. Dr Duvalier heeft de alge-' lopen 14 jaren het eiland met ijzeren; hand geregeerd via zijn geheime dienst, de gevreesde .Toton Macou- te' licht reklames met zijn naam en zijn markante uitspraken kon men| overal tegenekomen. Vooral op de; mensen van het platteland maakte hij veel indruk met zijn kennis van de voodoo-magie waarvan hij in 1944 de kenmerken had uiteengezet in een boek getiteld De evolutie van voo doo'. een soort aanklacht tegen de| buitenlanders die cultus als een vol waardige religie verwerpen. Papa Doc was getrouwd en had drie dochters en een zoon. In het begint van dit jaar nog benoemde hij zijn 19- jarige zoon Jean-Claude als zijn opvol- ger. Dit besluit heeft echter niet een einde gemaakt aan de speculaties dat' de werkelijke macht wel eens zou kunnen worden uitgeoefend door zijn dochter Marie Denise Dominique, echt- genote van een vroegere leger-officier die eens door zijn schoonvader ter' dood was veroordeeld voor een poging tot ondermijning van het regiem en die nu Haiti's ambassadeur in Frankrijk is .Caribische ingewijden' omschrij ven haar als een vrouw, dorstig naar macht en uitermate geschikt om die ook toe te passen. De student in de reehten Jean Claude Duvalier is een forse jongemar. hij weegt 92 kg die van pret en uitgaan houdt en dol op vrouwen en race-auto's zou zijn. Of hi.j ook politie ke ambities heeft is niet bekend NOTA PROVINCIALE ZEEUWSE VVV: .1 Cen belangrijk stuk: dat kan Vv-yv/ L de kwalificatie worden' voor hel nleuwe rapport van ujapjlj de rijksplanologische com- missie over .de ontwikkeling fjv van Zuidwest-Nederland'. Het belang ervan hangt namelijk af van wat men met dit boekwerk zal gaan doen. Er is alle reden om het serieus le nemen: het verkent zorg- zuldig welke ontwikkelingen er in de komende jaren in Zuidwest-Nederland zijn te verwachten. Het ziet er naar uit. dat dit stuk ook de discussies ln Zee land over het toekomstig beleid zal beïnvloeden, want, in feite Is het een verdere uitwerking en vooral een ver fijning van de tweede nota ruimtelijke ordening. Als zodanig formuleert het nog weer beter de Zeeuwse taakstelling in nationaal verband en dat nu maakt in deze provincie een gedegen studie van het stuk nodig. In dit verband her inneren we er aan. dat het provinciaal bestuur bezig is met een nieuwe on:- wikkelingsschets. Zou het niet zinvol zijn daarbij nu ook dit nieuwe rapport, te betrekken? Men kan niet over het toekomstig beleid in Zeeland spreken als men daarbij niet ook deze over wegingen van de rijksplanologische commissie betrekt. Bij een eerste lezing van het rapport zijn twee voorlopige reacties on vermijdelijk. De eerste: voor Zeeland is hier een ambitieuze taakstelling gefor muleerd. die aan alle kanten moet worden doordacht. Daarmee hangt de tweede reactie samen: indien Zeeland werkelijk de taken op zich moe: nemen, die men in Den Haag aan Zuidwest- Nederland toedenkt, houdt dit bij voor baat een duidelijk stimulerend rege ringsbeleid in. Een rapport als nu is uit- gebracht kan na melijk niet onver bindend zijn. Het zou een absurde si tuatie worden, wanneer de regering wél zou vaststellen hoe dit deel van Nederland er in de toekomst moe: gaan uitzien, om vervolgens de zaak over te laten aan de lagere overheden. In zon geval ontstaan er een jungle- beleid': gemeentebesturen gaan tegen elkaar opbieden en proberen in Den Haag er zoveel mogelijk voor eigen parochie uit te halen. Dat gebeurt niet alleen in het zuidwesten zelf. maar ook nog weer tussen dit zuidwesten en andere gebieden, Limburg, het noorden, enfin, noem alle bekende gebieden met of zonder problemen maar op. Deze beide hierboven geformuleerde Zeeuwse reacties leiden tevens tot twee doelstellingen, die naar ons gevoel met een Zeeuwse studie over dit rap port moeten worden nagestreefd In de eerste plaats dient duidelijk te worden wat Zeeland zelf denkt over deze na tionale taakstelling. Voor een deel we wezen er reeds op is een der gelijke discussie al aan de gang. onder meer dank zij het concept-streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, recentelijk is daar als Zeeuwse bijdrage bijgeko men de studie van b en w van Rei- merswaal over de industrievestiging in de afgesloten Oosterscheid- Er zijn echter nog veel meer punten, die nader moeten worden onderzocht: moet de .suburbane groei' op Schouwen-Duive- land worden beperkt, zoals het rapport suggereert, moet men afzien van een hoofdverkeersverbinding door de delta, is deze verbinding in feite niet al aan wezig? Zo zijn er reeksen vragen aan Zeeuwse kant, door dit nieuwe rapport opgeroepen. En daarover moet in deze provincie klaarheid komen. Dat kan gebeuren via de nieuwe versie van de ontwikkelingsscheis. het kan ook ge beuren door middel van een speciale nota, door gedeputeerde staten uit te brengen aan de Zeeuwse staten. De methode is echter niet zo belangrijk, wel van belang is. dat de Zeeuwse standpunten worden geformuleerd. De tweede doelstelling betreft het instrumentarium. Als namelijk in Zeeland de nationale taai-stelling word: geaccepteerd al dan niet voorzien van kanttekeningen zal het nodig zijn. dat van hieruit tot Den Haag wordt gezegd: .Akkoord, regering, gij vergt van ons. dat wij een bepaalde taak uitvoeren, zorgt gij nu voor de middelen in elk opzicht om deze op dracht te volvoeren." Dat heeft te ma ken met financiering, woningbouw, cul turele voorzieningen, recreatie enzo voort. Indien dat namelijk met ge beurt. stelt dit nieuwe rapport hele- maal niets voor. Dan is het wei een fraai boekwerk, waarover vrijblijvend kan worden gediscussieerd, maar dat verder geen beleidsgevolgen heeft. Over deze twee punten zal het in Zeeland in de komende maanden moeten gaan. hoe ziet men in deze provincie zelf de Zeeuwse toekomst in nationaal ver band? Voorts: kan op de bewerktuiging worden gerekend om deze nationale taak uit te voeren? Van het antwoord op beide vragen hangt af of dit. nieuwe stuk van de rijksplanologische commis sie een beleidsnota is of alleen maar een aardig drukwerkje. VLISSINGEN Het toerisme te water neemt in Zeeland een grote vlucht. Vooral sedert '63 heeft de groei van de plezier- vaart zich ononderbroken voortgezet. Enkele havens heb ben in het hoogseizoen hun maximale opname capaciteit be reikt. Dat geldt met name voor de havens van Zierikzee en Breskens. Een goede graadme ter voor de drukte in de plezier- vaart vormen de drie Zeeuwse sluizen te Vlissingen, Veere en Kats. Dit alles blijkt uit een nota van (le provinciale VVV, samengesteld net be hulp van de gegevens van vrijwel alle haven- en sluismeest'ers die de bewe gingen van het watertoerisme regi streerden. In tegenstelling tot de ontwikkelingen in andere gewesten blijkt de groei van de pleziervaart in Zeeland niet gelijkmatig over de jaren verdeeld te zijn. Zo werd van 1968 op 1969 een groei geconstateerd van elf pet. Ver geleken met 1969 is er in 1970 een groei geboekt van twee pet. De nota meldt dat. er voor Zeeland als water-! sportprovincie in opkomst bepaald nog niet van een verzadiging kan worden gesproken. Er is nog ruimte in de meeste havens en er komt. elk jaar nog nieuwe ruimte voor de stal-; ling van de jachten bij. Ook op het water is het neg lang niet vol. Zoals gezegd- aan de hand van het aantal geschutte pleziervaartuigen in de jaren valt de groei van de toeristi sche bedrijvigheid te water duidelijk vast te stellen. In 1963 werden er bij de sluizen te Vlissingen. Veere en Kats 9460 pleziervaartuigen geschut. En in 1970 waren dat er 24022. Dat; betekent een groei van 154 pet. De -sluis te Kats heelt verreweg het grootste aandeel in deze florissante ontwikkeling. De pleziervaart nam daar in acht jaar tijds toe met liefst 276 pet, tegen 132 in Vlissingen en 46 pet in Veere. Het afgelopen jaar boek te Vlissingen echter een lichte terug gang (van 5481 in 1969 tot 5120 in 1970). Teruggang viel er eveneens te constateren voor het Goese Sas te Wilhelminadorp. Veere en Kats boek-| ten een kleine winst. De nota van de provinciale VVV geeft ook een beeld; van de buitenlandse toeristische be langstelling van watersporters. Uit de totaal overzichten van de geschutte pleziervaartuigen te Vlissingen, Veere.' Kats en Wilhelminadorp blijkt dat .dei Nederlandse vlag' iets terugliep. Er was duidelijk sprake van een toe-i nemende belangstelling van vaartuigen die voeren onder Duitse vlag. Een groei viel er ook te constateren bij vaartuigen onder de vlag van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk. De Belgische vlag boekte in 1970 echter een kleine teruggang. Bijna 56 pet. van de pleziervaart komt voor rekening van de Nederlandse vlag, gevolgd door de Belgische met 28 pet. die van Groot-Brittannië met. tien pet. en die van West-DuiIsland met 4,3 pet. Het buitenlandse aandeel komt daar mee op 44 pet. De internationale toe ristische belangstelling in watersport kringen is in vergelijking met 1969 in 1970 enigszins gegroeid. Dit percenta ge is tevens in Zeeland het hoogstel van alle watersportregio's in Neder land. De drukte in Zeeland concentreert zich op de maanden juli en augustus j De maand augustus is zelfs nog druk ker Uit deze gegevens blijkt dat de spreiding van de pleziervaart in het zomerseizoen in Zeeland groter is dan in andere watersportgewesten. In volg orde van belangrijkheid zijn Zierik zee. Breskens en Veere (Oostwate- ring) de drukste havens voor hei watertoerisme. Dat betekent volgens de nota echter niet dat dit ook de drukste havens zijn voor de water-' sport in het algemeen. Somige jaeht- haven's en havensm herbergen een rela- tief groot aantal pleziervaartuigen in de stallen, terwijl er maar weinig gast-jachten op bezoek komen. Ook het. omgekeerde komt; voor; in Zierik zee zijn slechts 50 tot 60 jachten in de haven gestationeerd, terwijl er re latief veel watertoeristen op bezoek' komen. Tot de middelgrote toeristi sche havens in Zeeland kan men reke nen: St-Annaland, Goes, Kortgene. Ter-, neuzen. Vlissingen, Yerseke en Brui-' nisse In twee gevallen is sprake van een| frappante groei. In Veere is sprake van een groei van 345 vaartuigen in 1969 naar 2063 in 1970 In Zierikzee nam het bezoek in het jaar toe van 3444 tot 4621 In andere havens sari eert het beeld. Met r.eme in de havens van Zeeuwsch-Vlaanderen domineert het Belgische bezoek Dat is ook het geval in Kortgene. In de meeste anöe- (Zie slot pag. 2 kol. 6 KASSEL (DPA) Ongeveer vijftig politiemannen hebben in de nacht van woensdag op donderdag met speur honden langs de autoweg hij het Westduïtse Fulda-Briick. in de omge ving van Kassei, vruchteloos gezocht naar een schutter die zes auto's onder vuur had genomen waarbij drie perso nen gewond raakten. De Westduïtse politie zegt zoiets nog niet eerder te hebben meegen kt. Een automobilist is met een kogel :n de hals en een splinter in eenlong naar he; ziekenhuis gebracht Twee anderen liepen lichtere verwondingen op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1